9 Helpen wij onze Kinderen Donderdag Juni 1927 Internalional Rotary Naar Congo De Sint fluhertusfeesten KAMER Chamberlain en Levine Hoenderteelt Eucharistisch congres te Rome Karkstraat, 9 en 21, Aalst. XXXUI* JAARGANG NUMMER 131 -Talafoon 114, sa rl 20 Centiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement AALST Agentschap Havas, Adolf Ittaxlaan, 13, te Brussel Rue de Richelieu,Parijs -- Breams Buildings, 6, Londres E. C. 4, H.Pelagia Zonop3,49Zon af7,50 Volle Maan den 15 Zonder ze le slagen, noch te straften Kleine gebreken zullen groote wor den, indien... Opsluiting, soms in een donker kok, beroDving van nagerecht, berooving van een verwachte wandeling, kamer- straf... Ziedaar, kinderen, ue gevol gen soms van verkeerd gedrag- Gij deedt het niet met opzet Aanvaard; doch 't isjuist daarom dat gij, van nu af, moot verbeterd worden, opdat gij zelf, later, waakzame en gewaar schuwde ouders wordct. Evenals gij, groeien de kleine gebreken, en zij zouden heel slechter worden, zoo uw ouders er geen orde in brachten. Doch zoo gij, in het kwaad, zelfs het lichte, koppig blijft, ware het moeilijk tot den gewenschlen uitslag te komen, tenzij men u behandele als broze kleine zieken, welke -de geneesheer hoeft te bewaken. Van al de kindergebreken, is bet metst voorkomend dit welke bestaat in bet knagen evenals de ratten en de muizen te knagen aan pennen houders of aan potlooden, en vooral de nagels heel kort af te bijten. Gru welijk Beziet zulke banden de vingers zijn min of meer misvormd, dikker dan naar gewoonte' ze zijn lomp on weinig gevoelig aan den tast; hun eigenaar zal oen slechte werkman worden, bij gemis aan han- dighoid en krachtinspanning. Daarbij, de nagels, zeli geborsteld en gepolijst, zooals zij altijd moeten wezen, bevat ten nog de kwaaddoende kiemen, welke erge ziekten, zooals de knob belziekte, kunnen voortbrengen. De hoornzelfstandigheid dor nagels, al- ho'owei slechts bij zeer kleine frag menten ingezwolgen, veroorzaakt dik wijls maag- en ingewandongevallen. Weet men, dat, op 50 kinderen van eon ot andor geslacht, er 1/ a 20 ten minste deze gewoonte hebben hun nagels af te knagon De ouders, be ducht voor de gezondheid van hun kleinen, doen dus wel hun aandacht te wijdon langs deze zijde en streng to «verbeteren» straffen, verplichting bandschoenen te dragen, de vingeren steken in een bitter vocht aloë, b, v. zijn goede middelen. Do onderwijzers en de onderwijze ressen dienen ook te zorgen om deze schadeaanbrengonde practijken perk en paal te stellen. Doch, zoo allo pogen zonder ge volg blijft, kunnen de geneeslieeren, we.ke dit gebrek Anicbophagio lieblien genoemd, op zoor nuttige wijs tusscbenkomen. Gelukkige invloed den hypnose De kinderen zijn onvolmaakte we zens, nog onvolledig, om zoo te zeg gen, on die zenuw-invloed, vaag en ziekelijk, welke men nevrose (zenuw lijder) noemt, oefent zijn macht op ben uit. De kindsheid is de ouderdom dat de suggestie en de hypnose hun maximum uitwerking hebben. Misschien, zal men, in zekere ge vallen, deze middolen moeten gebrui ken om het kind van zijn slechte gewoonton le genezen Dr. Bérillon hec-lt die geneesmethode gebruikt en zou goede uitslagen bekomen hebben. Dit artikel is te doen om zijn methode uileen te zetten (doch zonder besluit voor of tegen). Eenige bandstreeken waren hem voldoende om den kleinen schuldige in te slapen. En na hem de hand in do zijne lo hebben gevangen gehou den, gal hij hem het bevel zich de nagels af te bijten... Het kind be proeft..De dokter bekent hem dan dat hij bet is die hem de hand weer houdt en verklaart dat, bij de eerste uitnoodiging, welke bij hem zal doen zich aan zijn gril over te leveren, hij hem zal vrij laten te bandelen doch hij waarschuwt hem daarbij dat, op liet oogenblik bij de beweging zal willen ton uitvoer brengen, de weer stand op ziju hand zal voortduren. Bij ieder proef, een neerlaag; de hand, alhoewel vrij, gaat niet verder dan de plaats zolf, waar de hand des genees- heers zooeven haar weerhield. Einde lijk geeft den dokter den patient bevel te ontwaken, na hem verwittigd te hebben dat, bij iedere nienwe impul- sie, hij betzelfde gewicht op de tot bandelen gereed zijnde band, zal gevoelen. Stilaan verdwijnt de beweging en het kind laat do slechte gowoonte zijn nagels af te wreten. De geneesheer bekomt ook nog bet verdwijnen dor dieftegril, de schul dige ingeslapen, wordt uitgenoodigd zich een geldstuk, of gelijk welk ander voorwerp toe te eigenen. Hij beproeft, gelukt. Leg dit terug, waar gij het genomen hebt Aar zeling, opstand, zichtbare strijd.... eindelijk wordt bet bevel uitgevoerd. Men herbegint mot zelfden uitslag.... Eenige proeven zijn voldoende orn den kleinen zieke te genezen. Het zelfde geldt voor den vreescbachtige, de luiaard, den leugenaar, bet kind onderhevig aan nachtelijke ongevallen van verschillenden aard, enz. Nochtans, mag men niet verhaasten te veralgemeenen. Zoo, bij enkele wezens, bijzonderlijk buigzaam en makkelijk te beinvloeden, men, zonder veel moeite, heeft kunnen ge lukken, is de uilslag niet altijd stipt en zeker in al do gevallen van inbla zing. Want, do hypnose, ernstig en wetenschappelijk beschouwd, is nog maar in'proefondervindelijk stadium. Men is nog ver af in bezit to wezen van al baar werkmiddelen. En Char cot zolf heeft menigmaal uitoengezet boe delikaat het is zich kortstondig van de hersenen van een zulkdanigen patiënt meester te maken. Over 't al gemeen, zullen do raadgevingen, het goede voorbeeld, do zachte overreding do beste hulpmiddelen daarstellen. De geheimzinnige invloed der hyp nose zou enkel boeven tusschen te komen in do waarlijk ernstige en wanhopige gevallen. Jean Maury. -vV- De Werkzaamheden van Dinsdag De rolariërs hebben Dinsdag gewerkt. Morgens» werd overgegaan tot de ver kiezing der openstaande posten van dis- triklgocverncurs. Dan werden verschei dene adressen aan de konvenlie voor gedragen, en onder meer door den Belg, Dr. Edward Willems, die wees op de ge lijkenis der rotary-gedaplrten met die welke de gilden in de middeleeuwen be- heerschlen. Dinsdag namiddag woonden een groot getai Rotariërs de aïgemeene herhaling bij voor bet groot militair fees.t dal, lie den, Woensdag, in de Hippodroom zai plaats hebben en door H. K. II. prinses Marie-José zal bijgewoond worden. D< regen bedorf, ongelukkiglijk, de herha ling. Officiers en soldaten bekommer der» zich evenwel weinig om het onguns tig weder en den doorweekten grond. De ruiters werden voorgesteld door luite nant-kolonel Kettelle, bevelhebber van hel scliadron der gendarmerie, zelf een ruiter van allereerste gehalte. Aan den Carrousel namen deel twee pelë- lons van het vliegende scliadron de rijschool van het gendarmeriekorps en de ruiters van het depot der wisselpaar- den van de Rijkswacht. Er werden scherm- en krijgsoefeningen gedaan door de beste-ruiters van het keurkorps. Vervolgens kwamen de manschappen van het 3de linieregiment., die turn- en scherm oefeningen met de bajonet, den sabel, hel geweer en den dolk op flinke wijze uitvoerden. Verscheidene aangrij pende spiegelgevechten werden gele verd. Ten slotte werden 'door dc gendar merie rij- en paradeoefeningen gedaan, alsook aanvallen en stormloopen. Ilct muziek van het derde linie,- speelde on gevoelig voor den regen, met trio zijn puikste stukken. Do herhaling, zoowel als lïet" 'groot militair fees.t van lieden, Woensdag, worden gegeven" ien voordeele van dc wddadigheidswerkeri van' Oostende cn Jiet J&tcrallïgerd Memoriaal .van Lu'iki De Belgische stoomboot «Elisabetli- villc is Dinsdag morgen ten 9 ure uit dc haven yan Antwerpen naar Congo vertrokken met 235 passagiers, waaron der een cerw. pater Jesuiet en 3 liefde zusters; verders generaal baron Tom- beur, Gallier, Marchal, Philippson en Hcmelmans van de Cic du Chemin de fer du Congo; luitenant-generaal Ma- glinse van de Cie du Congo pour le Commerce et lTndustric en kolonel yan Deuren, enz. De Elisabethvlllë is met volledi ge lading afgevaran, 'onderverdeeld als volg', 30 ton landbouwmachieneii voor Boma:-een gedemonteerde tender met locomtief cn benoodigdheden, voor le Cie du Chemin <le Fer, wegende 60 ton; 100 ton machienen voor de Sofri- cas;' een locomobile vobr de Cotonco, van 7 ton en voor den Texaf een partij mach-iene.n, waaronder een ketel van 14 ton. Verder waren ook aan boord twee vliegtuigen van de Sabena, voor den- Staat bestemd, een hoeveelheid mate riaal, alsmede 1 auto yan 5 ton voor de Manucongo. Zooals gewoonlijk was er veel volk bij het vertrek. DE LAATSTE DAG Dinsdag werden de feesten van liet Xlle eeuwfeest vare den H, Huberlus. ge sloten. Verscheidene duizenden jonge meis jes, uit belangrijke gemeenten der pro vincie en uit klooster-onderwijsge stichten gekomen, behoorend tot de Ka tholieke Vereeniging der Belgische Meisjes, van de provincie Luxemburg, waren te St. Hubert, lmn eerste kon- gres komen houden, onder het voorzit terschap van Jufvr, Hanin, van Marc lie. Ten 10 ure werd in de Basiliek van den' H. Huberlus, ceno pontifikalc mis ge zongen door den Z. E. P. Abt der Trap pisten van »St. Remy CRoelvcfoiT), bij gestaan door gemijterde abten. Een zangkoor der afdèeling van Marcïie voerde de miszangen uit, alsook twee driestemmige godsdienstige liederen. Daar al de zalen in de stad bezet wa ren, vergaderden de kongresledcn in het hoogkoor der kerk. Deze vergadering werd vo'oirgezetcn door Z. E. H. Gawet, Vikaris-Generaal.- Gedurende de St. Huberïusfeestcn had dc gendarmerie een 'voorbceldigen orde dienst ingericht, waarvoor zij dient ge luk gewenscht le worden. Zitting van Dinsdag 7 Juni 1927, Onder voorzitterschap yan M. BRU NEI" wordt de zitting te 2 uur geopend. De Kamer zet de bespreking voort der artikelen over het wetsontwerp aangaande het statuut der beroepskler ken, technische diensten, politieagenten en in 't algemeen al de aangestelden der gemeenten en der daarvan afhan gende besturen. M. GOLENYAüX vraagt het ontwerp ongewijzigd goed te keuren. M', FISCHER brengt een amendement voor waarbij de wedden vermeld in het ontwerp gelden voor bet indexcijfer 381 en dat nadien boven dit index liet mini- mjuai kan verhoogd worden. M. VAUTHIER, minister, kan zulk amendement niet bijlreden, anders, moet liet ontwerp terug naar den Senaat, met het. groot gevolg van groote vertraging. De gemeentebedienden wachten naar de wet, die aan velen groote veordeelen geeft. M. HEYMAX vraag! ook het ontwerp niet te wijzigen. M. MASSON dringt ook aan. Men stemt lover hot amendement dat verworpen wordt niet 54 stemmen tegen 43 (juist het noodige getal om te kun nen stemmen. De artikelen 1 tol 6 worden aangeno men.- Bij artikel 6 brengen "de Keerëri Allc- waert en Rubbens een amendement voor aangaande liet princiep en het bedrag van. kindertoeslag. 1M. RUBBENS stelt voor 25 'fr. per maand voor het. eerste en tweede kind; 30 fr. vóór tiet derde kind en 40 fr. voor de andere kinderen. Men stemt over het amendement. Het princiep wordt aangenomen, met 100 stemmen en 1 onthouding. Het bedrag wordt verworpen: allccfl de katholteken stemmen voor. Bij artikel 8 vraagt M. JACQUEMjOT- TE liet minimum le verdubbelen. ]\Ict liet 'doel de. socialisten les plichten zich uit te spreken vragen kabolieken de hoofdelijke stemming. Wanneer men daar wil tioe overgaan, bestatigt men dat de Kamer niet meer in getal is en moet. dc zitting ten. 3 uur geheven worden. «Clarence D. Chamberlain, Oen gewe zen cow-boy, en Charles Levine, een. gewezen staljongen en later millionnair, zijn den Oceaan overvlogen, .ca in Duitscbland neergekomen Aldus ving een Amerikaansch blad zijn verslag over de aankomst der reis van de «Columbia» aan. Chamberlain's vroegere prestatie bij het behalen van het duurrecord, toen hij met zijn Bellanca 51 uur 11 minuten cn 25 sec. in de lucht' blecl', wekte vertrou wen dat hij ook tot deze vlucht in staat zou blijken en Lindbergh's record zou slaan voor het afleggen van deiï groot st en afstand. Daarin is hij dan ook gelukt, al beeft hij, door allerlei tegenspoed op hel. eind van zijn tocht, het eigenlijke doel van zijn reis Berlijn, niet meer met. zijn «Columbia gehaald. Zijn preslatiö blijft er, van sportief 'standpunt be schouwd, niet minder om. Toen Amerika, zich tijdens den oor log aan onze zijde schaarde, trad Cham berlain als vrijwilliger in het luchl- vaartkorps. van het leger en onder scheidde er zich op schitterende wijze. Yan Charles Levine vertelt men ons, dat hij 30 jaar oud is. Op zijn elfde jaar was hij staljongen en enkele jaren la ter dreef hij een oud roest zaakje. Niet temin stond hij verleden jaar als mil- lionair te boek en had hij bijna 25.000 dollar betaald om den dood te vinden, want dal bedrag bad hij aangeboden als men hem wilde toestaan als passagier mee -le gaan met het Sikforskitoestel, waarmee René Fonck, de Fransche vlie ger, van Amerika naar Frankrijk had willen vliegen. Het aanbod werd afge slagen en gelukkig voor Levine, want liet vliegtuig met vier menschep be man, sloeg bij het. vertrek over den kop, waarbij twee der inzittende, go- dood werden. Levine's verlangen om den Oceaan over te vliegen, bleef inlusschen niet verwezenlijkt. Deze ambitie, zeggen zijn vrienden, was niet nieuw. Levine had al jaren ge leden daartoe een toestel ontworpen dal evenwel niet genoeg brandstof mee bleek le kunnen nemen. Toen zich nu echter, door het uitvallen eerst van Ber- t-eaud en daarna van Mevr. Chamber lain, ccn kans voordeed, greep hij die met beide handen aan. Hij sprong in het vliegtuig en was weg, voordat zijn vrouw en zijn vrienden van dc verbazing beko men waren. Even voor zijn vertrek had Levine aan zijn advocaat, den ex-senator Lock wood, twee brieven ter hand ge steld met het verzoek, die even in zijn zak le steken. De eene was gericht tot Mevr. Levine, de ander aan Samuel Hartman. Aan Hartman schreef Levine: Ik heb vertrouwen in deze plannen om dezelfde risico op mij le nemen als een ander en als Chamberlain het heb ben wil, ga ik mee Aan zijn vrouw schreef de million nair «Het is de vervulling van een le venslangen wenscli. TE BERLIJN AANGEKOMEN Chamberlain en Levine zijn Dinsdag namiddag van den aerodroëm van Golt- bus vertrokken te 4 u. 15 met hun vlieg tuig «Columbia», Ier beslemming van Berlijn. Geëscorteerd door 15 Duilsclie vlieg tuigen zijn ze le 5 u. 30 's namiddags boven hel vliegveld van Tempelhof aan gekomen. Na eenige malen boven Berlijn te hebben rond gevlogen, zijn ze op hel vliegveld een weinig voor 6 uren geland, onder dc toejuichingen van de menigte. CHAMBERLAIN ZAL PER VLIEGTUIG NAAR NEw-YORiK TERUGKEEREN Yolgens den correspondent van den «Petit Parisicn». te Berlijn, is Cham berlain zinnens Berlijn, Wccnen, Rome cn teri slolte Londen te bezoeken. Yan uit de Engelsche hoofdstad zou liij per vliegtuig naar New-York terug-- keereri en de vlucht over den Oceaan in tegenovergestelde richting pogen le verwezenlijken. NEW-YORK-RCME. Do fabrikant van de Columbia meldt dat in October a.s. waarschijn lijk een vlucht New-York-Rome in oen zijner vliegtuigen mei slechts één mo tor ondernomen zal worden. OPKWEEKEN DER KUIKENS (nota's)] .Gedurende de maand Juni, zien wc in verscheidene kweek e rijen dat de groei' der kuikens ernstig ondermijnd is, door, oorzaken, die volgens de beginnelingen onverklaarbaar zijn. Dit «ondermijnd zijn van den groei zijn altijd het gevolg yan een niet pas send hok. ,t Zij dat dit liok slecht ver-» lucht, is, 't zij dat het slecht verlicht is, 't zij dat het een te groot aantal kuikens; moet bergen. Men diene er eerst voor te zorgen dat de ingroei zijnde kuikens ge zonde hokken en veel plaats hebben'. Ongelukkiglijk zijn sommige kweekers gedreven om een grooter aantal kuikens te houden, dan hun mogelijk is, gezien: de beperkte plaats, waarover ze beschik-# ken. Ontmaakt U zoo gauw mogelijk" vaiï uw baantjes. Die kerels nemen de plaatst in van uwe hennetjes, die door de rui mere plaats waarover ze zouden be schikken, veel zouden winnen. Te meetj daar een stilstaan in den groei bij dö kuikens, later zijn weerslag zal vinden op hel leggen. Er zijn veel kweekers "die hun kuikens in vollevrijheid laten rondloopen, cn een meelsoort en granen standvastig Ier beschikking stellen van dc kuikens. Ze denken: De kuikens kunnen etcri zooveel ze willen, ze hebben dus alles wat ze noodig hebben Dit is.'zoo niet; want heel dikwijls be statigt men een stilstand in TL groeien bij die dieren en dit alleen, omdat, zë niet voldoende eten. Gedenkt, altijd dat, hoe meer uwe kuikens eten, hoe meer ze.zullen groeien, en.daaruit, hoe eerder ze zullen rijp zijn. Wat daarvoor ge daan Geef uw kuikens één of twee maal per dag een greep graan, ander; dan dit, dat standvastig ter hunner be schikking staat, en geef ook twee of driemaal daags, hun meelsoort bevoch tigd. Zoo zullen ze meer genijgd zijn veel te eten. Indien ge uwe kuikens geen Volle vrijheid kunt geven, is 't veel beter liet graan niet standvastig ter hunner be schikking (e stellen. Veel beier is 't dit' graan met de hand uit te strooien, 't Best. in stroo. Zoó doende verplicht. Gë die kuikens ie zoeken en te bewegen'. Die beweging is hun zoo noodzakelijk als liet voedsel zelf. Hetzij ge uwe kuikens. ïn volle vrij- hei.d opkweekt of niet, laat altijd een" gepaste samenstelling meelvoeder tor, hunner beschikking. Voedert uwe kuikens morgens- vroeg en Ts avonds laat. Pas op als ge beslag geeft. Dc gepaste maat is Zoo veel beslag geveji, als dc kuikens in 15 minuten kunnen opeten. Ik kwam laatst in een kweekerij ën do kweeker pochte er op. dat zijn kuikens zooveel alen Aan de bevochtigde meel soort, dat zé er zouden Aan bezAvekcn hebben. 't Spreekt, van zelf, "dat die toestand voor de kuikens aller nadeeligst is en als ik eenige regels schreef Hoe meer de kuikens eten, hoe meer ze zullen groeien dat ik dan niet heb bedoeld van uwe kuikens in zulken toestand të brengen, dal hun spijsAerlering er door gestoord wordt 't Gezónd versianï moet! hier hol. meest leiden. Ydór een'opmer kend oog is liet gemakkelijk vast to stellen, welke 'de gepaste hoeveelheid is die de dieren het best. bevalt. Merkt nochtans op. dat de kuikens ijiel gemak kelijk overvooderd worden, als men hun passend voedsel geeft. 'A. DE VOS. lloenderkweekerij (Witte leghorn?. Moorselbaan, 257, Aalst. YJIE MEER inlichtingen verlangt als Yn liet prospectus vermeld staat, over do reis naar Rome, Assisïë en Italië ge-: liuf zijne vraag te doen aan J. Van Nuf fel-De Gendt, Kerkstraat, 9, 21, Aalst. Van 12 lol 16 Juni zal te Rome hel zevende diocesane Eucharistisch Kon gros plaats hebben."Dit jaar zijn daar vóór. de kerken aangewezen, gelegen iiï de Tibuvl ijnsclro wijk en wel dc basiliek van het, IT. ITart, bediend door de Sale- sianen, en die Aan den II. Laurentius» buiten de muren, bediend door de Capu- cijnen. Daar deze laatste basiliek gele gen is naast het groote kerkhof van Rome, Campo Verano, zal dc Eucharis tische plechtigheid in de St. Laurentius in nauAV verhand worden gebracht met de geloovigc zielen.

De Volksstem | 1927 | | pagina 1