Jan Clercker De Laatste Birders in Vlaanderen KLE1WE GAZET NIEUWST IJ PINGEN korte buileuEandsche berichten Gemeente Lede Wekelijkseh Praatje Fridtjof Nansen ten Faleize. Fridt- jol Nansen, de groote ontdekkingrei ziger zal hedenavond, te 6 uur, door Z. M. den Koning ton Paleize worden ont vangen. Het reizigersverkeer op Pinksteren in Brussel-Woord. Dit jaar weer was met de Pinstcrdagen het reizigersver keer in Brussel-Noord buitengewoon druk, vanaf Vrijdag 3 Juni tot Dinsdag daairop. In het geheel werden tijdens die vijf dagen 8021582 reizigers aldaar afgezet ol' ingescheept en de ontvangst voor de rcisbriefjes en de ingangsbiljetten be droeg 1 miljoen 501.167 frank voor bet reisgoed-beliep dit cijfer tot 45.019 U\ 20. Tombola Cardinaal Mercier. Eene laatste herinnering: de prijzen mtogen opgceischt worden tot 15 dezer. De lijst Wordt gezonden mits opzending van 50 centiemen aan M. Demoor, Dcgenstraat 18, Ie Brussel, postclveknummer 164390 PGnsioenen der weduwen en weezen van gemeentelijke leeraars en onder wijzers. De achterstanden wegens verhooging der pensioenen van wedu wen en weezen, die herzien werden krachtens de perckwalicwet, zullen be taalbaar zijn vanaf Maandag 13 'Juni 1927. bij de gewone rckenplichtigen, op wier. kantoor de belanghebbenden zich moeten begeven zonder ander bericht. De rekenplichtigeil zullen hun een ge wijzigd brevet overhandigen, alsook none uitvoerige afrekening die het be drag vaststelt der gezegde achterstan den op 31 Maart 1927. Een nieuw levensbewijs zal niet ge- ei schi worden. Geschenk van den Lord-MayGr van Londen aan Gent. De burgemeester van Gent heeft van den Lord-Mayior van Londen oen cheque van 20.000 fr. ont vangen, som welke zal moeten uitge deeld worden aan de armen der stad. De gift was vergezeld van een brief, waarin de Lord-Mayor en de Sheriffs van Lon den de stad Gent bedanken om het har telijk onthaal dat zij er genoten heb ben. - Mgc an Roey werd lof Aartsbisschop gewijd op 25 April 1926 en zal op 23 Juni e.k. tot Kardinaal verheven wor den. Onderscheiding. Z. M. overhandigde aan Z. E. Kardinaal Sin cere de plaat Van Groot Officier der Kroonorde. HEVIGE BRAND TE WETTEREN Woensdagavond, rond 7 uur, is brand ontslaan in de meubelmakerij van den beer Pol Huycke, Jan Broeckacrtlaan, te Wettëroii. Het'vuur moet in hel werk huis uitgebroken zijn. Weldra stonden lvet gebouw en het aanpalend Houtma- gaziin in vlammen. Toegestroomde ge- buren' sloegen dadelijk- de handen aan 't werk. maar konden slechts met veel moeite de aanpalende gebouwen vrijwa ren. De ganse he inboedel der. meubel makerij is de prooi der vlammen gewor den. De schade is zeer aanzienlijk. BOTSING TE BRUSSEL Op do Haven latül had gisterochtend een botsing plaats tu.ssehcii een tram van lijn 18 en een gespan gevoerd door J.U.ü., wonende Van den Bogaerdestraat de Koning tc Molenbeek. Het. gespan was op het- tramspoor geraakt, om een vrachtwagen voorbij te snellen. De trambestuurder stopte dadelijk doch kon de botsing niet voorkomen. Een arbeider, met name L. M werd licht gewond. De schade is belangrijk. DROEVIG ONGEVAL TE W1LLEBR<0E€€K Donderdag morgen, rond 9 ure, wil de M. Jottier, nijveraar te Thisselt, de autobus in de Dorps-traaf, nemen, toen' hij plots ineenzakte. Op het policiebu- reel binnengedragen, bevond men dal de ongelukkige dood was. Jollier iaat eene weduwe na met M. tien kinderen, en nog een elfde kindje wordt in het g'ezin verwacht. Zonsverduistering. Op den 29 Juli beeft een zonsverduistering plaats, en kei in een gedeelte van Noorwegen zichtbaar. Een Amerikaan schc en een Noorsehe zending zullen het verschijnen bestu- dccren, met tot. dat doel-speciaal f maakte toestellen. Een iler Am.erikaanschc geleerden, prof. Mitchell, vertelde bij zijne aan komst te Oslo dat hij 200.000 kim. ge reisd heeft om de zon te zien verduiste ren, wat zal gebeuren in 15 minuten de totale verduistering zal slechts 34 sekonden duren. 'Dc voorgaande Mechelsche kardina len. Mgr Decharnp werd 'op 18 Ja nuari 1868 lot Aartsbisschop van Me ebeden benoemd en slechts op 15 Maart 1875 lof. Kardinaal verheven. Mgr Goossens beklom den Aartsbis- schoppelijken troon op 12 April 1884 en werd tot Kardinaal benoemd op 24 Mei 1889.. Mgr Merrier werd tot, Aartsbisschop benoemd op 20 Maart 1906 en tot Kar dinaal op 15 April 1909. OP DOOK Sitvaln VAN DER OUGHT EN Lodowijk VAN LAEKEN, 92sle Vervolg. Ik ga, zegde hij, naar Aalst, bij 'den tieer De Winter en het zou wel kun nen gebeuren dat. ik daar blijf vernach ten. Hiermede zoende hij zijne auster op het voorhoofd, drukte het goede meisje de hand, en na zijn hond, dien hij be sloten had mede te nemen, geschuifeld te hebben, was hij vertrokken. Het lieve Roosje bleef haar broeder eenigen.tijd.met veel belangstelling ach terna staren. Zij zag hem toch zoo gaarne, haar braven broeder en, al ver borg zij hem steeds hare ongerustheid, zij was evenwel niet beter tevreden, dan wanneer Jan zich 's avonds aan den baard of aan de deur, indien het een aangename avondstond was, in gezel - schap ten lvuizc bevond. Als Jan eindelijk aan den omdraai dor heirbaan uit liet gezicht verdwenen was, sloeg zij de oogen ten hemel en zuchtte Ach, goede God, bewaar toch mijn lieven broeder in deze onveilige tijden en maak dat wij hem ongedeerd hjnnen weinige uren mogen wederzien. Hiermede trok zij in huis, om zich 4 -1 STABILISATIE Plaatst uw? beschik bare gelden in de Gentschn Bank voor Kandel en Nijverheid, Filiaal van d« Volksbank van Leuven. Afdeelingen f Aalst, 27, St. Jorisstraat. Dendermonde^ 1, Franz-Courtenstraaf Soltegem, Kasteelstraat, 10. Zele, Cesar Mseusstraat. Bijkantoren Hillegem-Dorpf' Lebfceke Brusseische steenweg, Lede. Molenstraat. STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID, OORLOGSTUIG ONTPLOFT TE ZiLLEBEKE. Een jonge man erg gewond Voor de zooveclste maal is onze an ders zoo stille gemeente in opschudding gebracht, door een nieuw obus-ongeluk, welke Woensdagnamiddag óm 4 uur plaats had. Garrein Hector, 22 jaar oud, ongehuwd, wonende op de Kalf- vaart te leperen, was hier komen obus sen zoeken. Hij vond zijne gading zeer gemakkelijk en ging natuurlijk dadelijk ERG MOTO-ONGELUK BIJ BERGEN Eene vrouw gedood. Twee gekwetsten. Woensdag namiddag begaven zich de echlgenooten Edpard Lermusiaux Mathilda Faidherbe, naar dc kermis van Cambron St. Vincent, langs de groote baan. Een moloeyclist zien aankomende, wilde womy T 'Isiaux, de baan over steken. OnpQ|ow'Vglijk kwam zij voor het voerlid zuuer?ehlde vrouw werd met gcwjec|ï|s fgronde geslingerd den sc4, Zondag™*?}'- D? dood was oogenb p9ii om 7 1/ Waa" cm ^••Jfcyclisl betreft, Ernest Noel vriend Edouard Vander- sirhüii, zij werden" insgelijks ten gronde geworpen on erg gekwetst. Noel werd Het kaaksbeen gebroken en Vanderstricht droeg êene gapende won de aan het hoofd. Men vreest voor hun leven. ONGELUK TE WETTEREN. De genaamde Maheux Kamiel, oud 18 jaar. wonendealhier Zandstraat, be- vond zich Woensdag voormiddag rond li ure op zijn werk ter fabriek van M. Beernaerts, terwijl zijn getouw in wer king was., gleed/hij plotselings uit, hij viel en kwam terecht in een kamwiel. Vreeselijk gekwetst werd hij onmiddel lijk naar eene kliniek te Gent overge bracht, waar hij dadelijk eene heelkun dige bewerking' ónderging. Men vreest voor een noodtóltigen afloop. JAMMERLIJK VERDRONKEN TE :$YNGHEM Een droevig ongeluk gebeurde te Syri- ghem in de volgende omstandigheden. Eenige vrienden^der gemeente waaron der de genaamde Jozef Verzwijger, wa ren in gezelschap naar eene wijkkermis gegaan. Het was omtrent 10 uur 's avonds als bovengenoemde uit éene herberg, hui- tén ging om aan eene natuurlijke be hoefte Ie voldoen: Kort nadien hoorden voorbijgangers yen dof gerucht in de waters der Schalde.. Seffens daagde er hulp or>. Het; was Verzwijger. die waar schijnlijk door dc "duisternis misleid in aan T werk. Het go vólg was, een schrikkelijke ontploffing, gevolgd door een ijsclijk geschreeuw. De jongen lag ten gronde, badend in zijn bloed. Hij was deerlijk gekwetst aan de rechter arm en hand. Na een eerste verband werd bij in allerhaast naar bet hospi taal van leper overgebracht. 0 f hef. wat er zal gesukkeld zi jn. Toen lie AUTO-ONGEVAL TE ST. NIKLAAS. Woensdag bad op de wijk Brugsken een auto-ongeval plaats. De genaamde Augusta Vergauwen, 15 jaar oud, werd bij bet ovorloopen der straat, omgeworpen door den auto ge voerd door M. Slrybol on aan bet hoofd gekwetst. Hot slachtoffer werd ter verzorging naar de kliniek overgebracht, na eerst door een geneesheer te zijn verzorgd. Haar toestand is bevredigend. bezig te houden met haar dagelijkseh werk. Jan Clercker ging middelerwijl pein- zPn.l voort; zijn hond, de getrouwe Moor volgde hem op de hielen. Dc jongeling vergeleek, zijn weg voortzettend, hef goed en helder, weder van dit oogenblik rnet den rcgenachti- gen dag, toen hij, nog .geen .vijf weken geleden, dezelfde reis liad gemaakt. Reeds was hij de eerste huizen der pa rochie voorbij en gcvolgenlijk slechts een halve uur van zijn woning verwij derd, toen hij, toevallig den steenweg opkijkendd in de verte aan dc afspan ning De Zwaan een sjees bespeurde, die aan de deur bad stilgehouden. Iïij nam daarop in lief begin weinig acht, maar toen hij nader kwam. scheen bef rijtuig te herkennen. Inderdaad, gele sjees, met roode wielen en een grijs paard, dat daar uit den smakelijk stond te eten. lichaam van den ongelukkige bovenge haald werd had hij reeds opgehouden te leven! Hof slachtoffer is" gehuwd en slechts 33 jaar oud. De droefheid der zijnen is onbeschrijflijk. BOTSING TE HALLE. De autobus «Bdingen-Halle-Brussel is Woensdag nafh.ïddag, rond 1 ure op don lioek der Lembeekslraat en van den Bergensrhen steenweg, Ie Halle, op den autokamion gebotst van een Brussclsch handelshuis. De schok was zoo geweldig dat de autokamion omgeworpen werd. Geen der reifci^ers van den autobus werd gekwetst. Beide voertuigen waren zoo erg gcha- ven, dat zij ee^st. rond 10 uren des avonds na hersjiel hun weg konden voortzetten. Het gerucht loopt te Berlijn dat Duitsche luchtvaarders binnen kort de raid Europa-Amerika zullen beproeven. Naar de Berlijnsche avondbladen uit Jerusalem melden, is in een Mohamme- daansch bedehuis, waarin 600 personen aanwezig waren, brand uitgebroken 20 hunner vonden den dood in de vlammen. Ter hoogte van het eiland Sein aan de Normandische kust is de visschersbark DJxmude op de rotsen geloopen en vergaan. Van de opvarenden zijn de schip per en drie matroozen verdronken; slechts de lichtmatroos en de scheepsjongen, van wie de eerste zich op een rots wist te werken en de Jaatste zich met een touw aan den mast die een meter boven water uitstak had vastgebonden, werden gered Volgens de New-Yorker Staafszei- tung wordt op het oogeiiblik door voor malige Duitsche oorlogsvliégers, wier namen voorloopig nog geheim moeten blijven, een vliegtocht New-York-Tokio voorbereid. Voor dezen tocht zal een Fokker-machine met Maybach-motoren worden gebruikt. Te Los Angeles zal een tusschenlanding worden gemaakt. Uit Madrid wordt aan het «Journal» gemeld: De prins van Asturië kreeg een nieuwen aanval van hemophilie. Zijn toe stand boezemt levendige ongerustheid in. De prins kan niet gaan. Hij wordt, lig gend op eer. matras, per auto overge bracht naar de Residentie van Casa del Campo. Elders wordt hij niet meer gezien. De gezant van België te Parijs en Mevr. de barones de Gaiffier d'Hestroy hebben Woensdag avond een groot feest maal gegeven ter eere van M. Doumergue, President der Fransche Republiek. Te Rogliano, in Italië, is een koop- warentrein ontriggeld. Vier wagons plof ten in een afgrond van 15 m. diepte. Twee werklieden, die zich daarin bevonden, zijn verongelukt. Hunne lijken waren vreese lijk verminkt. Er zou Donderdag eens te meer een oproerige beweging uitgeborsten zijn in Portugal. De regeering zond onverwijld strenge bevelen naar de troepen uit de Noordergewesten. Dc staties werden militair bezet en de orde werd hersteld. De Duitsche spoorwegen hebben hun verslag over het dienstjaar 1926 afge kondigd. Daaruit blijkt dat dit jaar sluit met eene winst van 860 miljoen mark, tegen 818 miljoen voor 't vorige jaar. Men seint uit Moskou, dat Opanski, de Russische politieke ftolitie-overste aan de Poolsche grens vermoord werd. De auto.voerder werd insgelijks gedood, ter wijl twee sovjet-officieren gekwetst wer den. Naar gemeld wordt, waren zij van bespieding verdacht. Op den Karlinger Gletscher bij Riffllon in liet Salzburger Glonglockner- gebied, zijn de lijken van een man en een vrouw gevonden, die bevroren waren. Uit Le Mans wordt het overlijden gemeld in den ouderdom van 85;jaren, van Mg Mélissen, oud-bisschop van Blois, aartsbisschop van Viminacio. De prelaat was geboren te Pariguy FEvêque den 21 September 1842. —De Russische oud-generaal Kalitine. bijgenaamd de overwinnaar van Erze- roum, is Woensdag overleden in het hospitaal voor Russische ouderlingen te St-Michel-sur-Orge. Generaal Kalitine was 74 jaar oud, Hij had gedurende de Russische revolu tie de wijk genomen naar Frankrijk. Al zijne goederen waren hem ontnomen en hij leidde sinds den oorlog een leven van ontberingen en ellende. zestien jaar. De lieer Dc ^Vintcr zag er ziek en lijdend uit en Jan v,ond hem zeer ver anderd, al deed hij schier het onmoge lijke om er blijgeestig en opgeruimd uit te zien. 1 Jan, jongen, riep lrij uit, zoohaast deze bij hem was gekomen, waar gaat gij zoo vlug naflrtoe Uw reis is waar lijk een teleurstelling voor mij, Want fk was jufsf. voorftemens u tc komen be zoeken. Weet ge wel dal gij u laatst ge dragen hebt als een held Gansch de stad spreekt ykii en ik, die uw lof niet wil verkleinen, kwam u bedanken voor de diensten, die ge mij hebt bewe zen. t -Zonderling geval, mijnbeer, ant woordde Jan. Ik ben zoo even ook van huis vertrokken, om mij te Aalst bij u aan le bieden. Ik wenschte u te zien. haverbak zoo'niet alleen om-.naar den staat uwer ge had hij nog zondheid te védnemen, maar ook terzclf- Gczond, aangenaam en voedzaam zijn de Macaronis LA LUNE. 3 JMet den Zondag der H. Drijvuldjgheid begint le Lede de plechtige Novene ter eere van O. L. Vr. van Zeven Weeën. Sedert eeuwen wordt Mar-ia onder dien tilei (e Lede op bijzondere wijze vereerd. Hoeveel ongelukkiger! naar ziel en lichaam door de Zoete Nood Gods te Lede geholpen zijn, dat kan geen sterve ling zeggen. Dit jaar wederom zuilen de geioovigen Maria komen vinden (e Lede om Haar te bedanken over bekomene weldaden en Haar nieuwe gunsten af te smeeken. Op Zondag 19 Juni zal al wie kan naar Lede komen om eenen blijk van liefdeen betrouwen aan Maria (e komen brengen v V* Iels over moderne Oorlogschepen Iedereen hoorde reeds over Dreadnought, Superdreagnought, pantserschepen en andere logge zeemonsters spreken... Verbeeldt u de afmetingen van zoo een reuzongevaarte. Onder die zware pantser- schepen en slagkruisers zijn er van 28.000* ton; do kiel van sommige meet van den voor tot den achtersteven 220 m. bij 29 m. breedte en 9,15 rn. diepgang. Ook hun bewapening is in die mate geweldiger geworden. Reeds worden de Dreadnought met kanonnen bewapend, elk 54 ton wegend, met een loop van 14 meter lengte en 30 centim. opening. Spoedig daarop begon de Engelscho vloot, in 1910. de Supardreadnoughts te bouwen,met geschut van 13 1/2, ja 15 duim. De slagkrui sers, in den aard der Queen Mary werden voorzien met vier gepantserde torens voor 8. kanonnon van 34 cm. elk dier kanonnen weegt 65 ton, heeft een loop van 16 m. lengte. Op 10 km. afstand doorboort zijn obus van 580 kilogr. een gehard stalen plaat van 30 cm. dikte Do pantserschepen, in den aard van Queen Elisabeth, werden bewapend met vijftienduimgeschut, d. i. mot 38 cm. opening. Elk kanon weegt 90 ton, heeft een loop van 20 m. lengte en bliksemt obussen van, 850 tot 900 kilogr. Vroeger woog do lading van een enkel kanon nagenoeg 100 kilogr. en kostte bij do 2000 fr. Wat gezegd over de tegenwoordige zware kanons, waarvan één enkol schot reeds honderden kilogr. buskruit vergt liet was met zulk een zoegoschut, dat de Duitschors do stad Duinkerken beschoten van' achter hot Yzerfront, op 40 km. afstand. Nog andere verassingen bracht de oorlog de vernielingsgeest verzon nog gevaarlijker monstergeschut: iedereen hougthetnog, hoe onze voormalige vijandou inet de dikke Bertha's, do 420 mm. mortieren, onze sterko forten makorden en tot puin vergruisden. Later bouwden do Franschen hun 520 min. nlonster, dat obussen van 1400 kilogr.. meer dan 20 km. ver neerdonderde. Doch wat vooreerst aan het ongelooflijke grensde de Duitschers stolden te La Fère een batterij op, waarmode zij op 120 km. afstand, Parijs onder vuur namen Op hun baan door de lucht beschreven die obussen een gebogen lijn, welke ruim 40 km. hoogte bereikt. Wat schijnt de Witte Borg een dwerg bij zulk een hoogte Ik laat u beramen wat zoo een kanon, ja elk schot moot kosten Scrutator. zocht t»b dertijd om u'bens in het bijzonder te kunnen spreken. Er is toch geen onraad, Jan Er bestaat wel juist geen zwarigheid, maar er is eene zaak. die mij op het ge weten drukt en' die ik gaarne met u zou vereffenen. meermaals gezien. Terwijl hij bij zich zelve,n dacht aan wien dit, rijtuig mocht toebei voeren, en overwoog waar bij het nog had gezien, was li ij, niet gewonen stap voortgaande, rechtover dc herberg gekomen, waar plotseling hevig op de vensterruiten werd geklopt. 'Jan keek om en hoe groot was zijn! Zoo, zoo. en daaroveiv,begeert ge blijden verrassing, toen hij den heer De mij alleen te opreken Winter zag. die zich in de afspanning! Ja. mijnheer, en daar ik u juist bevond en die hem leekcn deed binnen J ontmoet, kan ik dit hier, indien gij dit Le komen. Hii trad nu zonder vertoeventoelaat, even zoo goed doen als te uwen de Herberg binnen en groette den goe- huize. den heer, die aan de tafel, dicht bij hot j De heer De Winter stond dadelijk op, vensterraam gezeten was. in gezelschap sprak in stilte' enkele woorden, wenkte, van zijn neef. een jongeling van slechts Jan en trok met hem in de kamer der eene flcsclv morgenwijn Inbrengen en niemand bij ben toe te laten. Nadat de waard het bestelde had aan gebracht en zij alleen waren vei*tiaalde Jan alles wal hem overkomen w as, ioen liij dc laatste maal te Aalst was beweest en zijn wedervaren bij den notaris Vos- selaer, toen hij aan dgze liet, losgeld gebracht bad. Zie,'zegde hij, het kwam mij zoo zonderling voor den geest, dat de nota ris tot. mevrouw, uwe ochtgenooite, had gezegd dat uwe vrijstelling wel tachtig duizend frank zou lvebben gekost, maar dat bij wel zou hebben effen gestreken met vijftigduizend, indien men zich spoedde om hem die geldsom te over handigen, maar dat liet 's anderen daags te laat zou gewee-st zijn. Wel, zegde ik bij mij zeiven, als d notaris de invrijheidstelling van mijn heer De Winter kan bewerken met der tigduizend frank minder dan de com missaris en al de andere roffianen der. FransChe republiek, moet bij bij de Uitvoerende Macht veel vermogen en dan zal hef wel op geen duizend frank minder aankomen. Ik wil dat beproeven. Ik nam dus honderd goudstukken uit deHeurs en stak die bij mij. En toen ik hem lvet geld overhandig de, zegde ik, dat er aan de som duizend frank te korf scholen, maar dat hij die overmorgen zou krijgen. Hadden die duizend frank er nu zoo II' Nationale Tombola der Oorlogsinvalieden Trekking den 27 JUNI en niet in de maand Augustus zooaüs vroeger aangekondigd. 750,000 fr. prijzen. 3 bijzondere prijzen elk van 100,000 fr. Prijs per lot 1 fr. 't Boekje van 10 loten 10 fr. Nog enkele loten zijn te verkrijgen in de lokalen der Invalieden, Oud Strijders, Weg gevoerden, bij Cyriel Coppens, gazetverkoo- per, Statiestraat Theofiel Praet, Lange Zoutstraat Café Jean, Leopoldstraat, Gen darmerie en in den Zetel van liet Nat. Werk, Dendermondschensteenwèg, 14, Aalst. BELANGRIJK Van af Maandag aanstaan de worden de niet verkochte loten in de ver schillende lokalen afgehaald. Wie 100.000 fr. wil winnen moet zich spoeden. Het Arrondissementskomiteit. Ik zag wel aan het fronsen zijner tro nie, dat dit hem niet heel goed aan stond. Evenwel antwoordde hij me zeer, bedaard, dat die som misschien zou toe-, reikend zijn geweest en, als hij hel vol - strekt noodig had, hij het zou hebben verschoten. En hij. was zoo haastig om alles op; te .strijken en Spriètvlechtef zoo ver strooid, dat men mij een kwijtbriefje teekende van vijftigduizend fraiik in plaats van negen-en-veertig duizend, «lie ik hem bad gegeven. Gij dient, nu tc weten, mijnheer, dat' ik die duizend frank aan uwe mevrouw niet heb durven wedergeven, maar he den kwam ik van Oordegem naar Aalst, om restitutie to doen, denkend dat ge wel wijzer zult zijn, dan dit. geld aan den notaris te geven, die u reeds genoeg j heeft gepluisd, want ik ben zeker dat gij schelmachtig bedrogen zijt. Zoo sprak Jan en hij toog een klein1 lijnwaden beursje uit zijn zak, en IHdö daaruit de honderd goudstukken' op de, tafel. De heer De Winter bezag micf ver-» wondering den jongeling, die zoo goed de waarheid had geraden. Inderdaad, Jan, zegde hij, herrt vriendelijk op den schouder kloppend, men heeft mij gefopt. Had mijne vrouw slechts twee dagen gewacht, men» had mij, zonder van losgeld le durven spre-; ken, wel losgelaten, want reeds 's ande rendaags werd de commissaris met heeÜ hoog noodig geweest, dan zou de nota- zi jn aanhang afgesteld en dus in de ris eenige opmerkingen hebben gemaakt onmogelijkheid gebracht nog iemand ie maar dat deed hij niet. deren. It LYervolgt J

De Volksstem | 1927 | | pagina 2