M HEIDEïSr Vrijdag vlaggen uit ter eere van het H. Hart Te 8 uur 's avonds, allen naar de St Martenskerk HET H. HARTEFEEST Vrijdag Juni 102 7 om het Lof, de Processie en het Sermoen van den Z- E. Kan. Coppens, Pastoor deken bij te wonen Vermindering van de intrestpremie der Nationale Bank Iu den Boerenboud Bond het Parlement Be ontvangsten der spoorwegen in Mei Voiksfilosolie Een Belgische duif in Noorwegen Sn het Wenderoortl van Lourdes Be vlootconf'erenlie le Geneve KAM EB Be achturendag in de banket bakkerijen XXXIII" JAARGANG NUMMER 144 Ksrkstraat, 9 en SI, Aalst. Telefoon 114 T~>1 20 Centiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt H. Joannes Zonop3,49Zon af7,56B Nieuwe Maan den 291 Publiciteit buiten het Arrondissement AALST Agentschap Havas, Adoif lflaxlaan, 13, te Brussel Hue de Richelieu,Parijs Breams Buildings, 6, Londres E. C. 4. BELANGRIJK BERICHT. Wie nu inschrijft voor een abonne ment van 3 of 6 maanden op De Volksstem ontvangt van nu tot ein de Juni het blad kosteloos. Het bedrag 15 fr. voor 3 maanden, 30 fr. voor S fnaanden storten op post- checkrekening n. .138.559 (J, Van Nuf fel, Aalst). -vV-- Dg II. Kerk stolde de feestdagen in tot herdenking aan de mysteries, groote voorvallen, bijzondere feiten en helden van onzen H. Godsdienst. Dit feest werd ingericht op 't verzoek van Jezus zelf, die het vroeg aan de II. Maria Margaretha a la Coque. Hoe zouden wij ton achteren blijven in 't meevieren van 't H. Hart op 't leest door Jesus zelf gewild. 0. L. Heer schenkt ons zijne volle overvloedige liefde en inzonderheid gebeurt zulks op dit huidig hooggetij. Uitnoodigen- de liefde stuurt Hij ons toe opdat we Hom zouden volgen en navolgen, eeren en vereeren, aanbidden en smeeken. Bermhartige liefde betoont Hij ons, opdat we Hem zouden vra gen vergiffenis van onze zonden en dwalingen en dat Hij ons in zijn geopende armen en op zijn gapend iiart zou kunnen en mogen ontvangen. Voedende liefdo schenkt Hij ons want Ilij wil ons spijzen met zijn eigen Vleesch en Goddelijk Bloed en wij worden door en in Hem andere go- don, opdat wij niet meer zouden leven van eigon loven rnaar van zijn goddelijk leven om eens na dit gratie leven liet eeuwigdurend giorieleven to genieten. Heiligmakendo liefde wil Hij ons in overvloed bestendigen, op dat we zouden blijven iu zijne liefde, ons aftrekken meer en meer van 't na tuurlijke, van 't vergankelijke, van 't stoffelijke, en ons wat meer zouden vorheifen, stroven, opgaan tot en naar hetgeen eens onze volmaaktheid moet wezen. O zeker, wij hebben te weinig wederliefde over voor onzen Liefde koning, voor dat H. Hart overstroo- 'mond van goedheid, van berinhcrtig- heid en van liefde tot ons Prijkt het beeld of een beeldje van 't II. Hart in onze huizen 'i Is het reeds ingetroond en zijn wij mot onze huisgenooten er aan toogezeid en toe gewijd Doen wij (lat li. Hart lioer- schen in de horton onzer kinderen en bij al dezen op wion we invloed heb ben, gezag voeren, voor denwelken wij verantwoordelijk zijn Heerscbt dat goddelijk Hart in ons hert, klopt bet dikwijls op ons hert, in ons bin nenste, 't is te zeggen ontvangen wij dat II. Hart dikwijls, zoo mogelijk dagelijks en zoo godvruchtig mogelijk als 't maar zijn kan door en in de H. Communie, waar het in do II. Hostie bidt, smeekt voor ons en waar bet standvastig nog voor ons zijn Godde- lijken Vader ten beste spreekt Ofwel hebben wij bet verdreven uit ons hert om er plaats te verleenen aan don duivel of aan 't een of 't ander nietig, schadelijk, gevaarlijk schepsel Zijn wij ondankharen, Ialhertigen, lau wer. O dat liet H. Hart van Jesus alle l.erten ontvlamme on ontbrandde van zijn goddelijk liefdevuur en ons den icver voor onze en een anders zaligheid inlaaie Ja, vandaag vieren wij 't feest van do Liefde Gods voor de menschen Ziehier dat Hart dat de menschen zoozeer heeft bemind, dat het niets gespaard heeft om hun zijne liefde le bewijzen 't Is ook hot leest van de liefde dor menschen voor den God van liefde Gij ten minste, tracht mij te troosten dior een toeneming van vurig heid en wederliefde De dankbaarheid voor 't verleden on do vrees voor de toekomst noodi- geu ons uit dit feest en 't H. Hart meer dan ooit mee te vieren Wij zullen dit feest meefeesten zoo wel, zoo vurig mogelijk. De II. Com munie zullen we vandaag, morgen of Zondag ontvangen en een akte van eerherstel doen. De goddelijke dien sten zullen we bijwonen om eer 011 glorie aan dat minnend Ilart te geven. Ons eigen persoon en onze familie zullen we Hem toewijden Denkon we niet te veel te doen voor Jesus- Christus want Hij moet lieerschen éa zijne liefde cn dus zijn II. Hart Heilig Hart van Jesus dat uw rijk ons toekome Marc. EEK KOE MAIL TOESTAKD De volgende intresten worden nu door de Nationale Bank; van Belgie gerekend Op zicht 5 °/o geaccepteerde wissels warants 5 °/oniet geaccepteerde wissels op banken 5 niet geaccep teerde wiesels en «promessen 5 yc j coupons van Belgische lecningen waar van den vervaldag de 100 dagen niet overschrijdt 5 leeningen en voor schotten in loopende rekening op natio nale publieke fondsen 6 1/2 °/o aan- koopen en verkoop van buitenlandschci wissels 5 NADfDRE BEjSCHO DWINGEN De vermindering van de intrestpre mie op 5 der Nationale Bank, die hiciibovèn gemeld wordt, staaft de stevig heid van onze geldelijken toestand en staat in verband' met de goedkoop te 'be komen geldpolitiek die de Nationale Bank sinds de stabilisatie ingevoerd heeft. Op 12 Januari was de intresfcpremio een eerste maal tot 6 terugge bracht geworden. Den 9n Februari daar opvolgend had eenc tweede verminde ring plaats tot 6 Ifet terugbrengen op 5 14 geschie de in den loop der maanct Mei. Thans zijn wij tot 5 gedaald, eenc in trost,pre mie die voor den huldigen economischen wereldtoestand voor normaal te houden Inderdaad te Londen staat men aan 4 V> te Parijs en in Spanje aan Denemarken, Tdlieco-Slovakije, Duitschland, Oostenrük cn Rumenié laan aan 6 en Italic aan 7 STABILISATIE Plaatst uwe be schikbare gelden in de Gentsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal van de Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27, St. Jorisstraat. Dendermonde, 1, Franz-Courlenstraat, Sottcgem, Kasteelstraat, 16 Zele, Cesar Mceusstraaf, Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lebbeke, Brussesche steenweg Lede, Molenstraat STIPTE GEHEIMHOUDING. 232G VOLKOMEN ZEKERHEID De Hoofdraad van den Belgischen Boerenbond in zijn vergadering van 13 Juni 11. heeft een motie gestemd waar bij ten zeerste wordt aangedrongen op dat de bespreking van ihet pachtwets- voorstel zonder verwijl zou aanvangen in den S'enaat. De Hoofdraad verklaart zijn vroeger ingenomen standpunt, waarbij een ver plichte minimum-duurtijd van drie jaar voorzien wordt met een opzegging van twee jaar, te blijven handhaven als zijn de de formuul die de meeste wantoestan den zal doen ophouden, door de over- groote meerderheid der landbouwbevol king wordt gewenscht en tevens door de meeste eigenaars wordt^aangenomen. In dezelfde vergadering werd beslist aan de bevoegde Ministers een schrijven te zenden waarin, wordt aangedrongen op een rechtvaardiger verdeeling van sommige belastingen, HET ALMNESTTEVRAAOSTUK ZOOVEEL ALS OPGELOST We zegden verleden week dat er een oplossing betreffende de amnestiekwestie in 't zicht was en de gebeurtenissen heb ben ons in het gelijk gesteld. Verschillende weken reeds heeft men nu beraadslaagd en niet lang geleden werd nog beweerd dat een oplossing in deze kwestie zou uitblijven- Die voorspel ling is niet bewaarheid geworden. Heden Woensdag heeft de middenaf- deeling der Kamer wederom vergaderd. De heer Deetrée. na al de tegenstrijdige adviezen in deze kwestie, heeft als ge volg hiervan het volgende voorstel inge diend, hetwelk volgens hem iedereen zal voldoen. Volgens dit voorstel zal de Koning hert; recht hebben genade te verleenen aan al de politieke gevangenen, ook aan degene die bij verstek werden veroordeeld. Het voorste! bepaalt vervolgens dat in ieder geval al de politieke misdrijven verjaren op 11 November 1928. niet uit zondering van eenige hatelijke gevallen van bespieding en verklikking. M- Heyman deed opmerken dat hij zich in princiep niet verzet tegen die laatste bepaling, op voorwaarde dat men ook andere gevallen niet op die wijze wil verdoiikeimanen en bundels terzijde schuiven. Veel te dikwijls gebeurt het dat van dergelijke uitzonderingsbepalin gen misbruik wordt gemaakt. Het voorstel bepaalt ton slotte dat do politieke rechten aan de activisten niet aillcn terug gegeven worden. De boeten worden niet terug (betaald en de decora ties niet terug gegeven^ Hot- voorstel DestrêeWvërd met alge- meeno stemmen min oen aangenomen (M. Souplit) Maken deel van de middonafdieeling MM. Van de Vyvere, Heyfhan, Tibbaut, Van Die-voet, Merlot. Destrée en Souplit, t is te zeggen vier Vlamingen en drie Walen. We vernemen nog dat een lid der mid- rlenafdeeling. officialise stappen bij de liberale groep heeft gedaan, ten einde deze groep te bewegen zich bij het voor stel Deafcrée aan te sluiten. Het antwoord was dat de liberalen het ingenomen standpunt tegenover het am nestie vraagstuk behouden en dus tegen het ontweiT) Destróe zullen stemmee. 00MMT8HTE DEK ftPaORWEGfEN De parlementaire commissie der spoor wegen heeft heden nauwkeurig de be grooting der spoorwegen onderzocht. Op voorstel van M. Van Tsnckor werd bedoten een afvaardiging naar M. An- seele te zenden om inlichtingen te beko men over het afdanken van agenten. Die kwestie zal dsn in em volgende vergadering behandeld worden. 231 MILLIOEN FRANK De ontvangsten in Mei 1927 door de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen verwezenlijkt bedragen (be lasting afgerekend) Reizigers Fr. 55-802.000 Koopwaren 171.042.000 Uitzonderlijke produkten 4.401.000 Wat profijt brengt de achlurendag Dat velen door hunne beschou wingen over die kwestie laten zien hoe oppervlakkig ze oordeelen. In het alge meen schijnen ze niet diep in de ar beidkwestie te gaan. In 't bijzonder meenen ze dat ze van den morgend tot den avond; dus 16 uren per dag werken. Gingen zij dit eens fijntjes na, ze zouden nog tot geen acht uren geraken En dat is lang, man, onder do oogen van 'nen baas Ja, 't is al geen goud dat blinkt. Wat is het rood paradiis Niets anders dan de barbierswin kel uit den ouden tijd, waarvan op het uit'hangsbord stond Vandaag voor geld; morgen voor niets. En de socialisten dachten dat ze de wereld zoo schrikkelijk zouden doen vooruitgaan. Wat het «schrikkelijk» be treft, da's aangenomen. Maar Jt waro eene andere kunst te bewijzen, dat er door de rooden of anders iets goeds tot stand kwam. dat niet met de kriste- lijke menschlievendheid en rechtveer- jdigheid strookt- I Wat is geld In de ekonomie iets waar men een boeksken kan overschrijven. Bijv. uit leggen hoe geld arbeid vervangt of de j rol van kapitaal speelt. I In de volksfilosofie is het heel wat andfers. 't Is iets dat men zou uitvinden bestonde het niet. Ook in Rusland is er geld 't Dient ook om te toonen hoeveel ver stand men heeft- Hoe dat Bij 't beleggen van geld in aandeelen of 't ontspringen van een dansken ge' lijk 't. zakken van den frank. Uw diep doorzicht or? dat gebied, vooral sedert 5-4-25 dat do socialisten het land ten bloei opvoerden, zult ge u on getwijfeld lang herinneren. Waaruit we besluiten dat men gewoonlijk meer geld dan verstand heeft en dus dubbel arm is. XX. Na den Oceaan vlucht enkele dagen geleden medegedeeld, vernemen we thans dat eene Belgische duif dragende ring n- 643-13-57 Belg 25 in Noorwegen go- land is.. 'Ken der vleugels draagt naast eenc Koninklijke kroon cii de letter A volgend merk V. 1428. Het beestje dat in uitstekende gezond heid verkeerd bevindt zich thans 'bij dien lieer voorzitter van de dyjvenfcdieratie te Bergen. Het ontzaglijk aantal wonderbare ge nezingen, toegeschreven aan de bijzon dere voorspraak van O.-L.-Vrouw van Lourdes, groeit gestadig aan. Nu weer wordt uit Livorno de genezing gemeld van een Italiaansche vrouw, Mej. Gröi- na Lunardi, acht en dertig jaar oud. Mej. Lunardi leed sedert langen tijd aan een ziekte, welke natuurlijkerwijze ongeneesbaar scheen; zij had reeds tien heelkundige bewerkingen ondergaan, doch geene enkele baatte- Dan besloot ze zich met eene 'bedevaart naar Lour des te begeven om er de Maria Onbe vlekte te ibidden voor "haar herstel. De reis was zeer lastig; zij kon geen stap meer gaan zonder ondersteund to rijn- Nauwelijks was ze in bet heiligdom der H. Maagd gekomen en had ze deze goe de Moeder aanroepen toen het wonder geschiedde. Mej. Lunardi was plots ge heel hersteld en zi j begaf zich naar het bureel der vaststellingen, waar de ge- neesheeren haar volkomen genezen ver klaarden. JAPAN ZOU DE AMERIKAANSCHE VOORSTELLEN niet AANVAARDEN Uit Tokio wordt gemeld, dat alhoewel de officiecle verslagen over de eerste rit ting der «vloot-confcrehtie onder drieën» nog niet zijn aangekomen, de ambte naars van het vlootdepartement de pers verslagen bespreken en verklaren dat het Amerkaansch voorstel tot toepassing der verhouding 5-5-3 op «ie hulpsehepen, hen niet voldoet en dat zij geen vrede kunnen hebben met het voorstel, strek kende tot de afschaffing der ondierzee- booten. Zitting ran Woensdag 22 Juni De zitting wordt ten 10 ure geopend, onder liet voorzitterschap van M. LE- MONN1BR, on der -voorzitter. De Kamer begint met de bespreking van het wetsontwerp betreffende de wij zigingen aan de samengescfhakolde wet ten van 19 Augustus 1921, op het her stel van schade veroorzaakt aan de bar- gerlij ke oorlogsslachtoffers - M. HOUTART, minister van finan cien licht- het wetsontwerp toe. Alen wil aan de belanghebbenden een nieuwen Hoogst waarschijnlijk behoort het termijn toestaan om hun rechten to diertje tot onze militaire duivendienst. doen gelden. De nieuwe aanvragen zul len slechts aanvaard worden tot 31 De cember 1928. Die onbekwaamheid van werk moet 50 p.h. bedragen. Wil io mand zijn geval doen herzien dan moet De bepalingen der wet dd. 14 Juni pe{- verschil 20 p.h. bedragen. 1921 tot invoering van den acihturendag j m. MELCKMANS en M. GOLEN- en van de acht- en veertiguren wéék bij jVAUX nemen het woord. Deze laatste koninklijk besluit dd. 27 December 1926 jvraagt dat de pólitiege veroordeelden van 231-245.000 Het aandeel der maand Mei in de vooruitzichten voor het dienstjaar 1927, rekening houdend mot de achtereenvol gende1 verhoogingen der tarieven, be droeg Reizigers 1 Fr. 61.400.000 Koopwaren 1G1.500.000 Uitzonderlijke product-: 4.00.000 226.900.000 Uit de vergelijking van deze cijfers blijkt dat de ontvangsten voor Mei 4.345.000 Fr. meer (bedragen dan de vooruitzichten- De ontvangsten der negen eerste maan den van 'het maatschappelijk dienstjaar (September 10*26 tot Mei 1927) overtref fen aldus deze van do negen overeen stemmende maanden van 1926 met 797 millioen; zij bedragen inderdaad 2.060 jnillioen tegen 1.263 millioen. toepasselijk gemaakt op cle leden van het1 personeel andere dan kantoorbedienden, te werk gesteld in de winkelbedrijven, worden, aldus een Kon. besluit in (het staatsblad van heden, wat betreft de ma gazijnen van banketbakkerijen, door de volgende afwijkingen gematigd a) Wat de magazijnen betreft, waar over d hoogstens drie personen werkzaam zijn, aldaar niet inwonend, mag de arbeids duur twee cn vijftig uren per week be reiken, te verdeden over die zeven dagen van de week. onder de dubbele voor waarde het dagelijksch maximum van 9 uren niet overschrijden en aan het per soneel, onverminderd die hij de wet dd. 17 Juli 1905 voorziene rustdagen, een compensatieverlof te verleenen, dat in het geheel dertien heele dagen per jaar bedraagt b) Wat de magazijnen betreft, waar v.e opneming rs Riiks werken van een bepaling slechts een of twee personen' werkzaam zijn, aldaar niet in inwonend, mag cle arbeidsduur Acht en vijftig uren por 'week bereiken, te verdeden over de ze- 1 ven dagen van cle week, onder de dubbe le voorwaarden het dagelijbeh maximum ivan negen uren niet te overschrijden en aan het personeel, onverminderd de hij de wet dd. 17 Juni 1905, voorziene rust dagen, oen compensatieverlof te verlee nen, dat in het geheel dertien heele da lgen per jaar bedraagt. de wet. kunnen profiteeren. Na een paar woorden van MM. do SE- LYSLÓNiG'SOH A MP en ERNEST, wordt de zitting geheven te 20 ure. i'Namiddagzitting De zitting wordt hernomen te 2 ure. De Kamer zet -de bespreking voort in de la 4^ oh teren van be treffende het toekennen van gezinsver goeding. Nadat MM. CARTON de WTART, VAN IIOECK en VAN ISA OKER hot woord hebben genomen, worden eenige amendementen aangenomen Tiet wetsontwerp wordt daarna aan genomen. Vervolgens behandelt men in tweede lezing het wetsontwerp betreffende cTci buurtspoorwegen Een amendement waardoor verboden wordt, lid te zijn van der» beheerraad der buurtspoorwegen en tezelfdertijd ,an een private maatschappij wordt verworpen met 84 stemmen tegen 65. Een lange verwarde bespreking be gint vervolgens over de samenstelling der paritaire rommtesic. Al. WSEET.'E verdedigt den tekst van het wetsontwerp. Ten slotte wordt hot regeeringsvoor stel aangenomen. De zitting wordt daarna geheven.

De Volksstem | 1927 | | pagina 1