Jan Clercker Dg Balie van Cgnciermande KLEI ME O&ZEÏ De Laatste Bjnöers In Vlaanle^n Nungesser en Coii levéïrd teruggevonden M EU WSTIJ Dl KG EN laüdstÉe tAar. 't Hof. De Koning heeft Za terdag morgen in 't Paleis van Brussel een lang onderhoud gevoerd.met MM. Bacls en Anseele, minister van Land bouw cn Spoorwegen. Naar Congo. De Gongoboot «Tliys- •ville^. is Zaterdag morgen, ten 9 ure uit de haven van Antwerpen naar de ko- onie afgevaren, 't ls hare 29e reis. Er .■waren 186 passagiers aan boord, waar van 82 van eerste klas en 104 van t.wee- 'de klas. Het schip voerde ook 4200 ton kloopwaFen mede, waarvan vijf ponlons voor Boma, eene lokomotief voor Mata- di en 35 ton mout voor eene brouwerij ,van Leopoldville. Er was weinig wik bij de afvaart aanwezig. (nachtdienst, voor de eerste maal op Vrijdag 1 Juli). Bijkomende afvaart op Zaterdag 2 Juli, te 14 u. 30, door «Stad Antwer pen». Amerikaansche Legionnairs op be zoek. In September a.s. zullen 250 'Amerikaansche. legionnairs naar België komen en het departement van 's lands verdediging zal zich gelasten met hun een gul o.nha al te bezorgen. Zij zul len uitstapjes doen in geheel het land en onder meer ontvangen worden tei\ s!ad- huize van Brussel «en Antwerpen. De pensioen-oude. dom der ambtena ren. ■-Men weet dat de regeering, bij koninklijk besluit van 12 Mei vaststel de dat de ambtenaren voortaan op pen sioen zouden gesteld worden, den eer sten der maand volgende op deze in den loop derwelke zij de 05 jaren bereiken. Voorbeen was de louderdomsgrens 60 jaar. De regeering beeft thans aan die be langhebbenden een uitstel van drie maanden toegesXaan. Een Rembrandt te Borgloon. In de kerk le Borgloon hangt een schilderijt je dal aan Rembrandt wordt toegeschre ven. Hel is een paneel met het portret van den meester zelf, op 60-jarigen leef tijd. Reeds in 1874 onderzocht de pro vinciale kommissie van gedenkleekenen het werk, maar durfde geen bestuif te trekken. Het. onderzoek is thans hervat; tot dusver blijken de kunstkenners het er mede eens dat het een echte Rem brandt is. Minister Vandervelde naar Congo. M. Vandervelde, minister van Builen- ïandschc Zaken, is zinnens binnen kort eene studiereis te ondernemen in de streek van Kivu. Hij zal vergezeld zijn op die reis van M. Deladrier, lid van den Kolonialen raad en leeraar aan de koloniale Il'oogeschooi van Antwerpen. Een standbeeld voor Heynryck van Veldeken. In Nederland is een comi- teil, samengeseld ter herdenking van 'den BOOn verjaardag van Heynryck van Veldeken, beschermvrouwe is H. M. Ko ningin Wilhelmina. Het comiteit wil gelden verzamelen voor bet oprichten van een gedenkteeken in de onmiddel lijke nabijheid van de Sint Servatiu.s- kerk Ie Maastricht. Paketbcoien Oostende-Dover. Uur- label der overvaarten voor week van 27 Juni tol 3 Juli 1927. Van Oostende naar Dover v. nfvnar- on lu.20 (nachtdienst, voor de eerste maal op Zdkerdag 2 Juli), te 10 u.30 en te 14 u. 30. Bijkomende afvaart óp Zaterdag 2 'Juli, te 9 u. 15, door «Stad Antwerpen»'. Van Dover naar Oostende afvaarten te 13 u. 45, te 16 u. 35 en le 24 u. OF DOOR Sïtvaln VAN DER GUOHT EN {.odewijk VAN LAEKEFX 106de Vervolg. Zoo gezegd, zoo gedaan De champetter bezorgde de twee ge vraagde lantaarns, die hij on de nabij gelegen huizen was gaan leenc'n, waar na de kapitein hem met zijnen meier liet vertrekken, zeggende dat hij nu heel goed hunne tegenwoordigheid kon mis sen, maar dat zij alles in gereedheid zouden houden, daar zónder twijfel 's anderendaags de prokureur der Repu bliek zou komen en dat men alles naar de bevelen van dezen hoogen ambtenaar kon schikken. Wilt gij gclooven, sprak 'de meier lol zijn champetter in het heengaan, dat ik blijde ben dat onaangenaam gezel schap te mogen verlaten, bijzonderlijk 'dien onbeleefden kapitein, die zoo onbe schoft tot mij meier van Meire, durft spreken, zonder mijnen ouderdom en hooge waardigheid in acht te nemen Ik moet bekennen,'gaf de cham petter ten antwoord, dat hij met u niet zeer beleefd handelde, maar het is eene overheid der gendarmen, en die zijn ge woonlijk niet zeer vriendelijk. Ter bestrijding der krotten. Een nieuwe zitting van deii Belgischen Na tionale» Bond tegen de krotten wordt te Ldik belegd op 26 Juni, öm 10 \/2 uw, in de zaal der gcineentcbi'oscoop, rue des Chiroux (dichtbij de hoogeschool)'. Zullen het woord voeren :MM. Lovie en Van de Vvvere, Staatsministers M'. G. Gerard, bestendig-afgevaardigdc en M. E. Mahaim, oud-minister. De toestand van graaf 'I Kint de Roodenbcke. voorzitter van den Senaat, is nog steeds voldoende. Een «Vaz Dias» bericht luidt, dat stellig met het grootste voorbehoud aan vaard zal moeten worden Uit Quebec wordt geseind Volgens een nog niet bevestigd telegram uit Chicutini zijn le Roberval twee jagers aangekomen, die op een tioeht twee In dianen zijn tegengekomen. Dezen droegen twee blanken vap wie de identiteit nog niet is. vastgesteld en die ziek waren. Men hoopt, dat dit de beide vliegers zijn. HET DRAMA VAN CHATELET. Nieuwe verklaringen van Denisty Wij hebben gemeld, dat Denisty, aan gehouden tonder belichting de vrecse- lijke moord te hebben bedreven op de kleine Elisabeth Jadot, te Ghatelet, be roep had ingeslagen tegen de uitspraak van de Raadskamer, welke zijn aanhou dingsmandaat voor eene maand ver lengde. Hij zou dus naar de gevange nis van Vorst worden overgebracht, brief aan den ionderzocksrechter om op- Maar Zaterdagnamiddag schreef hij een nieuw te wordlen onderhoord, omdat, zegde hij, hij belangrijke verklaringen wilde afleggen voor zijn vertrek. De onderzoekrechle.p deed hem dan in zijn kabinet komen en Denisty ver klaarde hem, dat hij op het uur door de getuigen aangewezen, inderdaad de plaats waar het lijkje werd gevionden was voorbijgekomen. Zoo bij zulks niet dadelijk heeft bekend, zegde bij, was het omdat bij vreesde vervolgd le wor- den voor wildstroöperij, want bet was wel inderdaad bij, die dien vclo'rmiddag was betrapt geworden door den jacht wachter van graaf d'Oullremont. Denitsy erkent thans, dat al de getui gen de waarheid hebben gezegd, en heeft een advokaat gekozen die hem zal bij staan wanneer hij voor bet beroepshof verschijnt. zorgd worden. Gelukkig is niemand ernstig gekwetst. De twee wattmen kwa men er met den schrik van af. De stoffelijke schade is aanzienlijk. Volgens het onderzoek van de politie is hef slecht verzetten van den wissel de oarzaak van de botsing. Er heerschte begrijpelijke ontroering onder de reizi gers cn om&taanders. MOORDPOGING TE ELSENE Een man schiet op zijn vrouw Sedert maanden was het gezin der echtrenooten Heneourf, die in het huis n. 'i van de ïlaliestraat te Elsrne, een appartement betrokken hadden, een wa re hel. Ten gevolge van hel opvliegend, ja- loerscli kara.lcler van den echtgenoot, Albert Hcncióurl, geboren in 1898, wa- rep de woeste, looneelen niet zeldzaam. Zondagmorgen, omstreeks 7 u. 30 was er opnieuw twist tusschen beide echtge- noofen. Tri woede ontstoken greep Hen- court zijn revolver en loste verscheide ne schoten Op zijne vrouw.ongeluk kige werd getroffen in de dij en aan den pols. Gp hot gerucht des losbrandingen snelden de méifêhüurders toe en waar schuwden do politic. De dader lief zich ontwapenen zonder eenigen tegenstand le bieden. De vrouw werd naar lief hospitaal van Elsone overgebracht. De dokter meent dal, haar toestand ernstig is. Na een ondervraging door don politiecommis saris werd Heneourf, in de gevangenis opgesloten ter beschikking van het par ket. STABILISATIE Plaatst uwe be schikbare gelden in de Gentsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal van de Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27; St. Jorisstraat'. D.cndermonde, 1, Franz-Courlenstraat, Sot legem, Kast eelstraat, 16 Zelc, Cesar Meeusstraal, Bijkantoren Uiilegem-Dorp. Lebfccke, Brussesche steenweg Lede, Molenstraat ST1 PTE G EH ElMIIOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID DOODELIJK ONGELUK TE GEPiT Zaerdagmorgen, rond 7 uur, is in hel, werkhuis «Méialïurgique Gantoise», gelegen Daniel Quinelstraal, te Gent, een doodelijk ongeluk gebeurd. De werkman Octaaf Verst,raeten, 32 jaar, woijcndc te Oostacker, die bezig was aan de machienen, viel in een kuip, dienende om aarde le malen. Vooraleer de motor kon - sii 1 gelegd worden was Versfraete verschrikkelijk gekwetst. Hij stierf-bij zijne aankomst in 't verband- huis. De Ongelukkige was. vader van 4 kinderen, een vijfde wordt, verwacht. TRAMBOTSING AAN DE NAAM3CHE POORT TE BRUSSEL. Vijf personen gekwetst. Zaterdagnacht had aan de Naamsche Poort te Brussel een ernstige trambot sing plaats. Pas had tram n. '15 de vaste stop plaats aan de Naamsche Poort verla ten, of ze botste op de tram! van lijn 14, komende van de Noordstalie. Talrijke reizigers werden gekwetst aan hoofd en handen door' do scherven! van de ver brijzelde truiten. Vijf gekwetsten moes ten in een nabijgelegen apotheek ver- En die, andere daar, dien de ka pitein John Stiermarck ntoemde, die zoo schoon alles, kon vertellen wat bij de weduwe Yerpluymen is gebeurd, zonder iéts le hebben gezien Hoor, meier, zegde de champetter, zich met de hand in hel haar wrijvende, ik zal er nooit van zwijgen, want alles wat wij dien kerel hebben zien dóen, is natuurlijk. Ik dacht zoo even hetzelfde, en bad ik ooit getwïjfeld aan het. bestaan der tooverij, dan zou* ik heden van haar beslaan ten volle overtuigd zijn. Ik wif juist niet zeggen dat deze man zijne ziel aan de hel heeft verkocht misschien is hij hoog geleerd in de boeken en weet hij vele dingen door de kracht van de Negenmanszei (Ncc'romancie) Prullen, prullen, heer meier, voor zeker gaaf die Engclschman met den duivel om, anders is. liet niet mogelijk. De meier bleef eenigen tijd stilzwij gend doorgaan; eindelijk zegde bij met eenen zucht: Er is toch iets tusschen dat ik niet kan verslaan, champetter. Wel zeker, mijnheer, en wij zou den wel doen er morgen den proku reur der Republiek over te spreken. Maar, champetter, gij weet dat ik ongelukkiglijk niet kan schrijven en dat onze parochie zich op. het, oogenblik zonder sokrelaris bevindt; dat gij, die geleerd zijt, zoo eens iets opsteldet in geschrift, waarin ons beider gedachten uitgedrukt stonden, om morgen an- de bevoegde overheid aangeboden te wor den, wat zoudt gij daarvan peinzen 2 ERG AUTO-ONGELUK TE ANTWERPEN Gisteren middag beeft een erg auto- ongeluk 'plaats! gehad, op den Sint-Ber- nardschepsteenweg, waar 'n tramrijtuig tot splinters werd geslagen en waar,, wonder genoeg, niemand bij gekwetst werd. De suikerbakker V..., uit de Carnot- slraaf. reed met zijn anllo, en was ver plicht naar den rechter kant af fe'wi.j- ken om eenenwielrijder te mijden. De auto werd ongelukkig langs achter ge vat door een 'tramrijtuig, terwijl juist op hetzelfde oogenblik van den legen- overgcsleldcn 'kant een ander rijtuig kwam aangereden. Niettegenstaande de Dat is zulk slecht gedacht niet, ïneier. Dat dunkt mij ook, champetter. Zoo iels maken, is verduiveld moeilijk; doch al ben ik geen groot ge leerde, zal ik—dit bij mijn tehuiskomst eens beproeven. Ik geloof dat gij van mij zult tevreden wezen. HOOFDSTUK XIX'. VREESELIJKE KASTIJDING Hot is no o dig dat wij den loop van ons verhaal tijdelijk afbreken om per sonen te gaan opzoeken die in het be gin van ons verhaal een belangrijke rol hebben gespeeld. We bedoelpri hierdoor Advokaat Treems, Clara eri Gabriellc de M'ont- mirail. Wij hebben Treems. verlaten wanneer hij zich als ee^i wanhopige in den leun stoel had laten neervallo, lief lederen zakje met tachtig duizend frank op den grand latende zinken. O, God, o God, kreunde hij, ik ben verloren, reddeloos verloren. Het duurde lang vooraleer 'de advo kaat tol bezinning en vooraleer er orde in zijn gedachten Jcwamuren en uren verkeerde bij als in een dróóm, gansch de toedracht der zaak kwam hem voor als een akelige nachtmerrie.. Zou liet dan toch waar zijn dat hij, de eerlijke advokaat, de band had geleend aan de afschuwelijkste dc,r schelmstukken O, nu kon hij nog geen r^m;- schap geven van deze vreèselijke vraag; in zijn brein loeide alles toch zoo yer- pogingen van den wattman, kon deze zijn rijtuig niet tijdig doen stoppen, met liet gevolg dal de auto tusschen de twee tram rij tui gen werd geval en to taal lot splinters werd geworpen. De schok was zoo geweldig, dat het slccprijtuig anderhalve» meter uit de riggels werd geslagen. Zooals we liooger zegden, werd geluk kig niemarfdgekwetst. BRAND TE KOEWACHT. Terwijl veldarbejders bezig waren op het veld le werken, bemerkten zij dat er een rookwolk in de hoogte sloeg, die kwam nit de. schuur van landbouwer Pieters, Hellestraat. Hun pogingen om samen met de buren het vuur Le blus- sclien, waren vruchteloos. Gansch den inboedel, alsmede vlas, stroo en eenigc varkens zijn door bet vuur verteerd. Alles is door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend gebleven. GEVAARLIJKE HOEFSLAG TE BORNHEtfl Een ernstig ongeval gebeurde alhier ter hoefsmederij van Ph. De Ridder. De werkman-hoefsmid Victor Bey, 20 jaar oud, Kapelstraat was bezig een paard te beslaan, wanneer hij plots een geweldigen h-oefslag tegen het voorhoofd bekwam, waardoor hij bedwelmd neer stortte. Zwaar gewond werd bij naar zijn woning overgebracht, alwaar een bijgeroepen dokter hem de noodigc zor gen toediende. Zijn toestand is zeer ern stig. AUTO-ONGELUK TE BRUSSEL Zondagmorgend heeft zich op dc Zuidlaan, bij de Halsche Poort, een ernstig ongeluk voorgedaan. Dc huurauto-bestuurder Désiré' Strauw, wonende Timmerhoukade, kwam met zijn rijtuig de Zuidlaan op gereden, toen hij plots drie mensehen overreed, die de straat wilden overste ken. De drie slachtoffers zijn Oktaaf Bau- douin uit Elsene; Alexander Van Mie- renhoul en Maria Bcssaert, beiden wo nende Krijgslaan. De twee mannen liepen wónden op aan het hoofd cn over hel gansche li chaam, terwijl de vrouw levensgevaar lijk, gekwetst werd. De drie slachoffers werden naar het St. Janshospitaal overgebracht, waar de toestand van dc vrouw hopeloos geoor deeld werd. Beide mannen bleven even eens Ier verpleging-in het hosspilaal. Een onderzoek naar de veramvóorde- lijkheis werd ingesteld. 7 Stad Brussel S90S De oude titels worden met de meeste spoed en zonder formaliteiten verwisseld tegen nieuwe stukken in de Bnnque Cen trale de la Dendre. 1354 'VW beeft zijn Tuchtraad gekozen op Zaterdag 25 Juni 1927, in de Gehoorzaal de Koop handelsrechtbank van Aalst. Zijn genoemd Siafhouder M. Karei Calewaart, advo caat, Aalst. Leden van de Tuchtraad MM. d'Hanens Edmond, Meert Mau rice, janssens de Varebeke Xavier, advo caten, St-Wiklaas-Waes. MM. Bruyninckx Léon, Broeckaert Arnold, advocaten, Dendermonde. M. Ghysseltnckx Célestin, advocaat, Aalst. yaarlijk dooreen De meid had reeds verscheidene ma len op de deur getikt, er waren bezoe kers. gekomen, maar. telkens bekwam ze geen antwoord; terecht ongerust had zij de deur geopend en haar meester onbe weeglijk op den leunstoel uitgestrekt gezien. Zij had een groot en schreeuw gelaten en was in allerijl naar beneden gestormd waar ze in haren angst tegen de wach tende bad verklaard dat haar. meester plotseling was gestorven. Vol schrik lipen allen naar boven 'om zich van de. vreeselijke tijding te over tuigen; in de kamer vonden zij Treems, die hen met blikken wol verbazing aan staarde. De advokaat was door 'den schreeuw van de meid tot zich zeiven gckomeii en, den toestand niet. vallend, dach hij met zijn verhitten kop dat men lvem kwam aanhouden. Wat is er kermde li ij, neen, neen, ik ben niet plichtig, hier is het geld Arme Treems, mompelde een der drie lieeren die dc kamer waren binnen- geslornvd, het spel van gisteren nacht heeft hem dc koorts gegeven; het ver lies is voor den armen jongen zwaar om dragen. ITet was Coorebijler, de deurwaarder, die aldus sprak, immers, hij was, getui ge geweest van liet spel cn verlies van" den advokaat. Ilij naderde den advokaat en sprak Vriend Treems', stel u gerust, ge hebt de koorts, de slag van dezen nacht Een uitgestrekte brand heeft 20 we ningen, winkels en openbare gebouwen vernield in de stad Trukazaki, provincie Akita (Japan). Het getal dooden en ge kwetsten is nog niet. gekend, maar vol gens de eerste berichten zouden zij zeer talrijk zijn. Een Fransch blad heeft beweerd dat de gezondheidstoestand van den prins van Asturie zoozeer het Spaansch Hof veront. rustte, dat de Koning van Spanje moest verzaken aan zijne reis naar Londen. Het Spaansch agentschap Fabre zegt te kun nen verklaren dat zulke berichten van allen grond zijn ontbloot, zooals ten andere duidelijk bewezen is door het feit, dat de vorst zijne reis naar, Engeland heeft ondernomen. Volgens een telegram uit Warschau wordt uit Moskow gemeld, dat een aan- slag werd gepleegd op den persoon van eten voorzitter van den Economischen Raad. De moordenaar zou zijn doel gemist hebben en zou er in geslaagd zijn ie ont komen. Bandieten hebben het klooster van Comesti in Bessarabië geplunderd. Ver schillende monniken werden gedurende het gevecht gekwetst. Een hunner werd gedood. Men weet dat 328 galeiboeven der kolonie van het kooimijngebied van Lan sing, in den AmerikaanSdhèn Staat Kan sas, zich op den bodem van den koolput gebarrikadeerd hadden en in opstand ge komen waren, omdat zij bij het werk geen sigaretten meer kregen. Na lange onder handelingen met het bestuur hebbende galeiboeven een akkoord gesloten en zijn terug naar de oppervlakte gekomen. —Tengevolge van de geweldigde stort regens der laatste dagen is de spoorweg van Transbaïkalie in Siberië overstroomd op verschillende plaatsen in de richting van Irkoutsk. De barakken der statie zijn weggespoeld en bruggen zijn vernield. Het 'treinverkeer en de telegrafische ver bindingen zijn verbroken. De stroomen £ngaro en Irkouta zijn uit hunne oevers getreden nabij Irkoutsk. Te Fortha in Saxen had de dochter van een molenaar op aanraden van haar verloofde heur haar af laten kuippen. Dit gaf aanleiding tot een geweldige ruzie met de ouders van het meisje. De verloof de trok zich dit zoo aan, dat hij zelfmoord pleegde. Hij trachtte zich eerst een kogel door het hoofd te jagen, en toén dit niet lukte, wierp hij zich voor een trein. Hij werd op den slag gedood. Binnen eenige dagen zal generaal von Pawels de officieren-experten van de geallieerde mogendheden, te Berlijn ver blijvende, uitnoodigen om den afbraak tG komen bestadigen van de betonnen dek- loodscn aan de Oostersche grens. Dit bezoek zal in den loop der eerstkomende week plaats hebben. De bezichtegings- reis zal ongeveer twaalf dagen duren. Naar Reuter uit Washington meldt, heeft minister Davis thans zijn toestem ming gegeven voor de onlangs aange kondigde vlucht in eens met een militair vliegtuig van San Francisco naar Hawaï. De afstand bedraagt ongeveer 3000 km. De luitenants Maitland en Hegenberger, die den tocht ondernemen, zullen gebruik maken van een drie motoren-vliegtuig, dat speciaal voor dit doel uitgerust is. Het internationale Roode Kruis-co- mitéit te Genève heeft een oproep tot de sovjet-regeering gericht om op te houden met weerwraakmaatregeien. De oproep, die door den voorzitter Gustave Ador onderteekend is, verklaart dat het inter nationale Roode Kruiscomiteit met diepe ontroering heeft kennis genomen van het nieuws uit Rusland betreffende de uitvoe ring der doodvonissen. heeft schadelijk op uw gestel gewerkt, e moet rusten. Treenis keek heel .verbaasd op. Men kwam ho u dus. aanlicu-t den Hij werd er nog meer door bedrem-< meld. Neen, vriend hernam de Goorebij-. ter,ge 'moogt u aldus niet opwinden, ga nu te ruste, bet zal betoren. Vergeef, het ons omdat we hierbinnen drongen, het is waarlijk onze schuld niet. De drie heeren maakten een diepe buiging, die de rampzalige advokaat' niet scheen op te merken, want hij be antwoordde haar niet eens. .Wanneer hij alleen was, liet hij zich' terug met een doffen snik in zijn zetel vallen en bleef beweegloos liggen. 't Werd avond en nacht; dc pogingen die de meid ook aanwendde om mijn heer te bed krijgen, baatten niet. Ze 'drong zoo sterk aan tot dat hij haar, met* een'Ogrammocdigen blik door zond. Hij lag daar in 'de duisternis, zwart als de gevoelens in zijn harte, droef als zijn arm gemarteld brein. Wanneer hij insluimerde, kwatmen verschrikkelijk©. droomen zijn slaap storen. Ilij zag den armen Rigault in een valstrik gelokt; dc oudo rentmeester had tijding ontvan gen dat Gabrielle de Monlmirail, die ja rig werd, denzelfden dag naar Oorden gom zou komen... de oude was haar tó genioet gegaan... en had haar den gus van welkom op het .voorhoofd ge drukt. Tf ïeryolgt.T

De Volksstem | 1927 | | pagina 2