AVENA Jan Clercker Avsrmouth bij uw ontbijt KLEIDE i H Z E NIEUWSTIJDINGEN Vraag het bij uw kruidenier Do Laatste Binders in Vlaanderen Ksrt® hiiiieBtlatidsshe bideHen Boststr. Rechtb. van Dendermonde De Koningin meter. De Koningin liceft aanvaard meier te zijn van de zevende dochter van liet gezin Kpon Gi let ie Bergen, dat JaoUCmêt eed twee ting is verrijkt. Het doopkind der Ktf-. ningin hoef de voornamen ontvangen yan Elisabeth-Leonie. uil do handen vpn Koning: Christian van Denemark ontving. Het monument Beernaert. liet mo- Weekstaat van de Nationale Bank 'Aan goudwaarden bezit de. Bank thans .17 millioen frank an eer dan verleden week. Zq beloopen fr. 5.160.128.215,62 hol geen op een biljettenloop van fr. 9.507.510.800 en op een eijfer loopen- de rekeningen van fr. 557.241.794.12, eene verhouding geeft van 54.25 c/0 te gen 54 de week te voren. De voorschotten op openbare Belgi- selie fondsen zijn met 33 millioen ge daald. De portefeuille wissels op Belgie eri op het Buitenland is met .9 millioen en ges legen. IV een bijzondere bewaking in deze statie te stellen. Tot dit. doel hadden policioagenl De- i'oove, zijn hond «Bob» en een pikeur nument van wijlen staatsminister Beer- j Van den ijzcrenwe£ zich Vrijdag naclit naert, te Oostende, zal ingehtildigd wor- in een wagon opgesloten, vanwaar zij den in den loop der tweede helft deugde heele omgeving konden overzien. Za- «ïaiïrid September. terdag morgen rond 4 ure, bemerkten Z.K.I-T. prirts Bsspeld zal waa'rschijn- j zij twee kerels die ledige zakken droe- lijk de plechtigheid bijwoneTi, gewijd aan de nagedachtenis van den grooleiï staatsman die een der eerste medewer kers: was van Leopold II in het kolo niaal werk. De boot van Stanley. - Deze boot. is te Oostende aangekomen en werd on dergebracht in de Noordsche paarden stallen, in afwachting dat.de.Stad voor een behoorlijk lokaal van Ion toonstel ling zal gezorgdhebben.. De boot. is Ln ijzer, weegt 6.50Ó kilo is, 12' meter lang en 2.20 meter breed, heeft aan boord een motor van 25 paardenkracht en kan' een snelheid van 7 V2 knoopen ontwik kelen. De stand van de boot zal einde Bei )lember geopend worden. Paketbooten Oostende-Dover. Uur- Tabel dor overvaarten voor de week van 11 tot 17 Juli 1927. Van Oostende naar Dover afvaarten te u20, te 10u30 en to 14u30. Bijkomende afvaart Op Zaterdag 16, Ie 9u.l5 door «Ville de Liègc». Van Dover naar .Oost eiide: Afvaarten .te 13uI5, te 16u35 en te middernacht. Bijkomende afvaart Op Zaterdag ,16, te 14u30 door «Ville de Liège». Kabinet van den minister van Lands verdediging. Bij koninklijk besluit van 27 Juni j.l. zal voortaan het kabi- nolshoofd van den minister van Lands verdediging een generaal of een hoofd officier, benoemd door den koning, moe ten wezen. Hel kabinetshoofd mag als hulpoversfc oen hoofdofficier hebben, insgelijks benoemd door dön koning. MOORD TE PAWEL Vrijdag nacht werd te Pamel een moord gepleegd. In een net huisje der Loonslraat, woonden de eehtgenoolen Edmond Kestcns, beiden 65 jaar oud. Sinds cenigen tijd leefden de eel.tge- nootcn in bestendige en/geweldige twis ten. Vrijdag nacht werden de inwoners van.da volkrijke wijk der Loonstraat door verscheidene geweerschoten op geschrikt. pebure'n kwamen, toegesneld en drongen in het huis der echlgenoo- ten Kestcns; zij vonden den man, in een bloedplas uitgestrekt, op den vloer liggen; hij had verscheidene Wónden aan het hoofd en op het lichaam beko men. Zijne vrouw, had in een aanval van woede, een jachtgeweer afgehaald co verscheidene scholen op den ongeluk kige gelost.. Een bijgeroepen genees heer kon nog slechts liet overlijden vaststellen. De gendarmerie van Ninove word on middellijk verwittigd, en de bevelhebber ond seffens zijne manschappen ter plaatse. De vrouw werd in hechtenis genomen; zij weigert halss.tarig te spreken. Het geweer, dat herladen was, we'rd in een hoek teruggevonden en in beslag genomen. Hel parket van Brussel, per telefoon verwittigd, is ter plaats afgestapt. Men weet niet wat de oude vrouw l-ot de miSi- daad mag.gedreven, hebben. gen. Aanstonds begonnen zij deze met zulk een snelheid eb behendigheid te vullen, dat zij tèn overvloedigsle be wezen «mannen van stiel» te zijn. Wan neer een half dozijn zakken aldus ge vuld waren sprongen dè bewakers uit hun schuilplaats. Doch de dieven had den hen zien aankomen en namen ijlings de vlucht. Zij waren op het. punt te verdwijnen in de .nit:hling van Ander- lecht, toen agent Deroover «Bob» ach ter hun hielen zond. In cenige sprongen had de hkmd eciY.der kerels bereikt, sprong hom naar de keel en hield hem in bedwang tot de aankomst van zijn meester. Het is een zekere II..., 22 jaar oud, dader van een reeks diefstallen, hij verklapte meteen zijn mcdeplichfjfjen en vei helers. Een spreng onderzoek is gCr ópêhrl.* ;V S i.- - Kunstenaars bevorderd. - Het Staatsblad meldt dat de ti. J_ Marin, ■kunstenaar-beeldhouwer, benoemd is lot officier in de kroonorde. De h. II. Van .Mhnt.rort, bomvmeesler, is-bevorderd tot ridder in de kroonorde. De waarde van het geld. Daalt de prijs van het geld op de wereldmarkt Die vraag kan bevestigend beantwoord. Toen Belgie zijn sfabilisltioleening sloot, word deze uil gegeven legen 90 en* de intrest, was 7 t. h. Thans is, door Duilsehland een leening van 612.500.000 'fr. Ie Londen gesloten. De leening wordt uitgegeven togen 98 De intrest be- cl'raagl 6 l.lv. Ten geschenke aan Antwerpen. M. Helman de Griinberghe hoeft hel inzicht le kennen gegeven de slad Antwerpen ren onschatbaar geschenk te bieden ter gelegenheid van de 350e verjaring van U.P. Rubens' geboorte, namelijk het gouden halssnoer, dat Rubens, in 1620 IJSELIJK DRAMA TE ANTWERPEN Een matroos aan stukken gereden Aan de dokken le Antwerpen had gis ternacht een ijselijk drama plaats. Een vreemde matroos werd er nanvè- lijk aan stukken gereden. Uit hel. onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer een dokschuimer is. Men vond namelijk in zijn zakken allerlei gestolen voorworpen. De kerel zal ver moedelijk door de bemanning van een schip betrapt geweest zijn en met stok slagen overladen. Men heeft inderdaad éen hebloeden slok gevonden. Verondersteld wordt, dat de achleiv volgers den matroos onder een wagon hebbcif geduwd en hem dezen over het' lichaam hebben doen rijden. DIEFSTALLEN IN DE STATIE VAN VORST Een poticlehcnd houdt een der daders aan Sinds cenige nachten werden de bij gebouwen der goederenstatie van li-et Klein Eiland lo Vorst, door dieven be zocht. Deze stolen er klinkboulen, stuk ken ijzer, enz. Om een einde aan deze ontvreemdin gen te stellen, besloot M. Vandenhoudt, policiekommissaris van Vorst-Centrum BRANDRAMP TE HOEI In den nacht van .Zaterdag op Zondag, werd de papierfabriek Godin te Hoei door het vuur vernjcld. Een waker gaf omstreeks middernacht biet noodsein. Het geteisterd gebouw, dat 50 mclcir lang was, bevatte hoeveelheden lompen, verf, olie en machines. De h. Arendt, bèst-jiurder, leidde de reddingswerken. Doqj* middel van twe pompen, werden de vlammen, bestreden. De Naamse he brandweer moest ont boden worden, doch onderweg-kreeg zij defekt aan haar poirip. De p'ompicirs hakten de balken aan stukken en deden het dak van een belendend huis instor ten. Omstreeks 4 uur des morgens, was al ■le gevaar geweken; de fabriek is platge brand. De oorzaak zou aan zelfontbrcn- ding der lompen hoeven toegeschreven te worden. Do schade wordt, op verscheidene mil joenen frank geraamd. vV" MAAR NEE-M DE BESTE DUS Moet slechts 3 a 5 minuten koken. SuiJierlJ F, C-. Jacotos DE STRAFSTE. GEBRUIKT ER MIN VNA, OF DOOR SHvaln VAN DER QUOH7 EN JLodewijk VAN LAEKEN, i 17e Vervolg. ik sprak u *laar zooeven over de meid. rJa. fDie moet hiér weg. Onmogelijk. - Hel moet - Onmógelijk zeg ik u. Don hangl ge binnen een maand.. Ik herhaal hel, dat ik mijn oud' Kal rien onmogelijk kan wegzenden. Zij is een brok van een huishouden... Ze moet weg, anders is het nutte loos dat de procureur uit. de voeten worde geruimd. Maar ik kan die oude meid in haar ouden dag niet bróodeloos stellen. Ik kan haar niet wegjagen en zonder huis of dak op de straat werpen. Oocf haar eon sommetje mee: ge hebt tóch geld genoog, spotte Sprict- ylechter grinnikend. Het ko.slle der< advokaat groole .moei te er too te besluiten de oude Kat rien Weg te zenden. Spriotvlechtor moest* al zijn talent en verbeeldingskracht aan wenden om hem te overreden. Steeds besloot hij met hem vwr de oogen hel bloedige schavot te lalen flikkeren Eindelijk gelukje hij er toch in en h'j schelde. Vrijdag namiddag rond 3 uuf heeft een erg anto-ongeluk-plaats gehad op den weg van Pozjian naar Wronka, (Polen.) De slachtoffers zijn twee Belgen, eige naars eener firma te Dantzig,dc ingenieur Maurice Demaret die gedood werd en M. Thomas die gekwetst werd. De Fransche vliege Fonck zal op het einde van Augustus den overtocht van den Atlantischen Oceaan ondernemen. Hij zal drie gezellen hebben, waaronder luitenant Curtin. In eene buskruitfabriek in de nabij heid van Warschau heeft eene geweldige ontploffing plaats gehad. Twee personen werden gedood en zes zeer erg gekwetst. De stoffelijke schadë is aanzienlijk. Uit Cleveland wordt gemeld, dat zich bij meer dan twintig vooraanstaande Duilsch-Amerikanen, die aan een banket ter eere van den aldaar aangestelden kon sul aanzaten, vergiftigingsverschijnselen hebben voorgedaan, welke nog niet zijn opgehelderd. De policie vermoedt, dat de oorzaak is gelegen in een der genuttigde gerechten. De overheden der provincie Quebec hebben eenen officieelen uitleg verstrekt aangaande de geheimzinnige lichten, die men eenige weken geleden opgemerkt heeft in de streek van St Jansmeer en die men aanzag voor seinen, uitgeworpen door Nungesser en Coli. De overheden beweren dat die lichten slechts de weer schijn waren van een stoomschip, die het meer Onatchiway opvaarde. De Amerikaansche vlieger Bertaud Cleveland is naar NewYork vertrokken, waar hij een onafgebroken raid New- York-Rome voorbereiden zou. Deze zou nog plaats vinden in den loop dezer maand. Hij zou hiervoor een Fokkervlicgtuig met Jupiter-motoren gebruiken dat in staat zou zijn een afstand van ÏO.COO ki lometer af te leggen, Men seint uit Buffalo F.en auto waarin vier kinderen aan het spelen waren, terwijl hunne ouders iels verder aan het visschen waren, is in den Niagara stroom gegleden. De kinderen die het rijtuig vermoedelijk al spelend in gang gezet hebben, zijn in de golven omgekomen. Byrd en zijn metgezellen keeren Dinsdag met de Amerikaansche maailboot «Leviathan» naar de Ver. Staten terug. Zij gaan eerst nog naar Duinkerken en brengen den Zondag door op Le Touque. Chamberlin zal eveneens met de «Le viathan» terugkeéren, terwijl Levine den terugweg langs de lucht ondernemen zal, zooals gisteren gemeld. Debuitengewone kommissie der Pool- sch financies, gelast met de financieele zwendelarijen te beteugelen, heeft de twee onderbestuurders der nationale ekonomi- sche bank uit hun ambt geschorst, omdat zij's lands schatkist aan groote gevaren hebben blootgesteld. De Fransche beul M. Deibier is met zijn schavot van Versailles naar Metz ge reisd, waar het opgetimmerd werd voor het departementsgevang. De genaamde Marcel Sinn, 23 jaar. van Knutingen, die ih Juli 1926 den autovoerder Studcrs.van Diedenhoven, met 26 messteken afmaak te om hem te berooven, werd onder de guiljotien geworpen en onthoofd. Een autobootje is op het Huron- meer, tusschen Canada en de Vereenigde Staten, in brand geschoten. Een miljo nair die zich aan boord bevond, en twee leden der bemanning zijn verdronken. De andere passagiers hebben zwemmend den oever kunnen bereiken. De leerlingen en de professors der krijgsschool van Santiago, Chili, waren per trein afgereisd naar Buenos-Ayres, Argentina, om er het Argentijnsch natio naal feest bij te wonen. Onderweg, te Mendoza, is de trein op een koopwaren- konvooi gebotst. Er zijn tien dooden, waaronder de bestuurder der school, en veertig gekwetsten. Naar de Duitsche bladen melden, Is het aan de policie in Opper-Silëzië gelukt,; een bende van valsche munters op bet spoor te komen, die gedurende de laatstes maanden in verschillende plaatsen van Opper-Silezië valsche tweemarkstukkeni in omloop heeft gebracht. Er zijn reeds 3 personen aangehouden. Een graaf en een generaal, door de Tcheka van anti-revolulionnaire drijve rijen beticht, werden Woensdag te Mos- kow gefusiljeerd. De oude Katrien kwam na een oogenblik sloffen te voorschijn. Haar gelaat was in een doek gewon den, die gansch met bloed geverfd was. Mijnheer heeft me geroepen? vroeg ze, op Treems een smeekenden blik werpend. Ja,'Katrien. Ik moet u verklaren dat ik zeer ontevreden over u ben. Daar ik, als advokaat, soms de' groot ste geheimenissen hoor, die in mijn hart moeten begraven blijven, is het een groot gevaar voor mij dat er oude meiden aan do deuren die geheimen opvangen, om misschien hier en daar op de straat te vertellen... Deze toe stand moet ophouden, ook verklaar ik u dat ik u onmiddellijk wegzend. De goede oude vrouw liet een pijn lijk gekreun hooren; ze hief de han den ten hemel en barstte uit in een angstig gekerm. Treems ging schijnbaar onverschil lig vóórt, alhoewel zijn hart schreide. Sedert, een lange reeks van jaren- hebt ge mij en mijn ouders trouw ge diend, Kalrien; liet. is dus met een ver scheurd hart, dal ik u moei afdanken, doch ik wil niet dat ge in uw ouden dag iets le kort zult komen; ik zal in uw -ouden 'dag voorzien, te meejr, ik zal u eene gratificatie van honderd kronen meegeven... Och. mijnheer, snikte Katipien, och, mijnheer, jaag me niet weg. Al de schatten der wereld zouden me niet kunnen bewegen dit huis vrijwillig te verlaten; ik heb hier gansch mijn le ven gesleten... Och, jaag me nie' weg, mijnheer, ik zou het besterven... Ik Proef eene de Uhkere BOTERSPE- CU LOOS der bakkerij DE TOEKOMST, te Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn 't _j LIEFTALLIGE VREEMDELING. Zekere Karei Van Oosterhout, een Neder lander, hebbende eenigen tijd verbleven te Buggenhout, had een klein geschil met een inwoner dezer gemeente, den ge naamde Jozef Van Laethem, Op 28 Fe bruari 11.dezen laatste ontmoetende vroeg Van Oosterhout hem mede in eene herberg, alwaar hij zijn tegenstrevever eens duchtig afranselde. Dit kost aan Van Oosterhüut eene geldboete van drie hon derd frank; ONVRIJWILLIGE SLAGEN. Zekere Moversoen Bernard Jules, van Aalst, be vond zich op 4 April 11., te Aalst in eene danszaal met zijn gezel Frans De Wael, Op zeker oogenblik wilde Moeyersoen met zijn kameraad dansen. Daarover was Moeyersoen min of meer misnoegd, en pakte zijn kameraad op, befte hem zooda nig op dat deze over den rug weg van Moeyersoen ten gronde stuikte met het ongelukkig gevolg dat hij zich nog al erg kwetste aan het rechteroog en aan den rechter arm. De Wael moest eenigen tijd te bed blijven tengevolge van de op- geloopen wonden.Vervolgd voor vrijwil lige slagen hebbende werkonbekwaam heid tot gevolg hoort Moeyersoen, na onderzoek ter zitting, zich vetoordeelen wegens onvrijwillige slagen de moed wil niet gebleken zijnde tot vijf hon derd frank boet, voorwaardelijk geduren de 5 jaar! De Wael bekomt eene schade vergoeding van 1030 frank. BEDREIGINGEN. Van der Borght Petrus, van Cruybeke, leeft in onmin met zijn schoonbroeder Foubert Leon der zelf de gemeente. Op 24 April 1.1. hem tegen komende ging Van der Borght Foubert te lijve, sloeg hem eens duchtig af, en be dreigde hem met zijn mes. s' Anderen daags Foubert terug tegenkomende be dreigde Van der Borght hem opnieuw met zijn mes dat door de gendarmen als dan kon afgenomen worden. Van der Borght hoort zich verwijzen tot 1400 fr. boet en vijftien dagen gevang. luisterde aan de deur, omdat ik dien heer niet betrouwde en hierbij wees ze op Sprielvlechter 'k zag het aan zijn valsche oogdn dat hij ongeluk meebracht, ik wilde luisteren om van alle gevaar te behouden, om u desnoods met aviijn mager, klein li chaam te beschermen. Treems pinkle heimelijk een traan weg; zijn hart bloedde. Had hij alleen geweest, dan had hij waarschijnlijk het bevel ingetrokken, maar nu werd hij gansch belvcerseht door dien dui- velsehcn man, die Sprielvlechter heet te. Kalrien, .er ig Jiipts aan te doen,- deze heer is getuige geweest van uw luistervinkenj en hij heeft me be dreigd, zoo ik u niet. onmiddelijk wog- dat hij ging toegeven, stond plotse ling recht en zeidc: Mijn besluit is onherroepelijk, Kalrien; de heer Sprielvlechter dreigt me mijn kalanten af tc nemen; ik moet toch ook kunnen leven... Hier is 2000 frank voegde hij en* bij, haar 100 gou den kronen voortellend; maandelijks zal ik u drie kronen laten bezorgen Daarmede kunt ge goed leven. Maak nu uw pakje en zorg dat ge onmidde lijk vertrekt. Hierop deed Treems zijn overjas aan, zette zijn. hoed op en, zonder op het gekertm der oude meid nog,acht le geven, verliet hij met Sprielvlech ter de woning. Toen hij 's avonds tehuis kwam, vond hij de woning ledig. Het geld zon<T, dat. hij mij de kalundisie van denj]ag- 0p de tafel onaangeroerd; evenwel en overal vertel- stond de moor op de stoof te zieden en notaris zou afnemen len dat 'de kalanten van advokaat Treems afgeluisterd worden. Maar, mijnheer toch, goede mijn heer. ik had geen kwade inzichten, het was de eerste maal. Ach, laat me foch blijven. En de oude vrouw, wier gelaat ijse- lijk hleek was geworden, te oordeclen naar het gedeelte, dat. door de bebloe de doeken piepte, viel op de knieën en stak haar knokkelige handen' wrin gend naar haar moester uit. Mijnheer, laat. me blijven; wie zal u 's morgens komen wekken en uw kachel aansteken? Wie zal de huiska mer opvroólijken en u bij uw dampen de koffie uw gazet aanreiken?... Wie zal u... Treems. dié meer en meer zijn hart voelde week worden eri gewaar werd leed, kan geen pen beschrijven. Hij vloekte zijn loL hij vloekte de drift van het spel, die hem zooverre had ge bracht, die hem op de helling van een diepen afgrond had geleid, welke hij welhaast met bliksemsnelheid zou af- glijden. t Och, arme, arme Kalrien, snikte hij, het magere, bebloede hoofd in de handen nemend, ik smeek u om ver giffenis. Vraag daarenboven aan den Heer dat Hij uw rampzaligen meester toch barmhartig zou zijn. s Avonds laat,, toen Treems zich te ruste wilde begeven, werd er gebeld. Het was de nieuwe-meid, Clara, die Katrien zou vervangen. HOOFDSTUK XXIIT. HET TWEEGEVECHT. Rinkelend en klingelend hield de postkoets op de groole plaats stil. Colpaert, de postillon opende dei koets en liet een bejaarden heer af stijgen, met vollen baard en met le vendige oógen. die een slank, jong meisje bij de hand hielp uitstijgen. De lfeer kon zoo rond de vijf-en-voer- tig jaar cud zijn, wras slank opgeschoten en scheen van hooge afkomst te zijn, te oordeelen naar zijn fijne manieren. Zij gestreng uiterlijk gaf duidelijk te keijnen dal hij een bizonder ambt moest: bek leed eri. Hij duwde don postillon een zilveren1 muntstukje in de hand en vroek hem beeld der moedermaagd, lag de óude!waar zïelv de woning bevond van advo- Katriën dood. Ikaat Treems. O, wat Treems tóen scbfeidë cfl] ('t Vervolgt.). de pantloffels bevonden zich' naast de kachel geree'd gezet. Alles was gereed juist alsof de oude Katrien er nog ge weest ware.- Hij schreide, toen hij het geld op de tafel zag liggen. De goede, oude Katrien, mom pelde hij, zij zal van verdriet, sterven; ik dacht het wel, dat ze het géld niet zou aanraken. Hij wilde zien of zij alles, wat haar toebehoorde, had medegenomenf hij richtte zieti naar haar kamer. De 'deur bevoïi'd 'zich op de klink. Hij stak het hoofd binnen, maar trok het onmidde lijk weer achteruiL In het. midden "der kamer, vóór bet

De Volksstem | 1927 | | pagina 2