Jan Clercker AVENA Vraag list hij uw kruidenier KLE.IHE GAZET Nll£UWSTIJ DINGEN De Laatste Binders In Vlaanderen Havermout h fete bni!eft9andseHe badeMsts Bij den Koning. Z. M. de Koning Heeft Dinsdag morgen den schilder Jef Leempoeïs ontvangen. Deze moet Jiet portret van den Vorst schilderen. Prinses Stephanie. Prinses Ste phanie van België en haar gentaal, graaf de Lonyay, zijn Dinsdag per auto tp [Brussel aangekomen. Burgemeester. NT. Jules De Lee- ner is benoemd tot burgemeester van do gemeente Waerfrske, arrondisse ment Aalst. Sn de Spaarkas. De spaarstortin- gen van Juni bedroegen 98 miljoen frank en overtroffen de terugbetalingen met 42 miljoen. Sedert 1 'Januari laatst leden zijn de spaarinlagen toegenomen met nagenoeg 300 miljoen frank. UitstapbiljeUen naar Engeland. IVan 24 lot 26 Juli worden uitstapbiljet- 'ten afgeleverd van Brussel naar Londen en terug, uit Kales, Boulogne en Oos tende, geldig voor 15 dagen, bij gele genheid der wedrennen te Goodwood. Prijzen dezer biljetten 1. Van Brussel naai- Londen, via Ka los-Dover: 1ste klasse, 827,80 frank 2de klasse 769.10 fr.; 2de klasse, 568,10 'fr.; 3e klasse, 388.50 frank. 2. Van Brussel naar Londen via Oofe- l'ende-Dover: 1ste klasse, 627.50 fr. 2<lo klasse spoorweg en 1ste klasse boot '480,20 fr.: 2de klasse, 432,20 fr.; 3de klasse, 305.00 fr. STABILISATIE Plaatst uwe be schikbare gelden in de Gentsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal van de Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27, St. Jorisstraat'. Dendermonde, 1, Franz-CourlenstraaL Sottegem, Kasteelstraat, 16 Zele, Cesar Meeusstraat, Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lcbbeke, Brussesche steenweg Lede, Molenstraat ST1 PTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID Protest der hotelhouders. Het Na tionaal Verbond der Holelnijverheid van Belgie hoeft een protest aan den Senaat gestuurd tegen de stemming uitgebracht door do Kamer, waarbij de verplichte sluiting op 1 uur 's nachts blijft be paald. Er wordt gewezen op het stoffe lijk nadeel voor het land van dezen maatregel, die de toeristen tegenhoudt raar Belgie te'komen. Belgisch rouwbeklag. M. Vander- velde, minister van bnitcnlands.che Za ken, heeft den algomeenen loon sul van Belgie te Dublijn belast met aan de ïersehe regeering het ontroerde leedbe- klag der rogeering uit te drukken, ter gelegenheid van den moord op den mi nister van Justitie M. O'IIiggins. VERSCHRIKKELIJKE ONTPLOFFING TE TUBIZE Men meldt uit Tubize dat rond 5 uur een verschrikkelijke ontploffing heeft plaats gehad in de Fabrique de Soie ar- tificielle de Tubize. Het zou een knecdmachien zijn dat zou ontploft zijn en een gedeeltelijKc-n brand veroorzaakt hebben. De pompiers van Brussel zijn naar de plaats des onheils gesneld om hulp e verleenen. Volgens de ontvangen berichten zou den er drie dooden zijn en verschillen de gekwetsten, waarvan een heel ernstig. De aangebrachte schade is geweldig": Een groote hoeveelheid goederen zou vuur gevat hebben. IN 'T C/DERUNGENGESTICHT TE ZWBJNDRECHT Gevecht met doodelijken afloop. In het ouderlingengesticht te Zwijn- drecht had Maahdag avond oen gevecht plaats .met doodelijken afloop. In dit gesticht worden de bestedelin gen van den Openbaren Onderstand van Antwerpen geherbergd. Rond 9 ure des avonds, toen al de ouderlingen ter ruste wa,ren, kwam de 62jarige Van H... op de slaapkamer, waar 34 oude mannetjes vernachten. Van H... was dronken en ging naast het bed van den 75jarigen D... staan en be gon hem te verwijten. Het ging zoover dat de dronken Van II..., D... wilde slaan. Deze om zich te verdedigen, vat te zijn gaanstok, die nevens zijn bed bed hing en „sloeg er mede naar zijn aanvaller, die den slok afnam en duch tig op D... begon te kloppen. Zekere R... die. naast D... sliep even eens 65 jaar oud, kon dit niet meer aan zien en wipte zijn bed uit. Hij ontwa pende Van II... en sloeg hem tegen den grond. Daarop kwam de toezichster bin nen en beval allen te gaan slapen. Toen stelde zij vast dat Van H...- gekwetst was aan hel hoofd.. De toezichtster snelde de zaal uit, oml water en windels le halen, ten einde den gekwetste te verzorgen. Als zij twee minuten later terugkwam, lag Van H... nog steeds ten gronde. Een mes was tot aan den hecht in zijn hals geplant. Wanneer geneeskundige hulp opdaag de, k'otn alleen vastgesteld worden dat de ouderling dbod was. De poiicie werd verwittigd en onmid dellijk werd een onderzoek ingesteld. Het moordwapen werd herkend als zijn- die het mes van R... die aangehouden werd, dorh beweerde dat bij aan den dood van Van II... geen schuld had. Het parket is ter plaats gekomen. SuifeerlJ B1. G. Jacobs DE STRAFSTE. GEBRUIKT ER MIN Een nieuwe stap van minister von Keiler. De heer von Keiler, minister van Duitschland te Brussel, heeft zich opnieuw naar het departement van Bui- lonlandsche Zaken begeven, om nadere bijzonderheden in te winnen aangaande do verklaringen door den lieer de Bro- queville gedaan. 1 Onze Congcvliegers. Luitenant Mc- 'daets werd dezen morgen ontvangen door M. de Broqueville, minister van Landsverdediging. De luitenant dankte 'den heer Minister, die zijne poging op bijzondere wijze heeft aangemoedigd. OF DOOR 811 valn VAN DER QUCHTj EN Lcdewijk VAN LAEKEPJ, .119c Vervolg. Ja mijnheer, daar is de aanwe zigheid van mejuffer de gravin drin gend noodig; laatste ïr.cop moet ginder worden doorgehakt. Maar kan dit evengoed hiet hier geschieden? Neen, zekere "doku.nenten, 'die zich in het huis bevinden, dal Rigaull zaligw bewoonde, moeten nog gevon den worden. De nd\ okaal meende in e* recht dat uw-3 komst Her misschien opzien zou "ha.'o.a on dat de notaris li ierdoor argwaan zou opvatten. Mor gen vroeg zal men, geholpen door de gerechtsdienaar, het Iiüb van den no taris Vosseaicr, stormenderhand over vallen. Hoe vreemd deze verklaring den pro cureur ook voork :n, ze scheen hem toch, gezien de geheimzinnigheid waar mede ganseh de zaak was onigev ::i, natuurlijk to<\ llij bedacht oogcnblikk' I jk dat zpl NOODLANDING VAN EEN BELGISCH MILITAIR VLIEGTUIG IN NEDERLAND De loods ongedeerd. Het vliegtuig zwaar beschadigd Van middag omstreeks 12 uur heeft, op een weiland onder de gemeente Eind hoven, een Belgisch militair vliegtuig een no'odlanding gedaan. De bestuurder, sergeant-vliegenier R. Vei'boomen, bleef ongedeerd. Het vliegtuig was 's morgens te 10 uur opgestegen le Diest. De vlieger waande zich boven Belgie; hij was den koers kwijt geraakt en wil de een landing doen. Bij -deze landing is de schroef van het vliegtuig in den grond geraakt, waar door de machien over den kop sloeg. Het vliegtuig kreeg belangrijke scha de: de motor bleef ongedeerd. ke reis voor hot gestel van Gabriëlle de Mont.mirail niet zou uit te houden zijn, te meer, daar ze een groot ge deelte van den nacht in een hortenden en stampenden postwagen had over gebracht. Is het wel noodig, vroeg lvij, dat juffrouw Gabriëlle, gravin, van Mont- mirail, deze reis meemaakt? Het goede kind is uiterst vermoeid. Dc heer Treems drong er echter op aan, mijnheer. Doch, zich eens klaps hernemende, voegde hij er bi.j: Neen, wel, de heer Treems zeide me, zoo het. mocht zijn dat mejuffer de gravin niet was afgereisd, het dan ook wel goed zou geweest zijn, dat men 's anderdaasg de stukken zou nazien... Maar, voegde hij er fluisterend bij, dan zal de heer prokureur genoodzaakt worden een paar goede pistolen op zak te steken.... Is het zoo erg? Ja, misschien zal er geweld rfioe- ten gebruikt worden, advokaal Treems is gevolgd door een paar gendarmen, in burgerkleeding; een man meer zal echter niet misstaan. Men heeft waar schijnlijk de hand gelegd op het brand punt 'der Binders. Wanneer de heer prokureur 'daar gaat, zal hij er een confrater van Aalst vinden. Meer behoefde niet gezeid om het instinkt van den gerechtsdienaar op te wekken. Men zou de hand leggen op de Binders! O, dan voorzeker hoorde hij i bij de klopjacht; wat eer voor hem, zoo, TRAGISCHE VERGISSING TE LA LOUVIERE Dinsdag morgen is te La Louvière een tragisch- voorval gebeurd. De 21-ja2rige Abdon Meul, wonende bij zijne ouders, stond gereed om naar zijn werk le gaan. Eerst vroeg hij nog aan zijne moeder een glas water. Deze zegde hem dat zij nog eene ficsch limonade had en schonk hem oen glas, dat de jongeling in een teug uildronk. Onmiddellijk werd hij door schrikkelijke krampen overvallen, zoodat hij met hel hoofd tegen den muur beukte en verveerlijk huilde. De moeder proefde dan zelf aap het vocht en werd eveneens verbrand. Zij zag dan dat zij eene verkeerde flesch genomen had en haar zoon een glas chloorzuur had ge schonken. Onmiddellijk welrd een ge neesheer ontboden. Alle zorgen waren echter vruchteloos, Abdon Meul overleed na een uur ijselijk lijden. LUÏ2EKSEW TITELS zijn ia de verschiliige trekkingen der Ver woeste Gewesten, Brussel, Gent, enz. uitgekomen en verscheidene zelfs met groote loten zijn nog niet uitbetaald. Misschien zij.i er van uwe titels bij Bezorg ons uw nummers en wij zullen ze onmiddellijk en volkomen KOSTELOOS nazien. BANQUE D'ALOST V. 27, Nieawstraat, Aalst 460 fRechtnver de Post), EEN KINDJE GEWURGD TE IY1ERXPL&S. Terwijl de echtgenoot en Dc Keuster op het veld wcrkzaaiii waren lag het kindje van 9 maanden in zijn wieg te slapen. Toen zij terug tliu's kwamen vonden zij hun kimt aan het wiegje ver hangen. Het kleintje wakker geworden had zich rechtgezet en was met het ketling- je dat het aan den .hals had in een der slijgers verward geraakt, waardoor het gewurgd werd. JONGELING VERDRONKEN TE G3LLES-WAES Gisteren waren eenige jongelingen aan 't baden in het water «De Guile», Groe nendijk, toen opeens de genaamde Ver- tenten Edriiond, oud 17 jaar in 't. water verdween. Onmiddellijk werd alarm, ge geven. De. heetr secretaris V. II. die op een 400lal meter van daar. met zijne boot, aan.'t visschen was kwam toegesneld, in gezelschap van zijne; vrienden, die hij dien dag uit genood tgcf had. Onder dezen was M. Arm. Keimes van Anwerpen, de welke onmiddellijk in het water sprong en na 3 maal gcdifTkekï Ie hébben den verdronkenne op oen jxxiem van liet wa ter vond. Onmiddellijk in den boot getrokken, waren helaas alle pogingen en kunst matige ademhaUing om den drenkeling fe redden vruchteloos en men moest den dood bestatigen. De droefheid der ouders, die (toege sneld waren is onbeschrijflijk. MOTORFIETSO'MGEVVAL TE GENT Maandag namiddag is de genaamde "Glenience Waulors, cchtgnnoote Felix De Rudder, oud 57 jaar, huisvrouw, wo nende Werkerskolonie, op den Brug- schen steenweg, rechtover de tramhalte der Katoenstraat, omvergereden ge weest door den molocyelist Petrus Haeck, 36 jaar, winkelier, wonende IJzendijke (Holland).. Dc vrouw en mo locyelist werden gekwetst en in eene naburige woning binnengedragen, waar zij door een geneesheer werden verzorgd hij de hand kon leonen tot zulke on derneming. Ik ga mede! riep hij gees.tdriftig. Gabriëlle de Montmi,rail, die uit het gefluister der beide mannen niet wijs was geraakt, verschrikte door dien plotselingen 'uitroep-. Waar gaat gè mede? vroeg zij beangst. Door deze vraag werd de prtocureur tot de werkelijkheid teruggeroepen. Oj.'net heeft ge.en belang, lieve; ik wil me onmiddelijk verwijderen. -ik ga met u, sprak Gabriëlle vast beraden. Neen, neen, kind, ge blijft hier. Waarom? r Omdat bat voor u gevaarlijk zou zijn. Ge rnoogt uw leven niet blootstel len. 1 En zult gij uw leven blootstellen vroeg zij vol schrik. Zoo érg is het niet., maar toch zal misschien moeten gevochten wor den. Dit vermeerderde nog haar angst. Gevochten? En ge gaat vechten. Ik ga met u- Neen, neen, dit past geen vrou wen, het ware een lafheid van mij nentwege u mede te nemen. Maar wat is hier gaande. En nu vertelde Po hetgeen Vermeu- len hem had medegedeeld. Hij ver groot! e het, gevaar. Hij sprak van eeïï heele bende binders en moordenaars, die ze zouden vaUén en uitroeien eh Voor volwassenen zoowel als voor kinderen, beteekent bet gebruik van de gezondheid' Moet slechts 3 a 5 minuten koken. De Amerikaaiische vliegers Byrd en Balchen hebben eenige uren doorgebracht fe Ver-sur-Mer, waar zij geland zijn na •ffwnnen Oceaantocht. De bevolking heeft hun een geestdriftig onthaal bezorgd. Daarna zijn zij afgereisd naar Cherbourg, waar zij scheep gegaan zijn aan boord van den «Leviathan», welke Dinsdag het anker gelicht heeft. Het schip heeft te Southampton, Chamberlin en zijne fami lieleden aan boord genomen. De vliegers betrekken aan boord de appartementen welke de Koningin van Ruménië er be trok bij hare reis naar Amerika. Reizigers van een paketboord te Portland (Maine) aangekomen, melden dat zij, in volle zee, gansche benden wal- visschen ontmoet hebben. De zeemonsters waren zoo talrijk dat het schip herhaalde lijk van koers moest veranderen om de ongewenschte gasten te vermijden. Een vrccselijk onweder heeft Maan dag namiddag gewoed over de voorste den van V/est en Noord-West Berlijn. Op korten tijd waren de straten in beken ver anderd en het tramverkeer moest ge schorst worden. De statie van Papestras- se werd heclemaal onder gezet en men moest de reizigers, die zelfs uit de treinen niet meer geraakten, ter hulp snellen. Ook het vliegplein van Tempelhof werd gedeeltelijk overstroomd. Verscheidene huizen dreigden in te storten. De «Chicago Tribune» deelt een be richt uit Santiago de Chili mede,meldend dat het regeeringspaleis vernield werd door een brand, welke door kwaadwilli gen aangestoken werd. Een snelbericht uit Geneve meldt dat.de vergadering die gisteren moest plaats hebben uitgesteld is tot onbepaal- den datum. Als dit op geen mislukking der Confe rentie neerkomt, heeft het er toch allen schijn van. De Turksche regeering heeft den eiscli der Turksche Vrouwenrechtstrijd sters tot toekenning van het vrouwenkies recht afgewezen op grond, dat de eman cipatie der Turksche vrouw nog niet ge noeg gevorderd is. Volgens een bericht uit New-York heeft het Engelsche stoomschip Mont calm, dat de vorige week van Montreal naar Liverpool vertrok, ernstige averij bekomen door aanvaring met een ijsberg, midden in den Atlantischen Oceaan, Nadere bijzonderheden ontbreken noh, doch het schip is blijven drijven en zet langzaam zijn reis naar Lieverpool voort. Aan boord verder alles wel. Volgens een telegram uit Aurora (Illinois) is een trein ingereden op enkele olifanten, welke tot een circus van de Hamburgsche firma Hagenbeek behoor den. Enkele dieren werden door den trein gedood, terwijl de andere op de vlucht sloegen en uren lang door de straten der stad renden, Er ontstond een paniek on der de bewoners en het duurde geruimen tijd alvorens de temmers de dieren wisten te vangen. dergelijks meer. Hij sprak ook van de eer, die er voor hem aan verbonden was, hoe de consul Bonaparte hem daairvoor zou bcloonen. llij bracht liet eindelijk zoo ver, dat Gabriëlle heni toestond in het huis van Treems te verblijven en aldaar de terugkomst van den procureur af te wachten. Een onheilspellende flikkering door kliefde het zwarte oog van Vermeulen. Nu hebben wij ze vast, mompel de hij tuss.chen de tanden, Mep zal te vreden zijn. Ligt Oordegem ver van hier?, vroeg Po. Neen, een drietal uurtjes; oven- wel zou ik u niet aanraden er te voet heen te gaan. De regen heeft in de laatste dagen de wegen in een allerel- lendigsten toestand gebracht. Hoe kan ik er geraken? De postwagen vertrekt om vier uur, tegen zes uu'r zijt ge te Oordegem. Ge zult er nog een paar uurtjes te vroeg zijn, want. het spelletje moet eerst tegen negen uur beginnen. 'Allerbost. Zorg toch maar. beste heer, 'dat; uw pistolen goed geladen zijn. Daar is geen nood voor, lachte do prokureur, die nu een waarlijk yroo- lijk humeur had. En hij haalde een paar twëeloopen van onder zijn borstrok, twee vrees.e- lijke wapens in de handen, van een kenner. Zoo is liet goed, meende Yermeif- Een nieuw uiterst geweldig onweer en dat meer dan een uur aanhield, is bo ven Parijs gekomen rond 16u 15 en heeft overgroote schade teweeggebracht. De pompiers moes'.en zich terzelfder tijd in verschillende plaatsen begeven, waar beroep op hunne tusschenkomst werd gedaan. De bliksem viel verscheide ne maal en vooral de openbare hovingen werden gedeeltelijk verwoest. Een jonge kunstenaar, de 23-jarige Felix Seguin, groote prijs van Rome van graveerkunst, wonende bij een zijner fa milieleden mej. Hé'ène Sauvageot, ave nue Malakoff te Parijs, heeft zich gezelf- moord. De jongeling die geheel doof werd. was in den Iaatsten tijd aangetast door eene groote zenuwziekte. Winnepeg, 12 Juli: Nabij Fair- ford gebeurde een zeer eigenaardig vlieg tuigongeluk, waarbij drie vliegers liet le ven inschoten. Plotseling zag men drie lichamen uit het vliegtuig vallen. Daarna schoot het toestel de wolken in om enkele oogen- blikken daarna brandend naar beneden te> storten. LANDBOUWHOGESCHOOL TE GENT De eerste zitting voor het afnemen van het ingangsexamen zal plaats hebben op Maandag 8 Oogst aanstaande. Zijn niet onderworpen aan dit examen dezen die in bezit zijn van een bekrachtigd getuig schrift van volledige oude- 'of moderne humaniorastudiën. De inschrijvingen wor den aanvaard alle weekdagen op het Secretariaat, 30, St Amandsstraat, te Gent. Wl E L RIJDEN Ds loonde van FRSSKRiJK IQ® ritPontarlier-Betferf, EIS km. Om 9 uur Dinsdagochtend werd begon nen met het geven van het vertrek voor den negentienden rit. Het was eerst de beurt aan de ploeg Frantz, op 15 minuten gevolg door de pl.oeg Moinean, op 30 mi nuten door Van Slembroeck en zijn mak kers en op 45 min. door de toeristen. In den eenigen controol der koers, te Montbeliard (102 km.), werd 'vastgesteld dat liet team Van Slembroek 7 min. op het team Moineau, 4 min. op de ploeg Frantz ingeloopen hadden. De uitslag van den rit was 1 Geldhof 3 45 30 2 Magne Pierre 3 .47 35 3 Magne Antonin 3 47 35 4 Moineau 3 47 35 5 Devanchelle 3 48 26 6 Van Slembroeck 3 48 30 7 Hemelsoet 3 48 30 8 Debusschere 3 51 20 9 Frantz 3 51 20 10 Leducq 3 51 20 11 DeWaele 3 51 20 Algemeene rangschikking, 1 Frantz Nicolaas 160 04 59 2" DeWaele 160 51 02 3 Vervaecke 162 23 35 4 Leducq 162 38 09 5 Benoit 163 48 25 6 Magne Antonin 164 31 13 len. Ge zult. voor Treems een koste lijke aanwinst zijn. Zoodra^ Vermeulen de kans klaar zag, sloop hij de kamer uit en fluis terde in de gang iets in de ooren van de meid. Hij keerde hierop onmrddelijk in de kamer terug. 's Middags werd de tafel gedekt en een keurig maal opgediend. Het was drie uur, toen Po de post koets van Collaert instapte en Ver meulen nog*maals 'dringend Gabriëlle aanbevool. Goede reis, heer procureur! riep Vermeulen den afreizende t;oe," goede reis. !Po wuifde met, dè hand. En nu aan 't werk', voegde de duivelsche man er bij, er dient gecri tijd meer verloren. Hij begaf zich. sluipend langs dé huizen, naar 'de Lange Nieuwstraat, ten huize van notaris Vosselaer. Deze verwachtte hem met ongeduld. -Hoe is hét? vroeg de notaris ge jaagd. Alles oïrf ter best, antwoordde; Vermeulen, de procureur is. naar Oor degem. Eri Het meisje? vrtöeg Spriet-^ vlechter gejaagd. -Het, meisje zal stil en gedwee op de terugkomst' van den procureufl wachten, ten huize van Treems. JC.t YervpigtJ

De Volksstem | 1927 | | pagina 2