AVENA Jan Ctercker Traag het bij uw kruidenier KL ElHE GA 1 ET NIEUWSTIJDINGEN tiayermouih geeft kraclit De Laatste Binders in Vlaanta Bij Z. M. den Paus. De gezant van België lé Rome en zijne dcime werden heden door Z. II. den Paus ont vangen. werd hij door een dier dwarsliggers, wegende 250 kilos,, juist iif de hals g'c- TRAMQNGELUK TE BRUSSEL Imffen en viel als. eene massa dood ten Dinsdagavond stak de genaamde grende. De knaap was de halswervel Louisa De Proost, wonende Zuidstraat,over geslagen wat den oniïliddel lijken te Brussel, de Brabantstraat over, toen dood voor gevolg had, zij werd verrast door tram 00 en tegen' Nationale Bank. De nationale Bank meldt dat het dividend voor het .eerste halfjaar van 1027 vastgesteld ïs op 89.7 'i bruto, betaalbaar met 70 frank netto van af 1 September aan staande. Kclenvoorraad. Wacht niet tot bet Winter wordt, om uwen voorraad kolen in te nemen. Doet onverwijld uwe bestellingen. Gij hebt cr alle belang bij. Gij zult on mnldelijk bediend worden. 's Zomers leveren de spoorwegen ge makkelijk de noodigc wagens af. Wel licht zal dit niet het geval zijn in den •Bertst als er veel vervoer is. Krijjsluchtvaart. M. de Brocque- J-ille zal een argument neerleggen aan de hegrooling van landsverdediging, strekkende tot den aankoop van 3 (vliegtuigen slelsel Bréguef. die zondert vervaardigd worden in de werkhuizen Ie Evere. Het krediet zou 8 millioen be- 'dragen. Nijverheids- en landbouweereteeken 1).. plechtige uitreiking dei: nijver- fieids-, landbouw- en andere bijzondere 'c-.u'eteekens, zal plaats hebben den Oei, derdag 21 Juli. e.k. te 10 ure, ui (I groole Hal van liet Jubelparkpaleis. (in gang 'aan den kant der monumentale 'Arcade) de steenen werd geslingerd. Zij werd teir verpleging naar bet hospitaal gebracht, waar haar toestand nogal bedenkelijk werd bevonden. ONGELUK TE SINAAI Landbouwer Janssens was bezig met fruit te plukken. Óp een gegeven oogen- blik brak een tak met bet gevolg dat de man van een hoogte van 4 meter naar beneden viel en een been brak. Na eerste verzorging werd de onge lukkige naar de kliniek te Lokeren ge voerd. STABILISATIE Plaatst uwe be schikbare gelden in de Qentsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal van de Volksbank van Leuven. 'Afdeelingen Aalst, 27, St. Jorisstraat'. Dendermonde, i, Franz-Courtenstraat* Sottegem, Kasteelstraat, 16 Zele, Cesar Meeusstraat, Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lebbeke, Brussesche steenweg Lede, Molenstraat STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID ONGELUK TE ST. NIKLAAS Dinsdag rond 'li ure voormiddag, wa ren eenigc kinderen van den Antwerp- schen steenweg bezig met spelen aan een steekkar van de breifabrick uit de Lin- denslraat. Een knaapje van 7 jaren, met name José Dc Windt, kreeg op zeker cogeirblik een kist die van dc steekkar viel op zijn been. Jlet kind werd met ge broken bil opgenomen en mloest on middellijk naar de stedelijke kliniek ver voerd worden. Daar werd bet verzorgd door een geneesheer. De Familievergoedingen. De Kom missie van Nijverheid en Arbeid van den Senaat vergaderde Dinsdag. E. P. Rul len beeft strenge kritiek uitgebracht over het wetsontwerp betreffende de •Familievergoedingen en erop gewezen boe gebrekkig de opstel van dc bepalin gen is onder rechtskundig oogpunt. M. Moyersoen heeft de wijze waarop de wet op de ouderdomspensioenen toege past wordt streng beoordeeld, en op tal rijke misbruiken gewezen. De bespre king zal Dinsdag a.s. voortgezet worden. Houthulst. Het beroemde Houthulst op den kant van het «Vrybusch pn dat een gehucht is van de gemeente Clerc- ken, zal binnen, kort als zelfstandige gemeente opgericht worden. De minis ter van Binnenlandsche Zaken heeft in dien zin een wetsvoorstel ingediend. BRAND TE STEKENE Maandag morgend, rond 6 ure, be merkten velda'rbeiders dat er een begin van brand was uitgebroken in het woon huis van de weduwe Baert. Aan blusschcn viel niet te denken, omdat liet vuur eene groote uitbreiding nam en ook de stallen aantastte, die wel haast één vuurpoel uitmaakten. Na eeni- ge unen was het huis: en stal tot deri grond vernield, met den inhoud, strooi, vlas en al den boerenalem, kiekens, enz. De schade, die groot is, is door verze kering gedekt. De 'oorzaak is lot nu toe onbekend. KIND GEVONDEN TE SCHAERBEEK Mad. Keygen, wonentle in de Vonck- straat, heeft de pölicie verwittigd dat bij baar een knaapje van drie tol vier jaair oud verblijft, waarvan men de ouders niet kent. Zij had liet kind 's riarffM dags rond half vier ontmoet in de Mo lenstraat te Sint-Joost-ten-Noode. Hei- weende en zegde dat het thuis was weg- geloopen en het adres van zijn ouders niet kon opgeven. Het jonget je, dat aan kinkhoest lijdt, z'c'u Jan Van don Bos sche heeten. Dc policie heeft zijn per soonsbeschrijving in allo richtingen ver zonden. Moet slechts 3 a 5 minuten koken.) ste&S&V 4''P DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE DESTELBERGEN Woensdag is langs de groote baan te Dcstolbergcn, een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De 70-jarige vrouw Inghels wilde de baan oversteken, toen zij verrast, werd door een auto. De ongelukkige werd met zulk geweld ten gronde geslingerd, dat zij den schedel gebroken word. Het slachtoffer werd stervend naar een kli niek te Gent overgebracht. Baron Cartier te Lenden. Baron Cartier dc Mtarcliieime is gi&teren te Londen aangekomen. De nieuwe Belgi sche ambassadeur werd op het perron ontvangen door den li. Monclr, van het Foreign Office. Eenige curiosa in Belgie. Welke is cle kleinste gemeente van Belgie L? Dat is voorzeker Zoetenaai. Toch niet. Zoetenaai is enkel de minst bevolkte. Tusschen de kleinste gemeen ten telt men de stad Enghien, 64 hekta- i'cn; Genappc, 56 liekt.; Groo-Looz, 55 luektaren. Welk is de grootste gemeente Moll, met 11.409 heklaren; dan kto- men Gheel en I.ommel. Welke gemeente hoeft de kortste naam. Daar zijn er twee Mij en On, in de provincie Luxemburg. OP DOOK gllvain VAN DER OUGHT EN (.odewijk VAN LAEKEP|, 120 Vervolg. Sprictvlechter triomfeerde. Hij was koortsachtig, opgewonden, zenuwach tig. Hij nam papieren in de hand, leg de ze neer, raapte ze opnieuw op, om ze weldra op een andere plaats te .ver leggen, nam groote dossiers weg cn zette ze op een ander plaats, verschoof stoelen en tafels, ging met geweld in dc kachel pokeren, stapte naar het .venster en keek vlug naar buiten, keer de op zijn slappen terug cn ovcrslelpte Vermeulen met de onzinnigste vragen aangaande het meisje. Och, Spriet, verveel ons nu niet met uw gezaag, onderbrak Vossclaer ongeduldig, ge zult immers tijd genoeg hebben oin u met haar bezig te hou den. De klerk grommelde iels tusschen ide landen en herbegon zijn zenuwach tig geloop. Er is nu geen tijd meer te ver liezen, zcide Vosselaer, het rijtuig DOODELIJK ONGELUK TE ANTWERPEN Wloensdag middag heeft ijs.elijk onge luk plaats gehad op 't Kaltcndijk, waar van de oorzaak grootcndeels is te wijten aan de onvoorzichtigheid van het slacht offer zelf. De 14-jarige schippcrsjöngen Ray mond Fabel, woonachtig Noordschip- persdok, bracht een bezoek aan boord van het binnenschip «Verb-rouckhoven», het schip van zijn stiefvader. De jongen werd met een boodschap in de buurt gelast en om geenen omweg te moeten maken voor eene rij wagons, die op de kaai stonden, beging de jongen de onvoorzichtigheid van onder wagons dloor te kruipefi. De jongen had voor zeker niet bemerkt, dat er nog eene tweede rij wagons, stond, waar men ijzeren dwarsliggers aan bet lossen was. Op het oogenblik dat de kleine van onder de wagons te voorschijn kwam te Oordegem wezen nog voor den Pro cureur, want Gollaert zal niet ver rij den. - Goed, meester, en ginder maak ik den procureur van kant. Een oogenblik. Ge moet uw le ven zoo nutteloos niet in gevaar bren gen. Er bestaat een zeeu' eenvoudig middel om Po van kant te krijgen. Ik luister. De laak om den procureur te vermoorden is reeds van te voren be paald. De moord zal worden gepleegd door Trcems. Ge zult langs Schaer- beek omrijden cn top het Galgenveld stilhouden. Daaï zal wel het een of an der kreng liggen, dat ge kunt benutti gen. La Marche heeft een dolk, dien hij vergiftigen zal in het rotte lichaam van het een of ander dier. Met dezen dolk moet Treems den procureur in den rug dooden; ik zeg, moet hij hem dooden, maar hij zal het niet doen; hierin zal hij belet worden door Spriet- vfechler. Hierop zal iets anders ge beuren, doch wat, weet ik niet. Mep zal alles om ter beste schikken. Wat er ook moge voorvallen, hier zijn twee' Vertrouwelijkheid over en weer Tusschen vrouwen brengt de eene ver trouwelijkheid de andere mede, en men verheugt er zich over als men bemerkt dat de vertrouwelijkheid aan beide zijden dezelfde is. «Welzeker, lieve vriendin, het zijn de Pink Pillen die mij zoo een frissche kleur gegeven hebben O, wat is dat aardig, denk eens aan dat ik ook aan de Pink Pillen het gezonde uiterlijk dank, waarover elkeen mij een compliment maakt Zulk eene ontmoe ting komt dikwijls voor. De vrouwen die met denzelfden goeden uilslag vari de Pink Pillen gebruik maken, zijn inder daad al meer en meerderen. De Pink Pillen geven een gezond uiler- lijk, eene frissche kleur, doen de vrouwen er welvarend uitzien omdat zij haar rood niet op de wangen maar wel in.de wan gen aanbrengen. En dat rood is het tee- ken de Pink Pillen in het lichaam een rijker, zuiverder, milder bloed hebben gebracht, een bloed dat aan de bloed armen, aan de zwakken, aan alle sukke lenden eene hernieuwing der levens krachten geeft. De Pink Pillen zijn een krachtig,werk- dadig middel tegendebloedarmoede.de bleekzucht, de neurasthenie,de algemeene zwakte, de troebfclen des groei en der leeftijdsReering,de maagkwalen,de hoofd pijnen, de onregelmatigheid der stonden-. ERGE BOT8ING TE ZELE De gemeenteontvanger Alfred Poot, reed per motorfiets met zijn vrouw naar Eekloo; in den vooravond keerde hij dan huiswaarts over Destolbe<rgen, waar hem een wagen met paard bespannen tege moet kwam die ineens: langs den ver keerden kant uitweek. Een fietsier wilde op dit oogenblik een wagen rechts voor bij rijden cn de ontvanger botste op den fietser en kwam in een vitrien terecht. Beide personen waren tamelijk ernstig gekwetst. Een ontboden geneesheer diende de slachtoffers de noodige zor gen toe; de dame bleef ongedeerd. Alfred Poot is per auto na eerste ver zorging kupnen huiswaarts keeren de fietser is ter verpleging naar Gent in eene kliniek overgebracht-. Een onder zoek is ingesteld. 6 Ontploffing in een autoberg plaats TE OOSTENDE In de autobergplaats van den h. Ver- straete, bad een ontploffing plaats. In een oogwenk stond li-et gebouw in lichtelaaie. Het gewelf van een belendend drank huis werd insgelijks beschadigd. De h. Ver&traete, die geen oogenblik zijn koel bloedigheid verloor, werd zwaair ver brand aan de band, terwijl hij de auto, die vuur had gevat builensleepte. De voorraad benzine bleef gelukkig onaange tast, anders zou een groote ramp plaats gehad bobben. NAKLANK VAN DE ONTPLOFFING TE ARENDONCK Ganscli de bevolk r g beeft er aan ge houden haar deelneming te betuigln .tij dens de teraardebestelling va a de lacht-offers der dyna'mietontplóffing: Schier elk gezin was er door een of meer leden vertegenwoordigd. Nimmer was Arendonk getuige, van zooveel algemeen gevoelde droefheid, t Is dan ook dc wreedste ramp 'die bij mens.chengeheugen ooit deze gemeente getroffen heeft. Een treurig gevolg der ramp is dit dat de moeder van het slachtoffer Elisa Borgers, bij het vernemen van het ijse- lijk lot van haar dochter, z-o'odanig ge troffen werd dat zij het met haar le ven of het verlies van het verstand zal moeten betalen. iyn verkrygbaar in alle Apoliseken en in het cPpot voor Belgiö Apotheek Deraeville, C6, Water'.oolaan, te Brussel, Fr. 8 de doos en Fr. 45 de zee doozeb. franco. de degen, waravan Po zich in voorko mend geval zal bedienen. De andere degen, een flink wapen, is van Treems. liet gevest zal La Marche insgelijks vergiftigen; Treems zal er van sterven, alhoewel nog zoo spoedig niet. Tegen staat achter aan den tuin te wachten; j negen uur zal Mep daar zijn en zal u La Marcfie zal u vergezellen en ge zult)verdere hevelen meededen. Wacht op hem in 't, Èksterboseh te Oordegem. Goed, meester. Haast u, en wanneer uw daad ge daan is, wees dan' overtuigd, dat de Binders van een ontzettend gevaar ver lost zijn. Een voor allen. Allen voor een, antwoordde Ver meulen, die boog eri langs een achter deur verdween. Daar wachtte 'hem een koets, be spannen met twee flinke dravers. Voor de paarden wandelde een flink mans persoon', Wiens 'gelaat half verborgen was onder de groote klep van zijn muts. Zijt ge vaardig? .vroeg Vermeu len. Ja. Stijg in, ik zal de paarden men nen. La Marche slapte in eri Vermeulen, die de beugels had 'genomen, legde de zweep op de paarden, die steigerend aan den hoek" der' slraat verdwenen. Die avond was grijs nedergevallen. 't Was stil en droef in de natuur. De wind blies uit bet noorden koud en fel. Nu en dan piepte de maan door degens; do een iö* voorzien van een! een wolkenscbof en wierp een bleeken veer en is gausch onschadelijk. Dit is j glans over het eentonige landschap. Kardinaal-aartsbisschop J. Cscrnach primaat van Hongarije, is erg ziek en heeft de laatste HH. Sacramenten ont vangen. Kommandant Cotton, de Amerikaan- luchtvaarder, die op de Zuidelijke kust van Newfoundland opzoekingen heeft ge daan, om het spoor van Nungesser en Coli te ontdekken, heeft zijne opzoekin gen gestaakt en is Dinsdag per luchtschip Terng naar New-York vertrokken. In de fabrieken van Rodingen heb ben werklieden Woensdag morgen drie hunner gezellen in eene barak verstikt gevonden. Zij waren alle drie buiten ken nis. Twee konden tot het bewustzijn ge roepen worden, doch de derde, Lucien Biver, van Athus, is overleden in het gasthuis. Reuter meldt uit Ohio. Dinsdag namiddag heeft een geweldige botsing plaats gehad tusschen een reizi gers- en een goederentrein. Elf personen werden gedood. Een der reizigerswagons ligt gansch bedolven onder verscheidene met cement beladen wagons. De marine-krijgsraad van Kroon stad heeft de vrouw van Kolepikov, oud bevelvoerder over de Baltische vloot, die onder beschuldiging van bespieding ten gunste van Engeland, gefusiljeerd werd, thans insgelijks ter dood veroordeeld. Mevrouw Kolepikov was beschuldigd van medeplichtigheid van militaire be spieding. Zij was eerst veroordeeld geworden tot drie jaar gevang doch het opperste Hof heeft dit vonnis verbroken. Op het Nauw van Kales hangt, sinds een paar dagen een dikke mist, die de scheepsvaart merkelijk bemoeilijkt. Door dezen nevel misleid, meest een Holland- sche vliegerjoods van een transportvlieg- machien eener maalschappij van Amster dam, die van Londen kwam, nabij Bois- dinghen, (Nc ord-Frankrijk) tanden. Op 't oogenblik dat het vliegtuig grond ging raken, haakte het aan een boom en plofte, In een veld te pletter. Door een buitenge woon toeval bleven de loods en de zes passagiers ongedeerd. Drie jong e Ameri kanen, die zich tusschen de passagiers be vonden, verklaarden verrukt te Jlijn over de onderstane groote ontroering. (Havas). De gezondheidstoestand van M. Georges Clémenceau blijft de zelfde. De oud-voorzitter van den Raad blijft op zijne kamer, maar ligt niet te bed. (Reuter). Tien mannen die ten ge volge van den moord op den vice-presi dent van den Raad van den Ierschen Vrij staat aangehouden werden, zijn heden voor de politierechtbank, die met het on derwerp belast is, verschenen. Acht hun ner staan onder betichting van samenge zworen te hebben om O'Higglns te ver moorden; een der mannen verklaarde on schuldig te zijn en betuigde, dat alle be klaagden dit eveneens zijn, Uit Gibraltar wordt bericht, dat de ter doodveroordeelde luitenant Duffield, die zijn kolonel heeft doodgeschoten, en- aan wiens geestvermogens getwijfeld werd, van den gouverneur gratie heeft gekregen. Zijn straf is veranderd in le venslange gevangenisstraf. Een groote menschenmenigte trok naar het huis van den gouverneur om hein voor dit besluit te danken. Proef eene de lekkere BOTERSPE* CVLOOS der bakkerij DE TOEKOMST] te Denderleeuw. Ze i$ waurlijh fijn f De zwarte koels rende vierklnuwend de poorten van Aalst uit en sloeg wel-r dra links van de groole baan af. •Zc reed op kloiachligen grond Het een weinig heuvelachtige terrain op en hield stil te midden eenér dorre plaats, het Galgenveld genaamd. Daar was het, waar men te den tijde de lijken der veroordeelden heenbracht waar mensch en dier langs weg en wegel gevonden, naartoe werden ge voerd. De plaats lag daar eenzaam en veir- laten; niemand zou het gewaagd heb ben des avonds op een kwartier in het ronde de plaats te naderen, die men ook heette: de plaats des vloeks. Er liepen zonderlinge geruchten over het Galgenveld; men vertelde dat het er des nachts vreeselijk spookte en al de booswichten, die er begraven lagen, den sabbat dans kwamen uitvoeren. De plaats was dus goed gekozen voor dat werk, tot hetwelk [Vermeulen en La Marche geroepen waren. De koets hield stil op de hoogte. \Wc zijn er. grommelde N'ermcu- len. La Marche was reeus uit het rijtuig gesprongen en richtte zich naar het Galgenveld. Ha, daar zie. ik een klomp, een massa, mompelde hij; dat zal waar schijnlijk mijn affaire maken. Hij liep op een drafje, want liet was koud, en bevond zich spoedig bij het kreng van een paard. -Brrr! huiverde de Binder, wan neer hij een oogslag rond zich wierp, het is om er kiekenvteescli van te krijgen, overal geraamten Van' men schep en dieren; het stinkt Hier erger dan in mijn 'duivenkot... Brrr. De wind huilde, als voerde hij met zich de ej^mmen van honderd ,vcymop|.- den3 Ik ga dit spelletje hier spoedig; afmaken, vervolgde La Marche.- Laat< eens. zien hoever het dier staat. Hij hukle zich voorover, maar moest zich spoedig achteruittrekken. Foei, wat een stank. Het beesti kan niet langer dan veertien dagen af gemaakt zijn. Het is volop in ontbin ding en zal voortreffelijk yoor onze plannen dienen. i Hij legde het gevest van het. wapen' naast zich, trok een dolk van onder, het wambuis en plofte dezen in de dij| van het paard. Een vuil, geelachtig sap zijpelde langzaam uit de wonde, eep stank steeg op en ongedierte kroop; langzaam ui! de opening. La Marche bracht de puilt van deri dolk onder zijn neus en rook er aan. Opperbest, opperbest, het zal! werken als Het snelste vergif uit heti laboratorium van dokter Faust. Nogmaals plantte hij het wapen iri het rotte vleesch, en trok het dan snel' terug. Het vergif Borrelde in blaasjes om hoog. La Marche nam liet, gevest eri hield het onder de wonde. Langzaam, druppel voor 'druppel, zijpelde Wet gele vocht oVer het blin kend gevest van het wapen en be-» smeurde het. Dat zal nu spoedig drogen, mom pelde 'dc schurk" en straks, wanneer de' wind er wat zal op spelen, zal het fijn-» ste oog njets mijpir yïri bespeuren'. jt't Yervolgt.)/

De Volksstem | 1927 | | pagina 2