Jan Clercker Cirio Tomaten Maagpijn, oorzaak tier darmontsteking NIEUWSTIJDINGE N KLEINE QfiZET or De Laatste Binders in Vlaanderen SERAPHINA-HUBERTA ARTS Cirkus De SVluynck Openbare Aanbesteding Bonaeterie Bosteels-De Smetli HOE ZE VERMIJDEN.1 Zoor dikwijls geven personen die jnaago»ts(eltenissen hebben, zich geen rekenschap van «ten aard der natuur van hunne ongemakken, ze verwaarloo sden zo. Later kunnen die ontsteHcniss.cn in zeer erge ziekten veranderen. Een der bijzonderste werkingen der maak, is hot voedsel in do maag te doen gaan met onveranderlijken graad van zuur en warmte. Indien de maag niet regelmatig deze rol verricht,kunnen er gewichtige ontsteltenisscn der maag van voortko men. Het is dus volstrekt noodzakelijk al de overvloed Can zuur werkeloos te awaken, hetgeen gemakkelijk is met half kolfielepeltje Magnésie Bismurée te ne men in een weinig water na de maaltij den. De Magnésie vermijdt niet alleen lijk ieder overvloed van maagzuur, maar meer nog voorkomt de prikkeling der mnagvliezen of doet zo ophouden. De Magnésie Bismurée is zonder twist lvet krachtigste middel om al de maagont- steltonissen lo voorkomen of te ver zachten. Wacht niet totdat uw7 staat kroniek wordt of zich met pijn in de in gowanden verwikkelt, neemt vandaag Mngnesic' Bismurée on gij zult onmid dellijk verzacht worden. De Magnésie Bismurée is in al de apotheken verkrijg baar. afgegeven zendingen is gesteld op £00 pengos voor de invorderinszendingen en op 1000 belgas voor de verrekenzendin- gen. EEN KNAAPJE VERDRONKEN IN DE GHEETE TE THIENEN. Vrijdag morgen heeft men uit de Cheete aan den molen van het hospi taal Ie Thicnen, het lijkje opgetrokken van de* 10-jarige Albert P.arete, die met zijne ouders in Reizigersstraat woonde. De kleine onvoorzichtige was in liet water gesprongen om te zwemmen, maar hij werd door do sluis van don molen belemmerd en gehikte er niet in zich weder vrij te maken. Het lijkje is door de politie naar het ouderlijke huis ge bracht. Men begrijpt de droefheid die de arme ouders aangreep. Prinses Stephanie. H. K. H. prinses Stephanie, die, zooals men weet, voor eenige dagen te Brussel verblijft, heeft zich, Donderdag namiddag, alleen naar het Graf van den Onbekenden Soldaat be geven, en daar eene prachtige kroon van rozen gelegd, omstrengeld met een wit zijden lint, waarop in gulden letters te lezen staat: Stephanie van België. God bescherme België. Na eene lange wijl ingetogen voor den bronzen zerk vertoefd te hebben, klom de Prinses, zichtbaar ontroerd, terug in den auto, die haar naar de Kongreszui! gevoerd had, Het antwoord van M. de Broqueville. Het antwoord van M. de Broqueville, minister van Landsverdediging, tot nade re bepaling van het Duitsch Reichswelir- gevaar, dat hij in den Senaat heeft aange klaagd, is te Berlijn toegekomen, waar men bezig is niet het te onderzoeken.Men denkt niet dat Berlijn het antwoord open baar zal maken. In de Solferstekjesnijverheid. De com missie samengesteld door de regeering om den toestand in de solferstekjesnijverhcid te onderzoeken, zal Dinsdag vergaderen. Werden lid genoemd van deze commis sie: MM. Moycrsoen, voorzitter; M. de Bournonville, De Vos, Haussen, Mom mens, Serwy en Arthur Wauters. De Koning in Nieuw-Belgie.Wij deel den gisteren liet begin van 's Konings reis mee. Ten 14 ure kwam Z. M. te EI- senborn aan waar hij door de schoolkin deren met de Braban^onne.» begroet werd. Toen woonde hij in het kamp de schiet oefeningen en de maneuvers der artillerie bij en ten 17 ure keerde de vorst met zijn gevolg per vliegtuig naar Evere-Brussel terug, waar het escader ten 18.15 landde. Be wegvoeringen. M. Vandervelde, minister van buitenlandsche zaken heeft ten bureele der Kamer het verslag neer gelegd der Belgische regeering, betreffen de de wegvoeringen van werklieden en burgers gedurende den oorlog. Beheer ven Posterijen. Sedert 15 dé zer wordt de dienst der invorderingswaar den en. der vefrekenzendingen hervat in de betrekkingen met Hongarië. Het hoogste bedrag van de in Belgie BRAND TE DE KLINGE. De schuur van den landbouwer R. De R..., is door onbekende oorzaak totaal afgebrand. Veel landbouwalaam, twee kalveren en drie varkens zijn de prooi der vlammen, geworden. De aanzienlijke schade is door verzekering gedekt. Zon€la|jf»tje>§ [)e anotlieken zijn aücn open lot 's middags. Zal 's namidda: «alleen open blijven, de apotheek van M De Kczcl, Botèrslraat. N. B. De apotheken sluiten dagelijk om 20 uren. PRIJSUITREIKING. Den beheer raad der Stedelijke Academie noodigt de bevolking uit tot het bijwonen der Prijs uitreiking aan de Leerlingen der Teeken- school, welke zal plaats hebben op Zon dsg 17 Juli. om 10 uur, ten Stadhuize. CU1ZENDEN TITELS zijn i:i de verschiliige trekkingen der Ver woeste Gewesten, JJrussa), Gent, enz. uitgekomen, en verscheidene zelfs met groote loten zijn nog nipt uitbetaald!" Misschien zijn er.van uwe titels bij bezorg ons uw nummers en wij zullen zo onmiddellijk en volkomen KOSTELOOS nazien. BAN QUE D'ALOST N. V. 27, Nleuuisiraat, Aalst 4co fRechtover de Post), ERNSTIG AUTO-ONGEVAL OP DE BAAN MECHELEN-LEUVEN Op de baan Meehelen-Leuven ter hoogte'van de gemeente Campénhout deed zich een vrij ernslig ongeval voor dat zich als bij een wonder enkel bij stoffelijke schade bepaalt. Een vrachtauto met meubelen geladen en waarop zich benevens den voerder ook de echtgenoote Rousseau, van Ant werpen, alsmede hare moeder en hare doeh-ter bevonden, kwam uit de richting van Leuven gereden en meende er een auto met hloenikoolen geladen voorbij te stoken. Plots, brak een der wielen van den eersten auto met het gevolg dat eene botsing ontstond. De wagen blocmkoo- len kantelde om en kwam op 'de vier in zittenden van den anderen auto terecht die er gelukkiglijk allen met onbedui dend letsel vanaf kwamen. Do j-ijks- wachl van Campenhouf stelde 'het ge bruikelijk onderzoek in. DOOK Sflvain VAN DER GUüHT EN Lodewijk VAN LAEKEN, ,122ste Vervolg - T Is toch zonderling waarom men ons heden bijeenroept, zei een zekere Jansscns van Erondegem. Wat gaat het ons aan, antwoord de zijn gezel. Pier .Vandevclde. Het gaat me zooveel aan als ik er belang bij heb; sedert den laatsten lijd laat men ons te weinig verdienen. Wat Pem zegt is goed gezeid, wat •Pom doet is goed gedaan, daarmee uil. 41 ij en wij allen hebben maar te gehoor zamen. Wat mag er toch gaande zijn Ik weet het niet. Wie heeft de dagvaarding ge bracht De looper "der bende. Mij werd ze overhandigd door La Marche. Hij zei me dat hel bestaan der bende gevaar liep, en er heden avond een slag zou te doen zijn. Wie toekende uw biljet Pem zooals altijd. Ik vin-1 het zonderling, kwam een tforde er tusschen, dat we sedert cenige AUTO IN BRAND TE LOVENDEGF.M Op den Brugsehen steenweg te Lo- vendegem is een heeren-aufo, die eene waarde had van 100.000 frank en toebc- hoorende aan den heer Van Buiten, wo nende Transvaalst raat te Antwerpen, opeens in brand geschoten. De vier inzittenden konden zich red den, maar het rijtuig ging gansch in de vlammen op. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MEVROUW echtgenoote van Mijnheer Frans-Xaveer Staelens geboren le Herdersem den 27 Juni 1896 en overleden te Aalst den 15 Juli 1927, versterkt door dc HH. Sacramenten. Lijkdienst en begrafenis Maandag 18 Juli, om 7 1/2 ure, in dc kerk van den H. Martinus. Vergadering aan het Hospitaal, om 7 uur. Vrienden en kennissen die bij vergetel heid geen doodsbericht ontvangen hebben worden verzocht dil als dusdanig te wil len aanzien. Verbond der Belgische Katholieke Vrouwan De VOORDRACHT door Jufvr. Francesca Vim Loer, over hare bekcering, die was aan- gokoudiffft op,Dii)sda«:f9 Juli 1927, zal, door onvoorzien goval, plants hebben op Maandag 25 Juli, om 7 uur. in tip groote zaal van den Katholieken Werkmat&kring, Zonnestraal. Ingangskaart 0,90 fr. Kaarten te bekomoü bij Madame Pilate, Nieuw sfraaf, 24, of op den dag do voordracht aan den ingang der zaai. Extra 9367 ONZE LEZERS aanbevolen Suikerijpeeën De Rycke. CONCERT DER VRIJE BRANDWEER op Zondag 17 Juli, om.8 1/2 u. 's avonds op den Kiosk ter Groote Markt. 1. 4C, en Avant. Marsch L. Gasia 2. La Nation Beige P. Benoif. 3. Polonaise de Concert Fayat. 4. Pasquinade A. De Boeck. 5. Charmant Bouquet Gadenne. Redowa voor 2 Bugels 6. Marche Druidique Beaudonck. weken zoo maar niets le knippen krij gen. Ja, antwoordde Jansscns, het schijnt nochtans dat Pem een schoonen slag gedaan heeft. Hé Wat Wel, die tweehonderd duizend bal- lekens. van Rigault. Zijl ge dat verge ten Ik geloof er het eerste woord niet van. Het is evenwel zoo. Denkt ge misschien dat'Pem zoo onvoorzichtig zou zijn van een nieuwen Binder met dit karweitje te gelasten Al Ions done De aangesprokene wilde opnieuw liet woord nemen, maar werd hierin hïnderd, want op hetzelfde oogenblik werd de deur geopend en verscheen een onbekende in de opening. Allen waren opgesprongen en keken den vreemdeling met bloedige blikken aan. Degenen, die bij dc deur zaten, liepen op hem toe met opgeheven mes en vroe gen hem het wachtwoord. Een voor allen Allen voor een Kom binnen 1 De roovers gingen allen zitten. Is dat Pem vroeg Vandevclde aan Jansscns. Ik weet hel niet, antwoordde deze fluisterend. Ik heb Pem nooit gezien. Ik ook niet, antwoordde deze fluis terend. Ik heb Pem nooit gezien. Ik ook niet, maar hef ziet er toeh een voornaam heer uit. Zie eens handen hoe fijn. VANDALENWERK. - We schreven gisteren dat affichcn, de Nationale Feesten van 21 Juli aankondigende waren be smeurd geweest. Het schijnt hier een georganiseerd werk te zijn. Aan alle hoe ken der stad werd zulks vandalenwerk verricht. De inwoners onzer Stad zullen daarop antwoorden met op 21 Jüii de Nationale drie kleur te laien wapperen aan hgnne woningen. HUWELIjK. - Heden werd in de St. Jozefkerk het huwelijk ingezegend van en Heer Jean Maroquin met Mejuffer Marie-Thérèse De Valkeneer. Onze beste geluk,wenschen aan het jeugdig paar en aan de achtbare famiiien. Huldebetoog door c!e inwoners der Karraelieten^wijk (Botermarkt en aanpalende straten) aan hunnen verdienstelijken gebuur M. AM AND DE METTE. Oud-Pauselijke Zouaaf, Stichter-Jubi laris der Vrije Brandweer. Op Donderdag 21 Juli 1927, te 6 uren, in den Stads schouwburg, met dc belanglooze en zeer gewaardeerde medewerking van het Or kest uit de Cinema Palaceen van Mevr. Pfetsier-De Groot, kuhstzangeres. In een volgend nummer deelén wij den Feestwijzer inede. D| toegang is VRIJ en KOSTELOOS voor iedereen. AL de stadsgenooten zijn uifgenoodigd. Prijsuitdeeling in hst St. Jozefscollege. Jozef In Cothan. Niets ontwikkoit don geest, verheft het hart, versiert do verbeelding, verrijkt liet go- heugen. als de lezing on verklaring van onze beste schrijvers, vooral van don eenigeu Von del. En hoe hem vollediger begrepen, ge voeld on gesmaakt dan bij do puike ojivoe ring van een zijner treurspelen? Houding, toon, gebaren dor acteurs, zyn de vertolking van 's schrijvers gedachten, govoolens en beelden. Maar zulk een vertolking,wat vergt ze oefening, vorming bij de spel ers, moeite en volharding bij den bestuurdor? Voor die moeite zijn de Paters van hot Sf. Jozefscol lego niet teruggeschrokken, en zij hebben ons één v-an Vondel's meesterwerken opgevoerd met eon volmaaktheid zelden van icerlingon verkregen en niot licht te over troffen. «Jozef in Dothan», dat is Jozef door zijn broeders verkocht, werd, in onze stad, reeds tweemaal voor het voetlicht gebracht, door do leeriitigon van bet St. Jozofscolloge endoor het personeel vair De Gruyter. Wie bij een dier vertooningen tegenwoordig was, behield oen onuitwischbaren indruk van do puike l.ooneelschikking, do levendige voor- stolling on de zuivere uitspraak. Vermetel kon het dus schijnen liet stuk nog ooms aan te durven. En toch trachtten de spelers door (loze nieuwo opvoering, naar oorspronkelijke '•on gansch moderne wijze opgevat, de vorigo te evenaren en zelfs soms in détails te over treffen. De tooneelscliikking bevalt door hare eenvoudigheid betooverend werkt hol spel van licht en schaduw. En bij do spelers, wat lonige, sprekende gebaren welke schakeo- ringon in hoogte en laagte van toon, welke zuiverheid van uitspraak Vlooiend uit oen gooefenden mond, wordt ons Vlaamsoh eon echt taalmuziek, zacht en vleiend of juw on krachtig, volgens de uit te drukkeu gedach ten en gewaarwordingen. M. Van Wezemael trachtte ons iets te doen gevoelen van Jozefs angst en droefhoid. De schrik en de wanhoop van Ruben, het meclo- lijden van Judas werd meesterlijk door de 1111. E-lm. DoTollenaero en J. Clotlens weer gegeven, terwijl do ruwe hardvochtigheid van Simeon en Levi, de koude onverschillig heid van don koopman ons levond worden voorgesteld door de 11IJ. Fr. Van Mol, J. Delai'orterie en Edw. De Boor. Van do jeugdige lippen der jonge Ileeren G. De Winter. Fr. Clottons en Fr. Tack rolden do zangerige verzen van Vondel als een zachte engelentaal. De overige broeders, voorgostold door do 11H. do Pólicliy, Bytebier, Goetiials, Van de Porre, Baort, Lamoral, ai waren zo zwijgend, bloven toch niet werke. loos, maar vulden voortdurend door oogen en gebarenspel de handeling aan. Nutteloos over do muziek te spreken De nauion van den toondichter Arthur Moule- mans, van de kunstenaars, dié we te hoorun regon, maken allon lof overbodig. Een eer voor het College, een aanbeveling by alle ouders, eon geestcRjk genoegon voor de toehoorders, vooral oen hooge los van letterkunde, voordragen en uitspraak voor do leerlingen, moot zulk een opvoering geacht worden. Mogen wij or nog vele van dien aard by wonen V. T. B. Wio Zondag 17 Juli, deelneemt aan do tweede wandeling door hot schilder achtig West Brabant (Asschè, Sint liiriks- kapel, Groot Bijgaarden, StAgalhn Bercliom) vertrok aan do Zoebergbrug, met den tram van 11 u. 40. Donderdag 21, por autocar door de Ant- werpscho on Brnhantscho Kompon, langs Netlie, Demer en Dij lo. Do reis over Dendor- monde, Mechelen, Hoist op den Berg, Wes torioo, Ton geel oo, Vecrlo, Averbodo.Sichom Scherpeuiieuvel, Aarschot, Wcrchter,llaech en Vilvoorde. O m, bezoek aan de beroemde Abdyen van Tongerloo en Averbode. Vertrek op de Groote Markt, te 6 u. stipt. Prijs37,50 fr.Onmiddellijk inschrijven. BELANGRIJK GERECHT Al wie zijn profijl bemint zal zich schoenen aanschaffen niet zolen in erepr. Zulke zolen zijn gewaarborgd ten minste vijf maal sterker dan die in leder. Ze zijn waterdicht en aan te prijzen voor menschen met gevoelige voelen. Schoenen met crepe zolen worden ge- frabrikeerd bij.den heer E. STRENS- FOSSELLE, Meulcschetleslraat, 68, t.s., en zijn daar te bekomen aan prijzen bui ten concurrentie. Komt zien en u overtuigen. 15^6 Proef eens de lekkere BOTERM'IC. CVLOOS der bakkerij DE TOE li O/ifSJ] te Denderleeuw. Ze is waarlijk, fijn I SniïiteriJ DE STRAFSTE. - G. Jacobs GEBRUIKT ER MIN Neen, het was Pem niet, maar een voudig de advokaat Treems, die men be volen had zfeh icgen negen uur in «La Belle Vue» te bevin'den. De man was uitgedost zooals de mees- Ie Binders, met oen kort wambuis, een gordelriem, waarin een paar pistolen staken, en de bredde broek aan de braaien door de zware laarzen ingere gen. Wat- was-bij. vorfcnderd. sedert wij hem de eerste maal in liet huis. van den notaris Vosselaer zagen. Hij was. wel dertig jaar verouderd. Een volle baard omlijstte zijn mager, ingevallen gelaat; zijn oogen stonden diep in de kassen, en hij keek bijna afigstig, schuw rond KERK VAN HET BEGIJNHOF. Gedurige Aanbidding Zondag 17 Juli. Ten 6 uur uitstalling van het Allerheilig ste. Ten 8 uur plechtige Hoogmis. Ten 5 uur 's'avonds plechtig Lof, Sermoen en Te Deum. IVSiSitie Do Burgemeester der stad Aalst brengt de belanghebbenden ter kennis alsdat do jaar- lijksehe monstering voor de militairen met verlof zal plaats hebben op Vrijdag 22 Juli 1927, te 8 uur zeer stipt, ten Stadhuize. Worden slechts tot de monstering gedag vaard: de militairen der klassen 1911 en 1920. Verdere inlichtingen zijn vermeld op don oproepingsbrief (model J) en het bericht er bijgevoegd. De Burgemeest: R. MOYERSOEN, BERICHT. Ter gelegenheid dèr Na tionale Feesten zullen de bureelen, kas sen en gaanderijen der brandkoffers van de Banquo Centra'e de la Dendre gesloten zijn op Donderdag a.s. 21 Juli. 1527 KAATSEN Kampioenschap riep Vakbonden A.V.A. Op Maandag 18 Juli, om G ure slipt namid dag, op'den koer dor Vakschool, I le latte tusschen de volgende partijen Samen werken en Ons Wolzijn Do overwinnaar van don kampstrijd speolt vervolgens legen de partij dor Vakschool. Ingang 0,50 fr. Goede zitplaatsen. Zondag, 17 Juli begint do groote Prijskamp voor don prachtigon beker Polydoro Mor tier overleden Voorzitter van do Handbal— maatschappij Ledebaan.Overal 12 beste partyen dor stad deden zich in schrijven voor den prijskamp, die zonder twijfel hardnekkig zal betwist worden. Zullen optreden voor de eerste lutto Houten Dorp - Mijlbeek - Ledebaan. Magazijnen der Gas Korte Zoutstraat,t.s. Toestellen voor het sfcryken met gas, voor partikulieren, kaarkappers, strijk werkhui- ïen, enz. Wasclimachienen verwarmd door gas. Bijzondere gasvuren voor het verwarmen met gas van icaschketels. ïJi3 WATERTOREN. Morgen Zondag, wordt de Watertoren in de St Kamiel straat ingehuldigd. Groote feestelijkheden zullen in de wijk plaats hebben. In den namiddag gaat een luchtbal op aan de Aelbrechtlaan. Hot was to zien, dat hij zich in de lier- berg niet op zijn gemak bevond. Die vuige havélooze kerels boezemden hom geen vertrouwen in, alhoewel hij wist dat geen haar van 'zijn hoofd zou ge krenkt worden, wanneer hij het orde woord had uitgesproken. Een ratelend geluid deed de ruiten daveren en voor de'lrroeg rende in volle vaart een rijtuig voorbij. Wat is. 'dat Vroegen de makkers, elkander verbaasd aangapend; wat kan dit rijtuig hier thans doen En aller blikken wendden zich" naar Trecms, maar deze bad geen trek van zijn gelaat verroerd, want hij was van al de zaken onbewust. Het geheim' zou echter spoedig opge klaard worden, want de deur werd met) die!geweld opengeworpien en een groote, 1 zwart gebaalde kerel trad binnen. [Vervolgt.) Belangrijk Bericht Op Zaterdag 6 Augustus, zal er in de Banque Centraio de la Dendre, een exaam plaats grijpen voor Juffrouwen tot het bege ven van plaatsen voor boekhouding, snel* en m ackien schrift. De kandidaten kunnen zich van nu af laten inschrijven en ook hot programma bekomen. 1471 Men heeft verloren Woensdag 13 Juli Een klein roosklourig openzakje met witte bloemen ingewerkt, gemaakt met matrasse- goed, inhoudende le Een gansch zilveren paternoster met 4 of Smedailiies aan het kruis vastgehecht dooroeii fijn wit en blauwkleurig koordje. 2e Eon groot zilveren kruis met aan de eeue zijde het leeld van St Antonios en aan de andere zyde de relikwaris van zijne H. Tong. 3e Een bruin scapulier metEngelsche aan duidingen, en een visietkaartje in twee ge vouwen en dragende het adres van de eige naarster. Vriendelijk verzoek aan vinder, het tewig te brengen op het bureel van 't t}Iad Kerk straat, 21, of bij de eigenaarster tégen goede Mooning. 1494 MARKTPRIJZEN AALST. 16 Juli Crcemboter i"r.2C,—Boter 25,—, Eieren het, stuk 0,82-, Kiekens het stuk 18, Konijnen do kilo 11,00;'260 Viggens bet kopoel SCO;'Rund- vloesch met beenen 10,Rundvlecsch zonder boenen 18,Varkensvleesch 17,00i UiTTER HAND TE KOOP. Schoon en gerieflijk woonhuis, Onder wijsstraat, 16, Ier stede. Onmiddellijke ingebruiktreding. Zichtbaar alle dagen van 14 tot 16 uren. Zicli wenden Kerk straat, 5, 200 Standplaatsi GraamnaritS AALST Door den overgrooten bijval welke de Cirkus De Muyr.ck geniet, heeft de Direc tie besloten nog 2vertooningen te geven: zijnde Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli, telkens om 8 uur 's avonds; alsook een dagvertooning op Zondag 17, om 3 1/2 u. Het Bestuur zal niet nalaten 't publiek te bevredigen door de werkzaamheden van zijne talrijke artisten, en van zijne zoowel gedresseerde paarden. Zijne aiomvermaarde clows RIDI en BOUM-BOUM in hunne nieuwe kluchten en passen zullen het publiek tranen doen storten van 't lachen, nog meer dan de vorige dagen» Die een aangenamen en afwisselenden avond wil doorbrengen kome naar den Cirkus De Muynck. Kaarten op voorhand te bekomen van af 10 uur 's morgens. 1487 Het BestuurGebr. DE MUYNCK. PROVINCIE OOST—VLAANDEREN Seimsente fBofstade van overwelvingswerken uit te voeren aan waterloop n. 24, en geschat op 58407,00 franken. Op ZATERDAG 30 JULI 1927, zal er ten Gemeentehuize van Ilofslade, overgegaan worden om 10 1/2 ure voormiddag, tot do opening der aanbiedingen, (ton gepaste t'ydo ingezonden aan den hoer Burgemeester dezer gomeente. Do aanbiedingen zullen per aanbevolen omslag den poststempel moeten dragen van ten laatste 27 Juli 1927. Plans en lastenboek- zijn ter inzage alle werkdagen van 10 tot 12 voormiddag en van 2 tot 4 ure namiddag ter Gemeentesecretariaat, 1525 Op bevel De Secretaris, De Burgemeester, Louis Moernaift. Fr. Van Wezemael. Eremhodegemstraat, t. s vraagt dringend beenen en voeten- breisters voor macliien 10 en 13 voor binnen en buiten huis. Wij aanvaar" den van heden af meisjes van 14 jaar die bij de naaste vakantie aan de schoolplicht voldaan hebben* 1363 ON DEMANDE sténo-daclylo, trés au courant, de préférence connaissant l'Auglais. Bons appointements. Ecrire H. M. S.bureau du journal. 1524 Woonhuis uit ter hand te koop gelegen hoekZoutstraatpoort en St Jobstraat zeer wel geschikt voor herberg of winkel. Onmiddellijk ingebruiktreding. Voor inlich tingen Zoutslraatpoort, 57, ter stede. 1523

De Volksstem | 1927 | | pagina 2