Jan Clercker Cirio Tomaten',3SCn"ak,N"T De Laatste Einders in Vlaanderen Overvloed van Maagzuur KLEINE GAZET NIEUWSTIJDINGEN OE m STADSNIEUWS Eug en ie De Witte ('1 Xeoalsi-i k Beodtrimfu St it sssd'ih tm t Bonnelerie Bti.sieels-De Smeth Hoe er zich van ontdoen Een overvloed maagzuur kan veranderen in erge oiilsteltenisseii der ingewanden, hot is dus zeer gewichtig dat het voedsel dat dooi de ingewanden gaat er altijd inkomt in een zelfden graad van zuurheid. Indien uwe maagpijn veroorzaakt is door het zuur, zeer dikwijls de bijzonderste oorzaak van die pij nen, neemt een half koffielepeltje Magnésie Bismurée in een weinig water. De Magnésie Bismurée maakt onmiddellijk den overvloed zuur werkeloos, verzacht de geprikkelde vliezen der maag, hem aizoo toelatende zijne werken normaal te verrichten en zonder pun en een zijner eerste werken te vervullen to zoggen van de ingewanden te beschutten. De Magnésie Bismurée is verkrijgbaar iu al de spotheken. W1- In het Paleis. De Koning heeft Don derdag morgend ten 10 ure den Anteri- kaanschen krijgsgeattacheerde, majoor Mac Donald, ontvangen 's namiddags ontving de Vorst M den eersten minisler iaspar. Vrijdag namiddag ten 5 ure werd 1. Franck, gouverneur der Nationale Bank door Zijne Majesteit ontvangen. Generaal Tomieur uit Congo terug. Generaal Tombeur is Vrijdag morgen aan boord van de Elisabethville uit Congo te Anlwerpen aangekomen en werd er gegroet door M. Delry, bestuurder in het ministerie van koloniën, daartoe afge- vaardieddoor minisler Jaspar. De Prinsen Ie Oostende. Prinses Ste phanie van llelgie en graaf Lonyay, haar echtgenoot,alsook de Infante Eulalia van Spanje, bevinden zich thans te Oostende, waar zij eenige dagen zuilen verblijven. Nieuws uil de Kolonie. De reizigers die Vrijdag uit Congo met de «Elisabeth ville» te Antwerpen zijn aangekomen, verhaalden van een inlander-deserteur, beschuldigd van diefstal die in den post van Kindu eenllaliaansch ingenieur dood de en een ander lid van het personeel kwetsie; die dan in een naburig dorp vluchtte en er twee negers en hun vrou wen doodschoot; die daarna nog vier in landers gedood neeft. Die woesteling heeft bijgevolg negen slachtoffers ge maakt. ONGELUKSDAG TE LGKEKtEN 21 Juli is le Lokeren een ware onge luksdag geweest. De velokoers voor het kampioenschap van België voor juniors welke alhier geloopen werd, is er voor zeker een groote oorzaak van. Verschil- lige der medekampers zijn zoo ongeluk kig gevallen, dat 3 hunner naar eene kliniek zijn moeten overgevoerd wor den. Anderen hebben armen, beenen en rug erg gekwetst gehad. Op een der eerslaankomendcn, welke om zoo te zeggen totaal uitgeput was, heeft men gedurende eenigen Lijd de kunsmatigc ademhaling {moeien toe passen, ten einde hem lol het leven te rug te roepen. Zulke velokoersen hou den rechtuit gespróken toch niet veel goeds in. {ERG ONGELUK TE WAASMUNSTER De genaamde Edgar.d Slrobbe, van Dokeren, reed per rijwiel naar Belcele, om aldaar een bezoek bij een vriend af te leggen. Onderwege kwam hij met geweld te recht op eon auto, komende uit de richting van Antwerpen. De wielrijder vloog ten gronde, en werd in den val het linkerbeen gebro ken. Het slachtoffer werd door den auto mobilist., dadelijk naar het hospitaal van Lokeren overgebraeM. Zijn toestand is erg; men vreest dat het been zal moeten afgezet worden. 'OBUS ONTDEKT TE CRUYSHAUTEM Door een aardewerker werkzaam langs den steenweg wijk Dries. werd er in een gracht een obus ontdekt. Denkelijk werd dit moordtuig aldaar yerletan door de Duitschers tijdens hun aftocht in 1918. Goen zomer. Als men den Ameri- kaanschen weerkundige Brown, die de overstroomingen van den Missisipi voor spelde moet gelooven, zal er in de gema tigde luchtstreek, dit jaar feitelijk geen zomer zijn. Brown beweert dat de winden die in zake van temperatuur een groote rol spe len, werden beïnvloed door een opgeko men vloed der Noorderwateren. Tot hiertoe moet men den man gelijk geven. Rouw aan 't Belgisch Hof. Ten gevolge van het overlijden van koning Ferdinand van Rumenië heeft het Hof den rouw aan genomen voor 20 dagen en hebben onze vorsten een telegram van rouwbeklag en bloemen naar Bucarest gezonden. BANDIETENSTREEK TE GENT Donderdagavond, omstreeks 7 uur, gebeurde een bandielenslreek op de Aeroplaanlaan. De 18-jarige Clara Matthys, -dienst meid, begaf zich naar Oostakker. Zij was draagster van een valies, waarin kleederen staken. Plots op de Aeroplaanlaan sprongen twee kerels uit het struikgewas en gre pen haar bi.j de keel. Onder bedreiging Ivaar in het water. Ie wierpen, stalen zij haar geldbeugel, waarna de kerels haar reistasch uit de hand rukten en ermede op de vlucht sloegen, achtervolgd door voorbijgan gers die op hét hulpgeroep van het meisje waren toegesneld. Deze perso nen konden de aanranders aanhouden en in handen leveren van de rijkswacht. In den Volkenbond. M. AdatCi gezant van Japan te Brussel en M. Nagai, minis ter van Japan in Zweden, zijn door hun regeering afgevaardigd op den aanstaan den zittijd van den Volkenbond. Arbeidsongevallen De Rentekas voor Arbeidsongevallen betaalde in 1926 5,160 renten uit en beheerde een renten- fonds van 26 miljoen fr. DOOK pit vain VAN DER GUOHT v 1. JLodewijk VAN LAEKEPJj 127ste Vervolg. "C Men hoorde het water onder zich pijnlijk klagen; bij hun aankomst .vluchten een gansclre troep ratten ver schrikt langs alle kanten heen. .Vermeulen liet zijn last op den grond .vallen, trók'een'luik opén en wierp' den armen Po met een dof geplons in het klaterend water. Daarop viel het ijzeren luik met groot jgedruisch weer toe. We hebben vandaag een schoone /daghuur verdiend lachte hij. Zij gingen terug naar boven. Spriet- jylechter wachtte hen daar. Dc klerk zag .er zenuwachtig uit. a Clara, riep hij, Clara, waar be- M'ndt zich Gabriëlle Ik zocht het gan- pehe huis af, maar kon haar niet yin- 'tlen. Gabriellc is vertrokken, antwoord de Clara. Vertrokken Doemnis 1 huildé Spriclvlechler, waar is zij naartoe Zie, zei Clara hem een briefje overreikend, dat ze uit haar jakje haal de. RELLETJES OP DE GROOTE MARKT TE BRUSSEL Muziek- en zangvereenigingen, die op den Nat ionalen Feestdag, opgetreden waren in de Warande, waren des avonds naar dc Groote Markt getrokken, waar. een groet aan het vaandel plaats had. Toen bij deze plechtigheid, de «Bra baneonne werd gespeeeld, werd van uit het «Vlaamsch Huis gefloten en eroepen. Dit gaf aanleiding lot relletjes, waar bij de politie moest ingrijpen. Deze deed het «Vlaamsch* Huis on truimen. Vijf onwilligen en de beheer der van de zaak, werden naar liet po litiebureel gebracht. "waar uc^ecrsonf/cvaD Se Kciinnel De 60-jarige landbouwer Henri D'Hane reed met zijn kar. bespannen met een muilezel, over den straatweg. Het dier sloeg op een gegeven oogenblik op hol H. D. kwamT tengevolge van een schok, onder dc wielen terecht. Zijn toe stand baart onrust. Erg ongeluk te Antferlecht Donderdag avond had lan .s ce baar. van Lenr.ick. op het gehucht IJzeren Kruis te Anderlecht, een erg ongelnk plaats. De kleine Desmedt, 10 jaar oud, die dicht zijne woning' over den steenweg liep, werd verrast, door den buurttram Brussel-Edingen en verscheidene meters medegesleept. De knaap werd met gebreken schedel opgenomen en in deerniswekkenden toe stand naar het gasthuis overgebracht. Autobotsing te Brussel Een autobotsing heeft Donderdag avond rond 9 ure 30 plaats gehad op de Jozef II straat. Een auto gevoerd d^or M. José Muro Ö'Shéa, 19 jaar oud, Iie£ft er een autokamion aangereden, geleid door den chauffeur Julien Van Welssenaers uit de Tombergstraat, te Sint-Lambrechts- Woluwe. Deze laatste, alsook zijn gezel Gilis Barré, wonende in de JolIystraat te Schaerbeek, werden uit hun zitplaats gelicht en kwamen öp de straatsteenen terecht. Men heeft ze beiden naar een kliniek der Froissardslraat overgebracht watar Van Welssenaers alleen, die een been gebroken weud, in verpleging is gebleven. M. José Muro O'Shéa is zon der letsel uit het ongeluk geraakt. GEMEENTE IttEIRF. TENTOONSTELLING, De ten- Toonstelling der handwerken der kost leerlingen tn dagscliolieren der Zusters Josephienen te Meire zal plaats hebben op Zondag 31 Juli en Maandag 1 Augus tus in de lokalen der school. Iedereen wordt vriendelijk uitgenoodigd. GEMEENTEHERDERSEM We vernemen met genoegen dat onze Dorpsgenoot, den Heer Hector Muylaert, ter Hoogeschool van Leuven zijn voor laatste examen heeft afgelegd van doc tor in de rechten. Beste gelukwenschen De Familiën RENNEBOOG en DEL- PIERRE, zeer gevoelig aan de menigvul dige rouwklachten ontvangen bij het af sterven van hunnen teerbeminden en on vergetelijke n ZOOfl' M. Maurice Renneboog bedanken de personen die deel genomen hebben in hunne droefheid en hunne smart. Zcndagfissf De apotheken zijn allen open tot 's middags. Zal 's namiddag, alleen open blijven, de apoiheek van M. Van Cselenbergh. Leopoldstraat. N. B. De apotheken sluiten dagelijks om 20 uren. AVIS. .Contrairement aux cartes re mises il n' y aura pas d' Adoration du Très-Saint-Sacrement en 1' Eglise des Soeurs Noires, Ie lundi 25 Juillet. BERICHT. In tegenstrijd met dc afgegeven kaarten, zal de aanbidding van het Allerheiligste Sacrament in de kapel der Zwarte Zusters, op Maandag 25 Juli geen plaats hebben. Aan de Bevolking van Aalst Om gezondheidsreden voel ik mij voor 't oogenblik verplicht aan do bevolking van Aalst kenbaar te niukeu (lat ik van heden af maar één enkele zitdag per week zal houden voor stadsaangelegenheden, namelijk den Maandag van iedere week van 9 1/2 uur tot 10 1/2 uur in liet lokaal Groon Kruis van 10 1/2 tot 12 uur op het stadhuis (Sehepun- eollegie) en van 17,30 tot 18,30 uur Gast huisstraat, 38. De bureelen van openbare werken zijn alle werkdagen open van 9 tot 12 uur, op het stadhuis De Schopene van Openbare Werken, A. BASTIAENS. ONZE LEZERS aanbevolen Extra Suikerijpecën De Ryeke. 9367 OPENBARE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD op Vrijdag 29 Juli te 5 uur namiddag, ter gewone zittingszaal ten Stadhuize. Dagorde 1. Gemeentebegrooting 1927. Wij zigingen. Ontleening. 2. Gemeentebelasting op stoomketels. Bijvoeglijke centiemen en cedelbelastin gen. 3. Middelbare scholen. Rekening 1926. Nieuwe leergangen. 4. Muziekschool. Rekening 1926 5. Openbaren onderstand. Grond- verkoop. Verwarming van het Hos pitaal. 6. Werkrechtersraad. Advies over de inrichting. 7. Wensch betreffende het innen van Staatsbelastingen. 8. Kerkfabriek van O. L. Vrouw. Be grooting 1928, 9. Kerkhof. Grondafstand. SuilceriJ DE STRAFSTE. G. Jacotos GEBRUIKT ER MIN T ons het overlijden Men verzoekt meiden van MEVROUW cchtgenoöle van Mijnheer Victor Van de fliaele geboren le Herdersem den 7 Maart 1675 eH overleden le Aalst den 21 Juli 1927, versterkt door de. HH. Sacramenten Lijkdienst enj?eg»pfenis Maandag 25: juli, om 8 1/2 ure, in de kerk van den H. Martinus, le Aalst. Men vergadere ten sterihuize Onden Dendermondsche steenweg, 205, om 8 u. Vrienden en kennissen die bij vergetel heid geen doodsbericht ontvangen hebben worden verzocht dit als dusdanig ie w'il- len aanzien. nen bureele laten ontbieden. Een vree- selijk vermoeden rees bij Sprietvlechler op. Hij liep naar de Lange Nieuwstraat en viel als een bom in de kamer van den notaris, die bij het licht eener kaars in papier aan 't snuffelen was. Waar is Gabrielle riep Spriet vlechler. De notaris wierp zich in zijn zetel achterover en begon te lachen. Dat verliefd Sprietje toch gi ebelde hij. Waar is Gabrielle hernam de" klerk dreigend. Zeg het mij, of zoo waar ik leef, ik verbrijzel u de hersenpan. Sprietje had een pistool van onder zijn frak gegrepen en richtte den loop dreigend naar Vosselaer. Deze sprong op, bleek van woede en ontroering, greep Sprietvlech-ler bij den pols, rukte hem de pistool uit de hand en wierp den klerk met geweld in een hoek. Ellendige worm brulde hij, wij hebben de Bende vandaag met groot ge vaar gered en gij zoudt het spel weder om komen bederven met inv meisje. Dat ik nooit zoo iets meer hoor. of... Hij voleindigde den zin met een drei gend gebaar. Sedert heeft men nooit moer ëeri schen bij zijn lijkdienst aanwezig. Hoe ernstig de opzoekingen ook wa ren die men deed naaxPo, er. kwam geen spoor van. De ratten knaagden zijn lijk stuk en de kabbelende Dender zong zijn droevig lijklied. HOOFDSTUK XXIV. DE IWENSCHENJAGER. We keeren terug: naar onze speur honden. John Stiermarck, die lot, dan toe aan de voordeur van de woning der .ver moorde juffrouw was blijven staan, vroeg aan kapitein Dell'oer -Mijnheer, zijt gij gewapend Ik heb Uvee zakpistolen eij mijn- degenstok bij mij. Zeer goed. Ik ïnoet niet vragen of do karabijnen der gendarmen geladen zijn, mits ik dit weet. En gij mijne vrienden J V Ja, ja, zegden Jón en Victor, schier gelijks ton dig, en zij toonden" beiden hunne pistolen. Het doet mij waarlijk genoegen, mijne heeren, want het zou heel gemak kelijk kunnen gebehren, dat wij onze wapens zullen noodig hebben. Ik heb hier ook iets in beide zakken waarin eTwten steken, die ik wel wenschle eenen Binder op te dienen. En nu aan ONDERSCHEIDING. Wij vernemen met genoegen dat onze stadsgenoole Me- juffér Germaine Callebaut in het Muzie kaal Belgisch Collegie te Brussel haar examen in notenleer en piano met onder scheiding komt af te leggen. Mej. Callebaut, die onder de beste leer lingen telt van Mevr. Tanghe-Wauters, der muziekschool van Gent, behaalde reeds vorig jaar de zelfde onderscheiding. Beste gelukwenschen. BISDOM GENT. oost-vlaAwderens bedevaart NAAR O. L. VROUW VAN LOURDES GIFTEN TEN V00RDEELE DER ARME ZIEKEN. Derde lijst. Voor een zieke van Aajst Fr. 200 u Lokeron 710 Giftevvan Mr en Mn'®*'Louis Burny 450 Voor een zieke van St Amaudsberg 781 a Do Pinte 781 a De Pinto 70 a n Dc Pinte 852 ■.aar Drongen 850 a a a Baclite-M aria-Leerne 497 a a a a Gent 284 Naamloos, Gent 5Ö0 Voor een zieke van Hamme 400 Naaraleos, St Niklaas 50 Omhalingen Stad Geer&ardsbergen 1600 E. H. Cocqnyt, Pastoor Aalst 25 Gift®, broeders en zosters van Oost van Aalst, ten voordeele hunner zieke zuster 50 E. H. Strobbe, Pastoor, Nieuwcrherken 20 E. H. Onderpastoor van Nieuwerkerken 5 M. L. Callebaut, Burgemeester 20 Versehillige giften te Nieuwerkerkon 65 Storting stad Deudermonde (4e) 200 Stad Gent 1400 Pater Euthyme 150 TOTAAL Fr. 9960 HULDE8ETG0G AM AND DE NIETTE Donderdag II. hebben wij in den Stads schouwburg, een heuglijken avond beleeft een feest dat dougd aan liet lie: te doet en bewijst den niaaiscliappelijken band welko de bewoners eener zelfde wijk aaneci s «oer'. Wij willen spreken ovor hot hnldebotoog. door de inwoners der Karmelieten-wijk. hun verdienstelijken gobuur, Amand De Motte, Oud-Pauselijken Zouaaf, Stichter-Jubilaris der Vrije AalstorscheBrandweer, aangoboden. Reeds vóór het gestolde uur, was de ruime zaal heol vol: ton bewijze dat Amand overal vrienden tolt, zoowel buiten zijn wijk. als in de omgeving der Botermarkt, lloo kan het ook anders, wanneer een monsch, als De Mette. een levensloop na zich hoeft, vorvuld niet zelfopofforing. plioiilsl esef. altijd ver vuld met een glimlachende bereidwilligheid, alles om God en den evennaaste. liet kranig en toch zoo eonvoudig karakter van den feesteling werd op typische wij-ze door don heer L.Criclc, in zijn gelegenheids rede, geschilderd- Ganscli do Karmolieton- ijk is als een grooto familie, die haar ge liefd lid, den verdienstelijksten, oud in jaren, maar nog jong naar hart en goest lieur hulde en lieur dank luide uitjubelt. In die eeuw van ikzucht, dat bij aller oog gericht is naar soms overdreven sport en voor do maatschappij niets voortbrengende personages, doot liet deugd aan 't harte een man to vinden, die onkel uit pliclitsgcvool, kalm en rustig door het leven gaande, zijn evennaaste, om God bemint. liet diep in 't hart gedrongen geloof, droef De Mette, op 20 jarigen ouderdom, naar Italië, ter verdediging van zijn Paus. Als zouaaf heeft hij gestroden en geleden, omdat hij gevoelde dat de zaak van Pius IX edel en rechtvaardig was. Ditzelfde plichtsgevoel was ook do oorzaak dat hij. een der eersten, medeioverdo tol do stichting van het Vry'e Stedelijk Brandweer korps en tot lieden toe, als pompier, zijn stadsgenooten oneindig veel diensten bewees. Nog altijd is Amand De Mette, ondanks zijn 83 jarigen ouderdom, op zijn post, mot zijn hart van 20 jaar, zwierigen stap, edel hart, een toonbeeld voor iedereen. Amand, wij zijn fier op u Het is lieel begrijpelijk dat de feesteling ten zeerste aangedaan was, door al die blij ken van genegenheid. Ook kon hij moeilijk zijn dank beluigen doch treffend klonk zijn Credo den Ileoro dankend, Die hem zooveel jaren had geschonken. i liet kunstgedeolte van het feest was zeer verzorgd en kon do moeilijkston bevredigen. Het is ons zeer aangenaam to drukken op do belangloosheid, waarmede alle artistcn hun hulp verleenden. Met schoone articulatie en gevoel droegen Mej. M. De Neef twee dichtstukken voor, en Mevr. Pletsier-De Groot, zooals immer kunst volle zangeres, verrukto de aanhoorders. Wie J. Cammaert kent, begrijpt dat zijn orkest (dit uit den Cinema Palace) puik werk leverde. Bijzonderlijk willen wij aanhalen Intermezzo persoonlijke compositie van Cammaert. Een Jubellied, door kleuters voorgozongon vond weerklank in de zaal, die, uit volle borst, het refrein meezong. Jisan Mauky. DUIZENDEN TITELS zijn in de versehillige trekkingen der Ver woeste Gewesten, Brussel, Gent, enz. uitgekomen, en verscheidene zelfs met groote loten zijn nog niet uitbetaald. Misschien zijn er van uwe tite]9 bij Bezorg ons uw nummers en wij zullen ze onmiddellijk en volkomen KOSTELOOS nazien. BANQUE D'ALOST N. V. 27, Nieuwetpaat, Aalst 460 (Rechtover de Post), spoor gevonden van de ongelukkige j den gang weeze; misschien was z<e bij vader en: De voetstappen van den moorder tee- moede.r in den hemel. kenden zich nog al beselieidelijk af op Wat Treems betreft, men geloofdejde straat. Het was duidelijk te zien dat algemeen dat hij zich gezelfmoord had.! hij langs d-e baan die naar Erpe leidt, Het losbandig leven én de verliezen die was gekomen, en na den moord, dezel- hij in den laatsten lijd had geleden zet- ve wederom was. opgegaan; men volgde Sprietvlechler las cn zijn oogen ver-[ten grond aan deze bewering. Wanneerdan zijn spoor tot op de plaats vna het Irokkon zirh woest en krampaehtifr. No-jmen hem drie dagen later ten grave idorp, Jaris J'osselacr had het meisje te zij-j voerde, waren er sj.cchls enkele men-j SCHOONE ONDERSCHEIDING. Z. M. de Koning dokorcerde Van Oaever Oscar, brugdraaierte Aalst met de meda- lie 1= klas met staafje voor de volgende reddingHij snelde een man ter hulp, welke toevallig in den Dender was ge vallen en schoot er bijna zelf het leven bij in. In zijn bewegingen belemmerd door den ongelukkige, die zich wanhopig aan hem vastklampte, moest hij een bo- venmen6Chelijkc kracht inspannen om mei zijn kostbaren lasl den oever te be reiken. Maar zijne krachten hadden hem zoodanig uitgeput, dat hij en de geredde door een toeschouwer ineen schuit moes ten geheschen wardeh. Proef eau» "ie lekkere 80Të$SPH. VC1.008 der iakterij DU 'l OEKOofSJ BERICHT. Men vraagt eene be kwame werkvrouw, standvas'ig werk. Zich aan te bieden met goede getuig schriften Banque Centrale de la Dendre. 12, Hopmarkt, ter slede. 1559 Uitslag BALLONNEKENSPRIJSKAMP Van Zondag 17 Juli 1927, 2ste vervolg. N. 84 Wemmel, Mathieu Josephine. N. 108 Corbeek (oud Everlei), Spaens Valeri. N. 136 Evere (kerkhof), Aelbrecht Maria. N. 138 Assche, Pennoman August. N. 143 Brussel, De Smet Alfons. N. 178 Wemmel, Van Goetliem (Wallestr. 3), N. 185 Laeken, De Brauw M. N. 190 Solwastor Sart (Spa), Marcel Troch- Van Ilove, Wiezo. Do personen die wenschen hun kaartje te ontvangen kunuen het terugbekomen Zater dag avond van 9 tot 10 uur en Zondag van 12 tot 1 uur in (1© KoombloemrGroote Markt. Op alle werkdagen van 12 tot 1 uur, bij do Hoer Leon Boel, 66, Dcnder'rnondschen steemceg t./s., tegen terugbetaling van do taks/.egols. Zij zullen er de namen en adressen opvin- den der lieve juffers en jouge hneron ook burgemeesters dio zoo goed geweest zijn deze kaartjes torug te zenden. UIT TER HAND TE KOOP. Schoon en gerieflijk woonhuis, Onder wijsstraat, 16, ter stede. Onmiddellijke ingebruiktrediog. Zichtbaar alle dagen van 14 tot 16 uren. Zich wenden Kerk straat, 5, 209 MARKTPRIJZEN AALST, 23 Juli Creemboter l'r.26,—Boter 25,'—. Eieren net stuk 0,82; Kiekens bet stuk 18, -, Konijnen de kilo 10,00; 165 Vjfjpen8 bet kopnel 500; Rund- vleescli met beenen 13,—; Rundviee-sch zonder beenen 17,— Varbensvleesch 16,0tX geëvenaard DEMOISELLE conn. steno-daclylo, conaptabiülé, fran§. flam, notions anglais demande emploi. S'adr.^ bureau journal G. P. E. e. v. 1560 Erembodegemsti-aat, I. s. vraagt dringend beenen en voeten- breislers voor machien 10 en 13 voor binnen en buiten huis. Wij aanvaar^ den van beden af meisjes van 14 jaar die bjj do naaste vaiantie aan de schoolplicht voldaan hebben' 1363

De Volksstem | 1927 | | pagina 2