Jan Clercker A Z NIEUWSTIJDINGEN De Laatste Binders in Vlaanderen gforte MenMIssSsa Iberk-fel®!! E.£2E3E2ï:«1 Aan het Hof. De Koning ontving Saterdag morgen baron Empain. De Koning, die gisteren de pïeehtig- heid te leper bijwoonde vertrekt van daag naar Zwitserland, waar hij ceni- gon tijd zal vertoeven. Hij gaat de Ko ningin vervoegen, die reeds de villa te Hnsly Horn bij Luzern, eigendom van wijlen de gravin van Vlaanderen, be trokken beeft. Zaterdag namiddag woonden de Ko ning en zijne twee zonen den strijd bij voor het eere-kampioenschap in den kaalubalprijskamp te Brussel. 's -Morgens had prins Leopold voor dc eerste maal eene zitting van den ko lonialen raad bijgewoond. Verjaring. Heden Maandag is bet Ion ie Ie Brussel. Het geschenk beslaat l'tc. Het stoffel ijk overschot weid dan uil oen exemplaar, twee dikke boekdce- naar liet doo'oeuhuis uer Korte Dijk- len van het Atlantisch Welhoek van j straat gevoerd. Leonard de Vinei. 17 jaar geleden dat Bleriot, bet Kanaal overvloog. De tocht duurde. 27 minu ten. Vliegtocht Brussel-Leopoldville-Brus- se]_ De twee eerste inschrijvingslijs.- ten voor den vliegtocht van luitenanten Mcdaets en Verbaegen brachten 28.004 fr. op. Daarin komen voor: 10.000 fr. van Z. M. den Koning; 10.000 fr. van M. A. Lierne.ux, reserve officier bij de lucht- vaart te Antwerpen 2000 fr. van het personeel der militaire luchtvaart; 1200 fr. van de Socïélé Royale Nau tiqu'e Anversoise; 1000 fr. van Dr. Ti leen, reserve officier bij de luchtvaart, enz. Uur de week De taxivoerder, Adolf M. van Selïacr- bcek, reed met zijn auto de Vooruil- IJlgoedtreinen. Met ingang van Maandag 25dezer worden ijlgoedlreinen gangstraat te Brussel, nabij onder hiernakomende dienstregeling in gelegd. Tusschen Amsterdam, Antwerpen, Meehelen, Brussel, Namen, Libramont en Bazel. En tusschen Bazel, Namen, Schaer- beek, Brussel, Meehelen, Antwerpen, Esschen en Amsterdam. Deze treinen die. den weg Rotterdam- Bazel in 27 en 31 uur afleggen zijn toegankelijk tot alle zendingen ijlgoed tusschen de bediende stations en de lij nen die er samen loopen. „^UTO-GNGELUK TE SCHAARBEEK. Zondag morgen bad m de Vooruit- de Ro- gierstraat een auto-ongeval plaats, dal gpn 0p je slag gedood. Mev. Clapuy ernstige gevolgen bad kunnen hebben, j moeder werd doodelijk opgenomen Tc Leefdael is de weg heel smal en 't is daar dat de auto botste op den mo- torvraelïtwagen eener melkerij, met het gevolg dal dc auto der familie Glapuyt met alle geweld legen een boom gesla gen werd. M. Emile Clnnuyf werd om zoo Ie zeg- naar eene kliniek van Brussel overge bracht. M. Glapuyt, vader en de zoon gangstraat op, van de Noordstatie weg.Maurice werden gewond, doch minder In de auto hadden vier personen plaats erg. genomen. Dc genaamde Galrel J., Groenstraat te Schaarbeek, I Intusschen was men te Leuven de wonendebruidstafel aan het zetten en stroom- stak op don de bloemen toe. eenige meters yoor de auto de atraat Toen de aanstaande het nieuws ver over, terwijl de. taxivoerder te vergeels nam overviel liaar eene crisis, die twee pogingen inspande om den voetganger j u.rcn geduurd heeft en sedertdien is zij Paketbooten Oostende-Dover tabel der overvaarten voor yan 25 lot 31 Juli 1027. Van Oostende naar Dover r: Afvaar ten te 1 n.20, te 10u30 en te 14u30. Bijkomende afvaarten Vrijdag 29 dezer, te 7u.30 door «Princesse Marie- José; Zaterdag 30, te 0 uur, door «Prin cesse Elisabef» en te 9u 15, door «Prin cesse M'arie-José Van Dover naar Oostende: Afvaarten te 13ul5, te. 16u35 en 1e 24 uur. Bijkomende afvaarten Vrijdag 29 dezer, te 12u30 door «Princesse Marie- Josó»; Zaterdag 30. te 12u30 door cesse Elisabeth» fc 0ul5, door «Prin- fwee afvaarten door «Princessde Marie- José» en «Ville de Liège». BLOEDIG FAMILIEDRAMA TE MECHELEN De echtelingen Scheers-Troch, bei den geboortig van Tbisselt, doch sedert een paar jaren te Meehelen woonachtig leven reeds enkele maanden van elkaair gescheiden. De vrouw had haren intrek genomen bij bare zuster, de echtgenoote Barre, winkelierster ;in de Leopoldsllraat,, de man ging op kwartier in de O. L. Vrouwstraat. Zaterdagmorgen bood Hendrik Scheers, die in de Centrale Spoorweg- werkbuizen werkzaam is, zich, vooral eer naar zijn werk te gaan, in de wo ning zijner écbtgênoote aan. Hij bad voorzeker verhoopt dat zijn schoonzuster naar de markt zou zijn en zijn schoonbroeder naar zijn werk, zoo dat hij zijne echtgenoote aldus alleen zou hebben aangetroffen. Terwijl hij in de gang verscheen, die van den winkel naar de keuken leidt, ontmoette hij echter zijne schoonzuster gevolgd van zijne echtgenoofe. Zonder dat een woord werd gewisseld trok hij zijn revolver en loste vijf schoten in de richting der beide vrouw wen. De schoonzuster ontving een kogel in de rechterborst en zakte doodelijk getroffen ten gronde. Zijne echtgenoote ontving slechts een kogel in dc rechter te ontwijken, deze werd omgeworpen, j jn oenen staat van volslagen wezenloos de auto bolste op oen lantaarnpaal enheid. Mcjuffer Raes is de dochter van sloeg om. De vier inzittenden en de ta xivoerder kwamen er gelukkig met den schrik van af. In den val was Cartrel een been gebroken. Hij word naar het hospitaal overgebracht. Door de politie is een -onderzoek ingesleld. Voor de zlelerust van Ferdinand van Rumenië. Zaterdag morgen werd in «ie Ort hodoxekerk der Riddersstraat, El- senc, een plechtige mis gecelebreerd voor do zielerust van koning Ferdinand van Rurncnie. Dc mis werd onder meer bijgewoond door prins Karei, ministers Hyinans en de Broqueville; Staafsniii uister Theunis; M. Gartagi, minister van Rumenie en de leden van het diplo^ maliek korps le Brussel. Toch Zomer Een weervo'orspel Ier kondigt een lang termijn schoon weder aan dat zou duren van 12 Augus tus tot 30 September met onderbrekin gen den 30 en 31 Aug., en de 12, 1G en 25 September. Wij verliezen niets met te hopen. STABILISATIE Plaatst uwe be schikbare golden in de Gentsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal vart de Volksbank van Leuven. Afdeelingen 'Aalst, 27, St. Jorisstraat'. Dendermonde, ,1,. Eranz-CourtenstraaL Soltegem, Kasteelstraat, 16 Zele, Gesar Meeusstraat, Bijlmntoren Hillegem-Dorp. Lebbeke, Brussesche steenweg Lede, Molenstraat STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 "VOLKOMEN ZEKERHEID, VREESEL1JK AUTO-ONGELUK TE GEKT. Zaterdag avond rond 8 LA ure, heeft een schrikkelijk automobiel-ongeluk zich voorgedaaiyop de,Arthurlaan. Een auto (torpedo) .gevoerd door den eige naar M. Georges Bcgrand, luitenant bij het eerste regiment geschut ter stede en wonende SI. Pietersplein, 46 komen de van de Leopoldlaan, is op eenen boom der Al bert laan terecht gekomen. Door eene geweldige zwenking gedaan door den geleider, werd het voertuig te gen een tweede boom geslingerd. De UTLIUÖ IJIMI Jll U'- 1CUIW.-I I hand en is minder gevaarlijk gekwetst, i geleider en de beerer. ie mr ie «y, Dr Lindemans verscheen onmiddel- 55 uijvera^r, wonende Coupure, lijk ter plaatse oji liet de beide gekwet- /l7> 011 Frans Demo e, b jaai opzie sten naar de nabijgelegen St Jozefskli-I^ verzekeringen, werden uit het ikiig- geworpm. M. Nicolay liep eene schedelbreuk op en stierf ter plaaisc eenige minuten na dien. M. Begrand, werd zieltogend naar het krijgsgastliuis overgebracht. M. Dcl- motle liep oppervlakkige kneuzingen op aan het hoofd en kon na verzorging van den geneesheer De Wulf huiswaarts keeren. Een onderzoek is geopend. nabijgelcge niek overbrengen. Inmiddels was jrij'-U'g geworp i lii Scheers. spoorloos verdwenen, zijn moordwapen en zi.in hoofddeksel ach terlatend. De Italiaansche Kolonie bij prins Leopold. De Hertog en de Hertogin van Brabant hebben Zondag ten 11 lire voormiddag in het paleis, van Belle- Vuo eene afvaardiging ontvangen die hen, ter gelegenheid van hun huwelijk, een geschenk aanboden in naam der Vereenigingen van de Italiaansche Ko- OF DOOK Bl!valn VAN DER GUOHT EN Lodowijk VAN LAEKEN, HET AUTO-ONGELUK TE HAMME Het tweede slachtoffer van het ver schrikkelijk ongeluk aan den spoorweg is aan de gevolgen van dc bekomen ver wondingen overleden. Dit ongeluk heeft in de streek groote verslagenheid ver wekt. DOODELIJK ONGELUK TE ANTWER/PEN Gisteren namiddag is op het binnen schip «Cornelia»", dat op de Kempische dok gemeerd ligt, een erg ongeluk ge beurd De laadboom die plots loskwam, viel op het hoofd van den 23-jarigcn Hol lander Gorneel Van der Veken; de on gelukkige viel bewusteloos ten gronde, hij had een'schedelbreuk opgeloopen. Hij werd naai' het verhandhuis over gebracht. waar men den dood vast stel - SCHRIKKELIJK AUTO-ONGELUK TE LEEFDAEL. Een verschrikkelijk ongeluk is Vrij dag namiddag gebeurd te Leefdael, op de baan van Brussel naar Leuven, eii dit in bijzonder tragische omstandig heden. M. Emile Glapuyt, 30 jaar oud, wis selagent te Dour, reed per auto naar Leuven, waar hij Zaterdag in het hu welijk moest treden met Mej. Marie- Louise Raes. Hij was vergezeld van zijne ouders en van zijn broer Maurice. het gasthof «Hotel La Royale», Marte- larenplaats en Mgr de Croy zou hun huwelijk inzegenen. Dit ongeluk beeft fe Leuven groote verslagenheid verwekt. Proef eene de lekkere BOTERSPÏÏ* CULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn, BRAND IN HET ARSENAAL TE MECHELEN. Rond 12 uur, Vrijdag nacht, werd het. alarm van het arsenaal geblazen, dat in de Staatswerkhuizen brand was uit gebroken. In het werkhuis der smede is het buwel met gansch den inboedel,van den bureeloverste Verschueren totaal afgebrand. Het vuur vernielde ook een deel van het dak van gezegd werkhuis. Na een uur werkens hebben de pom piers van het arsenaal den brand vol ledig uitgedoofd. (Belga.) Gisteren te 16.50 u. streek op het vliegveld van Schiphol-Amster- dam, een vliegtuig neer dat de heen- en terugreis Nederland-Nederlandsch-Irtdië heeft afgelegd. Het vliegtuig, bestuurd door de luchtvaarders Geysendorffer en Scholte, was gehuurd door een schatrijk Amerikaan. M. Van Lear Black, bestuur der van de Baltimore Sun. Het vliegtuig moest voor een zakenreis M. Van Lear Black en zijn knecht naar Indië over brengen. De volledige duurtijd van de reis beliep vijf weken. Een talrijk en opgeto gen publiek woonde de landing der lucht vaarders bij. Drie watervliegtuigen waren uit Cherbourg vertrokken, opwegnaar Duin- kerken. Tengevolge van het onklaarko- men van den motor moest een der vlieg tuigen in 't zeevlak van Elaples dalen. Een sleeper werd de bemanning gezon den; deze kon gered worden, doch het vliegtuig, alhoewel op sleeptouw geno men, is gezonken. C Vrijdag heeff de rechtbank van Mau- bin, in Birmanië, de daders van de moord op den Franschen missionaris Pater Chag- not geoordeeld. Beiden werden veroor deeld tot de doodstraf. Het zijn de 16 jari ge Po Thews en de onderwijzer Karen. De «Herald» weet mee te deelen dat de Amerikaansche financier Bernard Ba- ruch Zaterdag een bezoek bracht aan den heer Clémenceau. M. Baruch verklaarde dat hij den Tij ger in de beste gezondheid aantrof en dat hij nog steeds zeer geestig is. Uit Boston wordt aan de Herald gcsHnd dat in den loop van een geest driftige ontvangst van Lindbergh in deze stad, een persoon gestikt werd in 't ge drang. Bovendien werden cr 7 gekwetst. (Reuter) De «New-York Times» meent te weten, dat, tengevolge van het bezoek van Dr. Schacht, president der Reichs- bank, aan dc Vereenigde-Staten, een groep New-Yorksche bankiers Duitsch- land een krediet van 25 tot 30 miljoen dollars toegestaan heeft. Naar uit Lindau gemeld wordt, is op het meer van Constanz een boot. waarin zicii een groot aantal artisten uit Breslau bevond, omgeslagen. De operazanger Volkmer en de echtgenoote van den ope razanger Worle zijn verdronken. Te Atlantic City (Vereenigde Sta ten) is een mej. Jaeger uit New-Yorjb de dochter van een New-Yorkschen millio- nair uit een raam van de zevende verdie ping van een hotel gesprongen. Havas meldt uit Bucharest: Geruchten werden in den vreemde ver spreid, als zouden er reeds wanordelijk heden uitgebroken zijn in het distrikt Fa- garsh, Transylvanië. Men verklaart hier stellig dat die ge ruchten allen grond missen en totaal uit de lucht gegrepen zijn, Heel het land is volkomen rustig. Vrijdag ontplofte een bom nabij het standbeeld van Georges Washington, te Buenos-Aires en vernielde gansch het voetstuk. Een andere bom sprong voor een bij huis der firma Ford. Men vermoedt dat deze aanslagen gepleegd werden door aanhangers van Sacco en Vanzetti. Gisteren Zondag namiddag heeft in het Bois de Vincennes, onder voorzitter schap van M. Herriot, minister van open baar onderwijs, de inhuldiging plaats ge had van het Beethoven-monument. M. Herriot huldigde den geniafen toon dichter ineen heerlijke redevoering. Artisten van de Comédie-Frangaise droegen gedichten voor, Beethoven ter eere. De Garde Républicaine voerde frag menten uit 's meesters werk uit. - 128ste Vervolg. - Hier werd liet moeilijker, want daar was veel gang geweest van allerhande mcnschen en dieren. Ook, daar het maar half zeven was van den namiddag, kwam er links en rechts volk uit de iiuizen en wel bijzonderlijk vrouwen en kinderen, die uit nieuwsgierigheid wer den gedreve.n, om te wéten wat deze heeren en gewapende soldaten op hun dorp kwamen verrichten. De aanvoerder deed het volk door de gendarme zooveel mogelijk verwijde ren en Stiermarck had welhaast het goede spoor gevonden, hetwelk een an der moeilijk zou hebben kunnen doen; doch de Engelschman was een meester in dergelijke zaken. Op de baan naar Ottergem had de moordenaar zoo weinig omzichtigheid gaan, zegde dc kapitein. Wie weet of diger ingegaan cn zonder twijfel was hij van daar gekomen, gelijk de heer stermarek hun met veel kunde deed aanmerken; want, voorbij het huis vond mc-n geene naderende of verwijderende voetslappen meer. De kerel moet zich in deze herberg bevinden, sprak de kapitein. Mannen, opgepast Niet te haastig, mijnheer, zegde dc opspeurder, laat mij lvier eerst al les eens! terdege bezien. Zij bleven dan, om zoo weinig moge lijk opzicht te verwekken eenige schre den van de herberg staan, terwijl de Engelschman alles aan de haan en om trent het huis. nauwkeurig bekeek. Kapitein, sprak hij in stilte, tot het gezelschap naderend, de man dien wij zoeken, is hier niet meer aanwezig; hij is er nochlans geweest, want giste ren avond is hij hier aangekomen met een paard dat hij in dit huis heeft ge stald, om te voet naar Meire zijn schelmstuk te gaan plegen. Na het vol brengen van den moord, is hij m-et de gestolen voorwerpen terug gekomen en is. te paard vertrokken, gelijk de paar denhoeven in den grond gedrukt, ge noegzaam bewijzen. Lnat ons hier evenwel eens in dijk jmen er geènë nadere inlicMing zal kunnen geven. Ik meende u zoo straks hetzelfde voorstel te doen, mijnheer. Zij traden liet. huis binnen, waar al- Vlien tijde eene herberg, De Zwingc-jles, voor eene boerenherberg, er nog al Jaar» genaamd^ Hier was de misda- j zindelijk uitzag. De baas, 'die achter iets gebruikt, dal hij langsheen d was gegaan, waar een kind zijne voet stappen zou hebben kunnen opmerken. Dicht aan den weg, tusschen de paro chiën Ottergem en Sonnegem, stond te was gaan verrichten, kwam juist bin nen, toon zij langs de voordeur zich vertoonden. "De vrouw zat aan het spin newiel en heiden verschoten, tóen zij die vreemdelingen zagen, met'gewapen de gendarmen. Goede lieden, gij moet Vflrï ons niet verschieten, zegde de kapitein', wij zijn op jacht achter de Binders en ko-' men u' slechts vragen of hier gisteren avond geen ruiter is afgestapt Ja, mijnheer, antwoordde de baas, ui', beleefdheid zijne muts afnemend. Zoudt gij Vliet kunnen zeggen om welk' uur Wel, mijiiheer, dit zou moeilijk zijn, zegde hij, zich bedenkend en-in EREMBODESEM. Kapellekengang. Wie ia den lande van Aalst en omstreken, kent het nederig un vermaard heiligdom niet var. O. L. V. Ter Muren te Erembodegem, daar zoo schilderachtig gelegen nevens den spoorweg van Gent op Brussel. Van den 4 tot don 15 Oogst is liet aldaar de eeuwenoude bedevaart, gekend ouder den naam van Kapellengang Donderdag avond 4 Oogst wordt de plech tigheid aangekondigd door het geluid der klokken. Ten 7 1/2 ure Sol. Lof in do kapel, waaron der Sermoen en daarna lofzang ter eere van O. L. V. Dezelfde oefeningen den 5 en den 6U Oogst. Zondag 7 Oogst, onderrichting ondor al de Missen in de parochiale kerk, ten 2 ure, de Vespors aldaar. Ten 5 ure, Sol. Lof, sermoen on lofzang in de kapel van O. L. V. Ter Muren. Dijnsdag 9 Oogst, Gedurige Aanbidding in de parochiale kerk. De Sol. Hoogmis ten 9 ure, waaronder sermoen, 's Avonds ten 7 1/2 ure Sol. Lof, Rozenkrans, Litanie van alle Heiligen en lofzang in de kapel. Dezelf de oofeningen de 4 volgende dagen. De Sermoenen zullen gepredikt worden door don Eerw. Pater Van Malderen S. J. Van den 5 tot den 13 Oogst, ter uitzonde ring van den Zondag, worden al do Missen gecelebreerd in de kapel van O. L. V. Ter Muren, ten 6, ten 7 en ten 8 uré. Maandag 15 Oogst, sluiten der begankenis, 's namiddags ten 5 ure godsdienstige plech tigheden in de kapel, waaronder sermoen door den Eerw. Heer Pastoor van Erembo degem. Alles tot meerdere eer en glorie van God en van O. L. V. Ter Muren. genen; toch is liij niet blijven vertoe ven tot het ophield, maar is te paard geslegen en wegereden, in de richting van Sonnegem, gelijk hij was gekomen.' Ilebt gij niet gezien of hij drager was van eenige voorwerpen Neen, mijnheer, hij had niets bij ziclr dat men kon zien, hij zag er diep denkend en-teleurgesteld uit en was zeer weinig van zeggen. Maar, mijnheer, Vroeg de baas verlegen, was. die persoon misschien een misdadiger of een Binder Wel, wat peinst gij dan, man, viel de vrouw in de rede, het ant woord van den kapitein voorkomend, daarvoor was hij veel te deftig gekleed; hel haar krabbend; al wat ik weet, Is .hij droeg een fijne lakensche jas, kap dat liet reeds laat begon te worden, niet waar. vrouw Wel het kon zoo waf acht uur zijn van 'den avond, antwoordde de vrouw. Heeft, hij hier lang verbleven Neen, mijnheer, hij heeft slechts den lijd gebruikt om een potteken bier le drinken en toen was bij schielijk verdwenen, zonder dat wij bijzonder opgemerkt hadden waar hij was heen gegaan; mijn. man vroeg of hij waa doorgegaan zonder zijn bier te betalen, waarop ik bevestigend antwoordde, maar ik voegde er bij, dat zijn paard, dat hier gestahï stond, toch meer waard was dan een potteken bier. En wanneer kw~am hij terug Dit kon wel een uur later wezen. 1Ts hij dan dadelijk vertrokken -Neen, hij heeft, eerst êen druppel gediORkep; hfl.begon een weinig te re- laarzen, op het hoofd een hoogen boed, naar de mode der stad, en achter op zijn paard lag een zijden regenscherm. De Engelschman sloeg een zegevie renden oogslag in het rond, even alsof hij had willen zeggen Gij ziet, dat ik mij niet bedrogen heb Toen zeg de bij tot den kapitein: vroeg bier of genever volgens den dranklust dien men gevoelde, terwijl de boerin door den kapitein werd verzoebt vier groote kassaars te bakken, waarin hesp noch eieren mochten ontbreken. Dat zou welhaast gereed zijn, zegde hij, want zulk gerecht vraagt niet veel werk. Wijl het gezelschap vertoefde lot cr opgediend zou worden, gaf Jan Clerc ker zijne verwondering le kennen aan den lieer John Stiermarck, over al het geen hij hem zoo behendig had zien verrichten. Ik ben door de natuur ook een weinig begaafd, zegde Jan; wanneer ik naar iets schiet, mis ik zeer zelden het. doel, waarin mijn vriend Victor Leef- mans mij evenaart; ook zijn wij, als oude' jagers, er niet vreemd aan om een spoor te volgen, maar hetgeen gij doet, heb ik mij nooit als eene mogelijkheid kunnen inbeelden Gij doet mij veel^ eer aan, jonge ling, antwoordde John glimlachend, ■nóchtans is bij dit alles niets, zonder lings.; men moet alleenlijk, oon: goede Mijnheer, daar de kerel, dien wij j opspeurder te zijn, begaafd wezen met hier meenden aan te treffen, 'e p'aard een scherp gezicht, vasten wil en vol- paard is vertrokken, kan hij ons verre leiden; het ia reeds van in 'den voormiddag ge leden dat wij nog hebben gegeten; ik' geloof dat wij wel zouden doen iets te nuttigen om onzen honger té stillen, vooraleeer ons op weg te begeven. La ter zullen wij misschien de gelegen heid niet meer vinden; én des nachts elen is altijd ongezond. Dat voorstel werd eenparig 'aangé- nom'epmerj zette zich" aan de iafpl, harding, om eene begonnen zaak wel. uit te voeren. Miaar vooral behoeft men jong te beginnen. Gij zijt dan vroeg begonnen, mijn heer Stier*iarck Niet zeer vroeg; .slechts van mijrï zestiende jaar. Gij hadt dan loclv goe'den, aanleg.' mijnheeirs, anders zoudt gij zoover niet zijn gekomen '('t Vervólgt.)

De Volksstem | 1927 | | pagina 2