Jan Clercker jCirio Tomaten "3sem*ak,NiFT Qe Laatste Binders in Vlasmeren KLEINE UIZET NIEUWSTIJDINGEN Borsbeke Kermis Heniicus Be Neef Eugeen-Raparö BOTERBERG <Gcud voor Belgie. De Nationale Bank van Öelgie "hoeft zich veer een lot goud in staven aangeschaft voor ongeveer 100.000 pond sterling, hetzij voor ongeveer zeventien en half mil joen frank. De Kongovlucht Medaets-Verhaegen. rDe openbare inschrijving voor de Kongovlucht Medaets-Verhaegen be draagt tot dusver 264.217.37 fr. Op lijst 15 staat de stad Oostende aange- feekend voor 1000 fr. Belgie en Luxemburg. Donderdag lieeft Plrins Felix van Luxemburg, ver gezeld van den vertegenwoordiger van 'de Luxemburgsche regeering en van den Belgischen Gezant, de Handels-foor van Luxemburg bezocht. De Belgische kcicniale stand vestigde voorn! zijne aandacht, en hij wensehte dan ook on zen Gezant hartelijk geluk voor het groot deel dat Belgie aan de zesde Jaar beurs van Luxemburg neemt* Eugene Ysaye in den echt getreden. Éenige dagen geleden trad de beken de Belgische vioolspeler Eu geen Ysaye te Ivnocke in het huwelijk met mej. Jeannette Dincin, dockter van Dr. Her man Dincin, uil Brooklijn (Ver. St.) De gade van den Belgischen kunste naar lelde 12 jaar, toen deze haar voor de eerste maal de viool hoorde bespelen. Jaren gingen voorbij en toen Ysaye zich naar Cincinnati begaf, verzocht mej. Dincin hem haar lessen te geven. Zij was toen 20 jaar oud. Ysaye ontbood ze te Brussel, waar zij voor het vorstelijk paar optrad. Eugeen Ysaye heeft thans den leeftijd van 70 jaar bereikt; zijn vrouw is slechts 25 jaar oud. ERGE VAL TE BRUSSEL. Vrouw Elisabeth Grootens, wonende Oostendestraat, gleed gisterochtend op het Ste-KatheHjneplein uit en liep bij liet vallen een gapende hoofdwonde op. Zij klaagden daarenboven oyer inwen dige pijnen. Het slachtoffer werd ter verpleging naar het hospitaal der P ache cos traat gebracht. 8TABILISATIE Plaatst uwe be schikbare gelden in de Gentsche Bank voor Handel en Wijverheid, Filiaal van! de Volksbank van Leuven. Afdeel in gen Aalst, 27, St. Jorisstraat'. Dendermonde, 1. Franz-CourtenslraaL SoUegem, Kasteelstraat, 16 Zele, Cesar Meeusstraat, Bijkantoren Hillegcm-Dorp. Lebbeke, Brussesche steenweg Lede, Molenstraat STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID, Be militaire luchtvaartdienst. Om bij den militairen luchtvaartdienst, dient te nemen moeten a) de burgers een vrijwillige verbin tenis van 3 jaar aangaan; b) de militairen en gewezen militai ren 'gebeurlijk wederdienst nemen, om nog twee aar onder de wapens te blij ven. Wie in de proef niet slaagt; kan, mict toelating van den kórpskommandant, een jaar langer bij den luchlvaardienst blijven. Belgie en Egypte. Z. Exc. Moha- rn ed Ta laad bey senator en jgroot. fi nancier in Egypte, heeft Vrijdag de ha ven van Gent en verscheidene textiel fabrieken bezocht. In den loop van een hem aangeboden ontbijt drukte hij de hoop uit dat de Belgen hem zouden, helpen met hunne ondervinding bij het stichten van nieu we nijverheden in zijn land. De Gordon-Bennettschaal. Er zul len twee Belgische ploegen deel nemen aan den prijskamp voor de Gordon-Ben nettschaal, namelijk Ernest Demuyter -en beeldhouwer Pie ter de Soele; Qu er- sin en luitenant Maurice Thais, van het 1e luchtvaart.rcgiment. OF DOOR ttllvaln VAN DER GUCHT EN Lodewijk VAN LAEKEft, ,160ste Vcfvolg. Het zij zoo, hervatte de. genees heer; ik belast mij gedurende uwe af wazigheid met Roosje. Ja, sprak Florida wees steeds kloekmoedig, Roosje zal intusscheh yoor mij eene zuster zijn. En ik, viel Victor in de rede, die maar één vriend op de wereld meer be zit, zal hem niet verlaten. Kapitein Del- foer beeft mij hetzelfde voorstel ge daan als aan Jan. Ik voeg.mij bij hem tot uitroeiing der Binders. Moedige borsten, zegde de En- gelschman, de beide vrienden de hand drukkend, ik ben hoogmoedig over uw gedrag, ik brand van ongeduld om met u iets ernstigs Ie beginnen. Vooreerst, hervatte Jan, hebben wij nog een droevige plechtigheid ie vervullen. Maar na de uilvaart mijns vaders en wanneer dq, kille aarde het lichaam zal bedekken van hem dién ik Waar Rome. Eene groep van 30 studenten en eene groep sludenten-ath- leten zijn Vrijdag avond naar Rome ver trokken. Prachtige ontvangsten wachten hen, niet, alleen te llome, maar ook te Flo- rencie, Napels, Venetie en Milaan. DE TRA&STAKING TE LUIK De toestand der tramslaking is on veranderd. De dienst blijft op de geuni- l'ieerde lijnen gedeeltelijk verzekerd, terwijl de stakers alle dagen betoogin gen houden in de stad. Policie en gendarmen verzekeren de orde. Aangezien de stakers het bestuur van, den tram had beschuldigd Duitsche oud-soldaten te hebben aangeworven, heeft het bestuur aan den gouverneur eene protestatie gezonden, zeggende dat op 53 aangeworvenen er 46 Belgen zijn, 1 Luxemburger en 6 Russen. Vrijdag morgen reden er 56 rijtuigen in de stad en maatregelen zijn genomen om er toekomende week 70 in dienst te stellen. ERIGE BOTSING TE SCH&ER3EEK In de Posts.traat had eergisterenavond een aanrijding plaats. Des., M., wonen de Mexicoslraat le St. Jans-Molenbeek, kwam er namelijk met zijn auto in bot sing met een gespan gevoerd dooir Sam. Hollens, wonende Hoevestraat te St. Joost-licn-Oode. De schok was. vrij he vig. De voerman kwam op do straalstee- nen terecht en werd gewond aan hoofd en ledematen. De automobilist kreeg glasscherven in het. gelaat. Beide per sonen werden door een geneesheer ver zorgd. De stoffelijke schade aan beide voertuigen is tamelijk groot. BEGIN VAN BRAND TE GENT Donderdag, rond 16 uur, is door het heet draaien eéner as, een beg in van brand ontstaan, in de huizen der stof zuigers van de firma De Backer-De Rudder, verwerij, weverij en bereiding van geweefsels, Vreüestraat, te Gent". De brandweer, dadelijk ter plaats kon het vuur uitdooven. DOODELIJK ONGEVAL TE SAS-VAN-GENT M. Kalle, van W#st-dorp, die 's avonds huiswaarts keerde, werd omge worpen door een wielrijder die in de. richting- van Selzacte reed. M. Kalle plofte met het hoofd op de tramriggels en werd zoo vrecselijk gekwetst, dat hij kort nadien den geest gaf, nadat een priester hem de II. Olie bad (oegediend. ERGE AUTOBGTSIWG TE EDEGEN! Donderdag avond, greep op de groote baan naar Brussel, op liet grondge bied van Edcgcm. een hevige botsing plaats. Een auto, komende uit de rich ting van Contich, wilde een camion voorbijsnellen en kwam daarbij in bot sing met een anderen auto, komende uit de richting van Oude-God. Deze laatste word met geweld legen een boom, be zijden den wég geslingerd, en kwam terecht op den fietser De Ridder, van Hove, die daar juist voorbijreed. Deze laatste werd in een gracht geslingerd, en bekwam daarbij erge verwondingen in het aangezicht. naas.t God het leven ben verschuldigd, zal ik aanstonds mijn besluit verwezen lijken. -Het spijt mij, hoeren, zegde John, dat ik deze plechtigheid niet kan bijwo nen. Gij weet dat men mij le Aalst ireeds sedert gisteren verwacht, en mogelijk zal ik mij daar overlast bevinden met bezigheden van een geheel, anderen aard. Ik maak dan van deze gelegen heid gebruik om vriendelijk van u allen afscheid te nemen. Neemt bet mij niet kwalijk, dat ik u zoo schielijk verlaat, maar, gelijk de twee vrienden Jan en Victor, wel welen, mijne plaats is bij den policiekommissaris van Aalst, die ongeduldig h.ef verslag zal verwachten van den moord op weduwe Verpluymen, te Meire. Ook dienen de schelmen, die de herberg de «Hope van Vrede» heb ben afgebrand, opgespoord te worden. Jan Clercker was nog le zeer onder don indruk van den slag, dien hem ge troffen had, om zich- tegen liet vertrek van Stiermarck te verzetten. Ook wist hij genoeg' dat de Engelsehman niet zou nagelaten hebben zijne plichten jegens zijne overheid te kwijten, en al wal rnen zou gezegd hebben om zijn voornemen te doen uilstellen, vruchteloos zou zijn geweest. De heer du Bien was zeer. beleefd je gens John, docly daar hij hem slechts .van voor weinige uren had loeren ken- nen drong hij niet aan, toen deze wilde jvertrekken. Hij vergenoegde zich meti Beide autöe. werden zeer erg bescha digd, alsmede de fiets. De politie van Edegem stelde ter plaats hel noodigc onderzoek in. SCHRIKKELIJK ONGELUK TE VELDWEZELT Mathieu Brepoels, 26 jaar oud, kan didaat-briefdrager te Veldwe.zelt-bij- Tongeren, droeg per rijwiel de brief wisseling naar den buurüram. Bij heFterugkecren, klampte hij zich vast. aan den tram. Eensklaps zakte zijn rijwiel in het zand en Brepoels liet het stuur los. 1 De ongelukkige viel, doch- bleef hape ren aan de voettrede en werd mét het. hoofd verscheidene malen tegen den kantsteen van het gaanpad geslingerd. De ongelukkige die een hand was vermorzeld %n den schedel gebroken, overleefde niet lang zijne wonden. Onze Lieve Vrouwbereepsiytyol van meisjes. Prachtigefentocmstelling in de nieuwe lokalen Kampenstraat 44 (bij demelkerii) der v/erken door de leerlingen den 28*29 en 30sten Augustus van 10 tot 12en van 2 tot 7 ure zomertijd. Lingerie Damenconfectie Patro nen Modésen teekenkunde. Ingangprijs 0,25 ctm. voor de Missiën. Inhuldiging der nieuwe lokalen den 6den September. Huishoudkundig Onderwijs en Ma- chienschrijven worden nu bijgevoegd. Toegang voor ieder meisje van goed gedrag en minstens 14 jaar oud. De school slaat onder het Toezicht van den Staat err xle Provincie, Diploma's na bekwaamheid. De Bestuurster, A. Roose-De Bondt. OemeenSe Efercd&phaia&am Dinsdag, 6 September, om 4 1/2 u-, op de speelplaals van het klooster, opvoe ring van het treurspel JACOB VAN ARTEVELDE (Cyr. Verschaeve) door het «Vlaamsche Volkstooneel.» Prijzen der plaalsen: 7,50 fr. en 5 fr. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MIJNHEER weduwnaar van Mevrouw Maria-Ludovica De Neef geboren te Aalst den 3 Mei 1860 en aldaar overleden den 19 Augustus 1927. Versterkt door de HH. Sacramenten. Lijkdienst.cn begrafenis, Maandag 22 Augustus,7in;de kerk van St Marti'nus, om 8 1/2 uren. Vergadering ten slerfhuize, Geeraards- bergsche steenweg, 157. om 8 ure. Vrienden én kennissen die bij vergetel heid geen doodsbericht ontvangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te wil len aanzien. Men verboekt ons het overlijden te melden van MIJNHEER weduwnaar van Meurcuw Anna^Marïe Van Geeri geboren te Ocrdegem den 15 Maart 1849 en overleden te Aalst den 20 Oogst 1927, versterkt door do HH. Sacramenten Lijkdienst en begrafenis Dinsdag 23 Oogst, om9 ure, in de kerk van den H. Jozef. Vergadering ten stcrlhuize Gentsche- steenvveg. 36, om 8 1/2 ure. Vrienden ,cn kennissen die bij vergetel heid geend9odsbericht ontvangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te wil len aanzien. lf, n ii -veel kiescliheid te wagen Mijnheer, het wordt reeds laat en de weg is veel te ver om met den avond alleen af te leggen. Wil ik mijn sjees doen inspahnen Hartelijk bedankt, antwoordde Stiermarck* zijn uurwerk raadplegend, bet is reeds ;meer dan ach-t. Wanneer do diligéntie, die uit Gent om zeven uur vertrekt, aankomt, stijg ik er in. In af wachting zal ik mijn weg wandelend vervorderen. Zoo sprekend, nam bij verlof en ver liet de doodenkamer en daarna bet kas teel, na dei) dokter en zijn dochter zeer beleefd te 'Jiebben bedankt, en Jan en spoedig weder le zien, hartelijk de hand Victosr, onder de belofte van elkander te hebben gedrukt. Hij volgde de heirbaan naar Aalst, maar toen hij liet dorp Oordegem reeds, achter zich'had. kwam de diligentie aangereden. Ilij slapie er in. Een uur daarna was hij t-e Aalst. Toen bij aan bol hotel hel rijtuig verliet, was, tot zijn groote verwonde ring, de lucht overdekt met grijze wol kon en viel er geweldig veel regen en waaide het hevig. Duivels weer, zegde hij, zich naair huis spoedend, en dat na een zoo sohoo- ncn dag. Hol. zal morgen niet meer mogelijk zijn het. spoor dor Binders, dat zij, voor het regende hebben ge maakt, weder te yin den. ('t Vervolgt.)) Zöndngeus! De apotheken zijn allen open tot 's middags. Zal 's namiddag, alleen open blijven, de apotheek van M. Van Assche, Moorselbaan. N. B. De apotheken sluiten dagelijks om 20 uren. EEN VAL VAN 8 V: M. HOOGTE. Dezen morgen, enkele minuten voor1 11 uur, stond de Esplanadestraat in be- J roering, ten gevolge van een ongieluk. dat, het is te verhopen, geen doodelijk 1 gevolg, zal hebben. Op het dak van een huis in bovenge noemde straat was Frans D'Hcrde, Woonachtig bij zijn ouders in de Meu- léschettestraat, bezig de dakgoot te vermaken. Het noodlot wilde, dat de pan, welke hij vasthield, op dit oögen- blik losging, zoodat D'Herde beneden viel. Gelukkiglijk, schijnt het, zal die val van 8 l/> meter hoogte, voor den jonge- ling geen le erge gevolgen hebben. Dr. Torrekens, geneesheer aan onze legerpupillenschool, was onmiddellijk fcr.paatse en diende het slachtoffer de noodige zorgen toe. D' lïerde had niet het bewustzijn verloren, wat een voor teeken kan zijn dat geen inwendige kwetsuren le vreezen zijn. Ilij bad het been gebroken en klaagde daarbij over' erge pijn in den rechterarm en eenigs- zins in het hoofd. De gekwetste werd met voel zorg naar het stedelijk gasthuis overgebracht. Wij verhopen een volledige en spoe dige hers.telling. jj DUIZENDEN TITELS g zijn in de verschillige trekkingen der Ver woeste Gevvosten, Brussel, Gonf, enz. uitgekomen, en verscheidene zelfs mot groote loten zijn nog niet uitbetaald. Misschien zijn er van uwe titels bij Bezorg ons uw nummers en wij zullen ze onmiddellijk en volkomen KOSTELOOS nazien. BANQUE D'ALOST N. V. 27, Nieuws! ra af, Aalst 460 (RecSitover de Post), FOTOGRAFIE LIEFHEBBERS, ver geet Zondag den prijskamp niet in onze jaarbeurs (pupillenschool.) Onderwerp: Het ballonnekensfeest om 4 uur begint de ballonnekensprijs- kamp en zal duren tot 8 uur. Drie prijzen voor de schoonste en beste clichés, alle formaten zijn toegelaten. lste prijs 25 fr.; 2de prijs 15 fr.; 3de prijs eene vergrooting. Dus allen de aparaat uit den hoek ge haald en naar de handelsfoor. Proef eens de lekkere RÖTER8PE' CÜLOOS der bakkerij DE TOEK OMST te Denderleeuw. Ze i3 waarlijk fijn t HET BESTUUR VAN MOTOR UNION van Aalst brengt ter kennis van het ge acht publiek dat gansch de netto op brengst van de ballonnekeris prijskamp bestemd is voor de vereenigde naoor- logsche werken. Ouders komt dus zoo talrijk mogelijk met uwe kinders naar de pupillenschool, zij zullen daar allemaal getrokken wor den, en zullen zich goed vermaken. ONZE LEZERS aanbevolen Suikerijpeeën De Rycke. Exira 93Ö7 HANDELSFOOR. Stand der Gasloe- passing N° 35. Groote keus van Gastoe- stellen voor de keuken en de verwarming der kamers waschmachicnen en strijk ijzers verwarmd door gas. Ovens voor charcufiers, broad- en pas teibakkers. Frituur ovens. Keukentoestellen voor Kostscholen en Hotels. Ovens en gasbranders voor de Nij verheid. 1705 Kleine stoomketels verwarmddoor gas St Maartensgesticht, Esplanade, 6, Aalst In den loop van het schooljaar 1926- 1927 hebben de leerlingen van het Sint Maartciisgesticht de volgende examen afgelegd. I. Examen van Aspirantkantoorklerk, uitgeschreven door liet Ministerie van Geldwezen: Bayens Hector van Erondegem Boel Frederik van Erembodegem; Killemaes Gaston van Woubrechtegem; Van den Bcrghe Prosper van Welle. II. In het examen uitgeschreven door het Ministerie van Koloniën onder de Studenten van al de Middelbare Scholen van het Land (vrije en officieele) bekwa men ONZE vijf leerlingen de volgende onderscheidingen Prijs Bayens Omer Van Otfegem. Accessit Nys Jozef van Lede. Eervolle melding De Pauw Ghislain van Haeltert Haercns Octaaf van Aalst; Everaart Frans van Erondegem. De lessen worden hernomen den 1 Sep tember 1927. Sn i ïiorlj DE STRAFSTE. ïc. G. Jacoïas GEBRUIKT ER MIN VOETBAL. Heden Zondag om 4 u. stipt op Eendracht's plein Eendracht I,Crossing F.G. Brussel, j Liefhebbers, supporters allen op DE KUNST IN Oh'ZE HANDELSFOOR Alle bezoekers zullen me' genoegen eene wijl lijds vertoefd bebbèn in zaal 3, voor de puike verzameling schilde rijen van Jan Van Milderen, die, m cl- deïiin het ameublement van Emiel Ver naeve, in onze Jaarbeurs een kuns.laf- deeling op haar eigen vormt. Van Mal- deren en Vernaeve hebben in onze stad reeds lang 'terech-t dc naam vérworv van sympathieke gewetensvolle kunste naars in hun vak, die de bestellingen, ben toevertrouwd, met zulken zorg uit voeren, dat zij die een hunner-schilde rijen of meubels bezitten, mogen fier gaan op objeden van blijvende, hoogt, artistieke waarde. Thans is de uitstal ling dezer twee knappe Aalatenaars bo ven eenieders verwachting en over treft zij alles wal in harén aard werd tentoongesteld. Het zij ons derhalve toegelaten, een klein overzicht van deze kunstvoorwerpen fc geven. Het tafereel Winter, eèn groot en prachtig werk, in fijn roos, grijze gam- me met zwarte lucht als tegenstelling, verwekt onder het publiek belangstel ling en diepen indruk. Soomgaard, twee de groot werk, is een legen$taander van Winter: forsig geschilderd, gcweltlig van kleur, treft liet door zijn kracht sappigheid, door de breedheid van fac tuur; het verraadt den bekwamen tech nieken*. Verders, zien we De Wegel, eenvoudig en toch- aangrijpend vol stijl Dorpplaats, met jagende wolk Het Witte Huis, vol kalmte en deftigheid, weerspiegelt hef, kraaknet, het leven der bewoners; Dooi is in fijne grijzen gepenseeld en groolsch opgezet Bergland, een fijn subtiel ding Kerk in 't Dal, met diepe lucht; Sint Job, ei genaardig van opvatting. Wie eens Van Malderen zag, vergeet berm niet... Niet tegenstaande de groote afwisseling van motieven, draagt alles den stempel van de slrikstc persoonlijkheid. Zijn werk aangenaam, doordien hij zich nooit herhaald: dat bewijst zijn rijken geest en zijn stoere wilskracht. Tusschen die schilderijen schitteren een paar meubels en tafel uit het Louis XIV tijdperk, van Vernaeve meubéls gansch in ebbenhout, écaille, en inge legd met koper (Genre BouJo), die ge tuigenis geven van de overvloedige weel de van dien tijd en van do bekwaam heid dek' vaklui. Een prachtig renaissan- ce-koffer en ander mooie stukjes vol- ledigen het ensemble. Ten slotte van deze vluchtige opsom ming, drukken wij den wensch^uit, dat onze stadsgenoolen, die het koren uit het. kaf kunnen onderscheiden, de hec- ren Van Malderen en Vernaeve zullen dank wéten voor hun aanhoudend schep pen' van dégelijk"kunstwerk. Wij hopen vooral, dat. deze erkentelijkheid zich- niet onkel zal omzetten in woorden, maar daden, overwegende dat een kunstenaar bij regen-en wind-bepaald niet leven kan Se HasadeBsfoor». Bestendig festival Zondag 21 Oogst 1927. Van 15 tot 16 uur, concert door de fan- faar van Cherscamp; Van 16 tot 17 uur, fanfaar«De Kinde ren van de Schelde», Appels Van 17 tot 18 uur, Koninklijke Harme nie Herdersem; Van 18 tot 19 uur, fanfaar «De Secam- bers», Wetteren; Van 19 tot 20 uur, far.faar Voor het Volk, Door liet Volk Erembodegem KAATSEN Dinsdag 23 Oogst, om 5 uur namiddag', belangrijke hitte op het Esplanadeplein, tusschen de sterke partij van Lessen (Trémiseau) en de goed in vorm zijnde partij van Aalst (Janssens-Van Poel voorde). De strijd belooft hardnekkig, IN ONZE JAARBEURS. Heden Zondag, om 4 uur, heeft er in de Handelsfoor (Pupillenschool) een groote ballonwedslrijd plaals ten voor- deele der Vereenigde Naoorlogschewer- ken. Schoone prijzen zijn aan dezen wed strijd verbonden, prijzen geschonken door sommige firma.s uit de handelbeurs. Zie hieronder de lijst. Een Spaarboekje van 50 fr. Banq. d'Alost 2 tapijten van 50 fr., R. Cis-De Backer 1 flesch wijn door M. Van Nuffel. 1 bol zijde door Mej. Van den Bulcke. 1 bon v. 6 portretten door M Meuris. 1 kapstok door M. Van Herreweghe. 1 flesch wijn door M. De Waegeneer. 1 kas sigaren door M. Om. Vermeeren.- 1 flesch Colonibus door M. Laureys. 1 kas sigaren door M. P. Dauw Cie. Verscheidene slukk. zeep, M. H. DeuMili. 1 paar schoenen. De schoone Bottren Velopomp, De Ruysscher. 1 flesch reuk, Huis Caudray. Verscheidene schoone7 prijzen van den heer Philemon Temmerman. UIT TER HAND~ TE KOOP. Schoon en gerieflijk woonhuis, Ond:r wijsstraat, 16, ter stede. Onmiddellijk ingebruiktreding. Zichtbaar alle dagen van 14 tot 16 uren. Zich wenden Kerk' straat, 5, 209 MARKTPRIJZEN AALST, 21 Ooffst Creemboter fr.27,Boter 26,—, Eieren 1)®I stuk 0,98; Kiekens liet stuk 17,—Konijnen df kilo 11,00; 205 Vixens het kopool 550; Rund- vleesch met beenen 14,Runflvlensch zondfl? bennen 17,Varkensvleesch 17,00» post Ncm. geëvenaard Schoenfabriek E. Strens-Fossele, Meuleschettesfraat, 68, Aal®' vraagt bekwame snijder en fraiseur. Goi loco en standvastig werk verzekerd. 17'

De Volksstem | 1927 | | pagina 2