Jan Clercker KLEINE GAZET N1ËUWSTJ'Dl NGE N Laatste Binders In Vlaanderen Korte hïiltasila^dsslie beriehton Bij den Paus. Dc President van de Republiek Liberia, die thans te Ro me is, zal morgen Vrijdag, met het ge bruikelijk ceremonieel door 11. Paus Pius -XI ontvangen woorden. M. Maurice Lippens naar Congo. M. Maurice Lippens, oud-gouvernewr- generaal van Congo, zal korteling we der naar Congo vertrekken. Het lig! in de bedoeling van M. Lippens een nieu we studiereis in onze kolonie te doen en zich- aldus op de hoogte te stellen der, koloniale aangelegenheden. Op verzoek van den beheerraad der koloniale hoogeschool, zal M. Lippens vior zijn vertrek, in deze 'school voor de studenten een reeks voordrachten hou den over de Belgische kolonisatie m Congo. I" den Senaat. De opvolger van M. De Meulemeealer in den Senaat is M. Lallemand, marmerbewerker te Brug ge- Vertrek van het Schoolschip. Het Schoolsehip «L'Avcnir» dat thans te Antwerpen, in het Kempisch dok aan kaai n. 36 ligt, zal over een paa<r weken vertrekken met oen lading cement, on geve-er 3.000 ton bedragend, voor Tam pa (Florida) bestemd. Men is bezig dit Belgisch cement te laden en de juiste datum van het ver trek hangt af van de snelheid waarme de deze operatie kan plaats hebben. Voorloopig werd het vertrek op 6 Sep tember vastgesteld. Pleiziertreln naar Rochefort. -Op j Op ziju hulpkreet snelden de heeren Zondag 11 September, zal er een plei- V. Van Slrydonck en Verheggen den on- ziertrein vertrekken naar RocheföH/ {gélukkige ter hulp, ontdeden hem van Reizigers worden opgenomen te Gent i zijn schoen en droegen hem in een (Zuid), Aalst (Noord), Antwerpen ;iiaastbijgetegen huis. De heer dokter (Centraal), Mcohelen, Brussel (Ld Van Deuren werd in alle haast ontboden tïe Kongovlucht Medaets-Verhaegen. -De openbare inschrijving ten bate van de Kongovlucht Medaets-Verhae gen bedraagt tot dusver 417.355.82 fr. Dc gemeente Saventhem schreef in voor 100 fr. Telefoon op grooten a.fstand. De nieuwe telefoonnetten, die recht- slrcekseh Brussel langs onderaard- schcn weg verbinden met Berlijn, Ham burg en Weenen, zijn sinds enkele da gen in dienst gesteld. De kostprijs der gesprekken is na tuurlijk nogal hoog. Wijck), Groencndael, Ter Hulpen,Gen val, Ottign-ies, Gembloers, Namen. Op de ingangskaarten der grotten van Rochefort en van Han wordt 80 °/0 vermindering toegestaan. De reiskaartjes zijn verkrijgbaa/r in bovengemelde stations tusschen 8 en 18 uur,, op 7, 8 en 9 September. Abonnementskaarten zijn niet gel dig- Voor de uurregeling en prijs, raad plege men de plakbrieven. GEHEBMZINNIQ DRAMA TE SINT-KWINTENS-LENNICK Twee dagen geleden bad M. D..., wo nende op de Boekstaellaan te Laeken, de politie verwittigd dal zijn vrouw van 54.jaar verdwenen was. Toep Mevr. D... thuis wegging droeg zij een handzakje met vorSChiHende honderdo Drank in. Landbouwwerklieden die naar hun werk gingen ontdekten Dinsdagmorgen om 6 u. een vrouw bewusteloos, in een gracht langs den weg- Disellc-Enghien, grondgebied St. Kwintens-Lennick. De gendarmerie werd verwittigd en men droeg de ongelukkige in een nabijstaan- de huis. Een geneesheer stelde vast, dat de vrouw zware wonden droeg. Geen enkel idenliteitstuk werd op de vrouw gevonden, haar lvoed en haar schoenen waren verdwenen. De vrouw werd later per auto naar St Janshospitaal te Brussel gevoerd. De kommandant der gendarmerie opende ter plaats aanstonds een onder zoek. Op 300 meter van de plaats waar de vrouw lag, ontdekte men bloedspo ren en oen zakdoek. Een 'hor. der tal me ter verder, eveneens bloedige sporen. Het parket van Brussel telefonisch ver wittigd kwam ter plaats. M. D... die verwittigd was, herkende zijn vrouw in het hospitaal Hij ver klaarde dat zijn vrouw leed onder kri Fransche aviso te Oostende. De Franschc aviso «Quentln Roosevelt» zal heden onze haven binnenvaren en er vertoeven tol 30 Augustus. Wilhelminadag. Den 31 Augustus a. zal, in het «Holland-Huis», te Brussel, door de Nederlandsche kolo nie. plechtig den verjaardag van H. M. de Koningin der Nederlanden gevierd worden. Als sprekers zullen optreden: Dr G. W. C. Vunderink te Zeist; Eerw. Pater B. H. Molkenboer, O. P.. hoog leeraar aan de Roomsche Katholieke Universiteit te Nijmegen, en Dr M. de Hond. rabbijn te AmsterdalrïL die De La et de eerst yereischte zorgen toediende. De heer dokter achtte de toestand van den lijder zoo erg, dat hij hem onmid- delijk naar het gasthuis van Antwerpen deed overbrengen yoor verdere heelkun dige zorgen. STABILISATIE Plaatst tiwe be schikbare gelden in de Gentsche Bank voor Handel en Nijverheid, Filiaal vart de Volksbank van Leuven. Afdeel in gen 'Aalst, 27, St, Jorisatraaf. Dendermonde, i, Franz-Courtenstraal* Sottegcm, Kasteelstraat, 18 £ele, CeShr Meeusstraat, Bijkantoren Hillegem-Dorp. JJebbeke, Brtrssèsehe steenweg Lede, Molenstraat STIPTE GEHEIMHOUDING. 8326 [VOLKOMEN ZEKERHEID! ERG ONGELUK TE BAARLE Maandag- kwam de heer Henri De Coutere, zoon van de hotelhouder La Ducale», Vlaanderenstraat Gent, die te vens een hotel houdt te Deurle, per mo to naar Gent afgereden. Op het dorp moest hij een kleine, zwenking maken voor een ijskreemkar. Een jonge arbei den, Frans De Meyer, van Leerne, kwam op hét gemak van zijn werk gefietst en geraakte in botsing met den moto. Bei de personen werden legen de straatstee- nen geslingerd en buiten kennis en veel bloed verliezend in do poort van bakker Lippens gebracht, waar spoedig de bes te'zorgen verleend werden door de hos- pitaalzuslers. DOODELIJK ONGEVAL IN DE KOOL MIJN TE BEERINGEN Dinsdagavond, rond 10 ure, gebeurde er aan den ingang der koolmijn alhier, een vrees.elijk ongeluk. Zekere X..., van Heppcn, vader van drie kinderen, kwhm per velo uit de mijn gereden, teiWvijl op den steenweg een moto in volle'vaart kwam aangere den. Beide kwamen met volle geweld op elkaar, zoodat het rijwiel door den slag in tweeën werd gesneden en X... in be- denkelijken toestand opgenomen. Eeni- gen tijd daarna is. hij aan dc gevolgen der opgcloopcn Verwondingen bezwe ken. MISLUKTE DIEFSTAL TE KORTRUK Dinsdag namiddag, om 5 ure, zag eene vrouw dat twee personen op lvet afdak van bet H. Bloedkapcllekeii ge^ klauterd waren en hét lood en zink af rukten. Zij verwittigde de moeder-over ste van het bijstaande klooster die on middellijk ter plaats kwam en hei: alarm gaf. De dieven namen de vlucht. De vrouw kon een der schelmen bij den kraag grijpen, maar deze kon zich losrukken en nam met zijnen makker de vlucht over'de velden in de richting van Lauwe. De politie is op het spoor der twee schelmen. WIELRIJDER ONDER EEN AUTO TE BRUSSEL. Bij het overstokèn, eergisteravond, der Adolf-Maxlaan, werd de wielrijder Hubert Bortcls, w'ohende St. Rochus- straaf, omvergeworpen door een auto. bestuurd door Emmanuel B., uit Schaar beek. Het slachtoffer werd opgenomen sissen en dat hij niet begrijpt hoe ze in met kwetsuren aan liet hoofd. Hij ont- Iviher de hoste zorgen* in het St-Janshos- ornstigen Lennick is geraakt. Het parket veronderstelt dat dc vroiiw jpitaal. Zijn toestand is van werd achtervolgd, aangevallen en afge-iaard. slagen werd. - De ongelukkige verkeert in btervens- j BRAND TE KES3EL'. Dinsdagmorgen is alhier brand uit gebroken in de groóto schuur der hoeve van landbouwer Louis Peelers. Van alle Ier gevaar. De Ouderdomspens'oenen. Het Staatsblad van heden, Donderdag, kon digt oen Koninklijk besluit af, in uit voering dor wet op de Ouderdomspen sioenen, en waarbij wijzigingen ge bracht worden aan de formaliteit opge legd aan de bejaarde lieden, die het ou- dordomspensioen genieten, wanneer zij in een godshuis worden opgenomen of een godshuis verlaten. Ministers uit verlof terug. 1 Minis ter Hou tart is uit verlof teruggekeerd. Eerste minister Jaspar wordt Vrijdag te Brussel terug verwacht. OF DOOK feltvaln VAN DER GU0H7 EN Lodewijk VAN LAEKEN, 164ste Vervolg. Dan veranderde hij van kleeding en ging met de tranen in de oogen bij den rentmeester van Sir Smids. Hier ver telde hij den schielijken dood zijns wel doeners en voegde er bij, mits James reeds geruimen lijd van hem niet meer wilde hooren, en hij nu door het over lijden van Sir Smids zich zonder on derstand op de wereld bevond, hij voor nemens was zich naar Oostenrijk te be geven, alwaar nog eenigen zijner bloed verwanten verbleven. De rentmeester had medelijden mot hem, en geen wonder, want Jacobus kon dit alles toch zoo schoon en bewo gen zeggen. Hij prees zijn voornemen, gaf bom cenig geld en bad zelfs dc goedheid hem zijn noodig afschrift en papieren te bezorgen. Jacobus, vertrok nog denzelfden dag met de diligent ie naar Leuven, spoedde zich bij James en zegde alles iii gereed heid te hebben. Binnen drie dagen vertrekken wij naar Ooslende, voegde hij jr. bij, en KIND OVERREDEN TE SCHAERBEEK Het 6-jarig knaapje Octavo Lontiers jkanten snelden buren cn anderen werd Dinsdag avond, bij het oveesleken jredding toe, ook de brandweer der ge- van den steenweg voor de .ouderlijke-.meerde kwam tép-»plaats.e. Het vernie- woning', in dn Poststraaf, verrast en ge- lend element had p.cli dan reeds mede- grepen door een gespan, gemend door gedeeld aan'dc hóeve. Met de grootste den voerman Urbain Sollers, uit dc,Jïïocite ;s men er in gelukt het vee te Zwaluwenstraat te Brussel. Het kleine j redden. Schuiir, étallingen cn een ge slacht-offer werd erg gekwetst, Men.declte dor hoeve, plsmede konijnen en beeft hem in de woning binnengedragen kiekens werden vernield en verbrand zijner ouders waar een geneesheer hem de noodige zorgen is komen toedienen. De toestand van den armen knaap is erg. Een onderzoek wordt gedaan om de verantwoordelijkheid voor het ongeval KNAAP VERDRONKEN TE OOSTENDE De schade bedraagt ruim 60 duizend l'rank. De oorzaak is niét gekend. Er bestaat verzekering. vast te stellen. MAN DEN LINKERVOET AFGEREDEN TE BURGHT Dinsdag namiddag kwam de genaam de Em. De I.aet. in dienst bij L. Schelf- bout, met zijn tweespan, een zwaar ge laden vrachtwagen ijzer, dc kaai opge reden. Gekomen halverwege de Klein Kassei, moet bij door uit te glippen, onder den wagen geraakt zi.jn, zoodat zijn linkervoet totaal van het been werd afgereden. vandaar met het'eerste schip, dat zeil vaardig is, naar Londen. M>aar hebt ge den rentmeester van ons voornemen niet gesproken, vroeg James of hem lvet noodige geld niet gevraagd voor onze reis'? Daar heb ik mij wel van gewacht, antwoordde Jacobus, want ongetwij feld zou hij mij dit ten sterkste afge raden hebben. Ook heb ik niet gezegd dat ik voornemens was de reis met u mede te maken; wat het geld betreft, dit hebben wij voor het oogenblik niet vandoen. Wanneer wij alles bij elkaar leggen, is dit ruim genoeg voor onzen overtocht en, indien het noodig is, kunt gij den rentmeester schrijven. Gij hebt verstandig gehandeld, sprak James,- want zoohaast de oude grolpot u daarvan zou hebben hooren spreken, had hij ongetwijfeld gezegd dat het niet betaamde aan twee jonge lingen van slechts een-en-lwinlig jaar zich alleen buiten liet land te begeven, Eenige knapen speelden gisteren voetbal op een der landingskaaicn van de Tilburyboote'n. Op een gegeven oogenblik dreigde de bal het water in te vallen. Een der jongens, de genaamde Claeys, oud 8 jaar, snelde het leder ach terna, doch verloor het evenwicht toen hij op de borduüring van. de kaaimuur terecht, kwam en viel het water in. De andere kinderen liepen van schrik weg. Alle pogingen werden aangewend o*n| het kind uit het water te halen, doch wanneer het op het droog gebracht werd had liet, reeds opgehouden te leven. Macaronis LA LUNE, ja, nouilles, vermiceHes, enz. vV* maar ook De eerste vliepjluigdiefstal heeff plaats gehad. In de gemeentelijke vtieg- haven van Troy in Ohio (Vereenigde Sta ten), zijn twee onbekend gebleven man nen in een juist afgeleverd vliegtuig op gestegen en ermede vandoor gegaan. De gewezen voorzitter der Fransche Handelskamer van Wiesbaden, M. Naci- net, is aangehouden, naar men zegt op vraag der Duilsche toloverheden. De «Pelit Parisien» verneemt dat een wreede bomaanslag gepleegd werd tegen een vliegtuigfabriek in Midden- Rusland. Al de werkhuizen en bureelen werden vernield. Zeven arbeiders werden gedood; twin tig personen, waarbij de bestuurder der fabriek werden gekwetst. Men weet niet wie de daders van den aanslag kunnen zijn. Een streng onder zoek werd ingesteld, Defkeaan-vlïeger Balchen, die op het oogenblik in Oslo is om voorbereid selen te tretfen voor den vliegtocht van Byrd naar de Zuidpool, heeft den pool- vlieger luitenant Omdal geëngageerd. Hij poogt ook een verbintenis te sluiten met den pcolvtieger kapitein Wisshing. Moskou, 24 Oogst. Het centraal uit voerend komiteit heeft het verzoek om genade ten gunste van mevr. Klepikova, door de revolutionaire rechtbank van de vloot der Baltische zee wegens bespie ding ten bate van Engeland verworpen. Het doodvonnis ïs uitgevoerd. Gisteren is Ie Saarbruecken een aan hangwagen van een tram, die van Roten- kuchl kwam, losgeraakt en met groote vaart een helling afgerold, waar hij ten slotte bolste op een tram van lijn 7. In den aanhangwagen bevonden zich kinde ren, die terugkeerden uit een herstellings oord. 14 hunner werden gewond van wie eenige ernstig. Te Raslenburg in Oost-Pruisen heeft de vrouw van een machinist na gen twist met haar man, haar vier kinderen in een vijver verdronken en daarna zelfmoord gepleegd. te uwen dienste.' Dat antwoórd had ik van u ver wacht. Vertrek dan'zoo spoedig moge lijk en, als gij ,daar aangekomen zijt, laat miij dan onniiddelijk weten, waar gij uw intrek hebt genomen en den dag, dat wij na'&f Londen küiïneh va ren. -Ik zal dit volgens uw verlangen trachten te volbrengen, maar vooraleer wij van elkander (scheiden,- dien ik u een heilzamen raad te geven. Wanneer gij u derwaarts' begeeft, moet gij u zeer burgerlijk klceden. Wees voor zichtig van u in een logisthuis of hotel aan' te bieden, uitgedost als een baron ende. Daar aangekomen, begaf hij zich oogcnbbkkelijk naar de haven, en hij vond er weldra een schip, dat drie da gen daarna naar Londen vertrok. Hij deed zich als passagier inschrijven, on der den naam van James Smids, en be taalde den overtocht tamelijk duur.Hij nam vervolgens zijn intrek in een tref felijk. 1 i*obel', deed zich rijkelijk bedienen als een prins, en, tiaar liet onderlus- s.chcn reeds laat, geworden was, begaf hij zich ter rust. Bij het krieken van den daaropvol- genden morgen ging hij op den wandel. Hij had nog nooit de zee gezien,maar kende locli, van hooren zeggen, haren want dé waarden zijn aan die klanten'aard; hij bezpeht liet silrand en nam meestal slroóp<er$7 [die dc. rijke reizigers zelfs een bad" in het brakke water. Des- pluimen en tiendubbel doen betalen, tijds, toen de haven van Oostende zoo Ook is men-gewoon de brieven, die al daar door vreehvöelingen naar het bui- druk niet werd'bezocht, was de omtrek stil en eenzaam. Jacobus 11am dit alles tenland wordeipgezonden, in de pos'tbu- wel waar, en het morst wel zijn, dat reel en te opeiion, vooraleer, die aan bun hij een plan in zijn hoofd had, dat hem bestlemming te brengen, om te zien of J zeer uitvoerbaar scheen, want hij waarna hij zichzelven zou aangeboden zij aan geen kwaadaardige vluchtelin- [kwam van zijn uitstapje terug niet den hebben om uwe plaats te vervangen even alsof gji niet bekwaam genoeg zijt voor zulke dingen. Maar lieve viriend, vervolgde James, gij die reeds zooveel voor mij gedaan hebt, zoudt gij u niet vooraf naar Oost ende willen begevën, om bijtijds den overtocht met het schip te kunnen be talen en ons, in afwachting, een goed logement te bezorgen.I11 dien tusschen- tijd zal ik mijne droefheid beproeven Ie matigen. gen behoorén? Bijgevolg, als ik u glimlach van zelfvoldoening op de lip schrijven zal. zal mijn brief niets be- pen heizen dan de naam- van ons logement en den dag der afvaa/rl.-naar Engeland Goed yenstaan, beste vriend, ach, ik weet bijna niet hoe uwen dienst te vergelden. Dit is .nijd. de moeite waard, ant woordde de bedrieger, de mensclven zijn imlmers op aarde gesteld om elkan der te helpen.; 's Anderendaags vertrok Jacobus Gelijk gij wilt, ik "ben volkomen jyo.ssclaer, volgens afspraak Raar £>p_st- De Montegrijncr Vüco Perosio, die 25 jaar geleden te New York werd ter dood veroordeeld vcor moord, cn wier straf door president Taft werd veranderd door levenslangen dwangarbeid, werd thans door president Coolidge begena digd. De douaniers van Quesnoy,Fransch- Noorden hebben een auto gesnapt die 740 kilo Belgische tabak en vijftien pakken sigaretten vervoerde. De genaamden Hy- polyte Marechal, van Pousiesen Charles Quillez, van Jemappes, die zich in den auto bevonden, werden aangehouden.Het voertuig en zijn lading hebben eene waarde van 60.000 fr. Een villa te Luxemburg (Groot- Hertogdom), waarvan de eigenaar in vil- legiatuur is, werd Dinsdag nacht, door dieven bezocht. Juweelen, zilverwerk,fijn linnen en kunstvoorsvcjpen, voor eene waarde van 'OOOOOfr., werden buit ge maakt. De politie is op het spoor der in brekers. Een geweldige brand heeft den na- tionalen schouwburg van Craiova, in. Roemenie, in asch gelegd. De schade wordt op 50 millioen lire geraamd. UIT VANZETTI.S HERINNERINGEN Barlolomeo Vanzetti heeft in do gov.mgenia zijn. herinneringen gosclireven, welke on langs zijn verschenen en waaraan wij liet volgende ontleenen Over mijn leven is niet veel te vertellen. Tot mijn dertiende jaar woonde ik bij mijn ouders in een klein stadje in Piemont, ging naar school en was van plan mijn studies later voort to zotten. Mijn vader was echter een arm man on zoodoende moest ik zoo- jong mogelijk aan liet work. V.m zes uur des morgens tot tien uur dos avoi ds bij vreem den werken. Zes jaar hield ik dat vol, toen werd ik ziek. Mijn mooder, die altijd zoo goed voor mij is geweost, liet mij naar huis komen en verzorgde mij. Ach, ik bob bijna vergeten hoe zacht en liefdevol handen kun nen zijn. Toen ik weer hersteld was, zou ik naar Amorika vortrekken, naar liet Beloofde Land waar vervuld zou worden, hetgeen ik in mijn eigon land niet had kunnen berei ken. Doch voor mijn vertrek werd mij» moeder ziek. liet kleinste geruisch veroor zaakte haar last en meer dan eens verzocht ik den jongens op straat ergens anders lo gaan spelen, omdat zg met liun spol mijn moeder stoorden. Eindelijk stierf zij, zonder mijn verdriet te hebben gezien. Dat is do laatste herinnering aan mijn vaderland, aan het zonnig Italië. Toen kwam Amerika. De quarantaine was de eerste verrassing. Ik zag, dat do land verhuizers door Amerikaausclio ambtenaren als wilde dieren werden behandeld. Bij mijn aankomst te New-York had ik niet voel geld meer op zak. Na lang zoeken kreeg ik een baantje als a atdnspöeler. Dag 011 nacht werd in liet restai rant, waar ik werkte, gestookt, de hitte was ondragelijk en ik kon des nachts niet slapen. Een jaar duurde dit leven. Ik was weer zonder werk en leefde van half- rotte aardappelen, die ik tusschen afval opzocht. Ik zwierf van farm tot farm, 0111 werk te vinden. Twee jaar werkte ik nog in de mijnen van Connecticut. Verder vertelt Vanzetti, dat hij steeds weer door zijn werkgevers werd-ontslagen, omdat de agenten, die zich met plaatsing van per sonen bezig houden, op ontslag aandringen, om van hot nieuwe personeel, dat zij zullen plaatsen, opnieuw provisie te ontvangen. Na eenigen tijd van de eeno betrekking in de andere te hebben rondgezworven, trok Van zetti van New York naar Plymouth en daar had de beschuldiging wegens moord plaats. De aandacht was vooral op Vanzetti ge vestigd door zijn agitatie op verschillende vergaderingen. Als hij nergens moor plaat sing kan vinden, gaat hij visch venten, ondanks zgü wankele gezondheid en de aan houdende brieven van zijn vader en zuster om toch naar Italië terug te keeren. Die vischverkoop zou niet lang duren. In Mei 1919, terwijl hij een protestvergadering tegen de terechtstelling van een anarchist organi seerde, werd Vanzetti gearresteerd, te zamon met zijn vriend Sacco. Vanzetti eindigt met te zeggen Toen begon die vreesolijke geschiedenis, die thans de geheele wereld kent. Dat is zeven jaar geleden. Onderweg bemerkte, hij een herberg, genaamd Het Gulden Zweerd, waar men logeerde. Die plaats Vond bij goed, om als. zijn verblijf aan James te melden. De herberg was een weinig builen de stad gelegen, werd niet. zeer veel be zocht en was tamelijk ver van het strand verwijderd. Hij ging dezelve binnen, vroeg eeri floseh Wijn, en, ter wijl hij die ledigde, beloerde hij alles, inmiddels mpt .den baas pen redekave.- ling houdende over allerhande zaken. Na zijn drank te hebben betaald, begaf hij zich- naar bet hotel, nam het avond maal alleen op zijne kamer, vroeg pen en inkt en schreef aan James den vol genden brier: Het schip vertrekt binnen twee da gen. Logement «Hel Gulden Zweerd.» Hij deed vervolgens zijn reiskof fer en toebehoorten naar het schip brengen en zegde dat hij den volgen-' den dag aan boord zou zijn. Dien nacht sliep Jacobus zoo rustig niet als naar-gewoonte. De kwade voor nemens, die tvij had gemaakt) speelden in zijn hoofd. Evenwel hield hij zich 's morgens zoo kalm, dat het niet mo gelijk was iets buitengewoons aan zijn wezenstrekken te bespeuren. In den namiddag begaf hij zich naar de door, hem aan James Smids aangeduide her berg. Hij vroeg aldaar een flescbje bier, betaalde van te'voren, en plaatste zich' aan het venster. Allerhande personen' gingen uit en in het huis, bijzonderlijk matrozen, zoodat men zeer weinig achf op hem gaf. Hij was daar reeds meer dan een nuf gezeten, en, volgens zijn berekening moest James reeds aangekomen zijn', zoodat hij begon achterdochtig te wor den en zich afvroeg of een onvoorzien1 I voorval de jongeling soms zou beletf [hebben zich naar Oostende te begeven. Het zou toch spijtig geweest zijn vooEi Jacobus. Alles was zoo goed beraamd* K't Yeryolgt.j1

De Volksstem | 1927 | | pagina 2