Jan Clercker K'LEI'NE Sail? NIEUWSTIJDINGEN D8 Laatste Binders in Vlaanderen taf® btritenüagitgsshe feedehlen Wekelijkse!) Praalje Borsbeke Kermis Gemeente Lede Jubileum. De parochie van S. S. Michael en Gudula zal op 25 September e.k. hel 2^-jarig jubileum vieren van Mgr Eward, als pastoor-deken van Brussel. Zwitsersch bezosk. In den loop der maand September zal de stedelijke Harmonie «La Lyre de Montreux», tel lende 55 uitvoerders, en sedert meer dan 20 jaar bestuurd door eenen Gen tenaar, M. Th. Hillaou't., eener omreis door Belg-ie dóen, en zich laten hooren te Brussel, Antwerpen, Luik en Spa. De Belgen, die tijdens den oorlog in Zwitserland verbleven hebben, zullen zich ongetwijfeld aansluiten bij de hul7 de', die deze bezoekers zal te beurt val len. De Suikeroogst.Naar verluidt zijn welke men over een afstand van 400 me- i? vooruitzichten voor den suikeroogst ter gevonden heeft. De wetsdokters die van dit jaar ten uiterste bevredigend. Verlaging van den benzineprijs. Het Verbond der Belgische Garage houders heeft besloten den prijs der j benzine van 2 fr. 90 op 2 fr. 75 te brengen. Een kabinetsraad. Naar ver-luidt wordt volgende week,wanneer de eerste minister te Brussel zal terug zijn, een kabinetsraad gehouden waar men de kwestie van den vrijs^huttersoorlog zal Pluimvoetentoonstelling te Brussel. De tentoonstel-Iers der tiende pluim veefoor, worden verzocht op 1 Septem ber, a. s. hun dieren naar het Zuidpa leis Ie sturen. De jury vangt haar werkzaamheden aan, Zaterdag 3 September, om 9 's morgens. Om 3 uur, officieele ope ning. Zondag 4 en Maandag 5 Septem ber, van 9 tot 18 uur, tekoops'telling. Maandag 5 September, van 18 tot 20 u. opruiming. Dinsdag, van 8 tot 12 uur, verzending der loten. de ongelukkige onderzocht hebben, be vestigen dal deze onderstelling zeer waarschijnlijk is. Door onderzoeksrechter M. De Bril ondervraagd, zou Mevr. D... bevestigd hebben dat ze biet werd aangevallen. Alhoewel haar toestand zeer ernstig is, hoopt met haar té redden. EEN DOODELIJK ONGEVAL TE AXEL (ZEELAND). Langs de grenjibaan van Axel naar Het Sas. reed M. P. Kalle, muziekleeraar bespreken. Men weet dat er spraak is te Westdorpe metreen jufvrouw, elk per van de aanstelling.van een onpartijdige rijwiel, met een géöpenden regenscherm kommissie van onderzoek. Sommige ministers zouden bet met minister Vanderveide niet eens zijn over de door hem in dit vraagstuk aangenomen hou ding. Vogelvangst. Een dezer dagen zal het ministerieel besluit betreffende de vogelvangst met netten verschijnen. Deze vangst zal ópen zijn van 25 Sep tember tot 24 November. Het vang&t- .verlof kost 75 frank verminderd op 25 frank voor de vangers die slechts op; Zon- en Feestdagen hunne netten span nen. Ple*ziectfeln naar Spa. Op Zon dag 11 September, zal er een pleizier- tr.ein vertrekken naaf Spa. Statiën van Vertrek: Gent (Zuid), Aalst (Noord), Antwerpen (Centraal), Brussel (Noord), Mechelen, Leuven, Thienen, Landen. Plaatsbewijzen verkrijgbaar tot bet aantal beschikbare plaatsen in voormel de kantoren op 8 en 9 September tus.- schen 10 en 18 uur. Zie -de plakbrieven voor de uurrege ling en de prijzen de biljetten. Abonnementen niet geldig. De politie seffens ter plaatse, beeft een onderzoek over de verantwoorde lijkheden ingesteld. VERKEERSONGEVAL TE BRUSSEL De wielrijder Henri De M..., wonen de in de Rooiwedstrijdenstraat, werd Woensdag avond bij lvet Oversteken der JJzerplaats aangebotst door een tram van lijn 15. De wattman stapte onmiddellijk. De M... werd bij den val gekwetst aan het hoofd en aan de beenen. Men heeft hem naar hot Sint-Jansgas.lhuis gebracht, waar "hem de noodige zorgen werden loe- cdiend. Het rijwiel is ontredderd. STABILISATIE Plaatst uwe be schikbare geldon in de Gentsche Bank voor Kandel en Nijverheid, FHiaal vari de Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27, St. Jorisstraaf. Dendermonde, 1, Franz-Court-enetraak Sol legem, Kasteelstraat, 18 Zele, Cesar Meeusstraat, Bijkantoren IJillegem-Dorp. Lebbeke, Brussesche steenweg Lede, Molenstraat STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 .VOLKOMEN ZEKERHEID) HET BLOEDIG DRAMA TE GENTBRUGGE Vrouw Marie Verbeccke, die met een kapmes, Dinsdag morgen door haar man, Octaaf Kinapenne, deerlijk toege takeld werd, wordt verzorgd in het St. .Jozefgesticht, te Genlbrugge. Haar toe stand levert geen gevaar meer op. Nochtans zal de ongelukkige vrouw voor gansch haar leven gedeeltelijk lam blij ven. Het parket is ter plaats geweest en heeft den dader ondervraagd. Hij werd tor beschikking gesteld van den onder- oeksrechter en opgesloten. om reden dal het'regende; op dit oogen blik was het reeds donker. Uil tegenovergestelde richting kwam een persoon ook p.er rijwiel aangereden; eene schrikkelijke botsing had plaats M. Kalle viel en kwam met zijn hoofd op een kantsteenVan het voetpad te recht en bekwam een schedelbreuk. Op bel geschreeuw van de jufrouw, kwamen de. gebunen aangeloopen en vonden den ongelukkige, dien zij bin nen droegen. ïnlusschen werd- een geneesheer op de plaats geroepen, die enkel den dood kon vaststellen; ook de andere wielrij der had erge hoofd- en beenwonden Terwijl lag de jufvrouw buiten kennis van schrik; na e.eue eerste verzorging werden zij naar de-kliniek gevoerd. Volgens inlichtingen moesten bet- koppel binnen enkele dagen in het hu welijk treden. De droefheid van de ouders is onbe schrijflijk, te "meer daar bij dc ecnigsle steun was, .pas '2.5' jaar telde en van elk in de gemeente geacht werd. De Begrootingen. M. Houtart minister van Financies, is volop bezig met. Jiet voorbereidend werk der vast stelling der Begroot,ipg voor 1928. De Minister wênsdit" de "algemcene Memo rie van Toelichting bij de herneming der Parlementaire werkzaamheden te kunnen uitdeden,doch daarom moeten «Ie andere ministers hem tijdig de noo dige inlichtingen verschaffen. Het is te open dat zij het zullen doen. De Helden van Zeebrugge. De En gel schc Mariniers, die deel genomen bobben aan den roemrijken aanval van Zeebrugge, bezoeken op dit óogeublik ons land. M'orgen Zaterdag zullen zij zich te Brussel bevinden en onder an dere een bezoek brengen aan het Paleis der Na! ie. Voorafgaandelijk, namelijk te 1 uur. zullen de Helden in den res taurant van den Bon Ma>rché» ontvan gen worden, waar zij de gasten van MM. Vaxelaire zullen zijn. Het 20e duizendtal. Naar clë di- rektie der Wereldbibliotheek te Am sterdam ons meedeelt, verzendt zij de zer dagen den 7n druk van Ernest Claes* De Witte zijnde bet 20c dui zendtal. VROUW LEVEND VERBFi&WD TE TE ANTWERPEN Gisteren namiddag werd de Volk straat in opschudding gebracht door acne ontploffing, die een mcnschenle-1 ven kostte. In het huis n. 53 van gezegde straat had, door eene nog niet gekende oorzaak eene ontploffing van een gasvuur plaats. De vlam'stak de kleeren van 'de 64- jarige vrouw, die daar in de nabijheid stond, in brand. Haar hulpgeroep trok de aandacht der bovenbewoners, die da delijk ter hulp snelden en de kleerèn der vlrouw uitdoofden. Zij was zoo vreeselijk verbrand, dat zij. toen men baar het Ste Elisabelh- gasthuis binnenbracht, den geest gaf. BRAND TE HEYST-OP-DEN-BERG Woensdag morgen, om 3 ure, is. brand uil gebroken, in de woning van den werkman Eyckimiajis Victor, op het ge hucht Sonder schot,- onder Heyst-op-den Berg. yi Het alarm werd gegeven en hulp daagde spoedig op. De pompiers van Ileyst kwamen toegesneld, doch het vuur had zich reeds meegedeeld aan Let huis ernevens, beloond door den broe der Frans Eyekman. De twee huizen met hunnen inhoud, wierden geheel vernield. De schade, gedekt door verzekering be draagt ruim 50.000 firank. DE GEHEIMZINNIGE ZAAK TE ST. QUINTENS-LENNICK Geen misdaad, doch ongeval Het onderzoek in de geheimzinnige zaak van St. Quintens.-Lenneck werd be drijvig voortgezet. Daaruit zou blijken dat er geen misdaad in het spel is. Mevr. D., die onderhevig is aan ze nuwcrisissen, moet haar tehuis verla ten en in de velden rondgedwaald heb- I ectvtgonoo bee. Op zeker oogenblik zal zij in volle, crisis gevallen zijn en met, het hoofd op een steen zijn terechtgekomen. De on gelukkige zal zich opgericht hebben, een weinig verder gegaan zijn, om opnieuw neer te vallen en weer herop te staan. Zulks zou de bloedsporen uitleggen, AUTO-ONGELUK TE PUERS Woensdag namiddag is de werkman D. Pletruck, 28 jaar, wonende te Puers^ gevat in de Palingstraat, door den autó van M. Emicl Devrit, Mercatorstraat,'te Antwerpen. Het slachtoffer werd van zijn rijwiel, gó'slagfeij en bekwam zware verwondingen o\"euv ganSch het lichaam, vooral aan rechterschouder en beenen. DOODELIJK STRAATONGELUK TE ST. TRUI DEN De genaamde Sifons Onkelinx, kwam naar buis gereden in de Schurboveri- steeg. met een ledige kar bespannen met een paard. Op zeker oogenblik verschrikte het paard en ging op liol. In zijnen dollen loop wierp bet eepen barreel om en de geleider kwam ton gronde terechV. Wat verder heeft het hollende dier de genaamde Maria-Calharina Willems echtgenoote Prcai, wonende Schurho- vensteenweg, welke zich daar met haren betond overreden. Een OF DOOR FHvaln VAN DER GUCHT EN Lodewijk VAN LAEKER* kwartier later was de ongelukkige een lijk. Wat verder kon 'het hollende dier te gengehouden worden na nog verschei dene beschadigingen veroorzaakt te hebben. Paard en'gespan hooren toe aan Anloon Coopmans, landbouwer. 165ste Vervolg. Dit waren de gepeinzen van den valschaard, die reeds vreesde teleurge steld le zullen worden en uit ongerust heid zich niet kón bedwingen op den stoel, waarop hij gezeten was, onge duldige bewegingen le maken. Eens klaps naar de straat kijkend, gloeiden zijn oogen als die 'eens tijgers,, die in de nabijheid een prooi riekt, doch tevens plooide zich zijn. mond lot een spot- achtigen glimlach. Hij had zijn lang verwacht slachtof fer zien verschijnen; nu kon deze hem niet meer ontgaan... Zoo daclvt de schelm, toen hij aan den hoek der straat James Smids zag Welkom, sir James, riep hij uit, zeg mij toch spoedig h-oe de reis is ver gaan? Zeer wel, antwoordde deze, de hand drukkend van zijn valschen vriend; echter ben ik verblijd u hier te zien. Dit schokken der karos maakt u ongezond. En zijt ge niet. vermoeid? Nu niet meer; ik heb een uurtje uitgerust, dicht aan de markt, in eene herberg. Hebt gij geen honger? Neen. ik heb daar lekker gegeten. Dat komt juist van pas; ik nam daareven ook mijn avondmaal, vermits ik u vandaag niet meer verwachtte. Ts dit ons logement?, vroeg James, de herberg «Het Gulden Zweerde met den vinger aanduidend. Ja, antwoordde Jacobus, maar doordien gij niet meer vermoeid zijt en wij heiden hebben geavondmaald, zul len wij bier slechts later terugkomen om te vernachten. Laat ons nu eerst, een wandeling doen langs het strand, ZWAAR MOTORONGELUK TE ZULTE Êen zoon van Ad. Lippens, wonende in D'Hooge, kwam per rijwiel van de fabriek Martens, te Zulle, waar bij werkzaam is, uit de richting van Kor- trijk achter een vrachtauto gereden. In bet dorp gekomen reed hij achter de auto den steenweg over, juist op het oogenblik dat Gentiel Van Uyltenhove, beestenkoopman wonende te Dcssclgem, mot zijn motorfiets uit tegenovergestel de rich-ting op den wielrijder terecht kwam. Deze werd met, geweld op de straatstoenen geslingerd en bleief be wusteloos liggen. Geneesheer .Van der Schuercn diende het slachtoffer dc noo dige zorgen toe. In den nacht van Woens- op Don derdag werd bij Warschau een boeren wagen, waarop twintig personen gezeten waren, dooreen trein verrast en aangere den. Drie der inzittenden werden op slag gedood. Zes werden zwaar gekwetst. De andere inzittenden liepen kneuzin gen op. Men seint uit Lemberg dat het dorp Zubiech, geheel door brand verwoest werd. De brandweer moest 15 uren werken om het vuur te bcmeesiercn. De oorzaak is onbekend. In Skulari, tegenover Constantino- pel, is een groole brand uitgebroken. Vierhonderd huizen, door de hitte van den laatsfen lijd uitgedroogd, zijn een willige prooider vlammen geworden. Aan blusschen viel niet te. denken. Een inwoner van Chicago heeft in eene bank dezer stad een dollar op intrest geplaatst, met deze bepaling dat die dol lar er gedurende 500 jaar met samenge- stelden intrest zou blijven staan. Binnen 500 jaar, dus in 2427, zal die dollar aan gegroeid zijn tot 2,600.000 dollar. Deze som moet dan verdeeld worden tusschen de mannelijke afstammelingen van den Chicagonaar. (Havas). "Le Journal» heeft een te legram uitWeenen, iuidens welk prins Jooris, oudste broeder van den koning van Serbië, ernstig gewond werd in ge heimzinnige omstandigheden. (Reuter). Wilbur, de Amerikaansche secretaris van zeewezen, heeft in een re de te Mare-Highland gezegd, dat hij zin nens is tijdens den eerstkomenden zittijd van het Congres een verhooging van 100 procent op het program voor vlootbouw te vragen. Dit voorziet thans den bouw van 8 kruisers van lO.tOO ten en van tal rijke mindere eenheden. (Reuter.) Een reizigerstrein uit Lon den met bestemming Deal vertrokken, ontspoorde 17 uur 30 nabij Senvenoaks. Talrijke wagens vielen om. Elf dooden werden uit de puinen gehaald, twintig waren zwaar gewond, het getal Jichtge. kwetsten is nog onbekend. Men meent, da! de iokomotief aan een kruising ont spoorde e n 8 wagtns achter zich aan sleepte, welke tegen een brugpijler te pletter sloegen. Dé doodstraf in cfo verschillende Landen Amerika bezigt sinds jaren den ekc-: frischen stoel om zijn ter dood veroor-' deelden terecht te stellen. Frankrijk kent nog steeds de guillotfen. die de groote omwenteling haar bracht.; DuHscfhlcnd heeft dé'bijl behouden: de| ter dood veroordeelden worden in een bij vei trek van het gevang het hoofd af gehouwen. Groot-Britanie gebruikt gewoonlijk de verhanging alhoewel de wet zegt: het vonnis moet specifieeren welke wijze van doodstraf zal worden toegepast. Oostenrijk ook hangt zijn ter dood ver oordeelden op; deze veroordeelde door buitengewone rechtbanken (b. v. de eere- rere'chtigden) worden voor den kop ge schoten. Spanje past de verwurging toe door middel van een ijzeren halsband «garrot» genaamd. Denemarken voorziet voor de ter docd veroordeelden de onthoofding door de slagbijl. Noorwegen past de valbijl toe. Tsaren-Rusland wijzigde vroeger steeds de doodstrai in verbanning de. misdadi ger droeg een plakkaat op den rug waar op dereden zijner ter dood veroordeeling was opgeteekend. Vadermoorders hadden het aangezicht verborgen in een zwarte kap. Sovjet-Rusland schiet zijn ter dood ver oordeelden door den kop. China kent de halsrechting met den sabel. Portugal verving de doodslraf door een stelsel van levenslange gevangenisstraf. Italië schafte eerst de doodstraf af maar heeft ze thans hersteld: dood met den ko- gel. Zwitserland kent ze niet behoudens voor zeer ergerlijke misdrijven. Onze Lieve Vrouwberoepschool van meisjes. Prachtige tentoonstelling in de nieuwe lokalen Kampenstraat 44 (bij de melkerij)- der werken door de leerlingen den 28-29 en 30s(cn Augustus van 10 tot 12en van 2 tot 7 ure zomertijd. Lingerie Damenconfectie Patro nen Modes en teekenkunde. Ingangprijs 0,25 ctm. voor de Missiën. Inhuldiging der nieuwe lokalen den 6den September. Huishoudkundig Onderwijs en Ma- chienschrijven worden nu bijgevoegd. Toegang voor ieder meisje van goed gedrag en minstens 14 jaar oud. De school staat onder het Toezicht van den Slaat en de Provincie, Diploma's na bekwaamheid. De Bestuurster, A. Roose-De Bondt. W* delijk over allerlei zaken koutend, bui- Op ZONDAG 28 OOGST 1927, te 5 uur namiddag, in de Zaal der Patronage, Dreefstraat, opvoering van Franciscus- spel (de wording, de ontwikkeling en de ontplooiing van den Heilige van Assisië), door den Tooneelbond van St Antoniuskring van Gent, met 42 uitvoer ders en begeleiding van Symphonisch orkest. Dit wonderschoon mysteriespel is reeds 27 maal opgevoerd geworden in het tijd verloop van 1 jaar. Het is het groot succes van den dag. Nadat het eerst 12 maal te Gent werd opgevoerd, heeft het zijn zegetocht in Vlaanderen begonnen, telkens voor bom volle zalen. Lede en omstreken zullen van deze eenigegelegenheidwfllen gebruik maken! Kaarten te bekomen aan de deuren. de werken van. God te ten de-stad naaï'hel strand, in de irich- ijjchtcr ziet men hier ook doorgronden. Zijn macht. ting van M'arïakerke. O'ndcrtussóheii begon' de' avond te vallen en de nederdalende zon kleurde de zee met al de verwen van den regen boog. James bewonderde* dit overheer lijk schouwspel. O, wal 'S dë natuur toch prachtig, riep hij uit, en wel bijzonder langs den zeekant; dat bad ik nooit kunnen gefco- ven. Indien de zonsopgang zoo heerlijk is als haar ondergang, wil ik, om dit le zien mij morgen.al vroeg naar de dui nen begeven. t t Laat ons, zegde Jacobus, een eindweg slrandwaarts. wandelen. Het is nu lage tij; wij^rhögen ons, zonder ge vaar, heel ver begeven. James volgde, werktuiglijk, zonder eenige opmerking, te maken. .Waar is do tijd, zegde h-i.j mijme rend, dat wij nag kinderen wa'ren en te Brugge aan den- oever der rivier bij laag water, schelpjes raapten? In die gelukkige uren dachten wij dat er geen Het is Hij, die de baren der zee perken beeft gesteld en gezegd: Tot hier zult gij komen, maar niet verder. Inmiddels waren zij niet ver meer van bet opkomend zeewater verwijderd. Jacobus keek eens ter dege achterom, om zich le ovörluigen of er zich nie mand iti hunne nabijheid bevond, doch geen sterveling was er te zien, en de eenzaamheid werd slechts onderbroken door eenige zeemeeuwen, die langs het water dartelden. Hij nam dan een fles'chje uit den zak, waaruit hij veras te drinken. Wat doet gij daar? vroeg hem James.; zijt gij onpasselijk, dat gij neesmiddelen gebruikt? Neen, antwoordde Jacobus, maar De drank is overheerlijk, zegde hij; indie.n ik niet vreesde van u te ontrieven, ik dronk het ledig. Ik heb meer dan genoeg, ant woordde Jacobus en morgen kunnen wij een ander koopen. Als het zoo is, gaat liet er door. En James dronk het lot op den bo dem uit. Daar, zegde hij, en bij smeet h'efc ledige fleschje in liet water. Laat ons nu aftrekken zegde 'de schurk, het is reeds hoog lijd, dadelijk slaan de baren ons tegen de boelen. De beide gezellen trokken dan met rasse schreden naar den oever, doch iij hadden no.j geen honderd «-tappen gedaan of 'James begon ie wankelen. Zet u oen weinig neder, zegde de andere, dit kan geen kwaad; geiukkig- gevóelt gij niet, wanneer gij zoo dicht 1 lijk hebt gij van liet fleschje gedron- bij het water zijt, als. een drukking op ken; daardoor worden de kwade gcvol- men er inademt, is waarlijk verkwik- jkênd. Vriend gij kunt u daarvan geen verschijnen. Een man uil de volksklasdenkbeeld vormen. .vergezelde hem en had den weg aange- Ik ben weltevreden, sprak James, wezen naar de herberg «Het Guidon want bet is toch verwonderlijk, wij niets is gezonder. De frissche lucht,die.'groóter water b'èsfond. Maar wat ver-* Zwoerd.» Dc goede jongen bleef nu juist staan om den man eenig geld voor zijn moeite te geven, toen Jacobus iri allerijl de herberg verliet en hem met de open armen kwam toegeloopen. gaan morgen scheep nooit de zee gezien. Jacobus lachte om aanmerking van zijn vriend k heb nog het hart? Ja, maar dat doet geen kwaad, ik gevoel gansch het tegendeel. Dit is mogelijk, maar ik kan u verzekeren dat voor iemand, die zulks sèhil bij dezer) *ónmetclijken plas? niét gewoon is, dit zeer gevaarlijk Ja, vriend, en dat deze zee, die nu ;is. Het is ami de kwade gevolgen te ver zoo dartel bare tbaren rolt,-zich bij on- j mijden dat men in de haven deze weder torenhoog:* verheft, en in hare j fleschjes verkoopt. De drank is wel onstuimigheid, 'waarlijk loeiend,ganschbitter, maar zeer aangenaam. Ik heb er den aardbol schijnt te verzwelgen. mij dezen morgen een aangeschaft, James bleef eenige stonden zwijgendwilt, gij eens proeven? die zonderlinge voortstappen. Eindelijk zegde hij metj O, ja, antwoordde de ongelukkige, en beiden een zucht: jhet flcschje aanvaardend. begaven zich' wandelend en zeer yrien-1 liet mensehdom is niet hekwa&m] Hij prpefde een, teug, gen weggenomen van ai betgeen, waar door men aan L#d z-cstiand kan over vallen worden. James zotte zich neder. Ach, zuchtte hij, ik.^ gevoel mij zoo aardig. En gij had mij gezegd dat het zeestrand zoo..fl verkwikkend... was? Gevoelt, gij geen pijn? Neen, neen... maar sl...aap. En, al scheen bij er dapper tegen l« worstelen, sloot hij de oogen en yiel in een, loodzwaren slaap ft Vervolgt-I

De Volksstem | 1927 | | pagina 2