Jan Ckrcker KLEINE GAZET NIEUWSTIJDINGEN Os Pink Pillen Oe Laatste Binders in Vissnoeren K®rfe bttiienlandsshg berichten Boelstr. Rschlö. van Dendermonde S3 E RÏO H T Aan onze Lezers. Wij zijn ver heugd te kunnen mededeelen, dat letter kundige vrienden ons belangrijke bij dragen hebben toegezegd. De eerste, een diep-doordachle studie yan Othello, het onsterflijk werk van Shakespeare, en dat door Land van Riem» onzer stad, binnen enkele dagen wordt opgevoerd, zal zeker door ieder een met belangstelling gelezen worden. Die studie zal na de, bijdrage over de Bedevaart naar Rome aanvang nemen en regelmatig yocrlgezet worden. De Kardinaal te Auderghem. Z. Ern. Kardinaal Van Roey, zal Dinsdag [1 1 October a.s. de «Centrale School van Kunsten en Ambachten*, van Auder ghem, komen wijden en inhuldigen. Prijs van het wild. Ziehier de prijzen befaaki in de centrale hallen der stad Brussel. Hazen, 225 fr. de vier stuks jonge patrijzen, 185 de zes stuks; patrijzen, 80 fr. de zes. stuks, lijsiers, -4 fr. het stuk, merels, 2 fr. 80 het stuk. Het Geschil in de Ceramieknijverheid. Woéndag moirgen ontmoette op het GROOTE BRAND TE ZELE Dinsdag avond rond G y2 ure, is te Ministerie van Arbeid een afvaardiging izele-Boseh brand uitgebroken, yan pa'ronale zijde een syndikaie afge- j jn cen oogwenk stond do stalling en vaardiging,, om een oplossing te vinden ))uis v£m Basiel Mcldepeimingen m iri bet geschil in de ceramieknijverheid brand en aam blusschen viel niet te den- (te Baudour)'. M. [Wauters, kabinets overste, zat dte vergadering voor. Na lan ge onderhandelingen werd er besloten Zaterdagmorgen verder te onderhande len. Vliegtocht Medaets-Verhaegen. Prins Leopold zal heden avond de kine- mavoorslelling bijwonen, die in groote gala gegeven wordt in het Théatre Ma- O'ivauv, te Brussel, ten voordeele der in- schri.jvingslijst Medaets-Verhaegen. Hieirbij gaat de eerste afrolling van 'den lilm Het huwelijk van juffrouw Beulemans.». De 40e insehrijvingslijst brengt het totaal op van 644.761, fr. 72. J/VILDSTRIOOPERSDRAMA TE DUDZEELE Twee gekwetsten. In den nacht van Dinsdag op Woens dag, verrasten twee jachtwachters in eene weide, te Dudzeele, twee penscja- gers op strooptocht. De kerels scholen op de wachters, die wedervuurden. Een echte fusiljade ontstond. Een der stroopers, de genaamde Al- fons Reich ter gehuwd en vader van fa milie kreeg twee kogels in de bil. De jachtwachter Claey& kreeg zaad korrels in den arm en in de bil. De twee slachtoffers werden naar het hos pitaal van Brugge gevoerd. Het. parket is ter plaatse geweest'. Fiskale zegels. Vanaf '1 Januari aanstaande zullen al de poslbureeleri des lands gemachtigd zijn fikale zegels tol 50 fr. te verkoopen. Autos. Men schat op dit. oogenblik Tiet aanfal in ons land gebruikte autos op 150.000, zoo wat 1 op 50 inwoners. Het record wordt behaald door de stad Detroit, waar bijna iedereen zijn auto bezit 1 op 3 inwoners. Instituut van sierkunsten. Herin neren wij dat de cursussen van het' i-Hooger Instituut.voor Sierkunsten zul len openen op Maandag 3 October, om 0 uur des morgens. Men ontvangt de ■inschrijvingen op hel secretariaat van hel geslicht (oude abdij ter Kamoren, Brussel) die op vraag aan 'de belang hebbenden het programma der cursus sen zendt. Binnenscheepvaart. Het staatsblad, yan Woensdag kondigt liet reglement af betreffende het meten van binnen vaar tuigen. Provinciale paardenwedstrijd. Zon dag 25 September 10 u., heeft in de Slachthuizen te Anderlecht, de IVde Provinciale Wedstrijd plaats, ingericht door de Brabantsche Hengsten- en Paar denfokkers. Op dien wedstrijd zullen hengst- en morrieveulens, alsmede trek paarden worden lentoongsleld. ken; met veel moeite en medehulp der geburén, heeft, men de naburige wonin gen en stallingen kunnen vrijwaren. De policie was ook-seffens ter plaats voor li-et noodig onderzoek te doen. Men algemeen van gevoelen dat, de brand veroorzaakt is door de elektriciteit, daar M'etdepcnningen .vlashandelaar is en met motor een vlaszwingelarij uilbaat en hot. magazijn val ruw en gewerkt vlas in hield. Dc schade wdrdt geraamd oj 100.000 fr. hot huis inbegrepen. DE VERJONGING DER LEVENS KRACHTEN WORDT DUIDELIJK MERKBAAR De gedaanteverwisseling die d-c Pink Pillen bij sukkelende kinderen*Vewoeg brengen, is somwijlen verrassend. Na dat het kind zwakkelijk, bleek en altijd treuirig was, wordt het, onder den wcl- dadigen in Vloed «dei' Pink Pillen, stevig; wakker en zijn uiterlijk verkrijgt het aanzien ceuer seh'oone gezondheid. Het is op het moeilijke oogenblik des groeis en der vorming, Wanneer, hel lichaam veel krachten npodig heeft, dat de voe dingonvoldoende is om ten volle do uit putting te verhelpen, die zich dan nood- GROOTE LOTEN In do maand October 195-7 zullen de vol gende trekkingen plaals hebben 8 October Lol on Brussel Zeehaven 2 t. h, 1897 Fr. 5.C00 10 October Verw.Gewest. 5 t.h.1922 250,000 10 October Antwerpen 2,50 t.h.1887 10,0U0 10 October Gent 2 t. li. 1896 10,000 '35 October Verw.Gewest.4 t.b1921 1,000,000 15 October Luik 2 t. li. 1905 15,000 20 October Vervv.Gewest. 5 t.li. 1923 100,000 20 October Belgisch Congo 1888 10.000 20 Octoler Luik 2 t. h. 1897 100.000 31 October Gemeentekr. 3 t. h. 1808 15,000 De (rekkingen van allo loten of titels wor den KOSTELOOS oil met de STRIKSTE GEHEIMHOUDING in de Banque Centrale de la Dendre nagezien. 1909 BELGISCH VLIEGTUIG NEERGESTORT NABIJ NIJVEL. De vlieger zwaar gewond. [Woensdag, rond 1 uur na den middag is een erg vliegtuigongeluk gebeurd °P jiottigerwijze voordoet. Het is dus vol- Iret grondgebied van Thines bij Nijvel. gtrekt noodzakelijk die voeding aan te De jonge militaire vlieger Pitt evils, van het centrum Nijvel, deed zijn eerste vlucht met een jachtvliegtuig. Hij was op eene hoogte van 3 a 400 meters toen het vliegtuig plots, neer stortte. Landbouwers, die op het veld werkten, snelden loe en haalden den bewusleloo- zen vlieger onder de puinen van het vliegtuig uit. Zijn toestand werd in het gasthuis lc Nijvel, zonder wanhopig te zijn, toclv erg bevonden. t'EN DOODELIJK ONGELUK TE GENT Woensdag rond de middag is er op de Rooigcmlaan (Brugschepoort) een smartelijk ongeluk voorgevallen, dat aan een 61-jarig werkman het leven heeft gekost. 1 Op de Rooigcmlaan is men bezig met huizen te bouwen waaraan tal van werk lieden-worden gebezigd. Aan dezen btmw- welke bijna voltrokken is werkt zekere Aug. De Tollenaerc, geboren te Zwij'n- aerde den 23 Juli i860 en aldaar wo- nende Hei rweg 31.' Rond Iwaalf uur moet Tollehaere een miisstap begaan hebben ofwel een draai ing gekregen hebben en viel van ïvet dak. De ongelukkige plofte ten gronde en bleef er liggen. Seffens werd er hulp geboden. De géneosheeren Beerens en Revsenaer kwamen ter plaats, doch Tol- lenaere gaf weldra den geest. vullen door een middel dat de krach-ten hernieuwt, zooals, de Pink Pillen dit doen, die nan liet lichaam der bloedax- me kinderen de grondstoffen aanbren gen waardoor dp rijkdom des bloeds seffens hersteld wordt. Want di-t is in derdaad de moeilijkste zaak zonder ophouden den rijkdom des bloeds te hernieuwen en te''onderhouden. En dit doen de Pink Pillen op merkwaardige wijze. Als uwe kinderen u zorg baren, waar drt hunne gezondheid betreft, doet hen dan eene kuur met de Pink Pillen maken. Gij zult verrast zijn over de levens krachten die zij terugkrijgen en gij zult ons dankbaar zijn voor den raad dien wij u hebben gegeven. zyn verkrygbaar in ..alle Apotheken en in het depot voor België Apotheek Derneville, 66, Waterloolaan, te Brussel, Fr. 8 de doos en Fr. 45 cLe zes doozen. franco. Minister P. Hijmans. De h\ P. Hij- Ynans, minister van Rechtswezen, is gis teren naar liet Zuiden ver (trokken, waar li ij enkele dagen verlof nemen zal. De Handelsbalans van Duitschiand. De balans van den builenlandschen handel van Duitschiand voor de-maand Augustus sluit met een overschot van 'den invoer van 292 millioen tegen 431 millioen in Juli. De uitvoer is met 21 miljoen vermeerderd. OF DOOR Sllv&ln VAN DER GUGHT EN Ledewijk VAN LAEKEfJ, 187ste Vervolg. Bij den hoorn des duivels, zegde hij. .Sprietvlechter, jongen, gij ziet er dezen voormiddag afgemat uit. Zijt gij benauwd of heeft u iemand kwalijk 'be jegend De rnensoh is don oenen dag \roo- lijkcr clan den anderen. Daar ik zie, vervolgde de notaris, dat gij niet nieuwsgierig zijt om te we ten wat de advokaat hier is komen ver richten. moeit ik toeih als uw oude vriend, die ik 'ben- u daarover iets openbaren, dat mij smart. Laat eens hooren, zegde Hendrik, zijn meester strak in de oogen bekijkend. De advokaat van de duivels heeft mij het voorstel gedaan met .'hem het land te verlaten en u hier in de klem te ONGELUK AAN ONBEWAAKTEN OVERWEG NABIJ LONDERZEEL Op de spoorbaan Thisselt-Londerzeel, werd een der zware bierwagens van de brouwerij De Jongho-Erix, van Wille- broeck aan een onbewaakt en overweg door een goederentrein uit" Boom ver rast. De voerman stuikte hals--over kop van zijn gespan doch bekwam slechts onbeduidende verwondingen. Een der twee paarden werd echter zoo deerlijk gekwetst dat het onmiddellijk diende af gemaakt. De wagon werd bovendien erg beschadigd. redder, die me van den dood en de ga leien hebt verlost Maar ik heb halve lings zijn voorstel schijnen te deelen, om het ventje niet achterdochtig te maken. Ik antwoordde dat er vooreerst nog eeni- ge winstgevende aanslagen moesten ge pleegd worden en $at wij later zouden gezien 'hebben- Het bleef daaifoij en hij heeft mij beloofd overmorgen terug te zullen komen. De woorden van den notaris, die hij zoo deelnemend uitsprak, verdreven 'hei wantrouwen, dat Spriet vlechter jegens hem had opgevat. Hij wist dat. Vosselaer niet loog, wijl hij gansch hun samen spraak had afgeluisterd. Het s.)>eet hém zelfs dal hij zijn meester had durven verdenken, maar terzelfdertijd rees zijn haat op tegen advokaat Minsga. dien 'hij nooit had kunnen verdragen. Om dan zijn koele handelwijze te VERDUISTERING VAN EEN HALF MILLIOEN TE ANTWERPEN De schuldige aangehouden Als gevolg c*p 'oen klacht, Ingediend bij iiet parket ie'Antwerpen door een bank, ten laste van zekeren K..., etn ba rer bedienden, gehuisvest lc Mortsel, we gens vcrduistèriilgfvan ongeveer 450.000 fx. werd dadelijk-een'gerechtelijk onder zoek ingesteld. Door het bankbesfcüur zelf was reeds een onderzoek ingesteld, dat voldoende, zou bewezen hebben, dat de verdachte werkelijk schuldig was aan de hem ten laste gelegde verduistering. •K... deed bij zijn ondervraging door een gerechtelijkén officier, dadelijk be kentenissen. Hij verklaarde gespekuleerd te hebben met til els door klanten van de bank in bewaring -gegeven. Deze verrichtingen waren niet geluk kig en K..., meenende het verloren geld terug te winnen,' had zich verder op het gevaarlijk pad gewaagd, met lvet gveolg dat het van kwaa,cl,naar erger ging. Hij werd na een nieuwe ondervraging door den h. onderzoeksrechter Castelein onder aanhoudingsmandaat gesteld. Op Zaterdag 1 of Maandag 3 October zal op alte Pruisische scholen hulde wor den gebracht aan de persoonlijkheid van president Hindenburg; den verderen dag hebben de kinderen vrijaf. De dief, die ingebroken heeft in een juwelierswinkel in de Friedrichstrasse te Berlijn, is aangehouden. Het is een 19 jarige jongen, die verklaarde met valsche1 sleutels binnengekomen te zijn en drie uur aan het werk zijn geweest. Den buit beweert hij weggegooid te hebben, (Ilavas). Uit Londen wordt aan derf Mafir.» gemeldt, dat stoutmoedige schelmen uit een grooten winkel kleede ren en juweelen hebben gestolen voor eene totale waarde van circa 1.250.000 frank. (Hayas). Uit Belgrado wordt aan de bladen gemeld, dat politieke tegenstan ders in een dorp handgemeen zijn gewor den. Zeven boeren hebben er het leven bij gelalen en 12 anderen werden zwaar gekwetst. -. (Havas). Uit Straatsburg wordt aan den «Matin» gemeld, dat twee jongge huwden, die door den stiel van den man gedwongen waren gescheiden te leven, uit wanhoop om dit noodlot, zich met hun pasgeboren kind ondereen trein heb ben geworpen en vermorzeld werden. Een in opbeuwzijnde tunnel, onder de spoorlijn Charloltcnburg-Witzleben nabij Berlijn, is ingestort. Tien arbeiders werden onder de puinen bedolven. Twee der slachtoffers verkeeren in uiterst be- denkelijken toestand. De Chineesche bladen vermelden, dat de boeren de spoorwegverbinding (usschen Pekingen Hankou hebben ver broken. In Peking zelf heerscht groote ongerustheid, De slaat van beleg, die op 19 September werd afgekondigd, blijft nog steeds van kracht. Thang Chen Chi is met twee afdeelingen te Hankou aange komen om tegen de beweging der boeren op te treden. Een sergeant in garnizoen te Casa blanca en thans met verlof te Perigueux, 'heeft een aanbevolen brief van wege zijn korps onivangen. De man was niet ver- Tast, daar hij wist dat liij nog achterstalli ge soldij moest trekken. Ih den brief slak inderdaad een postmandaat.echter slechts wan een bedrag van 3 centiem. Maar er waren verscheidene bladzijden uitleg bij. Zes bandieten, gewapend met jacht geweren, hebben Dinsdag te Chicago, in een der drukste wijken, een inkasseerder eener bank aaagerand en hem eene som van een honderd duizental dollars ontstolen. Terwijl vier schurken den be diende uitplunderden, hielden de twee an dere de voorbijgangers op afstand.Daarna namen de schurken de vlucht en konden de n_ ontsnappen. "Volgens een kabclgram uit Mana gua heeft een detachement Amerikaan- sche zeefusiliers, geholpen doof een sterke groep policiemannen van Nicara gua, Dinsdag een hevig gevecht geleverd tegen een groep liberale opstandelingen. De Amerikanen hebben een man verloren en ook een politieagent werd gedood. Aan den kant der liberalen zouden er twintig dooden en een vijftigtal gekwetsten zijn. De Pruisische regeering heeft beslo ten den 80 verjaardag van den president te vieren door de rijksvlag en de Pruisiclie vlag te laten wapperen aan alle openbare gebouwen. DRONKENBROEDERS. In het be gin der maand Juni 11. bevond zich de paardenmolen Meirissonne ter kermisvan Temsche. Eenige wagens waren nog in de statie gebleven, waaronder de woon wagen was der knechten. Een dezer, ze kere Lauwaert Désiré. van Gent, had in een wagen een vaatje bockbier ontdekt. Dit er uit nemen en het dragen naar den woonwagen was het werk van eenige se- konden. Daar met zijne kameraden, Sof- fers Simon, van Berchem Foury Charles van St-Amandsberg De Blander Karei van GentHeimans Frans van Hoboken De Groof Louis van Chenéeen Bus Karei van Berchem, had Lauwaert bij middel van een gummi darmpje rap gedaan ge maakt om het vaatje bock te ledigen. Daarna wilden de dronkenbroeders zich te goed doen aan een vaatje stout dat zij middcrwijl ook in den woonwagen ge bold hadden, maar daartoe werden zij belet door deneigenaar van den paarden molen Frans Meirisonne. Het onderzoek wees uit dat Soffers en Foury het vaatje bockbier, ontdekt door Lauwaert in den wagengebold hadden. Dat kost hun elk vijftien dagen gevang en 260 fr. boetDe Blander en Lauwaert worden verwezen tot de zelfde straf om het vaatje stout ont vreemd te hebben. Wegens verheling om het vaatje bier leeggezopen te hebben, worden De Blander, Lauwaert, Belmans, De Groof en Bus verwezen elk tot vijf honderd frank boet. De straffen zijn voorwaardelijk ten aan zien van Foury, Belmans en Bus. ONWAARDIGE VADER. -= Camiel Van Bleyenberg, arbeider, wonende te Zellick, heeft zijne vrouw* en kinderen in den nood achtergelaten. Niettegenstaande alle pogingen aangewend door de be voegde overheid weigert Van Bleyenberg te voorzien in de behoefte van zijne kin dertjes. De rechtbank verwijst hem in eene gevangenisstraf van twee maanden, en in eene geldboete van 500 fr. Provinciaal Bestuur van Oost-Vlaanderen Ik kon web gissen, sprak de notaris op vleienden toon. dat er iets bijzondere De oogen van notaris Vosselaer vlam den als hij van dien aanzienlijken buit rechtvaardigen, zegde hij op vrij ruimden toon omging in den gjfcést- van den vindingrij-'hoorden' spreken en zijn wangen weiden, ken .Hendrik. Laat eens hooren. 'beste van bleek als zij waren, purperrood, vriend, wat gij al hebt beraamd. Ik brand van ongeduld oih dit te weten. Binnen dTie dagen, hervatte Spriet- vledhtcr, is het Je Gent groote wapen schouwing voor al de brigaden gendar men, die hier in den omtrek verblijven. Dc moordenaars?en Binders, die in de aanpalende départementen hun hand werk uitoefenenden waarvan er zich een menigte in het Sbniê'nboseh verschuilen, hebben aldaar zoo luisterrijk gemoord, gëbrand en geplunderd, dat al 'hetgeen tot heden hier is geschied, daaraan niet kan vergeleken worden- Het schijnt dan dat gansch de gendar merie onzer stréken, met uitzondering van zeer weinige mannen, zich na de Het examen van Gemeentesecretaris en dat van Gemeenteontvanger (tweodo zittijd van 1927,1, zullen plaats grijpen op de vol gende dagen A) Schriftelijk examen van Gemeentese cretaris in gemeenten van 2500 inwoners en meer, op 10 en 11 October B) Schriftelijk examen van Gemeentese cretaris in gemeenten van min dan 2500 inwoners, op 10 October; C) Schriftelijk examen van Gemeenteont vanger, op 10 October; D) Mondeling examen voor allen, op later te bepalen dagon. De personen die verlangen deel te nemen aan een dezer examen kunnen zich laten inschrijven op het Provinciaal Bestuur, to Geut, van heden af tot 30 September, van 9 tot 11 ure, ofwel hunne schriftelijke aan vraag en tezelftertijd het bedrag van hot inschrijvingsrecht sturen aan den heer Gouverneur vóór gestelden datum. Na 30 September zal geene vraag tot in schrijving meer aanvaard worden, onder welk voorwendsel ook. Programma, op aanvraag. De korte inhoud der vakken wordt aan de ingeschrevenen verschaft tegen voorafgaandelijke betaling. Het inschrijvingsrecht is bepaald op 100 fr. voor de candidate»- secretarissen en op 50 fr. voor do candidaten-ontvangers. °Pg©- wapenschouwing in het departement der I Dijle bij een regiment soldaten gaan Het-kan mij heel, heel weinig sdhe-j voegen, om, indien het mogelijk is, al len, wat die vervloekte advokaat van mij !dé Binders daar'tot den laalsten man te aan u gezegd heeft. Dat ik in schijn watverdelgen. Maar,'wijl zij langs die kanten kort van .woorden geweest ben. spruit.de dieven vervolgen, laten zij onze niet voort uit de afgunst, düe ik hem i Vlaanderen, ten minste voor eenige da- toedraag, verre van daar. want ik weet gen- aan ons over. dat menscihen van onze soort al "dikwijls I Den achtsten der maand, juist de dag den raad van een rechtsgeleerde noodig die gesteld is voor de wapenschouwing laten steken. Wat dunkt u van dien .hebben, maar wel uit het bedenken van der gendarmen, die om zeven uur voor- rechtsgeleerde r-en ontwerp over vrij belangrijke zaken- j middag plaats zal hebben, brengt de Dat ik niet verwonderd ben overVallen die goed uit. dan zijn wij schat- postmaal om tien of elf uur van den zijn voorstel. Een lage vriend is gewoon- x rijk en zullen dan allengskebs van alle avond voor meer dan een millioen waar lijk vol bedrog. Maar wat hebt gij hem betrekkingen met de Binders afzien, om'den in geld en papier van Brussel naar de gegronde reden dat wij ben niet meer Gen1. Het zou «vc-1 kunnen gebeuren dat zullen noodig bobben, om dan als prin-'dic lieve som, dank aan ons toedoen, een geantwoord Gij kunt wel denken dal ik liever zou sterven dan u te verraden. Gij, mijn sen te leven. j andere wending zal nemen. Ik heb ook, vervolgde Sprietvledh- ter, reeds geruimen tijd i«t« in 'het Üioefd met zekere hofstede te Massemen- Wij zouden den .pachter, denzeÈfdlon nacht als wij het postmaal aanranden, ook wel eens gaan bezoeken. Hij is wel niet rijk, maar in het tijdelijk bezit van zeer veel geld, dat 'hem toevertrouwd isik geloof- dat wij den vogel ook niet mogen laten vliegen. 'Neen, zeker niet, zegde Vosselaer mest geestdrift; wij mogen dit gelijktij dig waarnemen. Wie weet of wij later nog ooit zulke voordeelige gelegenheid zul len aantreffen. Maar, wat duivel, hoe zijt gij achter zulke lekkere zaken geraakt? De zaak van het pachthof llieeft Dissdhers mij medegedeeld. Gij weet dat hij bij dén advokaat Minsga woont ten den vriend speelt bij den dokter [Du Bien te Oordegem. Deze heeft, zonder te weten dat hij tot een aanleider der Binders sprak:' hem gansch het geheim van den pachter ont dekt. Wat de postmaal betreft, daar ben ik /.eer onverwacht achter geraakt. Ge moet weten dat ik bijzonder kennis hob met een postillon, van wien in de# pastorij der stad zeer veel werk wordt gemaakt. Zijn naam is CoHaert. 1 Ik heb hem eertijds eenige kleine diensten bewezen en, daar hij dankbaar van aard is, zou de rn^n voer mij door het vuuf loopen. Twee dagen geleden, naar huis kee- rend van een uitstapje dat ik had ge maakt om al de onaangenaamheden uit mijn hoofd te doen verdwijnen, die) die vervloekte Engelsehman er in gebradht had, ontmoette ik hem, toen hij dc pas torij verliet en zich met langzame scöire- den naar zijn woning begaf- Want, gelijk gij weet, de postillons zijn stijf gereden en kunnen op hunne voeten maar langzaam voort. Veel geluk, mijnheer Sprietvledh- ler, riep hij uitik wensdh: u goeden dag. Goeden dag, postillon, is-hel werk reeds afgeloopen, en gaat gij naar huis? Ja, mijnheer, ik ga voor eenige uren rusten. Uw stieltje is ook een gewoonte, man, diat aan eenieder niet zou dien «ik [Nooit op gestelden tijd eten of slapen, is niet 'heel aangenaam. Dat is waar, mijnheer Sprietvlech ter; ook zoudt gij er kunnen bijvoegen, ,het gevaar, waaraan men blootgesteld is van .op reis zijn leven te laten- Dat kan ook al gebeurenmen kan door hef struikelen van zijn paard uit het zadel geworpen worden of iets der gelijks. O, daarvoor is geen gevaar; een goed postillon zit wel vaster te paard, dan zooiets te vreezen. Maar doordien de wegen onveilig zijn, die van dieven en moordenaars krielen, stelt men zidh da gelijks iri gevaar, om als een hond te wor den vermoord, indien 'het- deze kwanten slechts in het hoofd komt de karos, dio wijvoeren, te bestormen. [ft y er volgt.)

De Volksstem | 1927 | | pagina 2