Jan Clercker IC L E Is E «ZET Do Laatste Binders in Vlaanderen NIEUWSTIJDINGEN Korte feiisstla^ssfia beiiSila! Bcststr. Reciitb. van Dendermonde GROOTE NATIONALE TOMBOLA Maria-Theresia Martens Bestrijding der tering. Een Ko ninklijk Besluit van 19 Seplcmbcir 1927 verleent- com* toelage van 509.000 fr. aan liet Nati .ial Verbond tegel 1 dc 'Jlering, om Ie helpen" de tering te be strijden. De Fransch-Belgiscbe betrekkingen. Men weet dat tengevolge yah k lac ti le n bij be! Belgisch goevernement, o'ver de voor den Belgischen uitvoer 200 sehadclijko gevolgen van het nieuw Fransrh-Duitscli ekonomiseh akkoord, besloten werd zoo spoedig mogelijk de onderhandelingen tusschen de Belgische en Frap.sche afgevaardigden te herne men. Er.is.nu besloten dat de Belgische onderhandelaars binnen d,e acht da'gon naar Parijs zullen vertrekken. «Commander» Savage gedekoreerd. Maandag heeft dc Koning, bij de ontvangst van het ^American legion ten paleize van Brussel, «commander»" Savage tot Commandeur-in de Leopolds orde benoemd. Tegen den hoogen hoed. Te Lon den verschijnt een tijdschrift, dat eenig in zijn soort is. Het is het. maandblad «Anti-Top-Hat»; Zijn doel bestaat in bet voeren van oorlog tegen den hoogen hoed. Het bezoek van Koning Foead. Men meldt uit Alexandria, dat de Egyptische r.orstc-minister op 9 October zich naar Marseille zal inschepen, om koning Foead te Parijs en te Brussel bij zijn plechtige bezoeken te vergezellen." Reizen in groep. Sedert 1 October wordt een bijzonder tarief toegepast voor liet vervoer van vereenigingen en groepen van loeristen tusschen Londen en Dover eensdeels en Duitsctve stations anderdeels over Oostende, Kales of Bou logne, Antwerpen en Zeebrugge. Persoonlijke kaartenboekjes voor de heenreis worden afgeleverd in do twee verkeersrichtingen. Het voordeel van dit nieuwe tarief kan alleen bekomen werden voor een minimum van 20 kaart je». Gedecoreerden bij Cockerill. Wij hebben gemeld dat een der feestnum mers van den tweeden dag bestond uit hel overhandigen van decoraties aan le den van het dienst- en werkpersoneel. Fr warén 31 medalies der orde van Leo pold IT, 13 van de Kroonorde, 121 van opirste en 243 van tweede klas; dit maak te samen 407 decoraties. Bene vlag werd vervolgens aan; VI maatschappij dér gedecoreerden over handigd. Intern. Telefonie. jNieuwe uitbrei dingen werden verwfezenlijkt in het tele foonverkeer met het buitenland. Dè diensttusschen Belgi-e en Dene marken' is uitgebreid tot al de netten van béide landen. De in dit verkeer toe passelijke taxe-eenheid is vastgesteld, van uit elk Belgisch- net. op fr. 67.90 of fr. 74.90 naar gelang bet gaat om ge sprekken met de netten, begrepen in liet eerste of in liet tweede Deensch gebied. Al de abonnenten der Belgische net ten kunnen thans spreken met Stock holm, mits eene taxe van 96.60 fr. per gesprekseenheid te betalen. Ten slotte kunnen gesprekken worden gevoerd tusschen Brussel en Budapest OF DOOK BItvaïn VAN DER QUCHT EN Lodewijk VAN LAEKEfJ, 197ste Vervolg. Wil dan toch niet lang wachten, want gij kout den notaris zoo goed. of nog béter dan ik. Daar is geen haast hij, zegde Jan, zijn pijp uitkloppend en die op de tafel leggend. Ik wil u eerst en vooral verha- leiVin welke omstandigheden de heer De Winter mij deze som heeft vermaakt. Laat eens hooren, sprak Victor,de bei die glazen volschenkend- Zij tikten met elkander en, na ge dronken te hebben, begon Jan; Men had, gelijk ik 11 reeds heb veihaald, den heer Dé Winter te zijnen huize aangehouden, onder betichting dat 'hij buskruit aan de rebellen Qiad' ver-1 kocht. Daarvan was geen woord waar. EvenweL strekte dit tot voorwendsel 0111 den goeden heer De Winter in de gevan genis te zetten. Dit was onwettig, en men zou hem ook twee of drie dagen* daarna in vrijheid gesteld hebben, vermits het aan bewijsstukken ontbrak. Dit alles was aan de commissarissen, die alsdan nog aan het bewind waren, zeer wel te leend, maar die schelmen hadden dit Flechfs toegelaten, ten einde zijn ccht- genoote een groote som af te persen, tot losgeld van haar man, dien zij teeder- lijk beminde. (Hongaric) tegen fr. 72.80 per gespreks eenheid. In gansch bot hieryoren vernield verkeer wordt 2/5 vermindering toege staan op den prijs der gesprekken ge voerd tusschen 21 en 8 uur. Guntherprijs. Dc wedstrijd voor den Guntherprijs zal voor dc vijfde maal plaats hebben te Brussel, in Fe bruari of Maart 1928. De aan den be kroonde toegekende prijs zal bee.taan uit een vleugelpiano van Jiet nationaal merk J. Gunt her. De jury samengsleld uit vijf loden zal voorgezeten worden door den directeur van het cons» rvalorium te Brussel. Een der juryleden zal doo-r den Minister van Wetenschappen .-a Kunsten aangeduid worden. M. Forara verwittigde onmiddellijk dc politie en Maandag morgen slapte het parket, eveneens l,er plaatse af. AANRANDING TE BRUSSEL Zondag inorgen, rónd 2 V, ure, keer de de taxivoérdér Albert- Dinant, 25 jaar oud, wonende Gameliagang, te voet- naar zijn woning, Hoogstraat, terug. Ter hoogi f van* de Tempelstraat werd hij door eer kerel aangerand en twee messteken in den rug toegebracht. De aanrander nam do vlucht zonder dat lvij kon ingehaald worden. Men heeft het slachtoffer naar liet St. Jansgasthuis overgebracht.- SCHRIKKELIJK ONGELUK TE ST. NiKOLAAS. Maandag namiddag, rond 12 Ló ure, bad in dc Knaptandstraat--,, een schrik kelijk ongeluk plaats, dat- het leven kostte aan eene brave vrouw en de be- woniers van hoogergenoemde straat in diepe ontroering bracht. De genaamde Maria Vöndervrekeii, 36 jaar oud, eclvtgenoote Alfons Loir, wo nende Knaptandstraat, leed sedert eeni- ge dagen aan het been. Dc vrouw was sukkelachtig op baren gang; Maandag had zij eene pan met boter op de brandende stoof gezet oiin bet eten klaar te maken. De boter ver brandde en de vrouw wilde de pan af nemen. Ongelukkiglijk schoot haar voor schoot in brand en van schrik liet zij de pan vallen. Zij struikelde daarbij en viel boven op de 'brandende pan. Luid keels riep zij 0111 liulp, waarop een ge- buur toesnelde, die de virouw, welke reeds bet bewustzijn had verloren, weg trok en haar de brandende kleederen van liet lichaam rukte. Het Slachtoffer overleefde niet lang hare wonden. Zij laaf een man en twee kinderen na. SCHRIKKELIJK ONGELUK TE PROFONDEWiLLE De koereur Maurice Defoin gedood Langs de baan van Dinant naar Na men, niet ver van de kerk van Profon- dcvile, heeft zich- een verschrikkelijk ongeluk voorgedaan. M. Maurice Defoin, liberaal gemeen teraadslid te Dinant, 33 jaar oud, een zeer gekend motorrijder begaf zich per moto naar de rallye van Bruss.el. Langs de glibberige baan dérapeerde zijn machien en kwam terecht tegen den auto van een wisselagent, M. dé Forest, van Brussel, die uit Tegenover gestelde richting; kwam. De ongelukkige Defoin werd op den slag gedood; hij was den schedel ge broken. Zijn li.]k werd naar Dinant over gebracht. JUWEELWINKEL GEPLUNDERD IN DE ZUIDSTRAAT TE BRUSSEL De buit bedraagt 303.030 frank. Wanneer M. Ferara Israiel, Maandag morgen zijn juweelwinkel wilde openen, in de Zuidstraat, n. 55 te Brussel, stel- de 'hij vast. dat de uitstalling volledig geplunderd was. De dieven waren iri Let ledigs!aande buis n. 57 gedrongen en hadden dan met een breekijzer een gal gekapt in den ge- meenzamen muur. Vreemd genoeg hebben de huurders van het eerste en tweede verdieping geen gerucht gehoord. SMARTELIJK ONGEVAL TE STEKENE Die genaamde II. Meu). uit de Meersch- straal, vader van 9 kinderen waarvan het oudste 12 jaarjis. was Zaterdag be zig eten te snijden, met. het snijpaard voor het vee. Op zpfcér oogenblik bukte hij zich voorover mét bet droevig ge volg dat hij mei 090 oog op een ijzer voorwerp terecht kwam. Seffens, je Lij naar de kliniek van SI. Niklaas overge bracht, waar men. hepft vastgesteld dat dc man blind is, daar hij vroeger nog een oog verloor. Over de stad New-York is eene hit tegolf neergestreken, welke Zondag reeds 24 uren aanhield. Zaterdag was dc hitte geweldiger dan op den warmsten dag van den zomer. Te Philadelphia en in andere streken van het Oosten is het ook onge meen warm. Daartegen is het in den staat Wroming fel koud. Het heeften reeds overvloedig gesneeuwd. Op uilnoodigitig van de Soviets zullen, op het einde dezer maand, zestig Trade-Unionisten naar Rusland vertrek ker, en daar de plechtigheden bijwonen, die het bolchevisiisdi goevernement in richt om zijn tienjarig bestaan te vieren. De afgevaardigden zullen gekozen wor den tusschen de ieverigste leden van de mijnwerkers- en ïnetaalbewerkerssyndi- kalen. Vijfhonderd soldaten van het garni zoen der stad Mexico hebben gisteravond de hoofdstad verlaten om zich aan te slui'en bij de oproerige beweging, gericht tegen de verkiezing van generaal Obre- gon tot president. De rust werd niet ver stoord. Naar uit Regensburg wordt gemeld, heeft de Dor.au van Schnabehvail tot Worth een meer van'eenige km- breedte gevormd. Tal van akkers waar de oogst ten deele nog niet was binnengehaald, zijn geheel verwoest. Een nieuwe geweldige storm heeft gewoed in Groot-Britannië, inzonderheid in het Noorden. Er is groo'.e schade aan gericht en verscheidene personen zijn gedood. Ook Newcastle is fel geteisterd geworden en op zee hebben zich talrijke ongelukken voorgedaan. De Duitsche petroolboot «Theodor» is Zondag morgen nabij Bergen, in Noor wegen, op de klippen geloopen. Bij holle zee heeft men vruchteloos gepoogd de zeven leden der bemanning te redden. Allen vonden den dood in de golven. Tot hiertoe zijn twee lijken opgehaald. Volgens een officieel verslag, te Mcskow afgekondigd was de houding van Trotzki voor dc kontroolkommissie van de 1 He internationale zoo «onbe schoft» mogelijk. Hij schold Staline en Boukharine uit voor autokraten en ge- zagsdieven. Hij verklaarde dat hij zich niet als verplicht beschouwde zich te on derwerpen aan de 'maatregelen, door de kommissie uitgevaardigd. Ik was het, die 'het geld, te dien ein de bestemd, aan den notaris Vosselaer ïielb gedragen- De som beliep tot vijftigduizend frank; ik had er duizend frank afgehouden welke ik verzuimd had aan juffrouw De Winter weder te geven. Nog denzeliJVten avond steldo men De Winter op vrije voe ten en men begon allengskens alles tie/ vergeten, toen ik, nu een zestal dagen ge leden, den lieer De Winter te Oorddgem in de afspanning «De Zwaan» ontmoet te juist toen ik mij naar Aalst begaf 0111 hem te zijner woning het geld uit te kee- ren, dat ik van zijn losgeld achterge houden had. Hij bejegende mij met veel vriend- scfiiap, en ik, van mijn kant, deed hem met veel beleefdheid de reden kenneln, waarom ik mij naar Aalst meende te be geven en bood hem de duizend frank aan. Hij aanvaardde liet geld met dank, maar bekloeg zich terzelfdertijd dat zijn vrouw zich van die schelmen 'had laten bedriegen, want nooit zegde hij, zal ik dal geld wederzien, dat men 'haar zoo bellen dig afgetruggeld heeft. Wie weet, zegde ik, misschien zou men hem later kunnen dwingen restitu tie te doen- Nooit, hervatte hij treurig, nooit; ik ken deze schurken beter dan gij. Jk bleef bij mijn gezegde, herhalende dat do tijden konden veranderen, en men ben alsdan gerechtlijk kon vervolgen. Toen sprak hij spottend Hoor. Jan. indien gi j ooit die ne gen-en-veertig duizend frank uit de han den van notaris Yosselaer kunt. krijgen, dan moogt gij die" behoudenik schenk u die in vollen eigendom. En hebt gij daarvan bewijzen vroeg Victor. Voor alle antwoord stak Jan de hand in den zak en haajd'e uit den binnenzak een lederen brieventesch welke hij lang zaam opende- Hij: toog er een verzegeld papiertje, uit, dat. hij ontplooide en las met luider stem Ik ondergeteêkende. J. B. De Win- ten, grondeigenaar te Aalst, geef en le gateer aan Joannes Clercker. zoon van Adriaan, geboortig van Oordegem, dé som van negen-en-veertig duizend frank te ontvangen hij 'den notaris Jacobus Yosselaer,"te Aalsf. welke som vermelden notaris is toevertrouwd door mijne huis vrouw Maria Van der Gucht. om mijn verlossing uit de gevangenis te bewerken, en dife hij tot dezèn dag onverrichterza ke onwettig heeft gehouden. Oordegem, 30 April 18... Duivels, sprak "Victor, indien 'ik in het bezit, was van dergelijk legaat, ik zou mij doen betalen* Ik geloof/ beste vriend, dat nota ris Vosselaer niet; zeer in zijn sdhik zou zijn, indien ik hem dit geschrift voor- I legde Dit geloof ik ook, maar, liever dan zich te doen aanzien voor hetgeen hij is, ikan het gebeuren dat hij u zal voldoen. 1 Die zaak is twijfelachtig, zegde Jan, maar, indien gij wilt, kunnen wij dit vandaag of morgen eens beproeven, j En waarom nog heden, op dezen idag. de poging niet gewaagd Ik zou den j schelm ook nog wel eens willen spreken over dc nalatenschap van mijne moei- Jan bedacht zich een weinig en zeg- de dan Zelfde SchocKaert staat nog terecht 0111 ten nadecle van August Rooms, van EverseL, eene rijwiellantaarn te hebben achtergehouden, in den nacht van 3 naar 4 Mei II. Schockaert bevond zich per rij wiel te Evcisdc, doch om huiswaarts te keerennaar St-Nik!aas Waes had hij geen liciit. Rooms gaf hem ee:i larntaarn, doch Schcckaert vergat ze weer te geven. Dat kost, hem nogmaals acht dagen gevang en twee honderd zestig frank boet. Dicnzelfden dag wist hij ook van ze kere Christiaans Petrus, alwaar hij wat verbleven had, eene som van twintig fr. te ontfutselen, doch daar dit feit nic! ge pleegd werd door een der omstandighe den voorzien bij de wet, spreekt de recht bank hem vrij uit dien hoofde- Van W;*.ssenhove Frans, arbeider te Wettcren, rong in den nacht van 1 naar 2 Maart 1927 in de hoeve van de kinde reu Rasschaerlen stal er eene zekere hoe veelheid aardappelen, welke hij zich ver haastte te vertcopen aan zekere Marie Fermans. Voor dien diefstal wordt Van Wassenhove verwezen in twee maanden gevang en duizend frank boet, Fermans Maria loopt eene gevangenisstraf op van eene maand en duizend frank boet. SLAGEN. Van Hocy Alexander, ar beider te Stekene, had voor zekeren Vcr- haegen Joseph van Kemseke, een werk uitgevoerd, en werd naar zijn goesting daarvoor riet al (e rap betaald. Op 20 Maart II. ontmoette Van Hocy zijn werk gever en - eischic onmiddellijke betaling. Van Hocy werd niet gehoord en maakte zich kwaad. Hij gaf Verhaegen eene goe de vracht slagen, en daarenboven hem bedreigende met de dood. Men kon hem gelukkiglijk scheiden van zijn slachtoffer. Van Hoev wordt verwezen in acht dagen gevang cn 1000 frank boet. W^ Trolzki zou eveneens verklaard heb ben dat de tegenwoordige leiders van Rusland van zin zijn Ire.i buitenlandse!) handelsmonopool af ie schaffen, en on-, aanneemlijkc toegevingen te doen in de kwestie der schulden van het oud regiem De Zweedsch professor Svantc Ar- rhénius, laureaat van den Nobelprijs voor scheikunde in 1903, is Zondag te Stock holm overleden. Hij was 69 jaar oud. Maandag morgen ongeveer half ze ven heeft een verpleegde van het Louise- huis te Roermond, een oudemannenhuis, dat een onderdeel is van het ziekenhuis, na een twistgesprek meteen mes een der liefdezusters, zuster Fernandus, den hals afgesneden. Dc dader, de ongeveer 60- jarige S. heeft zich bij de politie aange meld. Het parket stelt een onderzoek in. Mevrouw Pangalos, dc cchfgenootc van den gewezen Grickschen dictator werd Zondag aangehouden, onder be schuldiging van liet Griel;schc volk te hebben aangezet tot opsland, met liet doel haar man terug aan liet bewind te krijgen. In Ysland ligt nog geen spoorweg, maar nu heeft de regeering besloten er ccnen aan te leggen van 80 kilometer lengte, en die 8 miljoen fr.ank zal kosten, Men gaat met de werken beginnen in 1929en't spoor zal waarschijnlijk klaar zijn in 1933. Voor liet verkeer bedient men zich in Ysland nog van de oude postkoetsen. Op dat eiland bestaat geen enkel gevang en er zijn geen gendarmen. Gelukkig ge west. De krijgsraad van Bucharest,hoofd stad van Ruincnië, heeft een onderzoek geopend naar een wijdvertakte" bespie dingsinrichting over heel den Balkan. Drie personen: een advokaat, een genees heer en een ingenieur, werden aangehou den en men heeft huiszoekingen gedaan in hun woonsten, waar belangrijke mili taire dokumenten werden ontdekt. Tal rijke vreemde agenten diejjroode propa ganda voerden, zijn ook aangehouden en opgesloten. DIEFSTAL. In den nacht van 1 naar 2 Maart 1925 werd er ten r.adeele van Gustaaf Heynderickx, kleermaker wonen de te Wetteren, twee koepons kleerstof- fen gestolen, bij middel van braak. De vermoedens vielen op zekeren Claus Fe lix, eene oude kennis van Moeder Justi- tia, wonende le Wetteren, doch bij ge brek aan bewijzen werd hij niet verder verontrust. Doch over eenige weken be kende Claus Felix aan zijne zuster den diefstal gepleegd te hebben, zeggende dat haar eigen zoon er etn kostuum van droeg. De zuster van Claus Felix ver haastte zich het teit kenbaar te maken aan de polilie. Claus Felix verliet weldra de gemeente Weiteren om zich aan de ge volgen van zijnen diefstal le onttrekken. De Rechtbank veroordeelt hem bij ver stek tot zes maanden gevang. HERBERGIERS OPGEPAST. - Dael- man Alfons, herbergier, te Lede, wordt vervolgd om zijne herbergle hebben open gehouden voor het publiek na éen uur van den nacht. Dat kost hem duizend frank boet, gelukkiglijk voorwaardelijk gedurende twee jaar. DIEFSTAL. Schockaert Aug. huis knecht, te Antwerpen, thans verblijvende in het bedelaarsgeticht van Merxplas, was als huisknecht in dienst bij George De Bruyne. Op zekeren dag kreeg hij goesting om te reizen, en daar hij niet al te best ingespannen was, vond hij het eenvoudig eenen regelmantel van zijn meester te ontvreemden. Dat kost hem acht dagen gevang en twee honderd zes tig frank boet. Ik-geloof dat gij gelijk hebt zoo woorddie de klerk; hun kleeding is juist te spreken. Wijl de lieer Stiennarck neg als die der 'heer-en, en hij. die het woord afwezig is. zitten wij hier zonder iets tel voert, zegt dalthij komt vanwege den verrichten, iets, wat ons weldra zal ver- j heer iDe Winter, die nu kortelings over- vc-lcn. Laat ons een poging wagen, al was k|dbn is. Dat zij binnenkomen, sprak de no taris, zoohaast hij van den lieer De Winter had hooren spreken. De klerk verwijderde zidh, om schier op hetzelfde oogenlblik de twee aange melde personen binnen te brengen. Jan Cierckor en Victor Leefm&ns tra- dien in de studie, Moor volgde hen zoo nabij, dat hij sdhier biet eerst door den notaris opgemerkt werd. Deze kon zijn verontwaardiging niet bedwingen. Oüfcoyens, riep hij uit, waar hebt gij die onbeleefdheid, gieleerd van een hond mede te brengen in 'het bijzonder kantoor van een notaris En gij, ver volgde (hij, zidh tot den klerk wendend', die hem Ibinnsn had gebraoht, waarom hebt gij deze mensdhon niet verwittigd? Ten voordeele van hel Werk der Roepingen en der Dominikaan schc Missiën in Belgisch-Congo Do trekking zal plaals liobl en in het befjin van 1928 en znl aangekondigd worden door het dagblad Do Volksstem Prijzen (eet sle /ijst): 2 eetkamers; 2 tafel serviezen, Wiskeman» 2 pianos 1 rookka mer 2 slaapkamors,; 1 badkamer 1 toestel voor T. S. F. 10 naaimacbienen 10 velos 6 ekibzetels 1 bureau-minister 1 prachtige schilderij; 2 stuks kristaal «Val St Lambert»; Scof voor hoeren en dames costumen, enz... 1000 Prijzen voor de nummers.-150 prijzen vóór do omslagen. Prijs ver nummer I FrankPrijs per hoekje 5 'Frank. Loten der tombola zullen ten huize aan geboden worden. Men verzoekt ons het overlijden fe melden van MEVROUW weduwe van Mijnheer Albert Willo echtgenoot van Mijnheer Camiel Schollaert geboren te Aalst den 21 Mei 1876 en er overleden den 2 October 1927, versterkt door de HH. Sacramenten Lijkdienst en begrafenis Woensdag 5 October, om 8 1/2 ure, in de kerk van den H. Martinus. Vergadering ten sterfhuize St Jobstraat, 31, om 8 ure. Rozenkrans in de kapel van Sint Job, Zondag 9 October, om 1 1/2 ure. Vrienden en kennissen die bij vergetel heid geen doodsbericht ontvangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te wil len aanzien. bet maar om eens te zien welk vreemd gebaar de schelm zal maken. Dan niet langer vertoefd - sprak Victor driftig. Nu. op staanden voet. antwoordde ffan,. Zie of uw pistolen goed in orde zijn; ik zal het insgelijks doen. Mis schien heibben wij dezelve noodig, want de sdhurk en zijn »Sprietvlecfhter zijn niet te betrouwen. 'Zouden wij Moor laten medegaan? Wel, waarom niet, wij moeten ons immers niet geneeren bij een persoon, die onze schuldenaar is. Yijf minuten na deze onderhandeling belden de twee vrienden aan de deur van dn notaris Vosselaer. De 'heer Du Bien was nauwelijks ver trokken en de notaris zat nog in kwade luim, inwendig te vloeken over hetgeen J Wat, duivel, mijn studie is toöh geen was gebeurd, zonder naar de troostende redenen van Sprietvledhter te luisteren, toen wederom op de deur zijner bijzon dere studie werd geklopt. Binnen sprak de notaris met nor- sdhe stiem. De eerste klerk stak 'het hoofd door dc spleet «dier deur, die hij opende en sprak: ÏMijnlheer, er zijn in het kantoor tvjae manspersonen aanwezig, die u in het bijzonder wensdhen te spreken- De notaris schudde verdrietig bot hoofd. Welke manspersonen zijn het vroeg hij spijtig en hoe is hun naam werk. Djen hob ik niet gevraagd; ant-J hondenhok. De klerk, om de kwade luim zij na meesiers te ontwijken, spoedde zidh weg zonder te anltwoordén, terwijl Jan zeg- de Ik bid u om verschooning mijn- lieer; deze hond hindert geen eerlijke lieden en is wel in deftiger plaatsen ge weest dan in liet kantoor van een notaris. Sprietvlechter 'had bij den eersten oog slag de heide jonkmans herkend en be vond zich in hun tegenwoordigheid niet heel goed in zijn schik- Evenwel hieldl hij zich onverschillig cn vervorderde zijn '('t Yervolgt-Jt

De Volksstem | 1927 | | pagina 2