Jan Clercker De Laatste Binders in Vlaanderen St Martensgeschenken SCLE9ME GAZET NIEUWSTIJDINGEN I Waarom zouden de I 1 Pink Pilïen aan u niet f evenveel goed doen als aan alle menschen die er gebruik van I 1 maken Het bloed is l I by iedereen uit de-1 zelfde grondstoffen 1 saamgesteld. Nu zynj de Pink Pillen onver-1* 1 gelykelyk om den rykdom en de kracht des bloeds te herstel-1 len. Dat is algemeen 1 bekend. Probeer dus 1 1 de Pink Pillen, zy 1 1 zullen u geluk aan-1 brengen. Bo&lstr. RechtB. yan BesidemSe De Doop der Prinses. Naar alle waar schijnlijkheid en in strijd met vroegere berichten, zal de doop der kleine prinses Josephine-Charlotte plaats hebben den 19 November in het Paleis van Brussel. Senator Jules Lekeu overreden. Wij vernemen dat M. Jules Lekeu, senator, het slachtoffer is geworden van een tram ongeval en hem den schouder werd ontwricht. Hij liep ook kneuzingen op over het gansche lichaam. Het ongeval had geen verdere gevolgen maar het is te voorzien dat hij voor lan- gen tijd rust zal moeten nemen. De snelste trein van Frankrijk. De Comp du Midi heeft een record weten te slagen. Inderdaad, de Sud-Express door eleclrische kracht voortbewogen, en die sinds 1 October 1.1., om 17 u. 37 uit Bor deaux vertrekt, komt om 19 u. 06 te Dax aan. De afstand Bordeaux-Üax (147 km. 500), wordt dus in 1 uur 29 afgelegd 't zij eene snelheid van 99 km. 400 per uur 1 De Sud-Express op de sectie Bof- deaux-Dax, is dus thans de snelsle trein in Frankrijk. Koninklijk Rouwbeklag. Naar aanlei ding van den dood van den hertog van Cambridge heeft de Koning gisteren, een stafofficier naar den gezant van Engeland gezonden, om hem zijn rouwbeklag over te brengen. De 100a Verjaring van den Geboortedag van Ch. De Coster in de Koninklijke Bibliotheek. De Koninklijke Bibliotheek zal de 100* verjaring der geboorte van Charles De Coster herdenken door het inrichten eener tentoonstelling van dokumenten betref fende het leven en de werken van den grooten Belgischen romanschrijver. Be nevens een belangrijke verzameling van uitgaven in vreemde talen, zal men er vinden briefwisselingen, handschriften van den schrijver, eigenhandig verbeter de drukproeven en verschillende reeksen van platen, prenten en ertsen. De opening der tentoonstelling za! plaats grijpen op Zaterdag 29 October, ^en 11 uur. IJsberg-gevaar in den OceaanIn het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan zijn talrijke ijsbergen gesigna leerd, waarvan één 150 meter hoog was Misschien ligt hieraan de oorzaak van de ramp van den Ifaliaanschen Paketboot. Bij den Eersten Minister. M. Franck, gouverneur der Nationale Bank, en M. Emile Francqui hebben, in het Ministerie van Kolonies, een onderhoud gehad met M. Jaspar. Er wordt gezegd dat dit be zoek van M. Franck voor doel had den Eersten Minister omstandig in 1e lichten over zijn onderhoud met de voornaamste Amerikaansche financiers. M. Blar.cas in ons land doof. Hij was ooggetuige der Duitsche gruwelen, en bewees de grootste diensten aan de Belgen NOG DE MOORD DER GOUDSTRAAT TE BRUSSEL Het hoofd van hel -slachtoffer gevonden Woensdagochtend, om 9 u. V*, heeft men uit het kanaal van Charleroi, Ko1 lenmijnkaai, te St. Jams-Molenbeek, het hoofd opgevisöht van het slachtoffer. Edouardo Malacrida gewikkeld in een beddelakon. Die akelige vondst werd "bij hoogdrin gendheid naar het geneeskundig instituut van de St. Andriesstraat overgebracht. Het parket belastte do wetsdoktters Hóger Gilbert en Marcel Hóger onmiddellijk met de schouwing, waaruit bleek dat het hoofd geen spoor van verwonding draagt. Hieruit mag worden afgeleid dat Mala crida is verwurgd door de moordenaar®. 6TABILISATIE Plaatst Uwé be schikbare gelden in de Qentsche Bank Voor Handel en Nijverheid, Filiaal vanl jde Volksbank van Leuven. Afdeelingen Aalst, 27, St.. Jorisstraat'. {Dendermonde, i, Franz-Courtenstraat* Sottegem. Kasteelstraat, 16 Zeis, Cesar Meeusstraat, Bijkantoren Hillegem-Dorp. Lebboke, Brussesche steenweg Lede, Molenstraat STIPTE GEHEIMHOUDING. 2326 VOLKOMEN ZEKERHEID! In de Diplomatie. M. Alberto Blancas. Gezant der Argentijnsche Republiek te Brussel, is, in hoedanigheid van ambas sadeur, naar Rome verplaatst. Sinds lange jaren te Brussel verblijvend, bracht OF DOOR Silvain VAN DER GUCHT EN Lodewijk VAN LAEKEN. EEN POLITIEAGENT NEERGE SCHOTEN TE AWDERLECHT De 32-jarige politie-agent David Sterckx, reed omstreeks 10 uur, pér fiets door de tuinwijk van Moortelbeek, ter hoogte van den Ninoofschen steenweg, te Andérlecht Scheut, toen hij op den hoek van de Ronsard- en de Tolstoistraten plots twéé verdacht- uitziende kerels in het oog kreeg. Beide mannen waren namelijk drager van zware .pakken en op het) oogen- blik dat de agent afstapte met het inzicht hen te ondervragen, wierp een hunner zijn last te gronde mot den waarschuwen den kreet «Handen op De agent kreeg niet den tijd om het even welk be sluit ten nemen bijna terzelfdertijd weerklonken twee revolverschoten en dé wetsdienaar zeeg gekwetst neer. Een der kogels had hem in volle borst getroffen. De twee schelmen gingen op den loop maar toen zij van uit de verte konden nagaan dat hun slachtoffer haast niet meer verroerde keerde een hunner, terug om hun achtergelaten buit weg to halent Dank zij een opperste krachtinspan ning kon d'e agent zich oprichten om in zijn richting te vuren, echter zonder den bandiet 1e treffen. De gekwetste sleepte zich ten slotte naar een naburig lokaal, waar enkele jonge lieden vergaderden. Hij werd vandaar naar een hospitaal overgebracht. De Anderlechlsohe politie stelde een streng onderzoek in en stuurde de per soonsbeschrijving van beide aanranders rond. Een Diamanissakje fe Antwerpen Voor 13.0C0 Gulden Diamanten verdwenen. De diamanthandelaar M. Greiberg, gehuisvest Bosmanlei, had een zijner reizigers naar Engeland gezonden met eene partij edelgesteenten. Bericht is nu toegekomen, dat de reiziger, fe Londen aankomende, de verdwijning heeft vast gesteld eener partij brillanten, wegende 41.45 karaat, en eene waarde hebbende van 13.000 gulden. Opzoekingen worden gedaan. Heft drama van Merxem Het parket van Antwerpen heeft, in za ke dit onderzoek, vernomen,dat de vrouw Van W., vroeger door haar man geslagen werd en zelfs zoover tot wanhoop gedre ven werd. dit zij wilde zelfmoord plegen. Men had haar dit kunnen beletten, door haar van den trap te trekken op 't oogen- blik dat zij naar boven liep, om een ein de aan haar leven te stellen. Getuigen en vrouw van W..., zijn daarover onder- hoord geworden, die deze feiten bevesti gen. Dit brengt echter het tonderzoek geen stap verder in zake her drama. ln- 218de Vervolg Of ge niet wist dat niets blik ken van Pem of (Mep kan ontgaan. Al- j les zién zij en daarvan zijt ge maar al te zeer overtuigd'. Och, kom, dit zijn allemaal praat- Die waarheid zijn. Praatjes, zeg ik. stampvoette Ver meulen, die er ongediüdig werd, omdat Clara hem niet wilde verstaan, ik zeg u dat het allemaal praatjes zijn, en dat de macht van Pem of Mep maar zoover strekt als er verklikkers zijn. Dat is gansc.h hun macht... En als ge mij niet gelooft, dan staat u zulks natuurlijk vrij. Maar Clara was zoo niet ineens over te lialen; met hart en ziel was zij verslaafd aan die geheimzinnige macht, die zij sinds zoo lange jaien had gediend. Een vreeselijk vermoeden rees bij het meisje op. Moest men legen haar eens samenspan nen, om haar als nutteloozen. ja", gevaar lijken ballast over boord te werpen. Zij vestigde haar doordringende oogen strak op den zwarten schelm. Vermeulen,sprak ze,wilt ge mij van kant: helpen Vermeulen keek verrast op. Hoe komt gij toch aan zooiets riep hij. Waarom doet gij mij twijfelen aan een zaak. die niet betwijfeld kan -wor den Voor uw geluk. Voor mijn geluk. Daf. komt u vreemd voor natuur lijk. ik kan .niets anders van u ver wachten. Go zijt opgeslorpt voor de vrees van onbekende wezensuit al de poriën uws lichaams zweet de angst, di'en gij gevoelt voor lieden die anders niets be nogen dan u uit te buiten, die u gebrui ken om hun zak to vullen, hun zak, ja, en niets anders dan hun zak. O. o, Vermeulen Is het niet waar, misschien Zeg me eens wat ge reeds verdiend hebt met de bende te dienen Zeg me dat eens, ge kunt niet. niet waar Heeft liet u rijkdommen aangebracht steeds naar dé grillen te luisteren van Pem of Mep en hun minste wenschen te voldoen 'f Ja Neen, niet waar Ge'licht uw jeugd ge offerd aan snoode personenze is heen gegaan in angst en kommer, en nooit voeldet gi j één oogenblik oprechte vreug de. Men plaatste u in eene herberg en uw goeden naam werd prijs gegeven aan liet gemeene volk. Ge bloeft streds deugd zaam, alhoewel ge dc ondeugd huichelen 'usschen blijft c!e vrouw Van V/., steeds opensloten. Ware deze vrouw in buis gebleven, toen lictdrcima voorviel, het zou voorze ker voor baar eene zeer erge zaak zijn geweest. Het toeval heeft echter gewild, dat liet telefoontoestel, niet werkteen zij genoodzaakt was bij een gebuur te gaan aankloppen en te teltfoneeren. Deze gebuurvrouw is een belangrijke getuige voor vrouw Van W., nopens hare onschuld. £iiiiiiiiM|iiiiiiimiMiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimriiiiiii!,iiiiiii!iK E Zy zyn verlcrygbaar in alle Apotheken E en in het Depot voor België Apotheek E E Derneville, 66, Watcrloolaan, te Brussel, E E Fr. 8 de doos en Fr. 45 de zes dcozen, 5 E franco. 5 TOK OUR ïS ERSQMMES ALËss 60 009 frank verduisterd te Antwerpen OP DE VLUCHT. Zekere Jules De C.. woonachtig Kam menstraat, is er heimelijk van door ge trokken, na eene som van 60 000 frank te hebben verduisterd, ten nadeele van zij ne patroons, eene kolenfirma uit de Van Aerdtslraat en van bijzonderheden. De Kerel, die gehuwd is en vader van een kind, moet al dit geld opgebrast heb ben, om ten slotte, wanneer hij gewaar werd, dat het te warm vcor hem werd, de wijk naar het buitenland te nemen. Werkongeval te Gent. Dinsdag namiddag is Jan Van Cappol, 34 jaar, metser, wonende Palmboomstr.. terwijl hij op het dak van 'net huis 173 der Kastanjestraat, d^pannen aan 't voe gen was, met zijne ladder van het dak ge gleden. Hij kon zicll eenige «ogenblikken aan de goot vastklampen, doch viel van vier meters hoogte op de ladder die op het glazen dak van de verandah was blij ven liggen. Van Cappel werd aan den linkervoet gekwetst en is huiswaarts ge bracht, na verzorging van een genees heer ter plaatse te ontvangen. Hlotorfietsongeval te Hamme Woensdag morgen, rond 7 ure, kwam een motorijder van Grembergen alhier langs de groote baan gereden en botste opeen gespan, gevoerd door zekeren P. Dewilde. De moto werd gansch verbrij zeld, en de rijder zoo deerlijk gekwetst dat men hem, per auto, naar het gasthuis van Dendermonde moest overbrengen. Velo-onyeva! te Waerschoot De genaamde Maurits Verstraete, die 's avonds per velo langs de Statiestraat reed, botste op een elektrieken paal cn werd met geweld ten gronde geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen met eene groote wonde aan het hoofd. Na verzorging ter plaatse, werd hij per auto naar zijne woninc gevoerd. moest... Eens in uw leven, ja, smaaktet M. Alessandri, gewezen president der Chiliaanschc Republiek, en zijn oud ste zoon, die door de regeering Ibanez amzccht werden Chili fe verlaten, ten gevolge eener betooging in hun voordeel, te Santiago, zijn naar Buenos-Ayres af gereisd. In de nabijheid van Strumitza (Ma cedonië) heef! een vreeselijk ongeluk plaatsgehad. Een kind had een bom ge vonden en naar een groep spelende kin deren overgebracht. Daarna wierpen de kinderen steenen naar de bom, om haar tot ontploffing te brengen. Dit geschied de inderdaad, met het gevolg dat drie kinderen letterlijk aan stukken werden gereten. De drie overige kinderen werden zoo zwaar gewond, dat inmiddels twee hunner zijn overleden de zesde worstelt nog met den dood. Er is een onderzoek ingesteld om na te gaan, hoe het kind aan de bom is geko men. De sneltrein Bedfort-Londen kwam in volle vaart te Ludon voorbijgesfoomd, toeneen meisje op het spoor viel. Heel de trein reed over haar heen, en alsdan stelde men met verbazing vast dat het meisje bijna ongedeerd was gebleven. Zij had wel het bewustzijn verloren, doch had slechts lichte kwetsuren bekomen. Het is zekere miss Wood, 18 jaar oud, wonende te Ludon. Er is brand ontstaan in de zilverin- houdende loodmijnen van Pal Ia (Turkije). Het vuur woede zeventien uren lang en heeft voor 500.0C0 ponden schade aange richt. In de mijn van Mansfield, bij Bo- chum, Duitschland had eene instorting plaats in eene van de gaanderijen. Drie werklieden, die daar aan den arbeid wa ren, werden onder de massa puin bedol ven. Aanstonds ging men over tot de reddingswerken en kort nadien kon men twee der slachtoffers bereiken; de onge- lukkigen hadden echter reeds opgehou den te leven. Het derde slachtoffer is nog niet gevonden. Hij heeft herhaaldelijk ge antwoord op het geroep van de mannen der reddingsploeg, doch ten slotte verna men dezen niets meer. SLAGEN. Van Driesscho Hubert, van Lokereu, on Vergeylen Robert, van Zole, hadden te Lokuron op 1 Oogst 1927 eens duchtig het glas aangesproken, derwijze dat zo beiden in oonon volledige» staat van dronkenschap verkeerden. In hunne dron kenschap pakten zij malkander vast en gav.en elkander eene duchtige rammeling. Dat kost hun elk 400 frank boet, voorwaardelijk voor Vergeylen. SMAAD. Vercauferen Jan, arbeider te Lobbeke, kan de veldwachters van zijn dorp maar moeilijk verdragon. Op 11 Juli II., ontmoette hij do veldwachters Mannaert en Boghmans en zonder eenige reden schold Vorcauteren ze beidon uit. Dat kost hem thans vijfhonderd frank boot, voorwaardelijk gedurende vyfjaar. ...Van Overmeire» Hendrik, groentenver- kooper te Heusden, bevond zich op 3 Juli 1927 met zijn gespan te Laorne. Do vold- wachter Bonnaerens dezer gemeente deed hem eene opmerking nopens zijn gespan. Dit nam Van Overmeire» kwalijk op4 en beleedigde den veldwachter op eene grove wijze. Dat kost aan Van Overmeiren thans 500 frank boet. ...Apors Gustaaf, van Callo, had op 24 Juli 1927, zich zoodanig bedronken dat hij uit de voeten niet meer kon. Do veldwachter, gezien zijn toestand, wilde hom naar het gemeentegevang doen, des te meer dat Apers schandaal verwekte. De veldwachter word echter slecht ontvangen. Apers vorwoet hom voor al wat leeüjk en grof is. Dat kost aan Apers thans «ene geldboete van 410 frank. VISCHVANGST. Voor de Rechtbank verschijnen verschillige personen vervolgd wegens overtreding aan de wet op de visch- vangst werden verwezen: Lion Rodolf, grondwerker, te Schoonaerde, om gevischt te hebben met eene» hoeszak, tot 410 frank boet, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Plas Hendrik, te Aalst, otri gevischt le hebben zordwr regelmatig vischverlof tot260 frank boot, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Schellinck Jozef, van Ledoberg, voor zelfde overtreding tot 20O frank boet, ook voor waardelijk gedurende oen jaar. VOETBAL Internationale Voetbalmatch. Zooals we 't gisteren aankondigden hebben we op 1° November, in Aalst, om 2 uur een uiterst belangrijke voetbalmatch tusschen Gravesend Custom HS. C. En gland cn Eendracht I Aalst. Ziehier de samenstelling van het En- gelsche.elftal Doel G. Grev. Backs T. W. Yeldham van de Kent ligcu R. Westcott, Londen liguc (Grays Ath let.). Half B. A. Brown, Londen ligue (Grays Ath let). A. Carter, Kent ligue (Grays AthJet.)J. W. Booker, Kent <5r Dorset ligue, amateur internationaal spe ler 1926. Voorvvaarfsen J. Garmonsay, Kent II- gue(Erithec5 Belo)P. Quarton, Kent ligue (internationaal in't E'ngelsch leger); G Wlinier, Kent Jigue G. Batch. Gra vesend C H. L. W. Thomas, Grave send C. H. Plaatsvervangers R. J. Hammond, A. Osberne, O. Johnstone. Dit elftal, het sterkste ver uit dat het Aalstersch publiek te zien kreeg tot he den, zal ons op I November toonen wat een fijn en scientifiek spel is De spelers zullen ons hunne meesterschap in kon- troo! op de bal, dribbling, passen, enz. laten bewonderen. Engelschc elftallen kan men doorgaans gaan bewonderen in Brussel. Antwerpen of Luik, hier wordt me het Aalstersch publiek eene verplaatsing gespaard Het is dan ook waarschijnlijk dat Ec drachPs plein op 1 November zal opg - propt zijn met volk. Kaarten zijn te verkrijgen in 't lokaal van S. C. Eendracht (L. Van der Borght, CaféSt-Jean, Aalst). Zondag speelt Eendracht in Geeraards- bergen een match van groot belang. De mannen van den Ouden Berg slaan. 3e in de rangschikking, Eendracht op drie puntjes volgende De verplaatsing welke onze Wit en Zwarte Zondag o'ndernemen mag aanzien worden als een der drie ge vaarlijkste van 't kampioenschap ook zullen ze moeten strijden als kampioenen willen zé de bovenhand nemen. Allen die de matchen onzer Wit en Zwarte met genegenheid volgen, hopen dat ze hun beste en doordrijvend spel zullen uithalen om een nieuwe en dit maal zeker moeilijken zege ie behalen Supporters allen op post Te Aalst om 21/2 ure Eendrachts re served tegen D E S. Berchem. NEM. O, God, dat is verschrikkelijk, ver- ten Ksnreele der Volksstem Kerkstraat, 29, Aafisi AANKOMST VAN Kinderboeken, van af 0,50 tot 7,00 fr. 't Ros Beyaart; Kabouterman; 'c keuzon- lied; Handje Plak; Jan mijne man; Loon naar werken; Avonturen van 3 Russen on 3 En— gelachen; Een zonderling Waterreisje van Ja en Bie; Harold Lloyd de vriend onzer cinemavrienden; De moede Paul Harnillo; Roodkapje; Charlie Chaplin; De golaarsde Kat; Robinson Crusoe,Sneeuwwitje; enz. Kinderhistoriebeeldekens. Liedjesbcokon voor beginnelingen met muziek Teekenboekjes Raadselboekjes gij oprecht geluk ,uw hart werd getrof- schrikkelijk snikte Clara, die het hoofd l'en, uw ziel verheugde zich in liefde. Ge jn handen verborg, hadt uw oogen geslagen op een werkman Met groote verwondering had ze naar een 'braven jongen, die met het kwade3^ zwarten man geluisterd; zij gevoeldé niets gemeens had. O, gij hadt kunnen gelukkig zijn, ge- meer en meer dat hij de waarheid sprak want hij sprak haar van gevoel, db,t lukkig in den echtelijken slaat, zooals de zij jn haar binnenste als iets heiligs had duizenden 011 duizenden meisjes, die een 'begraven. Hoe" wist Vermeulen zulks goeden man hebben gevonden, en aan den liuiselijken aard de viieugdo smaken die God den reinen/den bra- un schenkt. Maar neen, ge zoudt rii'at rusten, ge zoudé Wie had het hem toevertrouwd r O, God, 0, God kermde zij, zeg me dal dit alles niet waar is 1 En haar vertrouwen in de onzichtbare dit genoegen niet smaken...uw leven zou 1 macht der bende kroeg een vreeselijken géi)eel.vergald blijven, omdat ge het mét knak. woeker veil sleldet aan lieden, die ge Gelooft ge 'thans, hernam Vermeu- niet eens kendet... Ge had Colas kunnen 1 Ion, dlat ik waai'heid spréék en do'hoofden huwen, want het was een brave jongen j der bende juist maar de leden gelukkig en hij verlangde niet meer, maar de hen- maken van het oogenblik dat hunne be de had hel anders beslist... Ge mocht niet langen niet in het spel zijn gelukkig zijn, want "mén had uw diens-1 Ik geloof het, wanneer ge waarheid ten noodig. men vreesde ervoor dat g'o spreekt. een ds/tige huisvrouw zoudt zijn gewor dén. en dat moest te allen prijzen ver hinderd worden... En toen begon eeh werking, die over uw levenslot zou beslissen... Men strooide den laster rond... men deed gelooven dat Ge twijfelt dus aan mijn woorden De waaiheid séhijnt me te ver schrikkelijk toe, snikte Clara, ik kan ihet niét gelooven. Wilt ge nadere bewijzen Neen, neen. ik wil niets méér hoo: ge uw oogen op Bul hadt geworpen en de ren, ik voel schrik van die macht, die arme Colas had zoo'11 verdriet, dat hij ;ons te allen kanten bespiedt en ons neer- zieh aan den drank overgaf.. Hij was als 'velt 'bij de eersté poging van verzet.. wanhopig en dit d'rcef hem Ook naar de I Ik herhaal dat die macht maar betrek- misdaad hij stak zijn zoogezegden me-kelijk is en zal er u bewijzen van geven, denminnaar omver... Gi j hadi hem. kun- als ge het verlangt, non redden, met een enkel woord te spre- j Ik wil niet, ik kan niet, ik ben ken, maar ge modht het niet, het was udoor een eed gebonden, ik mag hem niet verheden. pverradén. Naief meisje, schokschouderde Ver meulen. Inderdaad verbindt een eed al de Heden d'er Bindersbende, allen zijn dus zedelijk verplicht hem te houden, ^ftaar moeiten degenen, dié ons den eed helbben afgenomen, het voorbeeld geven van trouw. En dit dédén ze niet. Een artikel van ons reglement bepaalt uitdrukkelijk dat al de leden verplicht zijn elkander te hél pen, in alle omstandigheden en aldus elkandér het waar geluk te verschaffen. Is dat waa of niet Inderdaad. Eén voor allen, allen voor een. Sdhoonc kenspreuk voorwaar, die de maatschappij tot de hare moest ma ken, maar helaas, de hoofden zx?.lf dér Binders hébben ze niet nageleefd zij hebben dén é>ed verbroken, zoo dikwijls het hun belang gold. Clara staarde hem werktuigelijk aan. Ze begon te gelooven dat hij waarheid sprak. Meermaals welden snikken uit haar. boezem op,.ten bewijze dat zij Co- las wel hartelijk liefhad en zijn vreeee- lijk lot innig bekloeg. Wilt ge mé thans behulpzaam zijn, vroeg Vermeulen, om, zonder tusschen- komst der bende, rijk te worden en mis schien gelukkig 1 Daar Clara niet antwoordde, hervatte hij Moet ik u nog klaardere "bcwij/en geven, dat de bende gansch nw onder gang hüfi bewerkt V Clara bleef zwijgen. J't Vervolgt.)

De Volksstem | 1927 | | pagina 2