DE STRAATZAN6STE8 SU E! Hi GAZET NIEUWSTUMMEN T. S. F. Buitenlandsche berichten 0. L VR. van DR1J TREINEN Laatste dagei van insciirijving MGR HEYLEN TE NEW-YORK. Graaf .Henry tl'Yuiiviiie, algemeen secretaris van liet bestendig komiteit der Euclia-. ls'iscbe kongrussen, heeft volgend telegram verzon den uit-New-York naar het secretariaat le Parijs «Uitstekende reis; allon in volkomen gezondheid.» Men weet dat graaf d'Yanville Z. D, H. Mgr Heyleii. bisschop van Namen, gedurende boel de reis vergezelt. PRINSES MARIE-JOSE. Zaterdag 4 Au gustus is het de verjaardag van prinses Ma rie José, die te Oostende geboren is in 1906, Zij gaat dus haar 23e jaar intreden. Ander zijds zal prinses Clementine den 30 Juli a.s. haar 57e jaar bereiken. BIJNA 120 M1LLIOEN INWONERS. - De afdeeling voor statistiek van het ministerie van financiën, te Washington, berekent het aantal inwoners van de Veroenigde Staten, 'op 118.364.000 zielen. NCG DE ÏNSTORTfNG TE NINOVE Een tweede slachtoffer De genaamde De Blander van Pollae- slachtoffer van hot schrikkelijk on geluk, -verleden week aan de nieuwe kerk te Ninóve gebeurd, is Woensdag' mór gen aan zijn bckomenc wonden overle den in het Burgerlijk Hospitaal, Walj de twee andere slachtoffers betreft, die zijn aan de beterhand. VOOR DE KROOSTRIJKE GEZINNEN. Het nieuw reglement ton voordoele der «kroostrijk» gezin non, voorziet ook «ene prijsvermindering van 50 t,li. op do bagage- biljetten, op vertoon van eene bijzondere eenzelviglieidskaart, afgeleverd aan de leden van gezinnen, met minstens vier ongehuwde kinderen onder de 21 jaar. De prijsvermin dering zal 75 t.h. bedrageu voor de kinderen van 4 tot 10 jaar. BIJ DE SOCIALISTEN. De socialistische groepen van Kamer en Senaat zijn Donderdag morgond vergaderd. Er weid besloten de oposiiie krachtig te bleven voortzetten in den loop der zittingen, welke zullen volgen. Proef eens de lékkere BOTTCRFPR- VVLOOS der bakkerij DE TOEKOMST ie DenderleeuwZe is waarlijk fijnl DE TAXISSTAKING GEDAAN. De 310 stakende taxivoerders, in dienst oener enke le Brusselsche maatschappij,hernemen heden Vrijdag onvoorwaardelijk den arbeid. De -maatschappij zal binnen do J4 dagen een voorstel doen voor een nieuwe loonsroge- ling. DE VEESTAPEL IN BELGIE.— Voleons de jongste inlichtingen van het ministe ivan Landbouw,bedroeg de veestapel in Belgie op 35 December 1927, als volgt: Stuks hoorn» vee 1738.814 waaronder 901,902 melkkoeien, Varkens 1,124,243 waarvan 609,824 onder de 6 maanden. Voor den landbouw worden er 256.4G5 paarden gebezigd. Door hare aansluiting bij do Maohtl» ge groep Leuven biedt de GENTSCH5 BANK VOOR HANDEL EN NIJVERHEID ;14 Keizerlijk© Plaats te Aalst, volkomen zekerheid aan tie haar toevertrouwde gelden. Alle inlichtingen worden er met de meeste bereidwilligheid kosteloos ver-, strekt. Spaarkas 5,50 bruto,ten allen tijde beschikbaar, zonder voorbericht noch bespreking van bedrag. Kasbons op 6 maand 5 netto, naamloos, ten allen tijde terugbetaal baar op aanvraag. 754 OE KATALOGUS I)ER VATIKAANSCHE BIBLIOTHEEK.Do vermaarde bibliotheek van het Vatikaan, die 50.000 handschriften en ongoveer oen half miljoen hoeken bevat, bezat nog geen lcalalogus. Dezo leemte zal weldra aangevuld worden, liet noodigo geld wordt verschaft floor do Stichting Carnegie, die oen miljoen frank ter beschikking van bet Vatikaan heeft gesteld. ONZE PRINSEN TE OOSTENDE.— Prinses Astrid en Prins Leopold komen te Oostende aan Zondag, na do plechtigheden van de Blijde Intrede te Brugge. Zij zullen hier een viertal dagen verblijven en dan terug naar Brussel koeren. Kortdadien komen zij naar Oostende terug om er den zomer door te brengen. Prinses Marie José is geregeld te zien op den zeedijk en het strand. Naar het Engelsch van Miss BRADDON 53slc Vervolg. Gij zijt in zeer vriendelijke luim, Lionel, sprak Reginald, met een-spot tend en glimlach, maar gij hebt er re den toe om1 liefderijk en vriendelijk te zijn. Lionel antwoordde op deze beleedi gende woorden niet. Reginald en zijne twee neven verlie ten het dorp van Raynham in dezelfde diligencic. De avond was schooner dan de dag geweest was en dc volle maan verlichtte de streek mei haar zacht licht, wanneer de reizigers op het oude kasteel een laalsten oogslag wierpen. De nieuwe baton aanschouwde het landgoed met verkropte woede. Dat alles is aan haar mompelde hij, dat alles hoort haar toe, om er gansch haar leven van te genieten. Eene onbekende vrouw-, zonder naam of rang beeft mij de erfenis ontstolen die mij toebehoorde. Doch, dat zij op hare hoe de zij De wanhoop maakt stout en ik zal de middelen vinden om mij te wre- •ken. Terwijl/hij aan deze bittere overwe gingen ten prooi was, stond eene blee- ke vrouw aan eene der vensters van het kasteel van Raynham de bosschcn te aanschouwen, waarop de msaan hare zil veren stralen uitspreidde. FAMILIEDRAMA TE EVERE Een jongen schiet zijn vader neer Woensdag' avond heeft een bloedig familiedrama piaals gehad té Evere, in de Walchicrsslraat. Aldaar wonen de cchtger.ooten M..., met hun-en, 23jarigen zoon Desiré. De vader is machinist aan d'e spoorwegen; de zoon is ontvanger aan de Brusselsche trams. Hel draaide verre van goed in dit gezin en meer maals werd cr gekrakeeld. De vader dronk nogal een glaasje te veel, wat zijn vrouw en zijn zoon hem verweten. Woensdag avond, nu was weer eens een nieuwe twist ontstaan. De machinist maakte zich meester van -juweelen- en geld en wilde heengaan wat de twee andere- huisgenooten hem beletten. Toen greep hij een hamer en slingerde dien in de richting van vrouw en zoon, die niet veel letsel, bekwamen. Docli nu haaide de zoon eon revolver en loste een schot op zijn vader, die dooi de kogel in dc kaak getroffen en op den vloer neerstortte.Op het gerucht der losbranding kwamen geburen toege sneld. De policiekommi&saris werd ver wittigd en was spoedig Ier plaats. Hij deed den gekwetste inderhaast naar het gasthuis van Schaarbeek brengen waar de geneesheeren den kogel konden uit halen De toestand van den gekwetste is niet gevaarlijk. De zoon werd ter be schikking van den prokureur des Ko- ningsi opgesloten. DRAMA TE BRUSSEL In een gebouw van den boulevard Baudowijn, grondgebied Brussel, heeft do 28jarige Mathieu Smets, wonende te Etterbeek, die kennis had aangeknoopt met eene serveuse en. die met hem had afgebroken, zich in een oogenblik van wanhoop met een scheermes do keel oversneden, in tegenwoordigheid van haar, op wien. hij dol was verliefd. Zijn lijk werd naar liet Brugmans gasthuis overgebracht. TWEE GOEDERENTREINEN ONT SPOORD TE RËMERSDAEL Donderdag morgend had er een bot sing plaats tussehen twee goederen treinen bij den uitgang der statie van Remersdaal. Tengevolge van den schok die uiterst geweldig was, werden een machinist en een stoker op de spoor baan geslingerd. De stoker bleef dood ter plaatse. Daar de sporen versperd waren, zijn de treinen, die de troepen naar het Elsenbornkamp voerden, af geleid geworden langs de Vesderlijn. «BEURZENSNIJDERS» OP DE TRAMS TE BRUSSEL Woensdag avond rond 6 uur, op het oogenblikdatgraaf van Limburg-Stirum wonende te Zetrud-Lumay, Thiensehe kassei,zich gereed maakte op de Jamar- laan, op den buurttram te stappen voor Halle, werd hij verdrongen door drie kerels die in allerijl de plaat poetsten. Kort daarop stelde hij vast dat hem zijn brieventeseh ontfutseld was met 200 fr. in fransche bankbrieven. Hij is een klacht gaan indienen bij de politie van Cureghem, die ijverig de drie onbeken den opspoort. De heer Hendr. Van Linthout, wonende 24, Gemeonteplein, te Linke- Dat alles hooit mij toe, zeide zij, die landouwen en die bosscheu zijn mijn eigendom aan mij die liet vroeger als eene gunst aanzag op eenen dorscli- vloer to mogen slapen. Al die rijkdom men liooren, mij toe, doch hun bezit veroorzaakt mij geen enkel genoegen. Mijn leven is door eene. zoo wreede on- irechtvaardig-heid verbrijzeld, dat rijk dom en rang in mijne oogen geené waarde meer hebben. XIII. WEES GEDULDIG GIJ ZULT STERK ZIJN. Den dag na de lijkplechtigheden. bood zich vroeg in den morgend aan de deur der spijskamer een jongen van het dorp aan -en vroeg om de kamerjuffer van lady Eversleigh te zien. De jonge vrouw die deze bediening vervulde werd geroepen on kwam, vragen wat do jonge boodschapper verlangde. De kamerjuffer heette Jane Payland, schoon le Londen geboren, was zij door hare opvoeding eene wereldburgeres. Zij had vooraleer bij lady Eversleigh in dienst te komen, liet genot dei- weei- de en van .den voorspoed weinig ge kend. Zij waa bijgevolg, in zekere ma te, de belangen barer meesteres toege daan en ofschoon, voor haar zelve, het verhaal van den overgebraehten nacht in den toren van Jarborough te vreemd eu te onwaarschijnlijk scheen om er, geloof te kunnen aan geV'en, tóch was zij geneigd aan hare onschuld te ge- looven. Jane was daaromtrent vijf en twin tig jaren oud, zij was groot, tenger en beek, op bei-eek te Brussel, had Woens dag avena plaats genomen op 'tplatform van tram 14 (Noord-Jette). Ten bestem ming gekomen stelde de heer Van Lint hout vast, dat zijn bankbrieventesch met 900 fr. in een blauwen briefomslag gestoken, verdwenen was. De 'neer Van L... bezit niet de minste aanduiding over deri robber. Al wat hij kon doen is een klacht gaan indienen bij de politie, dfe ijverige opzoekingen in gang stak. INTERNATIONALE GAÜWDIEF AAN GEHOUDEN IN ST-GOEDELE-KERK TE BRUSSEL Woensdag, omsteeks 11 u 30 's mor gens, gedurende den rouwdienst in Ste- Goedelekerk te Brussel, ter nagedach tenis van M. A. Loewenstein, werd een kerel verrast op 't oogenblik dat hij de portefeuille van M. Spelmans, eigenaar, wilde stelen. De heer politieofficier M. Deweys, der eerste afdeeling, leidde hem op naar het commissariaat der Regentstraat. Zijn eenzelvigheidskaart luidt. Eduard Malischeff, geboren te Kiew (Rusland), den 3 Augustus 1895, ongehuwd, handelaar te San Paolo (Brazilië). De vreemdeling verklaarde den vorigen dag van Parijs naar Brus sel te zijn gekomen, om eene ongenees lijke ziekte, waarvan hij is aangedaan te laten behandelen, en dat hij in een hotel te St-Joost-ten-Noode was afge stapt. De politie begaf zich onmiddel lijk naar genoemd hotel, en vernam er. dat de kerel daar inderdaad den nacht had doorgebracht in gezelschap van een Pool, met. name Rosenblüm Jozef, en dat deze laatste 's morgens het ho tel onverwachts had verlaten, beweren de dat Malischeff de kosten zou betalen. Malischeff werd naar het justitiepaleis overgebracht en ter beschikking gesteld van den procureur des Konings. Men meent dat hij deel uitmaakt van een internationale bende. Rosenblünl wordt ijverig opgezocht. BRAND TE SGHAERBEEK Donderdag, kwart voor 3 uur 's mor gens, werden de pompiers van Schaar beek opgebeld per telefoon, voor een brand die was uitgebarsten in een ach tergebouw, zonder verdiepingen, die nende tot werkplaats van den heer Mielen, tandenarts, 32, Koninklijke Stc Mariastraat. Kommandant Pamiels trok onmiddellijk op aan 't hoofd van zijn manschappen en ter plaats geko men, deed hij onmiddellijk twee sterke lansen aan 't werk zetten. Na een uur werkens, kon men het vuur meester worden. Het gebouw is erg beschadigd en veel tandenheelkundig getuig vernie tigd. Men schat dat er over de lOO.OOOfr. schade is. De heer Mielen had in zijn werkhuis gewerkt tot 2 ure 's morgens en 'tis op 't oogenblik dat hij zich te slapen ging leggen,'dat hij brand heeft bemerkt. Men denkt'dat de brand ver oorzaakt werd door eene elektrieke kortsluiting. ONTPLOFFING TE ANTWERPEN Een zware ontploffing deed zich Donderdag op het middaguur voor aan boord van het stoomschip Cambrian Ydille gemeerd aan nr 124 der dokken. De ontploffing werd gevolgd door een waren kogelregen. Onmiddellijk snelden van alle zijden havenarbeiders naar de plaats van het onheil en werden de reddingswerken aangevat. Ook de brandweer snelde toe, daar in het aehtterruim van voornoemd schip een begin van brand ontstaan was, dat eeh ter spoedig gebluseht werd. Aan boord van het schip waren kis ten schietvoorraad geladen, afkoms'ig van Duitschland. Deze gevaarlijke la ding, die tijdens de staking der dok werkers aan nr 48 was gelost geworden, was thans met wagens naar het schip gevoerd. De lading, die bestond uit pa werkzaam. Zij mocht gecne aanspraak op schoonheid maken, maar zij was van die personen aan wie men toch zekere onderscheiding toekent. Zij begaf zich verontwaardigd legen den onbeschaamde die zich veroorloof de hare meesteres op zulkdanigen oogenhiik te komen hinderen, naar de kleine wachtzaal, waar men den jon gen had binnengeleid. Wie zijt gij en wal wilt gij?vroeg zij gestreng. Met uwe toelating, mevrouw, ik hen dc zoon van de .weduwe Bickctl, antwoordde het kind zonder den schrik te verbergen, waarmede het bevangen werd door den toon waarop de jonge vrouw hem het woord toegestuurd had. ik heb eenen brief dien ik alleen aan de kamerjuffer van lady Eversleigh mag bestellen. Ik ben de kamerjuffer van Milla- dy antwoordde Jane. Het kind reikte baar eenen brief over, waarop met vaste hand hot adres van lady Eversleigh geschreven stond; de omslag was reeds tamelijk bevuild. W'ie beeft u dat gegeven vroeg Jane, eenen afkeerigen blik op den be vuilden omsiag van den. brief werpen de. Het is een man dien ik in liet dorp ontmoet heb. Ik moet een ant woord afwachten om liet h*ein in do herberg «Dc hen en hare kiekens» te dragen. Hoe durft gij het wagen aan la dy Eversleigh. eenen brief van eenen tronen, hulzen, enz., was als onontplof- baar aangegeven. Toen het laden bijna geëindigd was, moet een bijsch losge raakt en in het ruim gevallen zijn waar door een der kisten ontplofte. De in het scheepsruim arbeidende dokwerkers werden door de rondvlie gende kogeltjes getroffen, met het ge volg dat 9 hunner zwaar werden ge wond, voornamelijk aan de oogen. Wie zich een goed toestel kan beialen, heeft ongelijk indien hij onze OHTHODYNE niet hoort vooraleer hij koopt. 1473 SCHCONJANS en VERNIMMEN 37, NIEUWSTRAAT, AALST Naar uit Riga geseind wórdt is Trotsky in zijn SiberisclT» ballingschap ernstig ziek gewordon. Zijn dochter die hem gevolgd was is aan de gevolgen eener vliegende tering overleden. (Belga)." De burgemeester van Rot terdam. M. Wijtema, is gisteren namiddag overleden. Eehe groep militaire vliegers, terug- kcerend van oefeningen, daalden neder op het vlicgplein te Fez. Een der machienen stootto te hard tegen den grond en vatie onmiddellijk vuur. Men verhaaste zich de twee serganten die aan boord waren hulp te bieden, doch het was te laat. De onge- lukkigon waren reed3 verkoold. Er was aangekondigd dat do minister van Joegoslavië te Tirana werd vermoord. ITer. is een valsch nieuws. Do minister in kwestie geniet de beste gezondheid. Er werd zelfs geen vijandelijke betooging, nog min een aanslag, tegen hem gericht. De koning van Spanje en generaal Pri mo de Rivora moeten eerlang in gezelschap van president Donmergue, van Frankrijk een spoorweg en een tunnel inhuldigen te Canfranc, op de Fransch-Spaansclie grens nabij Luchon. De politio heeft ontdekt dat ©r eon complot op touw is gezet om ter gelegen heid van die plechtighoid een aanslag te vol trokken togen koning Alfonso en tegen den generaal. Het komplot hoeft vertakkingen in gansch het land eu moet beschouwd wor den als een poging om liet stolsel om te worpen. Verscheidene aanhoudingen zijii gedaan. Chicago, 12 Juli.Het nieuwste wapen in in don ouderlingen bendenoorlog te Chicago wordt door vergiftigde kogels gevormd. Bij oen ten huize van eon bekend bendelid inge steld onderzoek vond de politie een zijdon handschoen, waarvan eiken vinger een met vergift gevuklen kogel bevatte. Door lioogo politieoverheden wordt verklaard, dat der gelijke kogels erger dan dum-dnm-kog ls zijn. Moii meldt uit New^York, dat liet En- gelsclie stoomschip «Demara» in aanraking is gekomen met de «Governor» van dezelfde natie. «De Damarara» is te Lissabon aange komen. Men weet niet wat cr van den Go- vernor» geworden. Do hittegolf iu do Vereenigde Staten-is voorbij. De verkoeling is gekomen onder de gedaante van geweldige stortregens. De menschen snakten naar afleiding; zeis ge komen, maar nu wordt goklaagd dat liet ineens te fel regent. Nowcastle, 11 Juli. Tussehen oen zending bannanen, afkomstig uit Honduras, vond men een gifu'ge slang, tor lengte van ruim een meter. Zonder ongelukken is men er in geslaagd, hot dier te overmeesteren; het i6 aan den dierentuin ten geschenke ge geven. Arbeiders van het depot Parijs-Lyon Middellandsche Zee,te Laugeac (Haute Loire) groevon een loopgracht van 2 meters diop om er buizen voor de waterleiding te leggen. Een verkoerdo houwoelslag kwam tereght op een oude buis die barstte. Het water sloeg met allo geweld naar huiten en deed een loopgracht instorten.De arbeiders haast ien zich op de vlucht. Vier hunner werden echter verrast en bedolven. Alhoewel men seffens aan het werk toog om hen te ontzet ten, had men daarvoor een uur noodig en toon waren de vier ongelukkigeu reeds be zweken. landlooper te brengen .Waarschijn lijk conc vraag om ccne almoes te be komen? Het is voorwaar eene zeldza me onbeschoftheid. lk heb daar geen enkel kwaad me de gedaan, merkte de jonge Bickets op. Hij heeft mij gezegd dat wanneer, lady Eversleigh dezen brief zag, zij zicli zou verhaasten er op te antwoor den. Hij heeft mij nog gezegd: «Loop spoedig, het is. eene kwestie van lever, of dood. Deze woorden troffen Jarie. Wat zou zij doen Zij geloofde dat de-brief cr* gens het. werk van den een of anderen bedrieger zijn moest en het zou eenö dwaasheid voor haar zijn hem aan hare meesteres te dragen. Doch, indien het schrijven waarlijk van belang was. in dien er eens iets ernstigs in de woor den van het kind lang. was het haar plicht niet. lady Eversleigh met deze ge- hoimzinnigc boodschap bekend te ma ken Blijf hier tot ik terugkom, zeide zij lot het kind. De knaap zette zich neder op de uit erste bank, legde zijnen hoed op zijne knieën en wachtte. Jane begaf zich. terstond naar de ka mer harcr meesteres. Honorina hief dc oogen niet op. wan neer zij in de kamer kwam; zij was in diepe neerslachtigheid gedompeld en scheen door gedachten gekwollen. )k vraag verschooning mevrouw te komen storen, zegde Jane, maar een dorpsjongen brengt eenen brief, die hem In do haven van Hamburg heeft Woens dag een brand gewoed, waardoor drie k.-i- toenstapelhui/en in asch werden gMegrl. Elk gebouw had 30 meter govol.Hct vuur w.oeddo zoo hovig.dat do pompiers op afstand moes ten blijven en zich bepalen bij het vrijwaren der naburige stapelhuizon. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Men heeft redens om to gelooven dat er kwaadwilligheid in het spel is. Een windhoos heeft gewoed over het dal Sella di Corno in Italië. Regen en hagel slag gingen ormee gepaard. Weidra liopen beken en rivieren boordevol en stroomden op sommige plaatsen over. Men is zonder nieuws van 25 landhodon die óp hot veld aan den arbeid waren. Oost-Vlaanderens Bedevaart naar Van 6 tot 14 Oogst 1928. Roze en Blauwe trein langs t H. Hart van Montmartre hij (lü heenreis, LISIEUX bij <Je terugreis. Vertrek uit Gent-Zuid. Maandag 6 Oogst, 's morgens omtrent 8 u. Stilstand te Wetteren, Aalst (Noord)} Denderleeuw, Ninove, Geeraerdsbergen, Bergen. Aankomst te Parijs (Noord) om streeks to u. Solemneel Lol in dc Ba siliek van hei H. Hart te Montmartre. Uitstap van 3 uur met Aulo-oars in de stad Parijs. Ieder car zal door een gids begeleid worden. Vertrek denzelfden dag ie Parijs (Austerlitz) voor Bordeaux waar do trein, een stilstand van 3 u. heeft, den 7 Oogst 's morgens. Aankomst te Lourdes den 7 Oogst in; den namiddag. Terugkeer uit Lourdes den Maandag 13 ©ogst rond 11 u. "s morgens. Aankomst te Ljsieisx den 14 Oogst, omstreeks 4 u. 's morg. Solenecic Mis. Rond 10 i/o u., vertrek haar Belgie, via Moeskroen, Kortrijk, Audenaerde, Gont-St. Pietcr, AaJs.t, waar men om streeks 20 uur zal aankomen. Prijzen der Plaatsen Gent-Zuid: 2e klas 720 fr. Aalst 2o klas 725 fr. (Belgisch geld). Gent-Z. 3e klas 485 fr. Aalst: 3c klas: 490 fr. (Belgisch geld). De uitstap in auto-cara is in de prij zen begrepen. De Rose en Blauwe trein zullen de zelfden weg volgen en achter elkaar rij den. Van 7 tct 14 Oogst 1928 2. Witte trein, rechtstreeks LOUR DES cii terugkeer. Vertrek uit Gerit-Zuid, Dinsdag 7 Oogst omtrenl 8 u. Stilstand te Wetteren, Aalst (Noord)i Denderleeuw, Ninove, Geeraerdsbergen, Bergen. Aankomst te Bordeaux, den 8 Oogst, om 4.08 u. 'a inorg. Vertrek om 4,55 u. Aankomst te Lourdes, om 10.57 u. Terugkeer uit Lourdes, den Maandag 13 Oogst, om 14 u. Aankomst te Aalst den Dinsdag 14 Oogst om 13.55 en te Gent-Zuid om 16.5 u. Prijzen der Plaatsen Gent-Zuid. 2e klas 640 fr. Aalst 2e klas 635 fr. (Belgisch geld) Gent-Zuid 3e ldaa 415 fr. Aalst 3e klas'410 fr. (Belgisch geld.) Deze trein vervoert de zieken, alsook andere bedevaarders. Inschrijvingen voor Aalst bij Mme Wed. Cercclet, 13, Molenstraat; E. H. Impens. Almoezenicr der zieken, 5 St. Martensplaats; M. Jean Van Nuffel, 21 Kerkstraat. ik weet niet door welken geheimzinni- gen persoon, is ter hand gesteld, met zulke zonderlinge woorden als aanbe veling, dat ik gemeend heb mevrouw té moeten verwittigen, en... Tot groote verwondering van Jane, stond lady Eversleigh haastig op en na derde haar, alsof zij door een toovcrv middel lot. het leven teruggeroepen was. Geof mij dien brief zeide zij. Zij nam den bevuilden en gekreukte» omslag uit de handen der kamerjuffer. Gij moogt heengaan, zeide zij, ik zal bellen als ik u noodig heb. Jane zou veel gegeven hebben om bij de lezing van dezen brief tegenwoordig le zijn; doch zij mocht niet langer blij ven. Zij' was dus verplicht in de kleed- kamier barer meesteres, dio evenals do andere kamers op den gong uitgaf, te rug te keeren. Een kwart uurs nadien belde lady Eversleigh en Jane ging de kamer bin nen. Zij vond hare meesteres dichtbij den schoorsteen; haar lessenaar stopd op de tafel, waarop een brief lag, waarvan het opschrift nog versch was. Geef dat aan den jongen die er naar wacht, zeide Honoirna met den vinger naar den brief wijzende, die zij kwam te schrijven. Ja, mevrouw. Jane vertrok. Terwijl zij van dc ka mer van lady Eversleigh naar de voor kamer ging, had zij alle gemak om den brief te onderzoeken. ft Vervolgt.),

De Volksstem | 1928 | | pagina 2