DE STRAATZANGSTER CITO HlXPWffl KLEIDE 8AZIET Ruitenlandsche berichten PRINSES MARIE-JOSE TE LON DEN. Prinses Marie-José bevindt zich thans te Londen, waar zij de gast vrijheid geniet van baron en baronnes de Cartier de Marchienne. Zondag "woonde zij de garden-partij in Bu- okinghampaleis bij. Talrijke feesten werden ter harer eer in de hooge we reld gegeven. PROVINCIALE EN GEMEENTE LIJKE FISKAL1TEIT. De kom missie van de provinciale en gemeente lijke fiskaliteit vergaderde Dinsdag in het ministerie van binnenlandsshe za ken, onder het voorzitterschap van M. ;Pussemier, burgemeester van Eecloo. Na een lange bespreking heeft de Com missie met algemeene stemmen, eene schikking aangenomen, strekkend om ten laste van den Staat te leggen de uitgaven die veeleer van algemeen be lang zijn, en die, door den wetgever, gedeeltelijk ten laste van de provinciën en de gemeenten gesteld zijn, zooals de ouderdomspensioenen en deze voor de mijnwerkers, de gemeenteonderwij zers, enz. De kwestie van de vergoedingen den staat toe te staan, zal in eene volgende vergadering onderzocht worden dan ook zal men de wijzigingen onderzoe ken die aan het gemeentefonds dienen gebracht te worden. Er schijnt eene meerderheid gevonden te zijn voor de afschaffing van de provinciale en ge meentelijke tussehenkomsten in de ce- dulaire belastingen waarop opcentie men kunnen geïnd worden. PAARDENKWEEKERS van OOST VLAANDEREN. De provinciale vereeniging De Paardenkweekers van Oost-Vlaander6n richt op Zondag 9® September om 10 u. te Audenaerde, haren 2® provincialen prijskamp in voor veulens van zwaar trekras, waarvoor van nu af reeds buitengewoon sukses verzekerd is. AFVAARTEN NAAR CONGO. De afvaarten der verschillende paket- booten naar onze kolonie is door de Cie Beige Maritime du Congé op de volgende data bepaald de Albert- ville op 14 Augustus a. s. de Elisa- bethville op 28. Augustus en de An- versville op 11 September, om 11 uur 's morgens. DE PAPIER ENGELDOM LOOP. Op 26 Juli waren voor een totale waar de van 10 miljard 702 miljoen frank bankbriefjesjn omloop. SCHRIKKELIJK ONGELUK BIJ WAVER Drievoudige verdikking in een put Woensdag morgen heeft zich een schrikkelijk ongeluk voorgedaan in een der afhankelijkheden van 't 'kasteel van Try, hij Mad. Laimbert, te Grez-Doiceau bij" Waver. Een loodgieter 'der gemeente, Leon Debraedkelaei'o was er afgedaald, iji een put om er een 'klein werk uit voe ren. Men zag 'hem niet weer naar 'bo ven komen. Een jongeling van Bergen, die op verlof verbleef in het kasteel, wil de den werkman ter hulp komen, maar bleef op zijn beurt in den put. De met ser Jules Tollet daalde dan in den put af, en onderging hetzelfde lot. Het geval verwekte een groote opschudding' en veel Volk kwam rond den put- toegestroomd. M. Lambert zoon bond zich een koord rond het lichaam en ging in den pul na afspraak dal men hem in geval van nood cn op een overeengekomen sein onmiddellijk zou optrekken. Men moest JNaar het Engelsch van Wiss BRAD DON 09ste Vervolg. Het leven van Pauline was van aard oin de nieuwsgierigheid op te wek'ken van menige geburen, die tfc gelegen heid hadden hare manier van leven na ie gaan- De sehooue weduwe zag slechts eene enkele vrouwen het was eene ootmoe dige vriendin, die bij haar inwoonde, eene Engelsdhe die van de liefdadigheid der schoonc Pauline leefde. Deze persoon verliet haar nooitzij was liaar getrouw, als hare sehaduwe. Het leven van mevrouw Durski en van hare onmisbare gezellin was zon derling, eentoonig. Pauline verliet zel den hare kamer voor zes ure namiddag: zij middagmaalde in een klein kabinet, altijd alleen met juffer Brewer, waarna rij terug naar hare kamer trok om ge durende langen tijd haren opschik te maken. Van haren kant, trok Brewer zicli terug in hare kamer van het bovenvor- diep, waar zij zich met haar onveran dcrlijk zwart fluweelen kleed tooide. Zij was door de bezoekers van Hilr ton House nooit gezien geweest dan met dit afgedragen kleed. Haar ouder dom moest tusschon de dertig en do veertig jaren zijn. Zij kon vroeger eeni hem spoedig ophalen en reeds was hij zooverre aangegrepen door de gassen, welke zich op den boHem van den put bevonden, dat men op hem de kunstma tige ademhaling moest toepassen. De gendarmerie, die op de hoogte weid ge bracht van liet geval, vei vittigde het parket van -N'ij vol, dat zieh ter plaats begaf. Ten 4 ure namiddag lagen de drie slachtoffers nog op den bodem van den put. GROOTE FABRIEKSBRAND TE ST. AP;1ANB8!3ERiC« "Woensdag voormiddag rond 11 bc u. ontstond brand in de slelsenfabriek van M. Max Lampaert, Leopold II straat, 4J5 St. Amandsberg. I)o pompiers weilden onmiddellijk verwittigd, doch wanneer zij enkele minuten later onder bevel van a'dj. Thomas ter plaats kwamen was gansch de fabriek en al wat deze be vatte in de vlammen opgegaan- De pom piers moesten zich beperken met .do aan palende gebouwen, die oogenblik'groot gevaar liepen, te bevrijden. Daar geluk ten zij dan ook in en rond 1 ure konden zij terugkeeren. De schade is aanzienlijk. Lr bestaat geen verzekering. De oorzaak van den brand is niet gekend. ONEERLIJKE BANKBEDIENDE TE BRUSSEL 1011.000 frank ontvreemd De policie der hoofcMad heeft in alle richtingen de persoonsbeschrijving ver zonden van den genaamde Getorges V.s bankbediende, oud 38 jaar, wonende in de Albertstraafc .te Sint-Gilis- Deze wordt beschuldigd van ontvreemdingen te ïia- deele eencr bank der Koningstraat. Het bedrag der verduisteringen overtreft de 100.000 frank. V. is sedert eenige dagen uit zijn Woonst verdwenen. Alen denkt dat hij naar het buitenland is gevlucht. Ievcrige opsporingen worden gedaan. VREESELIJK AUTO-ONGELUK TE DOORNIK Eene dame erg gekwetst M. Wauters de Besterfeld verliet Woensdag morgen met zijn familie en zijn personeel zijn kasteel van We. rol les, te Quévy-le-Grand, om zich naar KnocJke te begeven. Al die personen namen plaats in twee groote autos- In 'd'en eer ste. gevoerd door M. Wauters, waren Mad. Wauters en de zeven kinderen ge zeten. Het personeel en het reisgoed vul de den tweeden auto. Bij 't doorrijden van Doornik in snel le vaart is de eerste auto aan het kruis punt van den Brusselschens.teenweg en van den boulevard -Marvis met geweld1 op een auiokamion eener Antwcrpsohe firma gebotst. Door den geweldigen schok werden AI. en Alad. Wauters uit het voertuig tegen de steenen gesmakt. De dame werd eng gekwetst en moest in der haast naar eene kliniek worden over dacht waar haar toestand des te erger werd geoordeeld daar zij haar achtste kindje wachtende is- De zeven kinde ren waren er als bij wonder met eenige schrammen vanaf gekomen. BRAND TE CA3TERLE De landbouwers, eclitgenooten .T. Hel pen. waren in het veld aan den arbeid. Tijdens hunne afwezigheid brak er brand uit in hunno woning. Het vuur aangewakkerd door den wind, nam eene snelle uitbreiding. Gansch liet huis stond alras in lichte laaie. De eclitgenooten Heisen en geburen snelden toe, doch er viel aan geen blus- fidhen of redden meer te denken. Alleen het vee kon uit de stalling gedreven wor den. De hoeve werd ten gronde vernield. De schade is aanzienlijk. De oorzaak van den 'brand is onbekend. ge aanspraak op schoonheid hebben mogen maken, doch haar gelaat zag er thans verwelkt en vermoeid uit, en in hare kleine, kleurlooze oogen was bitterheid en begeerlijkheid te lezen. Hilton House was den gansehen dag üocclsch en verlaten; niet een onkel bezoeker kwam den hamer der deur opliehetn. Alaar des nachts veranderde alles van aanzien: alle vensters waren schit terend verlicht, d)e tonen der muziek vervulden de ludht. eene gansche rei rijtuigen, van de aristocratische pracht rijtuigen tot de eenvoudigste huurkoets sen reden voor de overdekte gaan don j met hunne veelkleurige lantaarnen door elkander. De bezoekers van mevrouw .Durski waren allen mannen; maar zij betuig den de meesteres vau den huize zooveel eerbied alsof zij door vrouwen van den hoogsten rang zou omringd geweest zijn. Zij die de daden en bewegingen der schoonc wdduwe gade sloegen, zouden zich afgevraagd hebben, welke be koorlijkheden deze talrijke bezoekers gedurig bij haar samenbracht, en haro goede faam had er eenigszins kunnen door lijden; maar het geheim bleef in den kring der gewone bezoekers dezer nachtelijke bijeenkomsten. De grooto aantrekkingskracht die daar al dat weelderig, schitterend volk samen bracht, was het spel. De schoonc Pauline opende aan hare gasten drij ruime zalen. In de eerste BINNENSCHIP GEZONKEN AAN DE SCHELDEKAA1EN TE ANTWERPEN Dinsdagnacht is tengevolge van een onbekende oorzaak hel binnenst, bin «Robert», gemeerd aan afdak 21 lei' Sebelddkaaicn midden door gebroken en gezonken. De 1 ailing "is totaal verloren. BOTSING TE ST. NIKLAAS Woensdag namiddag bad op de groo- lc- markt alhier eene botsing plaats tus- sChen een auto gevoerd door A. De Bruyno van Grimberghen komende uit de richting Statiestraat en de wieli-ij!d!- ster C. Do Bock, wenende gasmeterslraat alhier. De wiclrijdstcr werd ren gronde geworpen en bewusteloos opgenomen met eene wonde aan het. hoofd. Zij werd in een naburig huis» door een genees heer onderzocht en kon na verzorging huiswaarts koeren. DOOOELIJK ONGELUK TE AALTER Dinsdag avond, is <jë genaamde Oyriel Van de Yeire, 28 jaar. oud. timmerman van beroep, wonende, wijjk öostergeïn, op droeve wijze om het-leven gekomen. De man, die ongehuwd is en met zij ne oude moeder alleen woont is bij het achteruitgaan van dè dilte gevallen» met het ongelukkig gevolg „dat hij op het hoofd stuikte en op den slag werd ge dood. BRAND TE NEERlYSSGHE Dinsdag nanoen stond de gemeente Neeryssehe in rep en roer brand was ontstaan in de stoommelkerij. De be woners met goedwillige dorpsbewoners geholpen begonnen emmers water op den vuurpoel te gieten, doch zagen weldra dat hunne poging vruchteloos was. De Leuvensche brandweerdienst werd telefonisch opgeroepen. De moe dige brandweermannen met dén heer adjunkt kommissacisvan politie,Arthur Devester, waren ten 4 ure ter plaatse met hun welingericht blusehmateriaal. Onverwijld werd de vuurpoel met ver scheidene lansen bestreden en na een paar uren werken v/as alle gevaar ge weken. De woning is alzoo gespaard ge bleven en ook een deel zelf van de mel- kerij, zoodat de uitbating zal kunnen voortgezet worden. De schade door het vuur en water veroorzaakt is nog al groot en wordt minstens op 100.000 fr. geraamd. Men is van gevoelen dat de brand moet verwekt zijn door eene kortsluiting van den elektrischen stroom. Een onderzoek is ingesteld. UIT EEN RIJDENDEN TREIN GESPRONGEN TE KORTRIJK De h. Mullie, burgemeester van Tie- gem, had te Kortrijk .plaats genomen in een trein met het idzicht huiswaarts te keeren. Na een vaart van 100 m. be merkte de h. Mullie dat hij zich van trein had vergist. In een onberekend gebaar Opende hij het portier en sprong beneden, doch kwam met geweld op den grond terecht. Ln zijn val brak hij hetlinkerbeen.Spoorarbeiders kwamen dadelijk toegesneld en brachten den ge kwetste naar de verpleegzaal van het station,waar een geneesheer hem spoe dig dG noodige zorgen toediende; ver volgens werd de h. Mullie naar een kli niek der Budastraat overgevoerd.- StrGoimijt afgebrand te Cru^ahauiem Op de wijk Lieve Dochter, is eene strooimijt afgebrand, toehoorende aan de weduwe Huys. De oorzaak van den brand is niet gekend en een onderzoek is ingesteld. Proef eens de lekkere. POTEPSPE- Cl'LOOS dor bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is waarlijk fijn zaal stond er eene piano, en' het was daar dat. Pauline en hare onafscheid bare juffer Brewer gezeten waren: in de tweede zaal stonden kleine tafeltjes met groen fluweel overdekt, voor cie «whist- en écarté a-partijen bestemd; de derde en meer naar adhtcr gelegen -aal was ruimer nog dan de twee andere,en daar was het «roulettespel» ingericht.. De deur dezer zaal was veiiborgen door oen behangsel dat in schijn heel natuurlijk gansch den muur scheen te bedekken; als overmaat van voorzorg, hielp een zware en groote schilderij I mede om op die plaats elke deur of uit weg onwaarschijnlijk te maken, doch met op een springveer te duwen .draaide de schilderij cn de muur ging open. Deze binnenzaal had geene vensters; zij werd nooit in vollen dag gebruikt. Het was eene geheime kamer, in het- midden van het hfite. cn een bouwkun dige of doortrapte policieagenten alleen zouden er het bestgan van hebben kun nen vermoeden. De muren waren met» rooi laikon 'behangen en deze plaats word onder den naam van roodc zaal aangeduid. De dienstbidoen hadden be vel ontvangen in hunne gesprekken 'met de geburen nooit van de Roodo jzaal te spreken of er op te zinspelen, cn i zij 'hadden te veel belang in dat ge heim om het niet zorgvuldig te bewa ren. De Engelsche wetten verbieden het spel van rood en zwart. Al deze voor zorgen waren dus noodzakelijk, om do pasten yan Alevr. Durski de straffe- Praktische vrouw, door de natuur van haar beroep, de secretaris gebruikt alleenlijk LUX voor het wasschen van haar kieeren, blousen en fijn linnen. Door haar overvloedig en roomachtig schuim geeft LUX, in een oogwenk en zonder de minste moeite, aan alle fijne weefsels, hun nieuw uitzicht terug. Een produht der fabrikanten van Sunlight Zeeft. In de statie van Mulhouse is een ijzing wekkend ongeluk gebeurd. De genaamde» L. Eittikhoyfer, van Illfurtb, en Joz. Schnei der, van Ottmarslieiin,waren er op hot spoor aan den arbeid en werden verrast door «en sneltrein komende uit Zwitserland. Bedde ongelukkige» werden letterlijk in stukken gereden. Voor de boetstraffelijke rechtbank van Parijs is Dinsdag verschen do Fraiischo 'com munist Vaillant-Coutnrier, vervolgd wegens ophitsing van militairen tot ongehoorzaam heid en dienstweigering en van anarchis tische propaganda in liet leger. Vaillant- Couturier werd voroordeeld tot 6 maand ge vang. Sedert Zaterdag woedt in de omgeving van Salzburg, Duitschland, een gewoldige bosclibraiid. Eerst was men er in gelftkt den brand te beperken, doch nadien brak het vuur weer op verscheidene plaatsou tegelijk uit. Dinsdag woedde de brand met ongemee ns hevigheid. Bij hot blussohingswerk ba- kwamen twee pompiers zulke erge brand wonden, dat /.ij aan de gevolgen gestorven zijn. (Ilavps.)— Het «AchturenabeurtblatU zegt dat de heer Streseman niet onkel naar Pa rijs gaat om oen handteeken te zetten,maar dut hij dio gelegenheid zal te baat nemen om te sproken, niet alleen met den h. Briand, inaar ook mot den Voorzitter van den mi nisterraad over 't gansche Rhijnsche vraag- stuk. Dio gesprekken tullen (lioiica nis in- loosSieid te verzekeren. "Pauline speelde nooit; zij zat soms bij juffer Brewer in 'hare eerste zaal. stil en in gedachten verslonden, ter wijl hare genoodigden in de twee ande re plaatsen het goud lieten rollen en de bankbiljetten wisselden; soms zette zij zich voor. de piano en speelde een stuik muziek of zong gedurende een uur lang de moest verscheidene romancendan wandelde zij in hel midden der spelers zich soms ook achter den oenen of an deren stellende, om zijne kaarten te zien of zijn spel te volgen- Reginald was de meest aannoudende bezoeker van het huis. -Ulo avonden kwam hij per 'huurrijtuig naar Hilton House, waar hij doorgaans de eerste aankwam, om zich dc laatste terug te trekken. Het was eveneens aanmerkenswaav- dig, dal allen die zich io( de zalen van Hilton House vereenigden, vrienden ol kennissen van Reginald waren Het was hij geweest, die hen aan de schoo nc weduwe *hVÏ voorgesteld, (het .vas bij geweest die hen aanwakkerde clkeil avond te komen. De betrekkingen lussöhen Reginald en Pauline dagtcekenden reeds van vroe gere tijden. Onmiddellijk na den doöd van sir Oswald, had Reginald Londen verla ten. Vernederd door zijne armoede, bc- georig om d'e vergetelheid te, zoeken, begaf zich naar Parijs, waar hij sedert den dood van Marie Godwin niet meer leiding tot do onderlianiMingan welke Hani ge dage» later zuTlon beginnen to Geneva tusschon de ministers voor buitonlandsche zaken. In hot oud gezatifschipsgebouw io Le ningrad, waar man bezig i3 met grondwer ken,uit to voeren, liocft men.op «o.i motor diepte vijf doodshoofden en andere overblijf selen van geraamten ontdekt, alsmede stuk- kon schoenen on andore kleerstof. Eau on derzoek is ingesteld. Eon DuRsch marineofficier, Franz Ro mer. hooft voorgenomen den Oceaan over to steken in en roeibootje. Ilij was den 3 Maart laatst uit de haven van Lissabon weggeva ren. Thans is hij aangekomen te San-Tho- 111-13, op de kust derPortugeesche kolonie van West-Afrika. Kommandant Franco, kommandant Qallanza en kapitein Ruis do Al ba zijn \yoensdag morgen ten 7 1/4 ure t.e Cadix (Spanje) vertrokken aan boord van hit wa tervliegtuig «Numancia» om te pogen den Atlantischon Oceaan over te steken. Do op stijging had slechts plaats na drie loopou.De eersto vlucht gaat naar de Azoronoilanden. New-York, 1 Augustus. Eerlang zal eon nieuwe transatlantische postdienst wor den ingewijd steunend op een samenwerking van watervliegtuigen en paketbooien en dio zou toelaten de overzeescho korresponden- ties 21 uren vroeger ter bestemming te doen komon. Een watervliegtuig zal de bjoton verlaten op eenigen afs aiul van de Frausclie of do Amerikaanschd kust ou zoo vaal vroe ger ter bestemming aankomen dan het schip zeif. TH»iiui geweest was. Hij kende te Parijs bo venal de plaatsen van vermaak. Hij wierp zich blindelings in den draai stroom der genoegens en wellusten. Wa re bij rijk geweest, dat leven zou eeni- Igen tijd kunnen duren bebbcn; maar zonder geld, wordt een man in den kring, waar Reginald verkeerde, voor niet gerekend. Hij bad schoon zorgvul dig bet cijfer van zijn fortuin te ver bergen, men 'had alras gezien dat bij niet meer rijk was. ITet was in den schouwburg dal hij Pauline voor de eerste maal zag- Zij was in eene kleine loge, gekleed met een wit kleed van eene sierlijke eenvoudigheid, cn voor allen lioofdop- sc'hik droeg zij een camelia door liet haar ge vlochten.Lucie Brcjwer, zooals' altijd, in de schaduw naast haar geze ten. diendkï baar tot leuning. Reginald kwam terwijl 'het orkest do opening speelde, met een sierlijk ge- kïeeden jonker die evenals hij, zijne jeugd, zijne faam en zijn fortuin ver loren had, in den schouwburg. Zij na men bezit van hunne stallen en ver maakten zich gedurende de tusschen po zen met alle aanwezigen in oogen- sehouw te nemen. Langs hier, ziet gij daar die scboone blonde vrouw, met een came lia in baar hoofdhaar? zeide hij tot Reginald; 'het is mevrouw Durski, do jonge en rijke weduwe van een Ocs- tenrijkschen officier, eene der vermaar de Parijeelie schoonheden. ft Vervolgt.)

De Volksstem | 1928 | | pagina 2