De Electrische Energie STADSNIEUWS HENRhCHARLES-CAMILLE 0e Baispe d'Alosi Openbare Aanbesteding Nieuwstraat, 27, Aalst, aelst Het plechtig jaargetijde voor de zielsrust van den heer Aeliille Eeman zal plaats hebben in de Sint Martinus- kerk, opVrijdag 14 September, om 10 u. Mijnheer, en Mevrouw Achille VAN GEEM-EECHAUT, melden met diepe droefheid het overlijden van hun teerge liefd zoontje geboren te Aalst 13 October 1924 en er ovefleden den 13 September 1928. De Engelenmis,gevolgd van de bijzetting in'den familiekelder, Maandag 17 Sep tember, om 9,30 uur, in de kerk van O.' L. V. Bijstand, Aalst-Mijlbeke. Vergadering ten sterfhuize Moorsel- baan, 65, om 9 uur. Vrienden en kennissen die bij vergetel heid geen doodbericht ontvangen hebben worden verzocht dit als dusdanig te willen aanzien. VOETBAL S. K. ZELE 0 EENDRACHT-AALST-2 Een driehonderd supporters hadden er ver leden Zondag aan gehouden hun eerste elftal te vergezelion naar Zele. Do Zolenaars Btonden er iotswat verstomd van toen ze don eenen auto na den anderen zagen stilhouden vóór hun spleelplein! Nog nooit waren de bezoekers in zoo groot getal opgekomen. Bravo trouwe supporters van Eendracht Dat noemt men met hart tn ziel gehecht zyn aan zijn club. Ziehier hoe den match gtfspeeld word Leon wint den toss. Garing voordeel. Het spel is pas een minuut oud of daar begaat Zelo fout in de penalty-area. Dominioue zendt den penalty onhoudbaar binnen. Zele dat moedig optreedt, gaat zich echter niet laten doen. Daar trappen ze ten aanval en aan den 5,l2n minuut wordt hun ook een pe nalty toegekend. Deze wordt overgezonden. Nu is do wit*-zwarte voorlijn wag Charles zendt rakelings ovor. Aalst blijft aanvallen; ze bekomen corner aan den 20s,ea minuut, zonder gevolg. Zele ontsnapt, ze bekomen corner, ook zonder gevolg. Aanval van Aalst: Charles zendt weer uipkens ovor. Aan don 30slc:i minuut hands tegen L=?on. Prachtig gered door Dominique. Nu valt Zole verwoed aan, maar onze achterhoede is op de hoogte van hnre taak. De keeper speelt prachtig on doet zich toejuichen. Do wit-zw.irteh snellen weer ten aanval. Monsieur doelt maar dit j unt_wordt afge keurd, daar er reads foul tegen dan keeper geblazen was. Nieuwe Aalstersche aanval corner aan den 42steu minuut" ook zonder gevolg. Eon schormutseling voor Zole'a doel brengt beroering in hun kamp: de bal gaat naasten de rust wordt geflqten mat 1--0 in 't voordeel vau Aalst. De spelers genieten van hun korte rust, want in zoo 'n Congo- Teósche hitte is het lastig te voetballen. De tweedo spoelholft vangt aan met een snellen aanval van Aalst. Da Motte zer.dt over. Eendracht blijft ten aanval. Ze beko men corner aan den 12den minuut. Deze brougt niets op. Daarop outsuapping van Zele, do bal gaat uit. Aalst blijft aandringen, maar de backs van Zele in prachtvorm vandaag weerstaan goed. Aan den Hden minuut, ontstaat oen echto schormutseling voor het doel van Zele: Charles maakt er een einde aan, met nummer tweo binnen te zenden, onder oorverdoovend gejuich der dansendo supporters. Zele ziet de hoop op de overwinning verdwijnen. Ze spelen zeer hard. De Motte ontvangt een schop in den rug. De scheidsrechter moet ingrijpen. Leon zendt zijn mannen ten aanval. Richard onderscheidt zich. Aalst bekomt corner: zonder gevolg. Aanval van Zele gebroken door Claus. Nu wordt Zele gedurende verschillende minuten overrompeld. D§ wit-zwarte voorlijn, niet gewoon aan zulk klein, smal en zandig ter*» reio, vindt eehtor den weg naar hot doei niet. Tijdens een ontsnapping bekomt Zele corner, welke prachtig gered wordt door den Aalsterschen koeper. Nieuwe schermutseling voor de goal van Zolo de bal gaat naast De 30a minuut ziet Aalst weer nipkens over zenden. Beide ploegen wonden pogingen aan om do scoor to veranderen, maar de stand blijft op 20, overwinning van Aalst die ruimschoots verdiend is. Wij vragen vriendelijk aan onze korres- pondenten hunne verslagen zoo beknopt mogelijk te willen opmaken. Plaatsgobrek noodzaakt ons dikwijls de lange verslagen te moeten verschuiven. Juniors S. C, Eendracht 3 F. C. 'Ronse 3 Op het oogenblik dat hunne oudore broe ders in lijn stonden te Zele, speelden onze juniors tegen de sterke ploeg van Ronse. Hun taak was zwaar, waut Ronse maakt ernstig spraak op den kampioenstitel zij versloegen, den voorgaanden Zondag met 5-2 de vertegenwoordigers van Audenaarde. Ronse speelt heel vlug on onze jonge ach terhoede heeft gelegenheid hare hoedanig heden te doen gelden. Linker half back geraakt moeilijk op dreef; Ronse valt dan verwoed aan,zo gelukken een doel op corner naar onze meening ten onrechte toegekend. Onze jonge spelers geenszins ontmoedigd, rukken vooruit.Hu i aanval wordt gebroken. Nieuwe aanval van Aalst. Ditmaal wordt door midden-voor do gelijkmaker binnen gezonden. Het spel gaat verdeeld op. Aalst neemt zijn doel in de aanvallen. Op het ein de van den time ontstaat een echto scher mutseling voor Ronso's doel. De bal komt op den paal terecht, loopt weer in 't spel. Da schormutseling herbegint en bij mirakel ont snapt Ronse's heiligdom aan ontheiliging. Iedereen dacht dat Aalst ging doelen. Het tegenovergestelde gebeurd», want midden voor van Ronse ontsnapt met den bal en lukt oei kansgoal,niettegenstaande eene wanhopige duikeling van Justus. Deze goal werd aangeteokend op den.., 48sten minuut! Scheidsrechter maakte flauwen indruk. Do tweede speolholft is do herhaling van do eerste, De aanvallen volgen elkaar op langs beide kanten. Ondanks het heete we der wordt er moedig gespeeld. Nu onder scheiden zich a! onze juniors. Linker-half back doet zich ook opmerken. Hun moedig optreden wordt weldra beloond: zo zenden den gelijkmaker binnen. Nu gaat bot om d9u zege. Ronse wil winnen.Ze zetten alles voor uit. Hun cantor-half speelt krachtig. Onze verdediging houdt stand. De halfs werken good en stuwen da voorlijn vooruit. Ronse wordt zelfs een tydje ingedrukt en... Wij kondon onze oogen bijna niet golooven; daar nemen de moedige jongens zelf de leiding 3-2. Ronse is onthutst en valt weer verwoed aau. De vermoeidheid doet zich in ons kamp gevo8ien. De verdediging waar Justus uit blinkt, houdt goed vol. Wij denken zelfs aan da overwinning van Aalst, als Ronse aan den 42sten minuut, op hands, juist voor do 'penalty area den gelijkmaker binnenzendt. Bravo, jouge spelers. Met roden stellen wij ous vertrouwen in u. Uwe oudere makkers vinden in u waardige opvolgers, Blijft moe dig voórtstrijden. Gij hebt hot laatste woord in uw kampioenschap uog niet uitgesprokeu. Do schoono match van verleden Zondag is daar eou sprekend bewijs van. Wit en Zwart. HOPSSSAHKT van Donderdag 13 Sept. Tor markt gebracht: 28 balen. 11 balen prima verkocht 8 a 9J0 fr.; 17 balen gewone pluk 675 a 800 fr. In den handel markt vaster. Aalstersche hop, mark en lood levering Oct. Nov. verkooper 600 fr. kooper 575 fr. Poperiughe hop, mark en lood levering Oct. Nov. verkooper 500 fr. kooper 490 fr. Erg automobielongeluk Gisteren, 'ia-Ki-rdag, rond 5 uur gebeurde op de .vsscerbrug aan den «Zwarten Hoek» een érg automubielongeluk. Een auto dat de brug overreed, wièrp zich door eene plotse zwenking in een groep van drie werkmeis jes, die van hun werk in de «Filature et Kil - teries lléunies huiswaarts koerden.» Twee werden bezijden de bru,r geworpen, het waren Van Cuuter Irani, 17 j., P.tpe- straat, 48, en Van Maldereu Hortense, 14 lli jaar, Papestraat, 44. Zij kwamen er, buiten eonige schrammen, ongedeerd van af. Ongelukkiger was hot gesteld met Joanna Van Unghein. echtger- noote van Frans Meganck, 30 jaar oud on wonende Papestraat. De ongelukkige werd onder hot voertuig geslingerd on verschei dene meters ver modogesleept vooraleer de auto stopte. Men was verplicht do auto op te lichten, om het slachtoffer vrij te maken. Vrouw Meganck werd in ergen toestand opgenomen. Dadelijk was dokter Willems ter plaatse om zyno hulp aan te bieden. Hij stolde een vroeselgko wo id» vast aan de borst, eene borstindrukking en talrijke kneuzingen over gansch het lichaam. Naar het gasthuis overgebracht werd haar toestand ais zeer erg aanschouwd. Donderdag morgen werd wat beternis aangekondigd, doch alle gevaar is nog niet geweken. TE KOOP groot wil verlakt jacht, onlangs nieuw, bij J. Claus, Doudermondschensl.w. <oai1« 1988 28, ter stede. 13 September 1928. KOMPTAKT, Provincie Oost-Vlaanderen ARRONDISSEMENT AALST Gemsenle Kofstada van verbeterlugswerken.uit ta voeren aan den weg leidende van de Staatsbaau naar den Tragel. Raming der werken fr. 216,693,33. Op Vrijdag 21 September 1928, om 5,30 u. namiddag, zal er ten gemeentehui/,e van Ilofstade overgegaan worden tot de opening dor aanbieding, ten gepaste lijde ingezonden per aanbevolen brief aan den lieer Barge, meester te ilofstade. De aanbiedingen zullen den poststempel moeten dragen van ten laatste den 19 Sep tember 1928. Plans en lastboek zijn ter inzage, alle werkdagen van 2 totduro namiddag. Op bevel De Burgemeester, De Secretaris, Frans Van Wesemael. Louis Moernaut. 1980 ON Di.MANDE une sacrétaire-dactylo, oonnaissant parfaitement ie francais ot Ie flamand. Boil uaitemenl.References exigées. S'adresser aprèe 18 heurca, an 8, Place Imperiale, Alost. GEVRAAGD naaisters e:i flocbsninaak- stera Fabriekstraat, 15, poo t, t. st,. 1987 Leentng me! premie 5 Bons op 5 jaar 1923, 1* serie Bons op 5 jaar 1924, 2« Bonsop5jaar 1924, 3* serie. BonsopfOjaar Verwoeste Gewesten 1921 Verwoeste Gewesten 1921 Verwoeste Gewesten 1921 Consolidatieleening i Banque de Bruxelles Fanqtie Centrale Ativersolse. Banque Nationale de Belgiqu! Crégéco Crédit Foncter Africaiit, Tram. Bilbao p. s. Econorniques Financ. de Transports (kis.t CockeriU EspéranceLongdos Ougrée-Marihays Bernisart Courcellcs-Nord Charb. Hainaut(kao.l Ctiarb. Lirobourg-Meussu j. Mariemoat Rcssaix Libbey Owens Carrières Unies de Porphyt: Eciairaqe Chauf. par la ;n Electr. Bas. Charleroi (bay i Eiectr. du Borinage (bay.) Electr. Est dela Belgiqua); >a/J. Elect. Nordde la Belg. (aa/.J lnterc. Beige d'Elecf.i.capi Entrepr. Elect. («tap-J Lr Lainièra StéGie Belga Produtta C'il ni Brasseries de Léopoidvitle, cap. Brasseries de Léopaldville, div. Cominex ü£omin:s Socoma Sogalfor cap Thy-Chatean - Burbaeh Prince Henri Terre3RougJ« Llamas (kap.) Danus (sdentaantj. - 463 101,50 227,59 46S 98,25 3200 1470 3000 565 1675 680 2685 85009 5100 80 O 5370 202,50 1500 685 8250 5125 3050 4202,50 12400 1880 675 1580 1630 3600 2 5 250 2025 1825 170 19700 1925 275 9200 14 25 3050 1675 3300 AGENTSCHAPPEN EN BIJKANTOREN qenderleeuw(Statieplein}, Dendermonde(Brusselstraat), Geercerdsbergen (Groote Straat), fferzsle (Kerkstraat), Nederbrake! (Neerstraat), Nir.ove (Beverstraat), Soiiegcm (Kasteelstr.), Wetteren (Statiestr.), Aspelaere, Aygem, Berlaere, Baelegem, Baesrode, Denderhautem, Galmaarde* Haeltert, Idegem, Kerkxken, Lede, Lebbeke, Liedekerke, Oordegem, Oosterzele, Ophasselt, Meire, Michelbeke, Munekzwalm, Sarlardinge, Ste-Maria-Audenhove Ste-Maria-Lierde, St.-Lievens-Essehe. -V —o Handelsregister van Aalst N' 14 o— Aangesloten bij de BANQUE DE BRUXELLES Kapitaal en Reserven Fr. SS 1I 40,003. DE BASQUE I> ALOST waarborgt U altijd Beste Voorwaarden 2. Vlugge en beleefde bediening. 3. Stipte Geheimhouding. 4. Volkomen zekerheid. 292 Het was tyd van te vertrekken, E11 met hem niet meer te gekken, Want men wierd voor hem bevrcest Dathygjven zon dengeesi; Het was immers reeds drié daegen. Dat men 'l monsler zat te plaegén Het en kreeg nog vleesch nog broot, En den honger wierd te groot. Spoedig ging de schuyt aen 't vaeren, I11 d'ontstuyrnigheyd der baeren, Tot voor eenen grooten dyk, Waer men Klodden wierp in 'tslyk. Eens den visscher weergekoemen, Deed men hem dan Draek benoemen, E11 al dees van zyn geslagt Wierden door elkeen geagt. Met wat kon men hem vergelden, Dan hem stellen onder d'helden, Hem te eeren als den gast, Die het monster had verrast? Mag men zulk een man vergeten. Zoo vischkundig en venneten, Op te schryven in 't kronyk Neen, ik hadde ongelyk. Die den duyvel zoo kan vangen, En in zyne nelten hangen, Heeft voorsyker groo'.er magt Als de Kéï met al liaer kragt. 293 En 't waer hert'Iyk te bezingen, Konden alle menschen zoo bedwingen, Overwinnen duyvels list, Waer mé hyde ziel betwist. (146) (146) Waterkledden word goviseht door der. glazenmaker Adriaan Arents (1747), die in de Kerkbofstbaat woonde. Het was deze Arents, die, ten tijdo van Maria-Theresla, de glazen leverde voor de eerste reoerbeirs. In de Siut Martenskerk zijn nog glasramen van hem, o. a. in de Kapellen van den Zoeten Naam en van Sint Kornelis. Bij oen zijner zonen werkte later zekeren Cavignac, een Fransch zworver, die, bij een lievig onweer, naar Aalst overgewaaid was en er zeer populair werd. Cavignac, die later, als gast, werkte Dü Heintje Vormeiren, liep veel dronken in de stad, sliep uitgestrekt op den kerkvloer «Ier Collegiale en kwam aan 6en droef einde. Da straatbengels plaagden hem ongenadig en riepen hem na Cavignac, Luizetifrah 294 PIERLALA SPREEKT VAN EENEN UYTNEMENDEN JAEGER. 'K moet ook pryzen onze jaegers, Al en zyn 't. maer vrouwen piaegers; Hebben dees niet excelleert, En ie veld gedomineerd Ieder mag door waere blyken, Hun by Nemrod vergelyken, Die door konste van de jagt, Wierd zoo grooielyckx geagt. 'K zal deeszaek in 't korie trekken: Zomtyds mag men ook eens gekken Pie'rken iyk de blinden sla:n Naer de eiers doet maer aen. Eenen heer ging eens uvt 't jaegen, (147) Om een haesken mé te draegen Hy zagzynen hond vast staen, En hy leyd' er 't roer naer aen. Twalf haesen, in twee hoopen, Kwaemcn strakx daer uytgetoopen, E11 hy schoot er thieu van dood, Door het poeder en het lood. Dan ging hy een boerken vraegeu, Om, met eenen korlewaegen, Hem te volgen over al, Over velden, over dal. Mids het waeren groote vragten, Was het boven zyne kragten, En 't was dus den last gespaerd, Die te draegen by den staert. (147) Jozef van den Brouck», non rijk Ingszo. teno dsr stad. Zis Aalstersche Typen, N' 78, 1927. Vau don Broucko was bestuurlid dor Har monie Al Groeitnd Bloeiend eens afwezig zijnde op eeno vergadering dezer muziekmaat schappij, word hij ill den verslagboek van den boetineoster aangeteokend Op reis naar de Maan. M. Arilmr Ghyssslinokx bez.at oen intérieur, geschilderd deer Ssraphien de Vlieghei', verbeeldende eene herberg, waar van den Brouc ko, in jagerskostuum uitgedoscht, van de dochter des huizes, eeu verversohing aanneemt. 295 Als hy voorder nu ging ryzen, Kwam een kudde van patryzen, Hem precies in het gemoet 't Was hem aengenaem en zoet Want het was met wel te Ionken, Dat er sesthien nederzonken Zulk eene patrvse jagt, Was alleen een' swaere vragt. Men beleefde juyst den tyde, Dat de boschsuep liaer verspryde En hy hoorde van een borr, Dat er' veel waeren op toer. Aenstonds trok de jaeger henen, Want z'en waeren niet verdwenen Schoot er twee in eenen keer, Ende voorders meer en meer Toen hv had nu twee.dozynen, Vioogeü d'andere in de wymen, Maer hy schoot nog eenen liaes, En hy zeyd'Nu ben ik baes. Hy had wild.met heele hoopen, Dog niet om het te verkoopen; Zynen waegen was volla.-n, 't Was dan tyd om aen te gaen. Jonge jaegers zullen grvzen, Als men d'oudezoo hoort pryzen, Immers, zoo een groote jagt Word er hedeii niet verwagt. Als den jaeger zoo kan jaegen, Dat hy schiet een' vollen waegen. Dient zoo eenen feilen held Niet aen 't naergeslagt vermeld? T jaegen dient voor ryke heeren, Die het hebben naer begecren, Die het doen voor tydverdryf, En gezontheyd van het lyf. Maer die zig ter jagt begeven, En daer mede willen leven, Hébben haest gebrek aen brood, Stellen zig in grooten nood. Vertegenwoordigers voor Aalst en Omliggende der Motoren A. C. E. C. (Charleroi) de beste Verdraagbare Hoevamotoren. Alle Benoodiffdheden voor Electrische Inrichting-en aan Prijzen buiten alle Concurrentie. Samenwerkend Vennootschap Bureelen, Magazijnen en Werkhuizen: Ledebaan, 51. Winkel Esplanadeplein, 4 Telefoon Aalst 168. Postcneck 24500. Telegram-Adres Electrische^Energie-Aalst. Rebobineeren van Motoren Alle Artikels voorT. S. F. Groote keus van fvADiOTOESTELLÈN ons Een Zaakkundig personeel staal lei uwen dienste.

De Volksstem | 1928 | | pagina 3