e Electrlsohe Energie STADSNIEUWS Gentrafe de is Ésnatre - Nieuwstraat, 27, Aalst, banque de bruxeiles VOETBAL Drie cntrainsmcnlmalchen, (terroin Brec- dcstraai). —Daar er Zondag a.s. geen offi- Cioele matchen plaats grijpen, (dit ter gele genhoid van do "Coupe do Belgiqüo») zoo zal ons eerste elftal ruateir. Er is nochtans voor Zondag voor een uit stekend voetbalprogramin i gezorgd en z(j öio begeeron kennis te maken met de ploe gen onzer lagere afdeolingen kunnen aan hun verlangen voldoen. De ingang tot het plein is kosteloos,zoowel 's morgonds als 's namiddags, Ziellier de uur rooster der matchen 1. Om 10 uur speelt onze juniorsplocg te gen onze scholieren. Zooals uieogedeold is, in het nummer van gisteren, hebiien onze juniors verleden Zon dag tegen S.K. St Niklaas een prachtigen match geleverd. Ze leiden op een gegeven oogenblik met 3-2, om ten slotte te bezwij ken met 5-4. Een drawn, zelfs een overwin «ing, zou niemand verwonderd hebben.want dezo ploeg bevat uitstekende elementen. Wat er nog ontbreekt,is onderling samenspel. Dat zal de oefening bun leoren. 't Is ook daarom dat ze in lijn staan Zondag a.s, tegen de scholieren. Wat descholierenploeg betreft, die kan eene van do beste worden van de geheele provincie. Ilun laatste overwinning 4-2 van verloden Zondag, op het sterke elftal der weezenkiiuleren, waar vooral Luycx an Seheerlinclc in uitblonken, is beteekenisvol. 2 's Namiddags om twee uur spelen twee ploegen onzer Kadetten Wie herinnert zich niet don schoonen strijd wolkeu die 22 jonge spelers elkaar le- verdon op het einde van 't verloopen seizoen. Onze mannekens die zich flink on regelma- tig oefenen (een voorbeeld voor vele oude ren') zullen aan dan club nog vele goede ele menten geven. 3. Om drie uur xonmiddellijk na den match der kadetten, vangt een andere strijd aan. 't Zijn do spelers van ons tweede elftal, ver sterkt met een drietal elementen uit de 1ste ploeg en mot den veelbolooveuden Pool Ra- binowicz, die in lijn geroepen worden tegen een puik elftal onzer veteranen. Het tweede elftal is sterk opgesteld en we vragen ons ai' wie Zondag a.s. de overwinning zal behalen. Zullen do betere spoelkennis en de grootere ondervinding do bovenhand houden op de vlugheid en het uithoudingsvermogen der jongeren In alle geval eene schoons match in 't verschiet. We herinneren hier terloops dat do vete ranen, voor een drietal weken de verplaat sing deden naar Meire Moiré, en daar een schitterende overwinning behaalden van 5-0 op de jonge en sterke ploeg der Klauwaerts, De samenstelling dezer twee ploegen zul len we in het nummer v.an Zaterdagavond meedoelen. Wit en Zwart. Olocssaan Sportverbond Zondag a.s. 30 Sept. heeft te Aalst een belangrijke match plaats om het kampioen' schap 2de afdeeling Reeks A. van het Dioce saan Sportverbond. V.K. Vooruit ontmoet immers de sterke ploeg der Meirsehe Klauwaerds, waartegen ze hunne beste schoenen zullen moeten aan trekken om de puntjes thuis te houden. Dit zal de eenige match zijn hier te Aalst on we verwachten dus alle Aalstersche sport liefhebbers om ouzo jeugdige spelers aan te moedigen. Begin om 3 uur op het terrein van Volhar den, Puiieput. Vooruit B. begeeft zich naar Meire om er tegen hunne 2de ploeg do puntjes te betwis ten. We hopen dat ze van die gelegenheid zullen gebruik maken om de leiding der rangschikking hunner reeks te hernemen. LOOPEN Ten einde de loopers voor te bereiden tot den prooien 'volksc^oss van «Le Soir», richt S.C. Eendracht 3 oefeniugskoersen.iu, welke voorbehouden zijn aan de 2 volgende kate- gorieu 1) Seniors, koersen over een afstand van 3 kilom. 2) Scholieren 2,5 kim. Worden als scholieren aanzien loopers ge boren na 1 October 1911. De le oefeningsproef zal plaats hebben te Haeltert op Zondag 30 September te 10 u. Na de 3 proefkoersen zal een algemeen klassement opgemaakt worden. Hieraan zijn zeer schoone prijzen verbondon waaronder 2 praohtige bekers, to betwisten tusschen de gemeenten en voetbalclubs van het omlig gende (in een omtrek van 10 kim.) De be kers zijn tentoongesteld in hot huis Praet. Loopers van Aalst en omliggende weze dus uw leus Zondag allen als een man naar Hael tert. N.B. Jongelingen door deze noodigen wy U uit in groot getal op te komen naar de vergadering der loopers welke gehouden wordt op Vrijdag a.s. te 8 u. in het Hotel St Jean. Goede waar prijst zichzelf 't ls 't geval met den KOFFIE van den KOFFIEHANDEL DE PAEPE, [Violen straat-, 73 Aalst. Wen bestelt ten hui ze. Tel. 29. 2082 LAATSTE ZOMER CONCERT gegeven door de Koninklijke Harmonie «Les Vrais Amis Constants» onder de leiding van M. F.Coes- sens, op heden Donderdag 27 Sept. 1928, om 8 1/2 ure 's avonds. Programma 1. Pas Redoublé Meeus. 2. Marche aux Flambeaux N° 3 Meyerbeer. 3. Samson et Dalila, Fantaisie Saint-Suens. 4. Dauville-Polka de Concert voor Clariuetto, solist M. R. Ladeuze Jacob. 5. Der Geist der Waiwoden Czardas Grosmanu. 6. Do Zingende Molens Van Oost. SuilcerU H*. G. Jacofcs DE STRAFSTE. GEBRUIKT ER MIN KUNST. Onze Stadsgenooten IIH. G. LemaitreF. Pereboom on M. Schelck stellen heden belangrijke verzamelingen van hunne werken tentoon in de Galerie Georges Giroux Regeutlaan, 43, te Brussel. Do tentoonstelling is open alle dagen tot S Oktober van 10 tot 17 uur 's Zondags tot 13 uur. GOOI U W OU DE vulpenhouder niet weg, laat hem herstellen bij R. Van Biesen Kattestraat 4:6, alhier. Wij heb ben een zeer greoten keus in vulpenhou ders aller merken en tevens prachtar- tikels voor geschenken. 2112 SOLO-SLIM. Gisteren werd een solo- slim gespeeld door Emiel Goossens, Berge- meerschestraat, met tion koekens (een zes den van het aas, de zeven, de vior, de drie en de twee, klavoran aas, herten aas on her ten heer). De medespelers waren Joz-f Vereecken, Emiel Kiekons eu Jaan Fraucqué. Proficiat Verandering van Woonst Ik ondergeteekende heb de oor aan het geacht publiek en klier teel kenbaar te ma ken dat mijne woonst is overgebracht van den Tragolf 3, naar de BOUDE WIJ NK A AI. 4. Aannemer van allo vervoer, verhuizingen met verzekerde wagens naar alle stroken, handel in alle soorten beste buiskolen. J. Van Wuffel-kïcc:ens, Tel. 474. 2111 Matige prijzen. Spoedige bediening. Gerre33olling; Groote Prijskamp door do gerre op Zater dag 29 September, bij René Biebau', Steen- straat, 13, ter stede, naar 3 schoone konij- neu. Begin om 7 ure rs avonds. 2113 MGPIWARKT van Donderdag 27 Sept. Ter -markt gebracht 115 balen. Ver kocht 41 balen prima 650 a 770 en 36 balen gewone pluk 550 a 625 fr. Onverkocht 38 balen. In don handel markt kalm. Prijzen onveranderd. Aalstersche hop, mark en lood lovoring Oct. Nov. 575 fr. Poperiughe hop, mark en lood levurin Oct. Nov. 405 fr. GEVRAAGD ter wafelbakkerij Brabant- straat, 16, ter slede, leerjongen van 14 tol 16 jaar. Goed loon. Alsook een waschvrouw om alle 14 da^en een dag te wassche:].2it'8 Er worden vellenbewerkers gevraagd onmiddellijke indiensttreding, goed loon. Zich wenden tot de Soc. An. «Le Kolinsky», rue de la Bougie, 35. Anderh-chl Brus.2110 TE KOOP UIT TER HAND. Volledig geslei ht-rberggenef, zuo goed als nieuw, dus noods ook afzonderlijke stuk- li-n, bij J. YYilleins-Merckx, Kaltestraat,30, Moorse 1. 2109 OFF1C4KELF Nu TEERING EN PER BEURS VAN BRUSSEL,' medegedeeld door do filiaal der Soofété Génerale de Belgtqu# 27 Sepf. 1928 KOMPYANT. Société Générale (Capital) Banque d'Anvers 3185 Banque Sino-Belge 2180 Banque de Bruxelles 3055 Banque d'Outremer - Socié'é Générale (Réserve) 32975 Chemin Fer Belees 605 Ch. Fer Congo-Lacs, cap. 3455 C!i. fer Katanga 2400 Maritime Congo 3010 Ch. Fer Réunis, capital 1375 fondateur Tramw. Bruxellois (divid.j 8175 Ch. Fer Entreprises 2790 Economiques 2975 Elect. Tract., privll. 12300 ordin. 11400 Entrepf. Elect., capital 3560 0 fondateur 22250 Railways, capital 2060i fondateur 1105?! Intercom. Elect., capiL 1625' 0 fond. 65C0 Angleur-Athus 2310 Armes de Guerre Ateliers Métall.pr'ii 445 Clabecq (Forges Je) 52500 Cockerlil 4910 A. C. E. C. - 762,50 Jemappesffqrges de) 380 Ougree-Marihays 5410 Providence (forges de) 16600 Sambre-Mosslle (ord. 7925 Andre Dumont 675 Bceringea 90. Bois d'Avro/. - 110) Bne Espér.Batterie Gosson-Lagasse 1600 Hasard 1185 Hornu-Wasmes Levant du Fiém 75 5 Liégeois Camphs Patience-Beaujons Produits Flénu 4425 Unis-Ouest-Mons - 4200 Corp hal ie 1090 Mines Minér. Mét. Overpelt-Lommel 3450 Vieille Montana; 49 0 Auvelai» (Glacés d') 26750 Ciiarleroi Glacés Midi Russie Nationale* Beiges 34500 Libbey Owens - - 3330 Marimont (Verreries) 3330 Val S' Lambert - 3 10 Carr, dc Quênast 2410 Merbcs-Spriin., capita! - 610 La Vcsdre Linière Gan'a";! Sté Gle Produits ehimiq* 7850 Auxilacs, capital loudateur Citas 980 Congo(Cie pr. Comm.) 19775 Intertropical 102125 Katanga, privilégiés 160400 0 ordinaire 14115 Union Miniére, (pri/.I 857 Union Miniêr;, (kap.) 11276 Englebert 0. Fits 85.jU Léokadi 11 -.3,75 Unatra 850 Kilo Moto 12j5 STERiynjft (ie kwotteerln^)) Brazilian (1/4) 2182,53 Buenos-Avresei j. 92 i Buenos-Ajrreili /i 11 830 Concordii 3% 133, Constantinople sn. HéÜopoiii 316,, Industries Cliimlquss 1087,5" Kaiping AGENTSCHAPPEN EN BIJKANTOREN penderleeuw, (Statieplein), Dendermonde, (Brusselstraat), Geeraerdsbergen (Groote Straat), Herzele (Kerkstraat), Nederbrake! (Neerstraat), Ninove (Beverstraat), Sottegem (Kasteelstr.), Wettenen (Statiestr,), Aspelaere, Aygem, Berlaere, Baelegem, Baesrode, Denderhautem, Galmaarde, Haeltert, Idegom, Kerkxken, Lede, Lebbeke, Liedekerke, Oordegem, Ocsterzele, Ophasselt, Meire, Michelbeke, Munckzwalm, Sarlardinge, Ste-Maria-Audenhove Ste-Maria-Lierde, St.-Lievens-Essehe. —o Handelsregister van Aalst N° 14 o— Aangesloten bij de Kapitaal en Reserven Fr. 3Eè Ei 4Ö3$ JJ« DE BANQUE D A LOST waarborgt U altijd Beste Voorwaarden 2. Vlugge en beleefde bediening. 3. Stipte Geheimhouding-. 4. Volkomen zekerheid. 300 Pierlala, wilt ons eens zeggen, Maer uw boffen eerst af leggen Hoe groot was dan de Meloen En hoe swaer was de Pompoen -- Wilt gy dit van my ook wefen Men "had deze eens gemeten, G'Iyk een hopsak, wilt verstaen, Die wordt naer de waeg gedaen Pierlala, dat gy kont fluyten Hoort men als g'u begint te uyten Iedereen noemt u een gek Sa gy schiet weeral met spek Die wilt boerten, iemant wiegen, Zonder iemant te bedriegen. Toont zig steeds van bly gemoed En hetgeen verheugen doef. Maer met swansen iemant schellen En met leugens mcnschen kwellen, Dit toont aen den boezen aerd, Die zeer veel misnoegen baert, 301 In de verleden eeuw bestond te Aalst eene Vereen if,'ing, die verscheidene Tentoonstellingen van Fruit tn Vruchten opeud- tot ui; reiding vau den fruitkweek niet weinig bijgedragen heeft. UYTA4UNTENDE MUSICANTEN. Mids het gaet om blyde zaeken, Die een iegelyk vermaeken, Treed ik tot den Müsicant 'T is den waeren vreugd-calant. Onze oude Müsicanten, Zoo vermaerd Ianst alle kanten, Gaeven altyd vele siof Tot 't verspreyden van hun lof. Oh I wat 't waeren zoete dingen Van dees' gasten t'hooren zingen Tusschen 't ronken van de veel, Roerden zy hun stem gekweel. Als zy speelden op de fluyten Kwam het al ten huyze buyten, Om te hooren 't wonderschoon Van hun aengenaemen toon. Andren speelden op citairen Duyzend ly verscheyden airen En op harp en clarinet Bliesen zy om 'teven net Op het orgel of de snaeren Kost hun niemand evenaeren Op de trompen en de lier Maekten zy een zoet getier. Dit en zyn maer klyn bedryven, Die ik hier kom neer te schryven Er dient nog veel meer gezeyt, Dat hün talenten ver verspreyt Müsicanten zyn soo magtig. Op hun instrumnet soo kragtig. Dat de droefheyd en de pyn Ais een wind verdwenen zyn Ook de tandpyn, bittre plaege, Konnen. zy weldra verjacgen: Door de fyffel of de fluyt Moest den tand het bakhuys uyt 302 Om de buykpyn te beletten, Moesten zy zich niet verzetten Door 'tgeluyd van hunne lier Was de buyk pyn ver van hier. Als de wormen, zonder tellen, Kwamen klyne kinders kwellen Met den lokblaes in den mond Kakten zy die uyt terstond. Om het scherft te doen verteeren, Liet men eene harp passeeren Met eens op dit luyg te slaen, De krawage was gedaen. Alle puysten, alle sweeren, Waeren sifo af te weeren Als den bas maer goed en klonk, Puyst en sweer terstond afspronk. Om het flerecvn te stillen Kon men missen alle pillen: 't Was genoeg een airken maer Van gezang, op de guitaer Dit muziektuyg kon de muyzen, Door het spelen, doen verhuyzen Het verjoeg een groote rat, Rapper dan de beste kat. En de luyzen en de vloeyen Kor, het als de sneeuw doen doyen Ook de platluys, vuyl van stank, Doode het door zyn gekiank. Toen de ruspen, vrugt en kleuren Alles deden ras staen treuren, De trompet, in dienen nood, Was genoeg voor hunne dood. Om den sprinkhaen, sterk van bylen, Uyt den tuyn en meersch te smyten, Door het orgelken alleen Braeken allen haesthun been. Was men in een huys aen 't kyven, Om den twist daer uyt te dryven, De vloole met de luyt Dreef 't krakeel de deure uyt. En men konde zoo zoet ronken, Dat de vogeien van de tronken. Door dit aengenaem gekiank, Vlogen schielyk tot den vaak; Kwakkels, leeuwerk en patryzen Kwacmen in het net te ryzen 't YVas onnoodig eenen hond, Mids zy waeren daer terstond Selfs de haesen en de swynen Zag men plotselings verschynen Door het spelen en 't geluyd, Viugtten zy de bosschen uyt. Door het klinken der basuynen Kon men de plaquetten duymen AI de rappen merk dit aen Deden zy voor silver gaen. Waeren dat geen konstenaeren Van basuyn, gesang en snaeren En van alle instrument, Dat aen iemand is bekent? Mag men zulke dingen sweygen, Om van elk ondank te krygen? Heeft het niet zyn reden aen Dat men s'in 't kronyk doet staen Pierlala, kost men die groepen Nog eens in het leven roepen, Zulk een musiecael verkeer, Strekte Aelst tot groote eer Wilt ze by uw appels leggen, En veroorlooft mv, te zeggen Veel gescheer en weinig wol I 'k Heb er mynen bnyk van vol, 393 Vertegenwoordigers voor Aalst en Omliggende der Motoren A. C, E. C. (Charleroi) de beste Verdraaibare Hoevsmoloren. Alle Benoodigbheden voor Electrische Inrichtingen aan Prijzen builen alle Concurrentie. Samenwerkend Vennootschap AELST Burecn.11, Magazijnen en Werkhuizen: Ledebaan51. Winkel Esplanadeplein, 4. Teletoon Aalst 168. Postcheck 24.500. Telegram-Adres Electrisctie*Energie. A aisi. Rebobineeren van Motoren Alle Artikels voorT. S. F. Groote keus van Radiotoestellen Raadpleeg ons Een Zaakkundig personeel slaat ten uwen dienste.

De Volksstem | 1928 | | pagina 3