Oe Bruid van den Arms AMERICAN AUTO GARAGE N. V. KLEINE GAZET NliUWSTIJDIMËIH - GENTSCHE STEENWEG. 109.- - - - AALST; - - - BeaMaadssbs B&fmMm 1 VERJARINGEN. Op Woensdag 22 Januari is het de verjaring van het Overlijden van Z. K. H. den graaf van Henegouwen, gestorven in 1869. Op Donderdag 23 Januari is het de verja ring van den dood van Z. K. H. prins Boudewijn in 1891, alsook van de ge- booths der Groothertogin van Luxsm burg, ONTVANGST BIJ PRINSES MA RIA. Prins Umberlo en prinses Maria van Piemcnt hebben Dinsdag in het Quirinaal het diplomatiek korps ontvangen, aangeleid door zijn deken, Mgr Borgongini Duca, apostolisch nunoius. M.JASPAR TERUG NAAR DEN HAAG. De eerste minister, M. Jas- par is Woensdag morgen, met cfen trein van 7 ure 43 terug naar Den Haag vertrokken. DE SLACHTOFFERS VAN HET SNELVERKEER. Thans veerden in de Vereenigde Staten de officieele sta- tistiekon gepubliceerd over de ver keersongevallen in 1929. Niet minder dan 20.500 personen werden verleden jaar in «Je Vereenig de Staten in verkeersongevallen ge dood. SENATOR COOLS DOOR EEN BEROERTE GETROFFEN. - M. Cools, senator en schepen van Ant werpen, werd Dinsdag namiddag te Brussel door een beroerte getroffen. Het slachtoffer werd overgebracht naar het St Jansgasthuis, waar de ge- nee3heeren vaststelden dat het eon bloedopdrang was naar do hersenen. Zijn toestand is bevredigend. aalstenaar verongelukt te COURCELLES Do genaamde Frans Vera, koolmij nor, werkzaam to. Courcelles, en woon nchlig to Aalst in de Ajuinstraat»-is in do mijn verongelukt terwijl hij aan den arbeid was. Hel slachtoffer- was jaar oud. .45- ERG ONGELUK TE ELSENE Dinsdag namiddag had op tien bou levard Generaal Jacques, een botsing plaats tussehen een auto en een tra'm. De twee inzittenden van den aut-o werden erg gekwetst, aan het hoofd en over gansch liet lichaam, bij hoogdrin gendheid naar het gasthuis van EJscn.c overgebracht. Een kind die ook in den auto zat. word gedood. Onze LEZERS aanbevolen Extra Suikcrijpecn DE RYCKE9367 BAZEL WORDT ZETEL VAN DE INTERNATIONALE BANK. De bijzondere borichtgover van Belga verneemt, dat de kommissie voor do oprichting van de Internationale Bank de Zwitsersohe stad Baxel alfl zetsl heeft aangeduid. DE INTERNATIONALE TEN TOONSTELLING VAN NEERHOF- D1EREN TE BRUSSEL. De jaar- lijksche groole tentoonstelling van pluimvee te Brussel zal dit jaar niet gehouden worden in het Jubelpark, maar wel in het Palais du Midi Het XXXIIe Internationaal Salon in gericht door de Koninklijke maat schappij u Les Avieulteurs Beiges zal gehouden worden op 18, 19 en 20 Jan. Moer dan 10.000 fr. prijzen wor den voor dezen wedstrijd voorzien. De o F. N. des Soc. d'Avioulture van Belgio zal er den kampioonprijs doen betwisten. Bijzondere wedstrijden zijn voorbe houden aan kweekkonijnen in eerste reeks bekroond tijdens de sohatting onlangs gehouden in do negen provin ciën. VROUW UIT HET VENSTER GESTORT TE BRUSSEL Woensdag morgen, rond 8 ure 15, heeft in de Windegang, te Brussel^ een droevig ongeluk plaats gehad. De vrouw; Maria Winnen, echtgenoote F. Coenen, GO jaar, hoorde een twist op den koer van hare woning. Zij ging door lie-t venster liggen en leunde le- 'gon een plank, die met een ijzerdraad aa.ii liet venster vastgemaakt was. De plank brak door onder het gewicht van de ongelukkige, die het evenwicht ver loor en van de 3e verdieping naar be neden stortte. De vrouw kwam met liet hoofd op de steenen van den koer te recht. Men nam haar op, doch zij had reeds opgehouden te leven.. liet slachitoffer was in haar val den schedel gebroken. De dood was oogen- blikkelijk. Iiaar zoon. die in de kamer was, bad nog getracht zijn moeder te grijpen, doch hij kwam te laat. ERG ONGELUK IN DE NOORDSTATIE TE BRUSSEL Dinsdag morgend rond 3 ure is ccn stoker van de Nationale Maat. der Sp'., de genaamde Benoit Casseman, gebo ren te Aalst in 189G en er wonende op den Bolleweg, te Brussel ter hoogte der Paleizcnstraat, door den reizigerstrein Kortrijk-Brus'sel overreden. De machinist stopte eenige meiers verder; de ongelukkige was erg aa,n het hoofd gekwetst en werd naar het gasthuis overgebracht waar hij aan de bekopien wonden overleden is. Het slachtoffer was nauwelijks 34 jaar oud. De politie is gelast met het gebruikelijk onderzoek. HET BOEK VAN PEER KLAK Zoo noemende m»nsch«n nu de Bonodictus' Kalender voor 1930. Eigenlijk is de novelle van Jef Schel» maar één nummer van den rijken inhoud; maar dit nummer heeft hier groote bijval, dat hebben we al gehoord, want Peer Klak is in Aalst en omstreken danig populair geweest,-Eu uit do Bencdic» tijnerinissio in Noord Transvaal, waarover de De Volksstem roods verscheidene malen bericht heeft, staat er ook waer vaol nieuws uit, met talrijke platen op den hoop toe. De Bonedictus Kaleuder is boeiend en daarbij goedkoop. Wilt ge nog een exem plaar bekomeu, bestel dan spoedig bfj de rondverkoopers dor Volksstem die oog beschikken over eeue niet al te groote voor» raaü.Prys 3,00 fr. Sedert dit oogenhlik is er geen spoor meer te zien geweest van dezen kost baren omslag. Men heeft echter kunnen vaststellen dat ten 13 ure,45 een rooskleurige ge sloten. doch ledige omslag in Brussel- center is aangekomen. Indien de ledige dienstomslag deze is, verzonden door liet po&tbureel der Kanselarij straal, is h,et^ zeker dat de diefstal gepleegd werd, tussehen 12 u. en 13 u. 4S.V-T-- Het parket, in samenwerking met de opzichters der administratie, beeft een treng onderzoek geopend. DE VREESELIJKE MISDAAD TE BRUGGE De jeugdige misdadigster Louiza Ricqüïer, die te Oostende aangehouden werd onder de beschuldi ging de moord te hebben gepleegd op de weduwe Van Liefde CM'aria Van den Berg'he), zal eerst in 3e maand April i aanstaande volle- achttien jaar oud worden. Zij is gebrekkelijk en heeft een lammen arm. Zij is de nicht van haar ongelukkig slachtoffer en kwam er van lijd tot tijd ten huize. Valsche beschuldiging Bij hare aanhouding verklaarde zij een medeplichtige te hebben gehad en beschuldigde een jongeling in de moord te zijn betrokken geweest. Deze BELANGRIJKE DIEFSTAL IN DE POST TE BRUSSEL In de -Post, te Brussel, is een be langrijken diefstal 'gepleegd, ten na- deele van de administratie. De Société Générale de Belgiquc» bad den 8 Januari, ten 11 u. 55 per «expres-aanbevolen» naar de Neder land scire Landbouw Bank te Roermond Holland, een postwaarde verzonden, welke 80 bankbriefjes van duizend fr. in twee gevouwen, bevatte. De pli werd neergelegd in het post- bureel der Kanselarijstraat, werd er ingeschreven, in een rooskleurige om slag der postadministratie gesloken en vervolgens door een telegramdrager •daartoe aangesteld in een brievenbus van een tram besteld, ter bestemming van Brussel-Center. Aan de munt ge licht ton 12 ure 10 door een besteller- planton, werd de omslag door dezen laatste aan een anderen besteller over handigd, die hem in Brussel-Center af gegeven heeft ten 12 ure 15. Verboden Nadruk 57ste Vervolg. Hij bad werkelijk op cenen toon,die gnriarl verried. T W'a aisof de arme vrouw van af keer rilde. ik kan niet, ik wil lu-fc niet riep zij vastberaden. Gij wilt niet, dat is liet ware woord. Vergeef mij mijne oprechtheid; hel is goed dat wij tol eert besluit ko- jnon. Ijskoude lag op het witte gezicht jvaif den intendent. Gij verandert «Moedwillig mijne liefde in ccn bitter gevoel, mevrouw gij Ippbt. ongelijk... Ik zal u daarom ik kan u wel niet vervolgen, maar toch niet beschermen Wat scheelt mij uwe bescher ming V Ah spreek zoo haastig niet en 'denk veeleer aan het knaapje dat... Mijnheer- viel mevrouw Woltcr hem in de rede, ik heb uw woorden niet noodig om eene herinnering op' 4e wekken, die steeds levendig in mij .voortleeft. Ik geloof hef, Maar gij weet VJat 'het knaapje op eene geheimzinni ge wijze uit zijn wiegje verdwenen is. Ja, to(, mijnen schrik... werd dan ook aangehouden. Hij kon echter een nauwkeurig alibi opgeven, die juist werd bevonden, en aldus zijne onschuld bewijzen. De jongeling werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. Dc bekentenissen In het nauw gebracht, bekende Loui za Riequier dc misdaad alleen te heb ben gepleegd, waarvan zij het volgend verhaal geeft. Sedert enkele weken had zij het ouderlijke dak verlaten en leef de nu hier en daar meestal in her bergen. Voor eenigen lijd had zij eene som van 50 fr. in lecning gekregen van de weduv/e Van Liefde. Behoefte heb bend aan geld, ging zij Zaterdag in den voormiddag bij het slachtoffer om geld te vragen. Deze weigerde en vroeg de 50 fr. terug. Vergramd, verliet zij liet huis. en slenterde, straat op, straat af, door de stad, terwijl zij de misdaad beraamde. Onderweg kocht zij eene hoeveelheid zoutgeest (esprit de Sel). Rond 2 ure ging zij terug naar de Pot- terielei en vond de oude vrouw nevens hare sloof zitten. Louiza vroeg opnieuw naar geld, doch liep nogmaals eene weigering c-p. Daarop wierp zij het, brandvocht in bei gelaat van de oude vrouw. Deze getroffen, wilde een doek nemen om liet brandend gelaat af te vegen. Terwijl, de vrouw gebukt was om liet doek op te nemen, sloeg de jeugdige moordenares miet den hiel harer s.c'hoen op lvet hoofd van haar slachtoffer. Deze bedwelmd, had nog de kracht naar den winkel te vluchten, maar stortte daar ineen. Daar lieeft de misdadige verder op lvet hioofd gesla gen niet een gewicht en met dc schaal van ccn balans en heeft een aardap pelmes in rle keel gepraamd. Wanneer de dood zijn werk voltrokken had, heeft zij het lijk in het keldertje geduwd. Zij heeft dan eene som van 35 fr. ge stolen, en, verschrikt over hare ontzet tende misdaad' is zij gevlucht. In hare haast heeft zij (de pantoffels van haar laclitoffer aangetrokken c.n hare choenen achtergelaten waaraan haar en bloed kleefden. Verder in den na middag is zij niet Jen trein naar Oos tende gereisd. Onnoodig te zeggen dat die gruwe lijke misdaad eene geweldige opschud ding in in "de stad heeft teweeggebracht Tot hiertoe heeft men alle v'c denking onderdrukt... Welke verdenking. Dat, die verdwjining niet zonder eene misdaad is gepleegd. En nu Spreek maar rechtuit. Iicinhard had zijnen hoed genomen en naderde tot de damie. Er is een man, fluisterde hij zeer zacht- die beweertgezien le heb ben dal, eene vrouw des nachts het dakplat betrad en een witten bundel in de rotskloof wierp, die aan deai voet van het jachtslot ligt. Den volgenden morgend hoorde men in het vorstelijk huis niets dan geklaag en geween,het teadere knaapje, de eenige vreugd zijns vaders, was. verdwenen Die man had ook de vrouw kerkend en zou zijn vreeselijk geheim niet verborgen hebben gehouden... Waarom had die vrouw die daad gepleegd Omdat zoo mejn zegde, zij zich wreken wilde op haren gemaal, dien zij toen reeds voor trouwloos hield. Latere gewichtige gebeurtenissen brachten deze daad in vergetelheid, en men bleef in den waan dat het, knaapje gestolen was... Moet ik meer zoggen, genadige vrouw Welnu, dwing dien getuige tot zwijgen. Uw echtgenoot geworden, zal hij u niet beschuldigen maar verstooten, zouden hartstocht en ver smade liefde kunnen optreden deze handelen blind, ontzien niets, moesten zij zich zeiven verderven... Vraagt het gerecht of de moeder uit wanhoop misdadig wejd 1 Neen maar koet Ten einde aan iedereen gelegenheid te geven om de reeds zoo wel gekende FORDRIJTUIGEN - te beproeven zullen wij ons ZONDAG ter Uwer beschikking houden van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren. 143 In een emmeniakfabriak nabij Do- waai, heeft zich Dinsdag nacht eene ontploffing voorgedaan. Door een to geweldige drukking sprong een ma- chicn en de waterstof die ontsnapte schoot in brand zoodat de vlammen langs alle kanten uitsloegen. Vijf ar beiders werden getroffen en drie hun- nor verkeeren in zorgwekkenden toe-» stand. Woensdag drongen vijf gewapen de kerels in een bijhuis der Stedelijke Spaarkas van Beuthem (Duitschland), Zij verplichten de bedienden ten gron de te gaan liggen, en stolen eene som van ongoveveer 2000 mark. De politie werd onmiddellijk verwittigd. Een der bandieten op 't punt van aangehouden le worden pleegde zelfmoord. Twee andera schelmen gaven zich over, maar hunne twee medeplichtigen kon den met den buit vluchten. De Populo de Roma meldt dat twee fascisten aangevallen werden tij dens den nacht door dsn anti-fascist Marecmeni. De aanslag gebeurde te Viterba nabij Rome. Een der fascisten werd gedood, de andere doodelijk ge kwetst. De aanrander is aangehouden. New-York, 15 Jan. De pape- paaienziekte noemt in de Vereenigde Staten nog steede in omvang toe. Te Baltimore is gisteren oen vrouw aan de overweegt zij de daad en bepaalt straf. Genadige vrouw, gij kent den man,in wiens band uw lot ligt, boei lvem, voor u een gehoorzame slaaf en een trouw, verkleefd echtgenoot zijn... Nu moet ik weg maar ik 'kom terug om het besluit le vernemen, dat gij, na riep beraad, zult genomen hebben. De intendent boog en ging tot aan de deur. Hier bleef hij slaan. Toen hij zag dat mevrouw .Wolter met. sanmgevouwde handen en hemel waarts gehevene woorden naast de werktafel stond, keerde hij nog eens terug. Ik meet u allés zeggen, fluister de hij, opdat gij duidelijk uwen toe stand zoudl kennen. Zoo gij alleen blijft, zal men u vernietigen, en er is een sterke partij die er naar streeft om u uit den weg te ruimen... Als ik u ter zijde sta zullen de aanvallen als riet legen eenen pantser te plet ter slaan. De echtgenoote van den in tendent Reinhard zal alle vijandten overwinnen... Charlotte, mijne liefde voor u is eene verteerende hartstochl geworden vergeet niet wat ik zoo éven gezegd heb. Ach wijs mij niet af... Ik zal niet uw echtgenoot maar uw dienaar zijn... Mevrouw Wolter trad ontsteld ach teruit. Genoeg riep zij, genoeg Ik kan u niet spoedig genoog zeggen dat ik u diep veralt hi Ik spot met uwe bedreigingen, u;\$e uitvindsels, en uwe .leugens^ want mijn hart is zuiver van kom niet ziekte bezweken, terwijl haar zoon tuaschon leven en dood zweeft. Ta Johnstown, New-York en Toledo zijn eveneens vrouwen aQti dc ziekte ten offer gevallen. D« geneeskundige dienst traoht van alle papegaaien de de herkomst na tc gaan om daardoor uit te kunnen maken, waar zich de haard van de ziekte bevindt. De sprinkhanenplaag, waaronder Algiers en Marokko elk jaar te lijden hebben, heeft dit jaar een zeer ernstig karakter aangenomen. Dadat da dier- tjes in de omgeving van Rabat al het gewas haddan verwoest zijn zij thans tot de hoofdstad Fez genaderd. De straten zijn er met een dichte laag sprinkhanen bedekt, zoodat de be woners van de buitewijkan teervuren moestan branden om de diertjes te verdrijven. Ook in het Noorden van Rabat zijn zwermen van millioenon sprinkhanen neergestreken. Men maakt zich ernstig ongerust over het lot dor 40 bewoners van het afgelegen eiland Bardsey, van wie men sinds een maand niets meer gehoord heeft. In gewon© omstandigheden gaat er elke week een schip naar het eiland om de noodige voedingsmiddelen en de post over te brengen. Door het noodweer van de laatste weken is man er niet in kunnen slagen het eiland te bereiken. Radioberichten werden door Bardsey ook niet meer beantwoord, zcodat men thans het ergste vreest. haat alLe schuld. (Vertrek, meer weder Rieinhard beet zijne dunne lippen opeen. Terg mij niet, riep hij na eene poos. Ik kan slechts beminnen of ha. ten Hewel. haat mij Gij spreekt onbezonnen 1 Ik zal trotsclï op uwen zijn. En wie zal u beschermen Gods hand Uwe nabijheid deed mij huiveren. Telkens als ï'k u eertijds zag, fluisterde mij eene waar schuwende steun toe deze man zal u onheil brengen, uw leven vergiftigen! Ga, ga Ik hoop dat wij elkander hie- den voor tie laatste maal gezien heb ben Van overspanning uitgeput, zonk zij op haren stoel neder. Ijskoud was het bleek gezicht van den intendent. Ik ga, zegde 'bij plechtig. Daar ik geene reden meer lveb de bedoelin gen uwer vijanden te verhinderen,zal ik werkloos blijven. Gij zult mij vin den als gij mij zoekt. .Wees indachtig dat Reinhard uwe laatste toevlucht blijft. Ik zal slechts dan handelen, als gij er mij toe roept. Hij boog nogmaals en ging been. Wat is dat Wat is dat kreet weenend mevrouw Wolter. Langsom meer wordt ik overtuigd dat list en slechtheid mij van Boudewijn ge- scheiden hebbep, Achz ik bemin hem nog nooit zal ik legen hom optreden, nooit zijn geluk vernietigen, als hij gelukkig is. Maar Reinhard is de dui vel die om g.eld droefheid en ellende veroorzaakt. Hij liegt, hij liegt riep kluister hem met invc gunst. hij zal zij huiverend. Hij wil op mij eenen kindermoord laden en bij zelf heeft mijnen zoon gestolen of hem op de eene of andore wijze doen ombren- n. Zal ik dan nooit rust 'hebben Charlotte bedekte haar gelaat en weende lang vervolgens fluisterde zij Een gewaande priester zou ons etrouwd hebben voor altijd is het geluk mijns levens vernietigd Ach mijne vijanden kiezen een treurig middel om mij te beangstigen. Het is- nutteloos dat- zij nieuwe middelen verzinnen op bedreigingen let. ijk niet, ondersteuning versmaad ik... Maar zou Boudewijn dit alles weten Wee mij moest het op zijno aanwij zing geschieden... Maar ik geloof het niet, ik wil, ik kan het niet gelooven I M evrouw Wol ter droogde hare tra nen af cn trachtte kalm te worden.Zij wilde niet dat Charlotte, hare dochter, haar bedroefd wedervond. Dit gelukte haar. Hoe bedaarder zij over het ge beurd nadacht, des le meer geloofde zij overtuigd te mogen zijn dat de in tendent uit eigene beweging handelde, om haar in zijne netten te vangen en dus niets anders dan een .echte schurk was, YegvolgL)

De Volksstem | 1930 | | pagina 2