i i\^É h km ABDUSmOOP De Bruid van den Arme Een ienge re BORST Banpe d'Alost KLEINE GAZET eWSTUGINGElf M - V AKKER'S Redder der Longen iuilssilaidssls® BeriehleH SPAARKAS OeheimliGudhg verzekerd DE MARSCH VAN HET JUBEL JAAR. Wij meldden reeds dat de marsch, waarmee het Nationaal eeuw feest in het Jubelpark te Brussel op 21 Juli. in bijzijn des Kcnings, zal ingezet worden, besteld werd aan Lodewijk Mortelmans. Het atuk is voor Harmonie geschre ven en zal uitgevoerd worden door de samengevoegde kapellen van vier regi menten, die elk afzonderlijk binnen kort reeds aan de instudeering er van zullon kunnen beginnen. l NOBILE BIJ DEN H. VADER. De H. Vader heeft generaal Nobile ontvangen, die hem talrijke bcekdeelen aanbood, betreffende de expeditie van de «ltalia« naar de Noordpool, en in zonderheid een repertorium van we tenschappelijke waarnemingen, opge daan in don loop dezer beruchte expe ditie, DE VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN. De «Echo de Paris» ver neemt uit Londen dat men er op ken rekenen dat de Amerikaansche delega tie ter vloctconforentie op zeer krach tige wijze zal opkomen voor een prin- cipieele afschaffing van de duikbooten- WATERPROOF, RAINPROOF, GA BARDINE, Al deze woorden kunnen samengevat worden in een Regenman tel. Een regenmantel gekocht in de C.C.C. is zender fouten- Erbestran C.C.C. magazijnen inde Niauwstraat, in de Hoogstraat en op den steenweg van Elsene te Brussel. 2932 IN MEMORIAN. Ter geleren- hoid van den dood van Kardinaal Mor* cier zal het Aartsbisschoppelijk Kolle ge van Eigen-Brakel, dat «ijnen naam draagt, Donderdag e. k. in da Kapel van de Kliniek der Zustors Augustij- nersen, Aschstraat, te Brussel, eire plechtige zielmis doen celebrceren. De leorlingon. onder het geleide van het Professorakorps, zullen zich vervol gens naar de St. Rombcutskerk, te Mcchelen begeven, waar zij op het Graf van den Kardinaal zullen bidden. Bij den terugkeer te Brussel, zullen zij de sterfkamer in de kliniek der Aschstraat bezoeken. Alle fijnproevers vei biezen de pro ducten eer bischuitfavriek DE. TOE KOMST, Avenir Denderleeuwomdat te de beste zijn. BELGIE EN ZWITSERLAND. - Onder de bescherming der vereenU ging Belgie—Zwitserland en der Bel gische vereenigingen van Garjève en Ltxusanne zal hot muziekkorps van de Landwehr van Genève in de maand Juni naar Brussel komen. De Landwehr komt den 15e Juni naar Brussel en zal doelnemen aan den Ommegang. Vervolgens zal zij zich naar Luik begeven alwaar een Zwitsersche dag in de tentoonstelling dezer stad werd ingericht. Vervolgens komt de Landwehr np.ar Antwerpon. Men rekent op eene deel name der inwoners van Genève en Lausanne. Bovendien werd tegen oinde Juli, eene reis voorzien van Belgen in Zwit serland, dit ter gelegenheid van de inhuldiging te Lausanne, van het mo nument der Belgische erkentelijkheid. Ruim 600 Belgen lieten zich voer dit huldebetoon inschrijven. DE PRINS VAN WALES IN KAAP STAD- Gisteren morgen om 7 u, is de prins van Wales te kaapstad aange komen. Zooals men weet is hij voorne mens in Afrika op grof wild te gaan jagen. Verboden Nadruk 61ste Vervolg. Voor dat hij stierf, sprak hij van papieren, maar het bleef er bij.. Ik durf wedden dat de oude Wipreeht, dit vreeselijk wijf, zijne ondeugende zus- Ie,. God vergeve het mij meer weel dan wij. Ach mijn God dat het hier zulk een einde zou nemen, lvad ik onmogelijk geanht. Wie mij dit voor oenige jaren gezegd had Heden na middag was ik op het kerkhof er lag op het graf een krans die wel half verwelkt, doch echter nog sc-hoon was. Ik wil wedden dat Albert dien krans daar heeft nedergelegd. Wie. an ders zou zich om den timmermans knecht bekommeren Meent gij dat dc voorname heer hem niet gehaald heeft X. vroeg het meisje. In dat geval zou Albert het mij gezegd hebben. De buurvrouw, die in het dorp lijkbezorgster is, weet er van te spreken, en zegt dat de overledene dengenen halen die hun lief waren.Nu geloof ik het ook. Beiden hebben el kander te lief gehad. Zoo men nu het graf van den ouden Brand opende,zou zeker en gewis vader en zoon in ééne kist liggen. Dat heeft do buurvrouw mij verzekerd... Ik heb er m:ij reeds in geschikt nog een korten tijd wil ik hier blijven en dan ga ik er van weg... Maar ik zie'wel, lieve juffer, dat ge zeer te beklagen zijt, gij hebt Albert DE DIEFSTAL 80 000 Fr. TE BRUSSEL Aangaande den diefstal van den brief met tachtig biljetten van dui zend frank, op 7 Januari gepleegd tus- schen de Kanselarijstraat cn Brussel Center, wordt gemeld dat de Soc. Gé nerale thans de nummers der gestolen bankbiljetten heeft medegedeeld. Inlussehen zullen de dieven er wel ingeslaag'd zijn de gestolen bankbiljet ten uit Ic wisselen. DOOR EEK ZAKKENROLLER BESTOLEN TE BRUSSEL Een handige zakkenroller heeft aan de Naamsche Poort een zekeren Victor ncbaekcr. ('wonende La'ufraystraat te Elsene, van zijn brievcnlasch beroofd, waarin 200 frank aan geld en een post- check van 1000 fr. Klacht werd inge diend bij de politie die onmiddellijk een onderzoek instelde. EEN ARBEIDER VALT HET HOOFD TE PLETTER TE ELSENE Maandag morgen is de metser Hec tor Netels, 30 jaar oud, en woonachtig te Lendelede van het dak gestort van een gebouw der Ter Kameren Abdij. In wanhopigen toestand werd het slacht offer dat eene zware schedelbreuk op liep naar lvet St. Janshospitaal overge bracht. pen, maar had de bende der 8 dronken zeelieden op de hielen. Hij kon noch tans de auto bereiken. Plots klonk een .schot cn een der aanvallende blanken zonk Iruileftd nedér. Een der mzittende negers, die beducht voor de 8 blanken en ook het ergste vreesde, had zijn re volver 'getrokken .cn gen schot gelost. Het is de 35 jarige John Moris vön tiet s.s. «Cislo» gemeend op n. 132 der dok ken. 'Uil schrik borg Lij daarna de re volver weg ondér de voetmat in de ta xi. Daar word dc trommelrevolver door politieofficier Verhaes der 12e wijk, die het onderzoek leidde teruggevon den. De neger had uit schrik en uit zelfverdediging gehandeld Bij de on dervraging ten polrlieburceïe viel iluij in zwijm. H<} werd niettemin opgeslo ten. De gekwetste aanvaller is de 27-ja- rige Engelse liman John Williams van Dublin, zeeman op liet s.s. «Belephin.» gemeerd op n. 142 der dokken. Hij nad de kogel in de rechter- bil gpkregen. Werd eerst in het Noordervcrbandhuis verzorgd en daarna in hit Sluyvenberg- gaisthuis opgenomen. De wonde is, niet erg. De revolver wérd aangëslagen. ONTPLOFFING TE HEY3T-OP-DEN-BERG EEN HUIS INGESTORT GEHEIME STOKERIJ ONTDEKT Op het gehucht Achterheide te Heyst-op-den-Berg, had een ontplof fing plaats, waarbij het huis van zeke ren Jozef Vanden Broccli, 26 jaar oud, totaal werd vernield en tevens brand ontstond aan het nevenstaande huis van 'Mauriëns, dat ook gedeeltelijk werd vernield. Persoonlijke ongelukken waren niet te betreuren. Van dit geval werd geen gewag ge maakt. Niettemin kwam het dc rijks wacht ter oore en dezen er het fijne willende van weten gingen Zondag op liet onderzoek, waaruit het alras bleek dat men hier voor een zonderling ge val stond, en de ontploffing te wijten was aan het springen van een toestel, gebezigd tot liet stoken van alkool. Zoo kwam men tot de ontdekking van eeaie geheime stokerij. Deze was nog maar sinds enkele dagen ingericht in den kelder der vernielde woning van Van den Broeck cn werkte in den bewusten nacht nog maar .slechts voor de tweede maal. Als helpers had Vanden Broeck twee mannen uit de buurt, zekere Jo zef V., en Jozef V.d.A.. Door een nog niet opgehelderd, toeval was een der toestellen ontploft en had het huis vernield, tevens brand stichtende. ion het nevenstaande huis. Men kan maar niet begrijpen hoe er hier geen onge lukken zijn gebeurd. De betrokkenen werden door de rijkswacht in verzeker de bewaring gehouden en het parket van Mechelen verwittigd. DRAMA AAN DE DOKKEN TE ANTWERPEN Maandagmorgen om drie uur ston den op de Austruweelschen steenweg aan de Kruisschanssluis, drie negers op een auto-taxi te waclvten, olm) zich naar hun boot le laten voeren. Er kwam een groepje van een acht tal blanke zeelieden af, die met de ne gers begonnen te twisten en weldra handgemeen werden. Gelukkig kwam er een taxi afgere den. Twee negers konden er plaats in nemen. De derde kwam ook aangeloo- rec-ht lief. Maar geef nu acht, dat de deur die even openging toch iets heeft te beduiden. Eerst wikte ik u niet al les zeggen waarom X. het komt im mers van zelf... Louize gaf nie.t veel acht op het ge praat der bijgeloovige ziel zij was te verlicht, te wel onderwezen om aan dergelijke zaken waarde te hechten veeleer hoopte zij nog altijd adt een familiegeheim haren geliefde verwij derd had. In dien geest wilde zij het gesprek voortzetten en de sukkel uit- hooren, als er eensklaps wederom geklopt werd. Mijn God riep Elsje. Louize schrikte, hevig. Nu hebt gij het toch gehoord, jufvrouw -Duidelijk. Waarom klopt hij nu, de deur is open Dit geldt u mejuffer. Gerold. Waarom mij Albert heeft u lief, hij houdt zich op in de nabijheid van het huis, waarin gij zijt. Louize dacht lvet zou mij aange naam zijn le sterven, zoo hij niet meer in lewen is... Mon klopte ccne tweede maal met drie slagen. - Een, twee drie, lelde Elsje. Zij vouwde de handen te zamon en begon een «Onze Vader» te bidden. Nu werd de deur geopend. Het slot klonk, de hengsels knarsten. Elsje bad steeds luider, toen zij schorvoelcnde schreden buiten de deur hoorde. Zon derling was dc arme Louize- te moede, FABRIEKSBRAND TE CHAUMONT" GISTOUX. Maandag morgen rond 7 ure ont stond brand in een depot der vlasfa briek. behoorende aan MM. Ide, ge broeders, wonend te Cha' nont-Gis- toux, gemeente gelegen op 20 kilomie- ters gelegen van Waver. Hei vuur vond een licht verteerbare prooi in dé voor handen zijnde grondstoffen, kisten, enz en nam op korten tijd een geweldige uitbreiding. De werklieden die pas den arbeid waren begonnen poogden het vuur te bluss.chen, maar gelukten er niet in, zoodat men zirlv genoodzaakt zag de pompiers van Anderlecht te ont bieden. Dezen snelden toe met drie au topompon. Na vier uren hardnekkig werken, was de brand uitgedoofd. De pompiers van Anderlecht konden ten 1 uur namiddag huiswaarts ke-eren. De fabriek, eene oppervlakte van twee hek- faren beslaande, bestaat uit verschei dene afzonderlijke gebouwen. Vier de zer werden vernield met Ivun inhoud, 't zij machicnen of koopwaar. De aan gerichte (schade beloopt op 'ongeveer, 1 miljoen frank. Geen persoonlijke on gelukken zijn te betreuren en de oor zaken van den brand zijn niet gekend. FAMILIEDRAMA TE WASMES EEN MAN DOODT ZIJNE VROUW EN PLEEGT ZELFMOORD DOOR VERHANGING Maandagmorgen, rond 5 uur, spoel er zich een familiedrama af te Wasmes Reeds verscheidene weken had Céline Dufour, 32 jaar oud, het echtelijk dak verlaten tengevolge van de. slechte ver standhouding; welke tusschen haar en haar mtin heerschle, en was bij baar ouders, in de ruc de Bazinval gaan in wonen. Haar man, Emiel Diimont, *27 jaar oud, begaf zich naar zijn schoon ouders.; daar kreeg hij een kleine woordwisseling met zijn vrouw, die verschrikt door de bedreigingen van haar man, de vlucht nam. De echtge noot snelde haar achterna tot in den kelder. Daar trok hij een revolver en loste verscheidene schoten op haar vervolgens nam hij zijn zakmes cn bracht, de ongelukkige nog verscheide ne wonden toé. Dc ongelukkige stierf kort op het gebeurde. Nog denzelfden dag van het drama vond men Dumont opgehangen aan de «Huae» brug té Wasmes. In zijn rechterhand 'hield hij nog het bebloed més omklemd, waar mede. hij zijn Vrouw zoo wreed om lrct leven bracht. Het akelige dat het verhaal der boerin had opgewekt, bemachtigde naar. De schorvoetende schreden klonken ook zoo spookadhtig.Het van :erlangen cn smart uitgeputte meisje vouwde de handen te zamen. Het-was haar, a'sof Albert, ging binnenkomen. Goeden avond groette de droef geestige stem van oenen man, die in de deur verscheen. Ha God zij geloofd 1 zuchtte de huishoudster. Kent gij mij yro -g de inko mende vreemdeling. Ik geloof ja, genadige hier. Gij heet Elsje, niet waar 1Om u te dienen, genadige h ier. De vreemdeling, dien dc lezer onder den naam van; Ignaaz kent, kwaml bin nen. Hij was heden geheel in het zwart gekleed cn zijn gezicht was zeer bleek. Verheug u, lieve juffer, fluister de Elsje haar toe 't is de genadige heer bij brengt in alle geval tijding. Het hart van het arme. meisje klop te koortsig zij geloofde in dezen voornamen lieer den vader of ten min ste eene'n bloedverwant van Albert te zién. Wie is deze jonge dame vroeg Ignaaz welwillend. Juffer'Louize Gerold, genadige hoer, do dochter van den rijken, tim mermansbaas, bij wien onze Albert lang gewerkt fvÊéft. Ha, Louiaé Albert heeft steeds met veel achtirtjg van u gespróken. err- God clank (Jij brengt dan tij- Akker's Abdijsiroop is bereid uit planten extracten. De be- standdeelen, die zij bevat, doordringen de ademhalings slijmvliezen geheel mei hun werkzame eigenschappen en ontsmetten ze tot in hun meest verborgen schuilhoeken. Daar bij tast zij de waarde volle organen zelf niet aan, bevat geen enkele verdoovende of opwekkende stof, is daardoor voor kinderen zoowel als vooroude menschen en zwakken het bij voorkeur aanbevo len geneesmiddel. Dit jonge meisje met haar bleek wezen hoest eiken winter. De eene valling volgt op de andere. Een of anderen dag valt haar weerstandsvermogen, een pleuris ontstaat, of wel een bloed spuwing die wel bewijst dat de bronchiet erger was dan men dacht. Vermijdt dergelijke verrassingen, ge neest Uw zieke luchtpijptakken met hulp van Akker's Abdijsiroop; deze kalmeert den brand in de slijm- vliezen. Allen die een teere borst hebben moeten zich zonder uitstel verzorgen met Akker's Abdijsiroop, die hun, als aan den kloeksten, het weerstandsvermogen verschaft. Alle Apotheken. Per fieschft. 14.50. ft. 24.50 en fr. 39.50. Uit Johannesburg, Zuid-Afrika, komt het bericht toe dat er een bloedig gevecht is ontstaan tusschon de Don- dos cn de Shangaanvolkstammcn. Er waren in het geheel twaalf dooden en 29 gekwatsten. De Italiaansehe vlieger Dolmolin dio in 1929 aan dan prijskamp voor den Schneider beker deelnam, wilde met zijn watervliegtuig op het Garda- meer neerdalen, toen zijn maohien uit het evenwicht sloeg en in het meer plofte. Dalmolin werd mede in de diepte vërzwolgen* In 'de steenkolenmijn van Lily- brok (Virginia) had een geweldige grauwvuurontploffing plaats. Acht mijnwerkers vonden hierbij den dood, vier werden erg gekwetst. Men bericht uit Madagascar, dat do storm met geweld gewoed heeft boven Managara; dit godurende 48 uren- De storm ging gepaard met ge weldigen regen en richtte belangrijke schade aan de openbare gebouwen aan. De helft der inlandsohe stid is verwoest. Men gewaagt echter niet van ongelukken aan personen. Gisteren, Maandag, in den voor middag, heeft het nieuwe Engelsche luchtschip, «R- 100» een tocht boven de Engelsche hoofdstad ondernomen. Het weer was frisch, maar helder, zoodat tallooze Londanaara met de grootste belangstelling het zware ge vaarte boven hunne stad zagen zweven. Ingevolge een door den aartsbis schop van Canterbury uitgesproken wenseh, zijn in alle kerken bijzondore amg;, genadige heer X Yan wien Wel, van Albert. Wat is dit riep hij ganscli verwonderd. Ik kom zelf den jongeling hier opzoeken Elsje schrikte, Louize nog meer,die zich nu bij- het gesprek aanslodt. Zij wilde navorschen, vermits zij, gelijk wij weten, achterdocht ten aanzien der voorname familie had. Gelijk iedere vrouw, die voor liet dierbaarste van haar 'hart beeft, had nu ook Louizo zooveel moed cn beradenheid omi deze vraag te doen Zoekt gij Albert Brand, genadige heer Ja, mejuffer. Uit liet gehoorde moet ik, helaas I besluiten dat ik hier den gezochte niet vinden zal, eene omstandigheid, die mij meer dan on aangenaam is. Louize aanschouwde onderzoekend den man, op wiens gezicht zij geloofde oenen trek van goedhartigheid te vin den. Genadige heer, Albert is op eene raadselachtige wijze verdwenen zoo gij er iets van weet, stel mij dan ge rust, deze vrouw en ik zijn wellicht de eenige, welke Alberts lot Ier harte gaat. In Gods naam bezweer ik' u... Ignaaz was verder liet kamertje bin nengegaan. Uw angst, Mejuffer, vervult mij met ernstige ongerustheid. Is Albert verdwenen Ja en wij weten noch- hoe, noch waai; naartoe gebeden uitgesproken voor het geluk* ken van de vlootconferentie en van de vredesbeweging in het algemeen. Zoo lang do conferentie duurt, zullen deze gebeden hernieuwd worden. Bij zijn aankomst te Russelaheim waar hij-aan de inwijding van het ar- beider3huis van een groot® autofabriek zou deel nemen, werd de minister van binnenlandsche zaken van den Staat Hessen omringd doof een dreigende msnigte die hem dreigde af te ranse len. Do minister kon aan de menigte ontkomen die daarop zijn auto ver nielde en zich meester maakte van zijn kleedingstukkon en dokumenten. Het onderzoek wees uit, dat de mi- minister het slachtoffer was van een politieke wraak. Te Clermont-Ferrand is een tram op een vrachtauto gereden. Vijftien trampassagiers werden gewond zes verkeeren in levensgevaar. 5,00 t- h. brutto 4,175 t. h. netto, Naeml. Vennootschap Handelsregister van Aalst n, 14 27, Nceuwsfraaty Aalst 665 De genadige lieer was werkelijk ontsteld. Ik verzoek u, zegde (hij met be vende stem, mij miede te dcelcn wat gij weet. Er is mij veel aan gelegen. Louize was zoo bewogen, dat zij niet meer spreken kon. Elsje, nam op zich het mede te doelen, met de wijdloo- pighoid, welke aan de vrouw eigen was. Niet alleen was nu de vreemde lieer ernstig, maar ook bleeker geworden. Dit kon geenc geveinsdheid zijn,Loui ze die hem angstig gade s.loeg,begreep, dit wel. Herhaal 'het, verzocht Ignaaz,iö Albert, door den timmermansbaas naarj de suikerfabriek gezonden Ja, naar de fabriek van den prins von Selbach. En dat hij daar werke lijk heengegaan is, hiervoor sta ik niet in. Trouwens, toen ik navraag deed, Irad niemand hem gezien. Ignaas staarde somber op den' grond. Eensklaps ricthtte hij zich op en droogde zich miet zijnen zijden zakdoek het voorhoofd af. Zijne lippen trilden alsof hij eene biltere gram schap wilde onderdrukken. Hij scheen. me>t zichzelve te spreken. Zijne than- den drukten krampachtig den zakdoek Het bericht trof hem vreeselijk. Lan ger dan éénen minuut was hij niet in s.laat één woord te spreken. Kunt gij dit alles bevestigen vroeg hij cindielijk met veel inspan*, ning. Elsje ,ve?zekerde lvet. t't ïervolgt.J

De Volksstem | 1930 | | pagina 2