6 MAG DIT? En is het Bank toor Oost-Vlaanderen Donderdag iüfaart 1950 Hond het Parlement Blijde verwachting De flater snood in Frankrijk Landbouwbelangen Voor Autovoerders HET MODERN MAKEN Klein Beroepskrediet Kerlistraat, 9 «11 21, Aalst, Telefoon {14. XXXIe JAARGANG NUMMER 54 DAGBLAD 20 Ceatiomsn Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt. j H. Colette |Zanop6,26Zonal5,40 E. K. 8 V. M. 14 'Publiciteit luiten het Arrondissement AALST Agentschap Umax, Adolf Maxlacm, IB, ie Brussel Rus de Richelieu, Parijs - MMSKSwa verbeteren geen ken- Br earns Buildings, 8, Londres, E. 0. 4, We geven hier een paar gevallen ge nomen uit tientallen van zelfden aard die aan onze bureelen worden voorgelegd; Leest en oordeelt zelf 1) Mijnheer X., fabriekwerker, koopt een paar vervallen huisjes is openbare verkooping begin 1928, Koopakt door notaris, betalen der rechten, alles is in orde. Eir.de Februari 1930 krijgt M. X. bericht Gij hebt te betalen binnen de acht dagen 1344 fr. voor rechten boeten verschuldigd op meerwaarde van het gebouw. 2) M. X. koopt een vervallen herberg uit ter hand bij akte van notaris in 1928- Naar getuigenis van iedereen die het huis en dezes toestand kent werd de volle waarde betaald. Rechten en alles werd met het opmaken van den koopakt gere geld. Einde Februari krijgt ons medelid een brief van den ontvanger dee registratie Gij hebt acht dagen tijd om te betalen 1344 fr. voor rechten op meerwaarde van het huis aangekocht in 1928 en 1344 fr. voor boete, saam 2688 fr. EEN PAAR VRAGEN- 1) Waarom werden deze menschen niet verwittigd dat een onderzoek geopend was over de meerwaarde dier eigen» dommen 2) Wie doet die schatting van wege het beheer der registratie Is die persoon bevoegd om eigendommen te schatten Wordt er rekening gehouden in de schat ting van de ligging, den toestand, de toe komst van het gebouw, vraag en aanbod, enz 3) Waarop berust die meerwaarde Waarom belanghebbende geen gelegen heid geven van tegenbewijs, getuigen en tegenexpertise voor te brengen 4) Wat beteekent die boete Waarom zoo straffen als er in feite noch vrijwil lige, noch onvrijwillige overtreding in 't spel is We doen de Regeering en het Beheer der Registratie bemerken, dat het paar voorbeelden dat we hier hooger aanha len zich dees laatste tijden gedurig her halen dat dergelijke besluiten het be lastingswezen meer en meer hatelijk maken bij onze leden; dat bijzonderlijk de handeldrijvende en induslrieele midden stand moe van is, laat ons het woord toe geterd te worden. Dat men, vooraleer de besluiten te nemen zooals hierboven,belanghebbende aanspreke en tijd geve zich te verdedigen. Dan, ja, en daarna alleen, mag of zou mogen een besluit genomen worden. Het Prov, Middenstandssecretariaat. BEGROOTING VAN JUSTICIE M. Bon tart, minister van Financies, heeft wijzigingen voorgesteld aan de Begrooting van Justicie voor het dienstjaar 1930: Zij geven aanleiding lot eenc verh-ooging van 230.000 fr. Ingevolge deze amendementen be loopt liet Begrootingsonlwerp: Voor de gewone uitgaven, de som van franken .321.705,716; voor de uitzonderlijke uitgaven, de som van 22.655.000; te za- men -fr. 344,360,716. GREN SSCHEIDING EN M. Baels, minister van Binnenland- sc'he zaken heeft twee wetsontwerpen neergelegd tot wijziging van grens scheidingen. Hel eerste betreft Jctte en Kockelberg. Het tweede wetsontwerp betreft Schaerbeek en Sint-Lambrechts-Wolu- we. De gemeente Schaerbeek en St. Lambrechts-VVoluwe zijn overeengeko men, om, met !het oog op een redelijker begrenzing, te vragen dat hun respec tief grondgebied zou gewijzigd worden. VERGROOTING DER STAD AUDENAERDE Minister Baels heeft ook nog een wetsontwerp neergelegd waarbij een deel van het grondgebied van Valkegepn bij de stad Audenaerdc ingelijfd wordt. Ten gevolgen van liet rechttrekken Van den Scheldeloop. liggen thans 4 Ira 26 a. 90 ca. van liet grondgebied der jgemeente Vol'kegem op den linker Scheldeoover en palen aan de stad Au- denaerde, van deze streep gronds die, geheel onbewoond bij de telling van '1920, thans een bevolking telt van 116 inwoners. DE RECHTERZIJDE. De rechterzijde der Kamer heeft Dinsdag morgen vergadering gehouden, yoor bet onderzoek der formuul Pusse tnier, in zake indiciaire belasting of aanwijzingssupertaks te voor degenen, wier levenswandel voldoende uiterlijke belastbare teekens vertoonen. Voor deze lieden zou als basis voor de aanwijzingssupertaiks genomen worden de helft van hun in komen wegens al de betastingen, welke zij betalen. Na de vergadering werd de volgende meedeeling afgekondigd «De rechter- ijdc, na de heeren Pugsemier en mi nister Houtart gehoord te hebben, ver- de oplossing der fiskale hervormingen DE GEHEIMENISSEN DER BEERNEM- SCHE BOSSGHEN Het schijnt dat de Geheimenissen der Beernemsche Bosschen» nu ook al in het Parlement gaan behandeld wor den. M. Delille, volksvertegenwoordiger voor Brugge, heeft eene vraag tot in terpellatie over deze geheimzinnige inoordges.c'hiedenissein ingediend. Ziehier waarover de interpellatie vain M. Delille zal gaan i. Over de lvandelingen van het Ge recht in zake Beernem; 2. in zake de verdwenen boschwachter Dierickx 3. in zake den aan de Duitschers overge- 1 everden Beele, gefusiljeerd te Eecloo; in zake den versmoorden jongeling uit de Meesstraat te Brugge. 'HET BEDIENDEN PENSIOEN De bijzondere KamerkommisSie heeft Dinsdag een onderzoek gewijd aan de wet op het bediendenpensioen, zooals deze gestemd werd door den Se naat. Het gaat om de doorslechte wet van 1924 welke door den Senaat h-eele- maal gewijzigd werd. In deze wet wordt gezegd dat de af- houdingen verplicht zijn op de wedden tot 18.000 fr. Nu wordt voorgesteld dit wed'debedrag te verhoogen op 24.000 fr. I>e kommissie heeft ter zake geene beslissing genomen. Toekomende week zal de kwestie nader onderzocht wor den. brugleggers in kun, kazerne niet terug gekeerd. Hartverscheurende tafereelen. doen zich voor. Aan de overzijde van de Tarn roepen drie personen om hulp van uit hun huis dat dreigt in te storten. De snelle vloed belet dat men hulp aan die on- gelukkigen zou verleenen. De. Tarn was met 12 meters geste gen. In de v/ijk Vfllebourdon stortten 20 leent vertrouwen aan de regeering voor jhuizen in. Er moeten vele slachtoffers zijn. In de EEN BLIJDE GEBEURTENIS VER WACHT IN HET PALEIS VAN BELLEVÜE Het agentschap Belga deelt de vol gende tijding mee Herhaaldelijk is or in de laatste tij den sprake gewees.t van eene blijde hoop gekoesterd door den hertog eoi de hertogin van Brabant. Volgens onze inlichtingen kunnen wij thans het nieuws bevestigen. De gelukkige gebeurtenis wordt te gen September tegemioet gezien. Zal prinses Josephine een broertje of een zustertje krijgen Natuurlijk is het broertje, dat de rechtstreeksche mannelijke nazaat van den Koning zou wezen, de geheime wenscli van ouders en grootouders. Naar men weet, had de Koning reeds voor de geboorte van prinses Josiephi- ne-Gharlotte besloten den titel van graaf van Henegouwen toe te kennen aan den eersten mannel ij-ken afstam meling van prins Leopold. 100 MILLIOEN SCHADE. OVERGROOT AANTAL HUIZEN INGESTORT VELE SLACHTOFFERS Bergerac, 4 Maart, iTengevolge van het toenemen van de Vezere, die ziclv te Lineuil in de Dordogne werpt, is de Dordognevalloi onder water ge spoeld. Stukken hoornen en meubelen wdrden door het water voortgedreven. De straten van Bergerac staan onder water. Toulouse, 4 Maart. Te Mazamet staan alle fabrieken onder water. Het kerkhof van Saint-Amans Valtoret is verwoest. Te Lavour steeg de Agout en zoowat 100 huizen spoelden weg. De fabrieken liggen stil. Tc Carmaux moeien de bewoners met bootjes bevoorraad worden. Te Bessiercs stortten 21 huizen in. Toulouse is van alle spoorverbindin gen met Narbonne. en de Langedoc be roofd. Te Monlauban bereikte do overstroo ming de afmetingen eener ware ramp. Men kan nog niet bepalen hoeveel slachtoffers er zijn. To Orguil stortten 12 huizen in. Te Sapiac zijn een adjudant der gen darmerie^ twee Senegaleezen en drie treek van Bezier kwamen paarden en vee om. Te Serignan werd eefi inwoner door het wafer medeges leep t." Rainac op tien kilometers van Nar bonne Is algeheel ontrfiimd. Te Castres zijn drie personen omge komen. 7 Huizen stortten in. De gan- sche stad staat onder water en de scha de bedroeg 10 millioen. Te Mazamet is er een. doode. De fa brieken kunnen niet meer werken. Kier zou de schade 20 millioen bedragen. Cohuzac-sur-Vere staat onder water en er is een doode. Te Saint Sulplice zijn er 21 huizen verwoest. Te Rapastens zijn veel hoeven in gestort. Het spoor Albi en Toulouse is onder broken. Te Grauchet zijn de fabrieken ver nield. Te Viferbe wachtten een man cn vrouw hangend op een boom gedurende vijf uren op hulp. De ramp is zonder voorgaande, Nader meldt men nog- c De schade in Tarn wordt op 100 mil lioen geschat. Een officier, 2 onderof ficieren en 4 soldaten zijn vermist. EERSTE HULP. Parijs, 4 Maart. M. Tardieu dood 100.000 fr. ter beschikking stellen van de prefectuur der vijf departementen ten titel van dringende eerste hulp. M. Georges Pcrno, minister van openbare werken begaf zich ter plaatae om zich over de uitbreiding der ramp te vergewissen en om de te treffen maatregelen vast te stellen. BEZIGHEDEN IN MAART '1. Het oogenblik om haver te zaaien is aangebroken. Aangezien men in de haver veelal klaver zaait, moet men bij de -teelt rekening houden met deze voe- derplant die tamelijk veel voedsel noodig heeft, vooral potaschmesten. Derhalve raden wij aan per hectare te gebruiken 600 kgr. superfosfaat, 200 kgr. chloorpotasch en 200 tot 300 kgr. zwavelzuur ammoniak- Deze mest stoffen wordon op den omgeploogden akker uitgestrooid, en met de eg inge dekt.; daarna mag men tot 'het zaaien overgaan. 2. Wie geen gelegenheid heeft ge had de lentebemesting too te passen op- tarwe, spelt, rogge, enz. kan zulks nog doen. Het krachtdadig doorgroeien dezer graangewassen zal in de 'hand gewerkt worden door het toedienen van 150 tót 200 kgr. zwavelzuur ammoniak per hectare. 3. Het zaaien van allerlei groenten als erwten, boonen, kooien, wortels, ajuin, spinazie, radijs, latouw, enz. mag aanvangen. Indien liet bemesten van den grond verwaarloosd werd Februari, zal men niet nalaten bij het omspitten van den bodem 2 tot 3 kgr. zwavelzuur ammoniak, 3 tot 4 kgr. zwa velzuur potaseh en 5 tot 6 kgr. super fosfaat. per are onder te werken. Daar door verzekert men overvloedige en sappige producten die zeei; gezocht worden. Verder dient men in de tuin de ra batten en doorlevende planten te ver zorgen. Men zal dus aarbpzicn zuiveren, de artisjokken en brokoliekoolen ont- blooten, de bloe'm'en ontdekken en snoeien, rozelaars planten, en in potten de 'zaaiingen beginnen van ecnjar(gc planten die gebruikt worden tot het versieren van kamers, salons, balkon: enz. 4. Boomgaarden en weilanden mag men niet vergeten. Men zal dus het droog hout wegnemen, de boomen zuiveren van oude schors ten einde de stammen tc verluchten en de schade lijke insecten Ie vernietigen. Verder zal men de molhoopon opens.preiden, per hectare 400 tot 500 kgr superfos faat, 300 tot 400 kgr. sylviniet en 200 tot 250 kgr. zwavelzuur ammoniak strooien, onder eggen en daarna rollen. DJXI. NOTA OVER "DE SIGNALISATIE EN HET NUMMEREN VAN DE BELGISCHE WEGEN De bestaande signalisatie bestaat uit het volgende Wegwijzers van verschillend model, met schachten in gegoten ijzer, met platen die den naann en Alen afstand in kilometers van de plaatsen aangeven; Muurplaten, in geëmailleerd plaat ijzer, met aanwijzing van de naam der lokaliteit en de namen en afstanden van de naburige lokaliteiten; Houten paneelen met, in wit op blauw eene aanduiding van richting met pijl. Driehoekige paneelen voor waar schuwing legen gevaar, in geëmailleerd plaatijzer, overeenkomstig de bepalin gen van de internationale conventie van Parijs (1926), geplaatst door tus- schenkomst van den «Royal Automo biel Club» van Bcigie. Kilo'mieter- en ihectomcterpalen yan verschillend model; Bovendien zijn in de bochten de boo men van de buitenrij (kant tegenover het centrum van den bocht), met een witten band in kalk gemerkt, op onge veer 2.50 m. hoogte; daardoor kunnen degenen die van den weg gebruik ma ken, in de donkerte de richting kennen. Deze verschillende aanwijzingen wor den tegenwoordig onvoldoende geacht en zij worden v-olledig met de medehulp van de «Royal Automobiel Club» yan Bcigie door middel van; Paneelen met lokalileitisaanwjij'zing, in geëmailleerd plaatijzer, geplaatst aan den ingang van elke agglomeratie, en dragend den naam van de voorlig- geede lokaliteit, rood op wit; Aanwijzingspancelen, eveneens. in geemailleerrt plaatijzer, met zwart op blauw den naam van de eerstkomende lad, den afstand in kilometer, en een aanwijzingspijl. Doch- het Bestuur van Bruggen en Wegen wil do signalisatie van de wogen nog verder doorzetten om zo zoo .vol ledig mogelijk tc maken. Zij heeft dus een ontwerp van num mering der Rijks- en provinciewegen bestudeerd, gegroepeerd volgens de wo gen waardoor grople steden, villegia- tuurcentra grenzen, enz., worden ver bonden. Deze wegaanwijzi-iigen zullen .bpge- somd worden op een lijst, en zullen voortkomen op eene taart yan BeLgie, met dit doe gedrukt. Iedere wegaanduiding ontvangt een volgnummer dat op de namenlijst en op de kaart wordt Ingeschreven. Langsheen de wegen moet dit yol- nummcr op kil om eterpal en van oen nieuw model worden herhaald. Op die palen zullen ook nog 'de naam van den weg en de afstand tot de dichtstbijgelegen steden staan vermeld. Op de kruispunten van. do wegen van groot vorkeer, zullen hoekpalen al de gewensclUe aanduidingen betreffende de hldaar tsameidoopefrde 'wogen 'dragen. Op het kruispunt van eene Staatsbaan en van cenen gemeenteweg, zal men do bestaande wegwijzers benuttigen, mits dezelve een betere zichtbaarheid tc ge ven en de geschriften leesbaarder, tc maken. De eerste nummers van de reeks wor den gegeven aan dc Staatsbanen. uit gaande van Brussel; de reeks 1 tot 150 is voorbehouden aan de Staatsbanen van af 150 warden de nummers gege ven aan do wegaanduidingen die pro-r vinciewegen omvatten. Dc grooto verkeerswegen zullen reeks gewijze nummers van af 250 ont vangen. Ten einde de weggebruikers, in te lichten over de betrekkelijke belang rijkheid der wegen, heeft men de Staats banen verdeeld in voorname en geringe wegen; de afmetingen en de kleuren aangenomen voor de vermeldingen op do palen van ieder dezer twee wegen klassen, laten toe, bij den eersten aan blik de klasse van den doorloopen weg te kennen. De nummers van de Staatsbanen zul len altijd voorafgegaan zijn van een leeuw, symbool van de Natie; d<o van dc provinciewegen, van een P. Wanneer verschciden|e wegaandui dingen een gemeenschappelijk baanvak betref!, zullen dc palen van dit baan vak de nummers van beiden dragen echter zal hét nummer van de voor naamste wegaanduiding grootere af metingen hebben dan dc overigen.. Eindelijk, sommige wegen die niet behooren tot de vorenvermeldc weg-, aanduidingen, doch verbinding&wogotf zijn lusschen twee dezer, worden aan-? geduid door de volgnummers der beide verbonden wogen, door twee ge-lijkloo- pende horizontale strepen gescheiden. De opschriften van de wegwijzers, worden aangebracht op geemailleprdo lavaplatcn die aan de schokken, de weer invalieden, enz, kunnen weerstand bi$ den. Om het s.ignalisatieplan, nummers-» gewijs, op dc wegen te kunnen verwe zenlijken, is het noodig al de wegen op nieuw al' te palen, daar de aangenomen wegaanduidingen niet altijd overeen-* komen met de wegen door de oude be namingen bepaald, en ook, omdat be- tröfffcnde velen onzer wegen, de be slaande afpaling niet meer met do wer« keiijkheid strookt. liet Bestuur onderneemt dus eert werk van langen duur dat, uit zijn aard een zekere eenheid van inzicht en een zekere praktijk ve.reischt welke alleen door de eenheid yan leiding kan ge geven worden. Het werk moet ingezet worden miet dc volgende axiale wegen Brussel- Breda, Brussel-Aken, Brussel-Tri er, Brussel- Rocrov, Brussel-Maiibeuge4 Brusscl-Oostende. VOOf van de uitrusting van da werkplaatsen Ambachtslieden en Kleinnijveraars Gedurende het jaar 1929, riepen 712 patroons de tusschenkomst In van den Dienst voor den Middenstand (Ministerie van Landbouw) om het modern maken van hun ambachtsbewerktuiging. In dit werk waarmede het nationaal voortbrengingsvermogeu in verband staat waren betrokken 28 Syndikaten van kleine werktuigen. Bij de aan onderzoek onderworpen aanvragen kwamen de motors en de machienen-werktuigen respectievelijk voor in getal van 355 en 839. De aange geven nankoopen liepen tot een bedrag van 5,216,580 fr. Twee Verbondskassen werden aange nomen, de eene te Gent en de andere te Luik, om de werking te verzekeren van dc wet van 29 Maart 1929 (voorschotten met jaarlijksthe aflossing op 5 jaar). Medegedeeld door den dienst voor den Middenstand bij het ministerie van Land bouw, Voor Warrandeering van koopwaar, VOORSCHOTTEN OP TITELS, LEENINGEN tegen degelijke waarborgen la de BIZONDER AANGEWEZEN. Al deze verrichtingen worden er vlot afgehandeld. 1652 Da stichting dar Aangenomen Kas ▼an 't Klein Beroepskredit gaat een onverwacht sukses tegemoet, Op het oogenblik dat deze regelen versehijnen zijn reeds meer dan zet duizend aan- dealen ondersohreven en betaald. En nog zoovele bonden moeten hun ne lijsten insturen. Nooit hadden de inriohters durven verhopen dat de Middenstand van Ooat-Vlaanderen zoo goed zijn plicht begreep tegenover zijn organieatie en zijne toekomst. De talrijke deelname aan de stichting bewijst ten overvloede da meerdere solidariteit die onder de Oost-Vlaamsche Middenstand begint te heersohen en hoe de leiders begrepen en gevolgd worden. Dit zal de leiders een spoorslag zijn om nog met meer iever te arbeiden aan de heropbeuringen van een stand die zoo noodig is tot den socialen, cconcmischen en kultureelen toestand van de Maatschappij. Da inschrijving blijft loopen tot 10 Maart. Jiet ProvMiddenatandsaearetariaat.

De Volksstem | 1930 | | pagina 1