Ongeluk aan een onbewerkts Mrred 09 Bruid van den Arme I K L E B H 6 A Z E T OP DE GRENSSCHEIDING ERPE-AALST fMfeniaisilsgfiS Berishlei) SPAARKAS renteJ br"U° ,5,'™ b- Geheiiriticucling verzekerd -jam» ^jgggga EEN HERDERLIJKE BRIEF. Op 't eindo dezer maand zull»n H'H. DD. HH. da Bisschoppen van Belgie een Herderlijken Brief afkondigen over hot Eucharistisch Kongres en de be- tooling ter eért v*n het H, Hert, die op 28, 29. 30 en 31 Augustus e.k. te Machalen zullon plaats hebben- Deze brief zal aan de geioovigen medege deeld en, waarschijnlijk, den 30 Maart aanstaande in al de kerken van het land voorgelezen worden. WEDSTRIJD VOOR HET BEELD HOUWEN IN ZEEP. In Amerika gebruikt men in deklassen voor beeld houwkunst witte zeep. Door hst "National Soap Sculpture Committee» (Nationaal komiteit voor Zeepbeeldhouwkunda), te New-York,is nu, voor de eerste maal, een interna tionale wedstrijd in zeepbaeldhouw- kunde uitgeschreven. Dr, A. H. Cor- nette en Dr. L. van Puyvslde.museum- konservatcren. de eerste te Antwerpen de tweede te Brussel, maken deel uit van het Internationaal komiteit voor kleine teelden in witte zeep, door voormeld komiteit aangesteld. De buitenlandsche werken zullen svenals de nationale te New-York wor»- den tentoongesteld, maar komen elk voor 'verschillen do prijzen in aanmer king. De prijzen voor de buitenland- sohe bedragen samen 250 dollar- Alle inlichtingen worden kosteloos verleend door den h. René Carette, Baliaerslraat. 39, Antwerpen. TWEE DOODEN 1 ERG GEKWETSTE- Dinsdag avond, roipj 8 urö, gebeurde Voorzeker werden zij op den sfag g'e- alnieï- öari de onbewaakte barreel van de dood. Zij waren ijseJijk verminkt. Hun lijn Aalst-Sottegen), op hot gehucht aangiezichi was gansch afgerukt -en in Hoonegem, grondgebied Erpe, een de vreeselijk verminkte lijken zou men schrikkelijk ongeluk, dal de grootste niemand meer herkend hebben, ganscli den omtrek ver.- ontroering in wekte. De önvstandigheden van het ongeluk zijn bezonder pijnlijk en ter plaatse zelf hebben wij volgende inlichtingen vernomen. Mevrouw Zulma-De Zulter 72 jaar oud, wonende" le Erpé, Hoonegem in de Essinckstraat, moest gisteren meter Geneeskundige hulp werd aanstonds ingeroepen. De gendarmerie werd ook onmiddellijk verwittigd. Doch het vree selijke was gebeurd en hulp kon hier om zoo te zeggen niet baten. Do Kerper werd ter plaatse verzorgd en daarna na de kliniek van Aalst overgebracht. -Va bet eerste- onderzoek der gendar-. zijn van ecu kind van haren zoon Pros.- 'mërie, werden de lijken der ecihtgeanoo- per die te Ilofstade woont. Vrouw De ten Do Zuttcr. geborgen in een nabij PLECHTIGE COMMUNIE Ten bureeio dezer. Kerkstraat, 21, Aalst Schoone keus van KERKBOEKEN PATERNOSTERS in alle prijzen, caders wijwatervatjes, naai- en schrijfdoozen, buvards, albums, cioozen in iaque de chine, enz. enz. BEELDEKENS MET GOUDEN DRUK te beginnen aan 15 fr. de 25. VERTREK VAN DE ANVERS» VILLE Do in hot nieuw gestoken «Anversville», is Dinsdagnamiddag ten 2 uur, onder bevel van kapitein Wau- thior, uit onze haven naar Congo ver trokken met 73 passagiers van 1q klas en 84 van 2e klas. De lading bestaat uit 4400 ton ver schillende goederen, waaronder aan dek. tweo autos van 3 ton voor den staat, en in do ruimon 250 ton spoGr'- wegdwarsliggers, en 250 ton riggels voor B. C. K.; 200 ton cement voor de spoorwegmaatschappij 21 autos van verschillende merken een uiteengo- nomen lokomotief van 19 ton voor de «Vicinaux, en een uiteengenomen machien voor het aanleggen van straatwegen voor de «Likubila». DE INVOER VAN PAPEGAAIEN VERBODEN* Tot nader bericht is de invoer van Papegaaien, an ander gevogelte van dat soort, verboden. De verzendingen zullen toruggsstuurd worden naar het land van er komst, of zullen vernietigd worden naar de aan wijzingen van den veearts der kontrole. Dieron van het genoemde soort, en die, niet afkomstig uit Amerika, wor den verzonden alvorens dit besluit werd gen-omen,kunnen voorden invoer in aanmerking kernen, na gedurende een paar weken in observatie te zijn geweest, Ook in Frankrijk is een zelfde maat regel getroffen. MONUMENT KARDINAAL MER- CIER. Z. Em. Kardinaal Van Roey heeft, onder geleide v2n don architect Simon Van Craey de werkzaamheden bezichtigd aan het grofmonument, dat opgericht wordt ter nagedachtenis van zijn grooten voorganger, kardinaal Mercier. In een der zijkapellen van de matropolilane St Rombautskerk te Meehelon. .Verboden Nadruk. 119de Vervolg-. Ook als. uw vader hierdoor ten gronde moest gaan Vader zal niet ten gronde gaan, moeder. Dat begrijpt ge niet, neuswijs ding Wij zorgen en werken alleen lijk voor u. Men ziet nu hoever de zoogezegde verlichting van onzen tijd het bij de jongheid gebracht heeft... Moeder, gij zélve hebt bot gevoel .van re.'lilvaardigheid in mijne borst gcpiaii!. waarom wilt ge het weder Uitroeien Zorg niet voor aardsche goederen, maar zorg veeleer dat ik mijn geluk in de bevrediging 'des har ten viiule. Dan wil ik gelooven dat ge Irct waarlijk goed met me meent... Ge hebt er dus aan getwijfeld? Gelest ine legde, alsof ze hevige pijai gevoelde, hare magere handen op de horst. Moeder, wij moeten eindelijk eens rondborstig met elkander spre ken. Dit i lang voor mij eene behoef te geweest en zoo ik gezwegen heb, was lret om... Luister, Louizc. Ge kent de strengheid van uwen vader, die on buigzaam wordt als het zijne zaak geldt. Dan moet bet buigen of bers-t ten, z'o.oals hij zegt. Nooit zal liij zij ne toeslemming lot y.w huwelijk met Zulter was gedurende bijna de winter ziek geweest, was nu gansch hersteld en de familie De Zulter was dus in vol le feest. Plen voituur, een gesloten rij tuig op caoutcRiouc.h wielen werd be steld bij den huurhouder Karei De Ker- pel, wonende te Erpe Dorp. De man Johannes. De Zutter, oud 72 jaar, vergezelde zijne vrouw naar Ilof- sfcade-waar de doopplechtigheid van het kleinkind plaats hadden. \s Avonds trokken de echtgcnooten De Zutter per voituur huiswaarts. De zoon wilde nog zijn ouders tlvuis hou den tot 's anderdaags, maar de vader antwoordde «Vandaag rijden' wij por voituur, en morgen zouden wij te voet moeten gaan», en dan wcrcl er gezin speeld op de gouden bruiloft der ouders die toekomend jaar zou gevierd worden' Dan zal er gefeest worden, zei De Zut ter. dan rijden wij den hcelen dag per voituur. Helaas de mensch schiktIn de beste stemming vertrok dus liet ou- derspaar. De rit ging langs Aalst, de Vijfhuizen en Hoonegem. Het was rond 8 uur dat zij aan den onbewaaklcn overweg van Hoonegem toekwamen. Alles was rustig em kalm in de afgelegene wijk... toén eensklaps de bewoners werden opgeschud door een akelig gekraak. De trein van Burst naar Aalst reed op dat oogenblik voor bij en de bewoners hoorden aanstonds dat er iets scheelde. De trein stop-te eenige stonden later voorbij den twee den overweg, 't Volk liep buiten en men boorde de dochter van den koetsier De Kerpel die zich op dit oogenblik daar omtrent bevond die op de straat riep: Mijn vader, mijn vader Wat was er gebeurd Hét rijtuig was aan den eersten overweg door den trein gevat geweest en naar de ingewonnen inlichtingen moet het ongeluk als volgt gebeurd zijn. Op het oogenblik dat' de botsing plaats greep moest liet paard juist over de sporen zijn en werd h-ct rijtuig dooi den trein gevat. Het paard i,s tegen de wagens geslingerd, want liet was aan den kop gekwetst-,'is gevallen en is ter plaats blijven liggen, wijl do tremien en do berries gebroken werden. Het. rijtuig werd op meer dan 150 m. ver mede gesleurd en werd heel ver morzeld. De koetsier Karei De Kerpel werd van'zijn bok geslingerd en erg gekwetst De man heeft verscheidene ribben ge broken en droeg erge verwondingen aan Sliet hoofd. De cchtgcnooten D'e Zutter die in bet rijtuig zaten, werden medegeslcurd em hunne lijken worden meer dan honderd meter van do plaats der botsing gevon den. /ij waren dood als men hen opnam. Albert geven. Uw vader heeft steeds stoffelijk voordeel op het. oog, maar ik wil u bewijzen dat de aardsche af- od niets voor mij is... Zeg eens.Loui zc. hebt ge u ten aanzien van Albert rijpelijk onderzocht Vreest ge niet ooit berouw te zullen gevoelen Nooit, nooit I moeder indien Al-bert doodarm was, zou ik hem daar om niet verlaten. Hewel, goed, ge zult uwen wil h-ebbcn, maar doe me later geene ver wijlen trouw met uwen geliefde, en zie hoe ge met hem vaart 1 Ik wasch mijne handen in onschuld. Louize geloofde hare oor en niet te mogen vertrouwen. Moeder, heb ik u wel verstaan, geeft ge mij uwe toestemming vroeg zij bevend. Ja, en ik ga nog verder. Ge hebt mij diep gekrenkt daar ge mij mis kend hebt ik wil u nu bewijzen dat ik slechts uw geluk beoog. Uw vader heeft in zijne verblindheid niet goed jegens Albert gehandeld Albert moet hem vijandig zijn welnu ik zal het verantwoorden..; Wat moeder Dat ge met Albert Brand in het huwelijk treedt. God in den Hemel Wat geluk voor mij Ik doe alles ter liefde van mijn kind Gelest ine weende... Het waren krokodillentranen Louise nam de hajiden baicfi moe- geborg gelegen huis. Hél. nieuws der ramp verspreidde zich zeer snel in den omtrek em kort na hel ongeluk was reeds eene groote menigte volks ter plaatse gesneld. Het volk was' gansch leneergeslagen door hét gebelgde. De echtgenoot en De Zuttcr waren brave lieden die twaalf kinderen hebben groot gebracht. Al die kinderen zijn gehuwd. De huurhouder De Kerpel van Erpe, dorp, was ook een zeer geacht man. Hij is in de zestig jaar oud, en was heel ernstig als hij miet (het rijtuig uitreed, en was immer zeer. voorzichtig. Hij. dronk nooit... Alles wijst er dus op dat wij liier met een ongeluk, een vreese lijk ongeluk slechts aan de omstandig heden toe le wijten te doen hebben. Dezen morgén begaven wij ons ter plaats der ramp waar zich nog voel volk bevindt. Twee gendarmen staan aan den overweg. Het gedoode paard ligt op eenigen afstand van de plaats der ramp Het uraagt geene uiterlijke kwetsuren, heel zeker werd lret met den kop tegen een wagen geslingerd. Op de sporen, op een afstand van minstens1 150 m. liggen-stukken van het. rijtuig, kussens, gebroken wieion, glazen, enz. en daar ziet men ook npg ..vleeschklompen van dc ongelukkige slachtoffers. Een werkman van den ijzerweg neemt die overblijfsels, weg in een doek wijl daarnaast «mannen en vrouwen luidkeels weenen. Het zijn zegt m»e.n ons, de kinderen der slachtoffers. Gru welijk I Ter plaatse vernemen wij nog dat bet ongeluk gebeurde door den trein 2845 van Burst'rriaar Aalst. Deze trein wordt getrokken door eöne machien van Brussel-Zuid. Dc machinist hcoH niets gezien, toch hij aan den overweg aankwam. Toen bij voorbij was werd bij eene hapering gewaar en daar deze bleef voortduren heeft hij gestopt. Dan heeft hij zich rekenschap kunnen ge ven van het ongeluk. Het lijk der vrouw werd gevonden op 90 meters van de plaats der botsing, dat van den man op 150 meters onder den 2den wagen van den trein. De koetsier lag naast de baan op 8 meters van de plaats waar liet onge luk gebeurde. Minstens vijf en twintig minuten heeft het. personeel van den trein, ge holpen door eenige reizigers, moeten werken om dc stukken van liet rijtuig van onder de wagens te halen. B:j het ter pérs leggen vernemen wij dat cle toestand van den huurhouder De Kerpel, die zooals wij liooger zegden naar de kliniek,van Aalst werd overge bracht, geruststellend is. een geldsom ger\oofd te WETTEREN Gisternacht braken dieven binnen in dc woning van den li. Art, De Jonghe, wonende in de Moerstraat. De li. Ar thur De Jonghe speelde een partijtje kaart bij buren .cn daarvan maakten de dieven gebruik. Zij braken de deur open en doorzochten allo plaatsen. De inbrekers lieten juw'eelen en an dere voorwerpen liggen. Zij namen al leen hot geld mee, een som van riiiimi vier duizend frank. Uit dc opgemerkte voetsporen bleek dat de dieven ge tweeën waren. Dc politic werd verwittigd en de be volking hoopt dat. tenslotte eens een einde zal gesteld worden aan de inbra ken, die hier-zoo dikwijls voorkomen. VIER JARIG KINDJE LEVEND VERi- BRAND TE ST. AMANDS Ten huize'der echtelingen Laureys, landbouwers, wonende te St. Amands, ten gelmchle Laerendries, had een ver schrikkelijk ongeval plaats, dat een doodelijk verloop komt le hebben. De vrouw, beging de onvoorzichtig heid een ketel kokend water dien zij van liet vuur kwam te nemen op den grond te zetten, terwijl Tiaar 4-jarig dochtertje Elisa, in lvuis aan liet spelen was.. Do arme kleine viel al spelend in den ketel en liep hierbij vreeselijke brandwonden op. Ondanks de beste geneeskundige zor gen, is het arme slachtoffer aan de op- geloop en vreeselijke brandwonden over leden. Het parket van Mechelen werd verwittigd. DE GUDE MISDAAD VAN LOOCHRISTY VC-GR 'T KRIJGSHOF VERZONDEN De kamer van inbeschuldigingstel ling van hot. Hof van Beroep van Gent heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak van Karei Dc Runder, aangehou den voor de oude misdaad gepleegd te Loochristy, op den jachtwachter Van Houcke. De krijgsraad had zich onbe voegd verklaard en de zaak terug ver zonden voor hef. burgerlijk recht. De kamer heeft na grondig, onder zoek zisli opnieuw onbevoegd verklaard en De Bunder nu verzonden voor bet krijgshof. Zooals men ziel is die zaak zeer ingewikkeld. der, en vroeg- «haar zachtjes Moeder boe komt ge toch zoo spoedig tot dit besluit Immer zijt ge legen Albert ingenomen geweest. Ik kan u niet zien lijden,, mijn kind Uw vader heeft zijne liand tot een schelmstuk jegens Albert geleend hoe kaii ik dit anders goed maken dan door den mishandelde a,ls mijnen schoonzoon te erkennen, indien gij hem werkelijk -bemint Gewis, moeder, ik zie van 'hem niet af, al moést het mij het leven kosten De arme Louize bevond zich in eene opgewondenheid, die baar nauwelijks toeliet te denken. Dat ze tevens zoo schielijk en zoÖ gemakkelijk het vurig verlangde doel zou bereiken, had ze niet voor mogelijk gehouden. Door mijne toegeving, red ik uws vaders ziel van het verderf zeg de Cclestine. Hij heeft buiten mijn weten slecht gehandeld, zonder he«t hem te vragen zal ik nu goed doen en als de daad zal voltrokken zijn, dan zal hij ze voor goed erkennen. Moest ik er hem vroeger over spreken, er zouden vreeselijke tooneêlen ontstaan welke we vermijden moeten: Ik neem de geheele verantwoordelijkheid op mij, het .zieleheii uws vaders moet tot eiken prijs gebed worden. Zijt ge nu tevreden Louize was sprakeloos van verba zing. Hare moeder liet haar eenige pogen-. DOODELIJKE VAL VAN EEN GRIJSAARD TE ST JGOST-ten~NOODE Maandag namiddag werd de policie verwittigd dat G. Van Hardenberg, 72 jaar, wonende Iloevestraat,. te St. Joost ton-Noode, .sinds eenige. dagen niet niieer te zien was. De policie begaf zieh ier plaats met een 'Slotenmaker. Deze deed de deur open. De ouderling lag gansch gekleed op don.vloer zijner ka mer met het gezicht tegen den grond. Ilij was stervend. 'De arme man werd bij hoogdringend heid naar bef. gasthuis gebracht, waar de. geneesheeren vaststelden dat hij een erge wonde had aan de rechterwang. Niettegenstaande dc beste - zorgen is het slachtoffer overleden zonder liet bewustzijn (herkregen te hebben. Men denkt dat Van Hardenberg duizelig go worden was en dan met het gezicht op den vloer is gevallen. AUTO GESTOLEN TE BRUSSEL M. Van Overbeke, wonende ruë de L. Courelte, te Ath, bad zijn auto onbe waakt laten staan in de Gréfrystraat. Een dief heeft van de gelegenheid ge bruik gemaakt om met het rijtuig, een prachtig binnenstuur ter waarde van 40.000 fr., de vlucht te nomen. Men meldt uit Rotterdam Fij het inhalen van de kluiffok raakte een zoen van schipper W. J. Visser van het schip De Goede Ver-i wcchting geladen mét rijshout, ter hoogte van Enkhuizen in ze-3. De schipper Sprong terstond in da boot om zijn zoon to redden- Hciaas zijn pogingen mochten niet baten- Da zoon verdween voor de oogen van zijn vader in de diepte. Ta Ssubagnac, Frankrijk, heeft een dijkbreuk plaats gehad- Ongeveer 100 huizen werden overstroomd maar de bewoners hadden zien tijdelijk ii veiligheid gesteld. De Seine, de S&öne, de Vienna en de Indre wassen buitengewoon snel. Geweldige onweders hebben zich bo ven de streek van Lycn cnt'.nst. To Pannissiére (Loire) werdéfi twee brug gen vernield. Te Te'ange bij Metz, stierven i de sfgelcopen week schielijk de vijf kinderen van den arbeider Pierson- Daar de dood niet normaal scheen, besloot het gerecht te doen overgaan tot de schouwing van de lijken. De vader werd in hechtenis geno men onder verdenking zijne kinderen te hebben uit den weg geruimd. In een brief deelde de 45-jariga op rustgeld gestelde adjudant van da Franscho Koloniale troepen, Bornais, as.n den policiekommissaris van Pu- teaux mede, dat hij zijn vrouw en zijn 8-jarig zoontje gewurgd had en van zin was zelfmoord te plegen. Hij deelde mede dat ds lijken in zijn huis zouden gevonden worden. Armoe de en zorgen zcuden Bornais tot zijn misdaad gedreven hebben. De policie begef zich naar da wo ning van den adjudant en vond daar inderdaad de lijken van de vrouw en het kind. Geen speer werd gevonden van Bornais. Men gelooft dat hij zich verdronken heeft. Alle fijnproevers verkiezen de pro ducten der beschuitfabriek DE TOE KOMST, Avenir, Denderleeuw, omdat ze de beste zijn. Maandagavond brak brand uit san boord van de rivierboot Bucara- mango terwijl het schip in de dokken van Laddoredo (Columbia) op de Mag- dalenarivicr lag- Hst vaartuig was met petrool geladen en de brand brand brak uit terwijl de passagiers en de leden van de beman ning sliepen. Zij werden door een ge weldige paniek aangegrepen. Talrijke passagiers werden dood ge trappeld in het gedrang, terwijl da an deren di® over boord sprongen, in de brandende vloeistof, die op het wafcor dreef, terecht kwamen. In het geheel kwamen 30 personen om. Enkel 10 personen werden gered. blikken den tijd ofnr na te deken.Niels was natuurlijker dan het vermoeden dat bij haar op kwam dat het inzicdrl harer moeder in deze toestemming niets anders was dan den erfgenaam der oude Wiprecht vast te binden. Louize, weet ge waar Albert zich nu verborgen houdt Ja, moeder. Haal hem, breng hem bij mij van dit oogenblik af, neem ik u beiden in mijne bescherming. Ge zult in de grootste, stilte trouwen. Albert kan liet huisje buiten bewonen; gij kunt hier blijven zoolang ik uw vader met alles heb békend gemaakt. Een nieuw .vermoeden yerscihrikte dc bruid. Moeder, zoo ge het'niet oprecht lm eendel Celesline sloeg de handen boven haar hoofd samen. Houdt ge mij dan voor zoo slecht dat ik mijn kind zóu kunnen verraden? Ze weende weder. Het bepaalde doel meest bereikt worden.De trotsche vrouw liet zicih niet zoo spoedig al', schrikken. Een millioen Dit woord klonk steeds in hare ooren. Voor haar was ieder schoonzoon goed als. hij en kel geld medebracht. En haar echtge noot behoefde kapitalen om zijne zaak staande te houden. Met hare eigene vaardigheid van tong, besprak ze nog eens de omstan digheden met Louize, die, evenwel nog vreezende door eene of andere ge beurtenis yan liar en geliefde geschoi- DER Naaml. Vennootschap 27, Nieu'jvstraat, Aalsi netto 4,175 t. h- STORTINGEN van af 20 frank TERUGBETALINGEN kunnen steeds onmiddellijk gebeuren Zonder^voorberieht. 665 den te worden, in die overhaaste echt verbintenis toestemde. De liefde ia niet vrij van zelfzucht, le meer als ge vaar haar dreigt. Louize wilde met ha ren geliefde getrouwd worden, terwijl hij nog arm was. Het was haar on verschillig of hij. timmerman bleef of door eene voorname familie als zoon erkend werd. Terzelfder tijd had meester Gerold een gesprek met Reinhardt, die ziel* in het kantoor op dc timmermans-, plaats bevond. Hoever staat de huwelijkszaak^ bouwmeester Ik geloof dat ik aan het doel cn. -Zijt ge er zeker van Ja,, want als mijne vrouw iets' onderneemt, wordt het uitgevoerd, en ik heb er haar mee gelast. Ik bevoel u spoed aan. .Waarom Do beslissing nopens de afkomst' van den timmermansknecht is op handen. Naar de jongste berichlent kunnen nog slechts weinige dagen verstrijken of men stelt den vorst, die van zijne ziekte genezen is, zijnerf zoon voor. Dan zcudf ge met de trot sche familie Selbach te strijden lieb-f ben die grootsohe plannen ontworpen' heeft.. In alle geval, zoodra het huwe lijk voltrokken is, breng er mij be-» richt van. [C't ïervoIgVJ

De Volksstem | 1930 | | pagina 2