Oe Bruid va» den firma VALERY SCHELFOUT KLEINE S&Ziï N!EUWSTUDIN&* jQAËs&l' Molenstraat, 39 1'etef. 433 Electrlcitest - Werktuigkunde - Radio iys!§uMs@li@ i@rtehien béUltSOVhRZlCilT HET ZOMERUUR. 't Is dus in den nacht van Zaterdag op Zondag s. s. dat man de uurwerken een uur zal moeten vooruitzetten. Officiesl begint het Zomeruur Zondag morgen ten 2 u. BIJ DEN KONING. De koning ontving Donderdag morgen de h. Tib- baut, voorzitter der Kamer Despret en de leden van den ra-ad van beheer ?an het Omvormingsccmiteit der mu sea Charles, algemeen sekretaris van het ministerie van Koloniën; en Sehrey- ven, raadsheer bij het Beroepshof. DUI VENPRIJS VLUCHTEN. Uit eene verklaring van M. den minister van financies blijkt, dat do overdracht taks niet meer zal geind v/orden op de vreemde duiven, in Belgis - gezonden om met Belgische duiven deel te ne men aan prijsvluchten met oplating in het buitenland. OORLOGSMONUMENTEN. De Koning heeft degoedkeuring get8ekend van het akkoord dat tusschen de re geeringen van Belgie en van de Versos nigde Staten van Amerika - gesloten is, betreffende de oprichting, in Belgie, van Herdenkingsmonumenten door de Amerikaansche kommissie van Oor logsgod enkteekens. MUNT DER VATIKAANSTAD. - Gedurende de tweede helft van hot jaar 1930'zal in het Vaticaan begonnen worden met het vervaardigen van eigen muntstukken. De reeksen zullen bestaan uit gou den, zilveren, nickelen en bronzen muntstukken. ZW1TSERSCHE SOCIALISTEN op STUDIEREIS. Twee belangrijke afvaardigingen, ean van de arbeiders unie uit Bern en sen uit Zurich zullen Op 18 dezer te Brussel toekomen en vandaar uit een studiereis beginnen dcor ons land. Zij zuilen o. m. Antwer- P8n, Brugge, Gent en Oostende be zoeken. UIT CONGO TERUG. De Al- bertville is Donderdag morgen, ten 9.3) ure, uit Congo te Antwerpen weer gekeerd.. Er waran 159 passagiers van eerste klas en 135 van tweede klas san boord. De lading bevatte 473 ton palm- (loten, 181 ton copal, 50 ton cacao; 50 ;on koffie, 52 ton rubber, 122 ton-ka toen, 1022 ton koper, 4 ton ivoor, 1 ton luiden, 13 ton sesaam, 50 ton suiker. OP HET VLIEGPLEIN VAN H AE- REN. Prins Sixtus van Bourbon, vergezeld door ex-keizerin Zitr, heeft Donderdag morgen een bezoek ge- brRcht aan hat vliogplein van Haeren waar hij onder leiding van kolonel Smeyers en de sndero overheden der burgerlijke luchtvaart, ds w.rkhuiz n en de verschillende diensten bezich tigde. De prins heeft te 10-30 uur per bijzonder vliegtuig Brussel Verlaten ter bestemming van Parijs. VIER ENGELSCHE KRUISERS TE ANTWERPEN. Uit Londen wordt gemeld dat da vier Engalscha kruisers Frobishor Norfolk York en Hawkins van 17 tot 23 Juli Antwerpen zullen bezoeken tor ge legenheid van het Engelsch feest door de Tentoonstelling ingericht. TWAALF AMERIKAANSCHE MIS SION AR1SSEN IN VRIJ HEID. Uit Shanghai meldde men aan Fides op 26 Maart dat de Communisten die sinds lang do stad Kanohow (Zuid-ChineJ be legerden werden afgeslagen. Mgr. O'Shea, apostolisch vicaris der stad en oe andera mat hem ingesloten missio narissen zijn dus terug in vrijheid.- .Verboden Nadruk. 137ste Vervolg. Zjjt gij de vorst vroeg de zieke licm .aanstarende. Ignaaz schoof de venstergordijnen open. Een lichtstraal viel op Boude- wijns (hoofd, die hem door de zieke deed herkennen. Dank? dank, genadigste heer, dat gij. gekomen zijt, zogde zij. Nu kan ik mijn geweten verlichten, en u vergiffe nis vragen. De angst boeide mij nog aan het leven... De vorst vroeg zacht Hebt gij mij dan eenig onrecht aangedaan Ik ben misdadig geweest voor God .en mensehen zei do zieke dof, terwijl zij hare magere banden samenvouwde.. Lang heb ik mijn geweten kunnen be vredigen, doch nu de dood nadert is liet. mij niet meer mogelijk' geweest. Voor God heb ik mij reeds in regel gesteld door het ontvangen der HH. Rechten. Ik moet mij nu nog in orde brengen voor de mens.elien. Maar ik moet kort zijn... mijne krachten verminderen. Ik zweer bij God, voor wiens rechterstoel tk zal verschijnen, dat ik de waarheid ecg Plechtig hief zij hare bevende han den op. Nadat zij diep geademd (had, ging zij •Voort j TREINBOTSING IN DE STATIE VAN THIELEN REIZIGERSTREIN LOOPT OP EEN GOEDERENTREIN Donderdag morgenrond 0.10 uur. heeft zich ih de statie van Thielen eene botsing voorgedaan tusschen den rei zigerstrefn n. 517, rijdende van Turn hout naar Antwerpen-Centraal en de koopwarenlrein 11. 7287, rijdende van Muvsen naar Weelde. De spoorlijn op den overtocht II eren (hal s -Turnhout waarvan Thielen een tusschen sta tie is.' loopt over een enkel spoor. De botsing waé zoo hevig, dat de twee locomotieven slechts nog een hoop in-' gevrongen ijzer geleken. Ook werden er enkele wagons vernield. DE GEKWETSTEN Een tiental personen werden hij de botsing gekwetst. Vijf reizigers liepen lichte kneuzingen op. Onder het personeel van de treinen werd de machinist van den goederen trein tamelijk zwaar gekwetst. De sto ker liep minder erge verwondingen op. De machinist en de stoker van den reizigerstrein, evenals de treinwachter, werden licht gekwetst. Onder de wagons van den goederen trein bevond er zich een tankwagen, welke vuur (heeft gevat. De stoffelijke schade is zeer aanzien- tijk. Tot hiertoe heeft men nog niet uit gemaakt welke de. juiste oorzaken zijn van de ramp. Algemeen is men echter van oordeel dat de zware mist, welke rond 6 u. over de streek hing, niet vreemd is aan het ongeval. De hoop waren trein stond in de sla-, tic en wachte op don reizigerstrein,ten einde hem de haan vrij te laten. De reizigerstrein* loopt dan op een ander spoor om zijn tocht voort te zetten. Was nu de wisselstand niet juist Dit zal het onderzoek moeten uitma ken. In alle geval de reizigerstrein is op de koopwarentrejn ingeloopen, on alhoewel do. machinist het onmogelijke gedaan (heeft om te remmen, is de schok zeer hevig geweest, zoodanig zelfs dat de ecrw. hoer pastoor van Thielen, welke zich in zijne kerk be vond, den slag gehoord heeft. IJij snelde met den ecrw. Ihocr on derpastoor dadelijk ter plaatste, ten einde de noodige hulp te verleenen. OPZOEKINGEN TE BRUSSEL Donderdag.'morgen van 11 tot 12 ure heeft de policie, onder aanvoering van M. Wight, kommis.sati.s hij de rechter lijke. policie, samen met een sterke greep gendarmen onder bevel van ad judant Laimmers, een inval gedaan in vier instellingen der Nieuwstraat, waar al .de aanwezigen hun eenzelvigheids- kaart. of officieele papieren moesten voorleggen. Een 12tal verdachte perso nen werden opgeleid naar het justieió- paleis om vereenzelvigd te worden. De genaamd-e Emile Colette, tégen wie een aanhoudingsmandaat was afgeleverd omdat hij tot een gevangenisstraf is veroordeeld, werd in het gevang van Vorst opgesloten. SANDIETENSTREEK TE SINT GILIS Yr'ouw Gooss.etis, wonende Alsem- bergschen steenweg, kwam Donderdag morgen, rond 4, ure buiten om zich naar :de vroege markt Ie begeven. Plolselings- werd .de vrouw doèr. twe-e kerels aan gevallen.-Een hunner bracht haar een ihcvigen. vuistslag toe in-het gelaat, 'terwijl de andere haar poogde, te beste llen. Op het orri- Imfp geroep der vrouw, (die zich dapper, verweerde, kwam de pol jlicie toegesneld. - Doch de. bandieten' jhadden de «wilhelmen» zien aankomen en sloegen op de vlucht. ;Zij worden ieverig opgespoord. Gelukkiglijk zijn zij er niet in gelukt de vrouw te beste len. ONGELUK TE HARELBEKE Dé h. Maurice Decan, uit Vichte, kwam 'Donderdagmiddag met zijn auto van Kortri jk gereden. In de K ortrij'k- s.chestraat liep bet zoontje van Leop. Lam on des traat over.. De autobestuur der., die het kindje wilde mijden, draaide kort de Molenstraat, in en botste, tegen den gevel van het.huis Lam on, met het gevolg dat de auto beschadigd .is en de bestuurder licht gekwetst. Het zoontje Lamon liep enkel onbe duidende kneuzingen öp. Zonder de koelbloedigheid van den autobestuur- zou een smartelijk ongeluk te betreuren zijn. De rijkswacjil kwam een onderzoek instellen. ERG ONGEVAL AAN DE DOKKEN VAN ANTWERPEN Op n. 10 der dokken reed Donderdag- namiddag om 2 uur een wagen van de Kraannalio. met allerlei koopwaar ge laden. De lader Emiel Van Loon, 42 jaar oud, wonende te ïlallaer, zat van achter ook op dé wagen. Door het schokken viel een gieter ten gronde. Van Loon boog zich voorover om er naar to grij pen, maar verloor het evenwicht, viel ten gronde en 'kreeg het zware achter wiel over het lichaam. In deerniswek kend en toestand werd Van Loon opge raapt cn naar het Noordervèrbandhuis overgebracht. Dokter De Deken, van dicn.st zijnde, stelde vast dab de man erg gekneusd was aan de rug en vermoedelijk de lin ker schouder gebroken had; ook. kloeg de man van inwendigekneuzingen. Na een eerste verzorging in het Noorder- verbandhu is wörr 1 h ij dadelijk n aar de kliniek (der Kipdorp vest overgebracht. Zijn toestand baart onrust. DE BLOEMEN.... i028 Ontluiken, alles herleeft en meteen komen snel de warme dagen, Wat kan do Huisvrouw beter wenschen dan haren wasch te doen op haar eentje, on vaarwel te zeggen aan de veeleisohenca en niet gemakkelijk te krijgen werkvrouwen, door zich een WASCHMAC'HIEN aan te sohsf/en, gsdreven dcor ELECTRISCHE MOTOR op het liehnst geschakeld. JONGELING GEDOOD EN EEN FABRIEK TE BERGMEM (Aud.) Een vreeselijk ongeluk gebeurde in de fabriek le Berchem bij Audenaerde. De lBjarjge Itomain Vcrdonck, die aan den arbeid was in de nabijheid van eene mae.hie.n, werd door een drijfriem ge vat en was reeds verscheidene malen mede rondgevoerd (oen men de machien kon stilleggen. De onge.lukkigo jonge ling, op de ijhelijkste wijze verminkt, had reeds opgehouden te leven, Men had mij als kamerier bij'.vor stin Charlotte in dienst genomen. Voor dat ik met Reinhardt in aanraking kwam deed ik gewetensvol mijnen plicht. Die. man, hel werktuig van prins Ewald, heeft mij door beloften en geld overgc- haald„öm liet vrc.eselijkste bedrog te plegen. Ik werd hunne handlangster cn hielp, hen om twist en tweedracht in Iiiet vorstelijk gezin te doen ontstaan; daar deze sluwe .listen niet gelukten, wilde Ewald, die ;hel verderf van zijnen broe der gezworen had, tot eene uiterste poging overgaan. Hij verzon met Rein hardt het plan om den zoon van Boude wijn te vermoorden op zulke wijze, dat de verdenking op de vorstin moest val len. In dit noodlottig plan heb ik toege stemd. Mits eene aanwijzing van twin tig duizend gulden door Ewald betaal baar, zou ik des avonds, terwijl de vorst op het. balkon stond, het kind in de rotskloof werpen. Ik'moest de kleere.n mijner meesteres aantrekken, opdat de vorst zijne gemalin aan die gruweldaad welke ik bedreven heb, zou plichtig wanen. Nu steekt de dood zijné band naar mij uit. Men plicht gebiedt dat ik van haar de verdenking wegncmo. Jufvrouw riep Boudcwijn, hebt gij de waarheid gezegd Ik sta aan den rand van hét graf! Iïeht gij het knaapje in de kloof geworpen Tk, ik Charlotte is ganseh on schuldig I Haastig had, Boudewijn zich opge dicht... Verbaasd staarde hij de sterven- TWEE KOPENDlEVËN AANGEHOUDEN TE ANTWERPEN Donderdag morgen, om half twaalf stond de politieofficier An driés der" 12e wijk en de Anglist Michielénstraat bij "de opkooper van P. te praten over een 'oude zaak aangaande een waarde.loozc advanee-nota van 1300 fr. waarvan de heer Andrics proces-verbaal had opge- jsteld. Tijdens hun gesprek kwamen de •twéé kerels, aan het magazijn en stap- jten van (hun fie.ts. Een hunner kwam binnen, maar op het zicht van de poli tie was hij rapper buiten dan binnen. Zij sprongen hazewind-snel op hun fiets en roden weg langs de August Mi- chielsstraat in de richting van de Noor- derplaats. Politieofficier Andrics der 12 wijk, iets kwaads vermoedend, zette de kerels per rijwiel achterna. Op de Italielei reed hij er eene ton gronde. Een 200 meters, verder had hij den tweede te p,akk'en. Beide kerels wer den opgeleid. Het is de 24-jarige Gerard Van R. en diens schoonbroeder, de 30- jarige Bernard „H. beiden wonend in de Fernads Coosemansstraat, 118, Zij wa ren in liet bezit van vijf kgr. koper, die zij op n. 2 der dokken 'gestolen hadden. Proces werd tegen hen opgesteld. de aan, terwijl 'deze uitriep Vergeving 1 vergeving, God zij mij zondares, gemuiig Na deze woorden begon haar dood strijd. Kom, genadigste heer, kom, ver maande de geneesheer. Laat nu de lij dende in vrede sterven, tusschen de ar men harcr bezorgster. Ook Ignaaz yerzociht dit den vorst, die dóór hel aanschouwen der sterven de vrouw zoo getroffen (was, dat hij zich willoos naar de benedenzaal liet leiden. De geneesheer bleef in de sterfkamer bij de zieke. Boudewijn zat als verplet op e.enen armistoel. De stuipen van razernij, waarin hij bij hevige gemoedsaandoe ningen gewoonlijk verviel, braken dezen keer niet los. Broeder, zei ignaaz,nu heeft Gods hand oenen sluier verscheurd, dien on- jze zwakke krachten niet konden door- jdringen. Niemand heeft aan jufvrouw Sailer gedacht, die voor een toonbeeld van orde en goedheid doorging. Stellig geloof ik dat men een vreeselijk be drog heeft gepleegd. Edwald 1 Md wal d I herhaalde Boudewijn... Hi] is oe.n trouwelooze broeder 1 Hij is een misdadiger I Hij heeft 'mijnen zoon laten vermoorden. Dat geloof ik tot hiertoe nog niet. De offioieele deskundigen van het Engelsch ministerie der luchtvaart zoeken thans in het aenter van Londen de gewenschte plaats om er, een hon derdtal meter boven den grond, een reusachtig vlietfplein aan te leggen. Men zou van Londen de belangrijkste vlieghaven van Europa willen maken. De grootste vliegtuigen moeten er kun nen landen. De reis Parijs-Londen zou slechts zooveel tijd vergen als do auto rit van Londen naar Croydon. Nsar uit Nspels gemeld wordt zijn In de Golf van Salerno 3 vracht" zeilschepen in een storm geraakt het zeilschip Sarina met een bemanning van 6 man is gezonken. Na een ijskouden nacht brak plots een ongemeen geweldig onweer los boe ven de Fransche streak van Ussel. Ge-» durende een half uur hield het niet op m6t denderen en bliksemen. Daarna volgde een hevige hagelslag en de ha gelslag smolt onmiddellijk. Al de wa- terloopen der streek stroomden over. De bliksem via! op het gehucht Bre- deche en heeft er beduidende schade aangericht. De 25 jarige Johann Rose, uit Leeste, Hannover, had dienst geno men bij de vrijwillige pompiers- Daar hij geena gelegenheid had om eens zijn uniform aan te schieten, vond hij niet beter dan tot vijfmaal toe brand te stichten, waarbij de pompiers dan moesten opkomen, Het kwam echter uit en thans komt die zonderlinge brandweerman veroordeeld te worden tot vier jaar tuchthuisstraf, Op den weg nasr Kbennern, niét ver van Deiderse®, Duitschland, kwam een personenauto met een motorfiets in botsing. Da auto sloeg over dan kop en kwam in de sloot langs den weg terecht, De chauffeur verbrandde le vend. Da overige inzittenden wisten zich te redden. De bestuurder van hat motorrijwiel en zijn metgezel hebben bij da botsing ernstige beenbreuken cpgeloopen. Door middel van een toestel, -Ico- ncphone» gensamd, konden twee per sonen te New York, die zich in buren- Dn bevonden, elkander tijdens ean ge« sprek per telefoon opeen scherm zien. De weergave van do spraak en het beeld waren buitengewoon zuiver. Fumeensche bladen melden dat in de Russische stad Tyrcpol oen ern stige botsing heeft plaats gehad tus schen roode troepen en inwoners. Eenige ingezetenen wilden de ortho doxe kerk bezoeken, doch werden ge« hinderd door de soldaten en leden van den atheistenbond. Daarop ontstond een formeel ge vecht, waarbij talrijke personen wer den gedood en gewond* Menschen uit naburige plaatsen zeg- gr n det zii in e n tien lijken hebben zien liggen. Een deel der be volking is gevlucht. In den loop eener processie te Bombay hadden botsingen plaats tus schen orthodoxe Hindoes en parias. Rond den wegen van den god Ra« mah kwam het tot een geregeld ge vecht. Meer dan honderd personen, waar onder verscjhiUiga poliiieagenten. wer den gekwetst. PLECHTIGE COMMUNIE Ten bureele dezer^ Kerkstraat, 21, Aalst Schcone keus van KERKBOEKEN en PATERNOSTERS in alle prijzen, caders wijwatervatjes, naas- en schrijfdoozen, buvards, albums, doozen in laqué da chine, enz. enz. BEELDEKENS MET GOUDEN DRUK te beginnen aan 15 fr. de 25. medegedeeld door de Banque d'Aiost Nieuwstraat, 27, fialst. Jeremiaden zijn voorzeker niet meer van pas voor wat onze beursroarki op t hiiicKge moment betreft. Men zou waarlijk moeten blind zijn om niet te kunnen bestaligen dat er een ommekeer heeft plaats gehad op onze markt. Herstel is 'haast in alle rubrieken in- etreden; Banken, -Electric!teilen, Ko lonialen en zelf metaalwaarden wedij veren om liet méést en zetten graag* hun woordje bij nu de stijging is aange vangen. 't Is wel een goede nota voor onze plaats dat ze haar eigen wegen is op gegaan zonder zich door vreemde mark ten 4e laten beïnvloeden. Er is zélfs meer, vreemde markten zochten zelfs onze terniijnmarkt öp. Dc vecrtiondaagsclve likwidatie bracht gelukkig geen storingen meer en de winsthemingen waren sledhts - een deugddoende beteugeling voor een nieu we stijging die naar ingewijden aan staande is. Is het clan nog wel tijd goede titels aan te werven V Welingelichte kringen verzekeren van ja, maar er dient Omzichtig te werk ge- aan met daarbij alle mogelijke inlich tingen. Openstaande, en aanstaande inschrij vingen «Norvégiennc de l'Azole» van 7 tot 28 April 1930. «Fonderies Bruxelloises» van 5 tot 16 (Mlei .1930. Alle verdere inlichtingen worden bereidwillig en ganseh kasteloos mede gedeeld in de Banque d'Aiost, Nieuw- V. Anjst. Stipte geheimhouding verzekerd. taan gaat heersehen dat go uw geluk van eertijds zult hervinden. Beoefen wederom uwe kunst in haar bijzijn, treedt de regeering af voor dewelke ge Gods Ik kan nog niet juist bepalen, want de papieren van Brand, die op heldering moeten geven, ontbroken nog. De zonderlinge man heeft Albert'niet geschapen zijt, en God zal, bij den. opgevoed bezie Albe'rts hand, zijné'iavond van uw leven, voor u nog eens, gelijkenis met. u, en dan de woorden, welke hij bij verschillende gelegenhe den geuit heeft. Jufvrouw Sailer heeft bel kleine kind niet nauwkeurig be schouwd misschien is er eene ver wisseling geweest wie weet ?-van schrik en angst is zc half waanzinnig geweest. Verlies dus alle hoop nog niet Mijn zoon is dood zuchtte de vorst smartelijk. Neen, neen dit is nog niet zeker. Maar mijn geloof aan Charlotte is mij gebleven Houd er aan, Boudewijn. Het is een geluk. Een vriendelijke eest heeft zich van mij meester ge maakt, de wereld verschijnt me in een ander licht, ik kan nu vrij denken. Ik kan weder weenén, Ignaaz. Hij stond op en wierp zich aan de borst van zijnen broeder. Mag ik me dan toch in Charlotte's liefde verheugen vroeg hij na eene poos. Dat moogt ge, want Charlotte lveeft nooit opgehouden u te beminnen. Ach hoe zal ik haar vergiffenis Eene stervende kan niet liegen. Iii haar spreekt het geweten, de stem 'icliöon en vriendelijk, de zon doen op gaan, die over óns allen en geheel uw 'huis, stralen zalneerschieten- van ge not on van vrede. Da geneesheer kwam binnen. - Ze is overleden, berichtte bij. Haar laatste zucht was naar Charlotte, van welke zij vergiffenis verzocht... Ik wensch u geluk, genadigste 'heer, ga hebt nu iets vernomen dat u tot richt snoer van uw leven kan dienen... Zwijgend reikte de vorst beide man nen de hand... Ignaaz reed naar het houtvesters huis; de dokter bleef bij den vorst. Tegen den avond stonden beiden op oenen heuvel, van welken mem een be koorlijk vergezicht op het dal had. Do zon was reeds achter de bergketen ge daald diep benedenwaarts zweefden tusschen het geboomte de eerste scha duwen, en eene plechtige rust lag op hot landschap, dat zich liefelijk als een panorama uitbreidde. Op den witten weg zag men kuddeiï,. die naar het dorp trokken. Ook ver toonden zich oenige boerenwagens be spannen met forsche paarden. Benedeif vragen on haar wederom bewijzen van 'le&chten reeën hunnen dorst aan de.ii imijne liefde geven jvijver, die het avondrood terugkaatste* Het is in de wederzijdscbe liefde J welke tusschen u sn Charlotte yoo£-J

De Volksstem | 1930 | | pagina 2