le SMMap van bet Provinciaal MtataMsfer- bfflS, Oüst-ïlaaiiieren 20 Bedrijfsbelasting op Loonen, Wedden, enz. Baak tear Oosf-Vlaanderen Woensdag Oogst 1930 27 Dagen in de Lucht Hei Kanaal Yper^Yser Geheimzinnige Moordzaak. De Gentsche Bloementoover Stoomboot in nood Landbouwbelangen Een Dokter levend begraven Zoo sprak een Hollander! Amerikanen met eigen PuUmanmvagen De Duivenprijsvlucht van Algiers XXXVI JAARGANG NUMMER 190 Kerkstraat, 9 en 21, Aalst. Telefoon 114. DAGBI—AD 20 Centiemen Uilgever J. Van Nuflel-De Gendt. 'Publiciteit buiten het Arrond. AALST Agentschap Eavas, Adolf Maxlaan 13,fe Brussel Rue dc Richelieu, ParijsBank Building/Iiingsway, 20 Lo ndres W- C. 2. H- Barnardus Zonep4,50Zona16,57 4N.M. 24 E. K. 30 Zaterdag en Zondag hield het Pro- jvineiaal M i d d en st an d s s e.kr eta r ia at van Oost-Vlaanderen te Gent. twee studie dagen voor deiiv Middenstand. De werking werd Zaterdag namiddag ingezet met eene voordracht gehouden door "M'. Dcssög-ne, in afwezigheid van M. St-ruyvelt, algemeen sekretaris, door onvoorziene omstandigheden belet. Spreker had liet over a) De Leenkas- sen t',ot Aankoop van Mekaniekcn; b). Het Klein Beroepskrediet. Ten vijf ure werd door heer advo- kaat Robert. Du Bois, raadgever aan het Algemeen Komiteit ter Verdediging der Burgerij, een belangrijke en zeer talrijk bijgewoonde voordracht gehou den over de Samengeordènde Werking der Bcroepsveree.nigingen. Na deze voordracht vergaderden de bestuurders der Leensekretariaten, onder leiding van M. Ad. Fordeyn, opzichter van het Ministerie, alsook de vertegenwoordi gers van de Algemecne Middenstands- bank en van de Onderlinge Midden standsverzekering; deze onder de lei ding van MM. de Tollenaere en Dosso- gne, wederkeerig bestuurder van de O. M. Verzekering en afgevaardigde-be heerder van de Algcmeene Midden- standsbank. Zondag morgen, ten 10 Vj ure, greep in de ruime feestzaal van het St. Lu- casgesticht eene al gom eene vergade ring plaats, waaraan al de afge vaardigden der verschillende midden- standsvereenigingen uit de provincie deelnamen. Op het verhoog hadden plaa'is genomen. M. Van Ackore, volks vertegenwoordiger, voorzitter; Z. E. H. Pastoor Joos, besliuurder der diocesane middenstandsbonden van het Bisdom:; eere-not'a-ris M. Maurits De Mulder, voorzitter van den Middenstand; ad- vokaati Robert Du Bois, raadgever bij! den Middenstand; M. Ad. Fordeyn, in specteur van het Ministerie; M. Adv Jules Storme, hoogteeraar, raadgever bij den Middenstand; M. Adv. Blanc- kaert; M. Maurits Goethals, voorzit ter van den Middenstand van Eecloo; M. Dossogne; M. de Nacy, provincie raadslid. Benevens dc openingsrede van volks vertegenwoordiger Van Acker c, hie handelde over den politieken toestand van den Middenstand, werd door M. Dossogne, in afwezigheid van M. St-ruy- ve.lt, een lang en zaakrijk verslag voor gedragen over de werking van liet Pro vinc-iaal Sekretariaat. Zoo vernemen wij dat reeds meer dan 12,000 fami lies zijn aangesloten en dat dit getal nog dagelijks stijgt. Door gansch de provincie Oost-Vlaanderen wordt thans een doeltreffende propaganda gevoerd voor heit groepeeren van alle midden standers. Syndikafien van vleeschhou- wers, kruideniers, fruithandel ars., bo- terhandelaars, spekslachters, behan gers, haarkappe.rs, melkverkoopers, enz 'worden ingericht. Het Provinciaal Middenstands&ekre- lariaat houdt, tevens een waakzaam oog op de toepassing der sociale wetten en houdt rekening vifn de verschillige grieven en klachten welke zij aan de regeering overmaakt. Op gebied van fiskale raadgeving werd door het se.- krclariaat1 heel wat diensten bewezen. Verder houdt het zich nog onledig met bciroepsiorganisatie. Schuld verorde ring leerlingwezen, leenkas voor kleine werktuigen, inrichten van leergangen, enz., enz. Benevens deze verschillige JACKSON EN O'BRIEN GELAND De vliegers Jackson en O'Brien zijn Zondag morgen ten 6 ure 39 geland, na gedurende 647 ure 28 minuten en 30 sekonden in de tucht vertoefd te hebben.. Zij hebben het rekord dat tot hiertoe door de gebroeders Hunter ge houden was, met 100 uren verbeterd. Deze vliegers hadden, zooals men weet, 20 pond sterling ontvangen per uur vlucht, van een, fahriekant van vlicgr machienen en 1 dollar per minuut van een handelaar in T.S.F. benoodigdheden Deze prijzen gevoegd bij andere nog, hebben de som van 7 miljoen opge bracht aan de koene vliegers. Nog niet lang geleden klopten liwee Belgische vliegers het duurtcrekord ze bleven vier dagen en vier nachten in de lucht. Men vond het toen als een krachttoer. Jackson en zijn gezel ble ven bijna 27 dagen in de lucht. Aan wie nu het rekord organismen heeft het nog zijne Aige- meene Middenstandsbank en weekblad «De. Middenstand». Na dit zaakrijk verslag werd door tien lieer hoogleeraar advokaat, J. Slor- me gehandeld over De Middenstand in de Hedendaag-sche. Emnomne». Na deze Ivpogst ^langrijke voor dracht werd het woord verleend aan den Z. E. II. Pastoor Joos, die handelde over «De Middenstand in den Kriste- iijken Heropbouw» Een feestmaal greep hierna ptaals in den Burgerskring. Verscheidene aan spraken worden hier nog gehouden en beurtelings werd hulde gebracht aan de verdienstelijke voormannen der ver schillige middensfandsgroepen. s Namiddags brachten de deelne mers, onder leiding van hun bestuur, een bezoek aan de Oentacho Bloemcn- feerle. EERSTE STEENLEGGING Zondag werd te Yper de eerste steen gelegd van den nieuwen kaaimuur van hef kanaal Yper-Yser. De burgemeester M. Sobry, omringd van den gemeente raad en vergezeld van de harmonie «Ypriana» en het pompierskorps, hield ter plaats, eene redevoering, waarüij hij de voldoening uitdrukte die aan al de Yperlingen veroorzaakt wordt, hij het vooruitzicht, dat weldra deze water weg.volledig zal verwezenlijkt 2ijn. M. Verstraeten, hoofdingenieur van Bruggen en Wegen, hield eveneens eene aanspraak. Tusscheti de aanwezige personnali- teilen waren ook nog M. Vermeulen, voorzitter van de llandelskamer M«. Gommez, lid der Bestendige Afvaardi ging en M. Dewulf, ingenieur. Een tal rijk publick woonde de plechtigheid bij. EEN MEISJE IN ZEE GEWORPEN In het. stille badplaatsje Pfiers del Mar, niet* ver van Santander (Spanje) zijn een soldaat, een pastoor, en twee jongens, getuige geweest van een geheimzinnig drama. Zij -zaten op een duintop in het duin gras, toen er plotseling een prachtige auto kwam aanrijden, die vlak voor hen op het sf'rand stil hield. Er stapten drie deftig gekleede vrij jonge lveeren uit den wagen, die na omzichtig om zich heen gekeken te hebben een slapend meisje van naar schatting 20 jaar uit de auto lvaalden en in zee wierpen. Toen zij zagen, dat het wéerlooze meisje door de golven meegenomen werd, stapten de drie mannen weer in hun auto en reden hard weg. De vier getuigen namen hef nummer van den wagen op en deden terstond aangifte van hetgeen zij gezien hadden bij de politie. Het ingestelde- onderzoek heeft uit gewezen dat de. geheimzinnige aufto in April 1.1. door een inwoner van Madrid, Manuel Ascuetia, aan oen onbekende verkocht is. Wie deze onbekende weet men nog niet. Het lijk van het natuurlijk verdron ken onbekende meisje is nog niet op het strand aangespoeld. EEN WARE KLEURENWEELDE De bloemenfeesten. in het stadspark te Gent ingericht sedert de maand Juli ter gelegenheid van de Eeuwfeesten, verdienen terecht- hun naajnoi. Het slech te weder heeft gelukkig de planten niet al te zeer doen lijden. Sedert enkele dagen is derze bloemententoonstelling een ware kleurenweelde. De bezoekers" kunnen er aangename on leerrijke stonden doo-rhrengen. Dc uitsluitend Gentsche begonia maakt den roem van omliggende bloe- menkweekerijen uit. De enkele, dubbe le en veelkelkige begonia's oneindig verscheiden in kleur, vormen schitte rende tapijten van ongeevenaarde kleurenharmonic. Maar de Fransche rozentuinen en deze van de stad Gent, maken het be zoek nog aantrekkelijker. Meer dan 50,000 rozelaars staan thans in bloei. Het inricilitingskomifeijt heeft, dan ook besloten een groote week in te richten van 24 tot 31 Augustus. Nieuwe veranderingen aan de baremas van afhoudingen op loonon van werklieden, bedien den, enz. Volgend bericht verscheen De Minister van Financiën, DE HONDERD ZES EN ZEVENTIG PASSAGIERS GERED Het. mailschip Takif.i verkeerde in den Stillen Oceaan op 900 kim. van de Cokeilanden in nóód. Tussrhen Wellington en San. Fran cisco had het schip zijn stuurboord- schroef verloren, waarop het water eerst de ruimen van het. achterschip en vervolgens de machieuka.mer bin nendrong, waar het water tot ruim drie meters Ivoog steeg, zoodat men den on dergang van het schip nog enkel als de kwestie van enkele uren beschouwt. De marconist kon nog melden dat de 176 personen in de reddingsbooten gingen plaats nemen doch dat de be manning van 150 koppen nog trachtto liet schip te redden. De stoomschepen Ventura en Tofua cn Pcnbryn, stoomden dadelijk ter hulp, de Noorweegsche stoomboot. Pcn- bvn heeft de 176 passagiers Maandag kunnen reddert, t.e zamen met de stoom boot Venturas, SNELLER ALS DE BLIKSEM VALLEN VLIEGEN DOOD MET F L Y P I C 1 2023 Het legeren der graangewassen Welhaast zal er aan gedacht worden den grond in gereedheid te brengen en te bemesten voor den zaai der winter graangewassen. Eens te meer herhalen wij, dat wij verkiezen op deze de volle bemesting toe te passen welke zij voor ansch hunnen levensduur zullen van noode hebben en aldus niet verplicht te wezen in de Lente eene nieuwe aan vullende bemesting toe t<e passen. Dit jaar hebben de graangewassen geweldig van legeren te lijden gehad; de eerste groote slag viel den 17 Mei, nog voor den bloei, dej: rogge. Zeker, wanneer aanhoudende slagvlagen val len, gepaard met hevigen yvind, heeft dit. vrij algemeen legeren voor gevolg; toch kreft het ons telkenmale dat, niet tegenstaande dit alles nog graanvelden bout recht blijven staan wanneer de meeste gansch dooreen geslagen of als gerold tegen den grond gestreken liggen. De twee voornaamste oorzaken van het legeren zijn te zoeken in het feit, dat nog aLtijd veel te dicht gezaaid wordt en de bemesting te weinig oor deelkundig was. Wij zullen niet beweren, dat te veel stikstof gebruikt wordli; in Holland worden nog veel lioogere stikstofbe- mest'ingcn toegepast dan hier, zonder dat de graangewassen daarom gaan legeren, doch. in Holland wordt dun uitgezaaid, en worden sterke bemes tingen fosforzuur en vooral potesch toegepast, zoodat stevige halmen op schieten, welke eene flinke regenvlaag gemakkelijk verdragen. Daarom passe men per hectare minstens 600 kgr. superfosfaat of 800 kgr. slak, en minstens 1200 kgr. sylvi- niet-kainiet of 300 kgr. chloorpolasch toe; dit is beslist noodzakelijk, en min der is te weinig. Aldus me!, fosfoorzuur en potasoh bemest, mag gerust volle- digd worden met 150 kgr. zwavelzuren ammoniak, en men mag zelfs tot 200 kgr. gaan en daarboven, op voorwaarde de hoeveelheid fosfaat- en potasch- niest in evenredigheid te vermeerderen. Men mag er van verzekerd wezen, dat ook de opbrengst in dit geval in even redigheid zal stijgen. Intensiever. Gelet op het nieuw artikel 1 van het konink lijk besluit van 5 Mei 1925, waarbij aan den Minister van Financiën wordt opgedragen di barema's vast testellen van de maandelijksche halfmaandelijkscho of wekelijksche inhoudin gen, met het oog op het innen aan de bron van do bedrijfsbelasting verbonden aan de wedden, loonen, pensioenen en andere bezoldigingen waarvan sprake in artikel 25, 2°, der sanienge- schakelde wetten op de inkomstenbelasting Gelet op de nieuwe barema's vastgesteld bij Ons besluit van 19 December 11. met het oog op het mogelijk goedstemmen van Let door de regeering ingodiendo ontwerp van wet tot fiscale hervorming Overwegendo dat do wet van 13 Juii 11. van toepassing op do aanslagen in de bedrijfsbelas ting over dienstjaar 1930, deze hervorming bekrachtigd heeft en de van evenbedoeidu belas- tigd vrijgestelde minima, alsmede de forfaitaire aftrekkingen wegans bedrijfslasten in ruimere mate verhoogd en bewuste belasting ten gunste van de kinderrijke gezinnen nog verder heeft verminderd Aangezien bewuste barema's dus dienen her zien, derwijze dat niet gebillijkte of bovenma tige afhoudingen ten laste van woddetrekkeu den, gepeusiouneerden,eiiz., worden vermeden; Gelet op de jaarlijksche barema's van toepas sing op do inkomsten beneden 50.0Ü0 frank, en gevoegd bij het koninklijk bosluit van 18 dezer imaand, genomen ter uitvoering van 2 van artikel van bovenvermelde wet Op de voordracht van den directeur generaal van de rechtstreekscho belastingen en het kadaster. Besluit :- Artikel 1. Voor de wedden, loonen, pen sioenen of om 't even welke bjzoldigingen be taald of toegekund aan do wcddetrekkendèn, loontrekkenden, goponsionncerden, enz., wordt met ingang van 1 Augustus 1930, de bedrijfsbe lasting berekend volgens de aauduidinzen van de maandelijksche, halfmaandelijksche of weke lijksche baroina's gevoegd bij dit besluit, ondor voorbehoud van latere regularisatio, in voor komend geval. Art. 2. Wat betreft de uitzonderingstoela- gen (vergoedingen wegens buitengewone vu rkzaamheden, commissieloon voor eon com plex van verrichtingen, bijzonder graticifatics) wordt de met ingang van den zelfden datum, voorloopig te heffen belasting vastgesteld op 1 1/2 t. h. van het bruto bedrag er van wanneer dit IvOO frank te bovun gaat. Beneden deze som zal geene Inhouding worden gedaan, teozijcr wordt vermoed dat hot bedrag van bawusta bijkomende toelage 1000 frank voor het loopond jaar zal te boven gaun. in welk geval do belas ting insgelijks zal worden gelieven, zaifs wan neer het toegelegde minder dan 1003 frank bedraagt. Brussel, dea 12 Juli 1930. |e KLASSE WEKELIJKSCHE BETALINGEN Gemeenten met 30-000 inwoners en maer.' Wtd«ieu, Loonen enz. voordeel, in nabuur na aftrok v. de afhouding voor pensioen. Afhoudingcn te doen volgens het getal personen ten laste Voor het jaar P. maand Gsen 1 2 3 4 5 6 7 8 10 Vrijgesteld 2C6 234 262 289 363 423 555 651 796 916 1030 10,764 207 0.50 11.500 222 0,75 0,25 - 12,500 241 1,25 0,5 13,500 260 1,75 1,- 0,25 14,667 283 2,50 1,50 0.75 0,25 15.500 239 3.25 2,25 1,25 0,50 16,500 318 4 2,75 1,50 0,75 17,500 337 4.50 3,50 2.25 1,25 18,750 361 5,5u 4,50 3,25 •2,— 0,75 20,000 385 6.5- 5,25 4,25 3,— 1,50 2!,250 409 7,50 6,— 4,50 3,25 1,50 0.50 22,500 433 8,25 7.— 5,30 4,25 2,50 1,— 23,750 457 9,25 7.75 6,25 4 75 3,- 1,25 25,000 4S1 10,50 9, 7,5 u 6,- 4. 5 2,50 28,125 541 12,5 0,10,75 9,25 7,50 5,75 4,~ 1,50 31,250 601 14,50 13,— 11,25 9,75 7.75 6,— 3 25 0,50 34,375 662 16,75 15,25 13,50 12, 10,25 8,25 5,50 2,75 37 500 722 20,75119.25 17.50 16,— 13,75 11,75 8,75 5,75 1,75 43,750 842 26,50 24,75 ,2,75 21, 18,75 16,50 3,50 10,50 6,25 1.75 50,000 962 34,25 j 32, 30,- 28. 25,50 22,75 18,50 16,50 12, 7.501 1,75 Hebt U geld te. beleggen in AKTIES o/ OBLIGATIES raadpleegt de Deze gelast zieh met het uitvoeren van BEURSORDERS op al de binnen- en buitenlandsehe geldmarkten aan de V0CRDEELIG3TE VOORWAARDEN 1652 IN ZIJN DOODKIST GESTIKT Uit Spalalto wordt gemeld, dat daar dezer dagen een bekend geneesheer dr. Tuder gelie.eten, begraven werd, die aan een ziekte, die 'hij in de uitoefening van zijn ambt opgeloopen bad, -overle den was. Na de teraardebestelling meende de bewaker van de begraafplaats geklop uit het graf te hooren. Hij ontbood on middellijk hulp, waarna de kist opge graven werd. Het bleek toen, dat de Bij de sluiting van liet internatio naal Kongres voor het vrij middelbaar onderwijs dat eenige dagen geleden te Brussel heeft plaats, gehad, werden de deelnemers op hef» stad/huis ontvangen. Dp den welkoms,groet uitgesproken door Schepen Wauquez antwoordden Mgr Leen, hulpbisschop van Port Louis en Iersche afgevaardigde, de Fransche cu Italiaanscihe afgevaardigden en Dr De Boer, rector van het R. K. Lyceum voor meisjes te 's Gravenhage. De Nederlandsche afgevaardigde, in i rj x i Aederlandsclve taal, wenschfie de Bel- dokter nog leefde toen hii in de kist gen geluk mot hunne honderdjarige gelegd werd. De ongelukkige moet wanhopige pogingen gedaan.«hebben om zich- te bevrijden. Het lichaam lag om gekeerd in de kist. De levensgeesten konden echter niet meer opgewekt worden. Dr. Tuder was in de doodkist gestikt. onafhankelijkheid, en verklaarde dat de Belgen van 1830 groot gelijk had den zich, door de omwenteling, van Noord-Nederland gescheiden te heb ben, omdat zij zulks deden voor het be komen van de dierbaarste der vrijhe den de vrijheid van Onderwijs. De spreker wees er op dat in Ne derland thans oneindig veel veranderd is. De Ne.d'erlanders bezitten nu niet al- 1 e 'e n de vrijheid van onderwijs, maar A/mcrika is het land der reusachtige genieten de gesubsidieerde vrijheid, dingen. Ook me!« het oog op het reizen. I het is te zeggen officieelen steun voor De Amerikanen reizen veel. Velen heb^Jhet katholiek onderwijs. Hij verzeker- ben immers 'hun eigen auto, en om de-jde de Belgen van de toegenegen gevoe- ze te kunnen bezitten mist een Ameri-.lens der Nederlanders en besloot met kaansch- echtpaartje graag veel ande-;den wensch dat- woldra in alle landen re dingen. Sommigen echter meenen clat reizen per auto niet voldoende komfort, biedt en houden er niets min der dan pen eigen... IHillmannwagen op na. Echter zijn deze in geheel Ame rika niet talrijk: een twintigtal, onder wie Ford, Max Fleisc-hman, gisthande- laar, de General Motors Corporation, de Bethlehem Steel Corparation. Een eigen Pullmannwagen kost on geveer 3 miljoen en half frank. Hierbij komt evenwel nog een groote som voor onderhoud en loon voor personeel, lin nen, enz. Voor elke reis moet. boven- dien nog aan de spoorwegmaatschap pij op wier lijn d«e wagen rijdt eerL prijs worden bötaald welke gelijk s.t'aaü met 25 reiskaartjes, zelfde klasse. Men mag rekenen dat gemiddeld een eigenaar nog jaarlijks ongeveer: aiulei&alf millioeïi moet bijpassen. de katholieken de breede vrijheid van onderwijs zouden kennen waarop de Nederlandscilue katholieken thans mo gen roemen. DE 29e DUIF TERUG" TE EVERE Zondag namiddag ten 2 ure, is de 29e duif, die deel genomen heeft aan de prijsvlucht uit Algiers, terug ge beerd. Ze behoort aan M. Georges Go-ossens, wonend Haechtsclien steen weg, te Evere. De duif droeg een be richt, meldend dat ze den 16 Juli werd opgenomen en verzorgd in Korsika, door een soldaat van l.-et militair dui venhok, en dat deze soldaat haar den, 1 Augustus terug had laten vliegen,

De Volksstem | 1930 | | pagina 1