Inkomsleobelasting Fiscale Commissie Zaterdag O Nov. 1950 Waarschuwing HLS DE BURGERIJ TE NIET GAAT». De Ministerieels krlsis De ramp van Lyon De raid van de D.O.X. Uit Denderhautem XXXVI JAARGANG NUMMER 263 Kerkstraat, 9 en 21, Aalst. Telefoon 114. DAGBLAD 20 Centiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt. Publiciteit buiten het Arrond. AALST, Agentschap Eavas, Adolf Maxlaan 13,ie Brussel MKBBSpHBHHE Rue de Richelieu, Parijs— Bank Building/Iiingsway, 20 Londres W- C. 2. fMJ H. Leopoldue Zonep7,00Zonaf4,10 N. M. 20 E.K. 28 Er worden sinds eenigen tijd kaar Jen verkocht met de voorstelling van £en ijzeren grafkruis en den titel «Graf der wonderbare Leontina Ga an ermans Daarbij wordt ook dc naam Affligem genoemd, alsof de Paters met deze pu bliciteit zouden instemmen. Hiertegen teekent de Abt van Affligem openlijk verzet aan, wijl nooit iemand gemach tigd werd in dien zin te spreken of te schrijven. Alle goede katholieken moe ten van een dergelijke ongewettigde -propaganda afzien en hebben zich' in zake eeredienst volkomen te schikken naar de weiten der kerkelijke overheiy die alleen daarover uitspraak mag doen Er bestaat een land in Europa waar de burgerij verdwenen is; ik heb Rus land genoemd. Hebt gij het boek gele zen van Joseph Douillet Moscou sans Voiles Leest het, burgers, leest en herleest het, en misschien zult gij tot het be grip komen van hetgeen ons te wach ten staat Wij zijn nog zachtjes inge dommeld, wij beseffen het groote ge vaar nog niet dat onze beschaving ber dreigt. Wij ademen, dag bij dag, de verder felijke politieke lucht in die ons om geeft, en ze werkt als morphine w*ij dutten in en hebben mooie droomen... ?t is waar, de belastingen wegen zwaar op ons; 't is waar de verkoop gaat niet ^neer zoo vlot; 't is waar, het index-cij fer klimt bijna elke maand... maar wij winnen toch ons brood, wij kunnen nog al is het met moeite onzen stand ophouden; wij zijn toch nog altijd bur gers... Zeker maar voor hoelang nog?! In alle landen, voeren de Sovjets een hardnekkige propaganda (Tie bij middel Van de «moderne» kunst en de «moder ne» gedachten systematisch de «bur- gersmoraal» en de «bourgeois-begrip- pen» ondermijnt. De teugellooze ontucht en de stelsel matige verbeesting van het volk vieren dn de Sovjet-llepubliek hoogtij. Zij zijn onmisbaar om het Communistisch Pa radijs in stand te houden Doch die nieuwigheden komen naar 't buitenland over. Enkele dagen geleden, sloeg ik een Amcrikaansch blad open en, in groote letters, las ik: liet. Kameraadschapschuwelijk Ja, daar stond, noch min noch meer, dan dat er een wet moest gestemd wor den. waarbij de jongens en meisjes, van af 14-15 jaar zouden mogen samenhok ken Die paartjes mogen scheiden en verapderen van... kameraad, zooveel keer totdat ze het ideale huwelijk zou den sluiten Alleen zou het streng ver boden zijn gedurende dat kameraads- beestenleven kinderen voort te brengen en het verlatene meisje heeft niet het minste recht op steun of onderhouds kosten vanwege haar kameraad. En, zooals er tegenwoordig voor ieder dwaasheid, voor ieder verdierlijking, yoor ieder ontaarding, voor ieder beest achtige moord, voor ieder geraffineer de misdaad, terstond de diepzinnigste psychologische uitleg gevonden wordt., zijn er zoogezegde ernstige mensehen en ernstige kranten die zich ook voor die nieuwigheid warm maken. Voor alles wat zoogezegd «modern» is, het weze ook de schandelijkste ver dorvenheid of de absurdste onzin, van oogenblik dat het in een sensationeel «modern» kleedje tot ons komt, zijn er toch nog velen die er zich door laten vangen Inderdaad, wat is ook het «kameraad- sclmps-huwelijk» «modern» en... wal gelijk vuil Doch, zouden wij niet Schrikken en beven, als we denken dat onze kinderen, die we met oneindig, veel moeite en liefde hebben opge bracht, in zoo'n modderpoel zouden ge worpen worden Hef. huwelijk is een heilige instel ling, die, helaas te veel reeds onder de voeten getreden en met modder be- gooid wordt. Ware het anders, wij had den zooveel «liefdedrama's», laten we liever zeggen onluchtdrama's niet te betreuren. 'Daarom moeten wij burgers, dc han den ineenslaan, organisaties vormen, De koning vraagt aan IVI. 'Jfaspar het ontslag van het ministerie in -te trekken Het hotel van den Eersten Minister kende Donderdag morgen eene buiten gewone drukte, zooals dit gewoonlijk in crisistijd het geval is, wanneer mei daar al de parlementaire figuren ont moet die door hunn» ondervinding en hunnen invlifed eene rol kunnen spelen ip moeilijke dagen. M. Jaspar ontving opvol gent lijk hoe ren ministers Lippens en Hout art, oud minister Carton, Staatsminister Renkin De gesprekken waren niet van lari gen duur. Na het onderhoud zegde M. Renkin dat er nooit eene minister-crisis had moeten zijn; de ministers zijn verant woordelijk voor de Kamer en niet voor een bureel van welkdanige Federatie. Om 11 uur M verleende de Koning gehoor aan M. Jaspar. Na dit onderhoud, dat wel een uur geduurd heeft, was de Eerste Minister opgeruimd en welgezind en verklaarde aan de journalisten, dat hij prijs stelde op de bezorgdheid van de pers, om het publiek in te lichten, maar dat hij tot zijn spijt niet kon zeggen, wat hij met den Koning besproken had. Het ontslag van het Kabinet is nog steeds niet aangenomen. In alle geval Donderdag wordt nog niets beslist. Vrijdag zal M. Jaspar naar den Ko ning terugkeeren. Voor Donderdag had de eerste Minis-i ter niemand meer ontboden. Vrijdag zal men welen of het minis terie aanblijft. De. koning vraagt aan IYT. Jaspar het ontslag van het ministerie niet te handhaven De Koning heeft aan M. Jaspar ge vraagd niet te volharden.in het verzoek om ontslag dat hij Dinsdag heeft in gediend. M. Jaspar heeft 24 uren gevraagd om te overwegen, wat de Koning hem ge- reedelijk heeft toegestaan. De liberale ministers Terwijl de Eerste Minister beraad slaagde met den Koning, vergaderden enkele liberale ministers in het' kabinet van M. Hymans om den toestand te on derzoeken, zoowel onder gouvernement als onder liberaal opzicht. Tezelverlijd had de heer August Ver- meylen, rector der Hoogegchool van Gent, een lang onderhoud met M. Vau- thier, minister; van wetenschap en kunsten. Het is mogelijk dat het ministerie enkele wijzigingen ondergaat, maar met zekerheid is daaromtrent niets te zeggen. De toestand Donderdag avond Donderdag namiddag heeft zich geen enkel nieuws voorgedaan na het bezoek van M. Jaspar bij den Koning. Wel werden den gansc-hen namiddag ver gaderingen en beraadslagingen gehou den. De ontslaggevendc liberale ministers hebben in het departement van Buiten- landsche zaken de toestand besproken. M. Vauthier woonde die vergadering niet bij. Dc Vlaamsche ministers Van Gacne- gliom, Baels en Heyman, hebben hun nerzijds ook eene vergadering gehou den. Staatsminister Segers heeft in den loop van den namiddag een lang onder houd gehad met ÜVL Jaspar. FVJ. Vermeylen bij don minister van' Kunsten en Wetenschappen M. Vermeylen, rector der Gënlsche Universiteit heeft een onderhoud gehad M. M. Vauthier. Na dit bezoek verklaar de M. Vermeylen dat hij ophelderingen wenschte te vernemen over de toepas sing van het door de regeering genomen verbod betreffende het geven van leer gangen aan de Ecole des Hautes Eludes. Wat M. Van de Vyvere zegt. Staatsminister Van d© Vyvere die we in de Wetstraat ontmoetten, was van oordeel dat de crisis spoedig zal opge lost zijn. Hij' verklaarde dat de crisis in geen geval voor gevolg kon hebben dat de leden van de Vlaamsche Kamergroep van hun standpunt zouden afwijken. De rechtmatige Vlaamsche desidera ta moeten ingewilligd worden. De Praatzieke Brusselsche liberalen nog niet genezen Hei bestuur van de Brusselsche libe rale federatie heeft een nieuwe verga- kruist en de prins deed zich hierbij 'kennen als een volleerd loods. Doch ook Het aantal dooden zal ongetwijfeld de nadal hjj h6t glum. aan andere handen 100 overschrijden had overgedragen, gunde de prins zich Do vreesetijke ramp der aardyer-|geen w Ulautcrde in des vl&ugeis, schuiving, die wij gisteren in t kort;den molorgonde, Bezichtigde alles mededeelden, zal nog erger zijn dan' front maken legen den verdorvenen 'dering bijeen geroepen,.welke zal plaats politieken geest, en, krachtdadig, hoog- hebben Zaterdag avond', te 5 ure. Zooals houden: 'de orde, de tucht, de toekomsteen weet werd de crisis veroorzaakt V.an onze kinderen J Veritas. door eene motie yan dit bestuur. oorspronkelijk werd aangenomen. Men schat het aantal dooden reeds op 80. Op de eerste doodenlijst staan 23 namen. Twintig menschen, die on der het puin begraven waren, zijn le vend gered. Zij waren echter allen zoo ernstig gekwetst, dat zij onmiddellijk naar een gasthuis gebracht moesten worden. Men vermoedt dat er nog ongè- veer tien gezinnen onder het puin lig- g-en. Lyon, 14 Nov. Er zijn nog twaalf woonhuizen^ de meeste van zes tot ze ven verdiepingen, ingestort op den Tieu- vel Fourviëre in het oudste deel der. stad. 'De kathedraal, die op een rots ge bouwd is., is onverlet gebleven, maar de omgeving ziet. er uit als in een be legerde stad. Het aantal dooden zal ongetwijfeld de honderd overschrijden als de puin- hoopen opgeruimd zullen zijn. 'Men bevestigd dat de regens der laat ste maanden, die den heuvel onder mijnd hebben, de voornaamste oorzaak van de ramp zijn. Gisteren middag had een inspecteur der bouwpolitie een afwijking van een paar muren vastgesteld en de bewoners aangeraden onmiddellijk die huizen te verlaten. De meeste bewoners hebben dit gedaan, maar dc. ironie van het lol heeft gewild, dat deze woningen tal nu toe nog zijn blijven staan, terwijl do groote instorting 50 meters verder be gonnen is. Zooals gemeld is een auto van het gasthuis, die na het eerst alarm op kwam dagen om gewonden af te halen, door de tweede instorting getroffen en totaal vernield. De chauffeur is gedood. Filmopnemers vallen met hun vliegtuig in de Saone Rond 12.40 uur viel een vliegtuig, bestuurd door den piloot Lechevalier, met aan boord de cinematografische reporter Ercolini, welke belast was op namen te doen van de plaats der aard verschuivingsramp in de Saone. Deze twee personen kwamen er on gedeerd van af. Het tuig is gezonken. Verhaal van een ooggetuige Een der ontsnapten van de ramp van Fourvière, die het huis dat juist over zijn appartement gelegen was, zag in storten, vertelt het volgende Rond middernacht werd ik gewekt door een dof geluid dat wel vergeleken kan worden met een gedempte gas-ont- ploffing. Enkele minuten later hoorde ik de pompiers. Ik spoedde mij naar het venster: Ik zag de wagèn. stoppen, de pompiers afstappen en den Chemin Neuf opgaan. Vlak voor mij leunde een jongeling cloor een der vensters van het hotel. We begaven ons terug ter ruste, niets vermoedend van het dreigende gevaar. Helaas, een uur later '«ad een tweede inzakking plaats: het hotel, voor mijn appartement gelegen, stoirtfe in, 19 pompiers, vescheidene Wielrijders- agenten en de jonge man die aan 't venster zat, onder de puinen bedelvend. Met de hulp van mijn broer die tele fonisch verwittigd werd, heb ik mijne 88-jarige moecfer uit het huis verwij derd. Nevens ons moest. Mej. Bergief bij •middel eener koord door het venster naar beneden gelaten worden. De prins van Wales aan boord Vertrok naar Bordeaux De «Do X» had Woensdag een be stuurder van koninklijke bloede: den prins van Wales! De Britsche troon opvolger was met een tweernolorig wa tervliegtuig uit Londen te Calshot aan gekomen, anderhalf uur later dan was aangekondigd, daar liet vertrek uit de hoofdstad ten gevolge van den mist ver traging had -ondergaan. Het vliegtuig daalde naast de «Do X» en juist om één uur begaven de prins en zijn gevolg zich aan boord van de vliegboot, die ditmaal in tol aal dertig personen te vervoeren kreeg, onder, meer Dr Dornier en zijn echlgenoote en Sir Philip Sassoon, oud-onderslaals- sekretaris voor luchtvaart. Onmiddellijk had de start plaats, die schitterend verliep. Tien minuten lang bestuurde prins Edward het enorme vliegschip op zijn tocht door het lucht ruim; op een hoogte van 200 meters werd boven £aJ§hot fin omgeving ge-M Gesprek in de Carré Doka. Koben, 'k heb u verleden nauwkeurig en verklaarde verrukt te Zondag niet gezien op het concert in zijn over de technische wonderen van het Gildenhuis; waar waart ge de vliegboot. j Koben. Wel, bij mijn zuster op Na een tocht, van een half uur werd penssenkermis. gedaald, waarna met een glas sherry I Doka. Jongen, wat zijt gc te be- werd getoast, op den prins van Wales'klagen. Ti Moest bij mijn broer wafels en Dr. Dornier. Allen aan boord waren gaan eten 'k ben niet gegaan... en opgetogen over den heerlijken tocht, j't spijt me niet... Aie f aie zoo een Op verzoek van den prins van Wales prachtig concert, heb ik nog nooit ge- startte de «Do X» daarop nogmaals. [z'en. Iedereen zei «'t Is op zijn Slechts 22 sekonden had heit vlregchip noodig om zich in de lucht te verheffen. Deze tweede vlucht duurde tien mïnu ten, waarna een landing werd volbracht die even vlot verliep als de eerste. Donderdag werd de «Do X» vlieg klaar gemaakt en heden Vrijdag mor- gend 9 uur, had het vertrek naar Bor deaux plaats. De volgende Koninklijke Besiuiton lijn af gekondigd, die den willekeur der controleurs der belastingen zullen doen ophouden. Do Mèddonstanders zullen dit met vreugde ver nemen, I. Wordt er (tusschen controleur en belas tingschuldige voor 't vaststellen der inkomsten van laatstgenoemde) geen akkoord bereikt, zoo kan het geschilpunt wordeu voorgelegd aan een Commissie die in de hoofdplaats van elke controle zetelt en waarvan samenstelling en werking bij koninklijk besluit worden ge regeld. Alvorens hun ambt te aanvaarden, leggen de leden van deze commissie in handen van den controleur den eed af hun opdracht in volle onpartijdigheid tekwyteo en de beraadslagin gen waaraan zy deelnemen geheim te houden. Het gemotiveerd advios van de Commissie wordt genotifioieerd aan den belastingplich tige door den controleur, die dezen meteen het cijfer van het inkomen kenbaar maakt, dat hij voornemen is als grondslag te nemen. II. Artikel 1. 1.— In de hoofdplaati van iedere controle der rechtstreeksche belastingen wordt een Commissie ingesteld, bolast met het ramen van de inkomsten der belastingplichtigen ingeval op den langen duur geen akkoord wordt bereikt tusschen dezen er. den controleur die den aanslag heeft vastgesteld. De leden dézer Commissie worden door den provincialen of gewestelijken direkteur der rechtstreeksche belastingen benoemd; hun mandaat is onbezoldigd en geeft geen recht op terugbetaling van eenigerlei kosten. 2. De Commissie beslaat uit 1) Een afgevaardigde, door den gemeente raad van elke onder de controle gelegen ge meenten aangeduid: deze afgevaardigde zetelt slechts voor het onderzoek der dossiers met betrekking tot de belastbare schatplichtigen zijner gemeente Vier vertegenwoordigers van den handel en de nijverheid, te kiezen onder de personen, door den voorzitter van de handelsrechtbank of, by ontstentenis/ vau c'e rechtbank, van eersten aanleg in dubbel aantal voorgedragen; 3) Twee afgevaardigden van de bedryfs- organismen die de vrije beroepen, ambten of posten vertegenwoordigen, te kiezen uit de personen door de dekeus of voorzitters van bedoelde organismen in dubbel aantal voor gedragen 4) Vier landbouwafgevaardigden, te kiezen uit de personen, in dubbel aantal door de provinciale Landbouwkamers voorgedragen. In de zeer belangrijke centra mag het in 2) en 3) b. doeld aantal dermate worden opge voerd, dat ze vertegenwoordigers bevat van elk der voornaamste nijverheids-, handelsgroe- peeringen of groepeeringcn van vrije beroepen; deze worden dan in speciale sectiën ingedeeld. Art. 2. De andeie leden der Commissie dan de afgovaardigden der gemeenteraden moeten in den dienstkring der controle waar ze moeten optreden, hun voornaamste inrichting hebben De provinciale en gewestelijke directeur der belastingen geeft aan allen kennis van hun be noeming van deze benoemingen wordt ook aan den bevoegden controleur kennis gegeven. Art. 3. Vooraleer hun ambt te aanvaardon, leggen de leden der Fiscale Commissie in han den van den afdeelingscofttroleur den volgende eed af Ik zweer mij in volle onpartijdigheid van mijno opdracht to kwijten en de I eraudslagin- gen en beslissingen waaraan ik zal de Jnomen geheim to houden. Bij toepassing der bepalingen van artikel 76 d«r samengeschakelde wetten betreffende de inkomstenbelastingen, wordt het schenden van hot beroepsgeheim gestraft met de bij artikels 66, 67 en 458 van het Strafwetboek voorzieno straffen. Art. 4.—De leden der fiscale Commissie wor den benoemd voor eenen termijn van drie jaar ingaande op 1 Januari van het jaar. Hot mandaat der uittredende leden kan wor den verlengdin dit geval wordt geen nieuwe eed gevergd. Bij overlijden of ontslag van een lid der fis cale Commissie wordt tot zijne vervanging overgegaan op de bij artikels 1 tot 3 van dit besluit voorziene wijze en volbrengt hot nieuw lid het mandaat van zijn voorganger. Art. 5. De Commissie wordt door den con- troleur voorgezeten zij spreekt zicii zooveel mogelijk uit op inzage van het dossier betrof- fendo den aanslag dor betrokken belasting- j plichtigen in speciale gevallen nochtans, mag j zij deze belastingplichtigen hooren. Hare beslissingen worden genomen met meer- derheid van stemmen van de bij deze beraadsla- gingen aanwezige leden en hare behoorlijk' gemotiveerde adxiozen -worden schriftelijk ge- j gevep, steedsch. (Stad); Koben. Ja 't zal zeker wat bélee- kenen, wat kinderspel. Doka. Zwijg, zulle,... of mijn kloef op uw muile. Koben. Wel vertel me, 'k luiater. Doka. Eerst de viool die speel de... en de muisjes zoudt ge hoogen loopen hebben zoo stil; iedereen was gepakt. Dan het drama «De Maagd van Vlaanderen» in 5 bedrijven, gespeeld door jufvrouwen van 16 a 35 jaar. En spelen dat ze kunnen... En stemmen... En sehoone prachtige kostumen en de cors... allez iets wonders. Koben. Ja... en .wat vertoonden ze, zoo allemaal Doka. 'k Zal maar het bijzonder ste zeggen, /naar allen hebben perfect gespeeld. Eerst «De Maagd» precies een wassenbeeld, dat beweegt, spreekt en lijdt. De tranen kwamen me dikwijls in de oogen, als 'k dacht aan Vlaanderen dat zooveel te lijden hadt. Koben. Jaa... dat moet schoon zijn Doka. Dan hebt ge de koningin Van Frankrijk, met al haar beslag, valschheid en wreedheid... en vlaam sche honden, die ze ging verpletteren. Zoo 'ne heks brr maar Koben daar was 'k in bewondering: zoo 'n sehoone uitspraak, zulke sehoone gesten. Koben. Ja, dat had 'k niet ge peinsd... En wat nog al Doka. Ge hebt nog Adela van Eichhove, een vlaamsch edelvrouw, die ■de fransche koningin helpi.maar een sluwe, fijngeslepene hofdame, die alle rollen kan spelen. Dan nog Helena van Heersdaele. Maria van Nieuwland en Agnes die Machteld verlossen uit de klauwen der franschen. Koben. Doka,'t pakt me aan 't hart. Doka. Ja, jongen. Dan hebt ge nog het 5e bedrijf: dè G-uldensporensIag van 11 Juli 1302, 't was al overwinning, zegen en victorie... 't was precies de klokken van Nederhasselt,die luidden in de zaal. En ,H 't volk zong «De Vlaam sche Leeuw» en dreunen, dreunen dat hij deed. Koben. Doka, 'k ga Zondag hem ook doen dreunen. Doka. Koben. 't is nog niet al. Daar is, nog n. 66. D§ zingende en dansende meisjes iets fijn, aller fijnst., allerliefst, ge peinst dar ge in een tooverwcreld zijt en schoon mu ziek piano en viool. 'Ne oude heer zei jne «Zoo iets zou 'ne heclen dag moe ten duren, 'k kan u niet zeggen wat dat is: men leeft, men gevoelt... en men is van deze wereld niet meer. 'k Ga Zondag 16 November om 4 U ure terug. Koben. Doka, hebt ge mij geen kaart Doka. Neen, maar 'k ga direct er om. Daarbij 't is voor oen goed werk: om de priesters te helpen om de meis jes te bevrijden van de gevaren der straat en allerlei sport. Zie Koben. 't zal er spannen, Zondag, zie dat ge er op tijds zijt. Goê dag. 'Ne tooneclliefhebber. Hebt U geld te beleggen in AKTIES o/ OBLIGATIES raadpleegt de Deze gelaat zioh met het uitvoeren van BEURSORDERS op al de binnen- en buitenltwd8ohe geldmarkten aaai 'de VöQRDEELIGSTE VOORWAARDEN 1652

De Volksstem | 1930 | | pagina 1