Rheumatiek? STUT DE PIJN ignk ieor Ooit-VSaandsren KLEIN SAZET WERKGEVERS DE BULTENAAR NIEUWSTIJDINGEN Belangrijke diefstal te Brussel Gebruikt dit middel indien gij pijn hebt. Builenlaisdsefte Berichten DE KONINGIN TE PARIJS. H. M. Koningin Elisabeth is Maandag namiddag, te twee uur, met den s el- trein uit Brussel te Parijs aar-geko men. De vorstin was alleen door graaf de Hemrioourt de Grunne, secre'aris der bevelen v&n de Koninin. verge- teld. In de sta'ie had er geenerlei ont vangst noch begroeting plaats- De Ko ningin reisde in het stipste incognito. DE H. PLAATSEN TE BETHLE HEM- De Engelsche gouverneur, vergezeld door eenige polioieagenten in werklieden, heeft zich naar de ge boorteplaats van Onze Lieve Heer Je zus Christus te Cethleëm begeven en bevolen er de herstellingswerken te beginnen. De E.P. Franciskaan, bewaarder der plaatsen, heeft kraehtdrdig protest doen gelden tegen die schending van het «statu quo»; maar niettemin is men er aan 't werk gegaan- In de katholieke middens van Jeru zalem oordeelt men. dat dit incident wijst op den wil van Engeland om een stelselmatig plan door te drijven strek kend om afbreuk te doen aan het La- tijnsch £6zag in Palestina. GIJ ZIJT GEBONDEN van deel uit te Jnaken van eene compensatiekas, bij Koninklijk besluit erkend, iofwel van de hulpkas voor familievergoedingen, in gericht door den staal. Die erkende algemeène compensa tiekas voor gezinsloela'gen van Oosl- yiaanderen- (Vereeniging' zonder winst gevend doel), Brabantdam, 28 Gent. Verzekert U 1). Eene ondervinding verworven door eene lange praktijk 2) Talrijke en verschiilige voordee" len voor de bevoorrechtigden, mits betaling van don wettigen inleg. 3) Goed ingerichte diensten daar de kas over een volmaakt gereedschap beschikt. Eene uiterst lenige inrichting van mlerprofcssionneelen aard. 5) Een beheer gesteund op het grondbeginsel van vruchtafwerpen der diensten en van streng nazicht der nlgemeene kosten. Gij moogt niet langer uitstellen er deel van le maken zonder het gevaar te Soopen van af het in voege treden der wet eene boet op te loopen gaande van Er 182 tot fr. 700 per dag vertraging. Te meer gij zoudt ambtshalve inge schreven worden in de. Hulpkas van den Staat, die u geen enkel dier boven gehaalde voordeelen zal aanbieden. Bijzonderlijk de algemeene kosten van dit organisme zullen zeer waarschijn lijk hoog beloopen, en de wet voorziet dat deze ganscli ten laste zijn van de aangesloten werkgevers. 3048 TOT NAGEDACHTENIS VAN LEOPOLD II T#r gelegenheid van den een en twintigsten verjaardag van het Overlijden van Leopold II word heden Woensdag eon zieledienst gecelebreerd in de kapel van hot ko ninklijk paleis van Laaken- Do Koning, prins Leopold en prinses Astrid. en prins Karei woonden dezen dienst bij. KATHOLICISME IN ENGELAND. In een echrijven heeft Kard.Bourne meegedeeld dat hij zeer verheugd is over den grooten vooruitgang die het katholicisme in Engeland maakt. Een verhaal uit de geschiedenis van Engeland DOUR HENDRIK TENWOUDE lüdc Vervolg. Een spion kwam, hem verwittigen, dat de koningin en hare kinderen het paleis onverwacht verlaten hadden J maar in slede van zich naar den «To- wer» le begeven, hadden zij den weg naar de abdij van Westminster inge slagen cn daar -onderkomen gevraagd en gevonden. De koningin moeder, •voegde dc spion erbij, had verklaard, dat zij niet van de treden des altaars zou wijken vo-or de koning in vrijheid was gesteld en de moordenaars van ltivers, Gray en Vaughan hunne straf hadden ontvangen. Glooesler's plan, zioo sluw beraamd, was door de schranderheid van eene vrouw in duigen gevallen Hij verborg zoo goed mogelijk zijne, teleurstelling en gramschap, en zocht naar een an der middel om zijn doel te bereiken.Om te beginnen toonde hij zich uitermate verwonderd over het zonderling besluit der koningin moeder. Natuur lijk was Hare Mlajesteit door een valsch gerucht misleid Door Rivers, Vaughan en Gray te laten aanfiioud-en had liij in hel belang hunner eigen veiligheid gehandeld want., dc hoogo adel toornde op Rivers, die eigenmach- fig den koning een anderen weg had doen nemen, en uit dien hoofde ver keerden én de graaf én de andere hoof den van den «jongen adel» in levens gevaar. Hij, Glocester.had er niet eens aan gedacht, bevel tot dc terechtsteï- VOOR DE OVERSTROOMDE STREEK. De pakken voor de ga- teisterden in de overstroomde stre. ksn gericht aan de gemeenteoverheden cf aan de steunlichamen, worden vrachtvrij per spoor verzonden en, wannear mogelijk, per personen- of per sneltrein de vrachtbrieven mogen op gewoon pzpicr gesteld zijn. Een juweelmagazijn in de Warmoes bergstraat geplunderd. Voor meer dan twee miljoen franken waarde gestolen Maandag nacht zijn dieven ingebro ken in het juweelmagazijn, uitgebaat door M. Van Ham Wanmjoesbergstraat, 101, te Brussel. De dieven, die zeker beroepsdieven moeten zijn, zijn op de volgende wijzie te werk gegaan. M. Van Ham, die alleen h-et huis be woond was afwezig en beviand zich aan hel ziekbed van een. bloedverwant. De bandieten, op de hoogte van het feit, zijn in het magazijn gedrongen langs de vo-ordeur, bij middel van val- sche sleutels. Tusschen de voordeur en een tweede deur, die toegang verleent tot een lan ge gang, hadden de dieven gazetten op den grond gelegd, om alle yoetinpren- lingen te vermijden. Einde de gang, bevinden zich' rechts en links twee plaatsen, waarvan de deuren insgelijks werden opengebroken In de plaats links, dienende tot bu reel voor de boekhouding, ontdekten de dieven in eene kas een fleseh reukwa ter, waarvan zij zich bediend hebben cm hunne handen te wasschen. De toegang tot .de plaats rechts, was moeilijker, daar men om binnen te ge raken, een ijzeren deur en ijzeren nol- slors moest openbreken. De dieven zijn er in gelukt en kwamen alzoo tot bij de brandkast. Alsdan hebben de beroepsdieven ge loond, dat zij op de hoogte zijn. om brandkasten open te breken. Rond het slot, bij middel van een soldeerlamp de galen geboord en clan met bijzondere werktuigen de wand van de brandkast d-oorzaagd. Vervolgens hebben, zij de brandkast geopend, bevattende juweplen en andere prachtige stukken vertegen woordigende eene waarde van meer dan twee miljoen franken. De brandkast is geheel geleegd en al do waarden moeten de dieven in valie zen hebben geborgen. Nevens de plaats van de brandkast is een groote plaats, dienende tot ma gazijn, gevuld met zilveren voorwerpen die onaangeroerd werden gelaten. De dieven zijn dan terug langs de vcordcur vertrokken, die zij toegetrok ken hebben. Het is slechts (Dinsdag nnorgend dat door M. Van Ham, de diefstal werd vastgesteld'. Hij is overtuigd dat do dieven hem sedert dagen moeten afgespied hebben. Hel parket heeft een onderzoek in gesteld. Rheumatische pijnen geven altijd aan Liniment Sloan toe. Eene kleine hoeveel heid op pijnlijke gewrichten of spieren toegepast dringt naa* binnen en weldra ver warmt en verlicht het de pijnlijke ledema ten. Onmiddellijk zult gij eene verbetering gewaar worden en weldra verdwijnt de Sloan pijn volledig. Laat Rheumatiek u niet pijnigen. Gebruikt Liniment Sloan bij het eerste teeken van pijn.. Het wordt de gan- sche wereld dóór gebruikt in gevallen van Heupjicht, Lendenpijn, Rugpijn, Verstui kingen, Kneuzingen en alle folterende Spierpijnen. Bij alle Apothekers fr. 14.00. SMARTELIJK ONGEVAL TE HAMME 'De twee zoontjes van M. A. Die. Vos, Molenaar op de Posthoorn, waren, op de bovenverdieping aan het spelen op den molen. Door zijn onachtzaamheid geraakte lfet jongste ventje, 8 jaar oud, ir. een schuif langswaar men het graan naar beneden laat. Het 'kind slaakte een angstkreet; zijn 11 jarig broertje kon hem nog aan. de jas vastgrijpen, doch de-zie moest loslaten om zelf niet te vallen'. Daaoop plofte -het kind met een smak op het gelijkvloers van den bin- nenmolen, dat gansch gekasseid is'. Door bel geschreeuw kwamen de ou ders aangeloopen. Een dokter werd ont boden. Het slachtoffer werd met gebro ken schedel opgenomen. De dokter ver klaarde dat de koes land van het kind onrustwekkend is. KINDERMOORD TE ST. NIKLAAS Tengevolge van een naamloozem brief, gericht aan de gendarmerie van St. Niklaas, werd een onderzoek inge steld nopens een kindermoord. De echt- genooten X... werden onderlioord door onderzoeksrechter Van Miegem, van Dendermonde, en moesten bekennen dat. een pasgeboren kind verstopt was ge weest. Het lijkje van het wichtje werd ontdekt. Wetsgencesheer Scruel, die de lijkschouwing heeft gedaan van het lijkje besloot dat het kindje geleefd had. Het echtpaar, dat eerst had be weerd dat het kindje, niet had geleefd, moest ten slotte bekennen dat zij sa men hadden besloten het kind, dat nwest geboren worden, te doen verdwijnen. Overigens niets was voorlzien voior de geboorte. Na een langdurig onderhoor werden de ouders onder aanhoudings mandaat geplaatst en opgesloten in de gevangenis le Dendermonde. ling van de drie edellieden te geven; tot zoo iets was hij" niet in staat 1 Wat dacht men wol van hem, den broeder des overleden konnigs Maar was het noodig, miskende, men langer zijn ede- Je bedoelingen, bleef men den jongen koning de gunst weigeren, zijn broer tje bij zich te hebben, dan zou hij "niet aarzelen zich van prins Richard mees ter te maken, al ware bet op de treden des altaars. Dan, alle pogingen van het monster werden dioor de schrandere en vin dingrijke liefde eener diep beklagens waardige moeder verijdeld. De konin gin had de snoode plannen baars schoonbroeders doorgrond ize be greep, dat, indien de regent, zich van de beide zonen des overleden konings kon meester maken, de dood van den eenen hem. weinig of niet zou baten. Richards behoud was dus voor haar in zekere mate een waarborg voor, Edu- ards redding. Daarom volhardde zïj dan ook In hare weigering^ de abdij van West minster, die geheiligde, schuilplaats, te verlaten. Eerst toen het hooTd der ab dij, door Glocesler's huichelaohtige woorden misleid, beur aanried, zich naar den wil van den regent te schik ken, slemdé de ongelukkige weduwe er in toe, van haar jiangslen zoon fo scheiden. De koningin hare kinderen naar den cTower» geleidend, wat een tref fend wat een droef schouwspel 1 Het leek wel een lijkstoet want men zag in den koninklijken koets slechts met tranen gevulde, roodgeweende oogen. Toen de valbrug was neergelaten en DGGDELIJK AUTO-ONGELUK te ZELE Maandag kwam de auto van de ge broeders Rubbens, van Zele, handelaar in genever, van Overmeire afgehold in de richting van Zele. Gekomen aan den Iramstilstand Klappe Donck, kwam er een wielrijder van den Donck gereden te midden van den provincialen steenweg. De autovoerder trompte gedurig en den velorijder gebaarde niets te hooren. De autobestuurder verveelde zich en dacht 'ik ga maar links vioiorb ij rijden. Op hetzelfde oogenblik reed de velo rijder ook ineens links en kwam onder den auto terecht. Het slachtoffer, ongehuwd, wonende in de gemeente Berlaere werd opgeno men met gebroken schedel en naar het gasthuis 'van Overmeire overgebracht waar hij kort na zijne aankomst be zweek. VERKEERSONGEVAL TE ERTVELDE Dinsdag namiddag rond 1 ure werd op het gehucht De Bouw door den buurttram Gent-Bassevelde, komende van Gent een gespan verrast waarvan liet paard midden door werd gereden en de Kreng een 45tal meters ver werd mfe- degesleept. De kar waarop gozielen was, Frans Van Hyfte en een kind was blij ven staan en werd geen schade berok ken. Ook de inzittenden bekwamen geen letsel. GEVAARLIJKE BRAND te ANTWERPEN Dinsdagmorgen rond kwart na drie ure ontstond brand in het huis Mirceus- naat n. 39, eigendom van C. Beulle- kens, handelaar in zakken. In weinige oogenblikken stond het benedenhuis in lichtelaaie. De man, de jongste dochter en do meid konden hot lvuis langs d.e trap pen verlaten; de vrouw en de oudste dochter zagen daartoe geen kans meer. Ze bleven op de eerste verdieping tot dc brandweer ter plaatsie was en hen bij middel eener ladder uit het balkon haalde. De brandweer had ongeveer drie kwart uur's werk. om T vuur meester te worden. Er werden verscheidene lansen gebruikt. Heel het benedenhuis is uitgebrand. Doior water en rook .werd veel schade aangericht in de boyenverdieping. Tot hiertoe kon geen bedrag vastgesteld worden. BRtUTALE AANRANDERS TE LOKEREN Maandag avond nondi 8 ure werden de gendarmen telefonisch verwittigd dat zekere Van Damme Gustaaf, oud 22 jaar wever, wonende Oudenbosch, in het naar huis gaan door twee kerels werd aangevallen. De jongeling bekwam een slag op den rechterkant ven het hoofd met een knuppel, en liep twee wonden op aan de linkerhand, toegebracht dcxor een scherp tuig; daarenboven werd hem zijn nieuw rijwiel, ter waarde van 1000 frank, afgenomen. De gendarmen snelden seffens ter plaats en hielden twee personen aan; Zijn vonden ook het rijwiel. De verdachten, de gebroeders, Al iens en Henri De Naer, werden aange houden en ter beschikking van den heer prokureur des konings overgevoerd. de hoefslag der paarden londcr het ge welf weerklonk, rilde de arme moeder van het hoofd tot d.e vioieten sidde rend drukte zij derf kleinen Richard, het onnoozel slachto-ffer, dat zij mis schien aan den dood ging overleveren, aan haar boezem. Naarmate zij dieper in de kille en duistere gangen des «To wers» doordrong -werd haar angst g'roo'ter, en telkens^ wanneer een der vele imiet ijzer beslagen deuren lommid- dellijk achter haar gesloten, werd", bloedde heur hart uit een nieuwe won de. Glocestér liep haast de ongelukkige moeder. Zoo dicht bij zijn doel 1 nauwelijks kon de ellendeling zijne blijdschap verhelen. Na verloop van eenige oogenblikken Meef de regent plotselings, staan. Hier zijn we aan de vertrekken van Zijne Majesteit den koning,sprak hij, eene laatste oveneen§ met ijzer beslagen deur openend. !Met den kleinen Richard aan de hand ijlde de koningin op haar oud sten zoon toe deze slaakte een vreugdekreet en' snelde zijne mloieder en zijn broertje tegemoet. Sprakeloos omhelsden zij elkander; zetting. Zij wilde haar vrees en smart uitdrukken maar Glocoslers loerende blik bespiedde haar, en het woord be stierf op hare lippen. Mijn zoon, sprak ze eindelijk met bevende stem tjot den koning, gij schijnt hier nog zieker en zwakker dan te Ludow. .Welk verschil met uw broe der Richard De jonge, koning glimlachte wee moedig. Heb maar geduld, lieve moeder, antwoordde hij. Als ik eenmaal vrij ben zal mijn voorkomen spoedig ver anderen. Weet ge waf, zeide Richard, ik zal u een deel van de roosjes geven, die, zoioals moeder dikwijls zegt, op mijn wangen zoo heerlijk bloeien. Helaas zuchtte de koningin,mo- get gij niet zelf ze hier verliezen Hier vroeg Richard. Ik zioiu hier bij Eduard mceten blijven Hoe kunt ge eraan donken,, moeder Deze kamer lijkt meer op een roovershiol dan op de zaal van het paleis eens konings.En dan. waar is mijn speelgoed, waar, mijne zweep waar zijn mijne paard» jes en honden en mijn schaakbord cn rakel ton O, moeder, als gij en Ann boord van het Fransche schip «La Martinière», ter herstelling fn het La Pallicedok, te La Rcchelle. wilde da officier mecanicien, A. Guissard 40 jaar, een panneel opendoen van het ruim, met eene lamp in do hand, teen er eens ontploffing plaats had. Een der ballast was gesprongen. Talrijke platen en panneelen werden afgerukt en weggeslingerd. De officier bleef op don slag dood, Ean matroos die zich nevens hem bovond, kwam er onge deerd van Rf. Men denkt dat de ont" ploffing veroorzaakt werd doOr alkool- dampen, voortkomdnde van een vroa? gero lading- In Oostelijk Polen werden door sneeuwstormen erge verkeorastorin- gen verwekt. Vele treinen bleven in de sneeuw steken, zocdat talrijke arbei ders aan het werk moesten om de treinen te bevrijden. Op sommige plaatsen moest het verkeer totaal stop gezet worden. In de buurt v&n War" schau ligt de sneeuw op sommige pun ten drie meters hoog. Uit Moskow wordt gemeld, dat op en om de Kaspische zee hevige stor men woeden. Tengevolge van een storm worden reeds 40 dorpen over stroomd. De spoorwegverbindingen met vela plaatsen zijn verbroken. Vier vi6Bchersbooten, met te zamen 23 koppen bemanning zijn vargaan. De materieele schade wordt op ongeveer 500.C00 roebel geschat- De «State Bank» van Binghamp- ton, in den staat New York heeft haar deuren gesleten met een passief van 6 tot 700.C00 dollar. Hebt U geld te beleggen in A KT IE S of OBLIGATIES raadpleegt de Deze gelast zieh met het uitvoeren van BEURSORDERS op al de binnen- en buitenlandsehe geldmarkten aan de V00RDEELIGSTE VOORWAARDEN 1652 de arme koningin vond slechts kussen «rfijno zuster niet hier bleeft, zou ik waarlijk bang zijn. Gij, broer Eduard. hoe kunt gij in zoo een leelijk hol al leen bTijven Wel, antwoordde, de koning, ik I'en tranen ,om Eduards teere ontboeizie- mingen te beantwoorden. Eindelijk wierp ?ij schuw een blik in jhet rond, en die ééne blik was voldoen- 'ric om hare ziel imiet nog griooter angst ben hier niet alleen. In Robert Buck- en nijpender smart te vervullen. De'leigh heb ik den besten vriëhd ter we- j smalle, van ijzero staven voorzieneJrcld, en in don goeden God oen mach- vensters, de grauwcfvochtige muren,in j.lig Lesofiermer. .een woord alle. deelen des kerkers.,) De goede God is dus ook hier, in waarin de schat barer liefde kwijnde, dit afschuwelijk vertrek vroeg Ri- j.vervulden haar met1* afschuw on 'ont-jchard naief* SVaarlijk, het lijkt niet jGlo ces te£ bijster op den Hemel I Niet waar, heer sclroonbnoeder, niemand zou wreed genoeg zijn om een z.oo aanvallig, onnoozel kind, bet minste leed le doen. Weerspiegelen niet zijne blauwe oogjes dc reinheid zijner ziel Wie zou boos genoeg zijn om die roosjes op zijne wangen te doen welken, dat nozeroode mondje voor immer te sluiten Niet waar,heer. choonbroedier, ik kan gerust zijn, alle vrees uit mijn hart verbannen Mij ne zonen zijn in uwe banden, in dc handen van huns vaders bnoede-r. Spreek, waarde Gloce&ter, heb ik niets, niet te vreezen. Zuster, die vraag is beleedigend voor mij, antwoordde hij gemelijk.Wio zou zich- vermeten een haar van het hoofd der prinsen aan te raken Vergeef mij, waarde Glocester, hernam de koningin, die er niet. in slaagde, haar, angst te overwinnen. Eene moeder, die hare kinderen lief heeft. maakt zich- lichtelijk ongerust. Geloof mij, ik wilde u niet krenken - dat weet God Gij, mijn zoon en mijn koning, ging zij voert', Eduard's hoofd legen haar boezem vleiend, hoewel nog geene kroion uw slapen drukt, toch zijt gij de uitvorkorene des Heeren. Welko hand zou "dus uw geheiligd hoofd" dur ven aanraken God en uw toom Glo cester zulTen u beschermen. Ook hij heeft een kind, een zoon, dien hij leb- der liefheeft; en hij weet, uw goede oo-m, welk een schal het kind voor zij nen vader en zijne moeder is. Morgen, mijn kleine Richard, morgen reeds zal ik u eén bezoek komen brengen. Dat veroorlooft gij mie immers, waardrf \t Vervolgt*

De Volksstem | 1930 | | pagina 2