Bericht aan ons Geachts Klianteai. Vermindering van prijs voor Voortvsrkoopers KLEin GAZET NIEUWSTIJDINGEN DE BÜIÏËHAAB Byfi@nlandsshe Bssiehtaa PAUSELIJKE ONTVANGST. De Paus ontving, voor de aanbieding van de wenschen een gedeelte van het di plomatiek korps en meer inzonderheid der gezanten. Zij werden in privaat verhoör ont vangen volgens ouderdomsrang. DE DUBBELE MOORD TE WETTERtEN De vermoedelijke dader Zooals gemeld, hoeft do afschuwelij ke moord op *»en verliefd paar, to Wei- turen, heel wat beroering verwekt Oostvlaamsche gemeente. Het parket en do speurpolilie werken onverpoosd, om de hand le. kunnen leg- DE BELGISCHE VORSTEN NAAR gen op den dader, die men vermoedt"te ZWITSERLAND, De Koning en de Jbelvooren lot de nabestaanden van het t.r a -~-M vermoorde meisje. Koningin zijn Zaterdag avond naar Zwitserland vertrokken waar zij en kele dagen zullen vertoeven. ONZE BOSSCHEN. - Het Staats blad kondigt de wet af tot verlenging der vorige wetten waarbij de regeering machtigd werd zich to verzetten tegen de overdreven ontginningen van sommige bosschen en wouden toebe- hoorende aan particulieren. IN DROOG AMERIKA. Uit New York wordt bericht dat elf mannen en eene vrouw bezweken zijn na het drinken van houtalkOol. Vijf honderd negen en negentig per sonen waaronder een jengen van zes tien jaar, vergiftigd door het drinken van alkool zijn naar verschillende gast huizen gestuurd. DE 1ste JANUARI OP DESPOOR- WEGEN. De Donderdag 1ste Janua ri (Nieuwjaar) werdt gelijkgesteld met de Zondagen voor het bekomen en be- nultigen van de biljetten heen en te rug voer het einde der week zoogö- naamde «Weokeindbiljetten» die afge leverd worden met 25 t. h. verminde ring op de normals prijzen dor tarie ven. Die biljetten kunnen benuttigd worden als volgt bij de heenreis op Woensdag 31 December en Donderdag lste Januari heel den dag; bij de te rugreis op Donderdag 1ste en Vrijdag 2de Januari heel den dag. Bij da eanvragon van hun biljet ge ven de reizigers uitdrukkelijk op, dat het weakoindkaartcn geldt. Voor het vervoor der goederen wordt in herinnering gebracht dat le Januari gansch mat de zondagen ge lijkgesteld wordt voor wjit betreft: De aanneming en de aflevering dsr zendingen het leden en hot lossen der goederen het afhalen on het bistel len ten huize den dienst der varbin- dingssporen. FRANCO INGESCHEEPT VOOR ANTWERPEN. De beruohto Spaansche luchtvliegor, bevelhebber Franco, dia onlangs is gevlucht met andere Spaansche officieren, van het vliegpleiu «QuaLre.i-Vents.a tc Lissabon, is ingescheept voor Antwerpen, aan boord der Kongobcot -Thysvilla STUKKEN DIE MEN NIET ZIET. In 't geheel zijn er voor 35 millicen stukken van 5 frank en voor 38,520,000 frank stukken van 10 frank in omloop gesteld tot op 10 December. Wie mag die toch allemaal «potten» want 't is raar of zelden dat men er een te zien krijgt, HULDIGING VAN DEN KAMER VOORZITTER, M. Pcncelefc werd heden Maandag door zijn vrienden te Neufchateau gehuldigd, bij gelegen heid van zijne verkiezing tot voorzit ter van de Kamer. Eerste minister Jaspar woonde hot feest bij. De wekclijksche vergadering van den Kabinetsraad, die gewoonlijk des Maandags wordt gehouden, zal dan ook eensfc Dinsdag plaats hebben. ij de weduwe Van Durme De moeder van den vermoorden Ed ward Van Dur.rrre doet niets dan wee pen. Zij vertelt hoe «Wardje» reeds eenigen tijd werkloos was. Nu had hij ten slotte werk gevonden in een mar- gerinefabriek te Zele. Hij was de eeni- ge kostwinner, die nog thuis was. Don- derdagnamicldag omstreeks kwart voor vier vertrok h-ij, gezwind en welgemoed. En een t'ijd nadien vernam de moeder het vreeselijk nieuws. Dan kwamen andere berichten, die de moeder wreed troffen haar zoon zou liet meisje hebben vermoord daarna de hand «aan zich hebben gesla gen- ■Maar gelukkig weert. de moeder nü, dat haar kind een slachtoffer, maar geen «misdadiger is en dit is nog een troost in haar groot ong'eiiik. (Dokter De Brucker, die een dei* eer sten op de plaats was waar de. lijken ge vonden weiden, is van-oordeel, dat de misdadiger alleen was on handelde met een ongewone besluitvaardigheid en kracht. i De vader van het vermoorde meisje Do vader van het vermoorde meisje geniet niet veel 'sympathie. Omwonen den bewefen dat hij de oorzaak was, dat eijn dochter de ouderlijke woning ver liet, om als meid dienst te nemen bij een haarkapper. De vader zijnerzijds vertelde dat zijn dochter een ondraaglijk karakter had. Hij werd langdurig door het gerecht ondervraagd en drukte het verzoek uit, nog eenmaal .zijn kind in het lijken huisje te zien; dit werd hem geweigerd. De haarkapper, toen men hem zijn oordeel vroeg over het meisje, sprak over haar met allen lof. Het meisje was Spaarzaam en had een aangenaam ka rakter. De vrouw van den haarkapper is dezelfde meening toegedaan Bij vond in Maria "Verannoman een kostba re hulp. Een zuster van het vermoorde meisje, A. Veran-nemian, dienstmeid te Anderleoht, werd eveneens onderhoord. Zij overhandigde de brieven, die zij van. huur zuster onlvmg. Daarin is er spra ke van een kfippersgeziel, die steeds bet meisje lastig viel. De lijkschouwing Dc lijkschouwing beeft weinig aan het licht gebracht. (Die slachtoffers lie pen een schedelbreuk op, waren op slag dood. De. misdaad had vermoedelijk vroeg- in «den avond plaats. Het voór- erp, waarmee de doodelijko werden toegebracht, werd niet teruggc vonden. Begrafenisplechtigheid Maandagochtend, half negen, is Edw Van Durme begraven. Het lijk van de 'kliniek naar de kerk en vandaar ben naar het kerkhof gedragen. Intussclïên.wordt de zaak druk be sproken, allerlei gissingen worden go- maakt, en het volk troept samen, om den uilslag van hot onderzoek te verne men. Vurig wordt gehoopt, dat de mis daad spoedig zal opgehelderd zijn. mmmm Daar wij algemeene depothouder zijn voor Aalst en 1 omliggende van da goedgekende minerale wateren i TOS» MSBHMWEW laten wij aan al onzo klien- ten, zoowol Burgers als Herbergiers, welen dat zij in onze Brouwerij alle soortotl zooals Tor Citron en Top Grenadine kunnen krijgen, in groote of in kloine flesscben, 2793 Op aanvraag word! bet water ton huizo besteld. Het Beheer der Brouwerij De Gheest. EEIÜ AKELIGE ONTDEKKING TE GENT Werd die oude vrouw gedood door mis drijf of ongeluk Zaterdagavond, rond kwart over acht werd' in de Meerschstraat le Gent het lijk ontdekt van een oude vrouw. Het was reeds in staat van ontbinding. De vrouw droeg een gapende wonde' aan het voorhoofd en de kin en een deel van de kaak was afgevreten. De li, Lefebvre, onderkommissaris van'de tweede wijk, stelde het eerste onderzoek in. Hij waarschuwde het par ket en dc speurbrigade. De Sh. Van den Boogaerde, subsli- van den prokureur des konings; Moors, hoofd der speurbrigade, en dokter Vlaeyen kwamen ter plaatse, ten einde de noodige vaststellingen te doen. Reeds twee weken dood Er werd vastgesteld dat de vrouw, de 87-jarige Colette Desein, weduwe De Block, gepensioneerde onderwijzeres, die alleen woont, reeds een veertiental dagen overleden was. In het kleine huis betrokken door de oude vrouw, ziju tal rijke ratten en muizen. Ook werd door den dokter besloten dat deze uieren het aangezicht gedeeltelijk hadden afge knaagd. Moord Bij de eerste vaststellingen had men hot vermoeden gekoesterd dat men hier te doen liad met 'n moord .In dc keuken, alwaar liet lijk werd gevonden, scheen alles doorwoeld Stoelen waren omge worpen. 'De aschbak was uit die kachel gesleurd. Op de tafel stonden twee gla zen en een ledige flesch wijn. Aan voor noen achterdeur van het huis was lvct minste spoor vaninbraak le bespeuren: Géeri'hlóedsporcn werden vastgesteld in de keuken noc.li op\ie meubels. Het lijk der vrouw lag met Lel aangezicht naar. den grond. of ongeluk Anderzijds kan verondersteld worden dat de oude vrouw met een vriendin 's avonds een glas Le voel gedronken had. slagen Nadat haar bezoekster haar had verla ten: zial de 87-jarige vrouw opgestaan zijn. Zij zal alsdan stoelen omgeworpen hebben om ten slotte loodzwaar te gronde te vallen, met hot gevolg dat zij wierdjeeni gapende wonde aal opgeloopen heb- hebbcn Buiten kennis zal zij ge storven zijn. De muizen en de ratten zullen verder dan hel aangezicht yaii de ongelukkige verminkt hebben. Alles doel dus besluiten dat het geen moord geldt. De lijkschouwing, die he den plaats hooft, zal de oorzaak van den dood uitmaken. Een verhaal uit de geschiedenis van Engeland DOOR HENDRIK TENWOUDE 28ste Vervolg. Tk Dom u een voorstel doen, dat u, naar ik durf hopen, aangenaam zijn zaj. Gij moet koning van Engeland wardenniemand ter wereld: heeft méér recht dan gij, op de kroon. Hertog, spotte Warwick, gij maakt koningen, zooals 'de bakker versche broodjes bakt Nauwelijks hebt ge van Glooester «Richard III» gemaakt, of gij wilt (opnieuw beginnen. Is uw bak sel zoo slecht uitgevallen Buckingham voelde zich diep ge krenkt. Maar hij bedwong zijn toorn en antwioordde vrij kalm Neef, spot zoovéél gij wilt. Ik be ken het openhartig dc schijn is le gen mij", doch... Op dit ctogenblik werd hij in de rede gevallen door de krijgsc-hende |en stom van moeder Bloome, die, bij een dakvenster staande, van waar 'zij den geheelen tuin overzag, zoo luid moge lijk schreeuwde Die Judas met zijn- rossen baard, Is ge-en zier vertrouwen waard 1 Buckingham, die werkelijk een naar mijne rechtvaardiging. Bij laat ste wilsbeschikking had Eduard IV zijn broeder Glocesler, zoo niet den titel van koning van Engeland ge schonken, dan loch het koninklijk ge zag toevertrouwd. Immers, hij heeft hem tiot regent benoemd, Heb ik Glo cesler geholpen, zich van den troon moester te maken, dan mag zulks al leen aan mijne liefde jegens Eduard'§ kindoren en aan mijne belangstelling hun-waarls toegeschreven worden. Ik begreep, wat de overweldiger in zijn schild yoierde en ziende dat hij voor geen middel zoo terugdeinzen om zijne eerzuchtige plannen te verwezend ijken, hoopte ik, den beiden prinsen Het le ven te redden, door hem tot Bereiking van zijn doelwit de behulpzame hand tc leenen. Het is niet mijne schuld, dat... Wacht u voor de wolven, die zich met een schapenvacht bekleeden klonk liet weer uit het dakvenster. De moord op de kinderen van Eduard gepleegd, iging Buckingham voort, en het droevig lot van Hastings andere leden van den ouden adel bij de onze, en gij zult den troon ver overen, waarop gij: doior uwe geboorte en uwe verdiensten, recht hebt. De vos verliest wel zijn haar maar niet zijne streken krijgschte moeder Bloome. Die woorden behelsden voor War wick eene z.cmo dringende waarschuwing dat hij niet langer kon aarzelen. "Buckingham!, spotte ffij, uw voorstel wekt mijne verbazing. Ik weet uit goede bron, dat gij met. den her tog van Richmond eene. overeenkomst gesloten hebt, door welke gij u ver bindt, hem op den troon van Engeland te plaatsen. Beschouwt gij mij als onnooze! genoeg om te mijner, koste uw spel te Spelen 1Ik 'ontken in geencn deelé, ant woordde Buckingham dat er eene overeenkomst met den hertog van Richmond gesloten is. Maar geloof mij mijne toetreding Ipt dat v-erbiocid had slechts ëén doel 'alle strijdkrachten tegen den geimie-ensch'appelijken vijand saam brengen, is Richard eenmaal van den troon geworpen, dan zal Engeland zich haasten den rèchtmallgen erf- liebben mij dc dogen geopend. Op dit genaam, t.ot koning uit te roepen. oogcnbTik heeft Engeland slechts één I Op de eerste plaats, milord* hef- wensch: zich los te rukken uit de klau- nam Warwick, moet ik u zeggen, 'dat ik wen van het bloeddorstig monster, dat'niet den minsten lust gevoel, de teu- den naam Richard lit draagt. CVm dien'gels van het bewind in handen te ne- algomeenen wensch le verwezenlijken men. De ondervinding was voor mij hebben duizenden de wapens opgeno-jeene goede leermeesteres. Ik heb en- baard Rad, zooals de overlevering er' men en zich onder mijn vaandel ge-'kei een verlangen hiér in vrede mijne een aan Judas toeschrijft, deed alsiotf Vn ,,,u „t; I#*a«va.» t„nu hij niets hoorde, ge vaorl Luister, \val cn ging in dezer voe- schaard. En gij, zult gij werkeloos toe-'dagen te slijten en alles te doen, wat schouwer blijven bij dén groofen kamp'in mijn vermogen staat, om mijne va- voor do oer cn dc vrijheid des vader- zallcn gelukkig te maken, ik u bidden mag, lands Op 1 voeg uwe strijdkrachten J Zooals gij wiltj. neef, Éernam GEHEIME STOKERIJ ONTDEKT TE LUIK Do Luiksche politie heeft -Zaterdag in de rue dc SI use., het materieel in be slag genomen van een geheime stokerij uitgebaat door den genaamde Leopold Gaudin, 44 jaar oud. De. stokerij was ingericht op dén zol der der woning. Naast liet volledig slokerijma'lericel werden nog duizend liters alcohol aan geslagen. Het huis was gesloten toen de politie zich bij Leopold Gaudin aanbood. Deze laatste was uitgegaan. Hij keer de terug op het oogcnblik dat de slot maker die was opgec-ischt, de voordeur opende. De man werd aangehouden en bij het PaTket gebracht. Alle fijnproevers verkiezen de pro ducten der bischuitfabriek DE TOE KOMST, Avenir, Denderleeuw, omdat zo de beste zijn. VROUW AANGEREDEN DOOR DE ELEOTRISCHE TRAM TE LIER: Zaterdag namiddag, rond 3 uur, ver liet wed. Fiquel, geboren De Graaf, Ma ria, wonende Tramweglei, in de Lisper- straat, de sloep zonder zich te verge wissen of de baan vrij was. Die oude vrouw werd aangereden door de elek trische tram en bekwam kneuzingen aan de beencn en verwondingen aan liet hoofd. Do Vrouw welke hardhoorig is had de tram niet hooren naderen. Hot slacht offer werd naar liet gasthuis overge bracht en verzorgd door de heer dokter Van den Heuvel. I>e politie leidt het onderzoek. Goede lek tuur is ons volk zoo noodig, Aantrekkelijk en goedkoop. Beide hoedanigheden bezitten de boeken verkocht in de Boekhandel 7. Van Nuffel-De Qendt, Kerkstraat 21, Aalst. DE MOORDPOGING TE SINT JOOST-TEN-NOODE De toestand van het, slachtoffer De toestand van vrouw De Braban der, het slachtoffer van de moordpo ging welke in de Dwarsstraat te St. Joost-tcn-Noode werd begaan, is thans veel verbeterd. De geneesheeron hopen de ongeluk kige te redden. De. vrouw Icon echter nog niet on derhoord worden. De ongelukkige vrouw schijnt zich niets te herinneren van een aanslag tegen haar persoon wend gi piecgd. Buckingham teleurgesteld. Hot Staat u vrij, Richmond den tr.oom te laten beklimmen. Gij weet echter, dat vrede voor u een ijdele wensch blijft.zoola.nig Glooester den scepter voert. Hebt gij misschien reeds vergeten, dat hij uwe bezittingen verbeurd verklaard, uw lvoofd op prijs gesteld, de wettigheid uwer afkomst geloochend heeft Kan de zoete wijn der wrake uw gehemelte niet streelen Buckingham, Buckingham, riep vrouw Bloome, ik zie weer, evenals te Londen, een rooden streep omj my stierennek Waarlijk, griniktc Buckingham, die zich niet op zijn gemak gevoelde, gij Rebt een uitstekenden nar om u in deze barre .eenzaamheid te verstrooien. Wat er van u zij, gaarne zou ük thans uwe beslissing Koonen. Mag fk u als een onzer bondgenoolen begroeten flet antwoord op die vraag ver klaarde Warwick, dient rijpelijk overwogen. Laat mij den tijd, over een zoo gewichtig punt na te dertlTen en den raad van ondervindingrijlce perso nen in te winnen. Vaarwel, neef, z-eide Buckingham die zijne gramschap en teleurstelling niet meer kon verbergen. Hij wendde zich tot Adelaide, 'die bij het gesprek tegenwoordig was,en ging mqt een beleedigen'd Lachje ora de dik ke lippen voort Myla'dy, ontvang dé betuiging van mijn diepen eerbied, en gun, wanneefc gij spint of borduurt, uw dapperen broedor een plaatsje aan uw voeten. Wis zal hij u gaofiiQ een, Bandje hel- Twee huizen van de wijlt van la Carièra te Belcours, seint men uit Al giers, gelogen op de zijde van den Mus- taphaheuvel werden bedolven ender een instorting van het bovengedeelte van deri berg. Er zcuden dertig slacht offers zijn. De pompiers waren spce-» dig ter plaatse. Reeds drie lijken werdan van onder de puinen gehaald, Te Esch heeft men het lijk ge vonden van den Italiaansehen schrijn werker Mazzcranc, dia door «enige schoten in den rug gedood ble*»k. Mon denkt met een anti-fascistische moord te doen te hebben- Engeland doet thans nabij Albert op het grondgebied der gemeen'e Thiepval een belangrijk oorlogsmonu ment maken in nagedachtenis d«r ge vallen Engelsche soldaten. Dit monument bestaat uit eene poort van reusachtige afmetingen- Het geheel zal vijftig meters lengte en zestig hoogte hebben. Die poort sluit aan bij den weg met een lange laan met boomen afgezet. Rondom het monument zullen de namen gegraveerd worden van 71412 verdwenen manschappen van het Britsche leger. Dit monument zal vijftien millioen kosten en einde 1931 geëindigd zijn. De Kerstgeschenken hebban een pijnlijk ongeluk veroorzaakt in eene rustige familie van Parking, Engeland. Een knaapje had een pistool gekregen met samengeperste lucht* Het kind, uitbundig van vreugde, mikte naar zijn.oom en schoot. De man werd zoo hard getroffen door de lading dat hij kort daarop bezweek. Het slachtoffer, M, Ager w&b zeer goed gekend in de gemeente waar hij de algemeene ach ting genoot. De machinist Paul Patlyn, van Andruyci, bij St Omaars, zat onder zijne lokemotief bezig met de tand* wielen te smeren. Door eene tot nog toe ongekende oorzaak stoomde de lo- komotlef plots achteruit, de machinist werd msdegerukt en verdween onder de wielen. De ongelukkige werd het hoofd en een der voorarmen afgere den. Het slachtoffer was slecht 35 jaar oud, gehuwd en vader van vier kinderen. In de eerste dagen van de maand October was een vliegtuig, geloods door M. Cannon, vergezeld van den mekaniekwerker Ligette. opgestegen om een ploeg mijnwerkers te bevoor raden in*de provincie Quebeo(Canada)* Thans heeft men het toestel terug gevonden, Het lijk van den loods lag nog in de kajuit. Van den mekanieker werd geen spoor ontdekt. pen... Die laffe spotternij joeg Warwick een huivering door de leden. Hij deed zich echter geweld aan om zijne koel bloedigheid te bewaren, en sprak met ijzige kalmte Buckingham, waart ge niet mijn gast, ik zou u anders te woord gestaan hebbetn. Ik geloof dat wij voor het oogenblik niets meer le verhandelen hebben... Woedend verwijderde zich dc .ellen deling.. XIII. DE STRAF, Hemel gij spuwt bloed, goede Harry riep Warwick eenigè weken later uit, terwijl hij zijn sterk bezweet paard tot staan bracht". Wij hebben to snel gereden. Stijg af, en rust een wijle. Goed, milord, maar op; voorwaar de, dat gfj niet verder naar mij om ziet en u' zeiven In veiligheid brengt, antwoordde de arme Bloome, die ten éenenmaïe uitgeput was en véél bloed spuwde. Dat nooit verklaarde Warwick. Hfj sprong uit den zadel, hielp zijn! mlakker bij het afstijgen, nam hom on der de armen en legde hem behoed zaam neder op het gras. Wij zijn onze vijanden vér voor uit, ging hij voort doch al zaten z«; ons op de Kielen, ik zou u niet verlaten!* Söcvolgt.)

De Volksstem | 1930 | | pagina 2