KLEIN GAZET KIEUWSTIJDINGEN Eveline's Overwinning Met de kermis van Sl. Job Doet men menig franksken op. Daarvoor koopt men'ne pot DEGUEEST En dadelijk wordt men blij van geest. Eifeiandschs Berichten BEURSOVERZSCHT VOOR EENE ZALIGVERKLARING In het Vatiksan heeft eene voorbe reidende vergadering pï-ats gehad van de H. Kongregatie der Riten, voor het onderzoek der deugden van Domenico Savio. leerling der Salesianen van Den B0800. overleden in 1857. ONZE KUNSTENAARS IN NEDER LAND, Te 's G-avenhage werd, i de Koninklijke Kunstzaal Kteykamp, een tentoonstelling geopend van twee Vlaamsehe kunstschilders Albert Servaes en,Wil!y Jocqué, deze een jonge Vlaamsohe durver. Onder het talrijke publiek was de Belgische gezant en mevr, Maskens. De h- Joz. Muls. hoofdkonservator van het Museum te Antwerpen hield een inleidende rade over het werk van Albert Servaes en had verder ook een lovend woord voor het werk van Willy Jocqué, Daarna werden de aanwezigen op thse vargast en werd verder de ten toonstelling bezoht1 BEZUINIGINGEN VAN 70 MIL- LIOEN FR. IN CONGO.— Naar verluidt zou de h. Jaspar. na de ge sprekken die hij had met den gouver neur Tilkens en den h. Charles, alge meen sekretaris, besloten hebben de begreoting voor Congo met 70 millioen in te krimpen vooral wat betreft de bestuurlijke uitgaven. Dit jaar zal een vermindering van bestuurlijk en militair personeel mede brengen, DE ZWITSERSCHE WACHT.- Woensdag had op den Belvederekoer, in het Vatikaan, de plechtigheid plaats der eedaflegging der rekruten van de Zwiteersohe Wacht. Het was dien dag de verjaardag der belegering vanRome waarbij da Zwitsersche pontifikale Wachten zich lieten dooden vOor de verdediging van het Vatikaan. De. beste soep is deze bereid met BOVR1L. Niets is gemakkelijker te gebruiken en niets is smakelijkerJ2920 DE CONGOBOOTEN. De Congo- boot Albertville zal Zondag 10 Mei a.s. om 10 ure 'n voormiddags, uit Antwer pen naar de kolonie vertrekken. De «Anversville»wordt den Maandag 11 Mei. rond negen uur -a morgens,uit Congo t§ Antwerpen verwaoht. DE KONING NAAR VINCENNES, Koning Albert die, zooals men weet steeds ingenomen is met al wat een koloniaal belang heeft, heeft het inzicht te kennen gegeven om de Internatio nal* koloniale tentoonstelling van Vin- cennes, dieWoensdag officieel geopend werd, te bezoeken. Geen enkele datum ward evenwel vastgesteld. HONDENTENTOONSTELLING TE BRUSSEL. Op 9 en 10 Mei heeft te Brussel in de Woninghal. Jubelpark, de XLIe Internationale Hondenten toonstelling plaats, ingericht door de St Hubertusvereeniging. Meer dan 500 dieren zijn ingeschreven, namelijk herdershonden, hazewinden, jachthon den. Fransohe doggen, pekineezcn.enz- uit Belgiey Frankrijk, Nederland. FRANKRIJK EN DE SPAANSCHE REFUbLIEK, Ds Fransohe Senaat heeft Donderdag met eenparigheid van de 291 stemmen, een adres van sym pathie voor de Spaansohe Republiek aangenomen. CIRIO TOMAAT BOVEN ALLEN. BANDIETERIJ TE HAASDONCK Donderdag voormiddag werd de wijk St -.Maarten», gelegen langs dn baan van SlLNikolaas naar Antwerpen, Opschudding gebracht door eenc ongehoorde bandietenslreek, waarvan hier de eerste inlichtingen volgen Op voormelde baan, rechtover den steenweg van Niéükerken, staal eene herberg, eenigc meters van andere huizen afgesloten, omtrent de grens scheiding van de gemeenten Beveren- aas, Nieukerken en Haasdonck, be woond door den werkman Jan Thiel- man. De man was ter gelegenheid van do paardenmarkt Ie SI Nikolaas iets na 8 ure 's morgens vertrokken, zijne rouw, Margarelha De Roeck, alleen thuis lalend. De kinderen waren naar de school. DE BANDIETEN Tussghen 8 en 9 ure zijn drie. ge- masker de bandieten langs achter in de herberg gekomen. Daar-het h-uis langs achter aan uit- estrekle sparrenbosschen paalt, zoo ladden de bandieten het gemakkelijk onopgemerkt binnen te dringen. Eens binnen in de woning grepen ij de vrouw vast. Om haar het roepen en hel vluchten le beletten, bonden zij. de vrou,w, die zich niettemin dapper verdedigde, aan handen cn voelen en dwongen haar dan onder doodsbedreigingen, de plaats aan te duiden waar het geld verdoken lag. Voorzichtigheidshalve hadden de ellendelingen de voordeur gesloten 0111 ongestoord hun misdrijf le voltrekken. Toen zij de plaats kenden, waar het geld verborgen lag., bemachtigden zij de spaarpenningen en droegen dan de Vrouw nog altijd gebonden, in den kelder. DE B A Dl ETEN ST REEK ONTDEKT Personen die gewoon zijn bij Thiel- man een glas bier te drinken, vonden hot zeer zonderling dat rond 10 y2 u. de deur op een kier le vinden, langs binnen gesloten met de ketting. Geburon gingen langs achter zien en vonden tiet huis ledig. Zij gingen dan in don kelder, waar zij de echt- genoole Thielman bewusteloos von den. De gendaiimicn vau Beveren-Waas, per telefoon verwittigd, snelden dade lijk ter plaats en begonnen het eerste onderzoek. Het juist bedrag van. het gestolene is niet gekend. Het onderzoek werd geheel den na- iniddög doorgezet oneindig veel volk kwam naar de herberg; doch niemand kon de openbare macht inlichten. De Toestand der vrouw is voldoende. AUTOBOTSING TE BRUSSEL Donderdagnamiddag, omstreeks 3 u., is de huurauto, bestuurd door M. Paul Mayer, uit de Rijke Klarenstraat, aan de Louizalaan in botsing gekomen met de heerenauto van den h. Vermeulen, fotograaf, woonachtig Van Ooststraat, te Sohaarbeek. De schade is aanzien lijk. De 29-jarige mevr. Bellot-, uit'de Jansonstraat, le Anderlech}, die in de taxi zat, werd door glasscherven ge wond in het gelaat. De mensch wil altijd nieuws.. Daarom, koop uw romans In Boekhandel J. Van Nuffel-De Gendt Kerkstraat, 21, Aalst OF IERLAND IN DE DAGEN VAN CROMWELL Naai: hei Engejscli do°£ A- Kramps. 12de yervolg. Zij was in een ernstig gesprek ge wikkeld met eene jonge .vrouw, de yrouw van een der soldaten, die tiaar jn Hot oppassen der zieken behulp zaam was, en de zachtzinnige uitdruk king van haar gelaat was; duidelijk merkbaar toen Mary en Gerald naar. haar toegingen, en een oogenblik ston den te wachten, totdat zij hare beven len zou gegeven hebben. Welkom, waarde Gerald 1 zeide zij, zijn er heden nog meet aangoko- jmen Verscheidene, waarde Lady, ant woordde Rij, terwijl Hij haai; met eene diepe buiging eerbiedig de hand kuste; Cn wanneer uwe bezigheden hier zui den zijn afgeloopen, zou ik u gaarne feens willen spreken. Lady Elisabeth verliet de ziekenzaal .en een anderen trap opgaande, ging zij hen voor naar do eenige zitkamer die zij en Mary O'Neill bezaten. Het {vertrek was» zeer eenvoudig gemeube- Jeerd, doch er brandde een goed turf vuur aan den haard en eene fraaie schilderij van de Moeder der Smarten jwas er het voornaamste sierraad. Het drietal begaf zich naar het vuur cn Lady Elisabeth stond er op, dat Mary op een soort van rustbed plaats zou nomen, want, zeide zij, als Henry van avond komt, zou ik niet gaarne, eene berisping van hem ontvangen,dat ik zijne Meibloempjes niet beter ver zorgd heb. En nu het nieuws, Gerald, riep Mjary. Wie dacht gjj dat- heden aan genoraal O'Neill geschreven hééft, en dat reeds voor de derde maal vroeg Gerald. D.e Heilige Vader, riep Mary. Lord Ormond, zeide Elisabeth. Geen van beiden. Wat zoudt gij zeggen als het Karei Stuart was De koning 1 riepen beide, dames verbaasd. O sprak Mary, terwijl zij op hare voeten sprong en hare handen vouwde wordt hij eindelijk verstan dig Zijn onze gebeden verhoord Wil hij eindelijk met O'Neill onder handelen, Ierland vrij maken en zijne kroon redden. Alvorens te antwoorden zag Gerald Lady Elisabeth aan. Daar was geen blijde verwachting op haar gelaat te lezen. Niels van dat alles, Mary, zeide hanr broeder. Hij schrijft om de "vrij lating van Lord Montgomery Aras te vragen. Is dat de rebel, die tegen hem sa menspant vroeg Mary ten hoogste verbaasd. Lady Elisabeth slaakte een diepen zucht. -Helaas 1 zeide zij, wat is er van zulk een zwakhoofd te hopen f— Maar ik begrijp het niet 1 yol- fÜIJWIELONGELUK TE DEINZE Donderdag mórgénd gebeurde een erg rijwiclongeval 'ih de Tolpoort straat Do genaamde jS'ölyepens van Vinkt kwam met nog 2\kameraden naar zijn wérk in volle snelheid gereden, toen 'hij zonder dat hij liét bemerkt had te gen de kar'reed van G. Van dé Wyn- gaerde. De schok was' zoo gewéldig dat hij niet hel. hoofd op de straatslecnen terecht kwam, waar" hij. om zeggens lijk dood bleef liggen. Seffens werd hij binnen gedragen bij geneesheer Maere, die hem dc eerste zorgen toediende, en bestatigde dat hij een erge hoofdwon de liad. 2ijn rijwiel was vernield. HOEVEBRAND TE HOMBEEK In den nacht van Woensdag op Don derdag ging de hoeve van landbouwer Cordemans totaal in de vlammen om. Daar vermoed wordt dat er kwaad willigheid in hel spel is werd door de rijkswacht een streng onderzoek ge opend. Do aangerichte schade is aanzien lijk doch wordt gelukkiglfjk door ver zekering gedekt. DOODELIJK WERKONGEVAL TE ANTWERPEN Gisteren werd uit het binnenschip «Regularité», dal langs zij de stoom boot «Breda» aan de boei op nummer III gemeerd lag, zand overgeladen, waarvoor eenen zwaren bak werd ge bezigd. Juist liad men eenen bak met zand tot op dè hoogte der reeling gelioffen, oim daar Ie worden uitgekapt, wanneer de bak plots eene zwenking maakte met het ongelukkig gevolg dat de dokker Evarist Van Denden, 58 jaar oud, en wonende lluiks'lraat, 23 er door ge troffen werd en n/et een kreet ten gronde stuikte. Door eenen geneesheer werd vastgesteld dat liet slachtoffer de ruggewervel was gebroken, het rech ter been vermorzeld én het linker been eene opene breuk vertoonde. De dood moet oogenblikkelijk zijn geweest. DOODELIJK ONGELUK AAN EEN SPOORWEGOVERGANG TE CELLES Donderdag te 2u.20 heeft op 1 km. van de statie van Celles-Escanaffles een reizigerstrein"op een spoorwegovergang een kamion aangereden, waarop twee personen waren gezeten. De voerder, Georges Ledoux, 25 jaar oud, werd op slag gedood. Zijn schoon vader Emile Wackers, liep zeer erge verwondingen op. Het rijtuig werd gansch verbrijzeld. Een onderzoek is ingesteld. VRZESELIJK ONGELUK TE ANTWERPEN Donderdag namiddag, had op de Planlenkaai een vreeselijk ongeluk plaats veroorzaakt cloor de .onvoorzich tigheid van-het slachtoffer zelf. De 12- jarige knaap Hendrik Meersman, woon achtig-Lange Ridderstraat, 65, vond er Vér-maak in van op de voorbijrijdende wagens le springen en zich aldus een eind te laten voortrijden. Niettegenstaande een voerman hem reeds tweemaal van den wagen had ge jaagd, beging de knaap de stoutheid van er nogmaals op te klauteren. Toen hij er afsprong geraakte hij voor het groot wiel en viel. Het hoofd werd aan gereden en de knaap werd op den slag gedood ten gevolge eener schedelbreuk. De politie heeft proces-verbaal op gesteld van het gebeurde en heeft het lijk naar het doodenhuis der, Korte Diijkstraat doen overbrengen. hardde Mary, Monlgo-merry is zijn vij and. Juist, Mary, maar Karei is in de macht der Schotten en om hen te be lieven vernedert hij zich zoo diep vernedert hij zich zelfs om deze gunst te vragen aan cèn man, dien hij diep beleedigd beeft., en dien hij, als hij slechts kon, miSlënden zou. Wiens voetstap is. dat vroeg Gerald, terwijl lvij zijn verhaal plot seling onderbrak. Dat -zal vader Léo zijn, die zijn laatste bezoek' aan de zieken brengt, denk ik, zeide Lady Elisabeth. O. neen, riép M'ary sterk blozend en eensklaps van de rustbank sprin gende, snelde zij de kamer uit. Dc twee overhl ij venden glimlach ten, en lieten man en vrouw hunne blijde begroeting voor. een oogenblik onbespied genieten. Gerald legde zijne armen op de ta fel, en ging ef, met eene uitdrukking van diepe neerslachtigheid, met zijn hoofd opliggen. Kom, kom, Gerald, zeide Lady Elisabeth, soldaten moeten niet neer slachtig zijn, Ge zfjt nog jong. Wat hindert het of de strijd lang duurt Evenwel zal tocli de overwinning ko men. Nooit hernam GeralcL Foei. schaam' u dat een Fitzge rald dc kracht der: Ierscbe wapenen zou bèlwijfejon. Ik twijfel daétr niet aan, My La dy. Regeerde O'Neill slechts over dit land, ja, zelfs ofschoon wij menige goeed gelegenheid hebben laten voor- Gemeld wordt dat Mgr Terlaak. der Missiën van Scheut, in zijn vikari- aat van Si wan Toe (China) op 5 Mei overleden is. In de officieele middens te Ma drid wordt verzekerd dat de rust in Spaansch Marokko hersteld is. In het garnizoen van het 3de batail- Ion van het vreemdelinee-Me|ioen te Sovk el Arba heersoht volledige rust- Te Tetouan is de toestand normaal. De luchtvaarder Ahrenberg heeft Angsmassalik (Groenland) verlaten in gezelschap van den Engelschen lucht vaarder Cozens- Zij zijn na een vlucht van drie uren op het ijs geland en zul len. wanneer do woergesteltenis zulks toelaat, hunne nasporingsn aanvatten naar den in nood verloerandan ont dekkingsreiziger Courtauld. Naaf via Moskou gemeld wordt, is het aantal der slachtoffers van de aardbeving in Transkaukasië thans tot 900 geotegen. Bij het uitgraven van hen dia bedol* ven zijn, worden steeds nieuwe ilacht» offers aangetroffen. De r*geering8kommissie die een on derzoek instelt, heeft that bedrag van de schade op 12 a 14 millioen roebels ^erué.md. Uit Cambridge wordt gemeld, dat Waghorn, de bekende winnaar van den Schneiderbeker, die Dinsdag bij een vliegongeluk werd gewond. Donderdag morgen ia overlede.:. De Fransohe politio heeft te Mont palier een Duitschér aangehouden, Jozef Waid geheeten. die zich zonder middelen van bestaan in de stad op hield. Wald, die vroeger bij het Fransohe vreemdelr.ganlegioen heeft gediend, zou in het bezit zijn geweest van een fototoestel dat liern op 21 April door een Duitsche firma zou zijn gezonden. De platen van het toestel zijn eveneens in beslag genomen. Te F.ya, in Borkoe (Soedan), werden twee Fransche sorjanten ge*» dood door eon inlandsoh korporaal, die schielijk zinnoloos was geworden, en een cfficier werd erg gekwatst. De dader werd zelf gedood daar hij weer* s.and bood bij zijn aanhouding. Uit Buffalo wordt gemeld dat de kerk, verscheidene woningen en de wapenzaal van de Nationale garde, in 1928 opgebouwd, door brand werden verwoest. Da schade wordt op meer dan 100 millioen fr. gesohat, -WV bijgaan en vele fouten begaan hebben, 'zouden wij onze zaak weder kunnen goedmaken. Maar wanneer ik zie, dat !deze man, die geboren is om te beve len, wiens roemrijke overwinning schiik en angst onder onze vijanden j verspreidde, wiens heldendaden in de groole stad Londen door de straten worden uilgeroepen deze man, voor wien Karei genoodzaakt is zich Le ver nederen, omdat, hij wijs genoeg is in liem werkelijk zijn meerdere, te zien, wanneer ik zie, dat deze man, zeg ik, geminacht en achteru'itgeschoven wordt, wanhoop ik voor Ierland. Men zijn arm om zijn vrouws middel geslagen trad Henri nu het vertrek bin nen. Hij glimlachte; die glimlach stak echter treurig af bij Gerald's gloeiend gelaat. Hij kuste Lady Elisabct dc hand en ging naast het rustbed zijner vrouw zitten. G era lel ging voort Gij weet dat mijne woorden de waarheid bevatten Henry, ofschoon gij blijft stilzwijgen. Het is de wil mijns vaders dat ik zwijgen za), antwoordde Henry, en dat is voldoende. O dat de generaal rede wilde verstaan dat hij den lord Nuntius wilde zeggen, dat wij onze zaken best builen "hem kunnen regelen. Stil, Gerald zeide Lady Elisa beth. Ik verzoek u niet op dien toon te spreken over dengene, die wij allen ver plicht zijn le eeren. I De Nuntius is met dat al een scherp opmerker, bracht Henry in het Jmidden; ik- zou mij zeef vergissen, als medegedeeld door de Banque o'Alost Nieuwstraat, 27, Aalst De toestand op de vreemde, beurs- markten bleet haast ongewijzigd de laatste dagen, onze markt was dan ook zeer onder den indruk dezer onbedrij- vigheiÖ en van de laatste inzinking Le New York. De handelszaken blijven herleid tot hun kleinst mogelijken omvang. Het «Statu quo» duurt voort en zal maar plaats ruimen voor betere toestanden dan wanneer de gunstige omstandig heden, zoolang verbeid, zullen naai; voor komen. LEENINGEN. Uitgifte van obligation van 1.000 fr. van de Wedergemecnlelijke Maat schappij tot het bouwen van een tun nel onder de Schelde. Deze obl. brengen een intrest van 5 netto op, zij zijn verkrijgbaar aan 980 fr. het stuk en vervallen in Mei en November. Zij zijn aflosbaar, in 40jaar hij trekkingen die-Voor het eerst geschieden het 2de jaar na uit gifte. Do^e titels zijn gewaarborgd door den Staat en de provinciën Oost Vlaan deren en Antwerpen,alsook door de Stad Antwerpen. Andere leeningen zullen eerstdaags worden uitgegeven. Inlichtingen hieromtrent worden bereidwillig en kosteloos verstrekt aan onze winkellen. Alle verdere inlichtingen worden bereidwillig en gansch kosteloos mede gedeeld in do Banque d'Alost, Nieuw- Fb-aat. 27. An lot. Geheimhouding verzekerd. de waarheid hem eindelijk niet duidelijk werd. Hel is zijn plicht geweest te be proeven, deze gosch-illen, die nimmer hadden moeien ontslaan, le vereffenen; en ik geloof dal. hij tot do overtuiging begint te komen, dat, terwijl mijn va der in alle zaken zijn advies opvolgt, Pr.eston nooit een duim broed toegeeft. Natuurlijk niet, riep Gerald hij s.peelt den vlaior om tijd te winnen werpt don Lord Nuntius zand in de oogen en beraamt plannen," om zijn doel Le bereiken. O. Mary wie denkt gij dat zijn adjudant is Een oud ka meraad van u Gil mij. Ik kan niet raden, wien gij be doelt, Gerald. Wat zoudt. gij zeggen als het Ro ger Mac Donald was. Roger Onmogelijk En toch Is het zoo. Doch verbeeld u, dat hij alleen O'Neill's leger verla ten heeft, om naar dat van zijn bitter ste vijand, in wiens aderen het saxische bloed stolt, over te gaan, dit ongetwij feld geschiedt uit wrok. Het is u bekend dat. hij teleurge steld was, door Eveline's weigering, zeide Mary; doch ik kan kwalijk geloo- ven dat hij daarover op deze wijze wraak zou willen nemen. God verhoede dat Eva eoit zijne vrouw zoude worden. Hij heeft mij eens aangezien met. een blik zoo don ker als de nacht, en toch heb* ik hem nooit iets in den weg gelegd En de welluidende stem van Ladj5 Elisabeth voegde er bij 1 !l yervolgt,

De Volksstem | 1931 | | pagina 2