in Engeland 26 Otiderdomspensioenen Zaterdag Sept. 1951 0 0 16 0 Voor Internationale Kredietverlening Reeds winter in Zuid-Beieren Een Afrikaansch koning bezoekt een klooster te Parijs HET CHIMEESCII- JAPANSCH GESCHIL Kofkstraat, 9 én 21, Aal3t. Telefoon 114. XXXVII JAARGANG NUMMER 219 DAGBLAD 20 Centiemen Uitgever J. Van Nuffol-De Gentlt. Publiciteit buiten het Arrond. AALST Agentschap Havas, Adolf Maxlaan 13, (Vervolg) Toepassing van da Wet dd. 14 Juli 1930 betreffende do verzekarinfl tegen de geldelijke gevolgen van ouderdom en voortijdlgen dood. Maandelijkseh bedrag van de persoonlijke storting en werkgeversbijdrage Klasse Sem door den verzekerde getrokken Bedrag te Brussel Rue de Richelieu. Parijs iBank Building/Kingsway, 20 Lcndres W. O. 2. H. Ju8tina Zonop5,42Zonaf5,41 V. M. 26 E. K. 4 Bij lialfmaan- dolijksche betaling min dan 105 fr. van105,01 tot 160 van 100.01 tot 210 van215,01 tot 270 van2)0,ül tot 325 van3S5,01 tot 380 van380,01 tof, 435 meer dan 435 Vertiendaagsche betaling min dan 100 fr. van 100,01 tot 150 vanl50,01 tot 200 van200,0l tot 250 van250.01 tot 300 van301,01 tot 350 van350.01 tot 400 meer dan 400 Tiendaagscho betaling min dan 70 fr. van 70,01 lot 105 van 105.01 tot HO van 140,01 tot 175 vanl75,0l tot 210 van2l0.0l tot-245 van245,01 tot 280 meer dan 280 Wekelijksche betaling min dan 50 fr. van 50,01 tot 75 van 75,01 tot 100 van 100,01 tot 125 vanl25.Öl tot 150 vanlSO.Ol tot 175 vanl75,01 tot 200 meer dan 200 T3— 2,50 3,50 5,00 6.50 8,00 9,50 11,00 12.50 -O 2,50 3.50 5,00 6.50 8.00 9.50 11,00 12,60 5.00 7,00 10.00 13,00 16.00 19,00 22,00 25,00 Om van die dubbele storting te laten blij ken, plakt de werkgever een lijfrentzegel op do stortingskaart van den verzekerde, en zulks tinnen de aoht dagen na de afhouding te hebben gedaan. Het zegel wordt waarde loos gemaakt door daarop de handteekening van den werkgever of van zijn gelastigde en er. den datum der opplakking te hebben ge- sohreven. Het kan eveneens waardeloos wor den gemaakt door middel van een datumstem pel waarop den naam van den werkgever of den handelsnaam wordt aangeduid. N.B. I. Voor de arbeiders dia den leef tijd van 65 jaar hebban overschreden, is de werkgeversbijdrage alléén verschuldigd. II. Wanneer de arbeider in den loop van de maand in den dienst van een werkgever is getreden, indien voor de looponde maand het bedrag van do persoonlijkestorting door den vorigen werkgever reed3 werd afgehou den en voor die maand de bijdrage door laatstgenoemds reads werd gestort, moeten die sommen door den nieuwen werkgever niet meer worden afgehouden noch betaald. VI Overmaking van de Stortings- kaarten aan de Lij/rentkas A) Tijdstip Elk jaar. vóór den 26 van do maand, volgende op die. waarin da arbeider verjaart. De werkgever wordt verantwoordelijk ge» steid voor elke overmaking, die door zijne schuld te laat zou worden gedaan. B) Overmaking Indien de arbeider 'tzlj rechtstreeks, 't zij door toedoen van eena rr.utualiteitsveraeniging. verlangt zelf zijn 8torting3kaart aan aan de lijfrenfckas over te maken, dient hij uiterlijk op den iaatsten dag van de maand, waarin hij verjaart, aan zijn werkgever om die kaart te vragen. De werk gever moet ze hom overgeven Vegen overhan diging door den verzekerden van een ont vangstbewijs 3 C. Dit ontvangstbswijs dient door den werkgever opgemaakt on door den verzekerde onderteekend. Op hot verzoek van den arbeider moet da kaart hem op de plaats, wear hij werkt, worden overhandigd. N. B. De arbeider, die meer dan 65 jaar oud is, mag om zijn kaart niet vragen. De werkgever maakt zelf aan de Lijfrente- kas da kaar ten over, die op bovenvermelden datum door de arbeiders niet werden ge- èisöht en de kaarten van da arbeiders, die meer dan 05 jaar oud zijn alsmede de kaar ten van de arbeiders, die buiten dionst zijn getreden zonder bij het staken van hun werk om hun kaart te vragen. Bedoelde kaarten worden bij een borderel met talon gevoegd (officieel model 2 A) en 'tzij rechtstreeks aan de loketten van de Algemeens Lijfrentekas te Brussel, 't zij in een postkantoor hulppost- kantoren, afgeven, AANMERKINGEN. 1) Alvorens aan do loketten van de Lijfren tekos of ineen postkantoor een kaart af te geven, zal de werkgever er voor zorgen een nieuwe op te maken door daarop al de aan duidingen, op de af te geven kaart vermeld, nauwkeurig en juist over te schrijven. 2) Het wordt niet toegelaten reohtstreeks, onder omslag of in pak aan de Lijfrentekas of aan het Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg kaarten op te zendan ingeval ze zoek geraken, kan da ver zender geen enkele klacht laten geldon. Wanneer het gaat om arbeiders, wier toe stand bij bovenvermeld# koninklijke besluiten Ns 2, 3, 4, 6, en 6 wordt geregeld, worden aan de werkgevers in bedoelde besluiten de buitengewone bopalingen bekend gemaakt, die dan moeten worden toegepast en, onder meer, de opgave van het bedrag der persoonlij ke storting en der werkgeversbijdrage. VII. Algemeene inliehtingen. A) Register: De wsrkgever is er toe ge houden een met het officieel model gelijk vormig speciaal register (4 A) bij te houden of de gegevens betreffende den staat van het werkend personae), voorzien bij artikel 12 van de wet dd. l5 Juni 1896 omtrent de werk- plaatsreglementan (koninklijk besluit dd. 19 November 1925, artikel 31), aan te vullen door naast den naam van de ver/.ekeringsplichtigon het nummer te schrijven van da rekening, op hun naam in de Lijfrentekas geopend, als mede het totaal bedrag vau do waarde der zegels op de stortingskaart geplakt op het oogonblik dat ze aan d3n belanghebbende wordt overhandigd. B) De werkgevers kunnen zich aansohaffen: 1) Do lijfrentezogels, de stortingskaarton, de borderellen 2 A, de aanvragen om aanslui ting bij de Lijfrentekas (formulier 0 A) als mede do daarmee iu verband staande over makingsborder ellen (formulier 0 35 A), de aanvragen om inlichtingen (formulier N.1458) de aanvragen om het rjnteboskja (form, 09), in do postkantoren en aan de lokettsn der Lijfrentekas, Wolvengracht, 48, Brussel. 2) De exemplaren van de wet en van de koninklijke bssiuiten, de borderellen 2 A, de ontvangstbewijzen 3 3 C on 3 D, de regis- terbladen 4 A, in het Ministerie van Nijver heid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg, Dienst voor Ouderdomspensioenen, Karma- liatenstraat, 33, te Brussel. Aankomst van de st. «Leopoldville» l)e Congobool «Leopoldville» van de fcomp. Mar. Beige, is Donderdag-voor middag om negen tuur, onder het be vel van kapitein Biebuyek, uit de kolo nie le Antwerpen aangekomen, daar mede dc dertiende terugreis, in de bes te voorwaarden vcleindend. Het schip weid gemeerd aan afdak 23 der Sc-hel- dekaaion, in afwachting van het ver trek van de «Elfëabethviïie» welke nog aan de gewone aanlegplaats, aldak 22, liffi. Bij de anakomst en tijdens het ont schepen der- passagiers, hoersehte er onder het afdak en op het wandelter- rais de gewone belangstelling van be langstellenden, familieleden en vrien den der passagiers. De reis werd (mee gemaakt door C9 passatgiers van eer ste, 105 van tweede en 4 van derde klas, die in Belgi/sch Congo aan boord kwamen, terwijl er nog t3 reizigers van eerste, 38 van tweede en 23 van derde klas, le Lobilo inscheepten. Onder hen bemerkten wij de B.E. Pa ters Jesuielen Mgr Verwimp, E. P. Dd hoo, Bauweraerts, Gioemé, Le Paige, Swar'.enbroeckx en Van den Br.ceck; de ÉE. Paters der Missies van hel II. Hart CcrrUisen en Fassbender. De lading Matadi-Antwefpen bedroeg 2.512.070 kilo, 12,541 zakken en man den palrnislen, 5532 balen katcenafval, 6531 slaven koper, 120 zakken cacao, 1945 z-aikkèh en manden koffie, 200 manden caoutchouc, 5579 kilos ivoor, ™00 zakken suiker, 50 balen kokos- hoolischors, 3019 kilos hout, 2890 lei- los oliezaad cn verder allerhande koop baren ïri Boma werd 2820 kilos koopwaar aan boord genomen. Tijdingen uit de Kolónie De passagiers brengen dc volgende tijdingen mee i Majoor, Vinick is van El is abel lis lad naar Slanlcystad vertrokken om er het bevel te nemen over de troepen in de Oostelijke Provincie. 'Er wordt gemeld dat de onlangs getroffen maatregel, waarbij het aan vrouwen van ambtenaren en agenten der kolonie voortaan verboden werd eene bediening uit te oefenen, ge schort werd. Een spijswagen is voortaan ge hecht aan den trein Elisabethslad- Poj t Francqui en aan den trein Elisa- bethslad-Lobito, in beide richtingen. M. Martin, provinciale apotheker, is schielijk overleden te Elisabethslad. De gouverneur van het Brltsehe Tanganyika Territory verklaarde dat 50 o/c "der nruto-ontvangsten van den spoorweg in zijn gebied voorllfomen van Congóleesche transporten. Op 18 Augustus werd te Leopold- stad ecne pYoefrefls gemaakt met dé nieuvVe baggerbool «Ghanic», groot 42 meter, lang en 9 irrveter broed voorzien van twee machienen Cocker ill, elk van 150 P. K die tan de boot eene snel heid kunnen geven van 20 kilom, in hot uur. \De twee baggertoestellen zijn in slaat 1500 ton zand per pomp en per uur op te zuigen. Door een waf eigl ij-der van de «Sotraneo», werd de reis van Leopold- stad naar Bangui en terug, in. veertig uur, veertien minuten alfcfelpgd, wat een gemiddelde van ongeveer 7~3 kilo meters in liet uur daarstelt. M. Maqliët, corrimissarijs van het Oubanghiclisfrict, heeft eene militaire bezetting bevolen van de Demo-streek, jwaar de negers met pijlen geworpen hebben naar den administrateur en den militairen agent. In de statie van Leopoldslad is een met hout geladen wagen totaal opgebrand. Dg fust is thans vclledig hersteld Zie vervolg onderaan volgende kolom. Ret plan Francqui In de kommissie voor technische in richting fe Geneve, heeft de heer, Van Langenhoven, Belgisch afgevaardigde, verklaard Ik zal mij niet met de algemeene .vraagstukken .van de financieele krisis bezighouden. Echter, wil ik eenige woorden zeggen oyer een vooristel, waarop verschillende malen tijdens on ze bespringen gezinspeeld werd. Dit. voorstel komt inderdaad van een landgenoot, den beer Francqui, die de dankbaarheid van geheel zijn land ver worven heeft, door de diensten die hij het bewees. Dit voorstel is van praklisclien aard Het vindt een grondslag in de gedav-h ten vastgelegd in he,t Fransefi memo randum. Het stuurt aan op een nieuwe instelling voor het verleenen van ge middelde en langloopende kredieten. De ckonomische deskundigen heb ben hel aangewezen als een middei, om den ruilhandel le doen herleven. De Europ)?csche studiekommisisie heelt den Volkcrcnbondsraad verzocht het. plan zoo spoedig mogelijk le doen bésludeeren. Wij vragen, dat de betrokken kom missie zoo vlug mogelijk aan dit ver zoek zou voldoen. Het geldt hier geen plan uitgewerkt tot in de kleinste bij zonderheden; het betreft enkel een paar leidinggevende gedaohlen, welke door een technische kommissie moeien bestudeerd woiden. Het is natuurlijk noodzakelijk dat deze studie fn samen werking geschiedt met de Internatio nale Bank. De oprichting dezer kredietbank zog- de de heer. Francqui, zal de noodige aanvulling zijn van de instellingen waarvan de oprichting-voorzien is voor het verleenen van kredieten aan den landbouw. Deze op mei king is thans meer waar, dan ooit. Het Is noodig zijn vertrou wen uit te spreken, maar hoodiger nog is het, Van da! vertrouwen blijk le ge ven in besluiten, die liet aan anderen doen deelen. Antwerpen, Erussel, Gent, Hasselt, LE PHESVÜX BELGE Voor alle verzekeringen Luxemburg 506 Vee! sneeuw gevallen Fit Munchen wordt gemeld 'f In geheel Zuid-Beieren is de Win ter jngetreden, hetgeen gedurende veie jaren zoo vroeg in den Herfst niet bet geval is geweest- In Allgau sneeuwt het sinds 24 men bijna onafgebroken. Zelfs in het lang gelogen land valt de sneeuw fn dichte vlokken. Te Fussen lag de sneeuw vijf tot zes centimeters dik. In de bergen ligt reeds een motor sneeuw. Do sneeuw heeft hier, en daar ern stige verkeerslstoringen veroorzaakt. Op de A.rlbergslrasse moest een auto Uit dc sneeuw gegraven worden. Hot wild komt. in grooien getale naar; het dal. De schade voor den landbouw is groot. Het vee dat zich op het land bevïndl beeft niets imieer te eten. Boven OberiS'tdorf en omgeving woedde ecii omvoder, gepaard gaande met hevige hagelbuien. Ook te Munchen is de eer/ stc sneeuw gevallen. zoowel in Kwango, als in het district Van het Leopold II-meer. Men meldt dat eene prauw kap- sijsde te Bambilij op het oogenblik dat zij de üelle-rivier overstak. Zij was bemand door 10 negers, die allen ver dronken zijn. Op S Auigustus. le 4 uur mor gens. is brand uitgebroken in dc slaap zaal van liet klooster der Zusters te Impamu. De 400 kinderen en al de overige inwoners konden gered wor den. Het klooster is totaal afgebrand. De heer gouverneur-generaal is op 21 Augustus, te 18 uur, aangeko men fe Elisabeths tad om er een 8-tal dagen te verblijven. De gouverneur-generaal ving daar na zijne ronde aan in liet binnen land. Koning Zounon van Dahomey heeft de Koloniale Tentoonstelling van Pa rijs bezocht. Vooraleer de Fransche hoofdstad te verlaten, heeft hij met- zijn gevolg in 'n schitterend kostuum, een bezoek gebracht aan de Algemeene Overste van de Missiezusters van O, L. Vrouw van de Apostelen. De overste heette hem welkom en had een zeer interessant onderhoud met hem. De koning bedankte haar en vertelde wat al goed haar Zusters teweegbrengen en doen in zijn land. Dan gingen ze naar de kapel en Zijn M-ajesleil kniel de langen, lijd neer voor het Taberna kel. Zijn gevolg lag plat op den grond neer. Dat is de derde keer dat de Zusters spreken met een koning van Dahomey. Toen ze in 1877 aan de Slavenkust kwamen was Glé-Gfé heefrso'her van Dahomey. De Zusters openden scholen en dï'spensaria, en hoewel de slaven handelaars veel strooptochten inricht ten, werden ze altijd gerust gelaten. Glé-Glé deed bij zijn dood zijn zoon Benhanziu be-lpven de Zusters altijd gerust te lalen. Dat hoeft hij ook ge daan. ïn 1890 wensclïte Bohanzin de Zus ters te zien. Hij ontving ze goed en gaf ze veel geschenken. In die 30 jaar hebben dc Zuislers hun arbeid uitge breid over heel de Guinea-kust. Tn No vember 1923 bezocht dc Algemeene Overste de Missie en kreeg het bezoek van Zijne Majesteit Zounon te Porto Novo. De Missiezusters van O. L'. Vrouw van de Apostelen die voor, 50 jaar in Dahomey aankwamen hebben nu twee hospitalen. 18 dispensaria en 21 wees huizen. (Fides)* Ongerustheid te Geneve ,Het feit dat de Volkcnbondsraad in geheime zitting is bijeengekomen om het Chineesjch-Japanjsch geschil te be spreken, heeft te Geneve aanleiding gegeven tot ongerustheid. De vergadering duurde twee uren. Dc vertegenwoordigers van de mo gendheden hebben over, hun beslissin gen geen enkele inlichting willen ver strekken, maar toch iaat alles voor zien dat dc toestand nog in niets ver beterd is. Daar de Japansche hfvaaildigirtg zoogenaamd geen volmacht heeft om eenige toegeving te dóen, blijven de •moeilijkheden oven groot. Ook krijgt men den indruk, dat het bereiken van ceh overeenkomst op ernstige moeilijkheden zal stuiten. Dank zij de tegenwoordigheid te Ge neve van Wilson, afgevaardigde van de Vereenigde Stalen in de onlwape- mngskommissie, blijft er voeling be staan tusschen den Raad, bel. sekreta- riaat van den Slatcnbond cn de regeo- ring van de Vereenigde Staten, die op dc boogie gehouden wondt van de ont wikkeling van ide. krisis.. Telegrafisch verzoek aan Tokio Tit. nader inlichtingen over de ge heime V o l.keu bo'n d s zi 11 i ng verneemt men. dat op aandringen van lond Ce cil eh van Maésigli, de Japansche ver tegenwoordiger er in toegestemd zoh hebben telegrafisch zijn regeering le ver zoeken het zenden van een onder - zoekiskommissie naar Moekden -toe te laten. Deze kommissie zou enkel uit burgers beslaan, en zou zoo spoedig mogelijk verslag uitbrengen over, den toestand in Mnndchorije. Kharbln dcor de Japanners bezet Dc ChTneesehe afvaardiging -te Ge neve ontving bericht van do regeering van Nanking, dat de Japariischc troe pen Ktiarbin bezet hadden. Rusland gaat troepon zenden De Russische konsuul-genernal f.c Kharbin heeft de Japansche overhe den er van in kennis gebracht, dat. de sovjetregeering de bezetting van dc statie Tchangtchöen al,+ ccno onvriend schappelijke daad beschouwt. Zij zal Iroepen zenden lor bescherming van de Russische belangen langs den Clii- neoschen Oost-spoorweg. Gemeld wordt dat de Russische kom- missatis van oorlog per vliegtuig van Zie vervolg onderaan volgende kolom. De BeMi.jnsche Beurs blijft gesloten De Berlijnscihe beurs zal gesloten blijver, voor, clTcklen en deviezen tot het einde van deze week* Verlenging van het Internationaal Moratorium yolgens den briefwisselaar van de de Baltimore Sun»" zou president Hoo ver ziclï door de verslagen van staats secretaris Mellon hebben iaten over tuigen van de noodzakelijkheid van het verlengen van het (moratorium be treffende de internationale betalingen. Het Amerikaanschc (staatshoofd is het in beginsel eens met een verlenging van 'twee jaar. Maar tevens is Hoover, van meening, dat het voorstel dienaan gaande van Duilsehland komen moet, dat zich s'.eunen kan op de bepalingen yan liet .Young-plan, waarin liet aan vragen van een rr.oratorium voorzien, wordt. Het herslelvraagstuk zal zonder twij fel, de hoofdschotel uitmaken van do gesprekken van den Fransclien eersten minister Laval en Hoover, en indien, zooafs kan verondersteld worden, de Vereenigde Stalen en Frankrijk ak koord zouden geraken over deze kwes tie, dan möet Duit.eehland (maar wach ten, lot wanneer het Amerikaanse!! Ivongres het moratorium van éen jaar, goedgekeurd heeft, om verlenging aan :te vragen inc.L beroep op liet Young- plan. De schommeling van het pond De dalende beweging van het pond zefle zieii .Donderdag op de Beurzen voort. To Parijs bedroeg de cersle koers 98 Fransche fr. (138 Belgische fr.) Wat de beurse temming zelf betreft, deze vertoonde zich stevig op grond van de hervatting van dq beursbedrij- vigheid le New-York. Op de Parijsehe beurs "hield de stij ging aan, uitgenoiii.ien \ou£ de Iran-» sclie renten. De heropening van de Beurs van Londen De heropening van dc Beurs van Londen was gekenmerkt door eene be langrijke stijging der nijverheidswaar den. Deze waarden hebben blijkbaar voordeel gehaald bij tic inzinking van het pond sterling, dia een prikkeling is voor den uitvoer. Do markt is vast geweest, met merkbare neiging tot op timisme. Daarentegen hadden de waarden met vasten intrest het eng te verduren. De metaalmarkt was zafr bedrijvig, do ijzer- en sla a lwa arden zijn geklom men. Do papierengeldonilpop Dc Bank van Engeland kreeg toela ting vanwege de schatkist, om den papieren,geldomlo|op te .handhaven op 275 miljoen pond, dus in de verhou ding van den toes!and op 1 Augustus, Voor invoertaksen Do Handölskamer van Londen heeft aan den eerste-minister geschreven dat het onderzoek, door haar ingesteld on der hare aanhangers, volgende uilsla gen heft opgeleverd: Op 4,534 antwoordden, waden efl 4.106 ten gunste van invoertaksen en slechts 341 waren t.en yoordeelc va«i den vrijhandel. Beroep op de koopers ïn Engeland wordt eene prijsyerlioö- ging voorzien, Welke de regeerins- poogt in te dammen. In de winkels kjpi men een beroep lezen van den eersten minister op dc bevolking, qm; zooveel mogelijk te ko.cpen en zoo den handel te dienen, daar «de persoonlijke bö- sparingen den Staat met baten»V Moskow naar Mandchoerije .ip vertrok ken. Anderzijds wordt uit Möskow gemeld dat Llïvi'nof den Japanschon gezant ontvangen heeft. De komimlssatis van builenlandsche zaken heeft aan den Japanschen vertegenwoordiger do ver bazing van de sovjetregeering uitge drukt o vei; de bezetting van Mand choerije. LiTvInoF heeft verklaard, dal, gezien de vriendschapsbetrekkingen van 'Ja pan met "de isovjets en gezien de gfco* te belangen van do Sovjets bij de Chi- neesche spoorwegen, Japan de Russf-» sche regeering van zijd .voornemen luufc ïerwitiigeai

De Volksstem | 1931 | | pagina 1