Laatste Jljdinpn GELD Opening met Jazzorkest RAZENDE TANDPIJNEN DENTOGEEN Op Zaterdag 8 December aanstaande'' van de prachtige Café In Y Houten Hand, bij Paula, Hoek van de Steen weg naar Geeraardsbergen en van den Steenweg naar NinuVe, Erembodegem» Terjoden. KAMER STADSNIEUWS VOOR DE BESTEN ONZER BROEDERS Middernachtmis op Kerstdag Sport. vw USTVERKOGS» Phonos en Platen Gaat allen 't bier DE GHEEST daar drinken Laat vroolijk en lustig de glazen klinken SohoOne muziek zal krotten dit feest Elkeen zal zingen: VIVAT DE GHEEST! 2421 ■W—Üg— Zitting van 1 December 1931 r>c zitting' wordt tc 2 ure geopend Onder Yooiv.itlersulïap van den lieer, Poncelet. De 'Kamér aanhoort rechtstaande de lofrede van den Voorzitter voor. den h. Daiibris. verleden week o\erleden. Hel woord wordt verleend aan M. Sinzot die over de crisis spreekt. I>e redenaar vindt eene oplossing in een samenwerking van Holland, België en Frankrijk tegen de crisis. Het gedacht is niet nieuw en M. Sin- zot leest artikelen voor die in 1929 geschreven werden en een blok van ver/Ticide landen aanbevelende. De zitting duurt voort. Vergadering der rechtergroep van der. Senaat Brussel, l December. De rech- lergroocp van den Senaat ver,gaderde dozen morgen. Minister Hou laid. gaf breedvoerigen uitle.g over den finan- escelcn toestand van liet land en gaf de rédenen op van liet te kort in de begroot ing. De begroof ing'van T932 staat vast. Sebatkistbons zullen niet uilgegcven worden. Dc Kening lijdt aan rheumatiek Brussel, l December. Z. M. de. Koning is lijdend aan rheumatiek. Hij zal .gedurende eenige dagen ge-ene ver plaatsingen doen. Zoo was bet hem onmogelijk dezen morgen de inhuldi OUDERDOMSPENSIOENEN. Zeer belangrijk Bericht. Ingevolge de nieuwe wet op de ouderdomspensioe nen worden de ouderlingen, die reeds het ouderdomspensioen genoten ver zocht, hun pensioenbockje af te geven, ten stadhuize, Trouwzaal, op de vol gende dagen en uren. Donderdag 2 December 1931, van 2 tot 4 ure namiddag, voor de ouder lingen wier naam begint met de letter A tot L inbegrepen. Vrijdag 4 December, van 2 tot 4 ure namiddag voor deze wier naam begint met de letter M. tot Z. inbegrepen. Dc boekjes van eclitgenoolen (man en vrouw) moeten te zamen binnen gebracht" worden. Men dient de pen- soenboekjes goed na te zien of de te genwoordige woonst er goed op ver meld is. De ouderlingen die zich niet zouden kunnen verplaatsen mogen do pen- sioentifels door een anderen persoon laten afgeven. Aalst, 30-11-31. De Burgelmieeslar, R. Moyersoen. Faarden'beul. Dom, Salvator Van Nuffel, 0. S, B. Apos tolisch Prefekt van Noord Transvaal doet een oproep ann zijn Btreekgenooton uit liet Land van Aalst, om geld in te zamelon voor het opbouwen ooner Kerk in de Hoofdresi- dontie Zijner Missie. Do drie Kunstkringen De Koninklijke Rüderükkamer De Catharinlstou, Het Ko» ninkhjk Zang- Tooneel- en Letterkundig Ge zelschop 't Land van Riem, samen met den Kunstkring Do Barbnriste». rullen op bun Vertooningon en Concerten geldiuzaineiiu- gen doen ten voordeele van dit Missiewerk, Aalstenaars, Stsunt dit Edel Liefdewerk! GIFTEN mogen ook gestort worden op ons Bureel en zullen rechtstreeks aan den bestemmeling gestuurd worden. Op voorband dank. Van al de goneesniid- Laat uw tanden niet meer dolen, die ik aanbevolen lieb is't allesD de DEN TOGENE die do razond- ste tandpijnen kan stillen Do DENTOGENE is eau onvergelijkcnd genees middel Dokter Leon Stoeas trekken, (Je DENTOGE NE geneest in eenige sekonden de razendste tandpijn DENTOGENE 5 frank in alle apothe ken. Een politieagent van dienst aan- de Sint Annabrug in onze stad, zag (wee paarden trokken aan een boot langs den Dender. Hij worden. De mis wordt niet zang bege Gcst-Vlaanderens Bedevaart naar O. L. van Lourdes. Feest der Onbe vlekte Ontvangenis. Van al de be namingen die M^iria draagt is zeker wel deze van «Onbevlekte Maagd» wel ke Haar liefdevolste is. Het is ook dusdanig dat- de duizenden bedevaar ders, jaarlijks do Moeder? Gods te Lourdes vereeren,. Op Dinsdag ,S December te 7 ure 's morgens za] van wege onze Diocesa ne Bedevaart, in St. Martinuskerk, een plechtige Communiemis gecelebreerd bemerkte dat de twee paarden ge kwetst waren aan den hals en veel bloed verloren. Hij hield den schipper, staan en liet de beesten onderzoeken Zij. werden letterlijk gepijnigd door het slechte harnassuur dat. ze droegen! 'I Is do eerste maal niet dat deze man, zekere V... A... hiervoor gesnapt werd. Proces verbaal werd te zijnen laste ging der olectrische lijn Brussel-Ter- opgemaakt. Goed zoo. Een blocimieken ,vueren bij Ie wonen.. Prins Leopold verving*- den Koning. Z. M. heeft noehlans in bijzonder verboor ontvangen den heer eersten minister Renk-in on den E. P. .Delat- Ire sedert 35 jaar. onissionnaris in Congo. Een bom to Peking. Peking, 1 December. Dezen mor gen werd een bom geworpen in de woning van den Japansclie afgevaar digde der marine bij liet gezantschap te Peking. Niemand werd gekwetst doch grootc stoffelijke schade werd aangebracht. Men meldt ons het overlijden DEN HEER Léon-Joseph-Cornelis-Maria echtgenoot van Dame Adolpha THUYSBAERT geboren te Yper den 22n November 1882, godvruchtig in dén Heer ontsla- vopr den politieman. Behandel de die ren met zachtheid pen te Lokeren den 30en November 193 J, versterkt door de genademidde len onzer Moeder de Heilige Kerk. De plechtige lijkdienst, gevolgd van de (ernardebestell'ing zal plaats hebben in de Parochiale kerk op Vrij dag 4 December te 10 uur. Vergadering ten sterfhuizc, am. 10 u. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid g.-ene uilnoodiging zouden ontvangen hebben, worden verzocht bovenstaande bericht als dusdanig te aanzien. Lokeren, 27. Kerkstraat. Men verzoekt ons bet overlijden .te pielden van MEVROUW Seraphina De Vilder weduwe van Mijnheer JUDOCUS KIECKENS geboren te Assenede 1845 en overleden te Aalst den 29 November 1931, yerslerkt door do HH. Sacramenten/ Lijkdienst en begrafenis Donderde»? 5 De cember, om 8 u,, in de lcork van St-Marliuus te Aalst. Men vergadere ann het Hospitaal, om 7 1/2 ure. Vrienden én Kennissen, die bij ver getelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit al9 dusdanig te willen aanzien. BERICHT. - Ingevolge de bepalin gen der wet op de militaire opeiscbin- gen van 12 Mei 1927, zal de jaarlijk- seïie telling der paarden, paardenvoci- tuigen en imotorvoertir.igen1, pflaals hebben van 1 tot 20 December 1931. De betrokken personen worden ver zocht do plakbrieven te lezen welke, door toedoen van de gemeentebestu ren, gedurende de laatste vijftien da gen der maand November zijn uitge hangen en waarop al de desbetreffen de noodige onderrichtingen voorkomen. Hij kreeg een onverdler.de ramme ling 1 Zekere Goossens Ben. uit on ze stad kwaiim des nachts in de Kapel- leslraat. Daar kwam hem een soldaat tegen genaamden V... die hem een si garet vroeg. Coossens gaf hem er een 'en na een korte woord'enwiiseeling kreeg hij als belooning van den sol daat een flink pak slagen Merci Coossens legde een klacht neer bij de poli lie en V... zal wel zijn sigaret duur beta Ten bij bet Gerecht leid. Kaarsen en bloemen voor de ver siering zullen met erkentelijkheid aan vaard worden. St-Marlenskerk (Hoofdkerk) Aalst Solemneel© Mis met volledig gemengd koor en orgol, waarna inog 2 gelczene Missen waar onder Ivorstzangen on Orgelspel, Alleen de groole deur (lijkdeur genaamd) zal to half twaalf goopend worden on klokslag 12 ura gesloten worden tot eindo dor coromenie Kaarten aan 3 -fr van nu af to bekomen by M. Alfons Volckaert, Urusselschestraat, 4, Bookhandel J. Van Nuffel-De Gondt, Kerk straat, 21, Drukkerij De Volksstem Kerk straat, 9. Mejuffers Van den Eyndo, Kerk straat, 27, De t.rekkitig van den tombola ten voordeele van het mobilier der. Kerk van het H. Hart, eerst aangekondigd voor 1 Nov. 11., zal plaats hebben den 1 Juli aanstaande.Elkeen beeft dus nog eene schoone gelegen hteidj zich loten aan te schaffen en mede te werken aan de opluistering der kerk van bet H. Hart. TEN HUIZE VOOR VERMINKTE BELGISCHE SOLDATEN. De jaarlijkscha Fransohe vertoon ing zal plaatshebben op Donderdag 17 Decembor 1931, teu 20 uren, in het Stadsschouwburg. Aan het programma: Monsieur Beverley stuk in vier bedrijven door HH. Georges Berr en Louis Verneuil, met de medewerking van hot Kunstige Gezelschap Maurico Gillain der Koninklijke Parkschouwburg. De ingangskaarten kunnen van hodon af bekomen worden bij Mevr. Acliille Vermoiren Korte Zoulstraat, tor stede. Hallo Hallo Hier tooneelradio De Koning drinkt Wat De Koning drink Waar De Ko ning drinkt Wanneer In den stedelijken Schouwbiurig op Zondag-en 20 en 27 Decömiber-te 3 U en op Maandag 21 December te 0 u. Moet die zoo dikwijls en zooveel drinken? Ja! En dan zal hij nog dorst hebben Maar... Meer zal hem niet aangeboden worden Neen 't Land van niem geeft, slechts drie opvoe ringen van dit prachtstuk van onzen gevierden Vlanmschen sehir'ijvpr D'os, Jansen, de schrijver o.m. van De Wonderdokter» dal men zooveel suc ces verleden jaar opgevoerd werd door de Calharinislen Do Wonderdokter, was een groot succes, wat zal het dan zijn met De Koning drinkt 1 Stadsschouwburg. De Catharir.isten. Hebt ge reeds uw kaarten genomen voor dc opvoering van «De Goudboer» op 6 of 7 December Zoo neen, spoed u want ze gaan vlug van de hand. Kaarten in *Het Paviljoen» aan 12, 8 en 5 fr. Voor de leden 8, 5 en 3 fr. «De Goudboerxf 1 bekwam steeds een overgroot succes Immer gestolen rijwielen. Nu zijn het een genaamden Corthals Ben. be diende en zekere Slagmulder van Erem- bodegem die dan nog op het rijwiel reed van zijn schoonbroeder die bun fiets gestolen werd dmidat zij hem aan de deur van een herberg hebben laten staan. Dc eene diefstal, ten nadcele van Corthals gebéurde in de Pater1- nosterstraat en de andere aan de sta tie. Tot nog toe is die politie er niet in geslaagd ee.n dier gestolen rijwie len op le sporen^ Benoeming. Wij vernemen met genoegen dat de beer Raes Philemon benoemd is tol. Kanlounaal opziener voor het schoolkanlon Vilvoorde. Onze beste gelukwenschen STEDELIJKE VRIJE BRANDWEER Het jatrUiksch SINTE BARBARAFEESÏ1 zal ge?i*rd worden Vrijdag 4 December 1031, te 17 uur, in de Sint Martinuskerk Plechtig» Lof, prachtkleedij, kapot, kepl en witte handschoenen, geen wapens. Zaterdag 5 December te 20 uur. Feestzitting, opgeluisterd door do niuzielcafdeelfyg, in do Feestzaal tan het Stadhuis, (er gelegenheid der voorlezing ran het Guldenboek en tot dewelke worden uit» genoodigd de werkende leden, «erewacht en Beschermledeo ra.et gaiisch hunne familie. Zondèg 6 December, te 9 1/4 uur, iiLhet Arsenaal, prachtkleedij kapot, hélm, handschoenen, wapen* en speeltuigen (verpiiohtend), te 10_uur; Krijgsmia in de Sint Martinne** kerk na de Mis optooht door de Stad «q uit - reiking van Eertteekens, te 18,30 uur Banket in den Katholieken Burgerekring, by den hear Jos. Vauden Eyn- Korte Zoutstraal, Maartdag 7 December. te 8 uur, in de Sint Martinuskerk, Zielmis voor de afgestorvene Leden, Te 18*30 uur. Uitstap met Muziek. Verga» deren in liet Arsenaal. Zaterdag 12 December, te 20 uur, Groot en Intiem Bit aan al Je leden met gunsch hunne familie, aangeboden in de ruime en gezellige zaal van dea Rink, de, Op Zondag 24 Januari 1932, ten 15 uren, de zaal Ring - Do Ridderstraat, grooto voor stelling voor kinderen, met d8 medewerking van rlo «Matinóoa Enfantinos (Bestuur René De Man) en met do elows Harry Ko on Bobby, Na de voorstelling groote tombola. Na de kinderfeest danspartijen bulïot. VOETBAL Eendracht's Soholiaren winnen nogmaals- EOndracht 5 Racing Watteren 0 Rseing verliet het plein. Zondag kregen de Wit-Zwarte Scholieren het bezoek van Racing Wetteren. Da Racin- gers versloegen ons flink scholierenelftal te Wetteren met 1—3. En vermits beide ploegen nog aanspraak maakten op don titel, beloofde de strijd dan ook hardnekkig te wezen. Tot het einde too werd er dan ook van weerskan ten doorgegeven. Toen er nog een halve minuut te spelen was en de stand 1 1 luidde, bekwam Aalst penalty die omgeiet werd. Eendracht leidde dus met 2—1. Doch Wetteren, mistevreden ©ver de beslissing van dan scheidsrechtjr, verliet het terrein en verliest den match dus met forfait-scoor. Ziehier een beknopt ver slag Eendracht stelt zijn gewoon elftal in lijn- Seffens treden de onzen aanvallend op. Doch Racing antwoordt en Keppens onze keeper, redt een schoonen kopbal. Aalst werkt langs da vleugels. Er komt verbetering in onze speelwijze. Onze buitenlinks Schol- laert ondersoheidt zich. Ook De Saodeleer probeert; op corner voor F.ondraeht zien we hem hard over zenden. Wetteren's baekpaar staat sterk en seffens valt het op dat er geen sprake kan zijn van vela goals te maken Racing's eersten-voor, die ook in de provin ciaie scholierenploeg in 't oenter optreedt, werkt zeer gevaarlijk en Ysebaert en Da Brauw Jozef moeten er rap bijzijn om onze netten van doorboring te helpen vrijwaren. Ook Van Molle weert zich ferm. Aalst en Wetteren vallon op de beurt rap aan, De aaqvallen der Racingers zijn nochtans ge vaar lijker. Schollaert is met den bal wegge- locpen langs zijn lijn, Een schoon centertje. De Saodeleer zet er het hoofd onder doch de bal vliegt nipjes neven. Tot de rust niets bij zonders. De ploegen staan dus nog met blan ken scoor 0^-0. We bekwamen 3 corners,Wet teren 2. Na de rust leidt Wetteren verwoed den dans, De onzen hebben het zeer lastig om hunne netten vrij te houden. Bij de voorlijn ook is alle samenspel zoek geraakt. Eon paar aanvallen langs den rechtervleugel geleid, mogen vermeld worden. Met de 4e minuut be komt Eendracht penalty, Deze v/erdt jam merlijk op den keeper gezonden. Het brengt niets op. Racing speelt nu nog vuriger, Toch gaat Da Wageneer voor ons tot tweemaal toe corner afdwingen. Noff altijd niets. -Wette ren's center-voor wordt steada gevaarlijker, Wat een fijne spelverdeeler I Met zoo'n Jon gens moet de vcorlljn vooruit. .Met den l5en min. opent Racing dan ook den scoor. Nu herleven de onzen. Dr ie minuten later beko men we nog een penalty. Dezen keer geeft Da Saedeleer hom en de ploegen staan opnieuw gelijk met 1-1. Aalst doet nu het spel ver deeld opgaan. We denken reeds dat de stand niet meer gewijzigd zal worden, toen Eondr. corner gaat afdwingen op don laatsten min. Marael geeft hem schoon. Scheidsrechter be straft een foul in het strafschopsgebied met een panalty en De Saedeleer aarzelt niot om de winningsgoal binnen te zenden 2-1 voor Eendracht. Hierop verlaat Racing het plein zoodat wee en 5—0 overwinning mogen aan- teekenen. We dwongen tijdens den tweeden time vijf corners af, Raoing een. Na de matchen van Zondag ziet er het klas sement als volgt uit Te spelen matchen 14. Eendracht li 7 1'3 51 12 17 Eecloo 11 7 X 2 39 18 16 Sport St Niklaas 10 7 2 1 34 12 15 Wetteren 10 6 3 1 37 16 13 Temsohe 11 4 3 4 24 15 12 Hamme 1 1 8 6 2 20 34 8 Racing Gent 11 1 7 3 11 34 0 Dendermonde 11 0 11 0 9 84 0 Er blijven ons nu nog drie matchen te spe len. Dech 't zijn gevaarlijke Hamme—Eendraoht. Eendracht—-Temsche, Eekloo—Eendracht. Eekloo en St Niklaas beloeren onze eerste plaats en bij do minste verzwakking van Eendraoht wippen ze ons voorbij. Het waro spijtig moesten onze scholieren op de eind meet gevloerd worden. Daarom ook zullen se allen regelmatig de oefeningen bijwonen om zoo sterk mogelijk te staan tegenover het harde werk dat hen te wachten staat. Morgen hebben we het over het werk geleverd door de 4e speciaal tijdens de eerste ronde, Wit en Zware. Vlaamsehe Voetbalbond S. K. Aalst 3 F. C. Hoboken 7 Het isllu43 wanneer scheidsrechter Smekens de beide ploogen in lijn brengt. Hobokon be gint met 10 man. Het plein bevindt zich in een zeer slechten toestand, waardoor het spel dan ook vcelvan zijne aantrekkelijkheid veriiost. Onze spelers zijn eerat ten aanval en beko men corner na 6 minuten, Deze brengt echter geen voordcel op. Daarop wederzijdsche vallen,Deze der bezoekers z(in gevaarlijker dan de onze. Aan den 22n minuut zal Hoboken zijn eerste doel aanteekenen, en drie minuten later nummer 2 binnen zonden. Do Sportkringers laten zich nochtans door dit achterstel niet beinvloeden on komon verschillende malen voor Hoboken's kooi, doch da cindschot ontbreekt. Een tweede hoekschop voor Aalst verandert niets aan don stand. Ons Bertje moet aan dun 37n minuut voor dè dorde maai vissollen. Nog geen minuut later is het de beurt aan Aalst, om de scoor op 1—3 te brengen. Vóór de rust zal Hoboken nogmaals doelen. Na de koffie zitten do Rood-Golen onmiddel lijk in ons kamp en weten onze kooi duchtig to bestoken. Wanneer de stand 1-6 wijst, zullen onze spolon het evenwicht herstel Ion en hun achtorstel op 3-6 brengen. Eon paar minuten voor hot oindo bekomen de bezoekors een strafschop welke omgezet wordt, en het eindo is daar met 3-7. (Niot 2-7 zooals verkeerdelijk gemeld wordt door andere dagbladen). Sportkring bekwam 2 corners. Hoboken 4. Rekening houdende dat Hoboken slechts 10 man in lijn bracht, mogen we toch zeggen dat dezo uitslag voor ons verre van slecht is. Wio onze tegenstrevers aan hot worK zag, zal moe ten toegovdo, dat ze niet alleen techniekers zijn, maar bovendien over eene voorlijn be schikken die kan naar doel schieten, wat bij ons totaal ontbreekt.Onze iiiauwo spelers welke we in lijn brachten, deden hun best, vooral der center-half werd opgemerkt. Eeu flinke aan winst voor Sportkring. Daar we Zondag vrij zjja zal er om 2 uur oen wedstrijd zijn tusschon ploeg A en pioog B, ten einde onze nieuwe elementen oens to beproe- en. SPORTKRINGER. Kampioensohap II Divisie (Prov.) Haeltert 0 Alost-Sports 5 Het elftal van Alost-Sports behaalde eon#, schoone overwinning op S. K. Haeltort mot 5 om 0. Alost-Sports heeft schoon spel geleverd. Hunne aanvallen deden don keeper van Hael tert tot 5 maal too visschen, terwijl hunne ver dediging hunno netten kon veil houden. Bij de rust leidde Alost-Sports mot 4 om 0. Bij do tweede speelholft was de strijd vinnigor. Hael tert verre van ontmoodigd, vatte knap aaii en wilde van off-side gebruik maken. Alost-Sports liet zich daaraan niet vangen, cn konden zelfs nog een goaltje bijmaken. Kampioenschap IV Divisie (SpeC.) Alost'Sports 3 St Pauwels 2 Hel elftal van Alost-Sports had het niet ge makkelijk om hier eene nieuwe zegopraal te boeken. Do strijd was hard, St Pauwels vorde- digde zich moedig. Alost-Sports wen nochtans verdiend. Ons elftal kan nog een sporl je hooger klim-r men, want meer dan de helft matchen zijn nog to spelen. Vooruit Alost-Sports uwo twee elftallon zijn goed opgewasschea ze kunnen nog schoon sport loveren. UIT HAELTERT. Achttienden getoond door P. Dooremont in de Groene Lantaarn bij J. Coppens. Medespelers B De Groeve, C. Scheer- linck en A. Scheerlinok. Proficiat 1 VAN aan FABR1EKPRIJS Komt zien en u over tuigen van de werkelijke» occasies, 2423. Huis Hofman Moorsolbaan 143/1 Aalst. COIFFLUSE goed op hoogte van ohdu- leeren en manacure, vraagt plaat* al* help ster. Schrijven E. Maenens, Brusselsshen steenweg, 105, Erembodegem. 2424 APPARTEMENT te huren, ter stond vrij, St Joriastraat 19, Aalst. 2425 PERSOON VRAAGT naai en breiwerk ■oor buiten hui». Schrijven ten bureel van iet blad onder de letters R,R. 2426 UIT TER HAND TE KOGP schoon BURGERSHUIS, gestaan Vak- schoolstraat, groot 4 aren, bevattende sa». Ion, eetplaats, keuken, verandah, klein wasehhuis, sta] en grooten hof, pomp- en regenwater, Alles io basten staat, ^ioh be- vragen Vooruilziohtstraat, 56, t. s. 2422 Onze LEZERS aanbevolen 8ulkerljpeën DE RYCKE. Extra 936iL deer iederetn voordetlig te bekomen om t# bouwen, hui», grond of land te koopaa,- zijn zaken uit tebreiden, enz Ailt Celdlteningin op Hypothesk Cemak van afbetaling.— Grati* inlichtin gen. Landbouwers en Werklieden ze»c gunstige voorwaarden. Spreekuren ?an 4 tot 7 ure, Zondag» van 9 tot 12 ure. D-G.G. VANBERGEN &Ad.VERACHTERT Graanmarkt, Bklegstiuut, 19 AALST. Xm ANTWERPEN

De Volksstem | 1931 | | pagina 3