Rugpijn Laatste JU dingen ALS dessert: FYFFES. ...EN Suikerij F. C. JACOBS - jeESZDBT Alvorens een radiotoestel te koopen komt eerst luisteren naar de SEIBT fsnaeevenaard. Rendement VALERYSCHELFOUT Molenstraat S O, Aalst Alffemeene verlegentcoordiger der A iner ihaan tiche Miudiopoaten Ml O WA MS 16 en MS MS MAS If B CU 2484 STADSNIEUWS Gebruikt Sloan tegen deze Pijn Gij bekomt spoedige verlichting iSport. KAATSEN -wv- Studie van Kotaris DE VIS 900 Jonge Kiekens Kamerzitting van Woensdag 9 Decemb. Brussel, 9 Dee. Dezen namiddag werd in de Kamerzitting gesproken ovej; de «dienstweigeraars»* Do zitting is zeer woelig geweest. De fronlers hebben geroepen en gehuild zoodat de voorzittor M. Poncelet zich te 2 3/4 ure verplicht zag de zitting te" schorsen. Noemen wij terloops de sprekers die liet woord voerden MM. Van de Velde, Deveze. Vos, P.oullet, verslaggever, P.c Barker en Van lloucke. Morgen geven wij een breedvoerig verslag over deze zoo woelige zitting. Eïj minister Renkin Brussel, 9 December. Eene af vaardiging van textielbewerkers van Ftonse en omstreken, onder leiding van MM. Moyersoen, senator en Vindeyo- gliel, volksvertegenwoordiger, werd dozen morgen Hoor eersten minister Renkin ontvangen. De afgevaardigden legden den toe stand uit der textielbewerkers gescha pen door de mauwe Engelshe invoer rechten, daarbij voegende dat sedert eenige weken de invoer dezer produk- ten Tn Engeland zeer belangrijk was geweest. I-,oor deze omstandigheden wordt de textielnijverheid van Ronse en olmis treken zeer zwaar getroffen, zoodat de productie slechts de 35. °/0 van den normalen tijd kan beloopen. Do afgevaardigden stelde voor als middel om de crisis te bekampen de vermindering van bet duur leven, en sommige afgevaardigden spraken ook van do vermindering der da.gurcn. Po eerste- minister beloofde al zijn steun te schenken aan de bedreigde nijverheid, doch moest eerst wachten naar do uil slagen door de Belgische afvaardiging hekolmen te Londen. Veranderingen in het Kabinet Brussel, 9 F-see. Het gerucht doet de ronde en sommige bladen doelen het reeds, onder voorbehoud, imiedc dat binnen kort ministerieele veranderin gen zouden komen in het kabinet. Zoo zegt men dat Minister Hymans zijn njinislerambl zou afleggen en door Mi nister Neus zou vervangen worden. Anderzijds imoldt men dat Minister. Bon tart zijn ambt zou neerleggen. Dit laatste bericht zou overeen stemmen met hef inzicht dat minister Ilooitart reeds voor verscheidene weken te ken nen gaf dat hij zou heengaan zoodra hij de bpgnooling van het land zou in orde hebben gebracht- Die verschillende nieuwsjes werden in alle geval nog niet officieel beves- l'B'. Minister Hymans in Engeland Londen, 9 Diec. Minister Hymans heelt dezen morgen te 10 ure Londen verlaten om terug naar Belgie te rei zen. De terugreis gaat over. Dover- Oostcnde. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MEVROUW Leonie Gabriel echtgenoot© van Mijnheer Ludovicus-Dominicus DÈ ROUCK geboren to Aalst den lsten Maart 1892 on aldaar overleden den 9 December 1931, yersterkt door de HH. Sacramenten De Pleohtige Lijkdienst gevolgd door bijzet ting in den familiekelder zal plaats hebboo op Zaterdag 12 December 1931, in de berk van den H. Jozef te Aalst om 9,30 uur. De Vrouwmis onder don Dienst. De Vigiliën daags te voren om 5,30 u. Men vorgadere ten sterfliuize Arbeidstraat 32, om 9 u. Dienst van Barmhartigheid Donderdag 17 December te 8 uur in dezelfde kerk. Vrienden cn Konnlsson die bij verge, tclheid geen doodsbericht gouden ont vangen liebbon, wovdon vorzooht dit aio riuscfir.itr to willen nanzion. Kerk der Zusters Theresianen Aals' Heduu Donderdag, 2n Donderdag der maand, 10 December, ten 7 u. H, Mis ter eero van de H. Kleine Theresia, voor de loden van het Broederschap. KATHOLIEKE BURGERSBOND Vrijdag 11 d;zer, ton 8 u.'s avonds, vorgade- rington lokaio Kort) Zoutstraat. Korte anaspraak door den Voorzitter en don Schrijver. Zeer belangrijke verklaringen. Allo katholieke burgers zyn welkom. Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden Afdeeling Aalst ONZE JAARLIJKSCHE KERSTFEEST-TOM EOLA Tiet bestuur van het N.V.I. Afilceling Aalst houdt or aan lijne achtbare beschermers herinneren dat zijn jaarlijkscho Kerstfeest Tombola ingericht ten voordeele der minbsf goede kinderen en weesjes der oorlogsinva liden en in validen-weduwen zal plaats heb ben op 25 Deo. a. s. te 2 u. namiddag ln de Feestzaal van hun lokaal, «Burgershuis», Groote Markt, Aalst. Ditmaal staan we cohlor voor 'n dubbele zware moeilijkheid De aanzienlijke uitga» ven der feestelijkheden. Ingericht ter golo- genheid onzer Vaandeliuhuldiging, hebben onze bondskas reeds duchtig aangesproken. Anderzijds staan we in diepe verlegenheid nogmaals beroep to durven doen op den mil- den'steun onzer achtbare boschormledon,nu vooral in deze nijpende crisisperiode En toch zou nsmedelijdend menschen- hart het kunnen verkroppen, dat deze reeds zoo erg beproefde lievelingen zouden be roofd worden van hun Kerstfeest, waar ze zoo verlangond naar snakken Voorzeker neen 1 Zoo elkeen getuigt van een beetje goeden wil en zich een kleine opoffering ge troost, kunnen wo aan onze dierbare kleinen dit geluk en genoegen zonder twijfel ver» schaffen, Daarom zullen dan ook de kleinste giften of geschenken, hoe nederig ze ook wezen, in den hoogsten dank worden aanvaard. Wij durven hopen dat de Dame, die zich ten uwent zal aanbieden voor het inzamelen dor gifcen ou prijzen, een gunstig onthaal zal genieten. Voorof zeggen we Ued. dan ook, in naam onzer lievelingen Dank. duizendmaal aank om uw mooi gebaar», HET BESTUUR. In het Gemeentekrediet Brussel, 9 Dec. Eenè afvaardiging van liet gemeentekrediet werd dezen morgen- ocor eersten minister Renkin ontvangen om den toestand van so>:n'- nugc gemeenten 1c bespreken. Gezien den voordceligen ,gang der inkomsten heeft dc eerste minister aan de afvaardiging de verzekering kunnen geven dat in 1932 het gemeentekrediet, woer voorschotten zal kunnen doen aan de gemeenlen. Brand te Gent. Gent, 9 Dec. Dezen nacht is een felle brand uitgebroken in de beroep- school «Onze Lieve Vrouw» in de De potstraat. De pompiers hebben twoo uren moeten werken vooraleer zij den brand meester waren. Twee «gebouwen werden in asch gelegd. De scbado wordt op 50.000 frank geschat. Dcod van M. Salandra ftame, 9 D;ec. Men meldt uit Rome het overlijden van M. Salandra, oud- voorzitter van,,(den Italiaanscilicn mi nis terra a d4 'ft Kajoftfterstoonesl Op Zondag 13 Deeembar 1931 om 8,30 u. in de zaal van den Volkskring St Jozef. Mcule- I sehettestraat, voert de jonge. Ijverige too- "neeikrlng: 't Kajotterstooneel, de volgende fijne stukjes op De seliamele straatzanger en 't Mirakuleuze Lieve Vrouwken een modern, leuk legende spel in drie deslan van den E, H. Joz. Van den Eynde. daarna De Bloeiende Nacht Kerstnacht-droom in één deel van Pater Joz. Boon, C. SS. R, Deze vertooning gaat door voor den Pro vincialen tooneelprij 3kamp. De Jury zal inde zaal aanwezig zijn. Dit zegt genoeg hoe de vertooning zal ver zorgd zijn en hoe we ons aan het beste pogen van 't Kajotterstooneel mogen vorwachten. Geen Kojotter, geen Kajotterinneke, geen vriend van de K.A.J. geen tooneelliafhebber mag bij deze vsrtooning afwezig zijn I Een ei-volle zaal moet dit Jongo streven ko men toejuichen 1 Kaarten zullen aangeboden worden en zijn ook nog verkrijgbaar bij den ingang der zaal, doch best 's morgens, bij het nummeren der knarten, van 10 tot 12 uur op 13 Deoember 1931 ir. de hierboven vermelde zaal. Prijzen 5 fr. 4 fr. en 2,50 fr, KATHOLIEKE WERKMANSKRING De laden die belet geweest zijn da laatste vergadering bij te wonen en die willen deal nemen aan den Karstboom mogen hunne lid- kaart afgeven Keizerlijke Plaats 15, tot den 17 Deoember eerstkomende. Verkwikt 'die vermoeide, pijnlijke en uitgeputte spieren met Liniment Sloan. Lichtjes toegepast, zonder masseeren, doet dit middel de pijn verdwijnen. De verzeerde spieren yvorden ontspannen en het lijden en verzeering verdwijnen. Mil- lioenen menschen hebben Liniment Sloan met gunstig gevolg gebruikt tegen alle spier- en zenuwpijnen* Koopt heden nog eene flesch. Bij alle Apothekers fr. 14.00. Gebruikt Lini ment Sloan tegen Rheumatiek, Len denpijn, Heup jicht, Verkoudheden, Verstuikingen, Kneuzingen. Oavidsfonds Afdeeling Aalst en Omstreken Dinsdag 15 Deoember 1931, Feestzaal dor Parochiale Werken Zonnestr. Grooto Humori stische Gala-avond, ingericht door het Davids- fonds Aalst en omstreken, optreden van den bekenden Amstordamscken artist Louis Con- tran. De koning der moppentappers. De man van den laoh. De populaire humorist-qonferancier dio zingt voor Radio Hilversum en Huizen en te Aalst optreedt met het beste uit zijn uitgebreid repertorium. Deuren open te 7 1/2 u, Begin te 8 u. stipt. Wlit gij lacht Komt naar Contran 1 Ter inlichting zio wat het NIEUWSBLAD VAN WEST-FRIESLAND schrijft o ver het op treden van Louis Contran. Nu was men genaderd tot den olou van don avond het optreden van Louis Contran. Laten we direct zeggen, dat dit óptroden eou succes is geworden. De heer Contran verstaat de kunst zijn publiek te pakken. Nauwelijks staat hij op de planken, of hij hoeft reeds het gewónschte contaot mot zijn toehoorders en even later is de lach niet van de luoht. Een komisch liedje, een geestige mop, een enkele maal een serieus liedje daartusschen, dat alles wisselt elkaar in een vlot tempo af, zoodat de avond om is voordat men het weer. 't Zou on doenlijk zijn don heer Contran hier in zijn veelzijdig repertoire to volgen. Wij zullon dus volstaan mot te zoggen, dat deze artist zich niet alleen heeft doen konnen als eon goed hu morist, maar ook oq dat niet in mindaro ma te als een gevat conferencier aan wiens aan dacht niets in de zaal ontgaat, zoodat hij direct een aanknoopingspunt heeft voor gemoedelijke praatjes, RETRETTENBOND De Jaarlijkscho Wi.iUrretrettan zullen ge houden worden te Geut op einde December 1931, 1) van 25-28 December. 2) van 29 December tot 1 Januari 1932. Degenen die willen deelnemen moeten zioh laten inschreven voor den 15 Docombor (en laatston bij Mevr. Moyersoen, Nieuwstraat of bij Jufvr. Giènisson, Albert Liénartstruat, HET BAL DER VRIJE BRANDWEER Het ingeburgerd privaat Bal der Brandweer lieoft plaats ia de gezellige zaal van den Rink op Zaterdag 12 dozar. Wie geen uituoodiging heeft late zich be- schermlid maken mits 20"fr, De foestkleedij ié'nahbevolen. Het is geweten dat het Bal der Brandweer het ploziorigste Bal van 't seizoen is. TWEEDE LEDENFEEST De Catharinisten hebben de eer on bet ge noegen hunne talrijke leden mede te deelen dat bet tweede dansfeest van het winterseizoen plaats heeft op Zaterdag 23 Januari 1932. De prachtiga zaal «Modern Palace., zal eens te moer dien dag heorlijk en mooi versierd zijn. Veelkleurige belichting en origineels lichtef- fokten staan op het .programma. En voor gezsl- ligheld en afwisseling zorgt het foestkomiteit dar Kamer, dat van nu af druk in de weer is, om dit dansfeest op een rij to kunnen plaatsen met de vorige. Koloniale Kring van hel Gewest Aalst KIVU Donderdag 10 December te 8 ure 's avonds in de groot» zaal van het Stadhuis spreekt een pater missionuaris over deze wonderba re streek onzer kolonie. 100 gekleurde liöhtplaten zullen de voor dracht opluisteren. Ingang vrij. ALLO! ALLO! HIER TOONEELRADIO DE KONING DRINKT is een tooneohverk waarin een kunstenaar in heldere kleuren een prachtschilderij ophangt van het lev en van na den oorlog van onse Vlaamaohe Booremenschen, de vorschoppeliDgen van voorden oorlog die gegroeid zijn tot konin gen van na den oorlog. We zullen die boeren zien, ia eigen per soon, sprekende hun eigene gesappige Viaamsohe taal van hier uit de streok, en vierend hun Koningschap Er wordt gezon gen en gedanst, geradiot, gedriekoninkt, en wat al meer 't Land van Riem (Ja, 't Lind van Riem,de mannen van de Passiespelen) voeren dit prachtwerk op in dan stodelykou schouw burg op 20, 21 en 87 December, BURGERLIJKE STAIMD VAN AALST GEBOORTEN Mannelijk: 10 01 Vrouwelijk: 14 HUWELIJKEN F. Flessoheert meubalm. Denderm.stw' met C, Do Leoneer dien6tm, Keizerl. Plaats. 1 echtscheiding is uitgesproken, OVERLIJDENS A. Schepens, echtgesckeiden M, Aronts.kleer- maker, 57j.Arbeidstr. A. Do Waal. echtg. J. Schoiliuck, worktuigk. 35 j. Werf. It. Ue Motte echt. A; Arys, voddenkoopm. Binnenstr. A, Roelandt, echt. Fr. Buyl zb. 28 j. Lede- baau. P. Luuwors, echtg. J. Do Meulemees- ter, poort. 46 j, Onderwijgstr. M. Grysolle rijtuigpoets. 26 j. wouende Sint Gillis Dendor- monde, Voor alie verzekeringen LE PHENIX BELGE Antwerpen, Brussel, Gent, Hasselt, Luxemburg £00 PAROGHIÉ VAN O. L. Vr. BIJSTAND MIJLBEEK Luisterrijk Tooneelfeest gegeven door de meisjes der Patronage ten voordeele der goede werken der Parochie. Opvoering van WEERGEVON DEN Tooneelspel in 3 bodrijven door J Van Duim, en van VERJONGINGSKUUR door A. Pas. op Zondag voor Kerstdag. 20 Dac. om 5 uur zeer stipt, De Strafste Gebruikt er Min Kwaliteit ia onze leus Wie 't niet gelooft Bedriegt z'en beurs2922 De t.rekking van den tombola ten voordeele van het mobilier der Kerk van het H. Hart, eerst aangekondigd voor 1 Nov. 1)., zal plaats hebben den 1 Juli aanstaande.Elkcen heeft dus nog eene schoone igelcigenhseid; zicJi loten aan te schaffen en mede (e werken aan de opluistering der kerk van het II. Hart. Duiven nieuws Groote Tentoonstelling in 't Iokaa' «Gravenhof* bij P, Kicckens. Brusselsche- straat 74. Aalst. Zondag 13 December, van 9 tot 15 uur, stellen de hoeren koningen en kampioenen hun duiven ten toon. Kom! eens zien naar de rappe vliegers van de heeren Öeghers, Van den Abbeele en De Ryclc Welle, Ael- brecht Mooreol, Cooman Kerkxkon, Peyns- haart en Brack Aalst. Stas Jules. Assche, Van Mulders, Denderhautem, Raes, Ter- joden, De Sard9leer, Nieuwerkerkon, rn D'Haeseleer, Denderleeuw, 2-185 PRIJSKAMPEN VOOR Bakscliieten. SCHOONE VETTE GANS gratis op don bak af to schieten op Zaterdag 12 Decem ber in de herberg «In de Nieuwe Zonne bloem* Lokerenveldstraat 1, bij Frana Callebaut (oud huis Kc-ymolen). Begin om 6 u. Kampen om 9 u, 2486 S. C Eendracht Afdeeling Balspel. Om to voldoen aan de verschillende vra gen om inlichtingen wil ik aan Je liefhebbers van 't balspol den liudigen staud min of meor uitleggen. Er bestaan voor toekomend seizoen enkel zes partijen van eere-afdeeling, te weten Aalst, Braine-le-Cointe, Estinnes, La Lou» vière, Nivelles en Solgnies. Deze partijen zijn allen veranderd van samenstelling; Aalst behoudt drij spelers, PodevUn, Vau Medegnel en Coruand an wordt aanzienlijk versterkt door Miohel Gombetr en Charles Tommerman van Meire. In de vergaderiug der federatie voor de zifting der partijen van oere-afdee» ling is het op varre na niet gemakkelijk ge weest. Volgens de partyen voorgesteld wier den waren er maar dry in regel volgens 't re glement der federatie, dut voorschrijft drie mannen van de zslfdo gemeente. Deze par tijen waren Aalst, Nivelles en Soiguios die dan ook sonder opmerkhigem aangenomen ierden. Wanooer het de beurt was aan Braine-le-ComU stelden deze ziob voor met vier mannen waaronder slechts een speler van Brnine 't geval vau B*ry wordt door de vingeren gezien omdat bij gemeentebediende is van Braino-lo-Comte, dat zijne vrouw van dnze stad is, en dat hij zitineus is bf) de eer« 8(o gelogenheid zich in deze stad to gaan ves tigen. Na vele gedachten wisseling wordt be sloten dat Brfiiuo aangenomeu wisrd ln ge* val ze zich volledigden met een speler van hunne stad. Estinnos die:zioh voordroeg met twee eigen mannon en twee spelers dio reeds met hunne part(J hadden medegesptekl werd ook aangenomen gezloii net klein getal In woners hunnor gemeente die nog geen 5000 bodraagt. Met La Lonvióre was het nog wat anders. In de Vie Ballante» officieel or gaan van do balspelors was oen artikel vor- schenen van wegemda federatie die een gan« sche reeks ofkoudigde vau spelers die geklas seerd wiorden als eere-afdeeling deza spe lers mochten geen verbintenis aaugaan met een mindere outegorie voor zooveel cc ge vraagd wierden in eere-afdoellng. Nu La Louvióre vroeg zoo een speler van Iloudeug, speler die torzei verlijd gevraagd werd door Houdeng om hun party in regel te zetten mot 'treglemont van de drij eigen mannen Daarover wierd er geen vasts b»süs3ii)g genomen, alleenlijk moest bot sslectlocomi- teit zich rechtstreeks met de in kwestie zijnde speler in verbinding stellen en zoo de zaak traohten teregelen, Jollmont werd niet in aanmerking genomen, omdat tij geen en kel speler hunner gemeento voorstelden, Tot daar de vergadering. Ziehier nu wat het selectiekomiteit verder beslist heeft Aalst en Soignies blijven zooals zij zijn voorgesteld en zijn de eenlge in regel met het reglement. Estinnes blijft ook aangono- m«n Brains krijgt als vijfde man Jules Lsscart van Fe uy La Lonviere krijgt haar gevraagde speler en Nivelles die zich niet sterk genoeg gevoelde met den speler ham» ner stnd, krijgt Delwarde van Lu Louviere, Tot nadere inlichtingen wil ik er nog aan toe voegen dat Liurent Tremiseau medespeelt inet Braine le Coin te Emilo Lebout met Soignies en Robert Marcel met Estinnes. Het is heel moeilijk om uit te maken wie van deze zes partijen desterkslo is wjj vaa onzen kant hebben heel veel betrouwen ia onze Aals?er8cho ploegmaar iedereen zal begrepen hebben dat de v(jf Waalsche ploe gen lieol fijn uitgezocht ziju en zoo sterk mo gelijk opgesteld. Mei deze zes sterke ploegon heeft S. C. Een dracht een programma opgesteld voor het toe*, komend jaar, dio zijn golijke niet vindt ia gansch het land; het bevat 181utten van eere- afdeeling, waurondor een kampioenschap met de zes partijen daaraan zullen nog vijf luiten van eerste categorie worden toegevoegd. Ik wil ook deze gelegenheid te buut nemen om uan do liefhebbers te vragen zoo talrijk mogelijk zich te laten iuschrij ven als steunend lid van do maatschappij voor de inlichtingen gelieve mou zich te wenden tot do huidige leden. J. D. M. Eiermarkt LEDE Markt van 8 December 1931. Getal eieren 23.000. Verkoopprijs groote eieren fr. 0,70 tot 0,75 poeldeneieren f. 0,45 tot 0,50. VVV TE AALST Bij Sterfgeval /VENDITIE VAN ter Kiekenkweekerij te IVIoorsel aan den» Steenweg van Aaist De Notaris D/B VIS te Aalst, zal na mens Mevrouw wed. Eugeen Ghyselsi. to Moorsel op DINSDAG DECEMBER 1931 orn 8 aire voormiddag ovengaan lot dól openbare veiling van 500 allerbeste jonge, leghorn,' vaft dit jaar. 400 jongo kleine' MerchlemsOhé' kiekens. Vcrdeïs een hoeveelheid drinLpof-. ten, voederbakken, legbakkn en hont. Gewone .voorwaarden.; Komptanla' betaling, &45_9i

De Volksstem | 1931 | | pagina 3