0 Eet Kasteel to Mourns 2000 FR. Zondag was 'l op Steenweg kermis Men dronk ar 1 beste dal er is Hei fijnste Bierken van DE GHEEST Dat pasi op ieder feest. per maand. 14 JUNI. H. BASILIUS DE GRCOTE, Bisschop en Belijder. Hij werd rOnd 330 te Cesarea in Kap- padocië uit zeer kristelijke ouders ge boren. Hij studeerde aan de hooge- scholen van Cisarea, Konstantinope! en Athene, waar hij de boezemvriend werd van St Gregorius van Narianze, Hij werd monnik, bezecht do eremij* ten van Egypte, Palestina en Masopc- tamie. Hij stichtte de Orde der Basi- lianen en werd in 370 bisschop van Cesarea. Hij besteedde al zijne krach ten aan do verlichting der armen, de onderrichting zijner kudde, da bekee ring dar heidenen en de bestrijding der kotters. Hij is een schitterende ster lan den hemel dar H. Kerk. DE TERUGKEER VAN ONZE PRINSEN. Prins Leopold en prinses Astrid zijn Zaterdag op de "Baloeran uit Port Said vertrokken, op weg naar Marseille. Zij zullen vandaar recht streeks naar Brussel reizen, waar tij zullen aankomen Donderdag 16 Jürii. om 5 uur. DE SPOORWEGEN EN DE KRISIS De Spoorwegen ondergaan op zeer erge wijze de gevolgen dar economi- lohe crisis. Alleen voor de eerste vier maanden van het jaar valt er een te kort te boeken van 158 milliosn. Het mag eohter niet uit het oog verloren worden dat die maanden wel is waar de slechtste zijn van 't seizoen en het tekort wordt gedekt door een reserve fonds van 406 millioen. Maar het bedrijf neemt sedert twee jaar gestadig af; voor het goederen vervoer is de val 42 th. wij staan nu weer op het peil van 1910. Indien er geen verbetering intreedt.zal genoemd fends niet lang weerstand bieden. TELEVISIE TE VELTHEM. We lezen met genoegen dat de zandma- chines die voor de Televisiezending werden aangekocht, door de technische adviseurs van N. I. R. werden goed gekeurd en dat .de Hoogera Raad een dezer dagen uren en dagen van zen. ding zal vaststellen. Zonder twijfel zullen technici, zelfbouwers, liefheb bers, de bewonderaars van het nieuwe, met vreugde deze kans begroeten' EEN BEZOEK AAN HET ALBERT- KANAAL. Door talrijke senators, waaronder M- Magnette, voorzitter van do Hooge Vergadering werden he den Maandag de werken van het Al- bert-kanaal bazocht, onder het geleide van M. Sap. minister van Openbare Warken, van Alexander Dalmer, se- kretaris-gensraal en van vier inge nieurs van liet departement. De keerzijde is zooveel waard als de voorzijde, o? beter nog, de verpakking Is zooveel waard als de inhoud, 300 verpakkingen van deheerlijkeCROQQA Meyers chocolade tegen 1 fr per reep geven recht op een Tennis-racket. M. PONCELET NAAR ROME. - De geachte voorzitter der Kamer is, Vrijdag avond, naar Rome afgereisd, om in de Eeuwige Stad, het nemen van het Kloosterkleed door zijne doohter bij te wonen, dia zich voorbereidt om binnen kort naar de Missies te ver trekken-M. Poncelet zal gansch deze week afwezig zijn, Post-Vlaamsche Dramatische Geschiedenis door Silvain van der Gucht VERBODEN NADRUK 30ste Vervolg. Begrepen, antwoordde Karei.gij hebt den rentenier zijn goed op lijf rent gekocht, en gi-j wilt hem een paspoort geven naar de andere wereld..? - Juist geraden, mijn vriend, maar luister verder ik wil dat gij, wanneer hij liet kasteel zal verlaten, hem ver gezelt en hem onderweg vermoordt. Daarna zult gij hem zijn gouden uur werk en zilveren snuifdoos ontnemen en al het geld, dat gij in zijn zakken ïult vinden. Vergeet vooral zijn zak doek niet, dien gij mei een. weinig bloed zult besmeuren knoop dan al de geroofde voorwerpen in dezen doek, en begeef u daarmede naar het ver- Vallen wachlersbuisje. Hier zijn twee sleutels, de grootste voor de huisdeur le openen en de andere om in een ou de, eiken kleerkast te geraken, die zich in de voorpiaals bevindt. Gij zult daarin een volledige kleeding vinden van een Pater Capucien, alsook een; houten doos, die valsche wenkbrauwen cn baarden inhoudt, gij kunt daaruit kiezen wat gij het geschikt zult oor- deelen om u te vermommen, en u met den zakdoek, welke de geroofde voor werpen inhoudt, naar de si ad begeven, ien huize van Joseph LVcrboel.en, en u ZWARE BRAND TE Z£LE Tijdens den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond er een geweldige brand in de werkplaat sen en opslag plaatsen van de firma Morel en verinco- t?n, dichtbij de statie te Zele, waar in een gebouw van 1500 vierkante meter, meer dan 800,000 kgr. droog vlas la gen opgestapeld. De toegesnelde pompiers moesten zich hoofdzakelijk bepalen lot het vrij waren van de belendende gebouwen, waarin zij ten slotte slaagden. Zondagochtend smeulde de ineenge storte hoop gruis en afval nog steeds, en moesten de pompiers bestendig na- spuiten. 'De schade beloopt meer dan één mil lioen frank en is door verzekering ge dekt. AUTODIEVEN GEPAKT TE BRUSSEL Zaterdagnamiddag werd de Ander- teclilsche politie door die van Gent op de hoogte gesteld van den diefstal van een auto, waarvan een nauwkeurige be schrijving en de plaatnummers werden opgegeven. De Gentsc.he politie had ook vernomen dat de dieven met den wagen de richting van Brussel waren ingesla gen. Speurders werden op verscheidene plaatsen opgesteld en bij valavond, kreeg de poliUe-offieier Yan Lierde be. richt dat twee netgekleedc personen, in een stalling in de Brogniezstraat, een auto, die meer dan waarschijnlijk de gestolen wagen was, legen een zeer la gen prijs poogde le versjacheren. Ter wijl zij door den eigenaar, van de auto- stalling werden opgehouden, trof de politieman alle mogelijke maatregelen om hen het vluchten te beletten. On dervraagd, verklaarden zij inderdaad den wageii te Gent te hebben gestolen. Hun identiteit, ten minste naar op hen aangetroffen papieren, werden meteen vastgesteld. Het schijnen le zijn Kor- ncel-Karel Ruiter, geboren te Rotter dam, op 6 Januari 1893, schouwburgar- list, en Pieter-Gustaaf Schintemacker, geboren in Pen Haag, op 9 Februari 1891, handelsreiziger, zonder bekend woonverblijf in Belgie. Zij waren in het bezit van een belangrijke geldsom, zoo dat wordt vermoed dat zij nog andere diefstallen op hun geweten hebben. De politie is van oordeel dat zij deel uitmaken van een internationale ben de, die zich vooral bezighoudt met het stelen en aan den man brengen van lu xe-auto's. Beiden spreken vlot Neder- landscb, Fransch, Duitsch en Engelsch eri schijnen uitgebreide kennis Ie be zitten over de toestanden in allerhande groote sleden van Europa. De huisvrouwen zijn eens om le ver. klaren dat Bovril eenig is om de vlecschspijzen, saus en soep merkelijk te verbeteren. In alle specerijen. KNAAPJE ONDER' EEN AUTO GEDOOD TE BRUSSEL Rond 4 uren gebeurde er Zaterdag namiddag een vreesclijk auto-ongeval op den Alsembergsteenweg nabij de St. August inuskerk. D-e kleine H. Spreutels, 10 jaar en half oud, waarvan de ouders liet huis bewonen, was door zijne ouders naar n.3ül van boven vermelden steenweg bij den apotheker gezonden. F,e apotheker was gevestigd aan den overkant van den steenweg. De kleine die geneesmiddelen moest gaan halen voor sijne moeder die pus een kindje gekocht had, liep zonder uit te zien den steenweg over. Op hetzelfde oogenblik kwam er een auto aangehold, welke.bet knaapje verscheidene meter veT' wegslingerde. Het jonge slachtoffer dat naar het gasthuis der Molièrelaan werd overgebracht, bezweek kort na zijne aankomst aldaar. Het ongeval verwekte eene heclc op schudding in de buurt. VERKEERSONGELUK TE LIER Zondagavond, omstreeks G uur kwam de paswerker Edward Jacobs met zijn motorrijwiel over de Groote Markt, le Lier gereden'. In bet zijspan luidden mevr. Jacobs en hun achtjarig zoontje plaats genomen. Met te willen uitwijken voor de spo ren van de tram, kwam de b. Jacobs met zijn motorfiets tegen den boord- steen van het gaa.npad terecht, met het ongelukkig gevolg dat het gansehe ge span omkantelde. De h. Jacobs en zijn zoontje werden op straat geslingerd, terwijl mevr. Ja cobs onder liet gespan lag. De h. Jacobs was slechts licht ge kwetst, doch het zoontje had een ga pende wonde aan liet achterhoofd, ter wijl de vrouw er nóg het ergst aan toe was. Zij had inderdaad een dubbele breuk aan het rechterbeen, en een aan den linkerarm, met kneuzingen over het gansch lichaam. Na dc eerste zorgen te hebben ont vangen in het politiebureel werd zij naar de kliniek van het II. Hart overge bracht. MOTORFIETSER TEGEN EEN TRiAM TE GENT Zondagmiddag gebeurde een ernstig verkeersongeluk op den hoek der De Smet- en IJskelderslraten lusschen den motorfielser Cyriel Meykerel, uit de St. Salvatorslraat, ,en een tramrijtuig van lijn 1. De motorfielser en zijn mak ker, Karei Delcourt, Roggestraat, die plaats had genomen op het duozadel, werden te gronde geworpen. Zij werden beiden .gewond. Na verpleging, werden zij overgebracht naar liun woning. TELEGRAMBESTELLER ONDER EEN TRAM TE GENT Zondagnamiddag sprong de 18-jarige telegrambesteller Leon De Man, wo nende Gelukstraat, in dc Lourdcsstra it op een rijdenden buurt spoorwagen. De onvoorzichtige jongeling liep verwon dingen op. Zijn toestand is hopeloos. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE WILLEBROECK In den' voormiddag gebeurde er gis teren Zondag te Willebroeck, een doo delijk verkeersongeluk. Het elfjarig meisje Alice Verdyckt, wonende Dendermondschestecnweg slak gemelden steenweg over cn kwam daar van achter een stilstaande o tobus, onder de personen-auto terecht van mevr. Leonline Tintens, uit Gent, bestuurd door Karei Kaes. Het kind werd op slag gedood. Het lijkje werd naar het gasthuis overgebracht. Het parket van Mec-helen werd ge waarschuwd. aldaar op de een of andere wijze aan melden. Gij zult dan den doek met ju- weelen en geld ergens in het huis la ten staan. Joseph is arm, en zijn oom rijk ik heb gehoord dat hij met veel minachting van hem heeft gesproken. Het gerecht zal hem verdenken, en morgen reeds zal men hem aanhou den en bij hem een huiszoeking doen. Men zal alsdan de geroofde voorwer pen, die Lucas Verboelen hebhen toe behoord, bij hem vinden, en Joseph zal een wakkere kerel zijn, indien hij de galg ontsnapt. Karei bezag zijn heer, die dit alles zoo koelbloedig zegde, en hij rilde over al zijn leden. Nog een moord, zegde hij, ik dacht dat de maat nu vol was en gij mij me1!; vrede zoudt laten. Hendrik schokschouderde spottend. Mij dunkt, antwoordde hij, dat Karei bang begint te worden. Heeft hij dan zijn belofte vergeten, die hij mij deed, toen ik hem het leven redde Geenszins, mijnheer, maar ik heb reeds daarna, door uw toedoen, zoo veel wanbedrijven gepleegd dat ik mij dikwijls afvraag of ik niet verstandi ger zou hebben gehandeld mij 1e la ten hangen, in plaats van mij meer en meer met onschuldig bloed te be morsen, l>e booswicht dacht een weinig na over de woorden zijns dienaars dan richtte hij liet hoofd op. Hoor, Karei, zegde hij, dit is nu le laat gij behoort mij met ziel en lichaam toe en, indien gij dwaas ge noeg zijt om aan een ander leven Li! en meer verzekerde winst Voor wakkere personen, wel sprekend en relaties bezitten de. Onmiddellijke Winst. Inlichtingen en aanneming gratis, Schrijven B. G. D. C. 16, RUE ANOUL BRUSSEL. 23408 gelooven, dit gaat mij niet aan. Zeg mij ronduit zijt gij bereid mij te gehoor zamen Ja, mijnbeer, mijn besluit is ge nomen, maar laat bet nu toch de laat ste maal zijn, anders verbranden wij onze vleugels. Karei Kwakbeen verliet de boekerij, om over het plegen van het nieuw schelmstuk te overwegen en alles 111 gereedheid ie brengen. Toen den vorigen dag de rentenier bij den sluwen Jlendrik naar liet ge drag van zijn neef was komen vragen, had deze laatste, die alles van le voren had geschikt, zoo veel kwaad van den goeden Joseph gezegd, dat het medelijden verdween, dat Lucaa voor den ongelukkige bad opgevat. De lieer Verboelen had den moordenaar reeds meermaals verzócht kennis te maken met den heer Pachal, aan welke hij al zijn goed op Iijfrent had verkocht. Hendrik had beloofd, de eerste maal, dat deze heer hem zou komen bezoe ken, hem dadelijk voor te stellen. Piit was reeds eenigen tijd geleden, maar het ocgenblik was nog niet aangeko men om den rentenier in den valstrik le lokken. Maar nu had hij hem gezegd dal de beer Pachal des anderdaags in den namiddag, hem over zeer gewich tige zaken kwam spreken en dat hij misschien eenige dagen op het kasteel zou verblijven. Indien het 11 nu lust, voegde Iiij er bij dezen deftigen lieer te zien, kom dan morgen namiddag terug wij zul len samen avondmalen, en ik ben ver zekerd dat' gij door- de uitstekende be- C1RIO TOMATEN NAGEMAAKT] NOOIT GEEVENAARD STOUTMOEDIGE ROOFOVERVAL TE SCLESSIN Te Sclessin bij Luik, werd Zalerdag- ond een stoutmoedige bandieten- streek gepleegd. Dit geschiedde in de kom der ge meente en wel in den herberg- en ta bakswinkel gevestigd op den hoek der «rue du Centre, en de rue Ernest Sol- vay, uitgebaat door C. Joachim, 55 jaar, welke gescheiden leeft, van zijne vrouw cn samenwoont met de 55-jarigo Jo sephine Thuilot. Rond 11 uren verzocht de vrouw een drietal verbruikers de herberg te ver laten daar zij wou sluiten. Daar de ke reis moeilijkheden verwekten, dreigde zij de politie te verwittigen. Daarop gieep een der kerels haar plots vast cn rukte haar van achter de toogbank. De twee anderen gingen Joachim te lijf. Na een korte worsteling, haalde oen der bandieten een schrijnwerkersha- mer te voorschijn en diende den on- gelukkigen herbergier verschillende harde slagen op het hoofd toe. Terwijl Joacliim bewusteloos, ineenzeeg, werd de vrouw bard geslagen en gestampt, en daar zij luid om hulp schreeuwde, werd haar een doek voor den mond ge knoopt, voorts werd zij vastgebonden en eveneens met een hamerslag op het hoofd bewusteloos gemaakt. Terwijl een der booswichten de wacht hield aan de voordeur, braken de andere de fooglade open en roofden een bedrag van 400 frank. Toen Josephine Thuillot en Joachim tot "het bewustzijn teruggekomen waren en zich trachtten op te richten, schoot een van de bandieten naar den weer- loozen man, die geraakt werd in de borst. Mevr. Thuilot kreeg even later een revolverkogel in de kin en in den linkerschouder. Het drietal vreesde toen wellicht, dat de revolverknallen de aandacht van de buren gewekt hadden, en men zag ze in het donker wegvluchten door de rue du Centre, verder over de place de l'Eglise, langs de rue Longeant-le-Temple en de rue du Petit Bourgogne, Buren die kwamen toegesneld von den de twee slachtoffers in een bloed plas ten gronde liggen. Zij verwittigden de politie welke het parket op de hoog te stelde van de l'eiten. Men heeft echter niet het minste spoor der daders ontdekt. leefdheid van mijnheer Johannes Pa chal zeer aangenaam zult verrast zijn. De rentenier was zeer gevleid en had het voorstel gretig aangenomen. Den daarop volgenden dag, slechts een uurtje nadat Karei Kwakbeen de boekerij had verlaten, belde mijnbeer Verboelen aan het kasteel. Hij werd door de meid binnen gelaten en door Van Heverboom goed ontvangen. Pachal was nog niet aangekomen, maar Hendrik verzekerde dat hij toch niet lang meer zou wegblijven. Men deed volgens gewoonte, een wandeling in den tuin, en de snoodaard wist die zeer behendig lang te doen duren. Op einde September zijn dc dagen reeds kort en het begon donker te worden, toen hij zijn gast binnen leid de. De heer Pachal was er nog niet.De bedrieger hield zich verwonderd ën, daar het reeds laat was, bracht hij in, dat mijnheer Pachal vele bezigheden had, die hem dikwijls verhuiderden zijn beloften na te komen. Doch zoo hij denzelfden dag niet kwam, dan zou hij voorzeker den volgenden dag aan komen. - Wij zullen, voegde hij er bij,mor gen de zaak herkansen en inmiddels het avondmaal gebruiken, dal, in af wachting van onzen gast, met veel meer zorg dan naar gewoonte bereid wordt. De rentenier' liet zich gezeggen en men zette zich aan tafel en dronk een flcsch ouden wijn. Het begon onder - lusschen laat te worden en Verboel n wilde afscheid nemen, voorgevende dat hij geen liefhebber was yan zicji Spoor ongeluk in Duitsch/and Op do lijn Anna-Boenen bij Hamm (DuitschlandJ is tegen 5 uur trein 857, die van Hagen naar Hamm loopt, ont spoord. Alle wagons zijn omgevallen en versperren het spoor, Da locomotief is in de rails gebleven. Van de'"passa giers is een vrouw uit Holzwieha ge dood, 8 zwaar en 10 licht gewond. Poolsche vlieger teruggevonden Een bericht van den stoomer «Circa Shell* meldt dat hit schip een vliege nier oppikte op 42c 41' N. B. De man was gedaaid met den een dekker Bellanoa, dragende nr 8425. wat overeenstemt met de aanduiding van höt vliegtuig van den Pool Haus- ner, die op 3 Juni II. vertrok uit Linden om den toohfc over den Oceaan te be proeven» Rijkssoldaten verongelukt Nabij Schleiz, in Thüringhen, is een auto van de rijksweer bij een draai in een 100 meter diepe ravijn terechtge komen. Vier soldaten werden gedood en de vier andere inzittenden ernstig gewond» Qepeoe-agenten vermoord in Rusland Volgens een Poolsoh blad uit Mos kou verneemt, zijn twee zeer bekende agenten van de Gepeoe, medewerkers van den beruchten Dzierzinsky, in ge heimzinnige omstandigheden vermoord De Gepeoe deelt zelfs officieel mede dat de twee lijken van de agenten op staatskosten zullen worden veraschi. Hulde Professor Pirenne De Fransohe geschiedschrijvers hebben Zondag een grootsche huid® gebracht aan den Belgischen geschied schrijver Henri Pirenne- Alles wat Frankrijk telt aan geleerden op histo risch gebied namen hieraan deel. Zondag middag had een feestmaal plaats, onder voorzitterschap van den Belgischen ambassadeur. De Belgische Kunst De Koning van Italië heeft zooeven een schilderij van Isidore Opsomer «Stilleven» gekozen onder de meest bewonderde werken in het Belgisch Paviljoen tentoongesteld, aangekocht en aan de International® Galerij van Moderne Kunst te Venetië aangeboden bij donkeren avond alleen naar buis te begeven, maar Van Heverboom zeide lachend dat de maan scheen en zijn dienaar Karei Kwakbeen, hem lol aan. zijn deur zou vergezellen. Dit stelde Lucas gerust, en hij bleef langer dan gewoonte. Intusschen wer den nog eenige fles'sclien wijn geledigd en Hendrik had het gesprek op zijn neef gebracht, hetwelk den rentenier in zeer opgewonden toestand gebracht had en hem meer bad doen drinken dan hij verdragen kon. Het was reeds na negen uur, toen hij afscheid 11am. Hendrik riep zijn knecht, en, na den rentenier te hebben doen beloven des anderdaags weder te keeren, verge zelde hij hem tot aan de poort, drukte hem met valsche vriendschap de band, cn liet hem onder het geleide van Ka- rel Kwakbeen vertrekken. Het was een heerlijke avond, zacht jes verlicht door de afgaande maan. Geen windje bewoog de bladeren der hoornen, of plooide de lakken dor hees ters het gras der weilanden, evenals het lisch en riet der grachten en moe rassen, stond onbewogen. De rentenier stapte eenigen tijd. zwijgend voort en Karei ging aan zijn zijde. Wat schoone avond, zegde Lucas eindelijk, al som Karei spraakzaam te. maken. :j r r r \t Vervolgt. Hei Kasteel der Verdoemenis is te verkrijgen in den boekhandel J. Van Nuffel- Dè Gendt, Kerkstraat, 21, Aalst. Prijs 7,50 fr.

De Volksstem | 1932 | | pagina 2