Het Kasteel üer Vrioeienis BGEWiüSl Als het weder warm is Drinkt een Van DE GHEEST zijn DUBBEL OÜD Dat onverpoosd hier wordt gebrouwd C 17 JUNI. H. ADOLF. Bisschop en Belijder. Hij was kanunnik van St. Pleters te Keulen, daarna werd hij Cisteroiëneer van de abdij ten Kamp sn later in 1216 bissohop van Osna- bruck in Westfalen. Hij stierf in 1224. sn werd kort daarop door het volk ver- lerd ale een heilige. Zijn eeredienst is teer groot in Duitschland en In Utreoht. PRINS LEOPOLD EN PRINSES ASTRI.D OP DE THUISREIS. woensdag voormiddag kwamen Prins Leopold en Prinses Aslrid aan boord ran de Holiandsohe paketboot «Baloe- ?an» te Marseille aan. Zij werden be- froet door den heer Lambrechts- Coulbaux. algemeen consul van België, heer Bransart, onderconsul, heer Hu- bert, speciaal commissaris en den Ne- derlandschen oonsvl. Prins Leopold en Prinies Astrid stapten om 11 u- In een specialen trein met als bestemming Brussel, waar zij Donderdog morgen ten 5 ure worden verwacht. DE POSTZEGEL KARDINAAL MERCIER. De eerste reeks van postzegels h Kardinaal Meroier» Is ver krijgbaar in alle postkantooren, voor de gewone briefwisseling 10 o-, 50 c., 75 c. en 1 fr. De inschrijving voor de buitengewo ne beperkte reeks behaalt hel grootste succes. Het centrale bestuur van Pos terijen heeft reeds meer dan 10,000 vragen ontvangen en groote bestelling gen zijn aangekondigd vo.Or het buiten land, Alles laat voorzien dat niet al-* leen de 90.000 reeksen zullen vörkocht zijn, maar dat men zal moeten over gaan tot evenredige verdeelingen on der de inschrijvers. De kleine re«ks is verkrijgbaar te» gen den prijs van 5 fr. de groote van 9 postzegels tegen den prijs van 05 fr. op postehekrekening nr 55043 van de boekhouder der Pesterijen, 4de Afdec- ling Brussel I. GOED GEVALLENDe loten van 1 millioen en van 100 000 fr. der lee ning van 195:2 der Verwoeste Gewaston zijn gewonnen door den gepension- neorden mijnwerker Charles Malou. van Mariemont. Da man 13 78 jaar olid en heeft 65 jaar in de mijn gowerkt-Do winnende nummers werden gekocht door Charles Malou en zijne vier kin-' deren. Hot water is dus deze maal eens neven de zee geloOpen. ONGELUK TE GENTBRUGGE Woensdag voormiddag, rond 10 u. 15 is van een telefoonpaal, dicht Gentbrug- ge-zuid, een telefoonwerker, zekere De Meyer August, 45 jaar oud, woon achtig te De Pinte, van eene hoogte van .12 meters gevallen, toen hij er op werk zaam was. Die ongelukkige werd met erge ver wondingen aan het hoofd, beenbreuken en inwendige kneuzingen opgenomen en na eerste verzorging ter plaats, naar het militair; gasthuis te Gent. overge bracht. De toestand van het slachtoffer is bedenkelijk. BOTSINGEN TE GENT Woensdag gebeurde een aanrijding op de Akkergembrug, lusschen het ge span gevoerd door Gustaaf .Verdonck, wonende Groendreef, en de buurtt.ram. Verdonck werd gekwetst aan het rech terbeen, Na verpleging werd hij naar huis gevoerd. r— Een andere aanrijding gebeurde nog op den hoek der. Goevernemën't/- en Limburgstraat, lusschen de auto be stuurd door Paul Bernard, handelsrei ziger, wonende te Brussel, en den fiet ser Prudent Bols, 23 jaar, gehuisvest Kool steeg, die kloeg over inwendig letsel. OOSTENRlJKSCH KIND IN BEL GIË VERGETEN. Da Waansohe politie zoekt thans da herkomst van een kind, dat op 19 Maart 1922 uit Weenen naar Belgie ward gebracht en zich nog daar bevindt- Hot meisje was destijds vier jaar oud en word bij aan echtpaar in Tielt ondergebracht, Zij had toen niet als de andera kindaren een herkenningsteeken aan haar klee- ren, terwijl zich tot dusver niemand om het nu 14jarige meisje heeft ge meld. Dc pleegouders hadden ook niet naar da herkomst gevraagd. Daar zij besloten hebben het aan te nemen en daarvoor de toestemming der ouders noodig is. heeft het Belgisch ministerie van Buitenlandscha Zaken zich tot de Weensche politie gewend om inlich tingen. Daar er met de toenmalige kinder- actie 0(k kinderen uit Duitschspfeken- de gedeelten van Hongarie meekwa men, staat het zelfs niet vast, dat het kind uit Oostenrijk gekomen is. Oost-Vlaamsche Dramatische Geschiedenis door, Silvain van der Gucht VERBODEN NADRUK 33ste Vervolg -Alle gevaar is reeds geweken. Va der, en het monsch geniet thans een tachlen slaap. Zooveel te beter, beste vriend. Inmiddels was de looze Capucien, waarin de lezer Karei Kwakbeen zal hebben herkend, de kamen ingekomen en zich met opzet naar den schoor steenmantel begevend, alwaaii eenig brandhout in geleedheid lag, om in den haard te worden gebruikt, en waar de jamp, die aan den overkant op de tafel Blond, een duistere schaduw verspreid de. Hier liet de snoodaard zich, alsof hij afgemat was, op een stoel zijgen, nam zijn zakdoek en gebaarde er. het zweet ^an zijn aangezicht mede te vagen. De doek scheen hem bij toeval te ontglip pen, en wijl hij zich bukte om hem op te rapen, nam hij zeer behendig het be bloed pakje van Lucas- Verboden van onder zijn habiet en plaatste bet lus schen het brandhout en den schoor... Steenmuur, zonder dat dit door iemand opgemerkt werd. Mijn goede menschen, zegde hij, het hoofd oplichtend en vriendelijk glimlachend, ik kom hier vanwege uw uitverkooper, die u zooveel geld is schuldig gebleven, Hij is echter een ZWAAR VERKEERSONGEVAL TË BEVEREN Twee motorrijders zwaar gekwetst Op de wijk «Sterken» Ie Boveren- Waas, kwamen twee motorrijders in bedsing met een aplo, gevoerd door Pieler Poucke uit Bt. Niklaas. De schok was zoo geweldig, dat bel de motorrijders tegen den grond werden geslingerd. De eerste, een Italiaan, werd zoo zwaar getroffen, dat hij bewusteloos werd weggedragen en vermoedelijk liet ongeval niet lang zal overleven. Zijn maat, een Waal ui't Henegouwen kwam er met enkele schrammen van af. AUTOBOTSING TE ELSENE Woensdag rond den middag heeft op den hoek van den Wa'lerlooschen steen weg en de Washingtonstraat, te Elsene eene botsing plaats gehad lusschen de heerenauto van M. De Boeck-Pell.zcr. Brugmannlei te Ukkel, en den taxi ge voerd door C. Vandenbrocck, wonende Poincarélaan, te Anderlecht. De schok was heel geweldig, zoodat beide rijtui gen eïg beschadigd waren. Mad. D« Boeck, die in de au'to zat, bekwam lich te verwondingen en ontving de noodige verzorging in eene naburige apotheek. In den taxi zat. Mad. Cuthicr, van Mar- cinellc. Deze werd erg aan het. voor hoofd de slapen en hef, bekken gekwetst. Zij kloeg ook over inwendige pijn. Men bracht liet slachtoffer naar het gast huis van Elsene. ,D,e policie stelde een onderzoek in. AUTO BEUKT OP EEN BARREEL TE WACHTEBEKE Gisteren namiddag kwam een auto langs de baan van Wachtebéke gereden, juist op het oogenblik dat de bargeel aan de zwartselfabriek gesloten was. De man die aan het stuur zat scheen zeer haastig te zijn, wan't vooraleer de bar. reel gansch was opengedraaid zette hij reeds in gang. Het gevolg was dat hij met alle geweld op de afsluiting beukte en zijn stuur kwijt geraakte. De auto reed met volle geweld tegen een boom en kwam in de grach't terecht. Door den schok was de naphlebak opengespron gen en het voertuig schoot in brand. De chauffeur zat opgesloten en werd uit zijn neteltgen toestand gered door een stntiebediende en enkele ooggetuigen De'auto brandde to'taal op. Een onder zoek werd door den heer. politiecommis saris ingesteld. DRAMA TE MECHELEN Woensdag morgen om 7.30 uur ge beurde er eene moordpoging in dc Driesstraat te Mechelen. Gemelde woning n. 116 is betrokken door de echtelingen Emiel Melacrls, 51 jaar, schilder, met zijne vrouw Van den Ouden Catharina eii hunne 19-jarige dochter. Bij hen woont in als logistgasl Eugeen E., 40 jaar, fabriekwerker. Melaerts en Eugeen E., sliepen op een'zelfde kamër, daar de woning te klein is. Vrouvf en dochter betrokken samen ook cehe' zelfde kamer. (De man on Eugeen E. waren nog te bed, rond 7 uur-Woensdag morgen, als Eugeen opstond en een scheermes nam en Melaerts éenè diepe snede on der d ki n toeb rfcch t Eugeen E., welke dc vlucht had ge nomen, werd een uur later door policie- officier Bovens aangehouden op de Sta tieplaats. Het slachtoffer, wiens toestand erg is, ontving de eerste zorgen van Dr Lou- veaux, zoon, en werd naar het gasthuis van Mechelen overgebracht. Eugeen E., werd: naar het gevang ge bracht, nadat het, parket met dc heeren Ooms, Kempeneer en Lombaerts op het policiebureel den dader had onderhoord. BELANGRIJKE BONTDIEFSTAL TE BRUSSEL Verleden nacht zijn dieven ingebro ken in den bontwinkel van den h. Mau- rits Levy, Koopmanstraat'., De h. Levy woont aan de Longschampslaan en het was Woensdagochtend, toen hij lijn magazijn meende open te stellen tot den verkoop, dat hij den diefstal vaststelde, Het gestolene heeft een waarde van ruim 50,000 fr, eerlijk man, die tot inkeer, is gekomen, en ik breng u in zijn naam naam, op afkorting, twaalf kronen, met belofte u maandelijks zooveel te betalen, tot de volledige som is afgekort. Zie, hiec zijn twaalf kronen. En de valsche Pater reikte de zilve ren stukken aan Joseph over, die ze met verbazing aanvaardde. Kwijtbriefje moet ge mij niet ge ven, vervolgde hij, da-n na de volledige som te hebben ontvangen. Zoo, tot bin nen een maand. En diepbuigende, richtte hij zich op en verliet het huis, even geheimzinnig als hij gekomen was, zonder dat een der aanwezigen, door zoo onverwach te handelwijze verrast, er aqn dacht hem een dankbetuiging te doen. Na eenige stonden van .verbazing, zegde de bakker, Dit is nog een troost in al uwe ellende, mijn Waarde gebuur. Maar Joseph, verre van toestem mend te antwoorden, zuchtte bitter, Dit alles kan mij weinig helpen, sprak hij, want zoo de verkooper mij de gansche som ineens uitbetaalde,wa re het nog niet voldoende om mij uit den nood te redden. Zoo sprak de ongelukkige koopman en allen, aangedaan door deze beken tenis, .verwijlden in sombere gedach ten. Maar van lieverlede .werd liet ge sprek wee.r levendig en lang sprak men nog van dit zonderling bezoek, alsook over den uitverkooper, die toch zoo haast tot inkeer, was gekomen {echter had niemand der aanwezigen het BANDIETENSTREEK TE SCLESSIN Een der daders aangehouden Het Luiksché parket, geholpen door de veiligheidsbrigade, zet ijverig het onderzoek voort naar het weerzinwek kend drama, dnlfSclessin, bij Luik, in opschudding bracht. Op den hoek van de rues du Centre en Ernèst Solvay, in een herberg, werden, zooals bekend de 58-jarige Constant Joachim en zijn vriendin, de 56-jarige Jösephine Thuilpt, door drie late ver bruikers, na een korte woordenwisse ling, overvallen en met hamerslagen bewerkt. Joachim en Thuilot verloren het bewustzijn, têrwijl de daders uit öe lade. een som van 400 fr. roofden. Beide slachtoffers werden nog door revolverkogels getroffen, toen zij trachtten zich op te richten, nadat zij tot het bewustzijn waren teruggekeerd. Dc bandieten vluchtten daarop in den nacht en konden niet ingehaald wor den. De toestand van de slachtoffers De herbergier Constant Joachim en zijn vriendin Joséphine Thuilot liepen bij de worsteling ernstige kwetsuren op. Joachim kreeg zware hamerslagen op het hoofd en vrouw Thuilot werd hard geslagen eri ges'tampt en ontving ins gelijks een hamerslag op het hoofd. Joachim werd bovendien door een re volverkogel in de borst getroffen en Thuilot liep een schotwonde aan de kin en in de schouder op. Beide slachtoffers, die door buren in hun herberg te midden van een bloed plas "werden gevonden, konden echter gered worden, in zooverre zelfs, dat zij door de magistraten en .speurders mochten ondervraagd worden. Aanhouding van den hoofddader Men vernam dat een .vreemdeling door een anderen vreemdeling, daags voor den aanslag te Sclessm, verzocht was geworden ergens een slag te slaan. De eerste vreemdeling had beslist ge weigerd. De speurders kwamen weldra le we ten, dat de tweede vreemdeling, do 46- jarige Italiaan Nicolas Porcu bleek te zijn en te St. Nicolas, de villa Putter betrok. Zij vernamen verder, dat Porcu le Flémalle in de kolenmijn werkzaam was. De speurders ontdekten hem te SI Nicolas en hielden hem aam Tijdens de huiszoeking, poogde Porcu te vluchten maar de speurders wierpen zich op hem en hielden hem in bedwang. Ondervraagd door het hoofd van de veiligheidsbrigade, ontkende Porcu al le schuld. Daarop werd hij, in het En- gelscb Hospitaal, met de beide slacht offers geconfronteerd. Man en vrouw herkenden dadelijk in Porcu den bandiet, die met de revolver, gewapend was en schoot. Porcu loochende hardnekkig en be weerde don herbergier en diens vrien din niet te kennen. Laatstgenoemden hielden echter hun verklaringen staan de, maar Porcu weigerde niettemin de minste bekentenis af te leggen. Porcu is en blijft echter aangehou den ter beschikking van het parket dat last heeft gegeven de twee andere ban dieten op te sporen. DOODELIJK ONGELUK TE NAMEN Tijdens de militaire Cross-Country De militaire wedrennen van Namen werden Dinsdag door een erg ongeluk gekenmerkt. Tijdens den vijfden rit (prijs Stanislas), militaire cross-coun try, werd luitenant du Bonetiera, van het 3e Huzaren, in garnizoen van Straatsburg, ontzadeld, in den val brak hij het iinker, schouderblad. Wat later, deinsde het paard van luitenant de Saint-Chéreaü, van het 31e Dragonders, in garnizoen te Luniéville, voor een hin derpaal achteruit en steigerde. De of fficier weéd ontzadeld en door een vol gend paard een hoefslag op het hoofd toegebracht. Het slachtoffer werd met eene schedelbreuk opgenomen en is avonds in het krijgsgastliuis overleden. pakje bemerkt' dat Karei Kwakbeen tussohen den schoorsteen en den muts aard had gestoken. Zoo verliep een deel van den.treuri- gen nacht. De bakker had al lang de woning van den koopman verlaten, om zich bezig te houden met zijn werk,en de blozende dageraad begon reeds de duisternissen te verdrijven, toen men eindelijk een merkbare verbetering in den toestand van Brigitta kon vast stellen. De bakkei'i-n nam dan pok af scheid van Joseph, belovende in den voormiddag weer te zullen komen, om de zieke .vrouw te bewaken, terwijl Jo seph zich naar den heer Van Hever- boom zou begéven, om van dezen heer te vernemen, om welke reden', na een volledige afbetaling, de deurwaarder hem was komen .verontrusten. Inmiddels \vi»s het goed kJaa'i- dag geworden dé zon scheen reeds dpor de venslèrs. Joseph', zich alleen be vindend, begon lit morgenmaal voor zijn kinderen ie bereiden en .toen alles klaar was, ging zij hem wekken en aankleeden, om zich aan tafol te zet ten, alvorens zich naajj de sohool te begeven. Brigitta, die zich ook merkelijk' be ter gevoelde, was ook opgestaan en, al had zij geen lust om te eten, zette zij zich ook aan tafel, al was het slechts om haar man, wegens haar ge zondheid gerust te stellen.! Maar, de goede Joseph, wijl hij het, brood en de boter te voorschijn haalde zuchtte bitter, denkend, indien voor hem de dans niet keerde, hij wellicht den tijd «ok nog kon beleven, dat hij LEERLING DER KADETTENSCHOOL VERSMOORD TE JAMBES Verscheidene soldaten van het gar nizoen van Namen waren Dinsdag na middag aan 'l zwemmen in de militaire baden der Maas, te Jambes. Na den zwemtijd stelde men vast dat een jon geling vermist werd. Onmiddellijk wer den peilingen gedaan en men haalde het lijk boven van den 18-jarige Louis >nev«. van Brugge, Jeerling der kadet- tenschool van Namen. Men denkt dat de jongeling te kort na het middagmaal te water gegaan is en door, een bloedop- drang getroffen werd. geen geld meer zou bezitten om voor zijn kinderen eten Le koopen-. Ook Bri gitta bezielde dezelfde gedaohten.want zij had moeRe haar tranen te verber gen. Helaas, stille en stomme droef heid is smartelijk, en wel bijzonder bij ongelukkige menschen, wien de macht ontbreekt om elkaar te troosten. Wijl de kinderen verwonderd hun droeve ouders aanstaarden, want ze waren nog te onnoozél om hun onge luk !be beseffen, werd de voordeur, van het huis schielijk geopend en de schout trad de kamer binnen met zijn griffier Trekkende, gevolgd dooi) vier gerechtsdienaars, wijl twee soldeniers rhet hun geladen geweren, aan de straatdeur \tevpi staan. De geree?/)lsdiënaars traden op Jo seph 'toe/die zich nog altijd aan ue ta fel bevond, en yatten hem, bij de schouders. In (le naam der wet, sprak ër een, Joseph Verhoelen, gij zijt onze gevan- gén'e. Ik', uw gevangene t?. s.tamelde dé ze, ach heeren, wat heb ik misdaan Üaarover. zal de heep. schout u be hoorlijk ondervragen, was het ant woord, en men slqeg den ongelukkige de menotteri aan beide aanden» Bleek als een lijk, aanzag Brigitta deze ruwe handelwijze en de kinderen, bevend van schrik,., schaarden zich rond haar* r Intusschen zétte de schout ziclï aan tafel Trekkemie plaatste zich nevens hem, zette zijn bril op en opende zijn zwarte leeren brieventesch, 'toog ei) een gezegeM paples ytitx dat hij, pm- Bij het zwemmen verdronken Drie jongens ven 10 tot |3 jaar. die in een rivier nabij Lens ('bij Rijsel) aan het zwemmen weren, eijn door deir stroom meegevoerd en verdronken. De Hitieriaanselie stormtroepen De politieke noodverordening, waar in o. g. het verbod van de Hitleriaan» Scha ■tormtroepen wordt opgeheven, is Woensdag door den Rijkspresident onderteekand. Woensdag middag zouden de verte genwoordigers van de landen op het ministerie van binnenlandsche zaken er van in kennis worden gesteld. De bekendmaking der noodverordening wordt Donderdag verwacht. Donderdagmiddag verschijnt zij in het Staatsblad, terwijl zij Vrijdag ir, werking treedt. Onrustig Marokko Een opstandige stam heeft een pro viand-konvooi dat op weg was naar een der nieuwe posten ten Westen van Tilloegwiat, in het gebied der Ajiet Istra aangevallen. De aanranders werden met zware verliezen afgeslagen en de bedreigde post word van proviand voorzien. Aan Fransche zijde vielen zes doo- den Waaronder een Marokkaansch onder«offioier en zes Marokkaansche soldaten, een onderofficier van het Vreemdelingenlegioen en negen in* landsche soldaten werden gewond. Een Geheimzinnig Drama De lijken van gravin Micheline de Petrinis, 85 jaar oud, en dit harer dochter Rachel. 65 jaar cud, werden gisteren in hunne kamer ontdekt ta Salaconsilina nabij Salefni (in Italië). De lichamen waren omstrengeld en de hand der dochter omprangde neg dt koel harer moeder. De omstandigheden van dit drama zijn met het grootste geheim omhuld. De veronderstelling van diefstal dient uitgesloten, daar een som van 270.000 lire, die voor het grijpen lag, onaange roerd is gebleven. "FDpiti laffe daad. Uit Frauenfeld (Zwitserland,) werd! medegedeeld dat een ltaliaanseh smok kelaar. door tolbeambten achtervolgd, op Zwitsersch grondgebied gevlucht was nabij Castasegna. Naar men later meldt was de maft voor rekening van een boer aan hel werken op 't veld, toen een ltaliaanseh grenswachter hem met zijn karabijn doodschoot. zichtig ontvouwde en plaatste dit, ne vens den inktpot, dien hij aan het knopsgat zijner bovenjas droeg, op de tafel, waarna hij de zwanenpen van achter, zijn ooren nam en zich gereed maakte om te schrijven. Toen vestigde de schout, zijn oogon in die van Joseph en sprak Joseph Verhoelen, verwijt uw ge weten u niefbs, en kunt gij niet peinzen' wat wij hier. komen doen Neen, mijnheer, geen misdaad heeft mij ooit bezoedeld, en wat gij; komt doen, is voor mij een raadsel. Bij mijner trouw, indien gij de waarheid spreekt-, zal u geen kwaacl geschieden, maar wees' nu openhartig en zeg mij onbewimpeld of gij in vriendschap leeft met uw oom, Lucas; Verhoelen Ik ben eertijds met hem bevriend geweest, antwoordde de sukkelaar, o' k feefb hij mij verscheidene malen in, mijn armoede geholpen, maar dit is. reeds lang geleden. Staat gij heden met elkander cft goeden voet O neen, mijnheer, niet langeïi dan gisteren, toen ik dacht door hem! geholpen te worden, heeft hij mij veel smaadwoorden doen hooren, Dus is de vriendschap in haat, yefanderd vi 'i Vervolgt. f i Het Kasteel der Verdoemenis is te» verkrijgen in den boekhandel J. Van Nuffel- De Gendt, Kerkstraat, 21, Aalst* Prijs 7,50 fr.

De Volksstem | 1932 | | pagina 2