iEen Folkloristisch Feest te Rome Bet Kasteel Jet Mranis Bisschoppelijk Retraitenliuïs Bijvoegsel aan '«De Voïkssteni van 24-25 Juli 1932 Het Slakkenfeest van den San Giovanni HET HOEKJE VAN DE VROUW De Godsdienstvervolging in Mexico tad-Kruis van Belgis i Reads dagen te voren waren in de wijk van Lateranen de kleine eigen aardige wagentjes al te zien. «Wagentjes» iseigelijk nog wel een te deftig woord, want in werkelijkheid zijn hek niets meer dan vaten op een paar wrakke wieion, die moei zaam door da straten getrokken wor den. Boven het wagentje hang! aan een paar stokken een ris fel roode Spaan- sch8-pep8rpeulen, als een rijtje minia tuur dwergen-mutsjes. Het vat zelf is tot aan den rand gevuld met slakken, met duizenden en nog eens duizende kleine slakkon, die zich angstig in hun ne ljuisjes verbergen, maar spms ook wel eens probeeren om Over den rand van de kuip te ontsnappen, Hierin slagen zij evenwel slechts bij hooge uitzondering, want de koopman veegt die brutaaltjes voortdurend bij de ver warde slakkenmassa terug. En cnop- houdand klinkt zijn langgerekte straat kreet Lumache Lumache tegen de hooge gevels der huurkazernes omhoog, tot aan de hoogste vensters onder den nok van het dak Dan komen da vrouwen en kinde» roti in lange rijen naar het wagentje zij laten eenige kilo's van de levende waar in zinken emmers, cude potten of schotels schudden, dingen nog wat af op den g8vraagden prijs,en gaan vrco- lijk naar huis terug als zij nog een peul bloedroode spaansche peper op den koop toe ontvangen. De slakken werden met water over goten en in den kelder weggezet, waar zij drie of vier da^en moeten vasten, Om de druivcnblaadjes, die zij de laat ste dagen hebben opgegeten, te kunnen verteren. Als zij zich dan inwendig gereinigd lebben, zijn zij gereed om zelf opge geten te werden. De vooravond van St Jan. de "Vigilia di San Giovanni is San aangebroken. Het is een overoud gebruik; vooral !n de wijk van Lateranen, (waarvan •Johannes de Dooper de beschermhei lige is), om het feest van den Patroon te vieren met een overvloedig slakken- maal Over den oorsprong van dit ge bruik is niemendal bekend; maar dit kan de hartstochtelijke slakkensmullars ook weinig schelen Hoofdzaak is dat er overvloedig slakken te krijgen zijn in de twaede helft van Juni en dat deze nooit zoo smakelijk zijn als in dezen tijd vart het jaar. En zoo worden dan op den 23 Juni, daags voor San Giovanni in alle straten van Lateranen, vcor alle Osteria (cafe's) en Tratoria (restaurant,), voor alle pensions en private woningen, tindelooze rijen tafels en stoelen neergezet. Nauwelijks een vierkante meter gaanpad in de ge heele stadswijk blijft onbezet. Op het plein voor de eerbiedwaardige basiliek sn aan den voet van de middelseuw- scho stadsmuren worden speelgoed- kramen, draaimolens en schommels opgeslagen; alles word! in gereedheid gebracht, om een lawaaierigen nacht, waarin niemand een oog dicht zal doen, nog rumoeriger te maken. Eindelijk zinkt de goudbruine avond nevel over het oude Rome. Voor de vensters gloeit reeds hier en daar een kleurige lampion en de tinnen der oude stadsmuren zijn al feestelijk verlicht. Daar klinkt al een eerste scheurende trompetstoot, als een uit noodiging voor de overmoedige jeugd. Tien minuten later ie de geheele voor raad van het trompettenwinkeltje bij den San Giovanni uitverkocht. In deze tien minuten zijn da straten bevolkt met een ontelbare menschenmassa en weldra is er geen enkele stoel voor de wijnhuizen nog onbezet. Dan worden er planken gelegd over leege wijnvaten om nieuwe zitplaatsen te maken. Wie thuis geen slakken eet,eet ze op straat. M«n peutert de slakken met een speld of een tandenstoker uit haar huisje, doopt zijn brood in de schersmakende pepersaus drinkt daarbij den topaas- kleurigen Castelliwijn, Wordt dronken, overmoedig en gelukkig Voor den drievoudigen prijs koopt men een blik ken trompet sn blaast daarop... in het begin ter bevordering van het alge meen lawaai en getier... Slakken etan is iets wonderlijks. De zenuwen worden daardoor als kabel touwen en ondervinden het helseho spektakel als een zachte bekoring het trommelvol wordt er door verhard, zoo als weleer de huid van Siegfried in het bad van drakenbloed, de maag kan don wijn bij liters verdragen, de vroo- lijkheid stijgt met iedere nieuwe portie Lumache di# opgediend wordt- De menschen worden ongelooflijk beweeg lijk en loopen onvermoeid op huntrom- petjes te blazen, de eene straat in en straat uit Welk een geheimzinnige werking het traagste van alle dieren eenmaal aangeland in 's menschen maag brengt de grootste onrust te weeg Plotselings komt er een onderbroking in het slakken-sten. De menschen massa blijft stil staan en het gillende trompetconcert is eensklaps verstomd. Het traditioneele geloop en gedraaf is ten einde nu begint het traditioneele vuurwerk. Vóór den monumentalen barokgcvel van San Giovanni spuiten de vuurpijlen suizend cmhoog, daarboven tegen de staalblauwe zomerlucht sproeien zij sterrenboeketten uit, altijd door schie ten nieuwe vuurpijlen in vurige slan gen! ijnen omhoog en springen onder don derend gekraak uiteen, terwijl op het plein de vuurwerkmolentjes ia altijd fantastischer vormen rondzwieren.Dan volgt nog efrn laatste geweldige knal, gevolgd door een langaanhoudande rollende echo, en Opnieuw beginnen allen te blazen op de trompetten en slakken te eten. Ongetwijfeld hebben de eigenaars der talrijke café'a bij San Giovanni tonladingen slakken ingeslagen, want hun voorraad is onuitputtelijk. Voort durend worden nieuwe porties Op da ongedekte ruwhouten tafels aanga- dragen. Tegelijk groeien de hoopen leege slakkenhuizen achter da osteria tot pyramiden sn bergen. Om vier uur bestelt Giovanni, die den feestdag van zijn patroon te mid den van zijn kennissen en vrienden naar waarde wil genieten, zijn tiende portie..» Om 5 uur, als de zon reeds is opge gaan, vliegen de afgebeulde blikken trompetjes op de hoopen lege slakken huizot!, Even na vijf uur is er nog eon enkele trompetstoot ts hooren, maar neen, het is een signaal van de eerste autobus, die naar het centrum van de stad rijdt. De nieuwe dag is dus al begonnen, een heel gewone dag slakkene'ten en tieren heeft nu al zijn bekoring ver loren. 50, Oude Houtlei (Poortacker) Gent Gesloten Retraiten voor Juffrouwen- Onderwijzeressen Retraite onder leiding van den Zeer Eerw. Heer Verschraegen van iO tof 14 Augustus. Opening der Retraite Woens dag 's avonds te 7 Vj uur; de juffrou wen worden tusschen 5 en 6 uur ver wacht. Slui'ting der Retraite Zondag 14 Au gustus te 8 uur. Retraite, onder leiding van den Zeer Kerw. Pater Gust. Janssens, Red. van 22 tot 26 Augustus. Opening der Retrai te Maandag 22 Augustus 's avonds le 7 uur; de Juffrouwen wörden tus schen 5 en 6 uur verwacht. Sluiting der Retraite Vrijdag 26 Au gustus te 8 uur. Gesloten Retraite voer Juffrouwen Retraite onder leiding van den Zeer Eerw. Pater Vereecken, Red. van 29 Au gustus 's avonds te 7 u. de -juffrou wen worden tusschen 5 en 6 u. ver wacht. Sluiting der Retraite Vrijdag 2 Sep tember te 8 uur. Vergoeding 50 fr. Gelieve beddela- kens en toiletgerief mede te brengen. U wordt vriendelijk uitgenoodigd eene de zer Gesloten Retraiten bij te wonen en Uwe toetreding zoo spoedig mogelijk en ten laatste 8 dagen te voren te melden aan'de E. Overste van Het Retraiien- hais, 50, Oude Houtlei, Gent. Aan de Statie St-Pie!er tram 2 nemen tot aan de Oude Violettenlei. Rportacker zal gaarne gastvrijheid aanbieden aan de Juffrouwen Retrai- tantcn welke de Ten'toonstelliengen der Missieweek wenschen te bezoeken op Zondag 14 Augustus, voor de Deelneem sters der le Retraite en op Zondag 21 Augustus, voor de P;eelneemsters der Retraite. De Aartsbisschop van Morelia en de Bisschoppen van Tacambaro en Zamo- ra in den Mexicaanschen staat Michoa- ean, hebben een conferentie gehad met den gouverneur der Provincie Ier be spreking van de uitvoering van bet re geringsbesluit, waarbij hel aantal priesters beperkt iwordt tot 1 per 30,000 inwoners. - - Tn een herderlijk schrijven aan de geestelijkheid en de geloovigen van hunne bisdommen, hebben deze kerk vorsten een verklaring afgelegd om trent de houding de.r kerkelijke overhe den sedert het begin van het conflict, en waarin zij tevens een uiteenzetting geven van de onschendbare wetten van i de Kerk en de geloovigen, Die bisschop- pen protesteeren tegen het regeerings- besluit dat een schennis beteekent van de grondwet en een schromelijk machts misbruik is van de burgerlijke overhe den, die op kerkelijk gebied geen enke le bevoegdheid bezitten. Tenslotte verklaart het Episcopaat dat het hun 'ten zeerste grieft en be droeft dat een groot gedeelte der ka tholieken niet in staat zal zijn om hun kerkelijke plichten te vervullcfi, wan neer er op een bevolking van een mil- liocn zielen die bijna zonder uitzonde ring tot de ka'bholieke Kerk behooren, slechts 33 priesters worden toegelaten. MOETEN KINDEREN VEEL ETEN Eon der grootste fouten, die onverstandige ouders begaan, is om bet kind tot eten te dwin gen als het geen trek meer heeft. Vele ouders houden geen rekening met het feit, dat het kind veel minder behoeften heeft dan volwassenen, evenmin iettan tij op zijn te- genziu tegen zekere spijzen. Heel dikwijls is dit laatste een gevolg van grillen of luimen, maar dikwijls voelt het kind intuïtief, dat li\j het een of ander niet kan ver dragen, Is een kind gezond, dan late men het gerust eten zooveel als het wil en mako men zich absoluut niet bezorgd, als hij eens minder eet. Een ander geval is, als het slechtetendo kind niet groeit. Dan is het een gebiedende eisch om het advies van den geneesheer in te winnen, opdat deze een leefregel voorschrijft. Hoeveel kinderen zijn er niet, die aan het ontbijt niets of bijna niets naar binnen kunnen krijgen, hetgeen in don regel een gevolg is van hun angst om te Iaat op school te komen of om een les die ze straks op moeten zeggen. In vele gezinnen staan de kinderen niet vroeg genoeg op om rustig to kunnen ontbijten daarom is het de'taak der moeder hen tot tijdig opstaan te dwingen. Vorwende. eenige kindereu zijn eveneens zeer kieskeurig met eten voor hen is een zeer een voudig dinst noodig on indion het kind weigert een of ander gerecht te eten, dan is ds besto manier om hem dit af to leeren,er niets anders voorin de plaats te geven en hetzelfde bij oen volgenden maaltijd weor voor te zottan, voor lvij iele «uiders krijgt. Dit klinkt misschien heel hard(n is tcch inderdaad slechts bedoeld in het belang van liet kind zelve. Andere kinderen, die tot de moeilijke otors behooren zijn de nerveuze, bloedarme kinderen, die niet den krachtigen ontwikkelingsgang hebben van het normale, gezondo kind. Bij de- werkt verandering van lucht, hetzij zee-, land- of boschluchï, soms zeer heilzaam, voor al als zij gedurende eenigen tijd verblijf leun- non houden in een tehuis, waar ook andere kinderen zijn, mits onder deskundig toezicht. ONZE HCEDJES In het begin van het zomtrseizoon kregen we den indruk, dat de vilten hoedjts, althans ge durende het zoogenaamdo warme jaargetijde, vr ijwel op den achtergrond zouden geraken. Dit blijkt intusschen niet het geval te zijn. Naast hoofddeksels van luchtig gevlochten stroo, wist bot eenvoudige viiten hoedje zich, alle concurrentie ten spijt,te handhaven. Laten wij or dankbaar voor zijn, wantten slotte is oen vilten hoofddeksel in trein en au to een prettige dracht, vooral wanneer wij ma teriaal kiezen ran goede kwaliteit en ons daar door ecu hoed verzekeren, die niet alieen bui tengewoon licht is. maar ook tegen ettelijke regenbuien bestand zal blijken. Natuurlijk moeten wij, wanneer wij het vilt' hoedje »in weer en wind» wenschen te dragen, geen subtiele garneering kiezen. Ken simpel bandje, een leercn riempje in eenigszins af stekende tint, méér decoratie verlangt onze eenvoudige reismakker waarlijk niet. Onze vilten baretjes dragen wij zelfs zonder eenig garnituur, VETVLEKKEN IN LEDER Vetvlekken in fijn lichtgrijs leder kunnen misschien worden weggedreven met watjes, gedrenkt in benzine. Oppassen voor vuur er licht. Het watje eerst goed uitdrukken, zoo' weinig mogelijk vloeistof nemen, en de bewer king, zoo noodig, herhalen. VLEKKEN OP EEN GEBOENDE'TAFEL Wanneer er, op een geboende tafel, witte vlekken zichtbaar zijn, veroorzaakt door heete schotels, zal men ze op volgende wijze verwij deren, indien ze niet te groot zijn en niet te diep in het hout zijn doorgedrongen, Bi voch tig een propje watte met enkele druppels me thylalcohol en wikkel het in een lapje mousse line. Met dit kussentje wrijft men over de vlek èn omgeving, totdat do geheele oppervlakte weer dezelfde kleur heeft aangenomen. Is de vlek verdwenen, dan moet de plek mei politoer worden bijgewerkt, Met methylalcohol moot men zeer voorzich tig wezen, daar te veel van doze vloeistof d< politoer aantast, zoodat, in dat geval, het mid del erger is dan de kwaal. TEGEN HOEST Roer een eidooier met eeu eetlepel suifee; goed en schuimig, doe er een likeurglas beste cognac of rhum doorheen en meng dit door een kop zeer heete melk. Deze drank voor het naar bed gaan te gebruiken, VERZORGEN VAN EEN FIEERENKOSTUUM Het kostuum moet eerst geklopt en gebor steld worden, en voorkomende vlekken ver wijderd met b.'nzine of aleool', mot warm water on ammoniak. Veegt het kostuum daarna ge heel mot eene spons mei lauw water en alcool met ammouiak of lioutzoep af en hangt het te drogen. Van don aard der vlekken hangt na tuurlijk af welk middel men moet toepassen. Om de broek te strijken legt men oen der pijpen plat op de strijkplank met de vouwen" er scherp in en strijkt de pijpen van weerkanten, eerst onder een zeer natten, gladden doek, daarna onder een drogen doek, die niet mag pluizen, Stevig op het ijzer drukken, zoodat de pijpon zoo glad mogelijk worden en er voor zorgen dat de Lelijke rondingen bij de knieën er goed uitgestreken worden. Nooit op dikke gedeelten b. v. op de zakken persen, daar men glimmende plekken zou krijgen, Do broek zoo recht mogelijk ophangen. Vest en broek eerst onder eon vochtigen, daarna onder een drogen doek strijken, overal waar kreukels en plooien zijn. De revers van de jas niet plat strijken, maar een natt8n doek onder de revers leggen en daaronder met den platten kant van het ijzer heen en weer schuiven, zoodat eenigszins eea ronding in de revers komt. Als men glimmende plekken krijgt is dit een bewijs, dat do doek, dien men bij het strijken gebruikt, te dun is, of dat er plooien cf ongelijkheden liggen.onder of in'het te strijken kleedingstuk. Vooral met de gevoederde gedeelten moet men uiterst voorzichtig zijn. Wie al deze voorschriften nauwkeurig opvolgt, kan heerenkostumon zelf wusschen. Oost-Vlaamsche Dramatisch» Geschiedenis door, Silvain van der Guoht VERBODEN NADRUK 63ste Vervolg Mijnheer, mijnheer, weer; een moord Ja, maar de laatste. Wij gaan met alles afbreken en leven als eerlijke lie den. Ge ziet, het kasteel is hersteld, hel huis in de Pontstraat ook; mejulTer. Ma ria gaat. terugkomen, maar, maar..; Wa'fc belieft er u, mijnheer? Schoulier zou alles kunnen beder ven; hij... hij zal ons verraden... u en mij aan de galg klappen en daarom moet hij weg Och, mijnheer zuohlte Karei Kwak- been met gevouwen handen biddend en op de knieën vallend, doe mij toch geen bloed meer storten, warït mijn leven is een hel ik zou een arme werkman of bedelaar willen zijn de duisternis maakt mij vervaard, het gerucht der huisbel, een deur, die toeslaat, ecu stap dien ik hoor, de wind in de schouw het geruisch der bladeren, dit alles maakt mij zoo verschrikt om van te sterven. O, gij sukkelaar, zeide Van He- verboom. Daarbij, mijnheer, ik word oud, alle dagen kan ik ziek worden en ster ven, en er is toch een eeuwigheid. Zotte klap e-* Mijnbeer, yaji waar, zouden an- ftfdeeling Aalst. Ontsmettingsleer Bacteriënleer De bacteriën, a) AARD. Die bac teriën of levelingën behooren lot de kleinste, ééncellige, levende wezens. Ge woonlijk tot het plantenrijk gerekend, vertoonen zij niettemin in eenige op zichten .een duidelijk verwantschap met de laagste, eencellige dieren (protozoën) b.v. de aanwezigheid van ciliën of zweepdraden bij de bacteriën die zich kunnen verplaatsen, Hun grootte is zoo gering, da't» men bet duizendste van den millimeter (micron) als maatstaf ge bruikt. b) VORM." Volgens de gedaante, die zij onder den miscroscoop vertoonen. verdeelt men ze in .drie grootc afdee- lingen de korrelingen (microcoqucs) de stokkelingen (baeiles) en de schroe velingen (spirilles of vibrionsL ders die knagingen in mijn binnenste komen Hoor, sprak Hendrik in gram schap, ik vraag u niet om te moorden; hetgeen gebeurd is, is gebeurd. Al wat ik u verzoek, is heden avond in den achterkelder een put te delven van on geveer tien voet diepte en zeven breed, en, als düb gedaan is, kom dan bij mij in de kamer. Bij het hooren -dezer woorden, was Karei Kwakbeen geheel verlicht en hij beloofde sVpt te doen wat zijn meester hem kwam te bevelen. 's Avonds trok Frederik Schoulier naar het kasteel, waar hij gevraagd was voor een gewichtige onderhande ling met mijnheer Van Heverboom. DE LAATSTE WOORD Rond half zeven trok do Duitsche valschmun'ter, Frederik Schoulier. naar het Kasteel der Verdoemenis. Ach, ongelukkige, gij weet niet dat gij u naar uw strafplaats begeeft. Hij belde, werd binnengeleid en door mijnheer Van Heverboom met buiten gewone beleefdheid ontvangen. Een lekker avondmaal werd opge diend, en te half- acht begaf men zich naar de geheime kamer, waar de on- <&8-?bandelingen en afrekening der valschmunting moes»t< plaats hebben. •Die sluwe schurk deed zijn mede plichtige zitten -en bracht een flesch ouden wijn op tafel, welke zij, gemeen zaam koutende, samen ledigden. Fre^, derik ltbt het zich wei smaken en de heer Van Heverboom, zich mild too- nend, ontkurkte een tweede flesch,wel ker, hoedanigheid hij hoog prees. In-, De korrelingen zijn bolronde of ei vormige levelingen; zij vertoonen zich of wel elke enkeling ganseh alleen, of, wel met -tweeën (dubbelkorreling-diplo- coj'ue) of wel in reesems gelijk de scha kels van een ketting (reesemkorreling- strepibocoque)of. wel in trossen zooals bij de druiven (troskorreling-Staphyio- coque). De stokkelingen hebben een langwerpige gedaante; zij komen voor, «ls korte stokjes of staafjes of wel al leen of onder vorm van dubbels tokke ling (diptobacile) en men kan ook ree-» sems van stokkelingen aantreffen. /Die schroevelingen zijn gekrolde, om gebogen levelingen, die soms zeer wel aan een komma gelijken, b.v. de schroe velingen der cholera. 't Vervolgt, Wie dè Vlaamsche uitgave over de bescherming van de burgerlijke bevol king tegen de stikgaz wenscht te ont vangen, wende zich onmiddellijk tot Juffrouw Fernande Callebaut te Aalst, Botermarkt. Prijs 2 frank. tusschen zegde hij da't zij reeds rijk genoeg waren om het valschinunlen te staken. -Ik wil, vervolgde hij, met u broe derlijk deelen, daar het mij verveelt voortdurend te blijven zwoegen en sla ven, nu wij reeds schatrijk geworden zijn. Deze woorden vielen bijzonder, in den smaak van den iDjuitscher. Mijnheer, zeide hij, gij spreekt goede taal inderdaad, het is dwaas heid dagelijks ons leven te wagen,wan neer men een voldoende vermogen be zit. Lang heb ik dit reeds bij mijzelven overwogen, zonder er u te hebben dur ven over spreken. Gij neemt dat mijn voorstel aan? Ja, gretig, edele heer, en ik ben er u zeer dankbaar voor. Zooals ik u reeds gezegd heb, wil ik broederlijk met u deelen, daar ik ge loof dat gij inwendig blaakt om als rijk man naar uw vaderland terug te keeren Inderdaad, mijnheer, het» zou voor. mij een genot zijn, dozen, die mij voor heen hebben vervolgd en veracht, in de oogen te zien. Dit zal voor u niet moeilijk wezen, met geld doet men alles, en uw aandeel maakt nogal een rond sommeken uit. Dat doet mij genoegen, edele heer. Ja, zeker, ik heb het eens uitgere kend. Zie, het staa't daar in het boek, dat op den lessenaar ligt. Indien ge wilt, kunt ge er u van overtuigen. Frederik Schoulier, nieuwsgierig om het bedrag van zijn aandeel te kennen, stond op en begaf zich naau dg aange-. duide plaats, maar nauwelijks had hij den rug gekeerd, of Hendrik ledigde een klein fleschje, dat hij in den palm zijner hand verborgen hield, in don roomer van zijn medeplichtige, jer- wijl deze verbaasd uftriep x Vierhonderd-twee en vijftig dui zend gulden, waarlijk heer, dat is de moeite waard. Die morgen vroeg tot uw beschik king zullen liggen, beste vrie td. Nooit had ik gedacht in mijn le ven zoo schatrijk te worden... Mijn heer, gij zijt de goedheid zelf Zooals gij zie"t>, Frederik, wij heb ben elkander verrijkt. Laat ons intus schen op ons geluk en onze welvaart drinken. iDle Duitscher, bevend van aandoe ning, liet zulks geen tweemaal zeggen, maar greep geestdriftig zijn roomer, dien hij tot op den bodem ledigde; en die dadelijk doos Hendrik wederom werd gevuld. Ik weet niet, sprak Frodeuk, meesmuilend, die wijn heeft een bitte ren smaak. jPiat kan ik niet aannemen, sprak de schurk met gemaakte verwondering, het is Spaansche wijn en die smaakt gewoonlijk zoet. Misschien is het mijn smaak. Om er ons van te overtuigen, zul len wij nog eens de roomers ledigen, sprak Hendrik, gemeenzaam tikkende. Na te hebben gedronken hernam Frederik Ik geloof dat het mijn h.beelding was, die mij don wijn bitter deed schijnen, want Rij. is, overheerlijk maar... ik weet niet... ik gevoel mij zoo raar... het is of ik begin dronken te worden.... De wijn is straf, antwoordde Hen drik, misschien is hij u een weinig haar bet hoofd gestegen. Het is mogelijk... maar. ach..* zie... ik... word overwonnen door. den vaak. Blijf een weinig stil, het zal wel overgaan, gij zijt aan dezen wijn nidft gewoon. Frederik Schoulier meende te anU woorden, maar de spraak had hem schielijk begeven. Hij trachtte zich op te richten van zijn stoel, maar als dooy een onzichtbare hand werd hij te nee$ gedrukt en liet zijn hoofd machteloos op de tafel vallen. Hendrik Van Heverboom bleef zijn slach'toffer nieuwsgierig bezien, daan' de stuiptrekkingen van den naderen den dood zijn aangezicht deden inval-, len. Toen hij zag dat deze, die hem zou hebben kunnen verklikken opgehouden had te leven, nam hij hem voorzichtig op en legde hem op den vloer neder,. Voorzeker, zegde hij, zal Karei Kwakbeen ditmaal tevreden zijn, daar. ik, volgens mijn belofte, hem geen bloed heb doen storten. Daarna, even koelbloedig, alsof er niets voorgevallen was, raadpleegde hij zijn uurwerk. Kwaart voor tien, mompelde hij., ik had gedacht' vroegtijdiger mijn 'spel te hebben gespeeld. Karei zal ïiiet lang meet [wegblijven,, k'i Xctvolgt. i

De Volksstem | 1932 | | pagina 4