Hel Kasteel ier letioeieais Windmolenstraat, 10 Cinema Van der Meirsch gehouden door Heer Emiel POTS a—«ÉMiHifcr 111'T-Iiür Hi mmiiï 1 Een wijze Voorzorg maatregel tot ba vordering der Spijsvertering w Zoo u dikijls tast li ebt van slechte spijsvertering, dan lijdt ge nutteloos want u kunt. spoedig en zeker geholpen jvorden door heb innemen vaii''Magnésie Bismurée. De lastige spijsvertering heeft dikwijls haar ontslaan in de hy- perehlorydrie of overmatige zuurhei den. Magnésie Bismurée neutraiseert 'de schadelijke overmaat en voorkomt aldus dc zure oprisping, de gevoelens van zwaarte, het zuur, de opzwelling en al de onpasselijkheden die op de gisting der spijzen volgen. Met Magnésie'Bis murée moet gij geen uren wachten om een verzachting te gevoelen, zij heeft hare uitwerking in eenige minuten en door het gebruiken krijgt men er. de ge woonte niet van. Magnésie Bismurée is onschadelijk en gemakkelijk om inne men. Zij wordt verkocht in poeder en in tabletten in allo apotheken aan 7.50 en 13,50 fi\ 14 Augustus Te/Rome, overlijden van den H. Eusebius, Priester, die door iden Ariaanschen keizer Gonslantinus, om 't verdedigen van het katholiek ge loof, in eene kamer van zijn huis is op gesloten, waarin hij zeven maanden standvastig in het gebed volhardende, gestorven is. De priesters Gregorius en Orosius hebben zijn lichaam opgenb- men en op. het kerkhof van Gallistus, aan den Appischen weg begraven. 15 Augustus De opneming van de Allerhevigste Moeder Gods en Maagd Maria ten Hemel. Te Rome, aan. den Appischen weg, de gedachtenis van den H. Yharcisius, Aco- jytliwanneer de heidenen gewaar wer den dat hij het Allerheiligste Lichaam van J. Christus bij zich droeg, gingen zij onderzoeken wat hij had. Doch hij was van oordcel dat het niet betaamde paarlen aan zwijnen over te leveren hierom werd hij door hen zoo lang met stokken geslagen en met 'steenen ge worpen dat hij den geest gaf. Dan heb ben de heiligschenders zijn lichaam gewend en gekeerd en alles onderzocht, doch niets van het H. Sakrament in zijn handen of kleederen gevonden. Dan hebben de Christenen het lichaam van den H. Martelaar opgenomen en met eer op het kerkhof van Gallistus hegra ven. Ministerraad. De naaste minister raad zal aanstaanden Donderdag gehou den worden en M. Renkin zal alsdan van zijn verlof definitief in dc hoofdstad terug gekeerd zijn. Terug uit Congo. Do stoomboot '«Anversville», den 29 Juli afgevaren uit Boma, mag te Antwerpen verwacht wor den op Dinsdag 16 Augustus. Nieuwe Italiaansche gezant te Brus sel. Graaf'Vanutelli is benoemd tot Italiaansch gezant te Brussel. M. Chiaramonte Bordonaïo wordt Italiaansch minister 'te Luxemburg. Rin-tin-tin overleden. De beroem de Duitsche herdershond Rin-lm-lin, die in talrijke films te bewonderen is, is tijdens een opneming te Hollywood overleden. De hond was tijdens den oorlog door een Amerikaanschen vliegerofficier ge vonden, die hem meenam naar Amerika waar hij den officier door zijn film kunst een geweldig vermogen heeft1 bracht. Het goud van de «Egypt» Uit Brest wordt vernomen dat het Italiaaansche bergingsvaartuig «Artiglio», er wederorr in geslaagd is voor 40.000 pond aan igoud uit het wrak te bergen. DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE ST-DENIJS-WESTREM Een schrikkelijk automobielongeluk heeft zich Donderdag avond voorgedaan op den Kortrijkschen steenweg. Om 7 uur, kwamen op het. rijwiel pad," Kortrijkschesteenweg', tus- schen de -koffiehuizen «Maltebrugge en dc «Drie Koningen» in de richting van Gen't, dc - wielrijder Henri Braeckeveld, wonende Zwijnaardsche steenweg 33, te Gent, en geboren te Hansbekc in 1864 en de soldaat Van Hiille in garnizoen' te Gent. Uit tegenovergestelde richting, naar. Kortrijk toe, kwam in volle snelheid een tot.nog toe onbekende auto aangereden, zeer dicht tegen het rijwielpad. De au tomobilist reed de twee wielrijders om ver en niettegenstaande hij zeer goed bewust was van hetgeen hij had ver oorzaakt, zeVbê hij zijn wreg voort, zon der zich om iets- to bekommeren. Braeckeveld was over zijn rijwiel ge slagen, zelfs, eenige meters ver mede- gesleept, en was den rechter, arm afge rukt, en droeg dan nog eene vreeselijke wonde aan de rechterzijde. O o g'g e tu i ge n waren t'o èg'c snel d 'e i terwijl de eene een geneesheer ging ha len, verwittigde een andere de veld wachter Gustaaf Van. Asschc, die per rijwiel ter plaats snelde, en het eerste onderzoek instelde. Het slachtoffer Braeckenveld, in 'eene naburige woning overgebracht, gaf. wel dra den geest. Wat de soldna't Van Hulle betreft, die was slechts licht gekwetst. Hij werd naar het krijgsgasthuis overgebracht. Wat de gevluchte automobilist be treft', die de oorzaak is van bet doode- lijk ongeluk, het schijnt dat hij gekend is. De veldwachter heeft de lieer Procu reur des Konings, alsook de rechterlij ke dienst van het Parket nog Donder dag avond verwittigd, 1 jEEN TRAGISCH GEVAL TE NIEUWPOORT De familie Ghysebrééht woonde ge lukkig op de kleine hoeve die zij be trekt te Lombartzijdê,|bij Nleuwpoort, Vrijdag middag was cle familie, be slaande uit moeder, vader en twee kin deren in.de huiskamp geschaard niet durven buiten gaan t'eh- gevolge van het onweder dat'o.p gansöji de kust losge broken was. De vrouw' stond bij haar kachel op het eten le lellen.' terwijl de kinderen reeds aan tafel zaten en va der dicht bij zijn vrouw stond te pra len. De geweldige donderslagen wissel den af met de bliksemschichten. Plris een geweldige schok. Het huisje da verde op zijn grondvesten. Het dak vloog in alle richtingen. De familie had geen tijd o|n van haren schrik terug ie bekomen, want reeds was de bliksem door de schouw- bin nengedrongen. Een lielle flits en moe der Ghysebrecht door de doodende straal geraakt, zonk verkoold ten gron de hare kleederen waren letterlijk van haar lichaam gerukt. Haar man werd omgew-orpen en deer lijk verbrand, terwijl zijne haren en snor afgerukt waren. Beide kinderen werden ten gronde geslingerd .en ble ven met erge brandwonden liggen. Het ongeluk zou nochtansr daarme de niet geëindigd'zijn. De' landbouwer Forlry, die zich heel dicht1 bij het huis je bevond met zijn twee kinderen, wil de er zich legen den storm in beschut ten. Zijne kinderen liepen hem voor. Daar igekomen opende hij de deur, ter wijl de twee kinderen binnensnelden. Op hetzelfde oogenblik-viel de bliksem For try werd ten gronde geslingerd en bekwam erge verwondingen. Erger is het nochtans gesteld met zijn twee kinderen, over. wier toestand bijgeroepen geneesheer Van amine Heden Zaterdag 13 dezer opening van een schoonen Café gelegen te Aalst Men zal er de lekkere Bieren DE CHEEST tappen. zich nog niet kan uitspreken. REVOLVERSCHOT NAAR EEN VROUW GELOST TE BRUSSEL Vrijdagavond werd de 23jarigc me vrouw Theresia Lebruin in de Kwak kelstraa't, waar; zij woont, door den 32- jarigen Frans J., uit Lessen, plotse ling aangerand. De kerel, die zich een deurportaal had verscholen tot de aankomst van de vrouw, haalde zijn revolver te voorschijn en loste een schot in haar richting, gelukkig zon der haar te treffen. Onmiddellijk snel den politie-ugenteii ter plaatse en hielden den aanrander aan. Mevrouw Lebrun moest ter verpleging naar het hospitaal worden overgebracht, daar zij geweldig door het gebeurde werd geschokt.- Aan de politie verklaarde de dader dat hij uit jaloerschheid had ge handeld. - AUTO TEGEN MOTO TE GLAIN Vrijdag morgen; rond 9 u. Vz, reed M. Nis, vlieger per auto langs de rue Sain'l- Inislas, te Glain. In den auto hadden verscheidene vliegers van het plein van Bierset plaats geiioriven. Op dit moment kwam eene moto mét "twee Luiksche- ver keersagenten uit de rue Blancnard ge bold en botste met groot geweld cp den auto. De twee agenten, Sylvain Thonon, wenende rue de l'Éspérance en Florent Brumioul, wonende rüe Emile Géfa'rd, te Luik, werden op de kap van den au to geworpen en dan ten gronde geslin gerd. M. Thonon werd het b.ekken ver brijzeld en M. Brumioul ecu been ge broken. Beide slachtoffers werden naar eene kliniek overgebracht. Nadat de regeering in Spanje er in geslaagd was de opstandige beweging den kop in te drukken, verdrong ziah eene massa volk voor de heroverde ministeries, om da republiek toe te juichen en straf Jen te eischen tegen de oproermakers Gewéldige reactie Generaal San Jurgo in de krijgsgevan genis opgesloten Madrid, 13 Aug. Generaal San Jurgo werd ten 16 ure 's morgens in de krijgsgevangenis opgeslol.cn. De generaals Valle, Espinosa en Mayandia zijn eveneens opgesloten. Kort recht Madrid, 13 Augustus Naar gemeld wordt, heeft de regeering bevel gege ven, dat een generaal, die gisteren met een vier'tal andere officieren in verband met de onlusten is aangehouden, he denochtend vroeg gefusilleerd zal wor BOTSING TE MIDDELKERKE Vrijdag morgend om 9 ure kwam de auto. gevoerd door Franxella Sa'rtoré, handelsvertegenwoordigcr uit Brussel, ui't- de Beheerstraat gereden. Gekomen aan de kruising der Madeleinestraat, wilde hij de autokarnion vermijden ge veerd door Dalle, uit Marcke, die uit de ze laatste straat gereden en reed met vol geweld tegen den stilstaanden vrachtwagen van Maurits Dekrans. De auto verdween onder den wagen en gelukkiglijk dat .de remmen open waren zoo was de slag gebroken. De wagen werd vijf meiers voöruilge- stooten. De auto werd erg beveh icligd. De geleider van den auto kwam er met den 'groolsten schrik vanaf. De policie stelde een onderzoek in. GEWELDIGE BRAND TE ANDERSLUES Gedurende Het' onweder dat in den nacht van Donderdag, op Vrijdag bo-, ven Anderlues uitbrak, is brand ont staan door het'inslaan van den bliksem in de paardensl achter ij gelegen op den steenweg van Bergen, te Anderlues, en bewoond door de weduwe Touricourt, In een oogwenk stond het gansche ge bouw in lichte laaie en.spoedig was de gansche wijk te been-. De deur moest ingeslagen worden'om de weduwe Tou ricourt te bevrijden, die in haar bed was blijven liggen. Hét aanpalende huis was ook spoe dig door liet vuur aangetast en het dak van een derde huis werd beschadigd. Heer Leon Richter, wonende rue du Marais, werd gedurende dé blus- sc-hingswerken erg. gekwetst door de brandende balken én het plaffond dat hom op den rug terecht kwam. De brandweermannen van Charleroi wer den ter plaatse gefoepen, maar dit ge schiedde te laat en zij moesten zich erbij bepalen het vuur te omschrijven. D!e schade is zeer belangrijk, maar door verzekering gedekt. Oost-Vlaamsche Dramatische Geschiedenis door Bilvaln van der Guohfc VERBODEN NADRUK 81e Vervolg Dat kan ik gelooven, lieve oom, ik ben een weinig ontsteld en daar liet reeds avond werd, heb ik mij gespoed- om thuis 'te zijn, maar, wees gerust, ik ben goed gezond. Om welke reden hebt gij u ont steld, Frans vroeg de dokter. Wel, beste oom, toen ik dezen na middag' in mijne kamer zat te rusten, werd ik gekweld door akelige droomen; ik ben dan een kleine wandeling door de stad gaan doen en, aan de hoofd kerk komende, ben ik daar binnen ge lreden.Men was bezig met d.en kerk muur 'te herstellen langs den kant deT Pontstraat en, om dit werk te verge makkelijken, had men twee graven ge opend, en daarna zoo zorgloos gesloten, dat de beenderen der lijken niet wa ren bedekt. Dit bracht mij in veront waardiging en omroerde mij hevig. Lijken langs den kant der Pont straat, zegde de dokter in zich zelf de kerkmeesters hebben mij verwit tigd, men moest aldaar delven, om het inzakken der fondeering te voorkomen, en ik had het vergeten...- De jongeling hernam Weet gij wie daar ligt begraven, beste oom -7— Neen... maar waarom deze vraag. Wel, omdat ik niet zoo gedoogen dat iemand mijner kennissen of ver. wanten na hun dood, zoo onbetamelijk werden behandeld. Had Frans op dit oogenblik zijn oom waargenomen, hij zou hem schielijk hebben zien verbleeken. Dit was ech ter maar een voorbijgaand feit. Dit zijn onvoorziene gevallen, zeg de hij onverschillig, die lijken zijn al daar meer dan honderd jaar begraven. was begraven, dus de ouders van Frans. Dit was aan den dokter zeer wel be kend, en hij was dan ook terecht mis noegd over hetgeen men had bedreven. Bevreesd dat zijn neef terug zou koeren en trachten te herhalen welke die dijken waren, was hij voor het krieken van den dag opgestaan en had zich naar de aangeduide plaats hege ven. Hier had hij bevolen, den zerksteen op het graf om te keeren, voorgevende er een zeer deftigerén te doen vervaar digen dan begaf hij zich bij den kerk raad en deed verslag over hetgeen hij had verricht en verzocht hen de zaak zoo geheim mogelijk le houden. Seville, 13 Aug. Onder voorwendsel le reageeren tegen de opstandspoging der koningsgezinden, heeft in de pro vincie eene geweldige reactie plaats ge had. Te Anznalcolar eindigde eene woelige betooging met den brand der dorpskerk. Te La Rinconada werd het plaatselijk Casino Tn. brand gestoken. To toestand te Sevilla Sevilla, 13 Aug. Het werk hernam zoowat overal. De openbare gebouwen worden door de. troepen bewaakt. Nabij de s'l-atie had eene geweldige fusillade den. Zijn naam wórdt itiet genoemd.jplaals, waarbij 1 persoon g'dood en 3 Verder zullen nog twee officieren, die gekwetst werden. -De-werkliedenkringen aan den opstand hebben deelgenomen, j heropenden. Er werden 86 personen worden gefusilleerd. j aangehouden^ De aanhouding der drie voornaamste opstandige officieren, welke onder stevige geleide opgebracht worden naar het gevang te Madrid Ik geef echter toe, dat men'beter had ïntusschen was Frans veel langer gedaan, met meen omzichtigheid teidan naar gewoonte Til ij ven slapen.Toen werken. hij eindelijk zijnbed verliet, en aan Het bleef daarbij, en de geneesheer [bet doodshoofd, dat hij den vorigen veranderde mét opzet het geepreis. Na j avond had medegebracht begon te oen- te samen te hebben geavondmaald en nog een wiji over den loozen Van He- verboom en zijn pleegdochter Maria Van Gramshoeven, te hebben nage dacht, begaf de dokter zich ter rust, en Frans, wien de eenzaamheid ver veelde, draalde niet lang om dit voor beeld te volgen. De 1/wee lijken, die men in de hoofd kerk had ontgraven, en zoo onachtzaam behandeld, waren, deze van Lodewijk Van Heverboom. en Flora Var Lelion- veld, die bij haar eersten, echtgenoot; ken. meende hij lë hebben gedroomd, doch zich al de omstandigheden eens goed herinnerend, kwam hij weldra tot de echtheid der zaiik. Nu wilde hij nietTanger meer dralen om zijn vondst aan den geneesheer te Iconen. Toen hij berieden kwam had deze reeds ontbeten? en hield zich onle dig met de zieke arme menscheii, die hem als naar gcwöóntc, in den morgen kwamen vinden. Wat moest F raffs' ..nu doen Het speet hem geweldig zoo lang te hebben geslapen, doch hét was le laat J om daarover te klagen en hij besloot te wachten tot het middagmaal. Maar nogmaals onderging de jonge-, ling een teleurstelling nauwelijks iwas de dokter des middags beginnen te jélen, of men kwam hem verwittigen, Idat de schout der stad getroffen was jdoor een beroerte. I Steeds bereid om zijn naasten te helpen, spoedde de dokter zich der waarts, verpleegde den leider zoo goed hij kon, en deed, volgens zijn gewoonte zijn ronde, zooda't liet roods avond werd,' toen de vlijtige geneesheer naar zijn haardstede terugkeerde. Dezelfde reden, die Frans den vori gen avond had belet aan zijn oom het doodshoofd te toonen, hield hem nu ook terug en hij besloot nogmaals toT des anderdaags te wachten. Ditmaal was hij vroeg te been en, na met zijn oom te hebben ontbeten, en eonigen 'tijd zeer vriendelijk gerede kaveld te hebben, begaf de geneesheer zich naar zijn studeervertrek. De jongeling maakte van deze om standigheid gebruik hij sloop naar boven, nam het doodshoofd uit de schuif zijner boekerij, knoopte het in een zwart zijden halsdoek, en begaf jzich met dit somber bewijsstuk van jnioord, bij zijn oom, die roeds bezig was eenige kruidkundige verhandelin- jgon te raadplegen, tot heil dcc zieken;. Frans naderde tot de tafel, liet, zwar te pak in de hand, terwijl de genees heer hem verwonderd aanzag. Waarde oom, zegde hij, neem liet mij nie't kwalijk, dat ik uwe studiën stoor, een dringende omstandigheid spoort er mij toe aan. Toen ik u, dit is reeds twee dagen geleden, sprak over de lijken, die men in de hoofdkerk had ontgraven, heb ik u met opzet i~en ijse— lijke omstandigheid -verzwegen. Dit was een fou't, maar ik weet dat gij heel ontroerbaar zijt, uwe gezondheid is mij duurbaar en ik vreesde u ui den laten avond te ontstellen. Gisteren waart gij bijna gansch den dag afwezig, en toen ik u vermoeid en afgemat zag weder komen, begaf mij de moed om u iets mede 'te deelen, dat uw nachtrust zou hebben kunnen storen, maar nu, oom lief, bid ik u mij met aandacht le aan- hooren, want de zaak is de moeite waard. Dit zal ik doen, gaf heer Meert eonigszins verwonderd ten antwoord, daar het fei't zeker ijselijk moet zijn, dat gij, om mij het mede te deelen, zooveel omzichtigheid gebruikt. Inderdaad, ijselijk, oom. Denkt gij dan, sprak de genees heer met nadruk, dat een man zooals ik, niet bekwaam is, om zich zeiven te beheerschen Frans, Frans, ken't ge dan niet beter; doktei; Meert T Yervolgt.

De Volksstem | 1932 | | pagina 2