tsdüh eiMS. onder N° 1 Moorsel EranMegsm 2 Nieeverkei ken 1 Hofstads 2 DoüderM Lede Aygem 3 3 a De Katholieke vrienden van ons Arrondissement stemmen ais volgt Tandpijnen Erpj 9 '8IÏ! 1 narniöü «j !f§rkvkan Rtyl tmsltjf! STEMMEN ONDER N. 3 DENTOGENE DE UITVERKOOP ZAL SLECHTS ENKELE DAGEN DUREN VIJF PERSONEN VERDRONKEN BIJ DE WONT ST-M1CHEL 1 Parijs, 3 October. Men seint--uit Hennes, aan,den Parijzer «Malin» Een schrikkelijk ongeluk dat 'toe te schrijven is aan de roekeloosheid der Slachtoffers gebeurde in zee nabij de Mout St-Michel. 5 toeristen, 3 mannen en 2 vrouwen .wilden ondanks het ongus'tig weder een reisje doen in zee. Vrienden en kennis sen deden hun het gevaar inzien doch zij bleven bij hun besluit. Nauwelijks eenige honderden meters van de kust, werd het bootje omgesla gen en werden de toeristen in zee ge worpen. Ze zijn alle 5 verdronken; 3 lijken zijn reeds aangespoeld. WA- UnnSInrt Li Een rijwielen aangereden door een automobilist. Zondag kwam de ge-! naamde Be Meerleer H, woonachtig te •Kerkxken, met- zijn rijwiel' uit" de Mo lenstraat gereden in de richting van de Groote" Markt. Achter Hem kwam een automobiel gereden gevoerd door den Heer Min Albrecht, woonachtig te An- doTlecht. Op de hoogte van het Liberaal Huis, zwenkte de wielrijder wat links met het ongelukkig gevolg dat het ach terwiel van den fiets a- ngereden word en 'vesbrijzeld. De Meerleer botste ten gronde en werd slechts lichtelijk ge kwetst. GEVONDEN een weinig geld. Terug te bekomen in «IDe Witte Roos» Korte St. Jorisstraat, n. 9, Aalst. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MIJNHEER Frans Roelandi echtgenoot van Mevrouw MARIA-ALINA SMET geboren t« Erembodegera dsn 13 Juni 1873 en overleden te Aalst den '2 Ootober 1932 voorzien van de II. II. Sacramenten Lijkdienst on Begrafenis Woensdag 5 Ociober 1932, om 7,30 uur in do kerk tan don II. Martinus te Aalst. Vergadering ten sterfliuize Gaeraardsberg- sohestraat 149, om 7 ure. Vrienden en kennissen die bij verge telheid geen doodsbericht ontvangen hebben, worden verzocht dft als dusda nig te willen aanzien. Erg verkeersongeval. Op den steenweg van Aalst naar Brussel is des avonds laat een verkeersongeval voor-' gevallen met de genaamden Maniart Marcel, Staatsbediende. Deze laatst ver noemde is, op enkele meter van zijn woning aangereden door een auto. Het slachtoffer werd in bewusteloozen toe stand opgenomen en naar het Redelijk hospitaal gev.oerd. We vernemen dat er geen levensgevaar, bestaat. De holilie is ter; plaats geweest. ALLE VOORUITZIENDE KIEZERS voor den bloei en den groei onzer stad. Dienst der Open ba ra Werken Het College van Burgemeester en Sche penen, brengt ter kennis dar belanghebben den, dat er op Donderdag 6 Oktober, te 11 uur voormiddag, ten Stadhuize zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding van 144 schoolüessenaars Voorwaarden, Bureel 6, ton stadliuizo, alle werkdagen van 9 tot 12 uur. De Secretaris, Da Burgemeester, O- Reyntens' R, Moyersoen. Aalstcrsche Hondenclub St. Rochus. Clubkampioenschap en wedstrijd van 2 October. Keurder M. L. Van 'den Bo- gaerde, Gent. N UITSLAGEN V 1. Bella clUibskampioen aan M. René Van Cleempu't, Aalst. 2. Dyon, aan M. Raymond Huyle- bröeo, Tei'joden. 3. Erka aan M. Remi Moens, Erpe. 4. Willy, aan M. Gustaaf Van Hau- wermeire Aalst. 5. iD|uc, aan M. Jozef Delens, Lede. 6. Raff, aan M. Diésiró Flips, Aalst. 7. Sultan, aan M. K. Sehellaert, Erpe. 8. Kètty, aan M. Desiré Sergeant, Aalst. 9. Sara, aan M. Oscar Van Hover, Erpe. -10. Max aan M. O, De Cocq, Aalst. Als prijzen werden een prachtsehaal én zeven sohoone brelokken uitgereikt. ZIEKE, GEBREKKELIJKE, of OUDE KIEZERS, die zich naar hun stembureel willen doen voeren mogen zich wenden tot Mijnheer R. MOYERSOEN, Burgemeester Mijnheer Antoine de Hert Katholieke Burgerskring, Korte Zoutstr. Groen Kruis, St jorisstraat, 26. Dagblad «De Volksstem», Kerkstr. 9-21 J. M. J. <F. G. Z. J. Ch. Vollen Aflaat in de kerk der Arme Claren Coletienen Dinsdag 4 October, feestdag van den ET. V. Franciscus. Orde der Goddellijke diensten Om 6 ure H. Mis en uitstelling van bet Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 7 ure gezongen mis. Om 5 ure Lof, gezongen door de Zus ters der Derde Qrde van den II. Fran ciscus en sermoen door een E. P. Ga- pucijn. Koninklijke Symphonie «De Barbaristen» Da Eerr- en Werkende leden worden verzocht volgende dagen vrij te houden Zondag 4 December Feestdag der H Barbare, H* Mis e Lof. Donderdag 15 Deeemberprachtig concert in de feestzaal van het Stadhuis Zondag 18 December plechtige vie ring van ons tienjarig bestaan. Te 13 uur feestmaal, V.V,V. CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT] NOOIT GEEVENAARO DUIVEN NIEUWS Du i venmaatschappij gevestigd hij P. Kiéckens, Brus se Isicihe straat, Aalst,- Jaarlijksche Monstervlucht uit Quie- vrain, op Zondag 9 October, naar 8 prachtige Regulateurs, onversehilli het getal duiven door inschrijving aan 2 fr. toit' 4 October, daarna 5 fr. 1850 Het Bestuur. VOETBAL Volharden wint don Derby Eendracht gevloerd met I0. Het was gisteren vollen bak bij de Groen Zwarten. Al wat het Aalstersche telt aan voetballiefhebbers was naar den «Puiten- put getogen, waar de groote schok Volhar- den-Eendracht zou plaats vinden. Alhoewel zware wolkenmassas voortdurend aandrij ven, is bet toch een gedroomd voetbalweer. Het veld ligt in besten staat ijverige han den hebben het noodige materiaal bijge haald om de menigte behoorlijk plaats te geven. De ordedienHt is tot in de puntjes verzorgd en de beer Politiekommissaris ia persoonlijk ter plaats gekomen om hieraan een handje toe te stoken. We n peten er aan toevoegen dat alles in de psrfektie verloo- pen is en da aanwezigen konden genieten van een spannenden strijd die nog lang in ieders geheugen zal voortleven. Wal aan gaat de spel rs moeten we zeggen dat bui ten een paar uitzonderlijke gevallen van hardvochtig optreden, de 22 kerels zioh flink gedragen hebben. Eendracht heeft een sterke ploeg en vooral de ex-Beerschotman Bast Verhuist is geen kat om met bloote hand vast te pakken,.is me dat een vlug ding. De altijd jeugdige Papa Leön, die in Van Vaerenborgh's plaats optrad leverde een prachtige eerste helft na de rust ver zwakte hij..., het tempo was ook zoo snel. Ook Buyl sloeg goed figuur en onder de lal was Huylebroeck weer flink in zwier. De backs mogen er zijn Claus staat nogal vast, maar Penne maakt wel eens een gat in de lucht dat kippenvleesch bezorgt, Bij de Volharde s was de ploeg onveran* derd gebleven tusschen de palen Jef Amant die kalmpjes de scherpste kogels houdt. De Ryck en Wuyteos in prachtvorm... Volhar den heeft twee backs die meetellen... de schrik derf voorlijnen. Half-rechta kapitein De Duck die een zijner mooiste matchen speelde zonder hem te blokkeeren hield hij steeds den gevaarlijken linkervleugel van Enndracht in't oóg en k-wanl meestal zege vierend uit het duel Basl-Jaak. En .Van Ly- sebeth dan klein maar rap. Ook De YVeerdt zal dat wel ondervonden hebben. Fcns Amant begon goed, had een lichte verzwak king, maar gaf da'arna alles... kreeg zelfs op 't einde «vitesse» als 't alleman reeds in de beenén voelde. De voorlijn in een adem. Bosman als inksbuilen onverbeterlijk.., vlug en dribb- Ung... die is niet te houden, De Moor vinnig, De Block doordrijvend en sluw... en eolite center-voor. Maertens, den klopper;... die soms ook wel eontje in 't rechterhceksken klopt, hé Huylebroeck 1 Daarneven Van Auder.hove met flinke «rushes» en goede centers,., opletten op buitenspel, hé Fons! Ziezoo, nu zijn de mannen in de «bloemp jes* gezetiets echter werpt een schaduw op ds sportiviteit van enkele supporters die ofwel van voetbalspel niets afweten, ofwel gebuk gaan onder koppig fanat sme, Tel kens I)e Blook een staaltje voetbal uithaalt zwijgen zij als dood maar wee hem. zoo hij sen «ralë» maakt, dan moet hij het ver duren. Mis, jongens Vraagt bij voorbeeld aan Hamme wat ze over Gaston denken.... In alle geval-de Groen Zwarten varen beat met hun center voor en zien hem gaarne. De match ip,vogelvlucht Heer Merchiers houdt het fluitje bijge staan door twee officieele grenswachters. De grosn-zwarten zien er frisch uit in hun nieuwe kleedij, worden eventjes ge- kiekt en luidruchtig begroet. Ook Een- dracht's elftal ontvangt een ovatie. Huylebroeck heeft »toss« gewonnen, kies windaf. De Volharders trappelen als koerspaarden. Eeudracht; schijnt kalmer Daar rolt het balletje en weg zijn ze Vol harden staat corner toe, die overgaaf, Wit- zwart loopt off-side. Fout tegen Volharden; 'l zelfde tegen Eendracht. De Block belandt voor deel, wordt gehinderd, neven. Hands tegen wit zwart, daarna tegen de bezochten. Foul tegen de gasten. Eendracht gaat er op los, speelt een brokje te hard, arbitter houdt de teugels, fluit alles, Huylebroeck houdt een flauw s^hot. Pen ne rateert, hoog buiten. Eendracht is ver trokken, concentreert op Bast Verhuist die hoog boven schiet. De Buck dribleert met den bast die loslaat. De Mot geeft in Jef's handen. Maertens kogelt nipt naven. Hands tegen Eendracht. Jef stopt a een kogel van Eendracht's middenvoor.. Fout tegen de be zoekers. Jef houdt nog een schuiver van Bast, Als Bosman pijlsnel weg is wordt hij in de backlijn aangeloopen, Strafschop wa re toch wat erg geweest, Eendracht staat corner toe. Bosman neemt hem. Huyle broeck slaat weg, I)e Block herneemt, kopt naar Maertens die op zijn beurt in 'i hoekje kopt 1-0 na 35 min, Dó Volharders laten zich hooren- Als een dpnder gaat het over de vlakte tot bij Aalst sport, tot in Hofstade hoorde men 'fc lawaai,-v Nu valt Eendracht' 'geweldig aan maar de verdediging der groen zwarten waakt. Toch breekt Verhulst (sen;) door, schiet hard op de lat. rechts binnen1 herneemt en schiet ne ven. 2 seconden onkans voor Eendracht. Foul tegen Volharden voor do backlijn. Eendracht klopt neven. Daar is de rust met Eendracht ten aanval. In de eerste helft zou een 1—1 scoor beter de spelverhouding hebben weergegeven, maar bovenkogelen telt niet. Het weder blijft redelijk, alhoewel soms donkere wolken voorbijschuiven. Na de verversching speelt Volharden mi t windvoordeel valt onmiddellijk aan. Van Audenhove is in off-side pos tie vertrokken. Weer is Fons er van door langs zijn lijn als 't fluitje gaat: off-side (ditmaal, ons in ziens, ten onrechte). Als B. Verhuist (sen) het leder te snappen krijgt, schiet hij formi dabel op doel, Jef duikelt huilen met brio, prachtig kerel Effndraoht probeert nog eens maai 't eindshot wit niet mee. Nu blijft Groeu-Zwart ten aanval. Hands tegen Wit en zwart even voor de backlijn, niets. Fout tegen Maertens. Corner voor Eendracht, botsing Bast-De Rycke opgelost. Corner voor Volharden. Bosman zet achter. Jef stopt een scheerder van rechts. Als De Block alleen weg is zet Penne hem ruw tigen den grond, in de backlijn. Arbi: ter geeft foul en 't gevaar is voorbij Jef Amant haalt 't leder van voor de voeten van Eendraoht's klopper, degageert naar Basman. Huylebroeck stopt nog een schot van De tóoor. Eennracht voelt zich genepen. Volhardens halflijn geven alles.,, houden de aanvallen der bezoekers tegen. Als Van Oudenhove vertrokken is zet Papa hem een beentje, o. 1. onvrijwillig, oorzaak de vermoeienis. Volharden dringt geweldig aan en Wit Zwart reageert moeilijk, Bos man ontsnapt in volle vaart, zet achter, Jef Amant moet nog eeh flauw schot stoppen, en daar is 't eindsignaal. Eendr, is de pun ten kwijt. Weer gaat een orkaan op dat hooren en zien vergaat. Volh.arden is tegen Eendraoht opgewassen, speelde vlugger en geestdriftiger, de spelverhouding was 3-1. Dat de groen zwarten feest vieren zal wel niemand verwonderen. Die wint laoht. Volharders zoo voortgewerkt... zie, 'tOos ten bloost.., de toekomst lacht u tegen TYL. Eendracht verliest. Waren we minder dan de overwinnaars De derby is dus achter den rug, Volhar den heeft het pleit gewonnen, De overwin naars vieren feest. Waarom niet Die wint die lacht. Het is onbetwistbaar dat de zwart groe nen in een opperbesten dag waren. Ze heb ben prachtig gespeeld én hebben nogmaals aan hnnne stadsgenöotoa, de Eendrachters, getoond dat zij. op hun plein, tot alles in staat zijn. Hoe hebben de Eendraohters zicli gedra gen op den grond waar nog vele sterke ploegen liet onderspit zullen dolven Wij- aarzelen er geen oogenblik aan om te be weren dat de wit zwarten zich kranig ge dragen hebben. Volharden heeft gewonnen, dat staat zwart op wit. Doch op geen enkel oogenblik van den match was Eendracht de mindere. Het niearendeel van den eersten time verjiep zelfs in 'l voordeel der Eer- drachters, terwijl in de tweede speelhelft Eendracht tenminste gelijken tred hield met zijn overwinnaars. Da verdedigingen in beide ploegen ble ven voortduren! den match meester. I5r kwam, v$i» weerskanten niets door, Een dracht schoot nochtans m?er naar 't doel dan de Volharders. Doch de eindshot liet ofwel te wensoben over, ofwel was de onkans er mee gemoeid. Ieder der duizenden voetbal liefhebbers die do ontmoeting bijgewoond I ebben, hssft kunnen vaststellen dat de keeper van Volhardsn meer ballen te stop pen kreeg dan deze van Eendracht en voor.il dat er heel wat meer schoten naar Volhar- üen's kooi gelost werden, dan naar deze van Eendracht. We mogen zeggen dat de wit zwarten.in hun eindaliot niet veel kans had den, Volharden doelde op corner. Natuur- lijk alles telt, wat niet wegneemt dat we veel liever een goal zien aanteekenen die het gevolg is van eeii móói afgewerkte com binatie, Hoeveel corners blijven niet onbe- nuttigd Het viel nu juist mee. dat een ge lukkige kopstoot het leder in de netten kon zetten. Hoeveel kopstooten zien we op een matoh niet één vuist naast of over vliegen Het schijnt nu nog dat het toekennen van den corner zeer te betwisten valt. Wij per soonlijk zaten er te ver af, om te kunnen zien of er ja of niet corner was. Een ding heeft iedereen kunnen vaststellen «de goal is gemaakt op corner». De scheidsrechter vraagt het advies van den grenswachter die niet op zijn plaats stond.» Misschien zijn dit allemaal vijgen na Paschen. Nochtans her doet ons inzien van wat groot belang elke beslissing van den scheidsrechter is. Is het een corner, dan wint Volharden met 1 0. Indien het geen corner was, dan bleef het bij gelijk spel 0—0. Ons inzicht is, geenszins de prachtige prestatie der Volharders te verminderen. We willen echter de-puntjes op de i's zet ten en niet aanzien worden als geklopten die weinig of niets in te brengen hadden. We herhalen he' Eendracht was even sterk op het plein als zijn tegenstrevers.. De kans voor de goal was ons echter tegen, Hoe zou, bij voorbeeld, de match afgeloopen zijn indien de kanonbal die Bast Verhulst (Aalst) tegen de dpollat kogelde, in het net was terecht gekomen. De stand zou alsdan 11 geworden zijn en wie weet kreeg de match geen ander verloop. In al!e geval. Volhar den zou den tweeden time minder defensief gespeeld hebben. Gelijk spel zou beter het geleverde spel weergegeven hsbbsri- Nog een vraag: Moet Eendracht 'zich ontmoedigen Bijlange niet. We houden staan dat ons elftal zeer sterk is en dat we nog steeds aanspraak mogen maken op den titel, We hunnen, We hebben het hardste werk achter den rug. Op vijf ontmoetingen kre gen we te kampen tegen Excelsior, Assa Ronse, Eekloo en Volharden. Vier matchen die tellen 1 Neen, neen, we geven ons nog niet verloren. Er blijven nog 21 matchen te spelen. We hebben het sterkste ver trouwen in onze ploeg Morgen ons verslag. Eendrachts scholieren maakten gelijk spel tegen Eekloo. 3-3. De juniors wonnen de punten tegen Volharden 5—0- Wit en zwart. Alost Sporls6 Union Gantoise 2 Blauw-wit vlagt voor de vijfde maal en leidt met twee punten voorsprong in de algemeene rangschikking Niet al te veel volk had zich voor deze ontmoeting verplaatst. Het plein lag in zeer goeden staat. Gedurende de eerete speelhelft woonden wij een zeer slechte prestatie der onzen bij: de bal werd te weinig gestopt- Vandaar de voorzetten slecht uitgevoerd en de indruk van onnauwkeurig en niet doordrijvend spel Gedurende dezen time I ekwam Alost Spons drie corner». Union Gantoise twee. Merken wij ook aan dat Rood-wit een penalty boven het doel zond. Do stand aan de ruit was 1 1, score die goed do phyaionomio van hal spel weergaf. Wij mo-.n zelfs zeggen dat hij liehtjes gevleid was voor A-S. Na de koffie bemerkten wij seffens, dal Je onzen met beiere inziohten bezield wa ren. De voorzetten aohoren den grond, kwamen negen maal op tien bij den gepua- ten man terecht, en brsohten ons vijf mooie doelen aan. Union Gantoise wa» gedurende dezen time totaal ingedrukt, cn kon slechts afgesneden, gedood door 5 fr. de flosch in alle apotheken* op ontsnapping werken. A. Sp. bekwam nu zeven corners, de bezoekers slechts een. Ziehier de samenstelling van ons elftal D.sroy, Verschelden, Derop Van den Bruslle, Mercx, Hevmans H, Parluwat. D'Haeseleer, Verbeeck, De Wilde, Hrymans Rob. Pas is de bal in beweging gebracht of keeper Deroy moet reeds tusschenkomen. Rood wit dwingt seffens daarop corner af. die weggewerkt wordt. Alost Sports bekomt kort achtereenvolgens twee hoekschoppen en een frec-kick, die niets opleveren. Aan de twintigste minuut maken de thuisspslers een goal. die afgekeurd wordt, voor vooraf gaande off-side. Union Gantoise valt nu uiterst gevaarlijk aan gedurende eenige minuten. Zij bekomen een strafschop die juist boven de lat gezonden wordt. A-S ziel het gevaar en rukt zich los. Op moeien over zet van Heymans R. aan Verbeeck geeft laatstgenoemde het leder over aan Giiéri, die onhoudbaar doelt 1 —0. Nu is het wederom de beurt aan de bezoekers om de leiding van het spel te nemen. Zij bekomen corner aan den 36e minuut die niets oplevert. Hey mans ontsnapt, brengt een oogenblik ont reddering teweeg in hst Genisohe kamp. doch dit alles eindigt op out»ba]l. Vier mi nuten voor het einde gelukt Rood.wit er in, op aarzeling onzer verdediging, den hal. buiten hereik van keeper Deroy te stellen. 1 1. Na de rust zien wij een bijna onophoudend duel tusschen de verdediging der bezoekers en de B'auw.-witte voorlijn. D uitslag laat. zich dan ook niet wachten. De Wilde doelt op mooie wijze aan 3e en 6e minuut, Cbéri wil niet ten achter blijven, en vindt nog maals den weg der netten op 16e minuut. On/.s Jan brengt kort daarop d *n stand op 3—1, Op een der Gentsche ontsnappingen heeft Deroy het zicht belemmerd door een zijner medespelers, on ziet slechte den bal in het net liggen, 5—2. Blauw-wit bekomt nu nog een reeks van vier hoekschoppen, waarvan de laatste aan de 38e minuut, prachtig met het hoofd omgezet wordt in doel, door Heymani Rob. Kort daarop wordt lu t einde gefloten. Jongens, weze deze match een wijze le» voor de toekomst. Uw eerste half-lime had U noodlottiger kunnen zijn. Gelukkiglijk hebt gij u tijdig herpakt en ons laten be wonderen welk mooi ën opbrengend spel gij kunt vertoonen, indien gij slechts wilt luisteren naar de raadgevingen van den trainer. Wij wachten met vertrouwen den matoh tegen Ëeloele af. Blauw-wit, TE KOOP cuiseniere met faience- sleenen in zeer goeden staat.. Prijs 350 fr. Zich bevragen Dendermondschen steenweg 109, Aalst. 4.853, TE HUREN een deel of geheel huisf op de Ledehaan. Voor voorwaarden Kat-, testraat, n. 16, Aalst. 1852 DEFTIGE MEID wordt gevraagd voor huisgezin, bestaande uit heer en 2 kin deren (7 en 3 jaar). Zich aanbieden Picter, Coeckestraat, 63, Aalst. 1851; DEFTIG WERKMEISJE zoekt plaats voor alle dagen in de week indien noo- dig. Schrijven ten bureele dezer, onderv de letters A, Sc 1810 SCHOENFABRIEK vraagt bekwam» stiksters. Hoog loon. Ter firma Van Ren- tergem, Moorselbaan, 146, ter stede. 1849 so MOLENSTRAAT - SO DOOR UITSCHEIDING VAN BEDRIJF Totale Uitverkoop van B REI GO EDARTI KELEN AAN VERBAZEN D 3L-.£ig;o Prijzen Neemt de gelegeijjieid te Baat ont aan goedkoope prijzen U degelijke WINTERWAREN aan te schaffen 1854

De Volksstem | 1932 | | pagina 3