Éüfm KERKEL'J "LEVEN FABRIEK van LEDEREN RIEMEN en ANDERE De lijkplechtigheden van E.H. De Cremer BISSCHOPPELIJK RETRAITENHUIS De Eerste Aalslerscfte Braderij Da reis van onzan Burgemeester Jan VAN MOILJLIEG Werk van den Akker Opening van een nieuwe Café Gazometerstraat 47, t. a. Gisteren hadden de lijkplechtigheden plaats tan den E.H. Da Cremer, onderpas toor van de paro< hie van het H, Hart, te vroeg aan de liefde van zijne achtbare fa- milie en van zijne parochianen ontrukt. Eene overgroole menigte woonde de Hjkplechligheden bij. en het was troostend op te merken hoe alle standen, niet alleen der parochie maar van gansch de stad verte genwoordigd waren. Een blijk dat de duur bare overledene een volksvriend was en door iedereen werd geacht en bemind. Wij laten hier de lijkrede volgen uitgesproken ten sterf huize door Mijnheer Theopbiel Willems in naam van het Kerk fabriek i - Achtbare Familie De Cremer Mijne Heeren Namens de leden der Kerkfabriek der H Hartparochie, alsmede in naam van heel de bevolking van deze jon^e parochie, werden wij verzocht eene laatste hulde te brengen aan de nagedachtenis van den zeer betreur- den jongen priester Ghisleen De Cremer, 't Is ons niet mogelijk zijne talrijke ver diensten hier op te sommen, edoch wij wie len het toch bepro ven. Dat hij bemind was van zijn volk bewijst de algemeens rouw- deelneming bij 't eerste verspreiden der droeve mare zijner dood. Hij v.erd immers hooggeschat, vereerd en bemind door allen dio hem kenden en naderden. Zijn zielenijver wist het hart te winnen zelfs van anders denkenden. Menig parochiaal werk riep h ij in liet leven en bracht hel tot groolen bloei. Zijne godsvrucht geleek aan die dar heili- ligen, zijne naastenliefde was waardig van een vurig apostel, zijne bescheidenheid voorzichtigheid gekken aan die van erva ren menschen. Hard is de slag voor wie het aangaatWij zuilen hem niet meer zien in zijn biechtstoel waar hij optrad als een ware zielen kenner wij zullen hem niet meer zien aan 't altaar, waar hij celebreerde gelijk een priester Poppe wij zullen hem niet meer zien op den predikstoel met zijn overtuigend woord dal iedereen raakte- Wij leggen 0113 neer bij Gods' ondoorgron delijke raadsbesluiten, maar wij zijn hier do tolk van eene bevolking van 6000 zielen om he n eene dankbare hulde te brengen voor 't menigvuldige goede dat hij op deze parochie stichtte gedurende 4 jaar en 3 maanden. Wij aanzien hem als een heilige die voor ons ten beste spreken zal. Vaarwel en dank, E.H. Onderpastoor.Wij doen U geen afscheid, gelijk dezen die geen lioop hebben, maar zeggen U tot weerziens in 't onvergankelijke hemelsehe vaderland. Bij het graf werd door een vertegen woordigster van de Eucharistische Kruis- tochters waarvan de overledene de dekana- le leider was volgende lijkrede uilgespro ken. Aehtbare Familie De Cremer, I11 naam van honderden eucharistische Kruistochters over de gansche dekenij Aalst verspreid, komen wij eveneens een laatsten blijk van genegenheid en dankbaarheid bie den aan den E.H. Onderpastoor De Cremer dekanalen leider van den E.K. Wij verlie zen in hem een onraisbaren leider, O, E. Hs Onderpastoor, waarom ons zoo vroeg ver laten Waarom zoo vroegtijdig heengaan als wij U zoo noodig hadden Zeg ons; waren wij niet braaf genoeg Zeg ons, wa ren wij niet bereidwillig genoeg Zeg ons in één woord, waren wij niet deugdzaam genoeg Wij hielden toch zoo veel van U, ■wij snakten naar de lessen en sermoentjes, die gij ons met de vleet hebt gegeven wij trachtten in ons kinderleven om te zetten al wat gij ons voorhieldt. Wij wilden Jezus overal doen kennen en liefhebben, wij wil den Hem uitroepen als den Koning van 't heelal en de gansche maatschappij, wij wilden in een woord, gelijkvormig worden aan Jezus, minnend Hart en door ons deugdzaam leven huisgezin en maatschap pij sohooner maken. Dat alk» hebt gij ons doen beseffen, be ter dan iemand. Op den boord van uw kille graf komen wij U eene laatste maal danken, openbaar lijk danken, om al het goede door den E.K. den kinderen gedaan, en wij beloven plechtig dat wij uwe woorden en vermanin gen immer zullen indachtig zijn. Tot weerziens, Groet Jezus en al de eucharistische priesters en Kruistocht» rs die in den Hemel zijn, en blijf van daarboven voor uw groot werk zorgen, VaarwelWij blijven steeds bidden voor U. Men verkookt ons het overlijden t molden van MEVROUW Reine-Louis-Marie-Eugenie LECHIEN weduwe van Mijnheer REMI VANDELANOTTE overkomen den 2o Oc'ober 1932 in den ouderdom van 73j"aar drörsterkt door do HH. Sacramenten; De plechtige Lijkdienst gevolgd van de bijzetting in den familiekelder te Aalst zal plaats hebben Zaterdag 29 October te 10,30 uur in de parochiale kerk van St Jozef. 50 Oude Houtlei (Poortacker) Gent De eerstkomende Recollecti idag voor Juffrouwen Onderwijzeressen zjl gehouden worden in het Retraitenhuis der Religiéusen der Gedurige Aanbid ding, op' Zondag 27 November 1932, onder leiding van den Eerw. Pater DOGKX van Averbode. Dagorde V-i uur. H. Mis door den Zeer Eerw. Kan. yan Britsom, Diocesaan Hoofd opziener. 10 V2 uur Onderrichting. 1 uur Gewetensonderzoek. Vs uur Vergadering met Bespreking. uur H. Uur. !De onkosten beloopen 10 fr. Gelieve uwe bij tred ing te zenden uiterlijk vóór 20 Nov. naar het Bisschoppelijk Re traitenhuis, 50 Oude Kont/lei, Gent". P. S. Aan de Statie St Pieter ne me men tram 2 tot de Oude yioleU tenlei. ♦- Gesloten Retraite voor huismoeders, van 28 Nov. tot 1 Dec. 1932. De geestelijke oefeningen worden ge leid door den Eerwaarden Pat. Vermoe- sen Redemptorist. Opening der Retraite Maandag 28 Nov. 's avonds te 7 uur; de Huismoe ders worden tusschen 5 en G uur in het Retraitenhuis verwacht. Slui'ting der Retraite Donderdag 1 Dec. te 4 V2 uur. Vergoeding 40 fr. Gelieve beddelakens en toiletgerief mede te brongen. Toetredingen te sturen ten laatste voor 20 Nov. aan de Eerw. Overste van het Retraitenhuis, 50 Oude Houtlei, Gent. P. S. Aan de statie St. Pieter neme men tram 2 tot aan de Oude Violettenlei. Ter gelegenheid der officieele inhuldi ging van de openbare eleclriiche verlichting der Kaltestraat wordt dpor de bewoners de zer straat de Eerste Aélsteraehe Bra- derij gehouden op Zondag 6 en Maandag 7 November a. s, FEESTROOSTER Zondag 6 November :kT« 14 ure: Ope ning de Braderij. Te 17 ure, ontvangst van het Stadsbe stuur en van do genpodigden. Te 17,30 ure algemeeno aansteking der verlichting. Te 18 ure, feestzitting in het lokaal der dekenij der Kaltestraal- Te 18 ure 30, Luisterrijk concert. Maandag 7 November: Voortzetting der braderij. Te 18 ure, Groot Wandelconoert. Gedurende de braderij en volgende dagen Groote rektaamverkoop bij alle handelaars der straat. Radio.muziek en Verrneingen. Botsing op den Gentsehen steenweg. Gisteren, 26 October, in den voormiddag, rond 10 uren, is er eene botsing ontstaan tussohen den heerenauto^on den heer Dely Daniel, van Gent en een wagen bespannen door een paard, toebahoorende aan Abbelooi Adolf, van Erembodegem. Die botsing heeft plaats gehad aan het kasteel Van Muy lem, op den Gentschen steenweg. Het paard is zwaar gekwetst, de voor trein van den wagen is eveneens aan stukken, en de auto heeft ook vrij ernstige schade geleden. Bovendien is er door den auto eene afsluiting afgereden van 't huis, bewoond door Bockstael Adolf. Men aanvaardt alle reparatïèn. Wij hebban nieuw» ontvangen van onzen achtbaren Heer Burgemeester uit Port-Saïd (Egypte). De reisgezellen stellen het opperbest. De reis was onder alle opzichten voorspoedig. Vandaag (27 October) komt de boot reeds toe te Bombay. De Burgemeester en zijn familie varen echter tot Colombo (Ceylau) waar zij den 30 Oct aankomen, Uit Colombo reizen zij voort lot Kur- seong waar zij rond 19 November E,P. J. Moyenoen zullen ontmoeten. Katholiek® Burgersbond Aalst Gisteren avond werden op de alge mtene vergadering aangeduid al» 3e en 4e kandidaat van Burgers en Mid' denatandars voor den algemeenen poll dar katholieke lijst voor Kamera de heeren FJament, oud-burgemeester v«n Gesraardsbergen en De Vis, advokaat te Aalst. TOONEELNlEUWS DE TWEEDE OPVOERING VAN ROZE KATE Wij willen de eindopvoering van - Roze Kate niet vooruilloopen en zullen, n; Zondag aanstaanden, ons eindbesluit weer* geven. Edoch, enkele indrukken kunnen bier niet misstaan. Keuze van het stuk eon echt vólks- werk, een drama dat boeit door de waar heid van het gebeuren, door de tintolende vlugge dialoog. b) Tooneelschikkingweer een best- eslaagde van Gust. Meertdoor soberheid én juistheid gekenmerkt slechts hel noo dige kader tot vervolmaking van het spel. Kleurvolle stijl der kostumeering typische grimeering. c) SpelVooraf vernoemen wij Nettie Hart in de titelrol- Welke natuurlijkheid en tevens welke gevoelsuitdrukking 1 Zij vooral vervormde het drama tót een hoogstaand treurspel. Waarlijk, Nettie Hart is beste tooneelspeelster, dia we ooit op de ■cène te bewonderen kregen. Heur spel doordringt, doet ons meeleven, te meer daar zij omringd is door schoon uiteret gewetens volle medespeelsters en spelers, zooals de Cathariniste::» immer zijn. De opvoeringen van «Roze Kate» waren dus prestaties van kunstgenot, tooneel voor fijnproevers, doeh ook voor de maisa van den gewonen toeschouwer. Twee maal was de zaal proppende vol en zeker nogmaals, Zondag aanstaande, zal een meêlevende menigte de 8e opvoering van «Roze Kate» komen toeluisteren en toe juichen. J GROEP REIS NAAR OBERAMMERGAU (Passiespelen). Duitschland, Oostenrijk (Tyrol), Zwitserland en Frankrijk September 1934 Vrijdag, einde October, 5de storting Elke inschrijver van de stad zal zijne kaart gereed houden. De personen bui ten de stad storten op postohekrekening n. 138559. DEKENIJ DER KATTESTRAAT BHADHRIJ Het inrichtend Komiteit der eerste Braderij maakt hiermede bekend dat er nog enkele plaatsen te huron zijn voor deze handelaars, wiens bedrijf niet uitgeoefend wordt in de Kat- (estraut. Voor voorwaarden Maandag toeko mende, 8 uren 's avonds, in 't Jongensweezon» huis, FLANDRA ESPERANTISTO Een eerste leergang van Esperanto voor beginnelingen vangt aan op Zondag fl Novem ber, te 11 uur voormiddag, in de stedelijke jongensschool, Nieüwbeakatraat, Een tweede leergang op Dinsdag 8 November te 7 uur 'b avonds, zelrde lokaal. Inschrijvingen bij den aanvang der lessen. De deelname is kosteloos. STAD AAJ.ST TENTOONSTELLING Pr. Bosfteela BUGGENROUT Zaal van het Burgershuis, Groote Markt. Schilderwerk en etsen. Opening Zondag 30 Oct. om 9 u. voormiddag. Open alle dagen van 9 u. tot 18 u. 's avonds, tot 13 November. Paroohie van dan H. Jozef-Aalst Op Zondag 4en December houdt de meis jescongregatie van St Jozefsparochie haar Jaarlijksch feest, met Gommuniemis en Plechtig Lof. 's Avonds om ure in de zaal der Zusters St Jozefsslraal, Feestavond voor het publiek met de medewerking der Zingende Meis je» van Halle onder de leiding van Toon dichter R. Ghesquiere. Wie kent er niet of heeft niet hooren spreken van dat lief kindergroepje, dat met zijn prachtige tooneeltjes van lied en spel, overal zooveel bijval geniet, Wie eenmaal een kunstavond van de Zingende Meisjes van Halle» heeft bijgewoond wil ze terug zien en terug hooren. Men houde dan den 4 December vrij voo een avond van fijne beschaafde ontspanning Het Kindergroepje van Ghesquiere komt dit jaar met een gansch nieuw programma Kaarten zullen door de congreganiaton ten huize aangeboden worden. STAD AALST Diemst der Openbare Werken Het College van Burgemeester en Schepenen brentft ter kennis der be* langhebbende, dat er op Maandag, 7 November e. k. zal worden overgegaan tot da openbare aanbesteding van de vloering dar spee'koeren der Rijksmid delbare Meisjesschool; Inlichtingen zijn te bekomen ten Stadhuize, Bureel 6. 1967 De Secretaris. De d.d. Burgemeester. O- REYNTENS' MOLENSTRAAT, 30, AALST 2022 OUD GEKEND HUIS VOOR ZIJNE GOEDE WAAR A/deeling Aalst Bsricht aan do leden Op Zondag 30 Okto ber zal eene voordracht gegeven worden op het plein gelegen aan de Onze Lieve Vrouw- Plaats. te 10 ure voormiddag. In geval van slecht weder zal de voordracht plaats hebben in do Jongensschool, Moorselbaan. De leden der Leo de Bethunnelaan worden bij deze verwittigd dat van met November aan staande. het land moet ter beschikking sijn der nieuwe eigenaars. Het Bestuur. De Verpachting van het Paardemeat Der Gendarmerie ter stede, heeft plaats op 3* November aanstaande voor een termijn van één jaar van 1-1-1933 tot 31-12-1933. Voor inlichtingen zich wenden ter Gendar merie kazerne te Aalst, Denderstraat, 22, vóór 2 November 1932. VOETBAL II* AFDEELING (BEVORDERING) Volharden naar Meulestede Supportert, in massa mêe De Groen Zwarten brengen aanstaanden Zondag een bezoek aan de Stropkens en alles laat voorzien dat de Meulestedenarcn niet bij machte zullen zijn om de Volhar- deis te stuiten in hunne zegereeks, Daarom wordt beroep gedaan op al dezen die het werkelijk goed raeenen met Volharden om onze jongens te vergezellen en te gaan aan moedigen. De les van Sottegem heeft ons helaas geleerd dat het soms nuttig kan zijn op bezoek te gaan met een flinke bent sup porters om desnoods de spelers te besche - men tegen het al le driest optreden van heetgebakerde tegenstanders, die dan nog den «culot» hebben hun wandaden op de i rug hunner slachtoffers te willen schuiven. We moeten Meulestede overbluffen met een talrijke opkomst en bijzonderlijk met vlug en doordrijvend passenspel, gelijk we dat van onze Zwart-Gn entjes gewoon zijn. De match in Meu'estede moet een waardig voorspel zijn van de ontmoeting, 's Zondags nadien, met de totnogtoe ongeklopte mannen van Excelsior St Niklaas. Volharden prijkt op de tweede plaats der algemeens klassee ring met 4 puntjes achterstel op de leiders, maar met een m.itoh minder gespeeld..., Iaat ons gladweg bekennen dat dit aller prachtigst is we welen dat de kopploegen er niet geren bij zijn tegen het flinke Vol- harderploegje en ook Excelsior zal onder vinden dat er mat onze kranige kerels dient rekeniDg te worden gehouden. Dus, zoo talrijk mogelijk rneê naar Meu lestede, om waarschijnlijk ook ginder de 2 punten te gaan binnentrekken. Suppor ter», laat u tijdig opschrijven in de lokalen en dan met volle getuf naar de Artevelde- stede 4e A/deeling Speeiaal Reeks B.) Volharden—Lebbeke Volhard»n's jongere elementen wonnen verleden Zondag het pleit bij Standaard Denderleeuw met 0 1, na een boriënde partij. Toekomende Zondag komen hior de Lebbekenaars op iezoek en onze atadsge- nooten zullen er aan houden het op eigen grond hunne oudere kameraden na ta doe Supporters, die niet meêreist naar Meule stede, komt een» onze kranige mannokens aan den slag zien Aftrap te 2.30 ure. A/deeling Juniors Reeks B) Temsche—Volhardsn De Juniors gaan den strijd aanbinden te Temsche en zullen trachten hunne kleuren hoog te houden tegenover hunne vlugge tegenstanders misschien komen ook wel die puntjes mêe naar Aalst. A/deeling Knapen Ook Volharden'» kleinere mannekens zijn zich flink aan 't trainen in 't vooruitzicht der kampioenschappen we'ke in deze afdoe- ling s'echts op 25 December aanvangen. We zagen die kereltjes reeds aan 'l werk •n kunnen getuigen dat er reeds spel in zit- Men zegt dat er onderhandelt wordt om met een ge mengde ploeg der 3 Aalst»rsche Clubs het Nationaal Militair Elftal te ontmoeten, waarschijnlijk op Zondag 27 November a. s- op Eendracht'» speelveld, Deze match zou worden voorafgegaan door een vrienden- match tusschen Eendracht's en Volharden'» kadetten, We hopen van harte dat dit gelukkig initiatief genomen door het Scheidsrechters- verbond (Gewest Aalst) met succes moge bekroond worden en dat het moge leiden tot meer toenadering der Aalsteische Clubs. Tul III. Verzorgd werk, spoedige bediening S. K. De scoor was 40. Naar wij verna» men weid Sportkring'» doelwachter ge kwetst, wanneer de stand nog maar I—0 was. Op het paiier moet Alost Sports zijn' achtste match insgelijks winnen. Scoors tot hiertoe verwezenlijkt, en liet spel dat zij in de groote omstandigheden verloonen. gevenj ons den indruk dat het Blauw-Witte elftal? zijn mededingers net overklast. Aan U. spelers, Zondag aanstaande, on zen indruk tot werkelijkheid te vervormen, door afgeteekend te winnen tegen Scela, tweede der rangschikking. Wij weten dat U bij machte zijt dit te doen, en stellen dan ook volkomen ons vertrouwen in het vol-1 geilde team De Roy Versche den De Rop Vanden Bruelle. Marckx, Heymans H. De Wilde, Paduwat, D'Hacseleer. Verbeek, Heymans J. Kick-off om 2 1/2 u. stipt. Werkeloozen betalen slechts 1,25 fr. Blauw-Wit. Eendracht Supportersclub UOVERAL n Het Bestuur heeft de eer hare leden uit te noodigen tot de Jaarlijkache Algemeeno Vergadering, welke zal gehouden worden op Zaterdag 29 October, te 8 uur stipt, ten lokale «Boerenhandel» Kaltestraat, 62. Dagorde 1. Toespraak van den Voorzitter,; 2. Verslag van den Sscr»taris. 3. Verslag van den Schatbewaarder, 4. Allerlei, ge deeltelijke herkiezing vau 'l bestuur, bespreking avondmaal. De leden die hunne lidkaart nog niet ontvingen, kunnen deze verkrijgen ten lo kale den dag zelf der vergadering. Hei Bestuur. BILJART De *Aalatersehe Biljartclub» vergaat de liefhebbers, ter gelegenheid der inhaling van zijn nieuw lokaal, op een GROOTE BILJARTMATCH te spelen in 400 punten in kader van 45/2, den Zaterdag 29 October 1932, tusschen de Heeren Van Belle Gverschillende malen BeU gisohe en Europeesche kampioen. Wereld- kampioen in Kader 72/2 voor 1932 (lief-, hebbers.) Gabriels R., Belgische kampioen voor 1930 en 1932 (liefhebbers). Ingang vrij. Begin om 17,30 ure stipt, ten lokale HOTEL DE FLANDRE DE L'IHDUSTRIE, Esplanadeplaals. 2023 0e Jaarlijkse ha St Martonsveemarkt zal dit jaar gehouden worden op Vrijdag 11 November op de Houtmarkt. Ter gelegenheid van het 7öjarig bestaan dop veemarkt zal zij dit jaar met bijzonderen luister gehouden worden. Da besturende commissie heeft dan ook besloten talrijke premiën merke lijk to verhoogen. Voor meer inliobtingen raadplege men de aanplakbrieven. De Paardenmarkt, zal ook op Vrijdag 11 November plaats h-bben op het Esplanade. 1.plein. Belangrijke geldpremiëu zullen, uitge- reikd wordou aau d« Paardenhandelaars. Alost Sports F. C. Scela Zondag aanstaande, om 2 1/2 uren, heeft de groote schok plaats, tusschen de twee eerst gerangschikten van Gewestelijke Af. deeling, reeks A wij noemen Alost-Sports, die met 3 punten voorsprong leidt voor Scela. Indien wg een oogslag gooien in de tol hiertoe geboekte uitslagen, zien wij voor Alost Sports 4 afgeteekende overwinningen tehui» 8—0 tejen Temsica 6—0 tegen Transparent 6—2 leg»n Union Gantoisc, en 8—0 tegen Belcele. Totaal: maximum der punten, 23 goals voor, 2 tegen. In ver plaatsing is Blauw-Wit ook veel sterker dan verleden jaar. Zij schijnen met meer vertrouwen te spelen. Tot bewijs de 4—2 overwinning te Denderleeuw (Standaard) de 0—3 scoor in Black-Boys en de verplet tering van Rieme, in eigen vesting, met 9—0. Op vreemd plein scoorden zij dus 16 maal, en lieten slechts 2 maal doelen. Scela maakt ook behoorlgk figuur in deze reeks. Zij wonnen raeds 6 maal, maar moes ten het onderspit delven bij Temsica en een punt afstaan aan Standaard Denderleeuw. Hun laatste overwinning boekten zij verle den Zondag tegen hunne dorpsgenooten van TOEGEKOMEN bij Van Gauwenbergh Dominique, Zandstraat, te Erondegem, klein vos hondje (langharig). Aldaar lerug le bakomen. OPGEI Let goe:i op het adres koopt niet blinde lings uwe PARDESSUS voor Hoeren, Jon gelingen en Kinderen, beziel etrst onze uitstalling en overtuigt U. VABEUZEN ia alle kleuren en maten te beginnen vanaf 59 fr. Groote keus van fantaisie-broeken en zeer lieve kinder-, kosiumcn. Dit alles aan de laatste afslag prijzen. Huis E. ROGGEMAN 2001 Lange Zoutstraat, 31 Aafat. Confectie en naar maat. Snijder Kleermaker gediplomeerd 2024 DEFTIGE MEID GEVRAAGD bij Mr Penne, Kaltestraat, 59 ter stede, 2025 MEN VRAAGT eene meid, Koophandel straat nr 1, Café, Aalst, Statie, 2026 HUIS TE HUREN terstond. Zich bevra gen bij M. Maurice De Wolf, Albertlaan, ter slide. 2027 GENT, Oct. 26 Aangevoerde dieren: sroote ossen 88, jonge ossen 375, vaarzen, 359, koeien 205, atieren 94. kalveren, 590 varkens 1270, achapen 379, lammeren 25 loopelingen 120. geiten 7, magere beesten 410, melkvee 42. Verkocht per kg. levend gewicht tegen den gemiddelden prijs van: ossen 3.25-6,75 vaarzen3,25-5,75 koeien 2,50*5 stieren 3,00 5,00, kalveren 69,50. varkens 6,40—6,80 achaDen 2—3, lammeren 4. ANDERLECHT, 26 Oei. 880 ossen 3,75—5,50. 111 stieren 3,00 a 4,00 1423 koeien 3,00 a 4,25. Totaal dieren 2416.

De Volksstem | 1932 | | pagina 3