Heupjicht ilCEW0£Ë DE PIJN MADELEINE Onze Bedevaart naar ROUE w V. .^-CT■rr'z.rsr ,-^c - CT^ grf 19 Januari. HH. Wlarius 311 Martha echtgenooten en hunne kinderen Audi^ fax en Abachus, Martelaren. Zij be hoorden tot den Perzische adel en kwa men onder ksizer Claudius naar Ilome ter bedevaart. Na gegeeseld, gefolterd, gebrand, met ijzeren haken verscheurd l i zijn, hakte men hen de handen ai. Martha werd toen bij Santa Ninfa om gebracht, terwijl men de and-eren ont hoofde en hunne lichamen verbrandde. De s./s «Thysville» uit Kongo terug. Be s/s «Thysville» wordt Donder dag, 19 dezer, uit Kongo te Antwerpen verwacht aan afdak 22, rond 9 uur. Het vertrek van den specialen trein 'Antwerpen-Brussel, zal plaats hebban aan de aanlegplaats 50 tot GO minuten na de aankomst van. het stoomschip, Gemeentekrediet van Belgie. F,e inschrijving der obligation 5 t.h. netto mei loten deelnemend aan de trekking van den le; Februari is geopend. Men meldt ons dat deze uitgifte op gunstige wijze door het-publiek onthaild wordt, en dat talrijke kleine inschrijvingen aan de winketten der financieele in richtingen toekomon. dit doet eene uit muntende rangschikking voorzien voor 'deze obligaties. Onze Vorsten te Brussel terug. Dinsdag zijn de Koning en de Koningin te Brussel ieruggekeerd met den trein van 7 ure 32. Onze Vorsten hadden zich op 3 Januari naar Zwitserland bege ven, waar zij zooals ieder jaar de Win terspelen hebben bijgewoond. De taks op de st6kjes. De regee ring heeft, besloten tot indienen, -wat den accijns op lucifers betreft, van een amendement op bet thans bij bet Parlement aanhangige ontwerp van. wet in zake douanen en accijnzen. In slede van 1 frank te ,zijn, wordt- dat recht verminderd op 50 centiemen per 1.000 stuks, hetgeen vergeleken met het vroeger bedrag van 23 cen tiemen, nog enkel een verhooging be- teekent van 0,13 frank per pak van 10 doosjes lucifers. Het nieuwe bedrag vindt toepassing met ingang van 15 Januari 1933, •rift/aar blijven de besparingen moeten verzekeren. Zeer wel. Dit is echfeV 'slechts ren begin. Wanneer zullen wij vernemen boe de bezuinigingen zullen, geschie den. CyU is, ons dunkeris van. groot be lang voor deze uit wiens rug de ont vangsten worden geklopt. GEHEIMZINNIGE ZAAK TE SINT-GILLIS-BRUSSEL In den nacht van Maandag i p Dins dag werd een politic-agent der Van Meenenplaats, té St. Gillis-Brussel door een voorbijganger verwittigd dat een man gewond aan bét hoofd, midden den straatweg lag, ter hoogte van bet huis n. 123, steenweg op Charleroi. De politie-agent ging ter plaatse en deed den gewonde, een Rus Vladimir B,. 20 jaar oud, woonachtig Albaniesiraat,- 103, St. Gillis, naar het, gasthuis der Molière-laan overbrengen. Daar stelden den de dokters vast dat. dé vreemdeling dronken was en een. diepe, wonde ver toonde aan het hoofd. Ze vreesden zeïfs een schedelbreuk. Ondervraagd ver klaarde B. dat hij verrast werd door een puto. Do voerder stopte en ging hem op een andere plaats neerleggen Anderzijds denkt politieofficier M. Wirtz dat B. de waarheid 'iet zegt. Het is best mogelijk dat bij doir een mes steek zwaar gewond werd aan het hoofd in den loop van een gevecht mot, een landgenoot. Het parket werd verwittigd De wetsdokters zullen de mnde van den Rus nader onderzoeken. SLACHTOFFERS DER KOUDE TE BRUSSEL Een man gedood op straat Een politie-agent stapte Maandag avond langs de Maurice Lomonniciiiia.il le Brussel, Wanneer bij plots een sa menscholing bemerkte. Hij ging zien wat zulks beduidde en ontdekte een be jaarden man die midden het, voetpad was inééngezonken. De- aufo-umbulan- tie werd opgebeld en de zieke werd naar het. gasthuis der Pachécostrnat overge bracht. Daar stelden de dokters vast dat de ongelukkige door een bloedaandrang was getroffen veroorzaakt door de kou de. Niettegenstaande de beste zorgen stierf de ongelukkige zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd. Men vend in zijn bezit een idenditeitekaort op naam van Jan V., geboren in 1875, woonachtig Steenweg op' Ninovc le St. Jans-Molenbeek. Een vrouw dood gevallen in een woning Mevr. Marie M. geboren in 1868, woonachtig Leirlooiersstraat, le Brus sel, bevond zich Maandagavond in een instelling der Blaesstraat, te Brussel. Plots zonk ze bewusteloos ineen op de bank. Een dokter werd in allerjiaast ontboden dip slechts den dood kon vast stellen aan een hartziekte te wijten'. Het lijk werd naar bet doodenbuis der Wnl sUmi oyprU L Snel Werkend middel geeft oogenblikkelijke verlichting „Hoe kan ik mij van deze vreeselijke pijn ontdoen?" Duizenden vinden hei antwoordLiniment Sloan. Een enkele toepassing verlicht de pijn. Sloan dringt zonder masseeren door tot de oorzaak der pijn. Spoedig zal het lijden en de bezeering verdwijnen en gij zult vrij zijn van pijn eti onrust. Gebruikt Liniment Sloan tegen Rheumatiek, Lendenpijn, Heupjicht, Verkoudheden, Verstui kingen, Kneuzingen. Zuinig in ge- bruik een flesch duurt lang. Bij alle Apothekers fr. 14.00. AUTO-BOTSING TE MUIZEN Dinsdagmorgen om 9 uur, had op den Leuvenschen steenweg een botsing plaats, waarbij twee personen min ol' meier ernstige kwetsuren opliepen. Een heerenautb.ïbestuurd door den li. Marlier, Oscar, handelaar le Lessen, en- waarbij gezeten was de h. Roger Bayon, 30 jaar oud, handelsvcrtegen- woordiger, wonenp.è Van Kerckboven- st.raat, te Mecheleijf, rijdende naar Leu ven toe, kwam er in botsing' met een uit tegenovergestelde richting komen de vrachtauto der brouwerij «Het Sas», van BoortmeerbceY. De heerenauto werd zwaar bescha digd en'de beide inzittenden zoo ern stig1, gewond,. dat.[men ben ter verple ging naar de Sl-Jozefsklinbk te Mc- chelen moest overbrengen. 1-Iet, parket van Brussel werd gewaarschuwd. RIJONGEVAL TE ZOLDER De winkelier en boterkoopman Lo- wie Rogiers, reed Dinsdagochtend met zijn gespan naar de markt te Hasselt. Dicht bij «Halvenweg» gleed li-et paard uit en brak den rechtervoorpoot. Ro giers en een werkjongen, die naast hem op den bok zat, werden, van hun zit plaats geslingerd, doch liepen slechts lichte schrammen op. Het paard is moeten afgemaakt worden. Enkele dagen geleden werd 's nachts bij Rogiers ingebroken en een som van ongeveer 4.000 frank geroofd. De grensverdediging. M. Dcvèzc, minister van landsverdediging zal bin nenkort ten bureele der Kamer een wetsvoorstel neerleggen, strekkende tot inkorting van het termijn en der bestuurlijke formaliteiten, yoor de ont eigening der gronden, onontbeerlijk- voor de oprichting der versterkingen en der gebetoneerde schuilplaatsen aan de Oostergrens. Deze formaliteiten vergen thans volgens de wet van 1920 negen tot twaalf maanden. Men voorziet dat mits akkoord niet don minister van financien, dit termijn wel op zes maanden zal kunnen ver minderd Worden. 22ste Vervolg Een meesterstuk volvoeren, wees er zeker van, want ik heb het middel gevonden, dat ik zocht,het toeval biedt mij- de gelegenheid aan, en bet geluk wil, dat ik over den man beschikken kan, die mij helpen zal, want alleen zou ik toch niet kunnen handelen. Wie is die man Julien Vandam, mijn kamerdie naar. Zult gij u aan hem durven toe vertrouwen Ik zou hem zelfs onder duizen den uit kiezen. Gelooft gij aan zijne gehecht heid Philip trok zijne schouders op. Aan zijne gehechtheid herhaal de hij lachend, o, niet in 't minst. ÏJulien is maar gehecht aan zijn per soonlijk belang, en dat belang is, mij tc dienen. Daarenboven is hij, door bijzondere omstandigheden, geheel cn al van mij afhankelijk-en ik heb bet volste recht op hem tc rekenen "Blijf hier, moeder ik moet u nu alleen laten. Waar gaat gij heen Naar mijne woning Zeker om met dien knecht te Bpreken Juist'. T*- Nogmaals, wees op uwe lioede. De genaamde Maton Vital, marktkra mer te 's Gravenbrakcl, kwam. znoals naar gewoonte per auto naar de markt tc Ninove. Rond 8 ure was hij cp den Burchtdam en. kwam daar in botsing met den vrachtauto van Van lïeghe. van Nederhassdt. I\e schok was zeer geweldig eii de slijkweerd jrs van den auto van Maton werd afgerukt. De in zittende bekwam slechts cenige kneu zingen. De oorzaak van dit ongeval zou te wijten zijn aan den sneeuw die de straten glibberig had gemaakt. VERKEERSONGEVAL- TE MECHELEN Dinsdagmorgen, omstreeks 7 uur had alhier op de brug der Kathelijne- poort een verkeersongeval plaats. Pier Verkcyen, schoenmaker, wonen de Eikestraat, die per rijwiel hoogcr- gemelde brug kwam opgereden, werd er langs achter aangereden door een auto bestuurd door V. B., handelaar te Antwerpen, wonend. Verkeyn liep hierbij kwetsuren op, gelukkig van geen al te ernstigen aard ook zijn rijwiel werd beschadigd. SMARTELIJK ONGELUK TE OOSTENDE In bet huis, gelegen IYiivenhokslrfiat n. 18, woont de famflie Van Denbou- hedon met het 11-jarig kindje Marcel. Af en toe ging den kleine op den zol der spelen. Zoo was nu webr gebeurd. Toen de ouders dachten dat de kleine moest naar beneden komen, werd er op hem geroepen, maar.daar zij geen antwoord kregen, gingen zij even zien. Daar aanschouwden zij een schrik kelijk schouwspel., De kleine Marcel bad een lcoord willen spannen tusschen I (wee balken, was in de koorden vc'r- ward geraakt' en er met den nek tus schen gekomen, rqet het gevolg dat hij verhangen werd. Alle- levensgeesten waren li it het lichaampje gevlogen. De droefheid dèr; bü'Üërs- is niet te be schrijven. uvi BAWDIETENSTREEK TE HEIST-AAN-ZEE Vrouw Olivier I-Petrus, woiiencle Sti-e- slag, te Hcisl-aanvZee, was alleen thuis. Rond 7 u. 30 's avonds kwam een man met zwartgemaakt aangezicht ha. re woning binnen'en eischic van de [vrouw eene aanzienlijke som geld. T 'i booswicht richtte een revolver op hare 1 borst on onder deze bedreiging werd een omslag overhandigd inhoudende 5.000 franken. Daarna verdween de bandiet in allerhaast. Gisterenmorgen kon reeds overge gaan worden tot 8e aanhouding van den dader, zekere.Van Houlte Charles, wonende insgelijks in de Slicslag, in de Barakken. De dader, die 26. jaar oud is, legde volledige bekentenissen af, doch be weert maar alleen geweest té zijn, al hoewel men'vermoedt dat er nog" ande re medeplichtigen in het spel zijn. Maandag morgen werd Van Houlte Charles overgebracht naar Brugge, al waar li ij in het gevang werd opgeslo ten. Philip' antwoordde niet eii vertrok. Op de binnenplaats ontmoette bi'j den portier. Berthaud, zegde hij, wanneer Honoré thuis komt, zeg hem dat ik voor zaken naar het Justiciepaleis moet. Ik zal niet lang wegblijven. Ik zal de boodschap doen, mijn heer, antwoordde Berthaud. De jonge man ging naar zijn huis in de Assasstraat. Julion Vandam hield zich onledig met het verrichten van huiswerk. Ik wil u spreken, zei de baron.. Volg mij. iD-e kamerdienaar volgde zijn mees ter niet zonder eenigen angst. -Sluit de deur En luister thans ïiaar mij, maar met aandacht. Ik luister, mijnheer. Ik mag volkomen op u rekenen, niet waar Ik hoop dat mijnheer d-e baron mij de beleediging niet zal aandoen c-r aan te twijfelen, hernam de knecht terwijl zijn gelaat 'eene gehuichelde uitdrukking van aandoening aannam. Ik heb een uitstekend geheugen, en wat ik aan mijnheer den baron ver schuldigd hen, zal ik nooit vergeten. Tengevolge van mijn gedrag stond ik eenmaal voor de korrcctioneele rocht- bank en het is door de moeite en het tal-ent van mijnheer de baron, dat ik vrijgesproken ben. Door uit uwen dossier, dien mij door het openbaar ministerie was toe vertrouwd een overtuigend stuk achter wegc le houd-en. .Ta, mijnheer'de baron. Piit stuk zou-bepaald uwe vcroor-- ling ten gevolge gehad hebben, hernam do baron. Ik heb het bewaard, en' het zou des noods weer ééns voor den dag kunnen komen. Ik weet het, ".maar mijnheer de baron had zulks niet behoeven te doen öm mij aan hem tg. verbinden. Voor een rechtschapen hart is de dankbaar heid een veel hechtere band dan de vrees. .Welnu, -er biedt zich thans eene gelegenheid aan. Ik hen daartoe bereid. Mijne da den zullen sprekenj Wat ik ook mocht vragen, zoudt gij het, doen vroeg Philip. Zonder aarzelen, mijnheer de ba ron. En daarin zoudt gij gelijk heb ben... Door voor mij te handelen,zult gij voor u zelf handelen, ik zal u rijk maken. Dit edelmoedig denkbeeld van mijnheer d-e baron juich ik ten zeerste toe, riep de kamerdienaar met eene kluchtige buiging. Na het welslagen, zal ik u. honderd vijftig duizend frank uitbetalen. Honderd vijftig duizend frank herhaalde Vandam. Dat is een. lief sommetje. En wanneer zal die beta ling geschieden Op den dag dat ik in bezit kom BRAND TE AARLEN In den nacht van Maandag op Dins dag. brak een geweldigen brand uit in de meelfabriek der gebroeders Corne lius te Aarlen. Een gebuurvrouw bemerkte het 'eerst rond 3 uur 's morgens, een dikke rook kolom die door de pannen ontsnapte. Onmiddellijk werd de brandweer var. witligd die spo-edig ter plaatse was met haar nieuwe aulopomp. De maalderij vormde op dit oogen- blik nog slechts een rausachtigen vuur- kolk. Niettegenstaande alle pogingen d-er pompiers 'nam de brand een steeds grootere uitbreiding en de fabriek mat twee verdiepingen verspreidde een on draaglijke hitte. Rond 5 uur stortte d-e gevel van h'at gebouw in en het mag. een wonder hee- ten dat geen enkel pompier werd ge kwetst. Rond zes uur was alle gevaar gewe ken, doch de brandweer bleef ter plaat se om de nog opflakkerende vlammen uit de puinen met water te. overstroo- menDe schade is reusachtig maar ge- Inkkjg door verzekering, eeda&k BE BRANDSTICHTINGEN HERBEGIN NEN TE FAYT-LE-FRANC .Over cnkple maanden werden te Fayt-le-Franc en in de omgeving schier icderen Zondag hooi- of ströomijtéri in brand, gestoken. Het parket van Bergen stelde een onderzoek in dat leidde tot de aanhou ding van een jongeling die voor de rechtbank verzonden werd. Wegens onvoldoende bewijzen, werd de jonge ling. vrijgelaten. Een tijd lang hoorde men van niets meer, doch almeteens herbegonnen de brandstichtingen. Op d'enzelfdon nacht gingen eene -stroomijt, toebeho.orende aan landbouwer Emile Normaiid en ebne mijt ongcdorschen haver, van M. Leon Glievalier in de vlammen op. 1-Iet onderzoek wees uit dat er kwaadwillig heid mee gemoeid was. De landbouw bevolking uit dé streek, vreczende dat de .brandstichtingen zouden herbegin nen hebben nachtelijke patroeljes inge richt in de hoop den brandstichter le pakken te krijgen. LAFFE NACHTELIJKE AANRANBINQ TE BEERSEL Maandag nacht had weerom op' het grondgebied Béérsel eene laffe aan randing plaats, waarbij het slachtof fer tevens van zijn geld werd beroofd. De genaamde Joris B. Van Camp, 60 jaar oud, landbouwer, wonende Schriekstraat, te Schriek, die den avond te Beersel had doorgebracht, cn er vel schillende herbergen had bezocht, reed rond 2 ure 's nachts huiswaarts. Op den Steenweg Beersol-Schriek, werd hij plotseling op het lijf gesprongen door twee gemaskerde bandieten, die den man neersloegen en hem van zijn geld beroofden, eene som van 2200 fr. Het slachtoffer kent zijn aanranders niet. Dat is dus de tweede nachtelijke aanranding door gemaskerde bandie ten op een paar dagen tijds. De bevol king vraagt zich met angst af of hier soms weer 'een tweede bende Nauwe- laerts aan 't werk is. De rijkswacht welke verwittigd werd stelde een onderzoek in, en verwittigde het parket van Mechelen, hetwelk Dins dag middag ter plaatse hwam. Vervolg: VAN FLORENCIE NAAR ROME Het eerste gedeelte dïr baan leidt ons naar Orte, eerst langsheen do val lei van d.en Arno, tot over de vlakte van Arezzo (88 km.) en, verder, langsheen links de heuvelen, welke -de valleien van den Arno en der Chiana van de hoven- vallei van den Tiber scheiden. (P,e val lei der Chiana, vroeger heel moerassig, is sedert haar opdrogen, in do 18e -3 vnvoUlkoarcjI p. Ktrol;OU van Italië geworden)., Na een llOtal km. reizen, zién we, in de verte Cortcia, majestatisch op een heuvel gezeten cn, na Terontofa (122 km.) strekt zich uit hct.nvaer van Trasimeno (129 km.) geschiedkundigé plaats: Hannibal, 217 voor J. Ch.) Te Chiusi (151 km.) volgen we nog maals de Chiana, langs Orvieto (190 km.) (met haar heerlijke gothische kathedraal en voormalig paleis der Pausen) Orte (232 km.) waar de baan den rechteroever van den Tiber neemt. Na Monterotor.de-Mentana (290 km.) merkt men, voor de eerste maal. rechts den koepel van St. Pieters, die weldra uit het zicht verdwijnt om. later weer te verschijnen.'Rome doemt op. De trein beschrijft een groole baan omheen de H-eilige Stad, om hij de noort Maggióre de «Stazione Termini» binnen te varen. Links zijn de puinen van den Tempel van Minerva Modica en zien wij d-e basiliek van St. Jan-van- Lateranen met haar voorgevel, door standbeelden bekroond. 'I Vervolgt. van de erfenis van mijn oom. Mijnheer dc graaf "de Vadan is dus erg ziek Hij is overleden. Hoeveel laat hij na Bijna zes miljoen. Is er geeii testament Neen.. - Dan komt u de helft der nalaten schap toe mijnheer de baron. 't Is mij echter onvoldoende, zei Philip. Ik wil alles hebben. En om dit doel te bereiken, ltan mijne medewerking mijneer den baron misschien van nut-wezen Ja Zou mijnheer de baron mij dal nader kunnen verklaren Luister. Het lijk van mijnen oom zal morgen naar den familiekelder le Compiègne worden overgebracht. Een lijkwagen zal de kist, morgen len vier uur in het hotel der Garancièrcstraat komen halen, en in '3-ens door naar Pontarmé voeren, waar hij zal stil houden. De koetsier en mijn neef,Paul de Cliallin, die den wagen vergezelt, zullen te Pontarmé in eene herberg overnachten. Welnu, tusschen den tijd van hunne aankomst cn die van hun vertrek, moet eene kist, die slechts aarde bevat, in. de plaats gebracht worden voor die, welke in der. lijkwa gen staat.:. Begrepen Volkomen begrepen, anlwcordde hij. Het is dus vooreerst noodig dat ik mij een paard eenen wagen, eene doodskist, gereedschap', kortom, al datgene aanschaf, wat vereisclit wordt om die verwisseling te volvoeren. Juist. Nog dozen avond zal alles be steld zijn en morgen ben. ik reeds op weg naar... Waar zou ik eigenlijk het eerst heen moeten Naar Chapelle. Tegen half negen ifren in den avond zal ik mij bij u vervoegen. Dan zal ik in den loop van den dag Pontarmé eens doorwandelen en de herbergen bezoeken, ten einde mij ne maatregelen te treffen,. Wij zullen ergens op een open veld eene plaats trachten te vinden, waar wij zonder veel moeite de lijk kist kunnen begraven. Ik zal dit wel vinden. Maar hoe openen wij den lijkwa gen Zoek naar oen middel. Ik reken geheel en al op u. Gij zult ook eene ko peren plaat koopen, waarop gij de naam en de voornamen van mijnen, oom laat gravceren, alsmede den da tum van zijne geboorte en dien van zijn overlijden. Ge dient mij dit alles op' schrift, te geven, mijnheer, om niets te verge ten. D,at zal ik onmiddellijk doen. Philip nam een vel papier en schreef het opschrift, daarbij zorg dragende zijne hand zooveel mogelijk onken baar tq maken, -\t .Vervolgt.

De Volksstem | 1933 | | pagina 2