gg» MADELEINE 210,000 fr. Kimt winnen SPI RINS Seen bier op aard kan evenaren De «EXTRA» door CE GHEEST» gebrouwd Met d'allertijnst en besla varen Hel als kristal, zoa puur als geut VOOR EEN DOOS ORIEPi 24 Januari. H. Timothcus, Bis schop en Martelaar. Hij was cic ge liefde leerling van den 'Apostel Paulus, door Nvicn hij lot bisschop van Efese wcnl aangesteld, 't Is ook aan hem dat S. Paulus in den. kerker zijn laatslen brief heeft geschreven. Na den martel dood van zijn leermeester en veel strij den voor Krislus is hij te Efese gestee- nigd toen. hij hen die aan Diana offer den, berispte en kort daarna is hij in den Heer ontslapen. Professor Piccard in het Witte Huis. De Zwitsersche stratosfeerlucht- vaarder en geleerde, Professor Piccard Is te Washington in het Witte Huis ontvangen geworden door President Hoover, M. Mieheli, sekretaris van het Zwitsersch gezantschap, heeft M. Pic card voorgesteld. Hulde aan België te Marseille. De. Municipale raad van Marseille heeft, uit vriendschap voor België en ook als herinnering aan belangrijke gebeurte nissen van den grooteu oorlog, de na men van twee der bijzonderste straten veranderd, om hen de namen van de r^ie de Charleroi en rue d'Ypres te geven. STALLING AFGEBRAND TE GENT Zondagmorgen, omstreeks 3 uur. ontstond brand in de stalling, toebe- hoorende aan Etjmond Smcsman, ge huisvest. Meeuwstraat, 25. Deze stal ling, welke afgezonderd staat van de woning en vervaardigd is uit riet en teerpapier, werd met alles wat ze be vatte, slroo, alm en aardappelen, dè prooi der vlammen. De brandweer, di^ ter plaatse snelde, moest cr zich -beperken, de aanpalende woningen te vrijwaren. Na een half uur. werken was alle gevaar geweken. De oorzaak van den brand zou. volgens Smesman, toe te schrijven zijn aan kwaadwilligheid'. De verliezen aan schepen. In den Fransche Senaat heeft hij de bespre king van het wetsontwerp ter verbete ring van de veiligheid ter zee, de ver slaggever Rid gezegd, dat in de laatste zes jaren van de 296 schepen, die door brand verloren zijn gegaan, er slechts 16 Frauscho schepen waren, legen S Duitsche, 76 Engel sell e, 88 Amerikaan- sche, 20 Italiaansche en 15 Japansche. Da Fransche grens voor aardappelen gesleten. De «Journal Offieieb van Zaterdag kondigt een dekreet af waar bij de invoer van verscho aardappelen "gedurende de.n eersten trimester van 1933 tot nader order, verboden wordt. BRAND TE ST. AMANDS Zaterdag in den namiddag, rond 2 u, brak er plotseling brand uit in dc schuur der hoeve van landbouwer Boeykens Theophiel. Gelukkig werd het gevaar spoedig opgemerkt en dank de tijdige, en doelmatige hulp der bu ren was men het vernielend element dan ook rap meester. Een deel c'er 'schuur met den oogst werd vernield. De aangerichte.schade is niet-erg aan zienlijk. De oorzaak is niet gekend. VIJFTIG PERSONEN AANGEHOUDEN TE ST. JOGST-TEN-NOODE Zaterdagavond waren, in een zaal van een drankgelegenheid in de buurt der Schaarbeeksclve poort te St. Joost ten-Noode, een honderdtal Russische cn Poolsche mannen en vrouwen bij eengekomen. De plaatselijke politie deed een in val in het lokaal en hield een 50-tal personen aan, die. Ier beschikking van de openbare veiligheid, opgesloten werden. Een hoeveelheid kornmunisli^che vlugschriften werden in beslag geno men. De Griep maakt slachtoffers in En geland. Gedurende de vorige Weck hebben zich 10VI sterfgevallen door griep in Engeland en Wales voorge daan tegen 681 gedurende de daaraan voorafgaande week. De toeneming is'bijzondcr opmerke lijk in Grool-Londen, Liverpool, Ports mouth. Daarentegen nam het aantal te Birmingham af. Treinen met dubbele verdieping. Nadat de autobiisse.n met twee verdie t'P'irtgcn haast overal ingevoerd zijn, begint meh thans ook met soortgelijke spoorwagons; zoo is er kortgeleden reeds een trein met wagons van twee verdiepingen in gebruik genomen; de nieuwe wagon is slechts een halve me ter hooger dan de oude en kan toch ccn derde meer aan passagiers vervoe ren dan deze. De wagons worden lot nu toe echter rog maar alleen voor locaal verkeer ge- biuikt. INBRAAK TE ANDERLECHT Stoutmoedige schurken zijn des nachts .binnengebroken in een groot ebouw dienende tot werkhuis en ma gazijn voor verscheidene firmas -en ge legen Prèvinairestraal, 56. Jn de verf- plaats van M. Robert Lau.de werden kleedingstukkeri en andere voorwerpen gestolen, en f en nadejele van M. Lepage J garagehouder, een vijftal binnenban- J 'clcn.voor aülo. Allerhande andere voor-j werpen werden nog mèdegenomen ten j nadèëlë van verscheidene firmas. 'De öficie. verwittigd heeft.een streng' oh* derzóèk ingesteld. ERG VERKEERSONGEVAL TE ANTWERPEN Op den Mechelsehensleenweg deed zich Zaterdagnamiddag, rond 5 uur, een erg verkeersongeval voor, dat geluk kig .nog goed verliep. De. 41-jarige aiitovoerder Louis Ter man, wonende-St. Annalei te Mortsel die met zijn auto, in de richting van Berchem reed, werd bij het voorbijste ken van een tramrijtuig door een an dere tram verrast die uit tegenoverge stelde richting kwam. De botsing was geweldig en buiten de aulovoerder lieden-zes personen' d:e in de.auto plaats luidden genomen erge wonden op, veroorzaakt door de glas scherven. De politie der 10e' wijk stelde Oen on derzoek in. Twee der inzittenden wer den naar hel St. Elisabeth-gaslhuis overgebracht. INBRAAK TE RGNSE Op het gehucht «Barrière de For-», baan van Durenne, te Ronse. was de genaamde Lucien Do Antwerpenaar Zondag op een familiefeest. Binst zijn afwezigheid sneden dieven een ruit uit eert achergcbouw en drongen binnen. Alles van den kelder tot den zolder, werd doorzocht. De schuimers hadden het zeker op geld gemunt, want zij hebben niets meegenomen, en geld heb ben zo niet gevonden. De policie heeft de zaak in handen. Fransche wijn. In. December 1932 beeft Frankrijk in de Belgische-Lu xemburgsche Unie 8,273 hcktoliter ge wonen wijn in vaten, 1465 hektolilcr champagne- en schuimwijn in flcs- sclien, 252 hcktoliter fijnen wijn, en 976 hektoliter likeurwijn en most in gevoerd. Uit do Belgische-Luxemburgsche Unie werden 209 he&loller wijn en 81 hektoliter most in Frankrijk ingevoerd. NOOIT GEËVENAARD CIRIO TOMATEN NAGEMAAKT KNAAP JAMMERLIJK VERDRONKEN OP 'T VLA&M3CH HOOFD Drie knapen begaven zich na afloop der school naar Vlaamsch Hoofd op de aldaar met zand ondergespolen ylaktc. Dra ar in hebben zich diepe pulten gevormd, welke nog vol. water staan en waarover zich nu acne dunne schaal ijs heeft gevormd. De knapen zouden zich op die.putton gaan vermaken. Nauwelijks echter was de 9 V-i. jarige Jozef Soiners "een paar meter van den rand verwijderd of de. ijsSchaal brak en do onvoorzichtige knaap verdween in de diepte-. Zijne ver schrikte makkertjes, onmachtig om zelf te helpen, begonnen te roepen. Mensehen kwamen toegesneld en e-en j man waagde zich in den put, waarvan het water hem tot aan de kin kwam. Hij slaagde er in den kleinen Jozef Somers Ie grijpen, maar bracht nog slechts een zielloos lichaam aan den kant. Al de zorgen welke Dr Hbvaert in allerijl bijgeroepen op hol ongeluk kige slachtoffer toepaste, waren vruch teloos. 26ste Vervolg. Het is niet zijnen persoon die zij bemint; het zijn zijne millioenën Gij zult Paul ten minste den tijd inocten laten om zijne zaken vn die van zijnen oom zaliger in orde te bren gen, zegde haar mama. - Daar zal niet veel tijd om noodig wezen. Mijnheer de Vadan hield innig veel van zijnen neef Paul de Chalin en verfoeide zijnen anderen neef, Philip de Garenncs. In zijn testament zal hij dus wellicht den eerste bevoordeeld en den laatste onterfd hebben. In dat ge val zou Paul de gehce.le fortuin krij gen. Ik heb een voorgevoel, dat alles goed zal afloopen; ik gevoel mij wel gemoed, in een woord, de toekomst schijnt mij zoo rooskleurig mogelijk toe. Heeft zij een hart vroeg Made leine zich zelve af. Men zou het niet ge- loorcn. Ga slapen, Madeleine. Gij zult morgen, bij het aanbreken van den dag op moeien staan, daar ik u noodig zal hebben om mij te helpen ^ank-bieden. Als gij zoo goed wilt zijn, klop dan tegen z.es uur aan mijne deur. Ja, mcjufvrouw. Madeleine groette mevrouw de Bren- nesen begaf zich naar hare kamer.Het nrme kind voelde zich zeer leneergo- drukt en droevig. Zoocjra zij alleen was, kwamen hare BRAND TF. ANTWERPEN Zondagavond.omstreeks half negen, stelden voorbijgangers vast, dat rook ontsnapte aan den kl-eergoedvvinkel van den H. Wei'nlsaub. Niemand was in huis aanwezig zoodat de brandweer, die ontboden werd ter plaatse kwam, ge noodzaakt was de deur in te beuken. Op dit oogenblik vulde een zware rookwalm de gèhè'éle winkelplaats. Al de kleeren in den winkel voorradig wa ren aan 't vonken. Al bet brandend goed werd dan zoo veel mogelijk buiten gesleept en met water besproeid. Intusschen werd ook binnen het bluschwerk voortgezet waarin men slechts na zoowat anderhalf uur slaag de. Men veronderstelt dat de brand aan kortsluiting te wijten is. De h. SVein- Isaub die zich naar een kinenia bege ven had en daan van het onheil ver wittigd werd, schatte de schade op verschillende duizenden franken. DRAMATISCHE BRAND TE BEVEREN-AAN-DE-LE4E De voerman Mehuys Octaaf, wonen de langs de G,enfschebaan op de wijk «Spricle», had avonds zijn vracht auto voor de deur zijner woning laten staan. Naast lief. voertuig stonden twee niet vlas gel adert wagens. Op zeker oogenblik kwam de automotor in brand en de uitslaande vlammen deelden zich mede aan beide wagens met vlas gela den, die in .een oogwenk in vlammen stonden.. Geburen snelden spoedig ter- hulp en slaagden, er in 't vuur spoedig té blussehen, zoodat de schade op 1500 frank mag geraamd worden. Een gebuur, de, vlashandelaar 'Jules Detaverniër, 65 jaar oud, door hel vuur opgeschrikt en vreezend voor mede deel ing aan zijn huis, liep oj) den zol der, denkelijk om jgeld en waardepapie ren tie halen-. Toen hij terug beneden kwam zeeg de man plots ten grónde en alle pogingen om hem tot hél, bewust zijn terug te roepen, bleven vruchte loos'. Een bijgeroepen geneesheer kon nog enkel den dood v&slslellen, denkelijk door een beroerte verwekt. ZWARE BRiANB TE AUDERGEM Zaterdag rond 1,45 u. des nrorgends brak cr een zware brand uit te Auder- ghem welke de tusschenkomst van de pompiers van Elsene noodzakelijk maakte. Deze snelden met twee stoompom pen ter plaats, namelijk naar het. n. 270 der Van Horenbeekstraat, huis be woond door de echtelingen Bertroux- Guyó.t. Het vuur was ontstaan in de autobergplaats err toen de pompiers; tér plaats kwamen sloegen de vlammen reeds hoog uit -en lradden zij zich mc- dege'd-eeljj aan; de schuur welke vol hooi en strooi zat. Het vuur werd langs verschillende zijden aangevallen en neen trachtte vooral het aanpalende woonhuis te vrijwaren. Na anderhalf uur werken was men er in gelukt. Gansch de garage en de schuur wer den de prooi der vlammen, maar liet woonhuis bleef gespaard. De schade is vrij aanzienlijk. LUXE N. 5 SCHOEN- POETS S. C. Ontvangt gij oen biljet dor Tombola der Tentoonstelling van Brussel 1935, wr.nrmsde gij ERGE VAL TE MECKELEN Zaterdag namiddag rond 5 ure 30, had.te Mechelen in de spiegelfabriek «Phönicx Glasworks», gelegen in, de Lakenmakersiraat een vij ernstig on geval plaats. De werkman Casteels Pie t-er, 40' jaar oud, te Ander 1 echt wonc-nd, deed zulk een ongelukkige val dal hem; een paar ribben der rechterzijde" wer den gebroken. Het slachtoffer na een eerste verpleging door een bijgeroepen doktor, in de fabriek, werd met do Rood Kruis auto, ter verdere' verple ging naar de St-Elisabelhkliniek over gebracht. tranen te voorschijn. Zij liet zich op de knieen vallen, voegde de handen te zamen en stamelde Mijn God Waarom hebt Gij in mijne ziel deze hopelooze liefde laten geboren worden, die mij slechts verne deringen en smarten kan aanbrengen? Waarom hebt Gij mij gevoerd in dit huis, waar ik dreig te stikken Waar om schenkt Gij mij de kracht niet om het Ie verlaten Goede, God be scherm Paul... Verlicht hem... Dat dit schepsel zonder hart nimmer zijne Vrouw worde. Beschik het zoo, o God! dat, hij haar niet berninne, zij, die niets bemint.. Dat hij gelukkig zij en ik zal mij niet beklagen over mijn lijden. De laatste woorden van dit treffend gebed losten zich op in eenen snik.Vart lieverlede kwam zij weder eenigszins tot bedaren, zij stond verlicht, ja, bij na getroost op en dacht aan niets an ders dan aan een weinig rust te ne men. Den volgenden morgen, te half tien, begaven mevrouw de Brennes, Léonie en Madeleine zich per rijtuig naar de Noorder Statie, waar zij den trein naar Compiegne zouden nemen. Phi'Jip de Garennes was omstreeks zes ure in den morgen teruggekeerd van zijn ri ach te lijken tocht, cn had zich onmiddellijk op zijne legerstede he- d.ergeworpen. Om acht ure wekte 'JuIion Vandam hem met deze woorden Mijnheer de baron zal zeker niet vergeten hebben dat hij ten twaalf ure te Compiegne moet zijn Hoewel letterlijk uitgeput van ver moeienis, onze 1-czers weten dat hier voor wel Benige reden .bestond, ver liet toch'de jonge man zijn bed, trok haastig zijn rouwkostuum aan, dat de omstandigheden vcreischte, zond Ju- lien uit om een rijtuig en begaf zich hiermede naar het* huis zijner moeder. De barones wachtte hem reeds met sen koortsachtig ongeduld. T*®4jn zij haren zoon bleek, met a •gematte' trekken en een verwrong^ gelaat, zag binnentreden, werd zij be vreesd. Slecht nieuws, niet waar vroeg zij hem bevend. Gij zijl niet geslaagd? Wel zeker, moeder, antwoordde hij. Wezenlijk Ik zweer het u. De lijkkist is dus...- Zes voet onder den grond gestopt op een verloren plekje. Zij is onvind baar. Kon niets de verwisseling doen vermoeden Niets. Onze maatregelen zijn be wonderenswaardig goed genomen.Dien Julien Vandam heb ik juist beoordeeld, 't is een buitengewoon schrandere knaap. Gij hebt hem zieker een-o groole som geld beloofd Honderd vijftig duizend frank als wij ten minste slagen. rDit is voor ons eens kleinigheid. BRANDKASTPLUNDERAARS TE HOEI Zaterdag morgen rond 2 u. 30 werd Arthur Moussiaux, nijveraar, wonende rue Mottet, te. Hoei, door-vei dacht ge rucht gewekt, hetwelk voortkwam uit zijn bureele.n, welke, zich naast het woonhuis bevinden. M. Moussiaux stond op-en begaf zich in gezelschap van zijn hond naar de bureelen'. Toen hij dé trap besteeg, hoorde hij stemmengerucht. De dieven die zich be trapt zagen, losten een revolverschot in de richting van M. Moussiaux en namen vervolgens de vlucht langs do vensiers, welke aan den kant van den tuin grenzen. Gelukkig werd M. Mous siaux niet geraakt. Zijn zoon sprong bij het höoren van het revolverschot uit zijn bed en opende het venster van zijn slaapkamer. Hij zag de dieven vluchten en schreeuwde luidkeels om hulp. Hierop vuurden de schurken ver scheidene revolverschoten in zijn richting. In, hun haast hebben de die ven een paar werktuigen vergeten, wol- ke door den eigenaar aan de policie werden overgemaakt. Deze. opende een eerste onderzoek en verwittigde het parket van Hoei. dat Zaterdag middag ter plaatse is afgestapt. 30.000 FRANKS IN BANKBILJETTEN VERBRAND TE AUDERGMEIYI Mad. Adam, Krijgskundèstraut, te Auderghem, bij Brussel, had over on geveer zeven maanden, uit schrik voor dieven, eene som van negentig duizend frank, in bankbiljetten, geborgen in de aschbak eener stoof, in de slaapka mer. waar nooit vuur gemaakt werd. Haar man. door de griep aangetast, vierd Vrijdag bedlegerig en vroeg dat do kamer wat zou verwarmd worden. Madame Adam ontstak do stoof en 't was maar eene halve uur later dat zij aan den "geborgen schat dacht. Helaas! al de bankbiljetten waren reeds in asch vergaan Hebt gij hem ondervraagd. Waarover Over dat jonge meisje, dat acht tien jaar geleden aan de /.orgen zijner ouders te Nanteuil is toevertrouwd Daar heb ik mij wel yooc ge wacht. - En toch Waarloc zou het dienen hem te ondervragen viel Philip haar in de re- P,it kind moet voor- immer onbe- end blijven en geen sterveling ter wereld denkt er om zich over haar to bekommeren... Over haar spreken wa re zich blootstellen om vermoedens te doen ontstaan of gissingen, zulks zou het toppunt der onbehendigheid wezen. Zij gaat door voor de dochter van Ni- colaas Vandam. Laten wij haar in het duister, dat ons van nut is. Ik heb mij slechts met eene zaak bezig te houden. Welke dan Te weten, wat er van die zekere Honorine Lefèbne geworden is. Waar moet deze vrouw gezocht worden Gravin Jeanne de Vadan is ge storven den 17 December 1863. Het kind is nog denzelfden dag ingeschre ven in de registers van den burgerlij ken stand te Compiegne, indien men! ten minste de verklaring in het testa ment en die van het ontvangstbewijs gelooven mag, en dienzelfden dag ook "naar Nanteuil gebracht... Tc Com- piègne dus, zal ik inlichtingen dienen ie nemen. Maar laat ons gaan, moeder. Wij hebben nog slechts juist den tijd Bestrijdt de Overal staat U bloot -aan het besmettingsgevaar Op straten en pleinen, in de atram, in de bioscoop, enz., soveral loert deze geesel der menschheid op U. Houdt daarom, voornamelijk in tijden van verhoogd griepgevaar, steeds de onovertroffen Aspirinè-fabieflen bij de hand, om bij de eerste kenteeke- nen van een griepinfectie dit uitstekend middel te kunnen gébruiken, hetwelk het fïehaam op uitnemende wijze ondersteunt in den strijd tegen de binnengedrongen ziekteverwekkers, de koorts doet verdwijnen en daarmede verdere gevaren voorkomt. het product van vertrouwen Vraagt da origineele varpakking met hetBAYER krui* en hei zegel van de nationale Codex. om do stati-e te bereiken, onderweg zullen wij wel verder praten. Beiden stapten nu in het rijtuig dat hen naar de Noords'tatie zou brengen. Terwijl bet rijtuig voortrolde werd het onderbroken gesprek voortgezet Wat zult gij die vroedvrouw, die Honorine vertellen. vroeg de barones. Volstrekt niets, hervatte de jonge man, ik zal er mij wel voor wachten, met haar persoonlijk in betrekking to komen, 'l Eenige wat ik gaarne wilde weten, is, wat zij thans doet en wat er van haar in die achttien jaar geworden is. Inlusschentijd had men. dc statie bereikt en hield bet rijtuig stil. Eenige minuten later voerde de trein de barones en baren zoon., alsook een aantal genoodigden, naar de begrafe nis to Compiegne. Aan de statie stonden Honorc en Berthaud, die reeds 's morgens uit Pa rijs gekomen waren. Moeder -en zoon troffen op de villa Paul de Cliallin aan. Met hun drieën, in dc boedanigheid van naaste bloed verwanten van den overledene, namen zij de eere in het sterfhuis waar. Paul scheen met den blik iemand te zoeken, dien hij echter niet vond. Eensklaps ontroerde hij, toen hij Mevrouw de Brennes, hare dochter en Madeleine de zaal zag binnentreden. Haastig ging hij naar haar toe en zei. terwijl hij Leonie en do markiezin dt hand drukte YeryolgL

De Volksstem | 1933 | | pagina 2