MADELEINE 250.000 fr. Kunt winnen mw\ au bevatten niets, dat van eenig be lang scheen te kunnne zijn. BESPRONGEN HANDEN. De Lievelingsdrank der Aaislenaren Die is van over lal van jaren I Zij «EXTRA»«PUIK» SPECIAL» Cl «CUQ» Ter Brouwerij DE SHEEST gebrtuwd. DoQs4en 7/4 frank. VOOR EEN DOOS 31 Januari. H. Petrus Nolascus. Belijder. Aangezet door ceno ver schijning der Moedermaagd en cioor de raadgevingen van de II. Raymcrr.d van Pcgnat'oi i. stichtte hij samen met Jacob I, koning van Aragonie, de Orde der Trinilariers lol vnjk,ooping der ■gevangene kristenen die onder het juk dei* Sarazcncn gevallen waren. Hij zelf besteedde.al zijne goederen- aan dit edel liefdewerk en ve-rp lichtte zijne vol gelingen tol. liet afleggen der belofte, desnoods zelf de slavenböeien op te nemen om anderen te verlossen. Hij stierf in 1256 en werd begraven met zijn pantser en zijn zwaard. Aan 't Hef. Koning Albert heofl Zaterdag morgen in' het Palais van Brussel ontvangen: graaf de Kcrchove de B-enl orghem. gezant, van. Belg ie te Berlijn; Prins de Ligno, gezant van België le Rome, en M. Kern and Baud- liuin, professor, aan de Uoogeseliool van Leuven. Werd o\enocns ontvangen E. P. Ma- rie-.Mbert van der Cruysscn, prior der- Abdij van Orval. De belastingen over 1932 Be be lastingen over 1932 hebben 7 milliard 073 milliocn opgebracht, tegen 7 mil liard 400 millioen in 1931. De Radic-stad. Er zal wel geen' stad ter wereld zijn, waar het aantal radio's op het getal inwoners heic- licnd zoo groot is als in Bourne mouth, dat ongetwijfeld het record haalt. Van de 22.4 1') gezinnen, zijn er niet minder dan 21,030, die een radio toestel bezitten. Invoer van boter en melkroom. Minister Sap ontving Zaterdag mor gen een afvaardiging van de melke- rijen, in verband met den konlingen- tceringsmaalregelea betreffende den invoer van boler en melkroom. Dc mi nister heeft de afgevaardigden uiteen gezet welke wijziging bij van zin is bin nenkort toe te brengen aan het mvoer- regicm. Dc afgevaardigden betuigden hun instemming niet de "uiteenzetting van den minister. HCEVEBRAND TE MEIRE Zaterdagnamiddag is brand uitge broken in de hoeve van den landbou wer Frans Pauwels, waar verscheidene duizenden kilogram .kor.cn, tarwe en andere veldvruchten verbrandden. Hot vc5, en „de paarden,konden gered waar den. Het woonhuis bleef recht slaan, maa'r-de. schuur en de stallen werden vernield. GEWELDIGE BRAND TE DENDERHAUTEM —Zalordag morgend, rond 7 ure, brak brand los in het huis van zekeren-Im- pe en zette zich weldra over aan deze van Intens Frans en Deschepperv Daar de bewoners nog te bed lagen, werden ze met moeite, gered. Dank zij den moed van eenigc gelmren, kou men enkele- meubelen redden, maar da bui zen werden tot deri grond opgebrand. De schade wordt geschat op meer dan veertig duizend frank. Het drama van Meyerling. Maan dag 30 Januari, zal het 43 jaar geleden zijn dat aartshertog Rudolf kroon prins van Oostenrik en gemaal Van prinses Slefanie, Iragiscli overleed- iri hel. jachlpavijjoeri' van Meyer ling, waar hij gevonden werd, in ye'rihinktoïi loc stand. SMARTELIJK TRAMQNGELUK TE BRUSSEL Zondagnamiddag om half zes had o.p de Zuidlaan een smartelijk. Iramonge- luk plaats. Be, 54Tjarige vrouw Maria Plasman, woonachtig Gezinstraat wérd aangere den en omvergeworpen door een tram- rijtuig van lijn 15. De trambestuurder deed al het mogelijke om zijn rijtuig zoo spoedig mogelijk tot stilstand te brengen, maar door de gladheid van de spoorstaven gleed dit nog over, eert zekeren afstand voort. De ongelukkige vrouw werd opgeno men mot een schedelbreuk en in zeer zorgwekkenden toestand naar het St. Janshospitaal overgebracht, waar zij kort na haar aankomst overleden is. De politie van de tweede afdeeling heeft het parket gewaarschuwd. Radio-taksen. Da Regie van Tele grafie en Telefonie deelt mede dat zich op lieden meer dan 285.UÜ0 houders van radio-elect rise he ontvangposlen in regel gesteld hebb.en voor het nieuwe dienstjaar. Zij herinnpert den belanghebbenden cr aan dat het voor tie betaling toege kende termijn toekomende P.insdag 31 dezer, vervalt en zet 'ncn aan onver wijld liet noodige !c doen. De laks die GO fr. bedraagt voor de lampposlen en 20 fr. voor cle toestel len waarin alleen gebruik wordt ge maakt van kristallen, dient gestort of overgeschreven op postcheckrekening p. 2.90 «Radio-Omroep, Taksen», Do Theems toegevrozen. Voor de eerste maal sinds 30 jaren was de Theems bij Windsor, over een afstand van ruim honderd yards Zaterdag vol komen toegevrozen, zoodat de jongens van Eton den overkant over liet ijs kon den bereiken. OPLICHTER OPGEZOCHT TE BRUGGE Lionel M., geboren le Brugge In 1905 wordt door het gerecht opgezocht omdat hij een reek3 diefstallen en op lichterijen pleegde-ten nadeele van ver scheidene personen. Bij mevr. Kathari ne M., aan de Maria-Theresiastraat o.a. was hij geruimen tijd op logist en al dus leerde hij de .gebruiken.van .de. be woners van het huis kennen. Terwijl de dame afwezig was," stal hij een foto toestel .van 1950 fr. en andere voor werpen van waarde. Teven3 liet hij 90 fi schuld achter. Ten nadeele van ver scheidene firma's in de omgeving, lichtte hij schrijfmachines op, die hij kocht op afbetaling en, van een ver koophuis op de E. Jaeqmainlaan wist hij twee dure stofzuigers zonder e.cn cent betaling op te lichten BRAND TE MARKE Zondagmorgen vroeg, omstreeks 5 u. word de koster, bij het openen van de kerkdeuren, een sterke brandlucht ge waar. Een houtstapel, in den kelder van de kerk, waar zich de stookoven van het verwarmingsstelsel van het gebouw bevond, had vlam geval ten gevolge van verhitting. De koster maakte alarm en weldra verscheen ter plaats, da brandweer van de Pannenfabiek, die zich allerkranigst gedroeg en het vuur wist le beperken tot den brand van den in den kelder liggenden houlvoorraad. Een van de brandweermannen, met name Cyriel Breye, viel in een pul ge vuld met water, die zich !n den keik- keldcr bevond. Hij werd half verstikt uit zijn neteligen toestand gered en huiswaarts gevoerd. 32ste Vervolg Dat ben ik niet Ik heb hier geen rechten en wil ze ook met. Volg mij dan, mijnheer. llonoré bracht Gilbert in dc kamer, alwaar den graaf den laatslen adem had uitgeblazen; deze kamer is ons reeds békend. Hier, Ijj het sterfbed, hebben onze lezers Philip dé Garennes het testament zijns ooms zien stelen. Alles was weder in de vorige or'dè ge plaatst. Het bureel cn de lessenaar, die er opstond, waren m den denzelfden toestand als op hel cogenbiik van den dood des graven. De pennen en het lak bevonden er zich nog op. Toen de o de dienaar de kamer opruimde, had hij het stukje vloeipapier, dat I'hilip weggeworpen had en 't welk achter het bureel gevallen was, van Jen grond op geraapt en op den lessenaar gelegd. Ziehier het bureel, zei Honoré tót Gilbert. Gilbert keerde zich naar Honoré, yragende Hebt gij de sleutels Zij steken op de sloten, antwoord, de dc kamerdienaar. Zie dan of dit bureel eenigc pa- jpieren bevat, betrekking hebbende op helgcene ik zoek. Honoré doorzacht dc laden. J>e kamerdienaar lichtte nu 't deksel ERGE VERKEERSONGEVALLEN TE ANTWERPEN In de Van Korckhovestras.it' had Zon dagnamiddag, een erg verkeersongeval plaats waarbij het; slachtoffer levens gevaarlijke verwondingen opliep. De 20-jarige Karei Van, den Bcrgh, wonende Tulpstraat, 16, soldaat, in garnizoen le MeChelen, slapie tor hoogte van de St. Amanduskerk van een trarri. Bij het oversteken van .den rijweg werd hij met vólle gewéld door een auto aangereden en ten gronde ge smakt. De ongelukkige werd met vreeselij- ke wonden aan liet hoofd opgenomen en na een eerste verzorging bij hpog- dringendheid naac hét Stuivcnberg- gast.huis gevoerd. De gen'eeshceren konden zich niet over den toestanduitspreken. Te 9 uur 's avonds was de jongen nog steeds be wus'teloosi Een hersenschudding wordt ■gevreesd. P,oor da politie der 11e Wijk werd een onderzoek Ingesteld. Een 75-jarige man overreden Op het Mechelsche plein deed zich Zondag middag een pijnlijk ongeval voor. De 75-jarige Kórnècf Stuyek, wo nende Florisslraat, 27 werd op' ge noernd plein, bij"het oversteken van den 'steenweg door ëen auto verrast, ge voerd door heer S.t van. Helmond. Do grijsaard werd ten gronde gesmaakt en voorbijgangers kwamen er hulp. Het slachtoffer werd met gebroken rechterbeen en met zware, kwetsuren over bet lichaam opgenomen en per auto naar het St. Elisabothgasthuis gevoerd. De polilie der 73 wijk heeft een onderzoek geopend. EENE GEHEIME STOKERIJ TE BRYE-BIJ FLEURUS Materiaal en alkool aangeslagen Be politie van Gilly had vernomen, dat een jong meisje en. een knaap al- kool te koop aanboden in zekere drank gelegenheden van Gilly. Een onderzoek werd ingesteld en meisje en knaap naar het politiebu.reel -gebracht. Zij beken den dat hun vader hen gelast had de likeuren te verkoopen, die hij zelf in het geheim maakte. Een huiszoeking door de accijnsbedienden gedaan in de woning van den gehoimsloker, een ze kere J. F. Nys/rue de l'Ange le Brye- bij-Fleurus, deed een in volle werking zijnde geheime stokerij ontdekken. Het materiaal, gistende stoffen en een groote partij alkool werd aange slagen. Het parket van Charleroi is verwit tigd. Tot hiertoe werd Nys in vrijheid ge laten. TRAGISCH ONGELUK TE ANTWERPEN De huisbewaarder van het pand Breugelstraat', T2." wa? 'Zondagnamid dag verbaasd de bewoners van de twee de verdieping, de echtelieden Hendrik Van der Straten-Felts, onderscheiden- l.jk 66 en 63 jaar, nog met gezien le hebben. Be man1 werd tevens een felle gas- lueht gewaar," komende van de boven verdiepingen. Eenn ongeluk vermoe dende begaf hij zich naar cle vertrek ken der echtelieden Van der Straten, die in de slaapkamer door gas verstikt in nachtgewaad te gronde iagen. Dadelijk werd de politie gewaar schuwd. Uit het onderzoek bleek, dat hel hier een ongeluk gold, toe te schrij ven aan de onachtzaamheid van een van de slachtoffers. Nadat de vrouw den vorigen avond was teruggekeerd van een verblijf in haar geboortestad St-Ni klaas, waar zij een erfenis was gaan ontvangen, was in de keuken ëen oude bad verwarmer gebruikt geworden. De echtelieden hebben zich dan ter ruste begeven, zonder de gaskraan van dit toestel dicht le draaien. Tijdens den nacht is de: gasvlam door het overvloe dig overkokend water uitgedoofd, zoo dat het gas zich in de woonvertrekken verspreidde, en doordrong tot :n de slaapkamer, welke nog door twee an dere woonplaatsen van de keuken ge scheiden ;1 igt. - Een tragische bijzonderheid is wel, dal de ongelukkigen opgestaan zijn om de oorzaak van de gasontsnapping te zoeken, doch-voor hun bec? Devangen neerstortten en aldus den dood vondCn. -Politie en parket deden ter plaatse een omstandig onderzoek. De lijken werden naai; het doodenhuis gevoerd. BRAND TE DOORNIJK Een. hevige brand, beeft Zaterdag avond', de schoenfabriek van M. Eug. Gompels, gelegen chemin de VEscalet- te, te Doornijk, is aseh gelegd. Het waren gaburen die het alarm gaven; de brand was ontstaan in bet magazijn waar zich de koopwaren en do grondstoffen bevinden. Na een uur werkens waren de pompiers het vuur meester. De werklieden hadden om 4 uur het Werkhuis verlaten en niets vastgesteld. De schade is aanzienlijk. Dc gendarmerie uit Bernissart, opt de hoogte gebracht van het drama, ver wittigde op hare beurt het parket van Boornik, dat Vrijdag namiddag teij plaats kwam. Uit het eerste onderzoek is gebleken dat Armand Patte, die be zig was met de paarden te vei zorgen in den stal, aanbevallen en met ha merslagen gedood werd. De vader, die zich m de keuken- be vond, onderging hetzelfde lot. Men denkt dat de misdaad moet gepleegd zijn tusschen 8 en 9 ure van den avond. De tafel stond klaar voor het avond maal doch aan hel eten, was niet ge roerd. Diefstal schijnt de drijfveer der misdaad geweest te zijn. De vermoedelijke daders aangehouden te Marchienue-au-Pont Zaterdag werden de twee verdachte kerels in een. Pooische kantien van de rue de la Providence te Marchienne-au- Pont aangehouden-: De twee vreemde lingen loochenden echter do twee land bouwers uit Harchies vermoord te hebben. BRAND IN EEN KOOLMIJN TE GILLY Zondag morgen, i-ond 9 ure, is ei brand uitgebroken, in een koolmijn der Houillères Unies Le Gilly. Het vuur be dreigde de gebouwen waar de kolen worden opgetrokken, zoodat de werk- ieden,. welke zich in de schachten. be vonden, onmiddellijk aan do opper vlakte werden gehaald. De brandweer van Marcinelle snelde lor plaats cn gde er in na twee uren blusschen het vuur te overmeesteren. Gelukkig allen er geen persoonlijke ongeluk ken te betreuren, maar de stoffelijke schade is zeer belangrijk. van den lessenaar op. Het blad vloei papier viel op het lapijl. Gilbert bukte zich om nel op te "ra pen en zijne oogen vielen langs dc bijna niet le ontcijferen hiëroglypen, waarmede het bedekt was. Eensklaps ontroerde hij", zooals Philip de Garennes ontroerd was. toen hij ze aandachtiger, beschouwde. Min of meer onduidelijke létters, doch die echter nog duidelijk genoeg wa ren om verstaanbaar lo blijven,vorm den van rechts naar links gelezen, de zen korten volzin DIT IS MIJN TESTAMENT Dit is geen bedrog, er staart wel degelijk de vier woorden Dit is mijn testament zei Maximiliaan's broeder in zich zeiven mompelend.Zich vervolgens Lot Honoré. wendende zei hij luid "Vindt gij iets I? Neen. mijnheer de dokter. Geen testament of iets dat be trekking heeft op hetzelve Niets Gilbert vouwde hel vel vloeipapier, dat de sporen van hel schrift droeg en stak het in. den zak vervolgens zegde hij Gij hebt mij verzekerd, geloof ik dat mijn neef Philip de Garennes cen:- ge uren in deze kamer heefl doorge bracht. niet waar Ja. mijnheer, met zijne moeder. 's Avonds of over dag Gedeeltelijk 's avonds gedeelte lijk 's morgens. het c» wolk tijdstip hebben zij hotel verlaten '3i oen men het lijk van mijn be treurden meester had weggevoerd eergisteren, te 4 uur 's* morgens. Dank u Honoré, ik heb u geene andere vraag té doen, voor, het oogen blik niet, en ik meen het niet overbo dig wanneer ik, ,u andermaal het diep ste stilzwijgen «aanbeveel- oven hetgeen hier is voorgevallen. Ik heb mijn woord ge geve it van te zwijgen, en niets ter wereld zou mij dat woord kuniïen doen breken Zoo... En. locli moet ik u nog iets vragen. Weet gij niet wanneer, de rechtstreekscho erfgenamen in hel be zit moeten gesteld worden van da er fenis mijns broeders Neen, mijnheer, en ik geloof da er tot op dit oogenblik nog geen en kele stap daartoe is gedaan. Ik zou den dag willen welen waarop eij tot den, notaris zouden ge- roepen worden. Gilbert ging naar den IessenaaS en hij schreef eenige woorden op een vel papier, dat hij Honoré overreikte Ik zal zorgen dat mijnheeu d weel Ik reken op tï. Aan welk, adres moet ik dat be richt opzenden Aan dit adres, dat g alleen be kend zal zijn. -Mijnheer d© dokter, mompeld de oude dienaar, al deze geheimzin nigheid jaagk mij schrik, aan, de -xia- i AFSCHUWELIJKE MISDAAD TE HARCHIES Oude landbouwer en zijn zoon met Hamerslagen gedood. Te Harchies, bij Leuze, werd eene afschuwelijke misdaad gepleegd op een boerenhof, uitgebaat door den 77-jari- gen Benoit Palle en zijn zoen Armand, 55 jaar oud. Toen een persoon uit de buurt Vrijdag morgen op do hoeve kwam, zag hij de twee mannen uitge strekt'ten gronde liggen, midden in een bloedplas: de ongelukkigen waren laf- felijk vermoord geworden. gen die mij gedaan zijn beangstigen mij. Waarom dat *?..-* Het schijnt mij toe dat gij aan eene duistere zaak gelooft dïe jn liet hotel is voorgevallen. Ik geloof niets, Honoré, noch verdenk niemand. Ik zoek alleen de bewijzen, die ik noodig heb om licht te verschaffen. Tot wederzien.?, en wellicht zal dit spoedig wezen. Gilbert verliet het hotel en deed zich naar, het kantoor der begrafenis sen voeren. Ik heb er geen begrip meer van mompelde hij onder "net voortrijden Welk eene duisternis 1 Geen spoor dus van Madeleine, hoewel hij haar had doen inschrijven m de registers van dën burgerlijken stand. Geen testa ment, en dat niettegenstaande de vier woorden -op hel vel vloeipapier, welke hel bewijs leveren dat en wei een testament bestaat Het is verduis terd géwordén maas door wien Om welke reden en met welk doel 11 Baar er geene misdaad is gepleegd, daar Maximiliaan een natuurlijken dood is gestorven, «n men eigenlijk niets te verbergen had, waarom dan aan mijn broeder het graf zijner familie ont houden Waarom hem begraven in hel open veld, gelijk het lichaam van een dier Ik begrijp es niets va», maar al zou in de wereld liet onderste boven keeren, ik zal de oplossing yan hel sombere raadsel vinden... 1 GilAftll w.aa tot zqqx«£ met zi^na ah SCHRIKKELIJK DRAMA TE VERVIERS Zaterdag avond, rond 4 Vi ure, had in de rue Ste Anne, to Verviers, een schrikkelijk drama plaats. Sedert vier maanden, wa3 de 35-ja- rige arbeider, Raymond Borne, wonen de rue Raymond, Le Verviers, door zij ne vrouw, Marie Jardon, 33 jaar, ver laten. De laatste, het onwaardig gedrag van haren man moede, had met hars twee dochtertjes 12 en 13 jaar oud, haren intrek genomen bij een barer zusters en vervolgens, had zij zich te Ensival gevestigd. De man poogde eene toenadering fo bekomen, wat eerst door zijne vrouw werd geweigerd, maar vervolgens stemde zij- er -"in Jloes' bet echtelijk le ven le hernémën, op voorwaarde dat do man een ander leven leidde. Zonder twijfel duurde volgens Ray mond Dome. het besluit zijner echtge- noote te lang. Zaterdag avo/l, .liaar in de rue Ste Anne met het jongste kind ontmoeten de, trad Dome op haar toe. Zonder een woord te spreken, tro* hij een brow ning uit den zak en loste twee scholen. De ongelukkige doodelijk getroffen deed nog een paar stappen en stortte ten gronde. De moordenaar' lóste zich* dan ëen kogel in" de rechterslaap en. viel dood neder*. POETS BOMA wk*. pn«.biljet der Tombola der Tentoonstelling van Brussel 1935, waarmede gij leenspraak gekomen, toen liet rijtuig stilhield. Wij zijn er, zei de koetsier, zich naar het portier toebuigende. I»e dok ter stapte uit en trail nu onder een gewelf, dat naar eene groote, met glas overdekte binnenplaats leidde. Een beambte naderde hem en vroeg of hij eene bestelling le doen had. Neen, ik kom Inlichtingen Ytagen. Over wat, als ik u vragen, mag 1 Over het vervoer van een lijk V Zeer wel, mijnheer. Ginds aan uwen linkerkant, bureel nummer drie. Gilbert meldde zich nu bij gezegd bureel aan, waar een bejaard beambte hem beleefd naar, het doei van zijn bezoek vroeg. Ik kom hier, mijnheer, zei hem de dokter, om u te verzoeken, mij in te lichten omtrent de wijze waarop nu drie dagen .geleden, hek lijk van. graaf Maximiliaan de Vadan, overleden lQ Parijs, in zijn hotel in do Garanciërc- straat, naac Compiègne is vervoerd geworden. Dat is lï gemakkelijk te zeggen, mijnheer. Ik zal het onmiddellijk voor. u nazien en uwe vraag trachten te be antwoorden. De beambte nam uif eene kas een lijvig register, op welks rug, mei gou den letters het woord, jj c .Vervoer gedrukt stond. Ik wil als' 't tt belieft, den juisleu datum weten, mijnhoes Hei <was_ den 22 D$ecnYber,< *4 XerisAtet.

De Volksstem | 1933 | | pagina 2