mmm Si N NE Groote Veertieodaagsehe Verkooppropagancfa Gesprongen Handen MADELEINE Cp M cf Fasst waar 'f wordt sescfioniseii liet volle lust sn leu§ istiroiiken DE MEEST zijn lavend helder Bier Is steeds de waarborg van 'I plezier. Ter bestrijding der Werkloosheid VAN 2 TOT 4 6 APRIL Nieuwjaarsgiften mm den Paus 2 Februari. Onze Lieve Vrouw Lichtmis. Deze benaming komt VOOi t; van de voorspelling op lieden, door den 'oudeling Simeon over het Kind Jezus Uitgesproken toen het door Zijne Moe- tier ten opdracht in den lïmpel werd gebracht. «Dit is het Licht der volke- 'Alsdan word ook aan Maria baar lij- ten en de glorio van Israel uw volk ,1» rden voorzegd! «Uw hart zal een zwaard ivan smarten doorboren». 'L Is om dit .mysterie te vieren dat do jonge moe ders haar. kerkgang doen en een kaars jp fleren, De Wisselkoersen. De wissel- JS'chömTnel'ingQn waren Dinsdag onbe duidend. IIot pond sterling noteerde '122,0250 Yin was dus heter gestemd. De Fran- sclio frank bleef op 140,3150 slaan en de dollar noteerde 35.945. Ook de gul 'den, met 14,45.1 Yz bleef nagenoeg en- gewijzigd: De inrichting van het krediet. D,o lieer Jaspar, minister van Financiën, heeft een onderhoud, gehad met» ver scheidene vertegenwoordigers van het bankwezen. Waarschijnlijk stond dit onderhoud in verband met' de studie van de inrichting van het krediet met het oog op de ckonomisehe heropbeu- jring van het land. Witlcoftentconstelli.ng. Do 'jaar- lijksehe vvitlooftentoonstelling mge- ticht door do Witloofkweekcrs, aange sloten bij cfen Belgischen Boerenbond zal plaats hebben te Kortenbcng, op Zondag 5 Februari in de zaal Julien ■'Teughöls: Het publiek heeft toegang tot de zaal van 9 tot 16 uur. Trekkingen gedurende de maand Fe bruari 1 Gemcentekred. 5%. 1932 5.000.000 '1 Gemeentekrediet 1868 10.000 1 Vcrviers 1873 5.000 !10 Verw. Gew. 5% 1922 250.000 20 Verw. Gew. 5%, 1:923. i 00.000 20 Kongo 188S 10.000 De Wolven verlaten het gebergte. Door de lievige koude worden de wol ven uit het Spaanschc gebergte naai;, de dalen gedreven, waar zij de kudden aanvallen. Reeds meer dan 100 scha pen zijn. door de wolven verslonden. Het bezoek van den Paus aan de wer ken van het Vatikaan. z. II. de Paus heeft Zondag de herstellingswerken van de Sixlijnsdhc zoal der Valikdahsche bibliotheek bezocht. De Heilige Vader trad door dc appartementen van de Borgia's en bereikte aldus de Sixtijn- sche zaal, waar de herstellingswerken zooverre gevorderd zijn, dat deze zaal bij den aanvang van het Heilig Jaar, in April, voor het publiek zal kunnen, open gesteld worden. De Socialistische pers in de Kazer nen. Ten. gevolge van de ophitsingen die in het socialistisch blad «Le Pcu- P'e» voorkwamen en namelijk betref fende de dienstweigering door de sol- dalen die meer dan acht n\aanden dienst doen zonder vergoeding, heeft de minister van landsverdediging be sloten dat voortaan «Le Pcuplc» niet meer per. post mag besteld worden aan soldaten. r,o verkoop per nummer van politie ke bladen wordt eveneens in de kazerne ■Verboden.t spoedig gaaf <er> zacht met Fraaie Tubf i? F[ank. In ullc Apolhckc 34slé Vervolg. Fyit ben ik volkomen met u eens, 'en wellicht zal hij, zonder liet le we len, alleen voor mij gewerkt hebben. Hoe dat, mijnheer De gewuste geruchten zullen zich ju de wijk waarin mijn oom woonde', verspreiden en meer en neef geloofd worden en wat zal er dan gebeuren Mijnheer de Challin zal zich dan Van eenc vreeselijke beschuldiging le zuiveren hebben. Daar juist, rekende ik op', zei JPlnlip op barden toon. Hoe door en door slecht Vendam ook Was, toch zag hij Philip met onlslelle- his aan. Maar, stamelde hij. indien men mijnheer Paul beschuldigt, dan zal jmen hem aanhouden. Dat is bijna zeker. -Is mijnheer Paul eenmaal aan gehouden dan zal men bewijzen gaan zoeken. Men zal haar het kerkhof te 'Campiègne gaan, ten einde daar het lijk op te graven «jn hef, te onderzoe ken. BIJNA VERDRONKEN TE GYZEGEM Ter gelegenheid van de strenge vorst waren beken en grachten vast gevro- zen. Eenige kinderen waren, aan het. spelen op de Meirbeek welke doori de gemeente Gijsegem loopt. Op zeker oogenblik waaigde dc kleine Coen Marcel zich onder een brug waar het ijs niet zoo hard was als op de an dere plaatsen. Hij schoot tot aan den hals in het koude water c-n op zijn hulp geroep liepen al zijn makkertjes weg. Die" kleine Van Medegael Alfons, - 11 jaar oud, die een paar honderd meter verder aan het spelen was, hoorde het hulpgeroep en snelde aanstonds Ier plaats. Hij vond daar zijn makkertje uitgeput van krachten in het water lig gen, het hoofdje nog juist boven wa ter. Moedig en niet denkende aan bet gevaar dat zijn eigen bedreigde, geluk te het hem den kleine op het droge te trekken en zoo het leven te redden. Zulke moedige daad vanwege den kleine Van Medegael dient zeker, ver meld te worden. IWOTQ-ONGEVAL TE MELLE Dinsdag namiddag, rond 3 Yz ure, ls langs den Brusselschen steenweg dicht het kasteel van den heer De Polter te Melle, een erg verkeersongeluk ge beurd. M. Gaston De Vreese, 23 jaar oud, zoon van M Edigard Dc Vreese, bloe mist, woonachtig Zwaantjesstraat al daar, wildé met zijn moto tusschen twee auto s doorrijden, doch kwam daarbij op een paal der electrïciteit terecht, viel en bleef bewusteloos lig gen. Het slachtoffer, dat erge verwondin gen aan het hoofd had opgeloopen, werd door een geneesheer verzorgd en' vervolgens naar de kliniek «Toevlucht van Maria», te Gent overgebracht al waar het in observatie is gesteld. Men vreest eene schedelbreuk.; BRAND TE VILVOORDE Dinsdagochtend, omstreeks 6 uur, is brand uitgebroken in een groot achter gebouw, gelegen Schaarbeekschelaan, te Vilvoorde, een eigendom van de ge broeders Turcksin, die aldaar een op slagplaats van wollen goederen heb ben. Vlammen braken door het dak"; bu ren waarschuwden de brandweer,! die toesnelde. Geweldige rookzuilen stegen op, die wervelden in den hevigon wind. Na twee uren arbeid slaagden de brandweermannen er in om dc belen dende gebouwen af te zonderen van den vuurpoel. Omstreeks 9 uur waren zij het vuur meester, maar zij-bleven na- spuiten, daar de brand bij eiken wind stoot weer dreiigde. Alleen de muren slaan nog recht. 'Voor verscheidene malen honderd dui zenden franks wollen goederen zijn vernield. De bh. Turcksin hadden Maandag avond het gebouw verlaten om zich naar hun woning in de stad te begeven. Een kachel was toen nog aan. Mogelijk is hierin de oorzaak van den brand te zoeken. VERKEERSONGEVAL TE ROESELARE De genaamde Helena Kimpe, 15 jaar, wonende in de Herderstraat te Rumbe- kc, keerde 's avonds na hei eindigen van haar werk per rijwiel huiswaarts. Langs den Rumbekesteenweg te Roese- lare werd zij verrast door een vracht auto, die uit tegen ovenges te 1de richting kwam afgehold en volgons het schijnt niet regelmatig verlicht was."TIet meis je werd loodzwaar op de straatsteerien geworpen. Benevens hare .gescheurde kleederen was zij ook deerlijk gekwetst over ganseh het lichaam. De autovoer der zonder zich om het slachtoffer le bekommeren, had het hazenpad geko zen. Voorbijgangers, ooggetuigen van het ongeval, namen liet meisje op en droegen haar m een naburig huis, al waar een geneesheer haastig- ontboden de noodige zorgen kwam toedienen en vaststelde dpt het linkerbeen op twee plaatsen was gebroken, alsook nog dat de ongelukkige groote kneuzingen en Wonden had bekomen op het rechter been. Hij deed het meisje voor verdere behandelingen overbrengen naar het heelkundig gesticht van St-Joseph te Isaghem. De rijkswacht-ter plaats ge komen deed de noodige'.vaststellingen en stelde onmiddellijk een nauwkeurig onderzoek in. AKELIGE ONTDEKKING TE ELSEWE Ten gevolge het springen eener buis van de waterleiding kwam men in. bet huis n. 2Ldêr Koeyenvsltslraat lot een akelige ontdekking. De politie moest een der kamers open breken om aan de werklieden van den gemeentedienst toe te laten hét lek te stoppen. In deze, kamer .trof hun echter een akelig schouwspel. Op het bed lag er het in vér gevorderden, staat van. ont binding verkeerend lijk van een man. De doode werd vereenzelvigd als zijn de zekere Jules "Bacq, geboren in 1889 en in het gebouw wonende. Volgens dc getuigenissen der gebu- ren» werd Bacq sedort meer dan drie maanden niet meer gezien 'en men ver onderstelt dat hij drie maand geleden een natuurlijge dood is. gestorven. Het parket is ter plaats afgestapt'.» VILLA GEPLUNDERD TE TILLY Op het gehucht Strichon, t.e> Tilly, Waalsch Braband, werd ingebroken in eene villa, des Zomers bewoond door M. Vanderdonck, beenhouwer te Brus sel. De inbrekers die in het gebouw zijn gedrongen langs een venster, hebben ongestoord kunnen werken, daar dc vil la van de overige buizen afgezonderd is. Allerlei beddegoed en tafelservies van waarde werden gestolen. Tijdens dc afwezigheid der eigenaars wordt de bewaking van de villa toever trouwd aan: een bejaard persoon uit de gemeente, die van tijd tot. tijd eens komt zien of alles nog in den haak is. Tengevolge van de groote koude was het sedert verleden Woensdag geleden dat de ouderling nog in de villa geweest was. De 'inbraak kan dus reeds sedert dagen gepleegd zijn. De gendarmerie van Marbais heeft de gebruikelijke vaststellingen gedaan en het Parket Yan Nïjvel verwittigd. GROOTE BRAND TE DINANT Rond 9 uur brak er brand uit in de garage Carpiaux, to Dinaiit. Er had een hevige ontploffing plaats, zoodat de brand in ^nkele oogenblikken. groote verhoudingen aannam. Weldra deelde zich het vnur mede aan he nabijgele gen gebouw, een 'hotel. De pompiers van Dinanï, döor de brandweer van Namen geholpen, stelden al hun po gingen in het werk om het. verwoede element le blusschen. Alles bleef te ver geefs'. Garage met verscheidene auto's en hotel brandde ganseh uit en de scha de wordt op meer dan een miljoen ge raamd. r— Dat lijdt geen twijfel. -Men zal. in den familiegrafkelder eene lijkkist vinden, of ten minste eene kist die met aarde gevuld is... en... En, viel baron de Garennes liern in cfe 'rede, evenals men mijnen neef Paul zal beschuldigd- hebben, dat, hij zijnen bom hééft" vergiftigd; zal men hem" ook beschuldigen het lijk te heb ben doen verdwijnen, dat de bewijzen van zijne mis-daad opleverde. De ongelukkige zal zich niet kuiï- hen verdedigen. Hij zou het, ten minste, te ver geefs beproeven. Alles getuigt legen hem, omdat hij alleen den wagen van Parijs naar Compiègne vergezelde. Hij zal veroordeeld worden, en door die veroordecling zal hij onwaardig zijn om te erven. Begint gij thans te raden waar ik eigenlijk heen wil f Julien Vandam sprong op en gaf zich met de vuist cenen slag op bc*t voorhoofd. Ezel. die ik was riep hij uit. Fin ik was nog dwaas genoeg om den on- 'noozele thans te beklagen. Begrijpt gij thans Ik begrijp en bewonder T... Mijn heer de baron, -.gij zijt «en verbazen cl SCHRIKKELIJK ONGELUK TE SERAING Een schrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad in dc afdeeling hoogovens der Cockerillfabrieken le Seraing. De werkpian Henri- Kaker, 35 jaar, gehuwd en vader van ec7i kind, wonen de Bois dc'Mons, te Jemeppc-sur-Meu- se, werd gedurende zijn werkzaamhe den door een machien gevat. Een been werd hem .afgerukt en het apder bèen werd schrikkelijk verminkt. Om het slachtoffer.- te bevrijden, moesten de machienen stilgelegd worden. De ongelukkige werd in allerhaast naar de kliniek overgebracht, waar hij verzorgd werd door geneesheeren Hu- bi'n en Tobias. Het verminkte been moest insgelijks afgezet worden. Ka ker werd insgelijks aan de ruggegraat gekwetst. Zijn toestand is zorgwek kend. mensch Gij ziet thans van welk overwe gend belang het is, dat het gerucht der vergiftiging meer en meer ^eld winne. Ja, mijnheer en ik zie ook, dat daartoe slechts noodig is, zich ter ge legener tij'd enkele woorden te 1.'ten ontvallen'. - Hel gerucht zal spfoc- dig vergroot worden, zooals meestal geschiedt. De beek zal tot eeoen stroom ovengaan. De kommissaris van politie zal het parket raadplegen, on wanneer het gerecht-met de zaak bekend s, zal alles als van een leien dakje rollen'. Het betreft hier slechts de kat aan de bel te binden. Dat zal iniet- moeilijk zijn. Uw belang brengt mede u daarme de le gelasten, omdat zoodra de erfe nis van mijnen oom in mijn bezit is, gij een kapitaal zult krijgen. Een zeer middelmatig kapitaal, zei Vandam. Mijnbeer de baron heeft gesproken van honderd-vijftig-duizend frank. Ja, en liet scheert dat gij daarme de tevreden waart. -Ik heb er later eens over nage dacht! De erfenis is' aanzienlijk. Mijn heer de baron zal zekér wel tot twee- - .-.M-K-ciaMMiPi-fnimmrrniiim 11 Op initiatief van hot Verbond der Handolakamers van Belgie zal van 2 tot 16 April aanstaande, 't ia te zeggen, de veertien dagen welke Pasckon voorafgaan, een propaganda gevoerd worden ten voordeels der Belgische Nijverheid dit is één der middelen tot uitbreiding dor Binnenlandsclie Markt, ten bate van onze eigen produkten en diensvolgens tot bestrijding der werkloosheid in ons land- Door dit opz9t zal dus de Algemeena Welvaart van ons volk wordoa gediend. Daarom mag dan ook aanspraak worden gemaakt op de algemeens aandacht. De grootste belangen van al de ldasssn der samenleving zijn in do beweging betrokken. Hun eigen belang alsook bun plicht van nationale solidariteit gebiedt ben onze nationale productie to bevorderen, opdat de werkman arbeid vindo en een good loon verdiene, en do nijveraars el» bandelaars dien arbeid kunnen aan den man brengen. Va» 2 tot 16 April zullen de handelaars en nijveraars van Aalst aan da bevolking goede waren aanbieden tegen billijke prijzen die waren zullen allen de vrucht en bet loon zijn van Belgischen arbeid zo zullen op schit» terende wijze aan elke vreemde mededinging kunnen weerstaan. Het publiek zal besluiten dat zijn geld alleen aan die waren mag be. steed worden, en zal aan de VEERT I EN DAAGSCHE VERKOOPPRO PAGAN DA een grooten bijval verzekeren. Die bijval zal zijn weerslag hebben op dan algemeenen toestand, want dat zal niet gebeuren in Aalst alleen, maar doorheen ganseh bet land, Inschrijving .geopend door den Bond der Katholieke Dagbladschrijvers van Belgie, onder de hooge bescherming van het Episcopaat DERTIENDE LIJST Mej. Rembry, Oostacker, 200; M, P. Geerinckx, Brussel, 200. M. Louis Bur- ny de Smet, Aalst, 200; M. Conrad van de Werve, Antwerpen 200; Groot Se minarie van Namen, 165.75; Overste der Zusters van O. L. Vrouw, Namen, 150; M. del Marmol, id. 200; Overste, leeraars en. leerlingen van het Groot Seminarie, Mechelen, 600; G. F. Bug- genhout 200. M. Marc Deprez, Ec-a us sines, 100 Familie Bkmdeau, Remaele, 100: Mev. Wwe Jean Verwilghen, Gent, 100; M. A. Grobet, Antwerpen, 100; M, G. Gré- goire Hannut, 100; Mev. A. Ducas'lol- Demailly, Mcenen, 100Pastoor en parochie Rechrival, 6t. M. A. Brut- saert, R.oosselare, 50; M. V. Gent, 25; G. V. Gent 25; Burtg.gravih. de Kerck- hove de Varent, Luik, 100; M. I.cort Stilmant, Antwerpen 100; E. II. Eug. Ilonicks, Saint-Servais, 100; Onbekend, Roesselaere, 100; M. V. De Maertelaer, Kansas City, Canada 15; Ostie en Ducrot, Motigny sur Sambre, 100; M. en Mevr. Geoiges Legrand, 100; M. E. Bertrand, Leuven, 50; Naam loos, Watermael, 50; Een kanunnik, Doornik 50; M. et Mevr. II. B., 25. M. M. L., Ukkel, 25. Totaal tot heden fr. '157.670.75.' maal honderdduizend willen opkomen. Dat zou voor hem toch maar eone kleinigheid zijn. 't Zou er-g kleingecsl'g zijn. af te dingen, viel Julien hem in de rede. Ilonderd-vijftiig-duizend frank voor de zaak van Pontarmé en vijftig duizend om het gerucht de wereld in te helpen, is toch'met te veel Welnu, het zij dan zoo... Ik neem het aan. Mijnheer de baron handelt daar wel mee. Ik zal hem zijne goedheid ge- hoorlijk vergelden.. Dezen avond is het te laat om aan het werk te gaan, maar niorigen, begin ik, en de openbare mee ning zal als een, loopend vuurtje voort gaan. Ik zie wel dat wij elkander be grijpen. Ik heb u thans niet meer te zeggen en. ga dus slapen. Ik heb de eer mijhhec'f de baron een goeden nacht te wenschen. "Julien, die oordeekb, dat zijne nieu we zending hem ten naaste bij van cl. ken huisdienst vrijstelde, zet-lo den volgenden morgen zijne roode pruik weer op, ging zeer vroeg u l tn Sloeg de richting in van dc Garancièrestraat. In die buurt was hij onbekend; hij kon STAD AALST Parochie van St. Marfcinus Tombola van St. Aloysius' PatrorsaaL Uitslag der trekking van Zondag 29 Januari 1933 De eers het lot c den prijs 23—96 71—91 89—51 lTó25 204— 4 238—65 266—54 .325—67 371—33 406—68 47580 499—66 517—27 569—12 630—23 716—88 732—16 776—78 790—30 811—31 833—69 865— 7 911 55 954—4 4 1017—26 te nummer is het nummer n de tweede de nummer -24 -17 50- 79- 95- 184- 215- 243- 282- 337- 372- 427- 477- 502- 533- 582- 669- 718- 736- 778- 798- 812- 839- 868- 927- 961- 1047- -52 125- -60 196- -48 222- -20 245- -95 300- -58 339- 375- 434- -67 482- -19 510- -59 546- -62 596- -73 692- -32 730- 746- 733- 59- 85- 126- 202- 226- 251- -85 323- -37 343- -28 389- -50 475- -47 483- -97 513- -74 553- -41 629- -42" 709- -71 731- -46 767- 36 784- -89 809- - 1 826- -43 800- -15 820- -38 845— -75 888— -49 945 -94 964 -70 10978 1100i 39 856- -100 898- 947- 973- van van -79 7 6 98 18 22 57 72 99 29 2 10 56 6 53 40 90 84 •82 45 11 3 t> •92 -87 83 Do prijzen kunnen afgehaald worden ten huize van E. II. Duerinck, bestuur der, Woensdag en Donderdag van 2 tot 8„uur, en Zondag voormiddag. er.zich onbevreesd vertoonon en woor den uit zijnen mond laten allen, di- eerst een sneeuwbal, later als en steen op het onschuldige lit ofd van Paul de Chalin zou neerkomen. Hij ging de straat af, met aandacht naar de weinige winkels kljke- de, dis zich hier bevonden. Een kleine bar bierswinkel, bijna recht tegenover het hotel van wijlen den graaf de Vadan, trok in 't bijzonder zijne aandacht. Boven de deur zag men, even als in dc kleine dorpen, een koperen scheer, bekke met dit opschrift «Scheren, Haarsnijden en Kappen voor dertig centiemen.» 't Zal me wat zijn, mompelde Vandam. Doch met mij le laten sche ren ben ik er an af. Hij trad binnen.,, De patroon, een babbelaar van eer ste gehalte, had juist renen zijner klanten onder t nies, wiens blauwe voorschoot het beroep van herbergier verried. Schoon 20 5, dacht de kamerdie naar van Philip; hij heeft volk en ik zou den tweede»! persoon niet beter ku'nnen .uitkiezen* ■'I yervolgt.

De Volksstem | 1933 | | pagina 2