Aspirin MADELEINE Kon eens da Yankea zich iraar laven Met éane pinl EXTRA CE GHEEST Zijn dropo wet dia werd Den lande door wear 'I volle (eest. ^■■trouwen SSEJftJKa 4 Februari. R. Andreas Corsini, bisschop en belijder. Hij werd te Flo rence uit adellijken stam geboren. Tij dens haren slaap' scheen het zijne moe der dat zij het leven had geschonken aan een wolf die bij zijn intrede in de kerk der Karmelieten plots een lam werd. DU gebeurde. Tijdens zijn jeugd leidde hij een zondig leven, maar be keerde zich en werd Carmeliet. Weldra stond hij aan het hoofd der Orde en Werd *an,geste.lld tot bisschop van. Fië- sole. Als afgezant van den Paus her stelde hij den vrede ini Bologna. Hij Stierf in 't jaar 1373. Ten Paleize. Z. M. 'de Koning ontving Donderdag -morgend ten palei ze M. Kam iel Huysmans, burgemeester iVan Antwerpen. Vertrek van de «ElisabethvlIIc». De Kongoboot «Elisabe.lhvillc» zal uit. Antwerpen vertrekken op Vrijdag 10 Februari 's middags. Vcor de Vrije Scholen. De negen de lijst der inschrijving voor de kos- telooze vrije scholen van Brussel en voorsteden bracht 62,924 fr. op. Het totaal der negen eerste lijsten is 795,895 fr. 20. Het personeel in het ministerie van kolonies. In 1922 waren er in Con go 1,910 ambtenaars; liet jaar nadien reeds 1.924 en 2.078 in 1924, om in 1925 te stijgen tot 2,164 cn tot 2,282 in 1926. In 1927 lelde men er 2.657 en in 1928 reeds 2.775. In 1929'sleeg bet getal tot 2.967 en 1930 lot 3.148. In 1931 was het 3.339, in 1932 nog 2.988 en in 1933 terug gebracht op 2.647.- De vischverkoop te Oostendo. Ge durende 'de maand Januari werd er in de stedelijke vischmijn te Oostende voor 4.352.972 frank versche vïsch ver kócht, aangevoerd door 817 schepen of vangsten. In deze opbrenging was er slechts voor 2.561 frank van Engel- schc schepen. Do Belgische vangst verdeelde zich in 976,021 frank voor sloom vaartuigen 3.336,141 frank voor motorvaartuigen eau 38.249 frank voor allerlei. In Januari 1933 werd ervoor 702 211 frank meer visch binnengebracht 'dan in Januari 1932. GRCOTE BRAND' TE BRUSSEL Meer dan 1 millioen fr. schade In een fabriek vani rijwiellaiilaarns en rijwielkeltin.gen, toebehoorende aan M. Gaston Huyghe, te Brussel, brak een ernstige brand uit. In afwachting der aankomst van de brandweer, be streden de werklieden de lammen die een angstwekkende uitbreiding namen. Nieltegenstaannde al de pogingen der brandweer, intusscheni let plaatse gekomen, werd' heel de hangaar met gansch den inhoud, de prooi der vlam men. De brand waarvan de oorzaak onbe kend is, zal de 170 arbeiders en werk sters der fabriek, niet werkloos stellen. D.e schade wordt op mees dan een mil lioen frank geraamd. AANRIJDING TE BRUSSEL Donderdagochtend te vier uur, reed de- auto van den heer Stefan Esders, Ten Bos'chstraat, te Elsene, met geweld tegen de bespannen kar van den rnarkt- ganger Karei Smits, Dioweg, te Elsene. Beide voertuigen weerden door den schok buiten gebruik gesteld en de 23- jarige Lucle Wininger, uit Gashoren, die «op de kar zat, zwaar gewond. Het paard moest «vviorden gestat AANRANDING IN EEN HOTELKAMER TE BRUSSEL Max DeWolf uit Goslaf-Harz, bij Hannover, was Woensdagavond in een hotel aan het Itogierplein afgestapt, waar hij den nacht i«n een zolderkamer van de inrichting zou doorbrengen. H:j was vergezeld van drie kerels, onder andere Arm and D. Op zeker oogenblik werd Dewolf door de bezoekers aan gerand en bestolen. Zij maakten zich uit de voeten met vier biljetten van 100 mark en 130 frank in Belgisch geld. Een medeplichtige van Armand D., gekend onder den voornaam Julien, die, als de eerste in de omgeving, van de Broekstraat schijnt te wonen, wordt door de politie opgezocht. Het Haven ver keer te Antwerpen in Jar.uarJ 1933. .In do maand Januari 1933 deden 784 zeeschepen van te za- - men 1.684,707 ton, de haven van Ant werpen aan. P,e gemiddelde tonnemaat w as 2.149. Van de schepen die de haven aande den waren er 261 Engelsclie, 153 Duit- siTÏÏo, 68 Hollandsche, 66 Noorveegsche 46 Deonsché, 38 Zweedsclie, 36 Fran- scho,>34 Belgische, 14 Grieksche, 13 Amerikaansche, 8 Finsche, 7 Itaiiaan- Sohe, 7 Poolsche, 6 Japansche, 7 Ita- liaansche, 7 Póolschc, -6 Japansche 6 Leüische, 5 Portugeesche, 5 Brazi- li ansche, 4 Joego-Slavische 3 Eslland- sche, enz. enz. ZOO PAS VERSCHENEN Les der rières aeparitlons de Beauraing, door Dokter Maistriaux, vervolg van het eerst verschenen boekje Quo se passé t-ll a Beauraing Prijs 3 frank. Vlaamsche uitgave van dit werk jen is verschenen. 36ste Vervolg. Met mij Gij wcnscht met mij een onderhoud te hebben zei bet meisje verwonderd, daar zij lernau wernood kon geloovon can hetgeen zij hoorde. Ja, mejufvrouw. Maar, nogmaals, mijnheer, waar om Omdat ik u veel te zeggen heb, .cn gij zult, hoop ik, mij de eer en het innig genoegen willen, aandoen naar mij to luisteren. Ik ben gereed u te aanhooren zegde zij met eene zwakke, bijna on hoorbare stem. Ga zitten, mijnheer, als ik u verzoeken mag. Paul scheen zijne gedachten bijeen te zoeken en ving aldus aan Herinnert gij u, mejufvrouw de woorden die ik tegen, u, en legen de dames de Brennes sprak, op het oogcnblik dat gij gereed stond haar Parijs te vertrekken Ja. mijnheer... Gij zeidet aan •mevrouw de markiezin on hare doch ter, dat gij hen weldra eeno gewich tige; vertrouwelijke mededecling zoudl doen, en dal het uw geluk, uwe toe komst betrof..-. En ik sprak hiermede de waar beid; mijn geluk, mijne toekomst staan op hel spel. Deze vertrouwelijke modc- deeling kwam ik aan cie dames de Bren ties doen. Zij zijn afwezig cn dat ier- heugt mij. Gij zult in hare plaats die. imededeeling ontvangen, en dat 's zoo zelfs nog beter, want voor dat ik n hén spreek zal ik zekeil moeten zijn ERG WERKONGELUK TE BRUSSEL Doii'derdagmorgend was de 53-jarige Eugeen Hazard, wiomende te Tubize, in de statie van het Groot Eiland aan zijn bezigheid. I-Iij had een zware ijze ren plaat, vain1 zoowat twee meter vier. kant, tegen een hoop afval geplaatst, maar, bij bet voorbijrijden van een koopwarentretn, werd de plaat door de lokomotief geraakt en de werkman werd er onder bedolven. Builen dc an dere verwondingen, had hij een been breuk opgeloopen, waarvoor hij naar een kliniek aan de Asclislruat werd overgebracht. VREEMDE OPLICHTER TE ANTWERPEN De Rus William C. wordt door de po litie opgespoord wegens het plegen van verschillende oplichterijen. De kerel poogde namelijk op verschillende ban ken geld op te strijken' door middel van valsche checks. Zoo had hij op naam van den h. Sczienckic-Ch'uma, uit de Jacobssslraat een check uitgeschre-: ven van 105 gulden cn op naam van den h. Kauer uit «de Sommersstraat, een van 70 gulden. De Rus heeft boven dien eert partij diamant ter waarde van 493 gulden afgetruggeld ten nadeele va-ni don h. Berger Mordeka, uit de Van den' Nestlei. VERKEERSONGEVAL TE ROESELAERE Donderdag morgen, rond 10 .ure, toen Eugene Veys, broodvoerder, met zijn, gespan 'do Heropbouw straat wil de inrijden, werd bij op den Rumbeke- sleenweg* aangereden door den auto van M. Joef Delaer©, advokaat, te Moeskroen, di-e ook uit dezelfde rich ting kwam. De schok was zoo hevig dat de broodkar en de geleider eenige me ters verre werd geslingerd. Hel paard verschrikte en Zich in vrijheid voelende, sloeg «op hol maar kon spoedig tegen gehouden worden. Wat de broodkar betreft deze is buiten gebruikt gesleid^ de auto heeft ook schade geleden. DOLLE KOE OP DE VLUCHT TE IEPER Gistermiddag kwam een vrachtauto met hoornvee van de gebroeders Hor nette naar de slachthuizen gereden. Toen zij meenden de dieren te stallen, sioeg de dolle koe op de vlucht en liep de stad in. Dat gebeurde op het oogen- blik van het schooluur, toen een groep kinderen aldaar voorbijliep. Een voor bijganger kon het woedende dier eenigszins bedwingen en, met de hulp van enkele andere personen tegenge houden worden. Een wielrijder liep in de worsteling verwondingen op die niet levensgevaarlijk schijnen te zijn AANHOUDINGEN TE STJOOST-TENWOODE Verleden nacht, deed de plaatselijke politie een inval in verscoeidene loge menthuizen., waar wier vers-men wer den aangehouden, namelijk: do Zuid- slaviër Jozef Tamula, van 21-jarigen leeftijd, en Jan Winkeleer, de Fransch- man Bornstein. vooraan in de twintig en Hubey, een Belg. De laatste werd opgezocht voor diefstal en. dc vorige verbleven in dc Brusselsche omgeving zonder vaste woning of bestaansmid delen. Zij werden opgesloten. C1RIO TOMATEN NAGEMAAKT NOOIT GEEVENAARD van uwe toestemming. Mijne toestemming herhaalde Madeleine, ik begrijp u niet, Mijnheer. Neen «gij begrijpt mij zeer goed. Dat is onmogelijk. Hoe zou mijne toestemming u van nut kunnen wezen? Gij vergist u, mejufvrouw 't is het eenige waar ik niet buiten kan, wijl het uwen persoon betreft. Het jonge meisje beefde als een riet. Mijnen persoon Ja, mejufvrouw, uw eigen per soon. Ik meen te droomem fluisterde Madeleine. Het betreft bier mijnen per soon. zegt gij. en gij spreokt over uwe toekomst on uw goluk. Zeker spreek ik daarvan, zei Paul, waarna hij er eensklaps met vuur cn op hartoóhtelijkcn toon bijvoegde Madeleine, van den eersben dag af, dal ik u zag heb ik u bemind. Madeleine, ik heb u onuitsprekelijk 'ief 1 Het jonge meisje stond haastig op, drukte hare handen tegen de horst, terwijl zij met bevende slem stamel de Gij bemint mij Gij... Mij Met geheel mijn hart, met geheel mijne ziel I Tot in den dood Hij vatte de hand van het arme kind, dat als een vuurstroom door hare ade ren voelde gaan. Zij trok hare hand niet terug. Thans, dat ik niet meer afhanke lijk ben van iemand ter wereld, mejuf vrouw, kom ik van u do toestemming vragen om mijne liefde te doen kennen aan mevrouw de Bernnes en haar uwe hand te vragen. Staat gij mij dat toe? Neen! neen riep het jonge meisje uit, dat zult gij niet doen .1 - BENDE JONGE DIEVEN GEPAKT TE BEVEREN Sedert igeruimen tijd werden er in de gemeente en do omgeving talrijke diefstallen in winkelhuizen gepleegd waar bussen voor.een liefdadig werk op de toonbank geplaatst waren. Er werd vastgesteld dat vooraf een of twee zoo. gezegde klaïiton binnen gingen om en kele kleine voorwerpen te koopen of om e.en inlichting ie vragen. Na het. vertrek van de eersten, doken andere kerels op en die roofden': de bussen. Tengevolge van een bewakingsdienst, liepen, de die. ven nu eindelijk in de val. liet zijn vier jonge kerels, waarvan de oudste, M. A. de hoofdman is. Hij verklikte zijn hel. pers en allen werden voorloopig opge sloten. vertrokken met hun buit zonde;:, te zijn verontrust geweest. Denzelfden nacht zijn. vermoedelijk dezelfde .inbrekers in een particulier buis binnengedrongen, steenweg op Alsemberg, n. 114, eveneens le Linke beek. Ze hebben de brandkast willen openbreken doch zijn er niet in gelukt. Ze hebben zich moeten tevreden stellen met een groote hoeveelheid zilverwerk ter, waarde van 3.000 fr. BRANDKASTBOORDERS AAN 'T WERK TE LINKEBEEK 11.000 fr l.n geld en voor 3.000 fr. zilverwerk gestolen Donderdagmorgen, stelde men vast, dat gedurende den nacht, kwaaddoeners die berocpsinbrekers moesten zijn ge zien de wijze waarop ze le werk gin gen, in de bffreelen waren gedrongen der Linkobeekrbrouwerij, te Linkebeek. Ze vatten onmiddellijk de brandkast aan met modern inbrekersgerief en ge lukten er aldus in bet zware meubel open te breken. Ze hebbe«n een som van omtrent 11.000 fr. medegenomen vn MOORDPOGING TE MUNTE Te Munte wonen Albert P.e Bruycker, 37 jaar oud, dagiooner en zijn echtge- noole Elodic Sleeuwaert. Omstreeks 5 u. 30 's morgens was de man opgestaan. Zijn vrouw was nog le bed. Hij begaf zich naar een stalle ken op de binnenplaats, nam er een bijl en keerde terug naar de slaap kamer, zonder een woord to spreken Toen niets aanleiding kon geven tot wat zou gebeuren, bracht hij zijn ëcht- genoote verscheidene slagen met de bijl toe op het hoofd. De vrouw vluchtte buiten, gevolgd door haar man, die Tiaar nog twee slagen op het hoofd toe bracht. Op de hulpkreten van de vrouw, die bloedend Ie grortde was gevallen, snel den buren toe. De gewonde, die zware kwetsuren droeg aan den schedel en in den rug, werd tn« een naburig huis on dergebracht. Een geneesheer werd ont boden, terwijl de rijkswacht van BoL telare, die op de hoogte werd gebracht van het drama ter plaatse kwam en het eerste onderzoek instelde. De dader werd aangehouden. Hij verklaarde "dat hij gehandeld bad uil jaloerschheid, maar later vertelde bij dat er goen de minste reden bestond om zijn vrouw le mishandelen en sla gen toe te brengen. Dc man zou sedert gerujmen tijd in ziekelijkerL toestand verkeoren. Het slachtoffer alhoewel ernstig gewond, verkeert gelukkig niet in stervensge vaar. De Bruycker werd door* de rijks wacht van Bottelare opgesloten ter be schikking van den prokureur des ko- nings te Gent. Heb ik mij dan vergist, stamelde hij, toen ik mimende in uwe blikken te lezen, dat ik u toch niet onverschillig was In plaats van een rechtstreekse!! ant woord te geven op deze vraag, zei Ma deleine: ,i Ik ben 't kind van arme, onge lukkig, geworden'boeren uit Nanteuil Wat geeft, dat Ik bemin u! Gij zijt ,p9'n man van do wereld, een edelman, gij draagt den naam van Burggraaf de;CbaHm en ik heet maar eenvoudig Madeleine Vandam. Welnu I Madeleine Vandam zal burggravin dq Challin worden, tenzij zij "naar hart.reeds aan eenen andere had weggeschonken. Ik riep bet meisje met oen def tig gebaar vam ontkenning. Tk mijn hart aan een en anderen weggeschon ken I Och, geloof dat niet Zeg mij, dan. Madeleine, dat gij mij bemint, en dat gij aan niemand anders zult toebehooren, dan aan mi». TWEE KINDEREN VERDWENEN TE ANDENNE De kinderen Legrand, 13 jaar en Froidebise, 11 jaar, wonende beiden in de rue du Cenlenaire Le Andenne (Na men), zijn sinds Dinsdag namiddag uit de ouderlijke woning verdwenen. Al de opzoekingen 'do«or de ouders en de gen darmerie .gedaan bleven tot hiertoe vruchteloos. Men weet alleen dat de kinderen tesamen vertrokken zijn in de richting van Ciney. Beide families ver- keeren in de grootste onrust. BRAND TE INGELMUNSTER In de machienkamer der weverij, staande langs de vaart Roeselaere Oy- ghem is brand ontstaan tengevolge van het in brand schieten der hennep ka bels waarmede de machien in werking wordt gebracht. P,e vlammen namen eeno snelle uitbreiding. De pompiers in allerhaasl ontboden waren spoedig lei: plaats, doch de vlammen zetten zich spoedig verder uit. De bluschwccrman- nen van Iseghem ook opgeroepen zijn de kon tmen ara een uur werk ens het vuur ultdoovcn. Het dak der maehien- akmer werd vernield.De aanpalende ge bouwen konden gevrijwaard worden. De schade is niettemin nog ai belangrijk. WERKONGEVAL TE CHARLEROI In de rue de Montigny is een irelsc- laar, Emilc Dubois geheelcn, van een steiger gevallen en op de 10 meter la ger gelegen straat terecht gekomen. De ongelukkige werd in bewusteloozen toestand opgenomen en naar hét zie kenhuis overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De man is ongeveer 50 jaar oud, is getrouwd en heeft drie kinderen. Hij doet zijn eerste stapjes, Hij aarzelt en zoekt steun. Maar wanneer hij zijn moeder ziet, de armen wijd uitgespreid, waggelt hij vol vertrouwen naar haar toe. Wij ondervinden precies hetzelf de, wanneer wij een geneesmid del tegen pijn noodig hebben, instinctmatig zoeken wij naar het product ifan vertrouwen dat op een geheel onschadelijke manier ons onze wilskracht worden O! zwijg toch. smeekte het jonge meisje. Twijfel niet aan mij Bemint gij mij, welnu, ik bemin u weerkeerig ja, ik bemin u uit al mijne krachten. Maar een huwelijk tusschen ons is on mogelijk Onmogelijk! En waarom -Indiem gij gevolg gaaft- aan uw plan om u tot mevoruw de Brennes to wénden, dan zóu zij dit alles als eene grbote dwaasheid beschouwen. Zij zou mij beschuldigen u in mijne netten ge lokt le hebben. Ja, zij zou mij onge twijfeld uit haar huis .jagen. U wegjagen! herhaalde hij. De markiezin zou u wegjagen Ja, mijnheer, ja, zonder twijfel! Kom. Madeleine, verklaar u «na der. Gij verbergt mij iels,'en ik smeek u, mij te laten lezen op den bodem uwer .gedachten. Mevrouw de Brennes is mij zeer .genegen en schijnt ook veel van u te houden; wanneer zij onze we- derzijdscbe liefde dus kent. waarom Ik zal niemand anders toebehoo-1 zou zij ons dan willem beletten gelu ren. dat zweer ik u! klg te zijn? Waarom zou zij zich te. Deze woorden maken mij den ge-1 g*e»n ..ons huwelijk verzetten en u uit lukkiigsten mensch ter wereld. Ik zal haar huis hier de terugkomst afwachten van de markiezin en 'hare dochter en haar in uw bijzijn alles verhalen wat ik u reed3 zeide. Madeleine vouwde de handen te za- men, strekte ze naar Paul uit en riep met eene snieekende stem O neen J bid u, spreek er niet met de dames' over. Ik vraag het u op mijne knieën,,ik smeek u, laat hen niets weten Niets herhaalde Paul ontmoe digd, gij weigert dus mijne vrouw te verjagen Gij wilt het weten Ik smeek u het mij te zeggen. -Omdat de liefde, die gij voer mij gevoelt, a! hare hoop den bodem zcu j inslaan. Van welke hoop spreekt gij Die van mejufvrouw de Brennes eenmaal burggravin de Challin te zien worden. Leonie, mijne vrouw! riep Paul verbaasd uit-, want nooit was zelfs voor een oogenblik het donkbeeld bij hem opgerezen dat Madeleine zoo even ge- Vraagt do orlgines-fs ït> verpakking m«ia( het SAYER krul*. Tuben van 30 fablelfen frs. 9.-« Kleine Verpakking frs. 4.25- uit liad. Maar dal is immers Ie dwaas om er van le spreken. 't Is toch do waarheid, ik zwoer het u. Sinds lang reeds waande mejui- fer Leonie zich door u bemind en ver wacht zij van dag tot dag, dat gij haro moeder om hare hand zult vragen. Hoe weet gij dat Men spreekt ér'voortdurend van in mijn bijzijn... Mejufvrouw Leonie rekent er vast op, dat gij weldra uw aanzoek zult komen doen. De woorden, door u te Compiègno gesproken, op, den dag der begraven is van uwe oom. hebben geen den minste t wij tol bij haar overgelaten. Ik ken Leonie een weinig; 't geeri ze van mij verwacht, dat is octv groot fortuin hetwelk haar toelaat, haren zucht naar weelde en genoegens le be vredigen. Dat er zich iemand aanbie- de die rijker is dan ik, cn hij zal de voorkeur krijgen. Ongetwijfeld, maar daar die rij kere zich niet aanbiedt, wil zij u heb ben. Gij begrijpt dal gij haren toorn zoudl opwekken. Ik zou, deze welgemoed trotscc^ ren üw vader heeft u toevertrouwd aan Mevr. de Brennes, maar hij heeft zijne rechten op u behouden. Tol hem zal ik mij wenden. Hij zal gelukkig wezen, wanneer hij weel dat gij geluk kig zijt. Geeft mij uwe toestemming om hem te gaan spreken Kan ik neen zeggen, nu dal gij mij het geheim uwer, liefde hebt be kend Gij bemint mij dus. dierbare Ma deleine Ach, tnijni God! of ik' u bemin..f 'i Yecvolgt.

De Volksstem | 1933 | | pagina 2