1 m De dekens behouden hunne mctlschheid en hunne warmte SUNLIGHT ZEEP 1 Uit Nieuwerkerken De Pausdag te Aalst Waar zelden er wordt aangepord Is daar waar prijkt een uiHianglwd lamp OE GHEEST zijn dikke buiken Zonder daar iels ti gaan gebruiken Zondag 5e dezer stapto het muziek van Nieuwerkerken, blijd8 en vroolijke stapmar- chen spelende, vergezeld van talrijke eereleden en vrienden naar do Woning van den achtbaren LOUIS CALLEBAUT om hem geluk te wen schenen eenen prachtigen bloemruiker aan te bieden ter gelegenheid zijner herbenoeming als Burgemeester van Nieuwerkerken. De heer Henri Dumont, Eerelid, «prak de volgende redevoering uit, in naam van Mijn heer. August Van der.Heyden, voorzitter, afwe zig door onpasselijkheid Achtbare Heer Burgemeester, Eere-Vcorzitter onzer Fanfarenmaatsehappij Sedert meer dan twintig jaren, zijt gij onaf gebroken aau het hoofd onzer gemeente ge plaatst als Burgemeester, Uwe talrijke v r- dienstcn hier opsommen w»ire overbodig. Eenieder heeft maar een kijk rond zich te war- pan om er van overtuigd te zijn welke nuttige werken er op technisch en sociaal gebied, on der uwe wijzs leiding zijn uitgevoerd, En, niot alleen hebt go U onledig gehouden met Uw ambt van Burgemeester mot waardigheid te bekleeden, maar ge hebt U tevens aangesteld ala oen waren BURGERVADER, Nooit gedre ven door ikzucht, begaafd met breeda gedach ten. bezield met goedhartigheid, zijn do ver diensten dewelko gij aan. de bevolking van Nieuworkerken hebt bewezen, niot te schatten. Wie is er dié gelijk in welke moeilijke omstan digheden hij zich bevond, zich niet tot U wendde om door uwen wijzen raad en daad, getroost, geholpen en op don rechten weg gezet te worden, Moet het U dan verwonderen, Achtbare Hoor Bnrgemecstor, dat alle weldenkende in woners der Gemeente Uwe herbenoeming als Burgemeester met vreugde begroeton. Daarom brengen wij U hier vandaag eene welverdionde hulde Gelieve dus dezen bloemruiker te aan vaarden, wolko wij de eer hebben U aan te bieden als een echte blijk van erkentelijkheid over Uwe ontelbare bowezene diensten, en deze welke gij zeker niet zult nalaten nog te bewijzen aan uwe geliefde Medeburgers. Laat ons toe, Waardo Heer Burgemeester, er ons vurigste wenschcu bij te voegen, opdat Gij nog lam. e jaren aan hot hoofd der Gemeente zoudet blijven, tot het welzijn en het geluk van Nieu werkerken, LANG LEVE ONZE HEER BURGEMEE STER. Diep ontroerd antwoordde do gevierde Bur gemeester op dozo blijken van genegenheid eu vriendschap. Deze hartelijke aanspraak had hem zichtbaar getroffen en hij vond bijna geen woorden genoeg om or zijneu dank voor uit te drukken. Ben ik. zegde hij onder meer, sedert meer dan 20 jaren aan het hoofd van Nieuworkerken geplaatst als Burgemeester, dat is aan U, aan mijne beste vrienden te danken,De verdiensten welke ge mij in zulke loffelijke woorden toe kent, zyn misschien \vel wat overdreven, maar al wat ik gedaan heb, heb ik gedaan uit plicht besef, en, als men ten volle bewust Is van zijnen volbrachten plicht, vindt men daarin reeds ruimschoots eene belooning. De eer die mij hier bewezen wordt, is dus te groot maar blij neem ik zo in ontvangst, daar hot mij oen tee- ken is dat gij mij allon een waro genegenheid toedraagt. Verders beloofde hij voortg zijne besto krachten te wij don aan den groei en den bloei van Nieuworkerken en aan het zedelijken stof- folijk welzijn zijner inwoners en dankte allun hartelijk voor die blijken van vriendschap en don prachtigen bloemenruiker die hóm zoo liefdevol aangeboden werd. De Volksstem op hare beurt hoopt den Heer Burgemeester CALLEBAUT nog lange jaren aan liet hoofd van Nieuwerkorken te zien behouden. Zondag 12 Februari a. s. zal in St Martinus- kerk de verjaring van do Kroning van Z. II, Paus Pius XI geviord worden. Om 9 ure zal «ene bijzondere hoogmis gezon gen worden. Hot koor van St Martinus zal te dezer golegenbeid uitvoeren do Misaa Exul- tet van P. J.M, Plum, O.S.M. Na de Mis Plechtig Te Deum. Om de plechtigheid te sluiten zal het koor van St Martinuskork nog uitvoeren De Pausen sterven niet. Onze bevolking wordt dringend uitgenoo- digd deze pleohtigheid bij te wonen om *!dus een nieuwen blijk van kinderlijke genegenheid te geven aan don plaatsvervanger van Christus op aarde. Een bijzondere oproep wordt gedaan aan de gedelcoreerden van den Paus, aan de leden van den vriendenkring Rome aan de bedevaar ders naar Rome voor het H. Jaar 1938 en aan de oud-bedevaarders naar Rome.Stoelen zullen hun voorbehouden zijn rechts in het hoogkoor. KERK der ARME CLAREN-COLETIENEN SINTE ANNALAAN Zaterdag aanstaande 11 Febrnari, zal Z.D. H. Ex. Mgr de Bisschop Van Gent, de plech tige consecratie doen van de Kerk en het nieuw Altasr, De ceremonie voor het publiek zal aanvan gen rond 10 1/2 u. Aanspraak door Mgr vóór de kerk. Daarna voortzetting der Wijding en plech tige Mis. Werk van den Akker. AMeeling Aalst. Op Zondag 12 Februari, te 10 uur voormid dag in de stadsjongensschool. Binnenstraat, Voordracht door den Heer Haems Louis, over Groentenkweek De leden der wijk worden beleefd verzocht talrijk de voordracht bij te wonen, NOG OVER DE TENTOONSTELLING, CYRIEL POEP, IN 'T BELFORT Nu is 'hot 'do beurt aan. kunstschilder; Cyriel Poep, om zijno werken tentoon te stellen in ome Belfortzaal. De bezoekers zullen vast en zeker, verrassend opgekeken liebben, en zich ongetwijfeld de vraag hebben gesteld, is dit wel dezelfden. kunstenaar die hier exposeerde over hi paar jaren Jawel F Enkel en alléén, omdat ze den voor uitgang bemerken welke Cyriel Poep miek, op dit kort tijdverloop. Men zal zijn talent als teekenaac niet kunnen verloochenen. Z'n teekeningem zijn fraai afgewerkt, met een .karakteristieke dekoralicvc uiting. Juist hierom vult de kunstenaar bij na een heele zaal met busters, omdat hij weet dat z'n. kunst daaraan verbon den is. «O't Ruischeri... Gezelle», 's eene welgeslaagde vertolking, hiermede ver heerlijkt Cyriel Poep, en dit strekt hem ter eere, onzen helaas levroeg ver scheiden Priester-Dichter Guido Gezcl- le. Met ziet Gezelle midden-m zijn, «be minde rui&'chcn riet» waarvan hij in zulken rijken woordenklank dichtte '3 O! 't ruischen van het ranke riet! hoe» dikwijls, dikwijls, zat ik niet nabij den stillen waterboord alleen, en van geen mensch gestoord, e.n lonkte 't rimplend water na, en sloeg uw zwakke stafjes ja, en luisterde op het lieve lied, dat gij mij zongt, o ruischend riet! Het boek «De Filosoof van Haagem» heeft hem ook geïnspireerd, vandaar z'nj teekeniiig «Filoizoven» met op het voorplan de Filosoof (Jcf Scheirs) met Naten welke zijn beklag doet over Tit- ten. Deze bemerkt men op het achter plan met Patat en Anatole. «Zoo ging Hij... zoo gaat Hij nog...» Verzinnebeelding van de kruisdraging van Kristus, op weg naar den Berg' van Kalvarie. In decs geval zijn bet niet de joden-soldaten, welke als beulen op treden. De kunstenaar heeft er heel iets anders opgevonden, hij neemt als beu len, de menschen van heden, men zie.t er verschillende standen in! vertegen woordigd Deze verbeelding noem ik een rijke vondst vanwege Cyriel Poep, welke hiermede nogmaals blijken geeft van. .een zoekenden geest. De meeste van zijn busters, maakt hij niet naar model, maar wel naar ei gen-model, in zijn verbeelding, dus ei gen schepping, en dat noem ik kunst. «Oud-Aalst-Panorama» brengt ons een heele reeks oude stadszichten voor de oogen, i.a.w. een archief in beeld. Deze reeks zeer geslaagde zichten uit het Oude-Aalst noem ik treffend. Nu wat z'n schilderwerk betreft'. Een bizonder fraai doek noem ik «24 December» een sneeuwlandschap, bet voorplan verzinnebeeld Jozef en Maria met den ezel, op' weg naar den stal van Betlehem (achterplan) op den voor avond van Kerstdag. Uit dit werk spreekt een diepe zin van constructie. Wat het «Stilleven» met mortier, kerkboek en koperen kaarspan betreft, hier weet de kunstenaar met wellukkeri de stof van het voorwerp heel raak weer te geven. Verder «Na de oudejaarsfuif»' noem ik een welgeslaagde samenstelling. Dit doek verbeeldt 'n kroeg, verlaten na een danspartij en 'n traditioneele vecht partij, dit merkt men aan de nagela ten sporen. Zelfs de harmonikaspeler, noch d' andere gelegenheidsmuziekan ten, vonden het noodig hun muziekma- teriaal mee te nemen. Misschien woog de biervracht hen reeds te zwaar, wie weet Zijn volkstypen o.a. Jacobus»' gewe zen gazettenventer, is uiterst expres sief, het hoeft dus niemand te verwon deren dat. er al dadelijk een liefhcbbeü de hand wist op te leggen. Cyriel Poep is een nieuwe richting ingeslagen, moge hij er in volharden en het tot een goed einde 'brengen. D.at wens oh ik hem zeer hartelijk! Jef Smetl. Niets is schadelijker voor de dekens dan het hevige wrijven dat het gebruik van gewone en harde zeep vergt. Verleng den duur en de schoonheid uwer dekens, wasch ze vlug en gemakkelijk bij middel van Sunlight-zeep. Door ze in Sunlight-sop te kneden worden de dikste dekens wit en zuiver zonder iets van hunne molligheid te verliezen, zelfs na jarenlang herhaalde lijk te zijn gewasschen. Gebruik Sunlight-zeep steeds zuiver, steeds onschadelijk en van zoo'n goede hoedanigheid dat zij zoowel voor het toilet als voor de wasch, aanbevolen wordt. OLIËN VAN BELGISCH CONGO GEVEN DE ZUIVERSTE ZEEP ZEEPZIEDERIJEN GEBROEDERS LEVER, BRUSSEL. s 26-073 BFL. Gemeenteraad. Zitting, van den Gemeenteraad op Vrijdag 10 Februari 1933 to 7 uuj*. 's avonds in de wene zittingszaal ten Stadliuize. Dagorde 'i. Ontslag van M. Flips uit het ambt van Gemeenteraadslid en Schepen. Ver vanging. 2. Gemeenteraad. Vorming der Sec tiën. 3. Gemeenterekening 1931. 4. Teeken- en Muziekscholen. Reke ning 1931. 5. Gemeen,tebelastingcri voor, 1933. 6. Rechtlijningen voor de Duiven- keetstraat en de wegenis tot de Kool straat. Ril GO JANOS Het Gezelschap L\ De Vriondt komt in het St Martens Gesticht op Zondag 5 Maart met Rigo Janos. Ilet. uui zal later, aangekondigd worden. V. T. B. AALST Donderdag 9 Februari, te 19 u 30. in de feestzaal van het stadhuis, spreekt onze voor zitter. Prof, Stan Leurs, over «Wat den toe rist nog aan Willem den Zwijger herinnert. Zeer boeiende voordracht met bizonder prachtige lichtbeelden. Toegang vrij en koste loos. V. T. B.ers uit Aalst en omtrek, wi verwachten u allen Volksontwikkeling Twee belangrijke voordrachlén Donderdag 16 Februari, te 8 uur sti pt in d« Feestzaal van het Stadhuis, voordracht mat lichtbeelden door E.P. Stobbe, Redemptorist over MICHEL-ANGELO. Donderdag 23 Februari, te 8 uur in da Feest zaal van het Groen Kruis voordracht door Maurit8 Roelants, letterkundige over Duis tere menschen. groote dichters.»» Iedereen is welkom 1 TOIWATE Soep saus oogenblikkelijk klaar. TOR3ATE Gewaar borgd door zijn supe rioriteit. TORS TE Beter dan de beste. TOMATE Bereikt in België 80 0/0 van hot totaul verbruik, 211 Katholieke Wijkkring De Ware Vrienden Brusselscbestraat.-Bargomeestersplein on al de aanpalende straten. Grachte Vrienden, Wij mogen ons verheugen over de felle wer king in onzen wijkkring. Tot ons groot genoe gen groeit het getal onzer Ware Vrienden tot een sterke massa. Wij noodigen U allon uit voor onzo Algemeene Vergadering bij ons me delid Mijnheer Dominique Wautors, Hout markt, zaal Madeion op Zaterdag ll Febr. aanst. te 7,30 u- 's avonds. Dagorde 1) Lêzing dér statuten 2) Bestuursverkiezing 3) Bespreking van den politieken wantoe stand in schepencollege on gemeenteraad door een onzer mandatarissen. Gezien de belangrijkheid dezer vergadering, verwachten wy een talrijke opkomst. Alle katholieke vrienden z(jn welkom. Wij gaan vooruit 1 Do toekomst straalt voor ons 1 Het voorloopig bestuur, BURGERLIJKE STAND VAN AAL8T GEBOORTEN Mannelijk: 14 «q Vrouwelijk-. 9 HUWELIJKEN Camille Van den Steen, bleekersgast, Nieuw- beekstraat, met Maria Borms, zijdebewerkster Nieuwheekstraat Jozef De Schryver, wever, Arendstraat, met Delphina Verstraeten, ma gazijnierster, Binnenstraat. OVERLIJDENS Leo Ballinckx, eclitgenoote Maria Seré, sui kerbakker, 59 jaren. O. L. Vrouwstraat Maria Ruyssinck, zonder beroep, 79 jaren, Geeraardsbergsche straat Maria Temmer man, ochtgenoote Edmond De Saodeleer, zond, beroep. 48 jaren, St Jaosstraat Maria De Groot, weduwe Andreas Van Cauter, zonder beroep, 78 jaren, Breedostraat, Jozef Do Cock, echtg Prudentia De Backer, schrijnwer- ke'-, 58 jaren, Binnenstraat Edmond Braem, echtg. Constantia Van Ertvolde, zonder beroop 53 jaren, Cumontstraaj Maria De Waele, eclitgenoote Cam iel Van don Steen, zonder beroep, 26 jaren, wonendo te.VIeckem Edm. Maes8chalcb. landbouwer. 83 jaren, wonende te Hanltert Maria Van der Schueren, kloos- torlingo, 79 jaron, Kapellestraat Joannes Petit, echtg. Melania Schiotse, zonder beroep, 65 jaren, Spinnersstraat Philomena Tom- bour. weduwe Joannes Keymeulon, z. beroep, 69 jaren. Arbeidstraat Maria Eeckhout. echtg. Valery Goossens, zonder beroep. 27 jar, Gentsche steenwegNestor Alatthys, schoen maker, 19 jaren, wonendo te Nsderhassalt Sylvia Van Nieuwenborgh, echtg. Petrus De Neef. zonder beroep, 30 jaren, Slotstraat Maria Ringoir, zonder beroep, 80 jaren. Gast huisstraat Joanna Vinck, weduwe Seraphinus Van do Maele, zonder beroep, 85 jaren. Dom pelstraat Thoophile Van de Meerssclie, eclit genoote Beriha Pots, loodgieter{ 36 jarin, Vincentiusstraut. 5 kinderen onder de 7 jaren. SPORT VOETBAL Atost Sport /-Eendracht 't Is dus Dondordagavond te half acht, dat to Aalst de eerste avondmatch doorgaat.' Eendracht stuurt zijn eerste ploeg naar het plein van Alost Sport, waar ze tegenover het stork elftal der thuisclub zal staan, 't Schijnt dat ook enk ele spelers uit hoogere afdoeling de ploeg van Aalst Sport zul'en aanvullen. Eendrachters, onderschat den tegenstrever dus niet. Speelt verstandig, dan wordt deze avondmatch voor u een beste oefeni.ng. Suppor ters. gaat talrijk uwe jongens aanrr-ioedigen. Wit en Zwart, BIJ AALST-SPORT' Benoit D'Haesoleer. do jeugdige en veel belovende center-voor van Aalst-Sport is giste ren een pijnlijk ongeval overkomen. Bij het uitvoeren van zijn ambt, is een soudeerlamp ontploft, waarbij hij zich nogal erg heeft ver brand, Wij wenschen dea eympalhieken Benoit een spoedig herstel. Daarmede komt Aalst-Sport nogmaals getrof fen te worden, en indien de Blauw-Witten Aees jaar niet opstijgen naar lis Afdeeüng i* het enkel en alleen to wijten aan het noo-ïiot dat hun dit seizoen bijzonderlijk bestookt hoeft, Benige sportmann en. i (gel-) Daelmaa Fi*ansj Het Bal van Sportclub Eendraoht De loden van Sportolub Eendracht houden Zaterdag avond hun jaarlijksch Bal in den Rink Wie verleden jaar deze danspartij bijwoonde, zal zich nog wel den feestolijken aanblik dar zaal met hare honderden balionnstjes herinne ren. Het is geweten ook dat op «het bal van de club- gezelligheid naast deftig vermaak tot in de kleine uurtjes hoogtij vieren. Hot feestko- miteit wil steeds boter. Zoo werd er onder handeld voor de versiering der zaal en w« mogen wel verklappen, dat het iets buitenge woons zal zijn. Er word ook voor geen kosten achteruit gedeinsd om voor fijne muziek t? zorgen benevens het door iedereen gekendi Aalsterseh Jasz-orkest. krijgen we een volle- digen Autworpschen Jassbaod te hooren. Verder is er geenkrisis in de tombolaprijzen terwijl ook tal van verrassingen zullen zorgen voor de noodige atmosfeer van leuto en ple zier. Wio vorlangt van zich een tafel voor te behouden, wende zich tel den heer Hubert Brantagem. Molenstraat 58, Tal. 121, Liefhebbers, laat u voor Zaterdag avond lid maken van Sportclub Eondracht, MARKT BERICHTEN SOTTEGEM, 8 Februari.—Viggens 300 tot 325 fr, loopers 280 a 320 eieren 0,65 a 0,70; boter 21 a 22,00 fr. ASSCHE, 8 Febr. Stioo 195-200 aardappelen 20-22 haver 75-78 hop 600-625 boter 21-22 eieren 0.65-0,70 kiekens 15-30; konijnen 16-20; jong» varkens 300-330. NINOVE, 8 Febr. Boter 23,00 eieren 0,60-0,65 aardappelen 30 jonge varkens 260-280; konijn.«y.\ 28; kippen 13duiven 5.QÖ, GOEDE MEID, een wcjnig Fransch kennend wordt gevraagd, 14 Keizerlijke Plaats, Zich aanbieden na 2 uur, 247 J. M. J. F. V. f De Overste en Zusters van Liefdo van Mari» van Wervitr, bevolen iri uwe gebeden do ziel hunner welbeminde medezuster Eerw. Zuster Marie-Clemencè in de wereld MARIE DELAEY geboren te Wervik, don 22 April 1 Só4 on aldaar godvruchtig overleden den 6 Februari 1933, voorzien van de H. H. Sacramenten De Lijkdiensten Bogrnving zal plaats h bben in de kapel van 't klooster, op Donderdag 9 Februari 1933, om 9 ure Heer, geef hare ziel de eeuwige rust Oproep tot de Oorlogsinvaliaden Het bestuur van het N.V.I. Afdeeüng Aalst, heeft de eer tn den droeven plicht. U uit to noodigen tot het buwonon der lijkplechtight- den van onzen makker VAN DE MEERSSCHE Theo/iel oorlogsinvaliod Do begrafenisplechtigheden gevolgd van de teraardebestelling hebben plaats morgen 9 Februari e, k. om 8,30 uur. Wij vergaderen aan het sterfhuis St Vincea- Uuistrtut (o, stad,. Hot Bastuur,

De Volksstem | 1933 | | pagina 3