Rheumatiek? rj LINIMENT SLOAN s\Gewe«cö Stilt de pijn op eenvoudige wijze STILT DE PIJN MADELEINE 16 Februari. - H. Onesimus Bisschop en Martelaar. - fc» jonge slaat van Philemon, een knal en num, hij ontvluchtte dezen en hvvam bii Sint Paulu3 in de gevangenis, tie apostel bekeerde hem, doopte hem en zond hem weer aan zijn meester met een aanbevelingsbrief. Na den mar teldood van den H. Timotheus werd hij door Sint Paulus lot bisschop van Ephese gezalfd, en vefSor.dig.de het geloof. Hij werd gevankelijk naar Ho me gevoerd en aldaar gesteenigd. Zijn lichaam werd naar Ephese overge- dracht. Ten Paleize. Z.M. de Koning ont ving Dinsdag voormiddag gezamenlijk je hoeren ministers de Broqueville, Paul Hymans, minister van builcn- landscho zaken Poullet, minister van binnwilandsche zaken en P/T.T.; Jas- oar, minister van financiën, en Devez-e niinialer van landsverdediging. Do Vorst ontving eveneens iVI. Ptlt- 7er, Belgisch gezant in Brazilië. SCHIELIJK OVERLIJDEN TE GYSEGEM De genaamde Petrus De Gols, 50 jaar oud, woonachtig le Gvsegem was Maandag namiddag naar den akker gegaan om er te werken. Nauwelijks toegekomen voelde hij zich onwel nij zakte, ten gronde en bleef beweeglops liggen. Landbouwers, die in de nabij heid aan den arbeid waren en die den man hadde'n zien'vallen, snelden toé om hulp te bieden. De Gols wers opge nomen, in een.0 naburigs wóning ge dragen en een geneesheer ontboden die onmiddellijk bij kwam. Deze dred den zieke per auto naar huis voeien, waar een priester h°rn nog de-H. Dlic kon toedienen. Vijf minuten later was P,e Gols een lijk. Die droeve gebeurte nis beeft in ie gemeente eene groote ontroering teweeg gebracht. Het sprekend uurwerk. - Iiï het Observatorium te Parijs, werd een spiekend uurwerk in dienst gesteld, gesteund op het princiep der klank films, en dat automatisch en regelma tig het juist uur melden zal aan al de Lelefoonabonnenten. Slapelooze nachten en onrust door rheuniatische pijnen veroorzaakt, ver dwijnen wanneer gij Liniment Sloan gebruikt. Dit beroemd snel werkend middel dringt door tot de oorzaak der pijn. Lichtjes, toegepastenkele druppelen brengen aangename warmte die de zenuwen en spieren doordringt. Lijden en bezeering verdwijnen spoedig en gij zijt vrij van pijn en onrust. Gebruikt Liniment Sloan tegen Rheumatiek, Lendenpijn, Heup jicht, Verkoudheden, Verstui kingen, Kneuzingen. Zuinig in ge bruik een flesch duurt lang. Bij alle Apothekers fr. 14.00. Sprinkhanenplaag In Tunisia. In In de "nabijheid van Nefta, in Tunis, hebben de sprinkhanenzwermen groo te schade aangericht; de oogst is voor het grootste deel vernield. Alleen in de omgeving van Nefta werden meer dan 2500 zakken met sprinkhanen verza meld. Een stratosfeertocht per vliegtuig. Voor de vlucht naar de stratosfeer Jic door de Russische wetenschappe lijke organisaties in Mei zal worden ondernomen, wordt op het oogenblik een speciaal vliegtuig vervaardigd. De cabine van dit stratosfoes-vlieg- tuig zal van zeer dun niet-magnetisch staal worden gemaakt. De Sovjet-geleerden hopen met dit Iccstel een- hoogte le kunnen bereiken van 20 kilomeier en aldus het record van professor Piccard neer te balen. Gedurende de Vlucht zullen de ge leerden onderzoekingen verrichten naar de electrische en magnetische AFTRUGGELAR1J TE BRUS3EL- Graaf d'Hcrbeumont, gehuisvest te Parijs, stapte Maandag avond in de Zuidstatie te Brussel van een' trein, toen.een onbekende hem zijne diensten kwam aanbieden om hem zijne valiezen te helpen dragen. De graaf liet aan den onbekende de zorg over de reis zakken naar een hotel der Rogier- plaats te St Joost ten Noode over te brengen. Wanneer M. de graaf IYHerheumont een tijdje later in het hotel afstapte, stelde hij met ontzetting vast dat eene valies ontbrak, welke een metalen kof fertje bevatte in hetwelk zich allerlei kostbare juweel en bevonden, zooals een paar manchetknoppen met edelge steenten bezet, een hemdsknop in pla tina, met groen steentje, kostbare gou den ringen, gemerkt met de wapens van den graaf, twee gouden dasspel den en eene armbandhorlogie van groote waarde. Klacht werd aan het policiebureel der Kruisvaartenstraat ingediend, ten laste van den onbekende die ieverig wordt opgezocht. SCHRIKKELIJK ONGELUK TE LETTERHAUTEM Een stelling In «le kerk Ingestort. Drie schilders<èrg gekwetst Een schrikkelijk ongeluk deed zich Maandag namiddag om 4,30 ure yoor.j in,-de kerk van Lfeïterhautem. Schilders waren op «ene stelling binnen de kerk, horig met de kapel te schilderen. Eensklaps stortte de stel ling in en de driefschilders, zijnde de gebroeders Van Nes te, van Herzele en Vander Donck, van Burst ploften van 10 meters hoogte {en gronde. De stelling was gfemaakt en geplaatst door den ondernemer P,e Clercq vai Zonnegem. De heer dokter Terstraete van Vlier- zeele, die spoedig ontboden werd, snel de ter plaatse en diende de slachtof fers do noodige zorgen toe. Een der GEWELDIGE BRAND TE BORGERHOUT Tijdens den. nacht var? Maandag op Dinsdag werd vastgesteld dat brand ontslaan was in een meubelmagazijn dat in de gebouwen van de brouwerij VanMee.rbeepk, in de Sterlingerstraat te Borgerhout is gevestigd. Wanneer de pompiers onder leiding van adju dant Wils, ter plaats kwamen, bleek dat men'- hier voor een geweldigen brand stond, die het gansche magazijn reeds inwendig vernield had. Het werk der brandweermannen moest zich be- DIEFSTALLEN ROND DIEST Deze laatste dagen werden te cii rond P.iest meerdere diefstallen ge pleegd o.a. to Schaffen waai; am de herberg Van de Weghen, ten nndeele van Victor Bosnians, zoon van Frans, een pak boter van dezes fiets gestolen werd. 's Nachts werd op een hofstcdo in de kippenhokken! binnengebroken en een heele buit pluimvee medegeno- men. Te Caggevinne even/ builen d« Leuvensche poort werden in lal van kleine erven hier kippen, daar konij- palcn bij het. vrijwaren der aanpalende j nen, ginder waschgoed enz. gestolen, .woningen. Het vernielend element ver- j Alhoewel de Diestersche gendarmen leerde den ganschen inhoud van het'en de politie strenge onderzoeken in- magazij'n. Al de meubelen die er on dergebracht waren, werden de prooi der vlammen. Op zeker oogenblik stortte het dak van het magazijn met geweldig ge Dc Fiskus en de Kooperatieven. M. Jaspar, minister van financies, heeft het inzicht een wetsontwerp heer te leggen waarbij de overdracht- taks toegepast wordt op de verrichtin gen van de kooperatieven. Tot hiertoe waren de kooperatieven van die taks vrijgesteld. Do bergverschuivfng te Couillet. P.c burgemeester van Couillet heeft het besluit genomen alle verkeer te verbieden in de gemeente. Dientenge volge heeft het ministerie, dat den dienst van bruggen en wegen in zijne bevoegdheid heeft. Dinsdag namiddag een afgevaardigde ter plaats gezon den om den toestand le onderzoeken. Telefoon in de Ver. Staten. In JNew York hebben ongeveer drie mil joen nunschen telefoon en de 49G te- lefooncenlralen worden gemiddeld 11 (miljoen«maal per dag opgeroepen. 46ste Vervolg Terwijl hij sprak, vestigde de ma gistraatspersoon op hem eehen blik, ure een zonderling wantrouwen in uit drukking gaf. Wij kunnen niets andors doen dan ons onderwerpen, mompelde Phi lippe, ontmoedigd door, den onver- wachten slag, dien hij zoo juist ont vangen had. Verwijderen wij ons 'dus, moeder. - Nog één oogenblik, als ik u ver toeken mag, antwoordde de Prokureur De kwestie der, erfenis is voor het oogenblik thans opgelost. Doch 'er blijft nog eene veel ernstigere te be handelen. -En die is vroeg de notaris. Sinds den dood van Mijnhper dc Vadan zijn er zonderlinge geruchten in omloop, aangaande dit sterfgeval.Deze geruchten, onder allerlei vorm tot het parket doorgedrongen hebben onze aandacht getrokken. Onze plicht is dus ons te vergewis sen, in hoever die geruchten geloof verdienen. Verklaar u duidelijker, mijnheer zei Paul welke zijn do geruchten' waarvan gij spreekt Zijn zij nog niet lot u gekomen? Neen, mijnheer. Ik zal ze u dan te gelegener lijd doen kennen. Voor het oogenblik \er- iu ,v mijnheer dq ChaHin, p&3 ROOFOVERVAL TE VORST Eén stoutmoedige en brutale ban- dielenstreek werd Maandag gepleegd op het grondgebied der gemeente Vorst bij Brussel. Mad. Mario V., wo nende Zeven Bunderslei. keerde om streeks 7 ure -45 huiswaarts, toen zij op enkele stappen slechts van hare wóning overvallen werd door een kerel die een regenmantel droeg en een bleeken hoed. De schurk ging zijn slachtoffer brutaal te lijf en sloeg de vpn.mi Rend mat.rak op tiet hoofd Toen Mad. V.,lot bezinning kwam stel de zij dad-elijk vasl'dat de bandiet met hare handtasch was verdwenen welke voor eene som van 250 frank klein geld inhield, 3 bankbriefjes van 50 en enkele stukken van 20 en 5 fr. alsme de een kostbare poederdoos, officieele stukken enz. De ongelukkigs ging on middellijk naar het policiebureel eene klacht indienen en ontving er meteen de noodige zorgen. De heer adjunkt- kornmissaris Bulté van de polici-eaf- deeling van het parket hééft een gron dig onderzoek ingesteld. TE SMOKKELAUTO AANGESLAGEN LANAKEN Een auto-kamion komende uit de richting van Maastricht, is te Lanaken over de Belgische grens gekomen en werd beschoten. De essencerese'rvoir Werd door een kogel doorboord en de auto viel 100 meters verder s!i). He smokkelaar kon echten ontsnappen. D-e kamlon met 5 koeien'en 3 kalveren werd aangeslagen. gebroeders Van Neste en Van der i kraak op de verkoolde overblijfselen Dcnck werden naar de kliniek Van van het geteisterd gebouw. Alleen de Aalst overgebracht. De andere Van Neste werd naar zij ne woning gevoerd, alsook den broe der van den ondernemer De Clercq.die zich juist onder de stelling bevond toen zij naar beneden stortte. Deze laatste werd ook gekwetst, maar niet zoo erg. Die drie sc-hilders werden armen en beenen en schouder gebroken. Hun toestand is ernstig. Een onderzoek is geopend. BRAND TE ANTWERPEN Dinsdag ^namiddag rond 5 uur, is door eene onbekende oorzaak, vermoe delijk wel door oene kortsluiting.brand uitgebroken iq, de benedenplaatsen van denplaatsen zijn in huur genomen door MM. Vercammeh en Démèuse, voor het' bergen van gelegenheirls- pianos. De pompiers onder bevel vin den opper-adjudant Humbll, zijn ter plaat se geweest en hebnen het vuur ge- bluscht. Van de 20 geborgen pianos, werden een zevental geheel vernield en het valt nog te bezien in noe verre de andere zijn beschadigd. Er is slechts gedeeltelijke vérzeke ring. VECHTPARTIJ TE WOESTEN Dinsdag morgentl om 3 ure waren alhier twee jongen aan hel vechten.- De messen waren' reeds getrokken toen Baeckelboom J.. metser, oud 22 jaar. dit ziende wilde lusschenkomen om het wapen: af le nemen. Ongelukkiglijk werd hij hierbij de vingerpeezen van de linkerhand afge sneden. Na eene eerste verzorging werd hij dadelijk ter verzorging nanr het gasthuis van leper overgebracht. muren bleven overeind. Pe pompiers moesten: tot Dinsdag morgend rond 5 ure vol hardnekkigheid hunne lansen op den vuurgloed richten. Gelukkiglijk deelde het vuur' zich niet mede aan de nevenstaande huizen, anders ware hier zeker eene groote rarnp te betreuren geweest. De oorzaak van den brand is niet gekend. Het onderzoek dat policieoffi- cier Van' Thillo instelde, zal deze vast stellen. (De schade kon ook nog niet geschat worden. Het magazijn, dat. 2 verdiepingen "telde, hoorde'toe aan den heer Jakob Ehrich, die in de Schor pioenstraat te Antwerpen woont. Naar schatting zou de schade rond de hon derd duizend franken bedragen. ERG ARötiusCfWtituun WACHTEBEKE Van een stelli.ng gevallen Een inwoner der gemeente Wachte- beke, M. Braecke, woonachtig aan den Boschkant, staat bekend als een be kwamen duivonliefhebbsr. IlThaalde- lijk reeds oehaalde hij mei zijne dui ven een eersten prijs. Hij had een vakman ontboden zij-n duiventil, gelogen boven op dak, in orde le orengen. Daurtce werd tegen den": gevel zijner, woning eene stelling opgetrokken. Braecke beklom zelf deze Stelling, boven gekomen, klinkte echter eene plank om, zoodat hij in de: ruimte stortte. De man kwam op de sleenen terecht en bleef huilen kennis ten gronde liggen. M. Martens geneesheer, werd in al lerijl ontboden, Pjez-e stelde eene sche delbreuk vast. Het slachtoffer-werd in bedcnkelij. ken toestand naar eene kiinick overge bracht. stelden toch kon men: nog geen spoor, des daders te vinden krijgen. Anderzins werden te Schaffen;, ie Lummem, Beeringen, Pael e.a. meer herbergiers beetgenomen door een be- hendigen oplichter, die zich in de drankhuizen aanbood, zoogezegd alt toezic'hter der Russische biljarten er de kasjes met geld kwam lichten. Ten slotte kreeg men argwaan en de fabrikant-leveraar dezer speellui, gen werd opgebeld en zegde niemand last te hebben gegeven, de kasjes to gaan lichten. Doch de onbekende oplichter had een: schoonen buit gemaakt en was spoorloos verdwenen. De gendarmen en politie namen de persoonsbeschrijving van den rekel op en men spoort hem overal op. BISDOM GENT Oost-Vlaanderens Bedevaart naai? A l__ onder naar Compiögne te willen vergezellen evenzeer als madame de Garennes haar zoon. Naar Complègne herhaalde Paul met verbazing. Juist, ten einde tegenwoordig te zijn bij de opgraving van het lijk van mijnheer de Vadan, dat men naar Pa rijs terug zal voeren ten einde het aan eene lijkschouwing te kunnen onder werpen. Paul werd dóodsbleek. Eene opgraving I Eené lijkschou wing riep hij uit. Gij gelooft dus dat mijn oom z'ijne natuurlijke dood niet is gestorven Wij gelooven niets l wij willen alleen maar zekerheid hebben. Gij denkt dus dat er eene mis daad begaan "is geworden Indien men moest afgaan op do! praatjes van het volk, dan zou hier' niet aan te twijfelen vallen. Maar in dit geval, hernam Paul, driftig, ben ik het dien men verdankt dien men beschuldigt En waarom vroeg de magistraat op drogen toon. Waarom gij 'eerder dari een ander Omdat ik hij mijnen' oom in woonde, omdat ik gedurende zijne ziekte hem geen oogenblik verlaten verlaten heb, omdat ik hem bijna al leen verzorgde. Foei dat is ver schrikkelijk I Dat is afschuwelijk Mot gehuichelde, belangstelling vat te Philip Paul's handen. Bedaar; .toch, waacdq neef, zii hij hem met eene honigzoete slem, Het geen hier voorvalt is in den hoogsten graad onaang'enaarn, ik erken het, en zeker is er niets ongerijmder dan zulke geruchten, die ontstaan, men weet niet waar, en die verspreid worden men weet niet door wie. Maar gij hebt, goed en wel beschouwd, immers niets te vreezen. Gij zijt aan uwe eer en ook aan de onze verschuldigd de pu blieke meening eene stellige logen straffing te .geven, en die logenstraf fing zal voortvloeien uit het onderzoek dat gij zoudt behooren te e'scnen, in dien het niet möest plaats hebben, Gij hebt gelijk, hernam Paul,een weinig aangemoedigd door de woord-en van den advokaat, er. moet licht in deze zaak komen. En wanneer :k wist. dat er een vermoeden op nnj rustte, zou het leven mij een onmogelijkheid zijn. Mijnheer de prokureur ik ben ter. uwer beschikking. Is mijne aanwezigheid le Goin- piègne bepaald noodzakelijk, hernam de barones. Bepaald ja, mevrouw, en ik zou u onmogelijk verschooning kunnen geven van de verplichting mij te ver gezellen. Ons rijtuig staat riog voor de deur, hervatte Philippe, dit rijtuig zal mijne moeder, mijnen neef en mij naar de Noordstatje brengen,waar; wij dan te gelijk zullen aankomen. De magistraat schudde het hoofd; Ik zou mijnheer de Challin wil len Ytrzoekcn mij ni?t ie ygrlaten.ahL vnouw «aei LQgffiOËS Jubeljaar 1933 VIERDE LENTEBEP.EVAART van. 9 tot 17 MEI 1933 de Hooge Bescherming van Z. H. E. Mgr. den Bisschop' van Gent, Geestelijke Bestuurder Kanunnik Van den Gheyn. omDe Sermoenen zullen in het Vlaamsch' het gepredikt worden door den E. H. Van Bossuyt, Algemeen Bestuurder van hel Vrouwelijk Jeugdverbond voor Katho lieke Actie. Twee bijzondere treinen. Vertrek langs Parijs-Montmartrc (H, Hart). Terug langs Llsieux. De prijs uit Aalst is Tweede klas: 740 fr. Derde klas: 500 fr De inschrijvingen worden aanvaard lot 18 April. Vraagt uitgebreide prospectus aan: Mevrouw Van de Kerckhove-Cercelet, Aalst, Lange Zoutstraat, 11, of aan dó Gewestelijke Afgevaardigden. woorddie hij, ik moet hem onderweg nog eenige vragen doen. léezo woorden onze lezers raden zulks gemakkelijk verborgen den wensch om den jongen man niet uit het oog te verliezen, zond-er hem ech ter openlijk in arrest le nemen. Philip en de barones gingen het eerst naar beneden en «tapten in bel rijtuig, waarmede zij gekomen waren. De prokureur sprak zacht eenige woorden tot den notaris, verliet bet kabinet met Paul en den overste der veiligheidspolicie en noodigde beiden uit om in het rijtuig bij hem plaats te nemen. Men begaf zich naai; de Noordstatie. Het rijtuig d-er barones reed onge veer een honderdtal passen vooruit. Welnu mdadcr, vroeg Philip, wat denkt gij er van Ik denk. antwoordde mevrouw d-e Garennes, dat gij dwazelijk een ge vaarlijk spel speelt, en dat gij het zult verliezen. H-et was'werkelijk niet noo- dig het testament te verduisteren on te doen, wat gij gedaan hebt, om onze pogingen totaal te zien mislukken,onze hoop in rook te zien verdwijnen. Zijt gij. bevreesd Openhartig bekeqd ja Waarvoor Voor het onbekende, het öhvoor- zien-e, het toeval, kortom voor alles.Ik zoek vanwaar de slag zal komen, die ons bedreigt. Door welke geheimzinni ge tusschenkomsl is deze geboorleakl in banden geraakt van den prokuieyr.? Dat is eene zaak,die wij behooren te weten' indien wij zulks thans wis ten. zouden wij d-en sleutel van het raadsel hebben en kond-en wij de stap pen tegenwerken, die waarschijnlijk gedaan zullen worden. Men weet niet of de dochter van mijnen oom nc-g leeft. Men zal haar trachten op le spo ren, maar dat zonder een richtsnoer. Wij daarentegen welen waar wij haar vinden moeten. En dat is juist onze kracht. Dat is waar, zei de barone3, de nota, bij het testament, gevoegd zegt ons dat Madeleine toevertrouwd is ge worden aan eene boerenfamilie uit Nan'euil. Aan de familie Vandam, en 'Ju- lien, mijn bediende, is juist de zoon van dezen Vandam. Door hem zal ik dus vernemen wat er van Madeleine geworden is. Weeis op uwe hoede, mompelde mevrouw de Garen nes. Waarvoor Gij speelt een vreeselijk spel. En toch zal ik de partij niet op geven-. Alle troeven bevinden zich' in mijne handen... en ik zal tot Jiet einde to-e gaan. Men was aan de Noordstatie aange komen. Philip sprong uit het rijtuig en lrf«lp zijne moeder uitstappen. In het rijtuig, waarin de Prokureur, Paul de Challin en de overste der Vei ligheidspolicie zich bevonden, was ge durende de rit geen woord1 gewisseld^ ?k XsivelgU

De Volksstem | 1933 | | pagina 2