SOLEIL maakt uw linnen zoo wit als had het urenlang in de zon gebleekt UÊS J Met SOLEIL wasschen is op Bef gras bleeken. (Donkere Metten) Basiliek van 0. L. V. Van Lourdes OOSTAGKER Aan de Handelaars, Bedrijfshoofden Winkeliers van Aalsten Gewest Veertiendaagsche Vtrkooppropaganda (van 2 lol 16 April 1933) Ier Bestrijding der Werkloosheid en lot bevordering van den Handel en de Nijverheid in ons Land INRICHTERS: 1) De Handelskamer van Aalst en Gewest, 2) De Onpartijdige Midden- standsbond van Aalst en Omliggende, 3) De Katholieke Middenstandsbond van Aalst. Met da goedkeuring en den steun van ons Aalstersoh Stadsbestuur. Aalst, den 1 Maart 1939. MIJNHEER, Wij hebben de eer uw gansoh bijzondere aandacht te vestigen op de "Groote Veertien daagsche Yekooppropaganda» welke zal ge houden worden van 2 tot 16 April aanstaande 't is te zeggen gedurende de veertien dagen welke Paschen voorafgaan. Het opzet is onze eigen zaken, nijverheid en handel bloeiender maken, door onze fa brikaten en handelswaren hier in ons eigen land meer en meer de plaats te doen inne» men van vreemde artikelen. Dit is een van de zeer rare, doch doelma tige middelen om leniging te brangen in den huidigen noodtoestand van werkloosheid en slapte in de zaken. Een actiecomité is bezig daarvoor krach tig te ijveren en dat streven zal stellig een vocrdealigen uitslag opleveren, Hoe groot het belang van de Veertiendaag sche Verkooppropaganda is moet U alras opvallen wanneer gij bedenkt dat jaarlijks voor miljarden frank koopwaren in ons land worden ingevoerd dat voor een schromelijk groot bedrag onze eigen fabrikaten, loon en vrucht van den noesten arbeid onzer Belgi sche werklieden, in de plaats kunnen komen van vreemde artikelen. Dit hangt af van den wil van het Belgisch Volk zelf, van de ver bruikers, de handelaars en de fabrikanten. Niet het minst van de handelaars en 't is tot dezen dat wij ons vandaag richten. Onze Handelaars mo6ton genoeg nationaal solidariteitsgevoel aan dea dag leggen om voortaan meer aandacht te schenken aan Belgische producten die in opzicht van hoe danigheid en prijs waardige mededingers zijn van gelijkeardige uitheemsche waren. Aldus bewijzen ze, meestal zonder zichzelf in het minst te benadeeiigen. groote diensten aan land en volk. Vreemde waren aan den man brengen beteekent onze arbeiders van hun werk berooven, den Staat verplichten die werkloosheid te bekostigen en daarvoor aan U zware belestingan op te leggen al 't pro fijt wordt onttrokken aan eisen land en aan eigen volk. Vreemde koopwaren zijn dus eigenlijk altijd peperdure waren. Tussehen haakjes gezegd, de Handelskamer (ze heeft h-iar bureau in 't Belfort en heeft er een brievenbus) zal graag gevo'g geven aan uw verzoeken om adressen te bekomen van Belgische Firma's dia artikelen voort brengen welke U tot hiertoe rechtstraeks of onrechtstreeks uit den vreemde toekwamen. Onze handelaars worden vriendelijk uit- gencodigd de Belgische producten meer en meer aan het publiek kenbaar te maken en aan te prijzen. Verder verzoeken wij U nog in te schrijven voor den uitstallingsprijskamp welke tijdens de Veertiendaagsche Verkooppropaganda zal gehouden worden, en mee te werken aan de Grocte Tombola voor het publiek dat van 2 tot 16 April zekere aankoopen zal doen (uit sluitend van Belgische koopwaren natuurlijk) b»j U en uw bedrijfsgenooten die meedoen. Dit alles zal gebeuren kosteloos en volgens reglementen welke eerstdaags worden moe- gedeeld. In afwachting verzoeken wij dus om uw: bijtreding, 't Kost niets, 't Brengt veel voor dnel bij voor U zelf en voor gansch het volk. Want, let wel op. da veertiendaagsche ver kooppropaganda wordt ingericht gansch het land door van 2 tot 16 April. Wie zal voor zulk schoon en doelmatig op zet ten achterblijven Geen één En elk zal gedurende die veertien dagen flinke zaken doen. Elk handolaar verleene geestdriftig zijne medewerking 1 Stuur uw toetredingsbulletin naar de Han delskamer Be'fort of een der leden. De uitstallingsprijskamp zal bezonder wel verzorgd worden sterke reklaam, goede jury diploma's, tombola voor 't kooperspubliek enz. En alle handelaar s en gansch liet volk doen mee. Onze Natie ten bate 1 Het Actiecomité der Veertiendaagsche Verkooppropaganda. Geestelijke Voordrachten ■1033 Algemeen Onderwerp DE CRISIS Vrijdag 17 Maart E. P.Van Castel.O.P. «Noodsignalen van dezen Tijd.» Vrijdag 24 MaartE.P. St.De Clippele.S.J. «De Crisis in hel Familieleven Vrijdag 31 Maart 2. E. H. Kanunnik Janssens, Hoogleeraar. «De Crisis in het Gemeenschapsleven» Vrijdag 7 April, Mgr. Cruysberghe, Onder.Rector van de Hoogeschool van Leuven. «De Crisis in het Godsdienstig leven» De Voordrachten worden gegeven in de St Martinuskerk te Aalst, telkens to 8 ure '6 avonds. EEN PRACHTFEEST. - Dikwijls hebt gij ze reeds gehoord in den radio 1 Maar zien moet gij ze. Wie Do Zingende Muisjes van Halle roet hun artistiek leider komponist Gheiquiere. Welk feeet bedoeld gij Hot froo» Missie- en kunstfeest dat Donderdagavond to 6,30 Ure zal gegeven worden in den stedelijken schouwburg ten voordeelo van de Missiepost waar Mejuffer De Stobbeleir van onze stad Missionareeso is, namelijk te PaUkaï Mongolië. Wo kunnen nog kaarten bekomen bij Mevr. De Stobbeleir, Kapellestraat 2 Aalst. De kaarten worden ge nummerd Woensdag en Donderdag bij den hr, Tetplinck, 8tedelijken Schouwburg van 9 tot 12 uur. Dat is een feest dat belooft 1 Om wit linnen te hebben Overtrokken weder, regendagen, mist en vorst? niets kan de blankheid van uw linnen schaden als ge Soleil voor uw wasch gebruikt. Uw waschgoed wordt sneeuwwit en geurt naar frissche buitenlucht als ge Jwt met Soleil afkookt. Gebruik SOLEIL. j Niet enkel neemt Soleil alle stof en vuil van het linnen weg maar het zuiverend bestanddeel dat Soldi bevat, dringt dwars door de kleinste' dradenuw bedde-, tafelgoed en servetten zullen witter zijn dan ooit en zoo frisch vhadden ze in de open lucht gebleekt./ 'ZÉEPZIEDERIJEN GEBROEDERS LEVER, BRUSSEL, Vlugge en volmaakte methode! jGe hebt ook geen ander zeep of bleekproduct meer noodig - enkel een half uur in Soleil-sop afkoken. Soleil is eveneens geschikt voor gekleurd en wollen goed. Is het dan te verwonderen dat zoo veel huisvrouwen, die Soleil beproefd hebben, nu voorgoed dit product gebruiken SC 46-0 127A BFL WEGGELOOPEN. H.ndj. (P,ki- n«»ch) n«»m Peggy, Ankerstra.t, St Nioolu,, gemerkt in halibend. Terug te bexorgen teg.n belooning Déiiré da Welfstreet, 24, T/S. 165 Bond der Talrijke Gezinnen De Algemeeno Vergadering, belegd door den Boud d<*r Talrijke Gozinnen, Zondag 11. was van groot belang. Worden onze Kroostrijke Gezinnen niet onrechtvaardig getroffen door de huidige krisisbelastiagen Dit duidde, in eenvoudige en klare bewoor dingen, de Heer Ballet aan. Hij besprak eerst bet levensminimum, t, t. z. de som, ons broodnoodig om het leven te be waren. Wordt nu ermede rekening gehouden, in overéénkomst met de familielasten 1 Zeker neen, on daarin ligt de eerste onrechtvaardig heid voor de K-oostrijka Gezinnen, der krisis- belasting, waarin en 't is het groote govaar het levensminimum met gezinsvergoeding gelijk staat. Talrijke vergelijkingen gaf da spreker op, om hot otiredelijke, te onzen opzichte, der krisisbelasting te bewijzen. Daarna besprak Heer Ballet enkele rechten in het belastingstelsel, door den Bond verwor ven. Wij drukken bijzonderlijk op de grond belastingen (het huisgezin dat 3 kinderen heeft, mag voor ieder kind ten laste 7 t. h. vermin dering aanvragen)- De vermindering op die lasten, moet don Ontvanger aangevraagd worden en elk huisge zin met 3 kinderen (waarvan 1 of meer tsn laste) hoeft er recht op Z9lfs indien hij do grondbelastingen niet moet betalen. Dan hebt gij nog de bedrijfsbelastingen waarvan het vrijgestelde gedeelte verhoogd wordt, overeenkomstig het aantal kinderen ten laste. Wat de successierechten aangaat, kan de overlevende 4 t. h. vermindering per kind in leven bekomen, Wij kunnen hier, over die belangrijke ver gadering niet meer uitwijden. Doch geeft het aangehaalde roedB genoogzaam het bowijs hoe noodzakelijk het is de Bond, die in Belgie reeds 161.000 gezinnen telt in Aalst meer dan 560 leden-huisgezinnen) in ledenaantal nog verdub- bele om het behouden der reeds bekomen rech ten te doen handhaven en om den aangevangen strijd doelmatig door te drijven. DOOR EEN HOND GEBETEN, Mej. M. C., kwam verleden Zondag namiddag op de Capucienenlaan. Aan het kerkhof gekomen sprong onverwachts e n groote zware hond naar haar toe o.i beet haar in de bil. Mej, M. sukkelde nog huiswaarts. Dokter Gravez werd bijgeroepen en verpleegde de wonds. STAD AALST Sint Jozefparocliie Opvoering van van Eerw. Pater Jozef Boon Het passiespel (Donkere Metten) werd geechreven voor den katholieken Vlaam- schen Meisjestooneelkring van Knocke««aan- Zee u Onze Tuin De creatie werd door dezen groep gogo- ven in het Noord-Zee - hotel van Knocke. Eene tweede opvoering werd door zelfden groep gegeven te Halle. in de Lieve-Vrouw- zaal van het Maria's Leven. Sedert dien werd het stuk meermaals opgevoerd en be haalde overal een buitengewoon sucoes. Thans is het de beurt aan de tooneelafdee- ling Vrouwenbond van het H, Hart der Sint Jozefparochie. De vertooningen gaan door op Zondagen 2 en 9 April om 3 uren stipt in dr zaal der patronage Meuleachetteslraat. De herhalingen welke reeds volop aan den gang zijn, laten voorzien dat het stuk hier te Aalst, even als elders een waar succes te gemoet gaat. Tombola. Nog enkele hoekjes zijn te bekomen van den Tombola ten voor deelo van de Burgerlijke Oorlogsinva- lieden bij Roelandt Leon, Langestraat, 48, Aalst. Trekking den 31dezcr zonder uitstel. 10 fr. het boekje. 1 fr. het biljet Prijzenlijst wordt u gezonden op aan vraag. Stortingen te doen, op Posteheck- rekening' 2514,59. OOST-VLAANDERENS BEDEVAART NAANO. L. VROUW VAN LOURDES Bisdom Gent. Zondag 26 Maart 1933 Foestherinnering aan de Verschijningen van O. L. V. aan de Geukzaliga Bemadette (1858), To 10 1/2 u. Solemneele Mis opgedragen door Z, E. H. Kan. Van den Gheyn, Geeste lijken Bestuurder van Oost-Vlaanderens Bedevaart. Processie naar de Grot. Sermoen door E, P. Vanderplanken, S, J. Geboden en Zang. Te 3 1/2 u. Pontificaal Lof door Z. H. E. Mgr Coppieters, Bisschop van Gent. gevolgd door de Processie naar de Grot en Godvruch tige Oefeningen. 's Avonds le7 1/2 u. Vergadering in de kerk. Kaarsprocessie naar de Grot, Gebeden en Zang. Verlichting. Al onxe Bedevaarders naar Lourdes zijn vriendelijk en zeer vurig uittfenoodigd om zoo talrijk mogelijk aan deze echoene plech tigheid deel te willen nemen. Elk brsnge mede kenteeken en handboek; de jonge doch ter» ook den witten eluier, om 'e namiddags In de Processie naar de Grot een bijzonder Groep uit te maken. V.T.B. Door onvoorziene omstan digheden kan de aangekondigde film avond over «Oostenrijk» niet doorgaan op pinsdag a.s. IDiO voorstelling wordt verschoven lot op het einde dezer maand. De datum wordt medegedeeld in «Toerisme»; van ;i5 Maart. Verbond der Belg. Kath. Vrouwen Onze leden zullen op bet inkomgeld bij het bezoeken van de Gentsche Floraliêen eene vermindering van 60% bunnen bekomen mits sich op voorhand te lat«n inschrijven, maar ten laatste 8 dagen voor de opening der tentoon stelling. Deze is van 28 April tot 29 April 1933. Dus moet men de inkomskaarten aanvragen ten laatst» tot 16 April bij Mevrouwen R. Moyersoon of Pilate, Nieuwstraat, T/S. ZOO PAS VER8CHENEN Les der rières apparitions de Beauralng, dooi; Dokter Maistriaux, vervolg van het eerst verschenen boekje Quo se passé t-11 A Beauraing Prijs 3 Frank. De Vlaamsche uitgave van dit werk" Jen Is versohenen. VOLKSONTWIKKELING. Slotver gadering. De reeks vaa onze winter voordrachten loopt feii hinde. Donderdag a. s., 9 Maart heeft de laatste voordrachtavond plaats. Spre ker en onderwerp geven ons de verze kering dat deze avond een dei: bocien- «te zal zijn van de serie». E. H. Sobry, thans lèeraar aan 'de Hoogeschool te Leuven, komt spreken ever den grootcn engelschea bekeer ling Kardinaal Newman de man die de Oxford-beweging bad opgedreven en die door zijne eigen bekeering de weg heeft gebaand voor duizenden angli- kanen die naar de Katholieke Kerk zijn overgekomen. Een heerlijke voordracht in 't ver-, schiet. FLANDRI A-FILM. Bracht da laatste dagen wederom enkele nieuwe Vlaamscho Gebeurtenissen op het witte doek. De Flandria-Filmen zijn' reeds heel h«t land door gunstig gekend en mogen zioh in een steeda stijgenden bijval verheu gen. Zij geven immers gebeurtenissen uit eigen STREEK en eigen VOLK, en dat is heel wat belangrijks» voor het Viaamsohe publiek. Prins Karnaval te AalstHet Vlaamsche Binche (24 Februari.). Deze reusachtige karnavalstoet, de belangrijkste van het Vlaamsche land werd in zijn geheel opgeno men. Da optocht, Muzieken, Reus en Reuzin. Opening van den stoet. Inrichters, Folklore, enz. enz. Meer dan 100.000 toeschouwers. De groepen uit Dendermonde, Antwerpen. Brugge, Herdersem, Aalst. Melle, Ninove, Ninove, Wetteren, Audenaerde, Meohelen, Brussel, Halle, Leuven, Overijsohe, Oos tende, Hofstede, Kortrijk, en*, en al de bonte groepen, ernstig en koddig, defileeren hier voor U, in hun rijke koatumen en decors. Een film dis san reuzenbiival zal oogsten. De film meet ruim 800 met. en is reeds van af 8 Maart besohikbsar. Vraag onmiddellijk prijs. Tel, 184, Temsche. VOETBAL. Eendracht vlagt Drie overwinningen Do Kadetten winnen te Audenasrds I —3 Do wit-zwarte kadetten trokken met hunnen best- n moed naar liet verre Audenaerde. De thuisclub doaido het eerst, na een on houdbaar shot. Voor do rust kon Eendracht nog gelijk stellen (1—1). N ie tegenstaande de fanatieke houding van het publiek, wisten on/S vurtgo Eendr achtera na de koffio nog tweemaal den weg der netten te vinden. Allen deden hun opperbest, speelden een goede partij en verdienen dan ook in blok van harte gelukgewenscht. Finaal der 40 speciaal, Eendraeht klopt Temsiea met 10—2. Teha'.fèlf stond het volgende Eendracht- elftal in finaalstrijd tegenover Temsiea Van den Broeck. Rabinovicz, Ponno, Da Winne, Van dor Borgt, Dalcord. Amant, Vanderijst, Van Santbergen, Sterck. ertens. Er ontbreken twee spelers op 't appel Van der Haegen eo Ant, De Bratiw. Za worden vervangen door Storck sn Jan De Winne. Ziehier de match Vlug schiet Aalst ten aanval en reeds heel vroeg opent Amant de 6Coor. Even rap zorgt Temsiea voor den gelijkmaker (1—1). De be zoekers die mot groot wind- en zon voordeel spelen, zitten vlug op den bal ze wurken met groote schoten en ons backpaar krijgt geen oogenblik rust. Op een nlgomeenen Aalster- schen aanval begaat een achtorspoler van Tem siea hai.di in da strafzone (10° min.) Vande- rijsi die heel zalden een penalty mist zendt 't balletje naast ('t is bij Eendracht crisis in de strafschoppen). Aalst komt nu 't stilaan in meerderheid on da halflijn van Temsiea moot van achterblijven. Corner voor de wit-zwarten langs Sterck niets. Daar breekt Amant schoon door een paar fraaie pasjes aan Vanderijst on Pierre wrijft nr twee binnen (21). Eendracht wil nog meer. Een center van Sterck aan Van Santbergen, deze stopt schoon, sohiet hard naar do goal, doch 't balletje vliegt een vuist over. Op ontsnapping laat onze keeper zich verschalken en de ploegen Bt&an weer gelijk 2—2. Pierre Vanderijst wil van geen gelijkheid weten en aan dan 3o8 min. kogelt hij num. drie binnen. Nadat Eendracht een hoekschop heeft afgedwongen, vluchten de bezoekers weg en verknooien een eenige gelegenheid om gelijk te stellen. Aalst is weer weg en Van Santber gen onderscheidt zich door zijn verstandig doorzicht over het spel. Een harde trap van Vanderijst wordt onvoldoende door Temsioa's keeper gestopt Sterck heeft goed gevolgd on kopt 4—t in het not. De bezoekers vallen nu enkoio malen zeer gevaarlijk uit, onze verde diging is in haren dag niet en Temsiea bekomt drie corners zondor gevolg. De laatste minuten valt Eendracht weer verwoed aan en Van Santbergen zal aiudelijk ook het genoegen smaken van zelf aan te teekenen (5-2.) Twee hoekschoppen geven ons niets. Mertens rent met ,t balletje weg, en shot naar de goal van op zijn 'lijn Vanderrijst staat op zijn plaats on het is kas 6—2, Rust. Na da koffie krijgen we een verdeeld bogln. Temsiea zendt een corner over. Ook Mortens gaat er cenen afdwingen. Aan de 8e min. zet Amant gepast voor aan Van Santbergen die geen genade kent en met een zacht doch afge meten shot den stand op 7—2 brengt. Nog een corner voor Eendr. niets Gedurende tien mi nuten leeft Eendr. nu op zijn voorsprong en Temsioa wil zijn achterstel verminderen, Onze halflijn is ook in en slechten dag en onze voor spelers worden weinig of niets gevoed. Hoe dikwijle moesten Van Santbergen en Amant bun balletje zelf niet gaan balen Aan da 24e min. centert Sterck en Amant zorgt voor 8—2. Drie minuten later kogelt Vanderrijst keihard bin nen zooals niemand in den Eendracht dit beter kan en Teinsica's keeper kruipt nogmaals in 't net 9—2. Weer vallende bozoekers uit zon- der zich te ontmoodigen. Het zal evenwel Een dracht z(jn die van schoon pasjes van Mertens aan Van Santbergen «en tiende en laatste goal aanteekent. Nog een kogel van Vanderrijst, lastig door den keeper in hoekschop verwerkt en 't ie uit I Onze eerste finaalmatch werd schitterend gewonnen. Niet lossen hé keretsl Van Santbergen waê de stir van 't vald Onze Aalstorsche verdediging (aohtertrio en halflijn) waren niet zooals gewoonte. Een vol- gtnde maal komt dat wel in orde. Allo eer gnat naar de v(Jf spelers onzer voorlija, die vooral in den eersten time, klein en schoon passeospel te zien gaven. Eon specialo vermelding ver. dient wol Van Santbergen. Hoe jammer toch dat do heer treiner geen gelegenheid heeft om eens zelf dezen spolor te zien i» matchen. In dozen moedi^on jongen zou hij in zeer ruime mato vinden wat hij, van de aodero spelers steads vergt verstandig» spel den bal aanvallen van't bugin tot't einde, met de twee voeten, offervaardigheid, enz. enz. Er zijn er die in Aalst wonen en hunne óp- roeping voor de 4a spcclaalmatch schokschou derend van kant leggen* Van S uitbergen komt van 's morgens heel vroeg van tegen d Hol- landscho grons om hier zijn club te komen die nen gelukkig als een echte sportman van eens te kunnen spelon. Als we hier een speoiaal lansje brekon voor dezen nedorigan, doch zaor sportieven buiten jongen, dio de gansche sympathie der suppor ters verworven hoeft, dan is het omdat het hoogtijd is dat men dezen speler, een toonbeeld van sportieviteit. uit hut vergetolhoeksken hale, We kregen hier, den laatsten tijd vrienden- matchen en avondderbies genoeg om ook aan Van Santbergen eens gelegenheid te geven van z\jn galons te verdienen. Dit gezegd zijnde voegen we et aan toe, dat onze bedoeling is en blijft helpen opbouwen.» (Morgen verslag der Juniors.) Eendracht Supportersclub «Overal» Lokaal: Boerenhande), Kattestraat, 62. Reis naar Waasmunster voor 3,50 fr. Al de leden worden uitgenoodigd om Zondag toekomende in massa per spe- cialon trein, onze spelers te vergezellen en aan te moedigen in hun lastigen strijd tegen Waasmunster. Voor de leden van den «Overal t 3,50 fr. Supporters 7 fr.; Niet-supporters; 8 fr. Het bestuur rekent op een talrijke opkomst zijner leden daar zij die reis kunnen mededoen aan halve prijs. Inschrijvingen ten lokale. Vertrek 'S Aalst-Noord om 13,36 u. Allen op post. Het Bestuur. Union Saint Gilloise te Aalst De groote en gekende Brusselschd club, Union St. Gilloise, zal ons aan staande Donderdagavond, om 7 Vi ure, vergasten op' een ongetwijfeld keurige voetbalpajlij. Tot hiertoe zagen wij bij kunstmatig licht, drie fel betwiste wed strijden, die tevens gekenmerkt waren door een vrij hoog spclgehalte. Dezo vierde avondontmoeting tuss<chcn het tweede elftal van Union St. Gilloise ct* het versterkte team van Aalst-Sport, zal de Aalsterscho voetballiefhebbers in d© gelegenheid stellen, kennis te ma ken met de wetenschappelijke invallers der toekomstige kampiocncnploeg vani Eere-afdeeling. Nadere inlichtingen betreffende de samenstelling der elflallen, zullen in een volgend nummer verschijnen. Prijzen der plaatsen niet-lcden 3 fr., leden en werkeloozen: 2 fr. Blauw-Wit. Onze LEZERS aanbevolen Sulkerljpoën DE RYGKE. Extra 93661 Marie O wat lekker boerenbrood is te verkrijgen bij 463 Van d.© Wiele Dendermondsahe8teenweg 62, T/S MEN VRAAGT om waich te doen ten huize, adres Beekstraat 16, Aalst-Mijl~ bask. 461 GEVRAAQD eene poede s'ikster voor burlockmachien Meulesohett*str 20 t. s. 462 TE KOOP GEVRAAGD zwart jacht met oven, in goeden staat. Schrijven ten buree'e van 't blad letters 463 35 O/O winst met de verkoop van deur tot deur of onder uwe omgeving van een zeer nuttig en goedkoop artikel. Schrij- vtn R,Ë, 80. 464

De Volksstem | 1933 | | pagina 3