OË STRIJD OP HET PUIN DER BESCHAVING 8 Woensdag Maart 1955 NA DE DEUTSCHE VERKIEZINGEN De Slrijd tegen de Werkloosheid De Automobiel-Taksen De Goudvondst te Rome Overgegaan naar de Socialistische Pers De gevechten tusschen Japan en China Kerkstraat, 9 én 21 Aalst. Telefoon 114. XXXIX JAARGANG NUMMER 56 DAGBLAD 20 Geatiemen Uitgever J. Van Nuffel-De Gendt H.Joannes Zonop6,22Zonaf5,42 V. M. 12 L K. 13 Publiciteit Bulten het Arrond. AALST Agentschap Havas, Adolf Maxlaan ,13f te Brussel Rue de Richelieu, Pa rijs Bank Buiding/Kingsway, 20 Londres W. G. 2, naar Daze week heb ik een commu- nistischen opstoot bijgewoond. Onge* lukkige Polen, geleid door Russische en Fransche communisten, deden een inval in het Poolscho consulaat te Pa* rijs. Die lieden hadden klachten te uiten...- dat was hun recht. Maar de communisten zijn er als do kippen bij- Ze brouwen azijn en sturen aan op ge* welddaden. Knuppels, Bcheormossen, ijzeren staken, messen. Denzelfden dag schiet een Italiaansch communist op President Roosevelt en kwetst den burgemeester van Chicago. Denzelfden dag warpon 4000 Werk lieden barrioad es op te Eücarest. Er werdt gevochten en Cr zijn doOdan, gekwetsten, enz. Al dat is nog maar eene kleine uiting van het geweldig drama dat in het verborgen wordt voorbereid. Iedereen weet dat het bolsjewisme er op aan stuurt de huidige samenle ving brutaal en geheel af ta Bohaffen. Maar velen glimlachen, denkende u't Is gek!... Onmogelijk 1...» Er zijn altijd manschen die zóó glimlachen. Gelukkig dat er anderen zijn die vaststellen welken belangrijken voor uitgang het communisme gemaakt heeft sedert twee jaar en dat het eind doel van Moscow ishot uitroeien van allen godsdienst over de gehaele wereld. De onzijdige dagbladen wiegen hunne lezers, die niet opgeschrikt mogen worden, in slaap. Maar de brutale, schreeuwende waarheid is daar* In de "Revue des Deux Mondes» van 1 en 15 Februari 11. schreef Mgr. d'Herbigny, twee zeer belangwekken- de en gedocumenteerde artikelen. Ze gaven, met bewijzen erbij, den voor uitgang aan van ds communistische bedrijvigheid. Wanneer men difc gelezen heeft, dan ataat men daar gelijk onze voorvaderen er moesten staan ten tijde van Atilla, wanneer ze van op hunne arma wallen hunne steden en dorpen zagen op branden. Hat wachtwoord van het communis me is het volgende: Da wereld in vlam zetten gelijk men een bed in brand steekt om het ongedierte te ver nietigen.» Al de godsdiensten mce'en uitge roeid worden, vooral de katholieke godsdienst. Wanneer het versland verfijnd, vol maakter wordt, moet het los staan van allen godsdienst. Het christianisme vooral is de groots vijand, «Door zijn tien geboden, schaft hij alle vreugde van h3t volk af, en wat meer is, het christianisme legt den xwafen kinderlast op.» Hij moet dus maar van da aarde verdwijnen. Om dit doel te bereiken, zijn alle vermommingen aanbevolen. Indien de benaming «bolchawismes schrik aan jaagt, er eene andera nemen, Do zwakken bewerken..# de zeelieden die groote kinderen zijn... de vreemde werklieden,.. Zich overal indringen waar er ontevredenheid heersoht# Con flicten voorbereiden-,, korte maar brutale en afdoende, die dê macht zullen geven, En dan de meest wilde «onvefmurw- baarheld.» Het bijzonderste middel, de opper ste hoop van het bolohewisme is het kind. De kinderen inpalmen... ze woast van allen godsdienst scheiden. Onder hen een keurbende vormen van »den haat» met dc edelmoedigstan de verstandigaten. de vurigsten. Die PIERRE L'ERiUIBTE moeten bijzonder aangevuurd worden. Indien het mogelijk is ze naar Rusland brengen om ze daar in een speciale atmosfeer op te jagen, en za daarna, met de goddeloosheid in 't hart, door het leven en de wereld te jagen, AIJss werd op infernale wijza bestu deerd, tot in de minste bijzondorheden om de arme hersens der kinderen te ontwrichten. Lage laster, conferenties, boeken, schouwburgen, cinema* Men gaat zelfs zoover in de jongere klassen speciale prijzen toe te passen aan hen, die het beste opstel maken «tegen God». In semmige groote openbare hovon. te midden van groen en bloemen, blijft er een stukje grond braak liggen. Men leidt er een groep kinderen hoon en toont hun da bloemen «Ziedaar het werk van het menschelijk verstand.» Dan wordt do aandacht getrokken op het onkruid en de verwildering van hot braakliggend land en tot de kinderen wordt gezegd «Ziedaar wat die zoo gezegde God maken kan,..» De gewone gebeden van de Christe nen worden verdraaid,Zoo is do «Onze Vader» eene schrikkelijke godslaste ring geworden. Voor de jongelingen wordt de cate chismus op eene hemeltergende wijze uitgelegd, alsook da encyclieken van den Paus. En dia kinderen zullen do onderwij zers zijn van morgen... en ze zullen genaturaliseerd worden volgens hafc land waarheen ze zullen gestuurd worden om het vuur aan da wereld te stoken. Al de lenden zijn aangetast.,, en al de bezittingen van overzee. Afrika is besmet, Azië staat in vlam men, de twee Amerika's vooral zijn aangetast, vooral hot Zuidelijk gedeelf te, waar de landen nog nieuw zije en de Loge er voor gezorgd heeft dab de gemoederen zoo gesteld waren dat het bolohewisme er gemakkelijk ingang vinden kon, Zelfs Canada ontsnapt niet aan d besmetting, Duizenden schriften wor den rondgezonden, waarin de priesters afgeschilderd worden als de «slaven van het kapitalisme De mannen van Moscow hebben te Montreal eene volksuniversiteit ge stioht, eene groepeering voor de jeugd The young communist League». De groote steden vooral worden bewerkt. Europa heeft aan het overige gedeel te der wereld niets te benijden. Duitschland, Engeland. Spanje. Bul garië worden goed bediend. Een kalm land lijk Holland, heefb plots da oproar zien uitbarsten ter zee België, het godsdienstig land, wordt geweldig bewerkt. Het besluit Voor aan katholiek is de uitslag van den strijd niet twijfelachtig. LCnine, al stervende, heeft er reeds oen voor gevoel van gehad- Sedert Julien de Apostaat, heeft de Kerk andore zege» pralen behaald Dit wereldconflict dat een twesge vecht ter dood wil op het puin der beschaving. De twee machten van Goed en Kwaad ia opnieuw de groo* to synthesis van den Apooalypsus aan dan modernen gezichtseinder «De Engel en het beest, het Geestelijke on het stoffelijke. Moscow en de Paus. En, achter hen. In het verborgene, staan Hij en «hij«... Christus en Satan. Maar wat nl puinen in 't vooruit zicht indien, bij het ontwaren van den afgrond, de maatschappij zich niet werpt in de armen van Hem, die de woorden heeft van 't Eeuwige Leven, Offlcieele uitslag voor den Rijksdag Aantal Zetels 1933 ,1932 Nat. Socialisten (Hitler-), 288 196 +92 M. Carlon de Wiart, minister van maatschappelijke voorzorg, richtte aan de gouverneurs, der provinciën een om zendbrief waarin hij de gemeente aan maant en de plannen van een hon derdtal werden reeds goedgekeurd tot het bestrijden der werkloosheid door het uitvoeren van gezondheidsmakings- wer-ken. Om dat doel te bereiken heeft de re geering in de begrooling voor 1933 een speciaal krediet doen inschrijven van 30 miljoen bestemd om toelagen te ver_ leenen tot het uitvoeren dier wej*keu- Het spreekt van zelf dat de gemeen ten hun aandeel in de gemeenzame kosten zullen moeten dragen, zij zul len daartoe, zoo noodig leeningen kun nen aangaan met het gemeentekrediet. Het ministerie zal ook kontrool uit oefenen op den aankoop, de levering en den aard der materialen. Daartoe zullen de dossiers der aan bestedingen na goedkeuring door 'de bestendige deputatie, aan het departe ment van Volksgezondheid worden overgemaakt. De werken, om van den financieelon steun van" den Staat te kunnen genie ten zullen binnen de drie maanden, te rekenen van den datum van den om zendbrief moeten aangevangen zijn* ft9. 20 Sociaal-democraten .120 121 r1 Communisten 80 100 20 Centrum .73 70 SL'ijdfront Zw. W. R- 52 51 Beiersiche. Volksp. Duiitsche Volksp. Christen Socialen Democratische partij Vt/aar de Nazi's niet overwonnen Men weet dat dc nationaal-socialis- ten in bijna al de kiesomschrijvingen des Rijks «het grootste aantal stemmen behaalden. Het is nu wel Interessant de plaatsen aan te wijzen waar andere partijen de overhand hadden. In <de kiesomschrijving Keulen-Aken komt het Centrum aan het hoofd met .472.824 stemmen, gevolgd door de na tionale socialisten met 396.216 stem men. In deze van Koble'nz-Trier, Zelfde "suecos voor het Centrum dat 300.020 stemmen haalt tegen 283.065 aan de nationaal-soeialisten. Te Stettin komeni Je laatstgenoem den eveneens op dc tweede plaats met 79.503 stemmen, doch ditmaal achter de sociaal-democraten die er 96.978 behaalden. Het Centrum komt eveneens aan het hoofd te Aken-stad. De Rijksdag zal spoedig samenkomen Het gouvernement in! Duitschland zal waarschijnlijk niet lang wachten om iden nieuweni Rijksdag bijeen te roepen. Waarschijnlijk zal de eerste vergadering reeds voor. het einde dezer, maand plaats hebben. Anderzijds mioet er IDlinsdag een ka binetsraad gehouden wonden, waarin de positie der regeering zal vastge steld worden. Nochtans! zou Hitier reeds voor die' bijeenkomst, als partij leider, een proclamatie» richten tot de nationaal-socialistisc-jvfc^ kiezers- Verklaringen van Hitier en Goering Aan den bijzonderen1 afgevaardigde van den Giornale di Genova (men merkte op dat Hitler de primeur van zijni verklaringen aan Italië voorbe houdt) heeft Hitlec het volgende ver klaard Zeg wel in Uw blad dat de Duit- sehers die in Italië verblijven een heel nieuw Duitschland zullen vinden als zij terug naar huni land zullen kceren. Dat Duitschland zal niet meer het zelfde zijn want wij beoogon wel een Duitschland op te bouwen dat geen ge lijkenis meer zal vertoonen met het Duitschland van de vorige kanseliers waarin het communisme en anarchie vrij spel hadden. Wij willen een Duitschlamd maken dat bij machte zijn zal de rol te vervullen welke hem door de geschiedenis voorbereid werd.» Goering bedreigt de zuidelijke staten van Duitschland Dr Goering', minister voor; Binnen land, vaardigt een manifest uit waar in hij namelijk verklaart dat het suc- ses door de Hitleriancn behaald, een einde maakt aan de1 sleutelpositie die tot nu door het Centrum wordt inge nomen!. Het nationaal fr.ont zegeviert lok in de Zuidelijke Staten van Duitsch land en die Staten hebben dus niet meer het recht tegen de bevolking te regeeren. Dit is natuurlijk een openbare uit- noodiging aan die Staten om zich voortaan aan de üieuwe politiek aan le passen. Thans bestrijding tot het uiterste van het marxisme Het persbureau van de nationaal- socialistische partij .deelt mede dat het volk zich nu klaar en duidelijk uitge sproken heeft ten gunste van de partij en haar opdracht gegeven heeft om langs grondwettelijke weg haar doel te bereiken, dat is den nationale opbouw en den strijd tegen het marxisme. De Hitleriaa-nsche vlag wappert. De Hitleriaansche vlag werd gehe- schen op het stadhuis van Altona. Na tionaal-soeialisten hebben een patroel- jedienst ingericht in de omgeving van liet stadhuis. In sommige straten wer den voorloopige bordeui geplaatst, met nieuwe straatnamen, o.a. in do Repu bliekplaats en do Erzber,gerstraat. Rijksbanier en IJzeren front In Thuringen verboden De Thuringscho regeering heeft, naar van betrouwbare zijde verluidt, de «Rijksbanier» en het «IJzeren Fronts in .Thuringen verboden mi OUDE OORLOGSHONDEN Te Brussel wer.d Zondag een tentoonstelling van hoinden gehouden. Benevens de schoonste exemplaren der verschillende rassen, waren er ook' een.ige oude, blinde handen bij, dio met onze soldaten, in de oorlogsjaren aan den IJzer stonden. Hierboven ziet mein links, Jack, in 1916 geboren, den trouwen gezel van kapitein Maquestiaux. Hij is gansch doof geworden, doch z'n, spciirzia i£ nog me'rkwaardig geb leven. Rechts Bobby, de oudste, veteraan, geboren :n i 015. JD,e automobielen waren in ons land reeds tamelijk zwaar getakseerd, doch met de onlangs uitgevaardigde taksver- hoogiing zal de Belgische Staat in 1933 meer dan een milliard frank van de aulomabielbezittcrs ontvangen, name lijk Taks op -de particuliere auto's 75.000.000 fr. Taks op 'de huurautos's en taxis 4.000.900 fr. .Taks op de lichte aulo- bussen 1400.000 fr. Taks op de zware auto bussen ..42.000.000 fr. Taks op de. kleine auto- camions33.000.000 fr. Taks op de zware vracht auto's. 27.500.009 fr. Taks op de motorfietsen 3.500.000 fr. Taks op de waarde der auto's 9.500,000 fr. Douane- en andere taksen op benzine 676.750.000 fr. Douane- en andere taksen op de olie 12.750.000 fr. Weel'delaks op de auto banden 31.000.000 fr. Weeldetaks op de auto- toebehooren 12.800.000 fr. Weeldetaks op nieuwe auto's 61.800.000 fr. Weeldetaks op occasie- auto's 38.000.000 ff. Totaal 988.000.000 fr. Voegt men daarbij nog de indieiaire laks die de teekens van welstand waaronder de auto treft, dan zal het totaal aanzienlijk het milliard overtreffen. Zooals reeds gemeld, wend dezer da gen bij de afbraak van een oud huisje, in het centrum van Rome, een belang rijke vo'ndst gedaan, namelijk 15 kilo gouden munten, waarvan een deel ook van. groote archeologische waarde bleek te .zijn. Een en ander was verpakt in dagbladen uit het jaar 1888. Intusschen heeft men bij de verdere werkzaamhe den ter plaatse wederom een aantal gouden munten gevonden en er begint een beetje licht te komcin in deze raad selachtige zaak. Een vroegere buurman, dc thans be jaarde dichter Jandolo, wi,st omtrent den oudheidkundige Martinetti, die destijds het huisje bewoonde, mode -te deèlen dat deze in hoogc mate wantrou wend was, een misanthroop en een vrek van het klassieke type. Hij hield cr een zonderlinge leefwijze op na, het geld was zijn eenigc passie, en omdat hij zijn vermogen niet aan de bank toever trouwde, had hij van verschillende gips figuren afgietsels van bekende beeldhouwwerken geheime spaar potten, gemaakt. Zoo werd in een kopie van don bekenden «Discuswerper» een hoeveelheid goud en edelsteenen ter waarde van ruim 400.000 lire gevonden. Ook vonden do erfgenamen oen klein oorspronkelijk beeldhouwwerk van Mi chel Angelo, hetwelk onmiddellijk door professor von Bode, den toenmaligeri bestuurder van het Kaiser, Fricdrich Museum te Berlijn werd aangekocht. Het is overigens zeer wel mogelijk dat verschillende gipsafgietsels, verkocht ?ie vecvolfl onderaan volgende kolom Hij zal de laatste .niet zijn In: «Vlaanderen» leest men dat de heer Firmijn Mortier, die onder den schuilnaam «Spectator» aan «'De Schel dt.» medewerkte en nog verleden jaaij Vlaamsch-nationalistisch candidaat was voor dem gemeenteraad te Deurne, nu naar de redactie van de socialistische, «Volksgazet» is overgegaan. In bange verwachting Moekden, G Maart (draadloos)'. j Volgens berichten van Japanscbe zijde zijtm de Japansche. troepen bij het bin'-# nenrukken van de hoofdstad van Jchot op slechts ge ringen tegenstand gestuit. Dc Japansche troepen rukken! thans op naar Loeanpin, dat op den weg van Je- hol naar Peking ligt. Loeanpin zou' reeds Zaterdagavond door de voorhoede van het Jap.anscli leger zijn bereikt. Te Peking hcerscht een groote paniek daar men een verderen opmarsch der. Japanners vreest. Havens in staat van verdediging De vluchtende Cliineeschc troepcit ontkomen door de passen van den groo- ten muur, naar het zuiden. De opperbe velhebber in Jeliol, generaal Tangyolin' wordt verweten zijn troepen in iden steek te hebben gelaten en slechts aan redding van zijn: eigen persoon te heb ben gedacht. Naar het Chineesche ministerie varï buitenlandsche zaken mededeelt, zou Japan het voornemen! hebben de ha vens Sjanghai, Nankipg, Tsjifoe cri Tsjingwangt.au met marine-soldaten lo bezetten'. iD,e steden worden daarom op last van het Chineesche ministerie van oorlog in staat van verdediging ge bracht. «Standhouden tot eiken prijs», zegt Tsjang Kai Sjek Loinlden, 6 Maart. Uit Peking! wordt gemeld, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek uit. Nantsjang aan den opper bevelhebber van de Chineesche strijd krachten in de provincie Jehol, maar schalk Tsjang Hsoe Liang, bevel heeft gegeven lot eiken prijs tegenstand (e blijven bicden aan de Japansche strijd krachten. Naar men zegt, zal Tsjang Kai Sjelc zelf de leiding van de verdediging op zich nemen en de verdediging van" alle' bergpassen gelasten. Hierdoor wil men' de Chineesche troepen dwingen, lot het laatste oogenblik stand te houden en aan de Japanners moeilijkheden te veroorzaken. Men hoopt, op deze wijze! de Chineesche eer te redden. De verliezen aan Chineescue zijde' zijn intusschen zeer groot. Volgens; maarschalk Tjansg Ilsoe Liang zou den zij 20.000 man bedrageh. na Maflinetti's dood, goudstukken en andere waarden bevatten. Men vraagt zich intusschen af. wiem de thans gevonden schatten roekomerL Dit is een vrij ingewikkelde kwestie* Volgens de wet, komen er verschillen de personen en ondernemingen in aan merking, en het is zoo goed als zeker, dat den arbeider, die de ontdekking deed, dc helft ce \;an toekomt*

De Volksstem | 1933 | | pagina 1