Rheumatiek GEWKwal -- MADELEINE Enkele druppelen van Sloan stillen de pijn Nieuwjaarsgiften veer to Pans H. Papas, Martelaar. Hij werd in Lycaonic gefolterd. Hij werd om het katholiek geloof wreedaardig gcgccseld en mei ijzeren haken verscheurd. Daar na werd hij gedwongen le gaan in 'schoenen vol scherpe nagels, vervol, gons is hij aa.n een boom gebonden die li ij door zijn dood van onvruchtbaar in eenen vruchtbaren werd veranderd. De eerste minister bij den Koning. De Koning heeft Dinsdagochtend graaf de Broquevilie, .eerste-minister, ontvangen. Nieuwe vliegdiensten. Er bestaat een .nieuwe nachlvüegdicnsl tussclien Londen en Berlijn. Dc vliegtuigen zul len dagelijks Berlijn verlaten le 22u.20 en le Londen aankomen om 5 .ure 's an_- dcrendaags 's morgens. Goud naar Beigic. Twee' nieuwe partijen goud, de ecne van 40, c'nae andere van 44 slaven zijn 'per - spoor, weg 1e Brussel aangekomen. Dc waar de van deze goudzending, die voor de Nationale Bank bestemd is, bedraagt, 25 inillioen frank. - Onze Vorsten en de kunst. De Ko ning en de Koningin bezochten in het Paleis der Schpone Kunsten .te Brussel de tentoonstelling der werken van beeldhouwer Rousseau. Zij zullen, ook lieden, Woensdag avond dc gala-verlooning bijwoneh der Drukpers in den Muntschouwburg. M. Deveze, mi.nislcr va.n landsverde diging, vergezeld van zijn Ivabinets- ovcrstc, de. gebreveteerde kolonel Duvi- vicr, van den gebreveleerden majoor Lambinon, "en van kapitein Ganshóf, bezocht Dinsdag morgond de arlillcrie- kazerncn to Etterbeek. Dc minister werd ontvangen bij bet de artillerie door luitenant-generaal Tcrmonin, en bij liet 1 ie artillerie door kolonel Cheville. !De minister verklaarde zich zeer vol daan over zijn bezoek on zijne bevin dingen. In de vlieghaven van Antwerpen. In de week van G lot en met 13 Maart vertrokken uit de vlieghaven van Ant werpen, 18 vliegtuigen met 999.440 k. goederen. Er kwamen in dezelfde week 18 vliegtuigen aan niet 078,045 kgr. aan goederen. Er grepen 3 vulgarisatie vliegtoch ten plaats, 70 africhtingstociiten en 39 schoolvluclilen. Kcmt Ghandi vrij Dé regecring .van Bi itsch-Iudië bestudeert op dit oogenblik een voorstel om Ghandi,,sa men hiel 8 'andere lèdëh van het uit voerend comiteil van liet Congres, in vrijheid f.c stellen, teneinde met hen de mogelijkheid te onderzoeken, om het lijdelijk verzet op te geven. Maar in geval het comifcit het lijde lijk verzet.niet zou opgeven, zou de re- gcering de mannen in kwestie terug achter slot en grendel zeilen. Japans uittreden uit den Volkenbond. Hel Japansche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken dcell mede, dat Ja pans uittreden uit den Volkenbond door een olïieieele verklaring op 19 Maart a.s. zal worden bekend gemaakt. Op de zen dag zullen de Japansche gezanten bij de regèeringen der groote mogend- heden een nota overhandigen, waarin tie redenen voor het uittreden uit den Volkenbond uiteengezet zullen worden AANRIJDING TE NINOVE Dinsdag voormiddag kwam de ge naamde Paul Goubert, wonende P.rcef- s tra at met zijn rijwiel op den Bureh- dam gereden, op weg naar zijn werk. Op eeirgegeven oogenblik was liet ver keer daar_ zoo druk, dat hij door een vrachtauto, toebehoorende aan zekeren G„ wérd omvergereden. Hij werd be wusteloos opgenomen en, na de zorgen Van cgil geneesheer in eene naburige woning ontvangen te hebben,- naar het hospitaal gevoerd. De man klaagt over geweldige inwendige pijnen. Zijn lij- wiel kwam gebroken van onder don au to. Dc policic beeft een onderzoek in gesteld naar de verantwoordelijkheid. 69ste Vervolg Is dokter Gilbert thuis vroeg Paul aan den dienaar. Aan liet gewone wachtwoord ge hoorzamende, wilde hij ten antwoord geven dat dc dokter niet te liuis was, doch op het oogenblik verscheen Gil bert op den hoek eelier laan. f Laat mijnheer binnen riep hij. Paul trad bet park binnen. Haast ging bij iiiet den'hocd in de hand naar den dokter toe. Heb ik de eer tot dokter. Gilbert te spreken? vroeg hij. Ja, mijn jonge vriend, en gij zijt ïcker de burggraaf de Cliallin t?. .Wees van harte welkom Ik ben u zeer erkentelijk "voor do- -ze ontvangst; mijnheer, maar vergun mij eerst dat ik u de betuiging... Ik .vergun, u niets, hoegenaamd niets, viel Gilbert hern andermaal glimla chend" in .de rede. Ik wachtte u. >Vees .dus zoo. goed mij le volgen. Gilbert deed zijnen bezoeker het Vierkante Huis binnentreden en bracht }iem naar zijne werkkamer. De jonge man sloeg een heimelijken blik om zich heen. Het vertrek had yoor hem iels sombers. Zijne oogen pntmoolten een langwerpig voorwerp, dat op twéé schragen stond en net een fcwart kleed bedekt was, waarop' een ei kenhouten kruis, rustte. Dat gelijkt veel op eene doodkist, ïacht hij, terwijl hij een» onaangena- EEN FABRIEK DOOR HET VUUR VERNIELD TE SCHAARBEEK Dinsdagmorgen brak brand uit in dc fabriek van lichtschermen en celluloid, gelegen in Zcnobo Grammestraat, te Schaarbeek. Toen de pompiers ter plaatse verschenen stoncl het groglc gebouw reeds in lichtelaaie. Do groole voorraden celluloid voed- dén overvloedig het vuur en in onge looflijk korten tijd baanden de vlam men zich een weg door het heele ge bouw. ,Die pompiers fel gehinderd door den dichten rook, zagen zich verplicht zich van hun maskers te bedienen. Ein. dolijk na zich twee volle uren geweldig te hebben ingespannen kon het gevaar bezworen worden. Alleen het woonhui kon volledig gevrijwaard worden. De schade is zeer aanzienlijk. De oorzaak echter is nog steeds niet bekend. HEVIGE BRAND TE ANDERLECHT Dinsdag morgen deed het gerucht cie ronde dat de Fransche school, gelegen op de Poincarélaan, te Anderleeht, in brand stond. Daarvan was gelukkig niets, doch een aanpalend gebouw, be trokken door de firma Ra let-De fay, stond in lichte laaie. Achter het huis dat aan de laan paalt, bevindt zich een uitgestrekt magazijn van twee verdie pingen, waar ijzeren en stalen buizen, kranen en allerlei ijzeren toebehuprtén opgestapeld lagen. Do ruime zoldering van dit gebouw lag opgepropt met kas sen, korven, papier en inpaklinnen. Hel is op dezen zolder dat het vuur, waarschijnlijk tengevolge van kort sluiting, ontstaan was. Rond 9 ure 30 door een werkman van het huis "ver wittigd, dat er rook opsloeg uit het dak* verwittigde de eigenaar de pompiers der Van Linlslraat le Anderleeht Deze snelden spoedig ter plaats met- twee autopompen en de groole ladder. Bij de aankomst der pompier? stond de zolder reeds in gloed, zonder dat de vlammen evenwel door het dak oplaai den. Gansch de omgeving was in eon ondoordringbaren rook gehuld, zoodat de brandweermannen hun masker moesten opzetten om den vuuraoel te kunnen naderen. De groole ladder werd op den koer gevoerd en opgesléid lai gs den gevel. Langs daar en ook langs den binnenkant vielen de pompiers iet ver nielend element aan, dat zij eerst kon den meester worden na anderhilf uur krachtinspanningen. Kheumatische pijnen worden over wonnen met dit snel werkend Liniment. Dit is het middel dat zonder masseeren doordringt. Enkele druppelen op de pijnlijke plek toegepast verlichten de pijn; verwarmen en verzachten zenuwen en spieren en doen uwe ellende ophouden. Gebruikt Liniment Sloan tégen Rheumatiek, Lendenpijn, Heupjicht, Verkoudheden, Verstui kingen, Kneuzingen. Zuinig in ge bruik een flesch duurt lang, Bij allé Apothekers fr. 14.00. AANGERAND EN UITGEPLUNDERD TE ANDERLECHT (Dinsdag morgen omstreeks 4 uie, werd de Pool Mendel Chumck, handels- reiziger, wonende Dr Demeersman- straat, op den hoek der Kliniekstraat, aangerand door drie kerels, groot van gestalte en dragende alle drie als hoofddeksel eene klak. De Pool bood i i_jLAUiLggg me gewaarwording ondervond en. eene lichte huivering hem over. het lichaam ging. Wees zoo goed tegenover; mij plaats'te nemen, mijnheer de burg graaf, zei Gilbert, en sta me toe u cenige vragen te doen. Het, zal mij een genoegen zijn deze te beantwoorden, Mijnheer, maar laat mij u eerst mijnen oprechten dank betuigen voor uwe edelmoedige tusschenkomst. Mijn hart vloeit over van dankbaarheid. Men heeft mij alles gezegd. Aan u, mijnheer, heb ik te danken dat ik thans vrij ben. Die betuiging uwer dankbaarheid treft mij zeer, antwoordde de dokter, maar ik verdien haar volstrekt niet. Ik heb gedaan wat elk eerlijk man, m mijne plaats en in dergelijke omstan digheden zou gedaan hebben. Ik heb eene van die betreurenswaardige rechterlijke dwalingen willen Jjelet ten. Wat heeft de onderzoeksrechter gezegd Dat gij mijne voorloopige in vrijheidstelling verzocht hadt en dat aan uw verzoek voldaan was daar gij bijna de volledige bewijzen, mijner onschuld in handen hebt. Ik heb inderdaad de mannen del- wet ervan overtuigd.dat gij iwen OGm graaf Mnximiliaan de yaöan niet ver giftigd hebt. Op welke wijze hebt gij gezege vierd over de ongerijmde stijfhoofdige beid, -waarmede ik te kampen had Ik heb hu'n het door mij gebal semde en geen spoor van vergil' be vattende lijk van. uwen oom laten moedig weerstand, doch moest zich al dra verwonnen geven en zich.laten af tasten en uitplunderen. Al wat maar van eenige waarde was werd. door de bandieten in beslag genomen. Zijn geld beugel met 190 frank en. een Poolsche eenzelvigheidskaart werd hem eveneens ontnomen. De heer adjunkt-kommissa- ris Van Lierde zoekt de gevaarlijke bandieten ieyerig op. ZWITSER BESTOLEN TE ST-JOOST-TENNOODE M. Albert Adler, uit Bazel (Zwitser land)' op doorreis te Brussel, was af gestapt in een hotel der Kruisvaarten- straat. Terwijl hij Maandag namiddag een dagblad ging koopen aan het ga ze ttenkra.am. der Rogierplaats werd bij door een handigen gauwdief van zijn brieventasch ontlast welke eeno som van 400 fr.. en zakenpapieren bevatte. M. Adler herinnert zich dat hij voor den ingang der Noordstatie doon een inbekende werd aangeloopen die de sta tie is binnen getrokken. VAN HEDEN AF groote kous van prachtige nieuwe models van beelde kens voor 1ste en Plechtige Communie (gouden druk) ter drukkerij «De Volks stem», Kerkstraat, 21, Aalst. EEN GEBOUW DREIGT IN TE STOR TEN TE BRUSSEL (Dinsdag morgend, rond 9 ure, werd de policie van Brussel 'verwittigd, dat in de Lakenstraat het huis n. 11 dreig de in te storteri. In het huis, bestaande uit twee verdiepen, is op het gelijk vloers eene drankslijterij ingericht die wordt*betrokken door de echtgenoolen T o m b u ys.cr-Che v a 1 i e r Seder.k, jjenigen tijd hadden voor noemde èchtgenoolc en de andere huur ders sch£u£en in de muren bemerkt. Die jscheöi'ön-waren veroorzaakt len ge volge vaft werken die uitgevoerd wer den in een naburig gebouw, dat afge broken was en moest dienen voor een hulpuitgang van ecne nieuwe zaal ge bouwd op de de Brouckè'replaats. Dinsdag morgend, bij het aanbreken van den dag, stortte een hoëkmuur der woning in. •Dig ondernemer, verwittigd, kwam .dadelijk-met een 20-tal werklieden ter plaats, en do noodige wérken werden uitgevoerd orn eene instorting van liet huis le voorkomen. Echter, begon de gevel van het huis over te Hellen en ecne groote scheur van 4 centimeiérs.brecd cleed zich voor. Het gebouw werd ©ogenblikkelijk ontruimd en alles in het werk gesteld om eene ramp te voorkomen. Strenge maatregelen zijn genomen om de veiligheid der geburen en liet verkeer in dc Lakenstraat te verzeke ren. MOTO-ONGELUK TE MULLEM (BIJ AUDENAERDE) M. Achiel Vermeulen, onderwijzer te Nedereename, kwam rond 8 u. 30 per moto langs de ibaan Gent-Audenaerde huiswaarts gereden. Hij was vergezeld van Cyriel Beernaert uit Nedereename. Gekomen aan den groolen draai le Mul- lem, verloor Beernaert opeens het even wicht en viel ten gronde. De motorijder verschoot er zoodanig van dat hij in een gracht nevens de baan terecht kwam. Een aankomende autorijder zag den ongelukkigen Beernaert badend In zijn bloed op de straatsteenen liggen. Hij werd in een naburig huis binnen gedragen vanwaar hij, na do eerste geneeskundige zorgen, naar de kliniek van Audemaerde werd overgebracht. Het slachtoffer bezweek echter een weinig later ondanks do beste zorgen. De on gelukkige laat eene weduwe met vier. kinderen achter. Vermeulen kwam er met lichte verwondingen vanaf. KINDJE VERDRONKEN TE EEKEREN Vrouw Verhulst, wonende Leuvenberg ging met haar 2-jarig kindje Jozefina, aan de hand, en haar jongste kindje op den arm, op boodschappen. Het klei ne meisje rukte zich plotseling los en liep weg. De moeder verlooij haar kindje uit het oog en ging op zoek. Spoedig werden huisgenooten en buren gewaarschuwd en te allen kante in de wijk werd er gezocht. Eerst na lang zoeken vond men het 2-jarig kindje ver dronken. in een graclrt achter den boomgaard van den h. Van de Wielen. Denkelijk werd het meisje door de duis ternis misleid. den. geneesheer zweeg hij. Veronder steld wordt dat hij zelf zijn clienteei onderzocht en eenieder verzekerde, .tot zieken toe. Roenon was eveneens de dader vari den diefstal van een bedrag van 500Ö fr. ten nadeele van M. A. uit Luik. Hij bevond zich namelijk in deze bureelert toen de brieventasch welke deze. soirt bevatte verdween. A. Roenen werd aangehouden,- zien. Ik heb hun de ingewanden ge toond, die. ik aan eene scheikundige ontleding had onderworpen, en de ge rechtelijke geneesheer, aan het par ket verbonden, heeft het proces-ver baal mijner bewerking goedgekeurd en mede onderteekend. Paul huiverde, toen hij den dokter deze woorden hoorde uitspreken. Gij hebt het lijk gebalsemd, sta melde hij met. eene bijna onhoorbare stem, de ingewanden scheikundig on derzocht Maar mijnbeer, .vaart gij dan in liet bezit van dat lijk Ja- Uwe woorden zijn mij een raad sel. Zich ie? den sleutel van dit som bere raadsel. Dokter Gilbert vertelde nu aan Paul de Cliallin hoe zijne honden Agra en Nellor- geleid door hun instinkt, de •lijkkist na een stormachtigen nacht iri de vlakte bij Pontarmé ontdekt had den. Het is dus de Voorzienigheid ge weest, die u langs dien kant voerde, riep Paul toen de dokter zijn verhaal geëindigd had,en ik dank God dat hij u tot kampioen voor mijne eer maak te I Het fs duidelijk, niet waar, dat een onbekende vijand mijn verderf wil, en dat mén alleen het lijk beeft verduis terd om eeneibeschuldiging tegen mij uitgedacht, waarschijnlijk te maken. Voor u' zoowel als voor mij is zulks onbetwistbaar, antwoordde Gil bert, maar wat de rechters aangaat, zij vergen bewijzen. Welnu wij zullen het hun alleen bewijzen doos hun den SCHRIFTVERJVALSCHER AANGEHOU DEN TE LUIK Sedert ee.nigen tijd werd de 28-jari- ge Ernest-Louis Roenen, afkomstig uit Visé eii woonachtig te Borgerhout, van waar uit hij vertrokken was zonder adres aia te laten, door verscheidene parketten opgezocht. Hij was beschuldigd van liet toe brengen van slagen en verwondingen, bet uitgeven van wissels zonder dek king, bankroet, valschheid in geschrif ten, enz. Maandag vernam de veiligheidsdienst van Luik dat de opgezochte verbleef in n. 48 van de rue Bassenge. Een politie agent trof hem aldaar aa.n. De man werd opgeleid en ondervraagd. Hij loo chende. Men vond hem in het bezit van cc.ii carnet van een geneesheer, even als van verscheidene stukken van ver zekeringsmaatschappijen. Ondervraagd over de herkomst dezer'papieren ver klaarde Roenen dat hij sedert ©enigen lijd personen zijner, kennissen .verze kerde. Over de herkomst van het hoekje van waren misdadiger over te levcren.Wie is hij Hoe wil ik u dat zeggen, mijn heerZoolang jk in. de gevangenis heb gezeten, heb ik dag en nacht daar over nagedacht maar. te vergeefs, Ik kan zelfs in de verste verte niet ver moeden wie de lasteraar is. En toch moet hij ontmaskerd worden, want men heeft u zeker wel gezegd, dat het proces zijnen loop zou volgen en dat gij oor het hof van as sisen zoudet terechtstaan. Men heeft het mij gezegd en ik verlang het ook, want ik wil op ecne schitterende wijze verrcchlvaardigd worden. Vermeent gij persoolijke vijan den te hebben Geen enkelen, voor zoove? ik weet. Gi.j moet er toch zeker hebben? Iedereen heeft er. Het schijnt mij toe. dat ik hier op eene uitzondering maak. Wie zou mij kunnen halen. Ik leefde met mij nen oom in eene groote afzondering, wij zagen weinig menschen, gingen zel den uit en spraken van niemand kwaad. Gingt. gij veel orii met uwen neef Philip de Garennes Neen, mijnheer. Hebt gij uwen neef eri zijne moe der in kennis gesteld met den dood van den graaf Ja, mijnheer. Mijn oom stierf 's nachts. Reeds 's morgends ging ik mij ne tante waarschuwen en trof bij haar mijnen neef aan; beiden verzocht ik om mij bij het Jijk tjg yeivangen, ter-j, wijl ik de noodige maatregelen ging nemen voor de begrafenisplechtigheid. Toonde mijnheer de Garennes zich haastig om zulks aan te nemen Ja, mijnheer, zooals dit trouwens ook zijn plicht was. Is hij lang in de sterfkamer ge bleven Gedurende mijne geheele afwezig heid, die twee of drie uren geduurd kan hebben, ook gedurende een gedeel te van den volgenden avond. Wist gij niet dat uw oom eeliQ dochter had Neen, dat wist ik niet, daar geef ik u mijn woord van eer op. Wist gij dan niet dat de graaf een testament had gemaakt Ik geloof dat hij er geen gemaakt heeft. Ik bevestig, 'en daarover heb ik zeer geldige redenen, dat mijnheer de Vadan zijn laalsleri wil geschreven heeft. Waar zou het testament dan ge bleven zijn Het is gestolen geworden, Door wien Door hem, die zich door dit tes tament in zijne plannen tegengewerkt zag. Door hem, die het lijk van uwen oom heeft doen verdwijnen, om u ver volgens als giftmenger aan te klagen, ten einde uwe rechten op de nalaten schap le niet te doen, waarvan hij ook de wettige erfgename, wier bestaan hij kende en die hij ongetwijfeld even-eens uit den weg hoopte ie ruimer" '4 Vervolgt Insohrljvlng geopend door den Bond der Katholieke Dagbladschrijvers van Belgie, onder de hooge bescherming van het Episcopaat Twee en twintigste lijst Leeraars en studenten van T Sint Jan Berckmans, Collége, Antwerpen, 900; Mev. D. Dolva Rolin, Evergem, 200; Mev. Verstraeten, Gent, 200. MejufPers Jaixen, Gent, 100; Naam loos, Gent, 100; D. M. H. Gent, 20; Con gregatie van O. L. Vr. Roux, 50; M. IV, Lodelisart, 20; E.D., Doornik, 20; M. Fernand Haibran, Sclessin, 20; M. Pe- vée, Grivegnée, 20; L. N., Gent 5; M. L\ Thijssen, Lier, 100. M. Huyberechts, Jauchelette, 50; M. A. Monseur, Arbre- Ath, 20; G. O., Elouges. 5; V, Z. P.* Charleroi, 100. M. Elviar, Antwerpen, 200; Naamloos Antwerpen, 100; Mev. Ch. de Pierpont de Rivière, Arbre, 100; M. Jos. Van den Ameele, Etterbeek, 100; M. H. Heptia', Brussel, 100; 3de orde der mannen I Thielt, 60; M. Fr. Hauwaerts-Verbeke; I Savonthem, 50; M. H. Sampaix, Luik, I 30; M. G. Dangreau, Hautrage, 20. MevjiB C. Chamberlain, Anthée, 10. Dr. G. Jonckheere, Brugge, 50; W.® M. Marbais-la-Tour, 50; Naamloos, Bergen, 50; M. Jh. Dc Bacictn-7 MorlseL 25; M. G. Schindfessel, Krier en kinde ren, Weywerts, 10; Een raphaölisle, 10; Naamloos, 10. M. en Mev. Ernest d'Hoop, 100; Huis Djupuis, 50; Naamloos, Holla in, 50 M. G., Borgen, 50 M. E. M. Lapart, Leuven, 25; M. J, Deltour, Waremme, 20. Baron en Baronnes Idès della Faille d'Huysse, 100; M. R. Linden, Oostende, 50; E. H. Boeykens, deken Caprijcke, 50 Naamloos, Aalst, 50; Een priester, ire- sticht St. Charles, Kortrijk, 25; M. V. Ronchain, 25; M. Fr. Van Grunderbeek, Etterbeek, 20; Onbekend, 10; E. IJ. J. Vynckier, curé. Pioegsteert, 25; Baron Elienne della Faflle d'Huysse, Zwij- naerde, 50; E. H. Jh. Volkaerls, Gans. horen, 20. Totaal tot heden: 218.251.75 fr. Men kan de inschrijvingen zenden aan het bureel van het Blad of stor ten op de postcheckrekening n. 382.79 van M. Léon Maillié, secretaris van den Bond te Doornik.

De Volksstem | 1933 | | pagina 2