Aldus gewasschen behouden wollen goed en dekens hunne mollige zachtheid. dekens blijven zacht en mollig. Wasch nooit uwe dekens of uw wollengoed met ge wone groene zeep, dit zou ze beschadigen. Maar ge moogt zeker zijn van een goed resultaat als ge Sun light Zeep gebruikt. Hare .zuiverheid waarborgt een volmaakte wasch, zonder Deze zeep, even zacht voor de handen als voor de weefsels, verdient boven dien aanbeveling voor al het huishoudelijk werk. Haar gebruik vergt minder moeite en verzekert een uitmuntend resultaat. Lampes Entreprises Eleciriquss Studie van Notaris BUYS een welgelegen Hofstede Brand te Brussel Brussel, 20 Maart. Maandag rond r12 ure is een felle brand uitgebroken in bet huis n. 66 der Zes Penningenslraat, waar de h. Gutmann eene hoedenmake- rij voor dames en kinderen uitbaat. Het vuur is ontstaan op de 2e ver dieping on deelde zich snel aanhet dak en aan de masardekamers mede. JD'e pompiers konden de eerste verdie ping vrijwaren, doch hier werrl veel schade aangericht door het water. De schade wordt op 200.000 frank geraamd; de oorzaak van de ramp is niet gek eind. Het fronterslokaal vernield te Mechelen Mechelen, 20 Maart. Het lokaal der «bruine Hemden» t.t.z. der fronl.ers van de groep Van Severen, huldigden gis leren hun lokaal in, in de St. Catha- rinastraat. Tijdens hun bezoek aan de ■stad werden de Hitlerianen duchtig uitgefloten. 's Nachts werden in 't lokaal al de ruilen uitgeworpen en werden de meu bels grooten» deels vernield. N. S. B. Afdeeling Aalst Het Bestuur der N. S. B. afdeeling 'Aalst noodigt zïj'ne leden uit om zoo veel mogelijk zich te laten inschrijven ten laatste voor Donderdagavond aan staande om de reis mede te maken en de vla.ginhulidiging bij le wonen van onzen zusterbond te Gavere, (zoodus niet te ver). Gemiddelde prijs. Wij durven verhopen, dat onze eerste uit stap al de andere van vroeger zal 'overtreffen. Zoodus makkers met goeden moed en tot deze week. Het Bestuur. Nationale Strijdersbond Afd. Aalst. Do leden van den Nationalcn Strij dersbond Afd. Aalst zijn vriendelijk uitgenoodigd tot het bijwonen van de lijkplechtigbeden van 'onzen strijd makker VAN CONINCKXLOO Karei Oud Schrijver van bet Nationaal In val ieden-verbond, welke plaats hebben op Dinsdag om 9 ure in de Parochiale Kerk van Onze Lieve Vrouw Bijstand Mijlbeek. Vergadering ten sterf huize, D.ool- hofstraat. Het Bestuur. Menschlievende daad. liet Bestuur van het Werk van den Akker, ontvangt, kosteloos, een stuk landbouwgrond (55-40 vierkante meiers) van de Manisch. «Filature et Filteries Reünies» om t.e laten bebouwen met groenten d>oor Werklooze- en. behoef tige huisgezinnen. Langs dezen weg bedanken wij de heeren aandeelhouders voor bun édel- moedig gebaar van mcnschlievcndhcid. De personen die verlangen lid te worden van genoemd werk kunnen zich laten inschrijven bij de verdeeling van het la'nd, ter plaats. Breedestraat, Dins, dag 21 en Woensdag 22 Maart, om ;4 Vj uren. Het ware te hopen dat het mooie ge baar der maatschappij Filature ct Filteries Reünies» talrijke navolgers zoude vinden. Het Half Vastenbal Zondag aanstaande geeft 't Land rijn bij bet Publiek reeds ingeburgerd Verkleed- en Gsmrskerd Half Vastenbal. De algemeen© Inkomprijs voor de leden is 5 fr, Men kan tafeltjes voorbehouden. Vanaf Donderdag kunnen de leden voor al de met hun inwo nende leden van hun Gezin kaarten afhalen ten Ickale voornoemd. Eens te meer zal er vreugde en jolijt wezen, want wij vernemen dat vee! gemeskorden en vermomden naar het Bal zullen komen. Zwarto domino's zijn toegelaten, doch het is aan te raden zich op een andere wijze te ver- kleeden óm meer kleur en stemming bij te brengen. Al de verkleeden doen mee aan den groeten kostaloozen tombola. Kleurwerpers zullen op sommige oogenblikken een feeëri- schen aanblik aan da zaal geven met haar bonte kleurenwemeling. De groepen rullen aan de aanwezigen voorgesteld worden. Als immer zal alles tot in da fijnste puntjes verzorgd wezen Aanvang te 7 1/2 ure, In den Rink, OPROEP Het Stedelijk Feestkomiteit verzoekt hier« mee de Maatschappijen welke Feesten op het Kermisprogramma willen vermeld zien, hun aanvraag te sturen aan den secretaris, M. Felix De Loose, Brusselsche straat, 58, voor 15 April. Na dien datum worden geen aanvra gen meer aanvaard. GËVAT DOOR EEN AUTO De voerder neemt de vlucht De genaamde Ver'oestel Frans, ongehuwd, woonachtig te Nieuwerkerken. wijk Mae', werd Zondag avond te 7,35 ure bij het bui tenkomen uit don kinemn door een auto ge vat welke uit de riohting kwam van de Nleuvstfaaten door de Vlaanderstraat reed. De voerder bekommerde zich niet met zijn slaotftoffer dcoh vluchtte in allerhaast den Gentschen steenweg op. Verbestel bekwam een gapende hoofdwonde, werd verder ge kwetst aan zijn elleboog en linkerbeen. Hij moest ter verpleging naar het stedelijk hos pitaal overgebracht worden. EEN GEZELLIGE AVOND Dinsdag avond zal 't Land van Riem zijn nieuwen Hospes, den heer Poppe verwelko men in intiemen kring. Het belooft weer een gezellige avond te worden zooals liet Land van Riem er met tientallen reeds kende. De kluchtzanger s voorzien zich van hun reper torium, aan het klavier zullen onze flinke pianisten om de beurt zich aflossen. Ernst en luim zullen elkander op beurt opvolgen. Het ■chijnt dat er een verrassing vcor de leden ie weeggelegd I Al de Riémers dus op post Dinsdagavond te8.30 u. In 'Ilokaal, BAL Onze Kadetten winn-n nogmaals, doch... na voel strijd. Eendraeht 1 Oudenaarde 0 Niettegenstaande het ongunstig weder, wa- ron nog veel supporters opgekomen om onzo jongste Kendrachters aan den slag te zien te gen Oudenaarde. Hcwel, jongens. ge hebt u moeten wer-on hé De bezoekers waren flink op dreef en verde digden moedig hunne kansen lot het einde toe. Uwe overwinning w ordt er des te schooner om: ge hebt allen goed uw bestgedaan de strijd was lastig. Van harte proficiat, jongens Met ongeduld wachten uwe supporters op de eind ronde die u to genover het zeer stork elftal van Dendermonde zal plaatsen. Dat niemand de oefening verwaarlooze Ook in deze finaal zal er met Eendracht moeten afgerekend worden. Maakt u itrijdvanrdig, jongens Ziehier het verloop van de ontmoeting tegen Oudenaarde. Do bezoekers winnen den opgooi on zullen, gedurende den eersten time met hovigen wind-af spelen. Toch valt Eendracht verwoed uit en do lat van Audenaerde'g kooi werkt mee. Corner voor de Zuid-Vlamingen niets. Schoone combinatie onzer wit-zwarten De Smet geeft een fraaien voorzet aan Van Molle onzo Gerard snapt 't balteije, i« or mee weg, centert schoon naar Soetinck, deze heeft echter geen kans met zijn eindshot en het leder vliegt naast. Oudenaerde, gesteund door den wind, leidt nu enkele aanvallen. Onze gansche verdediging springt goed in de bres en onze halfliju moet zich dood-op loopen. Twee corners voor de be zoekers (17® min.). Nu komt Eendrecht uit zijn schelp en we beheerschen het veld niettegen staande hun windvoordeel. Daar vliegt Soetinck (onze center-voor) er van onder. De doelwachter komt ver ultgeloo- pen. Soetinck snelt hem voorbij aarzelt om te shotten, schiet te laat en deze mooie gelegen heid blijft onbenut (23® min.). Onze voorlijn valt het bost aan langs De Smet—Van Molle en onzo twee kleinste Eendrachters brengen geestdrift onder de toeschouwers. Gerard geeft oen pas aan Soetinck, deze dribbelt twee man, doch zendt naast. De jongen heeft geen kans. Twee minuten later waagt Soetinck nog een persoonlijke poging. Een harde klop naar de goal. doch de keeper staat gelukkiglijk in den goeden hoek en kan redden. Met Eendracht ten aanval wordt de rust gefloten. Tweede time. Da onzen hebben een vlug begin. Aan de 2e minuut hoeft Meert hst leder; hij wordt aangevallen, geeft aan zijn half-back rechts deze zendt terug naar Meert die au vrij staat. Een schoone center en Soetinck teekent prachtig aan. Dat was verstandig sainenspe Soetinck wil nog meer, hij breekt door, doch de keeper kan in corner wegduikelen, Oude naarde valt links uit, maar onzo back rechts Iaat niet begaan. De Smedt geeft aan Van Molle en nogmaals moet do keeper hoekschop toe staan. De B ruecker geeft den corner. Wel go- geven. doch de bal wordt weggtshot. Aalst blij ft aandringen en wo zien De Smedt op lat kloppen. Het gaat togen. Soetinck is weer weg. doch een back kan nog tijdig in corner rédden. Weer is Oudenaarde weg langs den inkervleugelonze back-rechts brengt de za ken in orde, Corner voor de bezoekers door onzen half- links toegestaan. Hierop vlucht Van Molle met 't balletje weg. Hij schotelt een gansch gereed gemaakt goalijo vcor aan Willy die jammerlijk mist. Do Bruocker ond rsoheidt zich ook in de voorlijn en nadat onze hack links een gevaar lijk standje heeft opgeklaard, gaat F rans coruer afdwingen. Eon minuut later dringt Frans zich weer op en op 't nippertje kan een Oude- naardsche back nogmaals in hoekschop redden Do Smedt en Van Moile zijn een voottdurend gevaar voer do tegenstrevers, doch onzo lialf- lijn schijnt vermoeid ('t Was ook zoo lastig in den eersten time Onze voorspelers worden nog weinig gevood en Oudenaerde maakt er gebruik van om duchtig aaa te vallen. Ons achturtrio houdt echter staud. Nog een fraai pasje van Do Bruecker aan Meert. Onze Willy is echter traag en een back kan in corner verwerken. Kort hierop einde. 't Was lastig hé, jongens. Blijft u regelmatig oefenen, dan krijgen we, in finaal, evenveel kans als Dendermonde. Onze Juniors kloppen de kampioenen. Eendraeht 4 Gantoise 7, Veel volk op Eendracht's plein om do twee sterkste juniorselftallen onzer provincie aan het werk te zien. Do volgende ploeg staat tusschen de krijtlij nen Du Schri,jver, Do Smedt, De Brauw Jos. Do Winno, Veistraeton, Van Eeckhout, De Saedeleor, Verhuist, Ysobuort, De Waegeneer, De Smet. Gantoise wint den toss en wordt bevoordeeld door een vrij sterken wind. Gedurende de eer ste minuten wordt ods goalgebied duchtig aan gevallen en back De Smedt krijgt werk. Een strafschop voor Gantoise vliegt naast (3® min.). De Oentsche center-voor doet zich herhaalde malen opmerken :daar stopt hij een bal en even vlug wordt 't leder naar den rechterhoek der goal gekogeld. Onzo keeper ligt even rap op don grend en duikelt in corner weg. Een dracht tracht zich log te wringen aan den 8° minuut zet Ysebaert voor aan Verhulst; deze ontsnapt en gaat onhoudbaar de leiding aan zijn ploeg bezorgen. Luid applaus Gantoise is weer wegen krijgt nog een hoekschop. De Winne kopt weg. Aalst is or nu in gelukt het spel tegeu den wind in verdeeld te doen op gaan. Een prachtige pas van Verhulst nuar De Smet (linksbuiten). Do officieels grenswachter waait off-side en breekt oen schoone Aaister- icho aanval. Iedereen kan al eens missen. Do Smet is er weer van onder en dwingt on zen ce ston hoekschop af (20® min,). Óp corner dcor back De Smedt toegekend schiet Gan- toiso tegen den paal. Bij ons zwoegt Vorstrae- ten dat liet een aard heeft. Ook De Brauw on- derscheidt zich. Ysebaert zet fraai voor aan De Smet, doch daze jaagt over. Laatstgenoemde krijgt ook nog een net pasje van Verhuist maar schot naast. Bast drijft goed door en doet De 8aedeleer loopen. Deze bekomt corner. Marcel geeft hem wel. De Smet plaatst 't hoofd onder don bal: over. Aalst is nu in liclue meerderheid geko men. Unkans voor ons aan do 34 min. Na schoonun pas van De Waegeneer aan De Sae- doleer, schiet deze op den paal. Gent wordt ingedrukt doch hunne aanvallen zijn steeds gevaarlijk. Ons backpaar staat vast. In ons go algebied zien wo ook De Winne menigen aan val breken Spijtig dat Jan over geen groo teren shot beschikt, De Saedeleer loopt er van door. hg schiot hard. De bal komt op een back terecht en bo'andt bij Verhuist, Op 't ©ogen blik van shotten doet 't balleken een onver- wachten «prong en de oindshot vliegt naast- Nog een corner voor Gont en de spelers mogen even gaan uitblazen. Tweode speelhelft Pas ig 't spel terug aan gang of D® Saedeleer loopt weg, Een schoone van Belgisch Congo tot den Belgischen Verbruiker. ZEEPZTFDERIJEN GEBROEDERS LEVER, BRUSSEL. pas aan De SVaegeneer en liet bord wijst 30. Een bravo voor de tweo Marco's De Saedoleer krggt nog een hoekschop. Kort hierop vlucht Gantoise weg en rie stand wordt 3—1 (12 min.) Gent wil nog meer en onze keepor doet zich toejuichen. Aalstersehe aanval Verhuist z»»ndt in, De Smet vangt op, een pasje aan De Sae deleer en we leiden met 4-1. Corner voor Gan toise. Ook De SaedHeer gaat er eenon afdwin gen, Onze k'eine Bast klopt en de Gentsche doelman duikelt in corner. Do Brauw wordt gekwetst en gaat buitonrechts speten. Ysebaert spoelt back. Gantoiso wil kost wat kost zijn achterstel verminderen en onze keeper redt een bijna zeker doel. Da onzen horpakkea zich en Gent wordt weer ingedrukt, De vermoeid heid doet zich nochtans in de tweekampen ge voelen en do stand zal niet meer veranderen. inde. Aan onze elf kerels oen warm proficiat. De provinciale eindronde is at'geloopen. Gan toiso wordt kampioen met een puntjo voor sprong op Eendracht- Racing Gant is derde Dendermonde vierde. En nu trachten onze flin ke Eendrachters naar do nationale Junioisfi- naal Onze Schotieren Van links on rechts wordt ons de vraag ge steld, wanneer de scholieren van den Een dracht nog eens een match te spelen krijgen. Als we onzen kalender raadplegen, dan zien we inderdaad dat de laatste scholieren match met Korstdag gespeeld werd. Deze spelers kre gen slechts acht officice'e matchen te b twisten on erlieersclit misnoegdheid in de rangen om. dat er zoo weinig aan hen gedacht wordt. Na de acht kam pioenselv&psmatbhen speelde Coorcman nog drie andere wedstrijden mode, Veel te weinig, dus. Jozef De Brauw (scholier) kreeg goed zijn doel. Keppehs (koeper) speelde ook eenmaal. De andere spelers wachten sedert Kerstdag op hunne beurt. We meenen te mo gen zoggen dat deze jonge spelers tookom- stige juniors niet uit hot oog mogen verlo ren worden. Voor wanneer de eerste vriendenmatch Op Zondag 26 Maart is ons ploin vrij. Geen enkaio voetbalmatch te Aalst. Gaan onzo scho lieren hunne schoenen eens mogen afstoffin Wit en Zwart. Kruishoutem 2 Volharden 3 Op reia met regen en wind Maar weinig supporters maakten deze lange i onaangename reis mede. Als we te Kruishoutem aanlandden, had da regen opgahouden, terwijl da wind eon deel van de afsluiting van liet plein omver gerukt heeft. Om drie uur stelt de scheidsrochtor de ploe gen in lgn. Bij Volharden wordt do Block ver vangen door Van Houdenhove, die zich dapper g woerd heeft, Volharden wint den toss en trapt af met wind in den rug. Kruishoutem zot vlug in en keeper Amant moet ingrijpen. Volhard n door den wind be- voordeeligd nestelt zich in het kamp der be zochten en na een schoon Samenspel klopt Bosman naar doel, do kespor stopt, doch valt in het net, maar tracht zich van don bal to ver lossen, doch Maartens die goed volgde, lapt woer binnen. Pas is de bal aan 't rollen of enze groen zwarten trekken weèr ten aanval. Kruishoutem speelt met vijf bakken, en toch is er voor Maartens een gaatje om nr 2 aan te teokenen, dit na 10 minuten spel, wat aan Kruishoutem niot bevalt, want hun rechtsbuiten ontsnapt en onze bakkon die denken dat keeper Jef gaal uitloopen, hebben het mis. Jef blijft staan en Kruishoutem doelt 12. Volharden zal zich nu lot aan de rust in het kamp van Kruishoutem gaan nestelen on niet tegenstaande hunne goed gwo-ganiseerde aan vallen, hel niet meer tot doelen kunnen brengen Na <le rust schijnt Kruishoutem ie'.s van zin te zijn, want door den wind bavoordeeligd, zenden zo alles naar Polie, die links buiten speelt en door onze halfback rechts overtroefd wordt, wat hom niet aangenaam «chijnt te zijn. want op z k ;r oogenbiik als Fons hem weor in do minderheid stelt, kwetst Polio hom op ruwe wijze. Volharden werkt zich nu langs don linker vleugel vooruit en hot hard optreden der 't huisspelers kan niet beletten dit Maerteas nr 3 binnen lapt. Nu begint het te regenen en do wind built maar door en alle balkontrool is onmogelijk, Kruishoutem opgezweept door ons succès schopten stampt waar het vliegen wil, terwijl do onzen dan nog tegen wind op te kampen hebbon, on daar er naar links niet te spaion is, daar alles uitvliegt verwaarloosd rechts bin nen zijn rechte buiten te veol, met dat eeuwig bal vasthouden, nadat Kruishoutem hoog uit zendt drijft «Ie bal tot in onze backlijn en wordt niot voldoende ontzet eu Kruishoutem ma. kt er 2—3 van- Volharden werkt nogmaals langs den rechter vleugel maar winden onkans staan vhun tegeu. Nadat een speler van Kruishoutem Do Buck van het plein geholpen hoeft door hem een kopstoot vlak in het aangezicht te geven komt het einde met Volharden ia den aanval. Wij hebben dus de puntjes medegebracht naar do Vakschoolstraat en we hebben ze ver diend want onze jongens hebben er hard moe ten voor strijdun. Sociélé Anonyme a Ninove Registry du Commerce: A lust N. 304. MM. les Actionnaires sont invités assisler a l'assembée générale ordinai re qui se tiendra au siège social «t Ni nove le jeudi 6 avril procliaiu, a 11 heures du matin. Ordre du Jour 1.) Rapport du Gonseil d'Administra- tion et du Commissaire. 2.) Approbation du Bilan et du romp- Ie do Profits et Perlós au 31-12-32. 3.) Décharge h dn"-or au Adminis trateurs et commissaire. 4.) Nomhialious nUmtaircs. 5.) Divers. Les propriélaires d'aclions au por- teur sont, priés de se conformer ar.x prescriptions de l'Art. 33 des Stntuts. Le litres peuvent étre déposés a la Banque de Bruxelles, soit a son siège soeial a Bruxelles, soil, a son agence d'Alost. 576 Le Gonseil d'Administration. Bedevaarders naar Rome kunnen aan de beste voorwaarden Fran8eh, Zwitaerseh en Italiaanseh geld bekomen ter 677 BANQUE 0E BRUXELLES Nieuwatraat 27Aalst, Men verzoekt ons bet overlijden te melden van MIJNHEER Hector-Victor THOMAS weduwnaar van Mevrouw Anna MEERT geboren te Aalst den 10 Januari 1873 en aldaar godvruchtig overleden den 19 Maart 1933, versterkt door de II.H. Sa cramenten der stervenden. .De Lijkdienst gevolg van de bijzet, timg in dom familiekelder zal - plaats hebben op Woensdag 22 Maart 1933 le 9 uren in de kerk van den II. Murlinus- Me vergaidcre aan 't. Hospitaal om 3,30 uren.. Vrienden en kennissen die bij ver getelheid geen doodsbericht ontvangen hebben, gelieven dit als dusdanig te aanzien. GEVONDEN op Maandag 13 Maart 1933 op de Pa:Liaan ter stede, eene damenforurr» Terug to bekomen ten poliliebureele, GEVONDEN een herreiinurw-rk (arm band). T ril- te bekomen bij Mr A. Van de Mee ssohe, Dirk Martensstraat 72, Aalst. SCHOENFABRIEK G. T. C, Gentsche- stemweg, 152, Aalst. Vraagt bekwame Snijders, St:kstera en leerjongens. 575 TE LEDE. OPENBARE VERKOOPIXG VAN met boomgaard, meersch en de erop- staandc hoornen te LEDE, Overimpe iD.e Notaris BUYS le Lede, daartoe bij rechte benoemd, zal namens wien. hél behoort en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrederechter van het kan- Aalst, openbaar verknopen Gemeente LEDE Eene welgelegen hofstede met stal lingen, boomgaard en meedseh met 4 7 schoone kanadaboomen, gestaan en ge legen lo J,ede-Overimpe, gekend ten kadaster, sectic D, nrs 1056, 1057, 4 058: 4059, 1060, 1061a. 1062a, 1064a 1061b- 4062b, 1063b, 1064b en 1079, le samen groot 58 aren 54 ca., palende of gepaald hebbend Noord Edward De Smet, Oost wed. Frans Perrnenlier, zuid Eveline De Backer en West Bernard Lii-vens en de erven Moens; thans bew-ond dooi^ M. Sylvain Van den Abeele. Onmiddellijke ingebruiktreding Laatste Zitdag DONDERDAG 23 MAART 1933 om 2 ure 's namidags ter zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Kapel- les tra-at. 39$

De Volksstem | 1933 | | pagina 3